NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Boston - 31. října 2017   00:00

Columbus
Columbus
01:59' D. Savard (Wennberg, Calvert) • 17:08' Jenner (Nutivaara, J. Anderson) • 28:27' Motte (Nutivaara, Bobrovskij) • ' Panarin
4:3
(2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)

2:0 (SN)

Boston
Boston
35:37' Bergeron  (Heinen, Pastrňák) • 50:26' Krug  (K. Miller, Pastrňák) • 51:47' Marchand  (Bergeron, Pastrňák)

3. Tyler Motte (CBJ) 1+0 – první gól v NHL
Statistiky: Střely na bránu: 32-30; Zablokované střely: 19-17; Vhazování: 56%-44%; Hity: 26-32; Přesilové hry: 0/5-2/4; Tresné minuty: 18-42.
Columbus v domácí Nationwide Areně promarnil proti Bostonu tříbrankové vedení a zápas došel do prodloužení, po kterém přišly na řadu samostatné utkání. Z trojice hráčů Bruins neskóroval nikdo, zatímco na domácí straně Blue Jackets proměnili nájezd Artěmij Panarin a Oliver Bjorkstrand. Konečný výsledek po drama. Columbus Blue Jackets 4 Boston Bruins 3 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
Autorem vítězné branky je ARTĚMIJ PANARIN.
Oliver Bjorkstrand udělal před bránou pěkný slalom a poté rychlou střelou zápěstím našel mezeru mezi pravým betonem a vyrážečkou Tuukky Raska! Puk zamířil k levé tyči.
Brad Marchand udělal vše dobře, jenže střelou po ledě ležícího Sergeje Bobrovského mezi betony nepřekonal!
Artěmij Panarin zpomalil před bránou a rychlou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Tuuky Raska z blízkosti do pravého horního rohu brány!
Kenny Agostino se rozjel jako první na straně Bruins a střelou zápěstím orazítkoval pravý beton Sergeje Bobrovského.
Alexander Wennberg se rozjel jako první, bekhendový blafák ale skončil na levém betonu Tuukky Raska.
Samostatné nájezdy začínají.
Columbus doma proti Bostonu promarnil tříbrankové vede a čekají nás samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení. Columbus Blue Jackets 3 Boston Bruins 3.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:22'
Blue Jackets vyrazili do přečíslení dva na jednoho a Nick Foligno mohl skórovat z blízkosti po přihrávce z pravé strany, Tuukka Rask ale předvedl skvělý zákrok pravým betonem.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
62:50'
Blue Jackets měli šanci rozhodnout, jenže z blízkosti orazítkovali pouze pravý beton Sergeje Bobrovského! Stále čekáme na vítěze zápasu.
62:20'
Jake DeBrusk se mezi třemi protihráči prohnal až před bránu a v blízkosti levé tyče z úhlu napřáhl ke střele, kterou Tuukka Rask ukryl v lapačce jako by se nechumelilo.
61:15'
David Pastrňák roztáhl hru dobrou přihrávkou doleva, následná střela ale bránu domácího týmu minula.
60:37'
Brandon Dubinsky se na pravé straně ke střele nedostal a Jackets byli vytlačeni do středního pásma.
60:01'
Columbus v Nationwide Areně promarnil proti Bostonu tříbrankové vedení, když na góly Davida Savarda, Boonea Jennera a Tylera Mottea odpověděli postupně Patrice Bergeron, Torey Krug a Brad Marchand. Čeká nás prodloužení. Skóre po třetí třetině. Columbus Blue Jackets 3 Boston Bruins 3.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:25'
Blue Jackets zasypali bránu Bruins několika střelami a poslední z před pár okamžiků skončila na tyči! Columbus měl příležitost rozhodnout.
56:22'
Seth Jones z pravého křídla vypálil směrem na přední tyč, jeho pokus ale zamířil mimo a Matt Calvert se zpoza brány snažil prosadit marně. Tuukka Rask lapil puk do lapačky.
54:36'
Kevan Miller dostal dvě minuty za hrubost a pět minut za bitku, zatímco Oliver Bjorkstrand pět minut za vražení na hrazení, což znamená, že Columbus si zahraje přesilovou hru.
54:36'
Oliver Bjorkstrand pořádně prohnal Kevana Millera, když spěchal za vyhozeným kotoučem a poté ho v pravém rohu útočného pásma tvrdě dohrál. Oba borci se do sebe vzápětí pustili a obránce Bostonu Kevan Miller povalil Olivera Bjorkstranda na led! Komerční přestávka.
53:41'
Boone Jenner nabral na levém křídle rychlost a z úhlu zakončil bekhendem. Tuukka Rask byl ale na přední tyči připraven a puk ukryl v lapačce.
53:35'
David Pastrňák napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke střele s příklepem, která byla zablokována.
51:47'
Bruins právě vstřelili branku!
BRAD MARCHAND si najel do mezikruží na přihrávku Patrice Bergerona z pravého křídla a krásnou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Sergeje Bobrovského do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Je vyrovnáno – 3:3! Asistence: Patrice Bergeron a David Pastrňák.
50:26'
Kevan Miller nádhernou zpětnou diagonální přihrávkou z pravého rohu útočného pásma našel v levém kruhu pro vhazování TOREYHO KRUGA, který střelou po ledě zamířil pod levým betonem Sergeje Bobrovského ke vzdálenější pravé tyči! Boston prohrává pouze o gól. Asistence: Kevan Miller a David Pastrňák.
49:30'
Zach Werenski nádhernou kolmou přihrávkou poslal do samostatného úniku Artěmije Panarina, který si rychle hodil puk z forhendu na bekhend a vzápětí zase zpět a střelou zápěstím orazítkoval levý beton fantastického Tuukky Raska, od něhož se puk odrazil do vzduchu, a brankář Bruins ho poté lapil do lapačky!
49:07'
Brad Marchand dostal dvě minuty za podražení a přesilová hra Bruins se zkrátila na polovinu.
48:37'
David Backes před bránou po přihrávce z nulového úhlu krásnou zadovkou posunul puk za sebe na Jakea DeBruska, který se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže jeho střela skončila na pravém betonu ležícího Sergeje Bobrovského, který vzápětí ukryl puk s pomocí ležícího spoluhráče nakonec pod sebou!
48:04'
Matt Calvert se ocitl na pravém křídle útočného pásma u hrazení v kleštích a napadající Zdeno Chára mu přizvedl hůl do obličeje svého spoluhráče. Dvě plus dvě minuty – vysoká hůl.
47:46'
Zdeno Chára na levém křídle vypálil od modré čáry a Patrice Bergeron clonící před bránou usměrnil puk nad.
47:25'
Boone Jenner se snažil prosadit na pravém křídle, dobře ho ale pokryl Torey Krug.
46:54'
Kevan Miller napřáhl na vrcholu pravého kruhu k prudké střele, kterou Sergej Bobrovskij našel v lapačce. Paul Postma po předchozím souboji zamířil na ošetřovnu. Reklamní přestávka.
45:42'
Artěmij Panarin si najel na vrcholu levého kruhu pro vhazování na krásnou zadovku od Zacha Werenskiho, připravený Tuukka Rask ale ukryl puk v lapačce.
45:31'
Markus Hännikäinen se na levém křídle hnal za nahozeným pukem a Paula Postmu za bránou nepříjemně narazil na hrazení. Bylo to ale trochu nezaviněné, protože obránce Bruins v souboji rameno na rameno podklouzl. Následná mela nic nepřinesla.
45:20'
Blue Jackets si nerozuměli a puk po dlouhé přihrávce z obranného pásma zamířil na zakázané uvolnění.
44:29'
Jeden z hokejistů Columbusu mířil rychlou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování na lapačku Tuukky Raska, finský brankář ale puk mířící do pravého horního rohu dokázal vyrazit!
43:00'
Markus Hännikäinen se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci a rychlou střelou zápěstím mířil nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Tuukka Rask ale skvěle zasáhl pravým betonem a nějakým záhadným způsobem následná dorážka nezamířila na bránu! Jackets mohli vést 4:0.
42:50'
David Pastrňák zkusil štěstí střelou z pravého kruhu pro vhazování, která skončila v ochranné síti.
41:42'
Oliver Bjorkstrand z vrcholu mezikruží nahodil puk diagonálně před bránu a v blízkosti pravé tyče se snažil bruslí usměrnit kotouč na bránu Alexander Wennberg, jenže minul pravou tyč.
41:13'
Torey Krug na levém křídle vypálil od modré čáry a po jeho zablokované střele zkoušel v blízkosti levé tyče skórovat bekhendem David Backes, Sergej Bobrovskij byl ale připravený.
40:34'
Zdeno Chára se ve druhé třetině porval a na začátku té třetí napřáhl od modré čáry k prudké ráně zápěstím, která zamířila vysoko nad a skončila v ochranné síti.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-18; Zablokované střely: 10-9; Vhazování: 48%-52%; Hity: 19-25; Přesilové hry: 0/4-1/2; Tresné minuty: 9-13.
Třetí třetina začne přibližně v 1:57.
Prostřední část utkání v Nationwide Areně nabídla stejně jako během první třetiny dva góly, když na domácí straně svým prvním gólem v NHL zvyšoval na rozdíl tří branek Tyler Motte a na opačné straně poté snížil v přesilové hře Patrice Bergeron. Skóre po druhé části. Columbus Blue Jackets 3 Boston Bruins 1.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:37'
Bruins vyhráli vhazování a na pravém křídle se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, z nichž první Sergej Bobroskij vyrazil na přední tyči levým betonem a druhou ukryl v lapačce!
38:13'
Boone Jenner od modré čáry nahodil puk na bránu a Tuukka Rask ho bez problému lapil do lapačky.
37:21'
David Pastrňák na pravém křídle rychle vypálil z kruhu a Sergej Bobrovskij na přední tyči puk zmrazil.
35:37'
Danton Heinen zpětnou přihrávkou z pravého kruhu našel na vrcholu mezikruží PATRICE BERGERONA, který bez přípravy napřáhl ke tvrdé ráně s příklepem a nad pravým betonem Sergeje Bobrovského zamířil v přesilové hře ke vzdálenější levé tyči! Boston snížil na 3:1. Asistence: Danton Heinen a David Pastrňák.
35:27'
David Pastrňák nádhernou přihrávkou přes šířku útočného pásma našel na vrcholu levého kruhu pro vhazování Toreyho Kruga, jehož parádní rána se od horní tyče vzápětí odrazila do hry!
34:59'
Brandon Dubinsky fauloval před střídačkami a po krátké reklamní přestávce si odbude na trestné lavici dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro Boston.
34:47'
Jackets na pravém křídle vypálili od hrazení a Tuukka Rask na přední tyči puk vytěsnil mimo.
34:07'
Blue Jackets pořádně dlouho svírali Boston v jeho vlastním obranném pásmu a Artěmij Panarin na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která byla zablokována.
32:33'
Fanoušci Blue Jackets sice bučí, Tyler Motte ale nedokázal dobruslit prudký puk včas. Zakázané uvolnění.
31:18'
Brandon Carlo krásnou diagonální přihrávkou z pravého křídla od modré čáry našel na vrcholu levého kruhu pro vhazování najíždějícího Dantona Heinena, jehož střelu zápěstím na přední tyči Sergej Bobrovskij nadvakrát zastavil.
30:34'
David Pastrňák z pravého rohu útočného pásma nahazoval puk před bránu a kotouč se po teči jednoho z domácích hokejistů odrazil do ochranné sítě.
30:17'
Boston se v blízkosti brány dostal ke střele, která minula vzdálenější pravou tyč, a vzápětí byla hra přerušena. Zřejmě kvůli postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
28:58'
Blue Jackets v blízkosti levé tyče vytvořili před bránou Bruins obrovský závar, puk se jim za záda Tuukky Raska ale protlačit nepodařilo. Reklamní přestávka.
28:27'
Columbus právě vstřelil branku!
TYLER MOTTE si najel za dva obránce Bostonu na krásnou kolmou přihrávku od Markuse Nutivaary a samostatný únik zakončil v mezikruží rychlou střelou zápěstím, která nad pravým betonem Tuukky Raska zamířila k levé tyči! Asistence: Markus Nutivaara a Sergej Bobrovskij.
27:48'
Vyloučený Danton Heinen je zpět na ledové ploše a Boston Bruins přečkal již čtvrté oslabení.
26:01'
Zach Werenski na vrcholu mezikruží zamíchal s pukem a poté rychle vystřelil zápěstím, Tuukka Rask ale bleskově sáhl po kotouči a ukryl ho ve své lapačce.
25:48'
Danton Heinen se pokusil zmařit samostatný únik Artěmije Panarina a dostal dvě minuty za hákování.
25:45'
Artěmij Panarin naskočil na led a okamžitě se dostal do samostatného úniku, jeho následná střela zápěstím ale z mezikruží těsně nad ledem zamířila vedle levé tyče! Obrovská příležitost.
24:24'
David Pastrňák byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle pálil po zpětné přihrávce od modré čáry, jeho rána bez přípravy ale zamířila nad bránu Blue Jackets.
23:46'
Blue Jackets se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění.
23:39'
Patrice Bergeron na pravém křídle u hrazení rychle vypálil zápěstím a jeho střela nad ledem mířila vedle bližší tyče, Sergej Bobrovskij ale pro jistotu sáhl po puku a ukryl ho v lapačce.
22:47'
David Pastrňák v levém rohu útočného pásma bojoval o puk, Seth Jones ho o něj ale připravil.
20:40'
Zdeno Chára za vlastní bránou tvrdě narazil na hrazení hlavou napřed Joshe Andersona, který to nenechal jen tak být a shodil rukavice. Domácí útočník poměrně dlouho vzdoroval goliášovi, Zdeno Chára ho ale nakonec povalil na lopatky! Oba pět minut za bitku.
20:29'
Nick Foligno na pravém křídle vypálil od modré čáry a Tuukka Rask na přední tyči dobře zasáhl levým betonem, kterým puk vykopl do rohu ledové plochy.
20:01'
Blue Jackets vyhráli úvodní vhazování prostřední části, do které vstupují s vedením 2:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-5; Zablokované střely: 4-4; Vhazování: 47%-53%; Hity: 12-12; Přesilové hry: 0/3-0/1; Tresné minuty: 2-6.
Druhá třetina začne přibližně v 0:59.
Columbus vstoupil do utkání proti Bostonu pořádně zostra, když již na konci druhé minuty rozezněl dělo v Nationwide Areně skvělou tečí David Savard. Další gól mohl přidat Boone Jenner a nakonec také přidal. Domácí útočník nejprve orazítkoval skrytou střelou tyč, o několik okamžiků později se ale po odrazu puku od hrazení za bránou prosadil v blízkosti pravé tyče napodruhé z dorážky z nulového úhlu. Skóre po první třetině. Columbus Blue Jackets 2 Boston Bruins 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:08'
Markus Nutivaara napřáhl na vrcholu mezikruží k rychlé střele zápěstím, která těsně nad ledem minula pravou tyč. Puk se ovšem od hrazení za bránou odrazil k pravé tyči, kde BOONE JENNER sice z dorážky neuspěl, vzápětí ale zpoza brány chytře napálil puk do brankoviště a od vyrážečky Tuukky Raska přiložené k ledu se odrazil do sítě! Blue Jackets vedou 2:0. Asistence: Markus Nutivaara a Josh Anderson.
16:38'
Zach Werenski v levém kruhu zamíchal s pukem a poté vystřelil zápěstím, střela byla zablokována.
14:35'
V Nationwide Areně zazvonila za Tuukkou Raskem tyč! Boone Jenner na vrcholu pravého kruhu pro vhazování naznačil přihrávku a poté rychle vystřelil zápěstím, jeho pokus byl velmi nebezpečný, puk se ale nakonec ve vzdálenějším levém horním rohu brány odrazil od horní tyče zpět do hry. Columbus málem vedl o dva góly.
14:21'
Vyloučený Brad Marchand naskočil z trestné lavice zpět na led a zatím čekáme na gól v početní převaze.
13:47'
Zach Werenski napřáhl z vrcholu levého kruhu pro vhazování ke střele, která byla těsně před Tukka Raskem zablokována. Jeden z hráčů Bostonu ji zastavil bruslí.
13:29'
Vyloučený Pierre-Luc Dubois je zpět na ledové ploše a začíná zkrácená přesilová hra Blue Jackets.
12:21'
Brad Marchand dostal dvě minuty za sekání a po minutě a osmi sekundách ve hře 4 na 4 začne zkrácená přesilová hra Columbusu.
11:29'
Pierre-Luc Dubois dostal dvě minuty za krosček a Columbus bude po reklamní přestávce hrát ve čtyřech.
11:15'
Matt Calvert na pravém křídle nabral rychlost a po dobrém pokrytí puku bekhendem posílal kotouč před bránu, jenže žádného ze spoluhráčů nenašel.
11:04'
Vyloučený Torey Krug se vrátil z trestné lavice zpět na led a Columbus nevyužil druhou přesilovou hru v řadě.
09:04'
Tuukka Rask podržel puk ve výstroji po střele Blue Jackets z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Torey Krug byl vzápětí vyloučen za držení. Boston opět ve čtyřech.
08:16'
Blue Jackets se dostali v rychlém sledu v blízkosti levé tyče ke dvěma střelám, Tuukka Rask ale obě dvě vyrazil, když nejprve zasáhl hrudí a poté levým betonem! Matt Calvert před bránou zády k bráně nebezpečně mířil bekhendem po ledě k pravé tyči. Frank Vatrano se vzápětí vrátil z trestné lavice zpět na led.
06:46'
Zach Werenski si na levé straně útočného pásma srovnal puk na hůl a od modré čáry napřáhl ke střele zápěstím, která byla tečována, Tuukka Rask ale puk vyrazil.
06:16'
Frank Vatrano dostal dvě minuty za vysokou hůl a Columbus si po reklamní přestávce zahraje úvodní přesilovou hru zápasu, během které může navýšit své vedení.
05:12'
Columbus na levé straně vypálil ihned po vhazování do modré čáry a Tuukka Rask musel na přední tyči zasahovat. Hrudí ovšem kotouč vyrazil.
05:05'
Blue Jackets se nepodařilo rozehrát a puk zamířil podél střídaček na zakázané uvolnění. Nakonec se jednalo zřejmě o ofsajd. Omlouvám se Vám.
03:50'
Brandon Carlo na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke střele s příklepem a před bránou se ocitl v obrovské šanci Tim Schaller, puk ale pod ležícím Sergejem Bobrovskim do sítě procedit nedokázal! Velká šance Bruins.
02:47'
Bruins zkusili odpovědět na vedoucí gól Blue Jackets na pravém křídle střelou z úhlu, která od hrazení zamířila do lapačky připraveného Sergeje Bobrovského.
01:59'
Matt Calvert poslal před bránu z levého rohu útočného pásma diagonální přihrávku, na kterou si na vrcholu pravého kruhu pro vhazování najel Alexander Wennberg, a jeho střela zápěstím se od clonícího DAVIDA SAVARDA odrazila do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Tuukka Rask bez šance. Asistence: Alexander Wennberg a Matt Calvert.
01:50'
Sergej Bobrovskij vyrazil střelu Bostonu z pravého křídla pravým betonem a na opačné straně pálil od modré čáry Markus Nutivaara, také Tuukka Rask byl ale pozorný a puk zmrazil pod lapačkou.
00:45'
Seth Jones na levém křídle nabral rychlost a po bleskovém objetí brány se v blízkosti pravé tyče snažil zakončit bekhendem, Tuukka Rask sice zasahovat nemusel, jenže vzápětí se ocitl před bránou v obrovské šanci Artěmij Panarin, jehož střela byla zablokována! Ostrý start Columbusu.
00:01'
Puk dopadl na led a úvodní střetnutí mezi Columbusem a Bostonem v letošní sezóně NHL bylo zahájeno.
00:01'
V Nationwide Areně se rozsvítila světla a vše je připraveno k úvodnímu vhazování dnešního zápasu.

David Pastrňák (BOS) 6+2, +/- -6
Zdeno Chára (BOS) 1+2, +/- +7

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), D. Savard, R. Murray, Nutivaara, Harrington – Panarin (C), N. Foligno, J. Anderson – Dubois, Dubinsky (A), Jenner – Calvert, Wennberg, Bjorkstrand – Motte, Hännikäinen. Hlavní trenér: John Tortorella.

Boston Bruins: T. Rask (McIntyre) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, K. Miller, Postma – Marchand, Bergeron (A), Bjork – DeBrusk, Backes (A), Pastrňák – Agostino, Riley Nash, Vatrano – Schaller, Kuraly, Heinen. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Marc Joannette. Čároví: Bevan Mills, Greg Devorski.
Vzájemné zápasy v loňské sezóně NHL

28.12.16 Columbus – Boston 4:3
11.11.16 Boston – Columbus 5:2
14.10.16 Columbus – Boston 3:6
Columbus v úterý o půlnoci vyzve v Nationwide Areně hokejisty Bostonu, proti kterým se bude snažit navázat na sérii dvou domácích výher. Na straně Blue Jackets se zřejmě nepředstaví Lukáš Sedlák, který má poraněný kotník, zatímco Bruins bude scházet kvůli zranění v horní části těla český útočník David Krejčí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.