NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Columbus - 8. října 2017   02:30

Chicago
Chicago
01:33' P. Kane (Hartman, Forsling) • 06:04' Saad (J. Toews, Sharp) • 30:14' J. Toews (Saad) • 32:51' Rutta (P. Kane) • 54:05' Pánik
5:1
(2:0, 2:1, 1:0)
Columbus
Columbus
30:45' Milano  (N. Foligno, G. Carlsson)

3. Jonathan Toews (CHI) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 29-33; Zablokované střely: 12-13; Vhazování: 48%-52%; Hity: 32-27; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné minuty: 11-11.
Brandon Saad a Patrick Kane odehráli další skvělé utkání, když se shodně gólem a asistencí společně s Jonathanem Toewsem podíleli na hladké výhře Chicaga, které v United Center přesvědčivě porazilo Columbus. Do sítě Blue Jackets se trefil i český obránce Jan Rutta, který vstřelil v NHL svůj první gól, na který v závěrečné části ještě navázal Richard Pánik. Chicago Blackhawks 5 Columbus Blue Jackets 1.
59:29'
Blackhawks střelou z pravého kruhu orazítkovali vzdálenější levou tyč a střela Connora Murphyho skončila na výstroji Joonase Korpisala!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:35'
Brandon Saad si najížděl na vzdálenější levé tyči na přihrávku z pravé strany, jenže mu mířila pod brusle.
56:22'
Cam Atkinson na pravém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která minula vzdálenější tyč.
54:05'
Chicago právě vstřelilo branku!
RICHARD PÁNIK po vhazování na pravé straně útočného pásma Blackhawks předvedl skvělý forčeking, po kterém získal puk a z ostrého úhlu krásnou střelou zápěstím nad vyrážečkou Joonase Korpisala zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Chicago vede 5:1.
54:02'
Brandon Saad na pravé straně zakončoval po nepřesné střele Patricka Kanea, ani on ale svůj druhý gól v zápase zatím nestřelil a Joonas Korpisalo puk ukryl ve své výstroji. Následuje komerční přestávka.
53:14'
Ryan Murray na levé straně ihned po vhazování vystřelil a Corey Craford na přední tyči puk lapil do lapačky.
53:09'
David Savard od modré čáry nahodil puk zápěstím před bránu, kde číhala dvojice jeho spoluhráčů, Corey Crawford ale našel puk ve svém náručí a vleže poté přerušil hru.
52:03'
John Hayden a Duncan Keith byli na levém křídle v pásmu příliš rychle. Pískalo se postavení mimo hru.
51:18'
Během posledních okamžiků se často přerušuje a je zde čas pro další komerční přestávku.
50:07'
Artěmij Panarin dokázal za bránou dojet puk a zabránit zakázanému uvolnění. Následovala rychle otočka a zakončení, v blízkosti pravé tyče ale puk za záda Joonase Korpisala nezasunul!
48:03'
Hra byla přerušena a na řadu přichází reklamní přestávka. Chicago vede nad Columbusem 4:1.
46:32'
Duncan Keith napřáhl na levé straně od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která mířila do bližšího horního rohu brány, Joonas Korpisalo ale dokázal puk vyrážečkou vytěsnit před sebe a poté si poradil i s dorážkou Brandona Saada, který zakončoval pohotově ve vzduchu!
45:44'
Blue Jackets špatně střídali a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Zac Dalpe.
44:51'
Michal Kempný naskočil zpět na led a Chicago hraje opět v plném počtu.
44:13'
Tommy Wingels mohl udeřit po přihrávce Jana Rutty v oslabení, jeho střelu z pravého kruhu ale pozorný Joonas Korpisalo vyrazil do ochranné sítě a hra byla přerušena.
42:51'
Michal Kempný byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Blue Jackets si zahraje přesilovou hru.
42:51'
Pierre-Luc Dubois byl hodně blízko vstřelení gólu, když z mezikruží mířil zápěstím nad ledem k levé tyči, Corey Crawford ale dokázal puk vyrážečkou vyrazit mimo! Zatím nejlepší zákrok.
42:00'
Oliver Bjorkstrand napřáhl v levém kruhu ke střele, kterou dokázal Corey Crawford sevřít v náručí.
40:47'
Blue Jackets se v úvodu závěrečné třetí třetiny dostali na pravém křídle ke střele z úhlu, kterou na přední tyči Corey Crawford vyrazil do rohu ledové plochy.
40:15'
Jan Rutta vstřelil svůj první gól v NHL a i zásluhou jeho skvělého výkonu vedou Blackhawks nad Columbusem 4:1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-25; Zablokované střely: 8-9; Vhazování: 55%-45%; Hity: 24-20; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné min.: 9-9.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:28.
Columbus po přestávce inkasoval další dva góly, když se po bleskové odpovědi Sonnyho Milana na třetí gól Chicaga v podání Jonathana Toewse prosadil český útočník Jan Rutta a vstřelil svůj první gól v NHL, celkem má na kontě 2 body. Skóre po druhé části. Chicago Blackhawks 4 Columbus Blue Jackets 1.
40:00'
39:10'
Zach Werenski na levém křídle mířil od hrazení k přední tyči a Corey Crawford puk pravým betonem vykopl.
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:12'
Patrick Kane se snažil z pravého křídla sjet po pokrytí puku bekhendem před bránu, vracející se Zach Werenski ho ale do zakončení nepustil a vytlačil do rohu ledové plochy.
37:06'
Brent Seabrook napřáhl od modré čáry ke střele, která byla tečována, a puk skončil v ochranné síti. Reklamní přestávka.
36:15'
Jack Johnson znovu v akci, když odvedl v obraně dobrou práci a zablokoval střelu Richarda Pánika z pravého kruhu pro vhazování. Joonas Korpisalo zasahovat nemusel.
35:53'
Jack Johnson si najel ze druhé vlny na pěknou přihrávku z pravého křídla, na vzdálenější levé tyči ale bránu přestřelil.
33:43'
Cam Atkinson se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže rychlou střelou orazítkoval pouze pravý beton domácího Coreyho Crawforda!
32:51'
Patrick Kane na sebe na levé straně navázal trojici protihráčů a poté krásnou přihrávku přes šířku útočného pásma našel v pravém kruhu JANA RUTTU, který rychle zvedl hlavu a střelou zápěstím zamířil nad lapačkou přesouvajícího se Joonase Korpisala do odkryté brány! Český obránce vstřelil 1. gól! Asistence: Patrick Kane.
32:00'
Brandon Saad se na pravém křídle ocitl ve skvělé šanci, jeho střelu z úhlu ale dokázal Joonas Korpisalo po rychlém přesunu ukrýt v náručí! Následuje krátká reklamní přestávka.
30:45'
Columbus právě vstřelil branku!
SONNY MILANO si na pravé straně krásně pokryl puk bekhendem a z nulového úhlu poslal puk před bránu, kde se od klečícího Ryana Hartmana odrazil ke vzdálenější levé tyči! Bleskový úder. Asistence: Nick Foligno a Gabriel Carlsson.
30:14'
Richard Pánik předvedl za bránou fantastický hit, po kterém se v levém rohu dostal k puku Brandon Saad a krásnou zpětnou přihrávkou našel JONATHANA TOEWSE, který rychlou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Hawks vedou 3:0. Asistence: Brandon Saad.
28:00'
Gabriel Carlsson na levém křídle neváhal a od modré čáry okamžitě nahazoval puk zápěstím na přední tyč, žádný z jeho spoluhráčů ale puk netečoval a Corey Crawford ho našel v lapačce.
27:49'
Oliver Bjorkstrand se ocitl v pravém rohu útočného pásma pod tlakem a jeho slabé nahození zmrazil Corey Crawford pod lapačkou. Hra byla znovu přerušena. Aktivnější jsou Blue Jackets.
26:44'
Zach Werenski se dostal na levém křídle k nahození, které Corey Crawford ukryl v lapačce a přerušil hru. Brankář Chicaga zatím chytá velice spolehlivě a drží čisté konto.
26:23'
Richard Pánik nabral rychlost a po objetí brány se snažil v blízkosti pravé tyče zasunout puk do brány, jenže Joonas Korpisalo přiložil hokejku ke svému levému betonu a kotouč zastavil!
25:42'
Patrick Kane předvedl v pravém kruhu pro vhazování krásnou stahovačku a navedl si puk do mezikruží, odkud mířil střelou zápěstím do horní rohu brány, Joonas Korpisalo ale předvedl senzační semafor! Na obou stranách červená.
23:02'
Cam Atkinson na pravém křídle krásně vypálil s příklepem a bez přípravy po zpětné přihrávce spoluhráče z kruhu pro vhazování mířil do bližšího horního rohu brány, Corey Crawford mu ale ukryl gól fantastickým semaforem!
22:38'
Tommy Wingels byl vyloučen v úvodu prostřední části, když dostal dvě minuty za držení.
21:35'
Ryan Murray na levém křídle vypálil v rychlosti, jeho střela zápěstím ale našla pouze náruč Coreyho Crawforda, který má zatím na začátku prostřední části plné ruce práce.
20:32'
Blue Jackets se v blízkosti pravé tyče k ničemu nedostali. Corey Crawford nahození zmrazil pod lapačkou.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-9; Zablokované střely: 6-5; Vhazování: 56%-44%; Hity: 11-14; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:34.
Chicago stejně jako proti Pittsburghu prožilo fantastický vstup do utkání, když se již ve druhé minutě prosadil Patrick Kane a v přesilové hře poté na jeho branku navázal rozjetý Brandon Saad, který během 80 minut letošní sezóny vstřelil již 4 góly, v úvodu sezóny hattrick proti Pens. Skóre po první části. Chicago Blackhawks 2 Columbus Blue Jackets 0.
20:00'
19:29'
Vzápětí to zkoušel u levé tyče Cam Atkinson, k dorážce se ovšem nakonec nedostal.
19:23'
David Savard na pravém křídle vypálil od modré čáry a pozorný Corey Crawford jeho pokus vyrazil.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
16:34'
A další zákrok brankář Coreyho Crawforda, který ukryl nahození Columbusu od modré čáry v lapačce.
16:06'
O další šanci se postarali Blue Jackets, Corey Crawford byl ale na pření tyči připravený a puk ukryl v lapačce. Brankář Chicaga zatím neinkasoval a utkání bude pokračovat po reklamní přestávce.
13:46'
Puk byl sražen mezi střídačky a po plynulé pasáži hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
11:07'
Richard Pánik se ocitl před bránou v další obrovské šanci a tentokrát již jeho střela z blízkosti mířila mezi tři tyče, Joonas Korpisalo ovšem jeho pokus vyrazil! Mohlo to být 3:0.
10:08'
Patrick Kane napřáhl v levém kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, kterou Joonas Korpisalo hrudí vyrazil.
09:06'
Alex DeBrincat byl zřejmě hráčem, který se po kolmé přihrávce ocitl v blízkosti brány v obrovské šanci, Joonas Korpisalo ho ale dokázal vychytat a puk vyrazit! Chicago vede stále 2:0.
07:38'
Jackets se na pravé straně dostali u hrazení ke dvěma střelám, Corey Crawford ale obě úspěšně vyrazil.
06:39'
Blue Jackets se na pravém křídle vrhli do útočného pásma a dostali se ke střele, ta už ovšem kvůli přihrávce rukou byla zbytečná. Následuje krátká komerční přestávka.
06:04'
Joonas Korpisalo nedokázal udržet táhlou střelu Jonathana Toewse, čehož v blízkosti pravé tyče využil BRANDON SAAD a dorazil puk do prázdné brány! Chicago využilo přesilovou hru a vede 2:0! Asistence: Jonathan Toews a Patrick Sharp.
05:58'
Duncan Keith zřejmě vypálil od modré čáry a jeho střelu s příklepem Joonas Korpisalo ukryl v náručí.
05:33'
Sonny Milano dostal dvě minuty za hákování a Chicago si zahraje první přesilovou hru dnešního duelu.
05:32'
Michal Kempný na pravém křídle přenechal puk Brentu Seabrookovi, který ho nebezpečně nahazoval před bránu, Blackhawks se ovšem do zakončení nedostali.
03:05'
Zac Dalpe a Lance Bouma se do sebe pustili před bránou Columbusu a oba dostali pět minut za bitku plus dvě minuty za faul. Lance Bouma za faul loktem, zatímco Zac Dalpe za krosček. Ostrý úvod zápasu!
01:33'
Ryan Hartman krásnou diagonální přihrávkou z levého křídla přenesl hru doprava, kde si PATRICK KANE zpracoval puk a po zvednutí hlavy krásnou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Joonase Korpisala pod horní tyč! Asistence: Ryan Hartman a Gustav Forsling.
01:05'
Richard Pánik se po krásné přihrávce z pravého křídla ocital v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jeho střela zápěstím ale byla za pět minut dvanáct sražena za bránu.
00:43'
Blue Jackets se na levém křídle dostali k první střele, kterou Corey Crawford na přední tyči vyrazil ramenem.
00:24'
V United Center před pár okamžiky začala úvodní třetina utkání, v němž Chicago hostí Columbus.
00:01'
Zatímco v bráně Chicaga nechybí Corey Crawford, na opačné straně Sergej Bobrovskij začne na střídačce, přitom v posledním zápase proti New Yorku Islanders vychytal čisté konto. Trochu překvapivý tah a změna.

Chicago Blackhawks: Crawford (A. Forsberg) – Keith (A), Seabrook (A), Kempný, C. Murphy, Forsling, Rutta – Saad, J. Toews (C), Pánik – Hartman, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Anisimov, DeBrincat – Bouma, Wingels, Hayden. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), D. Savard, R. Murray, G. Carlsson – Panarin, Wennberg, Atkinson – Milano, N. Foligno (C), Bjorkstrand – Dubois, Dubinsky (A), Calvert – Hännikäinen, Sedlák, Dalpe. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Ian Walsh. Čároví: Shane Heyer, Kory Nagy.

Chicago Blackhawks a Columbus Blue Jackets

V United Center se schyluje k dalšímu velice zajímavému střetnutí a pozornost se upírá především na dvojici hráčů Artěmij Panarin a Brandon Saad, kteří byli navzájem vyměněni 23. června. Artěmij Panarin se poprvé proti svému bývalému týmu představí v dresu Blue Jackets, zatímco Brandon Saad po návratu domů v týmu Blackhawks. Ruský útočník má za sebou velice úspěšný debut, když se třemi asistencemi podílel na vysoké výhře Columbusu 5:0 nad New Yorkem Islanders. Neotálel ani Brandon Saad, který do sítě úřadujících dvojitých šampiónů z Pittsburghu nasázel v úvodním zápase Chicaga v letošní sezóně hattrick.
Brandon Saad má po návratu domů jeden výjimečný zápas za sebou a v neděli v noci ho hned čeká další. Čtyřiadvacetiletý rodák z Pittsburghu v pátek vstřelil hattrick do sítě dvojnásobného úřadujícího šampióna a výraznou měrou se podepsal pod drtivé vítězství Chicaga v úvodním zápase nové sezóny 10:1, po kterém nyní Brandona Saada čeká vystoupení proti bývalému zaměstnavateli. Blackhawks se podruhé v řadě představí v United Center, kde po Penguins přivítají Columbus, v jehož dresu strávil dvě sezóny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.