NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Vegas - 15. listopadu 2017   03:00

Edmonton
Edmonton
06:28' Klefbom (Khaira, Letestu) • 17:42' Nugent-Hopkins (Maroon, R. Strome) • 18:39' Maroon (Draisaitl, Caggiula) • 30:19' Benning (Klefbom, McDavid) • 40:57' McDavid  • 44:58' McDavid (Draisaitl) • 49:50' Nugent-Hopkins (Lucic, Russell) • 55:38' Letestu (Kassian, Khaira)
8:2
(3:0, 1:1, 4:1)
Vegas
Vegas
34:41' Bellemare  (Nosek, Schmidt) • 41:22' Neal  (C. Miller, Perron)

3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 32-24; Zablokované střely: 11-10; Vhazování: 37%-63%; Hity: 25-24; Přesilové hry: 3/3-0/4; Trestné minuty: 10-8.
Edmonton během historicky prvního zápasu proti Vegas nastřílel osm gólů a předvedl nejofenzivnější výkon v letošní sezóně NHL, na kterém se dvěmi góly a jednou asistencí podílel kapitán Connor McDavid. Maxime Lagacé musel v závěru utkání kvůli zranění opustit bránu a Golden Knights využili letos již pátého brankáře, když mezi tři tyče zamířil náhradní brankář Dylan Ferguson. Tomáš Nosek si připsal asistenci, moc velkou radost z ní mít ale asi nebude. Konečný výsledek. Edmonton Oilers 8 Vegas Golden Knights 2.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:43'
Yohann Auvitu podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát za hákování.
57:23'
Oilers se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru, po kterém dostává prostor poslední reklamní přestávka. Blíží se samotný závěr krásného utkání.
55:38'
Edmonton právě vstřelil branku!
Jujhar Khaira si na pravém křídle počkal na vhodný moment na přihrávku a poté našel před bránou Zacka Kassiana, který ještě kotouč poslal krásně za sebe a MARK LETESTU z levého kruhu a úhlu zamířil do odkryté brány! Edmonton vede 8:2! Asistence: Zack Kassian a Jujhar Khaira.
55:11'
Patrick Maroon je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra domácího Edmontonu Oilers.
54:04'
David Perron zbytečně fauloval během přesilové hry v útočném pásmu a dostal dvě minuty za úder hlavou.
53:11'
Connor McDavid už se radoval z úhlu, když se v blízkosti levé tyče prosadil z dorážky, jenže těsně předtím Patrick Maroon narazil do Dylana Fergusona a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Místo gólu přesilová hra hráčů Vegas.
52:35'
V obraně Vegas vznikly zmatky a Ryan Nugent-Hopkins napřáhl na vrcholu mezikruží ke střele, kterou opět Brayden McNabb přizvedl do ochranné sítě.
52:10'
Jesse Puljujärvi rychle vypálil z vrcholu pravého kruhu a Brayden McNabb přizvedl puk do ochranné sítě.
51:23'
Hra byla po nahození Vegas přerušena a Dylan Ferguson se po vystřídání rychle rozcvičuje v brankovišti. Vegas letos využilo již pátého brankáře! Brankáře Golden Knights kosí jedno zranění za druhým, což se jen tak nevidí.
50:46'
Střídání v týmu Vegas Golden Knights: ze hřiště odchází Maxime Lagacé, přichází Dylan Ferguson.
50:24'
Connor McDavid se na levé straně ocitl v postavení mimo hru a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
49:50'
RYAN NUGENT-HOPKINS vyrazil po krásné přihrávce od Milana Lucice od střídaček na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho, které v pravém kruhu pro vhazování vyřešil sám, když krásnou střelou zápěstím zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Šťastná sedmička! Oilers doma drtí Vegas a je to již 7:2. Asistence: Milan Lucic a Kris Russell.
49:09'
Vegas mělo příležitost opět snížit, jenže během přesilové hry se dostalo ke dvěma střelám, z nichž ani jedna v síti neskončila, a vyloučený Darnell Nurse se vrátil zpět na led.
47:37'
William Karlsson napřáhl po zpětné přihrávce na modré čáře ke tvrdé střele s příklepem, která se od čepele hole Cama Talbota přiložené k ledu odrazila do ochranné sítě.
47:09'
Darnell Nurse se u střídaček postavil před obrannou modrou čárou do cesty rozjetému Jamesovi Nealovi a byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
46:42'
Oilers nahodili puk za bránu Maxima Lagacého, aby mohli vystřídat, a James Neal se vzápětí po rychlé akci ocitl v postavení mimo hru, po kterém následuje reklamní přestávka.
45:22'
Vegas se na levém křídle dostalo k nahození, který Cam Talbot bezpečně zastavil a přerušil hru.
44:58'
CONNOR MCDAVID si najel do pravého kruhu po dlouhém sprintu na přihrávku od Leona Draisaitla a rychlou střelou zápěstím propálil podruhé v zápase Maxima Lagacého! Dočkáme se dnes hattricku? Asistence: Leon Draisaitl.
44:44'
Yohann Auvitu chtěl napřáhnout od modré čáry po diagonální zpětné přihrávce z levého křídla na pravé straně ke tvrdé střele s příklepem, jenže puk promáchl a na opačné straně mohl udeřit Reilly Smith, jeho pokus od modré čáry ale zamířil do náruče Cama Talbota.
43:38'
Golden Knights na pravém křídle vypálili od hrazení a Cam Talbot táhlý pokus hostí ukryl v náručí.
43:29'
Drake Caggiula se dostal v mezikruží ke střele a Maxime Lagacé puk zastavil, má ale zdravotní potíže.
43:02'
Oilers se nepodařilo rozehrát a kotouč zamířil podél střídaček na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
42:05'
Leon Draisaitl se málem u levé tyče dostal do obrovské šance, Maxime Lagacé ale nahozený kotouč vleže přikryl pod lapačkou.
41:22'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Colin Miller krásnou střelou z pravého kruhu pro vhazování orazítkoval vzdálenější levou tyč a JAMES NEAL z dorážky a blízkosti zamířil do prázdné brány! Opět je to o tři góly. Skóre: 5-2. Asistence: Colin Miller a David Perron.
40:57'
Leon Draisaitl na pravém křídle podržel puk a přihrávkou z ostrého úhlu napříč brankovištěm našel na vzdálenější levé tyči CONNORA MCDAVIDA, který sice ležícího Maxima Lagacého propálit přímo nedokázal, poskakující kotouč ale nakonec z brankoviště zamířil do sítě! Druhá využitá přesilová hra. Asistence: Bez asistence.
40:21'
Mark Letestu středem ledové plochy zavezl puk do útočného pásma a poté rozdal puk doprava, Leon Draisaitl ale souboj o kotouč u hrazení prohrál.
40:01'
Edmonton vstupuje do závěrečné třetí části v početní převaze poté, co James Neal po skončení druhé třetiny zbytečně dohrál za bránou Matta Benninga.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-12; Zablokované střely: 9-6; Vhazování: 37%-63%; Hity: 22-21; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 4:55.
Edmonton po přestávce přidal čtvrtý gól, o který se v polovině utkání postaral obránce Matt Benning. S Vegas už to vypadalo hodně špatně, po přihrávce Tomáše Noska ale dokázal alespoň snížit Pierre-Édouard Bellemare. Skóre po druhé třetině v Rogers Place. Edmonton Oiles 4 Vegas Golden Knights 1.
40:00'
40:00'
James Neal po skončení druhé třetiny zbytečně dohrál za bránou Cama Talbota domácího Matta Benninga a dostal dvě minuty za hrubost, protože jeho hit nebyl nutný. Zbytečný faul!
39:51'
Golden Knights vyhodili puk na zakázané uvolnění a ještě jednou se bude vhazovat před Maximem Lagacém.
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:54'
Connor McDavid na pravém křídle vypálil z úhlu a klečící Maxime Lagacé puk podržel. Reklamní přestávka.
37:59'
Oilers vytvořili před bránou Vegas obrovský závar, ani jedna ze dvou nebo tří střel se ale neujala a Maxime Lagacé zatím popáté v zápase neinkasoval! Golden Knights nevědí, kde jsou.
36:02'
Iiro Pakarinen na pravém křídle v rychlosti vypálil a Maxime Lagacé na přední tyči puk dobře vyrazil.
34:41'
Tomáš Nosek si v pravém rohu útočného pásma zpracoval puk po nahození Natea Schmidta obloukem ze středového kruhu a krásnou přihrávkou našel v pravém kruhu pro vhazování PIERREA-ÉDOUARDA BELLEMARA, který si rychle puk zpracoval a krásnou střelou zápěstím nad lapačkou Cama Talbota vymetl bližší horní roh! Asistence: Tomáš Nosek a Nate Schmidt.
34:11'
Cody Eakin zkusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale zablokoval clonící Drake Caggiula.
33:57'
Fanouškům se to sice nelíbilo, proti Oilers ale bylo odpískáno po rychlé akci postavení mimo hru.
32:50'
David Perron podél střídaček vyrazil na levém křídle do rychlého protiútoku a na vrcholu levého kruhu narazil tvrdě do Matta Benninga, od kterého se odrazil jako guma a posadil se na zadek. Krásný a čistý hit obránce Edmontonu.
31:44'
Nate Schmidt v levém kruhu práskl do puku, jeho rána ale minula bližší levý horní roh brány.
31:22'
Ryan Strome před bránou tečoval nahození z pravého křídla a po spolehlivém zákroku Maxima Lagacého přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
30:19'
Oscar Klefbom v rychlém sledu dvakrát vypálil s příklepem od modré čáry a ve druhém případě jeho pokus před bránou zády k bráně mezi nohama skvěle tečoval holí MATT BENNING, od něhož se puk pod lapačkou Maxima Lagacého odrazil k pravé tyči! Po skvělé teči je to už 4:0! Asistence: Oscar Klefbom a Connor McDavid.
29:38'
Leon Draisaitl vypálil a jeho rána z levého kruhu pro vhazování zamířila nad bránu Golden Knights.
28:01'
Oscar Klefbom na levém křídle vypálil od hrazení a Maxime Lagacé jeho táhlý pokus podržel ve výstroji.
27:34'
Leon Draisaitl střelou od modré čáry na pravém křídle zamířil nad a na opačné straně mohl udeřit na levé straně střelou od hrazení Nate Schmidt, Cam Talbot ale puk mířící ke vzdálenější pravé tyči dokázal vyrazit.
27:04'
Oilers vypálili od modré čáry a puk zamířil do ochranné sítě. Následuje krátká reklamní přestávka.
26:26'
Yohann Auvitu na levém křídle vyrazil do protiútoku a přečíslení dva na jednoho, které vyřešil skvělou přihrávkou a v blízkosti pravé tyče mohl skórovat najíždějící Drake Caggiula, jenže Maxime Lagacé proti němu ve stylu Dominika Haška vyjel rychle z brány a vsedě zády puk vyrazil! Fantastický zákrok brankáře.
25:50'
Maxime Lagacé si poradil s nahozením Oilers z levého křídla a sevřel puk bezpečně v náručí.
25:28'
Tomáš Nosek se v mezikruží dostal k volnému puku a usměrnil ho po ledě směrem k pravé tyči, jenže jeho pokus, pokud se to tak dá říci, neměl razanci a Cam Talbot v pohodě zasáhl levým betonem.
25:04'
Golden Knights na levé straně obranného pásma špatně rozehráli, puk se ale od Ryana Stroma odrazil do ochranné sítě a hra byla přerušena. Vhazování ve středním pásmu.
24:31'
Leon Draisaitl si nepříjemně dělal prostor před bránou, nakonec se ale do zakončení nedostal.
23:58'
Další přerušení hry a další zakázané uvolnění, tentokrát v podání domácích hokejistů Edmontonu.
23:04'
Kris Russell napřáhl od modré čáry k táhlé střele, která nad ledem zamířila vedle levé tyče.
22:52'
Matt Benning vyhrál v rohu ledové plochy závod o puk a proti Vegas se pískalo zakázané uvolnění.
22:16'
Zack Kassian na opačné straně ledové plochy vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela skončila nad.
21:33'
James Neal napřáhl v levém kruhu ke krásné střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Cam Talbot ale předvedl krásný semafor a puk ukryl v lapačce!
21:18'
Connor McDavid se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru a hra byla přerušena.
20:01'
William Karlsson vyhrál úvodní vhazování prostřední části, do které Edmonton vstupuje s tříbrankovým vedením poté, co skóroval ve všech možných herních variantách. V oslabení, přesilové hře a ve hře 5 na 5.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-5; Zablokované střely: 3-3; Vhazování: 35%-65%; Hity: 11-9; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně v 4:00.
Edmonton v historicky prvním utkání proti novému rivalovi z Vegas předvedl během úvodních dvaceti minut krásnou ofenzivní show, když se již v úvodu utkání prosadil v oslabení obránce Oscar Klefbom a krátce před přestávkou v rozmezí 57 sekund Ryan Nugent-Hopkins, který využil přesilovou hru, a Patrick Maroon. Skóre po první třetině v Rogers Place. Edmonton Oilers 3 Vegas Golden Knights 0.
20:00'
19:08'
Oilers napřáhli v pravém kruhu k nepříjemné střele, která se od tyče odrazila zpět do hry!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:39'
PATRICK MAROON před pár okamžiky připsal asistenci a hned vzápětí skóruje, když si v mezikruží najel na zpětnou přihrávku Leona Draisaitla z levého rohu útočného pásma a bez přípravy rychlou střelou vymetl bližší levý horní roh! Asistence: Leon Draisaitl a Drake Caggiula.
17:42'
Patrick Maroon za bránou podržel puk a poté zpoza ní krásnou diagonální přihrávkou našel na vzdálenější levé tyči RYANA NUGENTA-HOPKINSE, který nad pravým betonem Maxima Lagacého zamířil k přední levé tyči! Oilers využili přesilovou hru. Asistence: Patrick Maroon a Ryan Strome.
16:50'
Oscar Klefbom napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která minula levou tyč, a po odrazu puku od hrazení za bránou se u ní snažil dostat k dorážce Milan Lucic. Marně.
15:55'
Jon Merrill byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Oilers si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
15:37'
Connor McDavid na levém křídle vyrazil do přečíslení tři na jednoho a po zvednutí hlavy našel v pravém kruhu pro vhazování ze druhé vlny najíždějícího Leona Draisaitla, jehož táhlá střela bez přípravy těsně nad ledem zamířila vedle bližší pravé tyče! Stále je to o jeden gól.
15:14'
Golden Knights na pravém křídle vypálili od modré čáry a Cam Talbot musel dávat pozor, aby puk vyrazil.
14:27'
Oscar Klefbom na levém křídle vypálil od hrazení a Maxime Lagacé na přední tyči puk pravým betonem vyrazil do rohu ledové plochy.
13:34'
Oilers po postavení mimo hru napřáhl u střídaček od modré čáry k táhlé střele, kterou Maxime Lagacé zastavil.
13:04'
Golden Knights se nepodařilo rozehrát a puk podél hrazení zamířil na zakázané uvolnění.
12:41'
Darnell Nurse v pravém kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou na přední tyči Maxime Lagacé zastavil mezi tělem a levou rukou. Brankář Vegas nevěděl, kde má puk, ale zastavil ho.
12:04'
Drake Caggiula se ocitl v blízkosti pravé tyče v šanci, jeho prudká střela zápěstím ale minula přední tyč.
11:21'
Cody Eakin si rychle vybruslil zpoza brány a u pravé tyče se snažil v rychlosti puk zasunout do brány, jenže ji minul.
10:59'
Matt Benning na pravém křídle po zpětné přihrávce spoluhráče podél hrazení napřáhl bez přípravy k táhlé střele s příklepem, která těsně nad ledem zamířila pod lapačku Maxima Lagacého. Brankář Vegas puk zmrazil a následuje reklamní přestávka.
10:16'
Darnell Nurse na levé straně vypálil z úhlu a jeho střela byla na přední tyči sražena za bránu.
09:10'
Vyloučení David Perron a Darnell Nurse se vrátili zpět na led a oba týmy hrají v plném počtu.
08:51'
Brad Hunt se ocitl v blízkosti levé tyče v šanci, jenže z úhlu napálil pouze hruď Cama Talbota.
08:23'
Oilers na levém křídle vypálili ihned po vhazování od modré čáry a Maxime Lagacé puk lapil do lapačky.
08:16'
Adam Larsson na pravém křídle vypálil z kruhu pro vhazování a Maxime Lagacé podržel puk v náručí.
07:10'
Darnell Nurse v kruhu obranného pásma zalehl Davida Perrona a oba hráči byli během reklamní přestávky vyloučeni. Darnell Nurse dostal dvě minuty za hrubost, zatímco David Perron za hrubost.
07:07'
Vyloučený Yohann Auvitu naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Oilers hrají v plném počtu.
06:28'
Jujhar Khaira na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a jakmile ucítil tlak na zádech, bekhendovou přihrávkou z pravého kruhu našel najíždějícího OSCARA KLEFBOMA, který na vzdálenější levé tyči skóroval z úhlu do prázdné brány! Oilers vstřelili letos první gól v oslabení a ujali se v Rogers Place vedení 1:0! Asistence: Jujhar Khaira a Mark Letestu.
06:19'
Jonathan Marchessault na pravém křídle vypálil od hrazení zápěstím, jeho střela ale minula vzdálenější levou tyč.
05:07'
Yohann Auvitu dostal dvě minuty za podražení poté, co podrazil Davida Perrona a Vegas nevyužilo poskytnutou výhodu.
04:41'
David Perron si na pravém křídle krásně vyměnil puk s Jamesem Nealem a z úhlu napřáhl k prudké střele, kterou Cam Talbot pravým ramenem dokázal vyrazit! První velká šance!
04:00'
Jonathan Marchessault na pravém křídle od hrazení nahazoval puk bekhendem na přední tyč, kde našel pouze hůl připraveného brankáře Oilers Cama Talbota.
03:13'
Matt Benning vypálil od modré čáry, jeho tvrdou ránu ale zablokoval před bránou Deryk Engelland.
02:52'
Vegan nahodilo puk od střídaček za bránu domácího Cama Talbota a oba týmy odjely střídat.
01:53'
Poměrně dlouho se nepřerušovalo bez střely na jedné nebo druhé straně a Golden Knights podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění. Nakonec z toho bylo postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.
00:01'
Oilers vyhráli úvodní vhazování zápasu a historicky první utkání mezi Edmontonem a hostujícím Vegas Golden Knights bylo zahájeno!
00:01'
V Rogers Place po americké hymně doznívá kanadská hymna a vše už je připraveno k zahájení utkání!

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Nurse, A. Larsson (A), Klefbom, Benning, Russell, Auvitu – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins (A), Puljujärvi – Khaira, R. Strome, Pakarinen – Caggiula, Letestu, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Vegas Golden Knights: Lagacé (51. Ferguson) – Schmidt, Merrill, McNabb, Engelland (A), C. Miller, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Perron (A), Haula, Neal – O. Lindberg, Eakin (A), Tuch – Carrier, Bellemare, Nosek. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Kyle Rehman. Čároví: David Brisebois, Brian Murphy.
Vegas se ve středu v noci střetne s novým divizním rivalem, v jehož dresu působí jeden velmi specifický hráč. Nový tým Golden Knights čeká v Rogers Place v Kanadě souboj s Edmontonem a nejeden hokejový příznivec si klade otázku, jak a zda dokáží eliminovat hrozbu, kterou představuje Connor McDavid, jedna z největších hvězd současné NHL. Jedno je jisté, aby se to povedlo, Vegas musí bez superhvězd předvést skvělý týmový výkon. Oba týmy se střetávají poprvé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.