NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Washington - 29. října 2017   03:10

Edmonton
Edmonton
12:16' Maroon (McDavid, Draisaitl) • 17:55' A. Larsson (Nugent-Hopkins, Lucic)
2:5
(2:1, 0:1, 0:3)
Washington
Washington
19:42' Smith-Pelly  (Carlson, Ovečkin) • 30:32' Eller  (Bowey, Ovečkin) • 40:30' Kuzněcov  (Ovečkin, Bowey) • 55:56' Kuzněcov   • 59:41' Beagle  (Eller)
Edmonton
Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, Gryba, Russell, Benning – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic (A), Nugent-Hopkins, R. Strome – Caggiula, Letestu, Kassian – J. Jokinen, Khaira, Slepyšev.
Eric Furlatt, Jean Hebert – Shandor Alphonso, Brandon Gawryletz
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Washington
Holtby (Grubauer) – Djoos, Carlson, Orpik (A), Bowey, Orlov, Chorney – Ovečkin (C), Kuzněcov, Smith-Pelly – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Stephenson, Eller, T. Wilson – Peluso, Beagle, Chiasson.

S konstatováním, že dnešní utkání v Rogers Place v Edmontonu sledovalo 18 347 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

Washington Capitals – 31 (12; 12; 7)
Dnešní utkání je tedy u konce a vítězství slaví hostující Washington. Domácí sice do zápasu nevstoupili špatně, když v 18. minutě vedli 2:0, avšak Smith-Pelly za Washington snížil ještě do první přestávky a pak už se trefovali jen hosté. Ve druhé třetině vyrovnal Lars Eller, nicméně na další branku se čekalo do poslední periody. V té se dvakrát prosadil Kuzněcov, Bealge zakončil do prázdné brány a Caps tedy za výhru 5:2 berou dva body.
59:41'
Washington právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Eller se po návratu z trestné lavice zapojil do obrany a rychle získal kotouč. Jeho vyhození sice ve středním pásmu zastavil Jokinen, avšak volného puku se ujal JAY BEAGLE a ten touš v pohodě poslal do prázdné brány. Asistence: Lars Eller.
59:22'
59:17'
Oddechový čas pro domácí.
59:02'
A znovu je puk mimo obranné pásmo Caps. Vyloučený Eller se navíc za chvíli vrátí na led.
58:38'
Do konce utkání už moc času nezbývá a hosté puk posouvají mezi modré čáry.
57:59'
Vyhozený kotouč nyní mířil do odkryté brány Edmontonu, nicméně dělo se tak velmi pomalu a Klefbom puk na hranici brankoviště dostihl.
57:22'
Domácí během komerční přestávky odvolali brankáře. Přesilová hra 6 na 4!
57:22'
Potřetí jde na trestnou lavici Lars Eller (WSH). Tentokrát se provinil držením protihráče.
57:03'
Pro domácí mohlo být ještě hůře. Kuzněcov si najel z druhé vlny a svižnou střelou trefil tyč!
55:56'
Troufnu si říct, že je hotovo. JEVGENIJ KUZNĚCOV se dostal ke kotouči u modré čáry a po rychlém návratu do útočného pásma si to namířil přímo k Talbotovi. Vypadalo to na objetí brány a zakončení u vzdálenější tyče, avšak Kuzněcov udělal rychlý manévr a puk následně u první tyče propasíroval za brankovou čáru. Bez asistence.
55:43'
Opět je kotouč až za Talbotem. Tentokrát sice v moci domácích obránců, ale to nic nemění na tom, že Edmonton spíše potřebuje útočit.
54:57'
Kotouč je za bránou Cama Talbota. To hostům naprosto vyhovuje, neboť vteřiny teď rychleji ubíhají Edmontonu.
54:16'
Vůbec se v dnešním utkání nedaří Draisaitlovi. Německý útočník se nyní pokusil o přenesení hry na levou stranu útočného pásma, ale místo toho puk daroval soupeři.
53:34'
McDavid přihrávkou z levé strany oslovil Benninga. Jenže jeho střela šla pouze do blokujícího soupeře.
52:58'
Hosté dobře drží hru daleko od svého brankáře. Domácím se mezitím výrazně krátí čas na vyrovnání.
52:19'
Edmonton se několik vteřin držel v útočné pásmu, avšak kombinace nepřinesla téměř žádné nebezpečí. Washington již puk posouvá mezi modré čáry.
50:47'
Pohodový Holtbyho zákrok proti pokusu domácího obránce. Následuje další komerční přestávka.
50:42'
Pouze na zakázané uvolnění teď zahrál Taylor Chorney. Vhazovat se bude po pravici Bradena Holtbyho.
50:18'
Utkání se přehouplo do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Kotouč je ve středním pásmu.
49:39'
Po delší době zaútočil také Washington. Bäckström zakončoval přes obránce, nicméně jeho střela byla sražena mimo tři tyče.
48:37'
Ofsajd nyní zastavuje snahu Leona Draisaitla. Následuje komerční přestávka.
48:16'
Drake Caggiula dostal prostor mezi kruhy, avšak svižnou střelou trefil pouze břevno Holtbyho brány!
47:51'
Edmonton jen ztěžka hledá cestu přes pozornou defenzívu Caps. Navíc se od první třetiny rozchytal Braden Holtby.
47:25'
46:58'
Hosté tentokrát pouze vyhazují kotouč přes všechny čáry.
46:11'
Zajímavé šance na obou stranách. Draisaitl neuspěl střelou z velkého úhlu, ale pak se Devante Smith-Pelly dostal do úniku. Brejk v oslabení skončil nepřesnou střelou.
45:25'
Podruhé v utkání teď Lars Eller (WSH) vyhodil kotouč přes mantinelu.Jde si tedy odsedět dvouminutový trest.
44:59'
Dvakrát se Holtby musel bleskově přesunout od jedné tyče k druhé. V obou případech si ale poradil a výrazným způsobem podržel Washington.
44:14'
Vrána si to při rychlé akci namířil mezi dva protihráče. V rozhodujícím okamžiku mu však jeden z domácích znemožnil zakončení.
43:26'
Před brankáře domácího týmu si nyní dobře najel Oshie. K zakončení se však šikovný americký útočník nedostal.
42:59'
Talbot nyní schytal střelu do masky a dvakrát si žádal o přerušení. Jenže rozhodčí ho neviděl a proto si domácí gólman lapačkou sundal helmu.
42:30'
Caggiula si našel trochu prostoru na levé straně, nicméně po přejetí útočné modré čáry byl důrazně dohrán u mantinelu.
41:57'
Domácí jsou po inkasování gólu zaskočeni a vůbec se nemohou usadit v útočném pásmu.
40:30'
Tak to je hodně špatný vstup do třetí třetiny ze strany Edmontonu. Ovečkin dostal dobrou kířžnou přihrávku a následně puk z vrcholu levého kruhu nahodil na bránu. Před Talbotem byl připravený JEVGENIJ KUZNĚCOV a jeho jemná teč skončila za zády překvapeného brankáře. Asistence. Alexandr Ovečkin, Madison Bowey.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:02.
STŘELY NA BRÁNU PO 2. TŘETINĚ

Edmonton Oilers – 29 (16; 13)
Washington Capitals – 24 (12; 12)
Také druhá dvacetiminutovka je minulostí a tentokrát už je stav zápasu vyrovnaný. Ani ve druhé třetině Washington neměl střelecky navrch, nicméně ve 31. minutě se do zakončení opřel Lars Eller a jeho přesný pokus letěl do protipohybu Cama Talbota. Na tuto branku už však ani jeden z celků nenavázal a před třetí části je tak zápas zcela otevřený.
40:00'
39:53'
Kotouč je ve středním pásmu. Zdá se, že v této třetině už nic dalšího neuvidíme.
39:12'
Na hranici brankoviště se k dorážce dokázal protlačit Lucic. Braden Holtby je však v druhé třetině naprosto bezchybný.
38:38'
Ve středním pásmu si Lucic u mantinelu vyšlápl na Wilsona. Poté se to hostující útočník pokusil oplatit, nicméně za domácím gólmanem trefil Klefboma.
38:08'
Klefbom dobrou křížnou přihrávkou přes celé útočné pásmo oslovil Draisaitla. Jeho pokus z velkého úhlu zastavil Holtby.
37:38'
Opět měl práci Holtby. Tentokrát však kotouč pouze vyrazil a McDavid se tlačil k dorážce. Tísněn však hostujícího gólmana příliš neprověřil.
37:32'
Až nyní znovu zakončoval také Braden Holtby. Proti tvrdému zakončení od modré čáry se hostující gólman dobře postavil.
36:58'
Skákavý pokus Bäckströma šel od modré čáry přesně na Talbota. Domácí brankář se zákrokem neměl problémy.
36:10'
35:49'
Ne a ne se Edmonton odhodlat k dalšímu zakončení. Holtby v této přesilové hře neměl moc práce.
35:13'
Hosté kotouč vyhazují přes všechny čáry a v klidu střídají.
34:52'
Mark Letestu se u modré čáry dobře opřel do kotouče, nicméně razantním zakončením trefil jen protihráče.
34:10'
Lars Eller (WSH) nezvládl rozehrávku a poslal kotouč přímo mez diváky. To znamená dvě trestné minuty.
32:48'
Ještě jeden zákrok si Talbot připisuje po tvrdé střele Alexandra Ovečkina. Hostující kapitán dnes zatím nemá seřízená mířidla.
32:40'
Obrovská šance. Ovečkin při přečíslení Washingtonu servíroval kotouč na brankoviště, nicméně Oshie touš trestuhodně nedokázal propasírovat za Talbotova záda.
32:21'
Smith-Pelly svižně vypálil, ale dopadl stejně jako Benning před několika vteřinami. Další střelu jednoho z hostů si pohlídal Talbot.
31:55'
Oilers se po komerční přestávce udrželi před Holtbym. Dvakrát to od modré čáry zkoušel Benning, avšak v ani jednom případě puk nešel do prostoru brány.
31:31'
Jeden z domácích se okusil odpovědět na vyrovnávací branku. Zakončení od modré čáry šlo pouze do Holtbyho náruče.
30:32'
Je vyrovnáno. Při signalizovaném vyloučení Nursea se hosté usadili v útočném pásmu, načež Ovečkin na modré čáře kombinoval s Boweyem. Druhý zmíněný následně oslovil LARSE ELLERA, jenž se opřel do tvrdého zakončení z pravého kruhu a poslal puk přesně do protipohybu Cama Talbota. Asistence: Madison Bowey, Alexandr Ovečkin.
30:16'
Defenzíva Oilers nyní úplně zapomněla na Wilsona, který se kličkou rychle dostal zpoza brány. Na Talbota však nevyzrál.
29:48'
Hosté se znovu pokusili dostat přes střední pásmo. Tentokrát ale neuspěli a hra se vrací k modré čáře.
29:19'
Smith-Pelly dostal nabito na vrchol levého kruhu, avšak tvrdou střelou trefil pouze Talbotův levý beton.
27:54'
Hokejisté Washingtonu nyní dobře napadali kombinaci soupeře a nakonec Edmonton donutili k nepřesnosti. Jenže následně se bude vhazovat jen ve středovém kruhu.
27:01'
Vrána se teď zleva pokusil natlačit až před Cama Talbota. Jenže proti byl jeden z obránců Oilers.
26:39'
Poměrně rychle se hra přenesla ze strany na stranu. Následovalo pouze zakončení do nastavené lapačky Cama Talbota.
25:43'
Aktivní John Carlson se vymanil z rohu útočného pásma a pokusil se Talbota překvapit rychlým zakončením. Bez úspěchu.
25:18'
Přečíslení Edmontonu teď rozjel Draisaitl. Německý mladík si narazil s McDavidem, ale následně z úhlu zakončoval jen do Holtbyho.
24:35'
Výborně to nyní vykombinovali hosté. Od Oshieho šel kotouč přes Orpika až na osamoceného Bäckströma. Ten se ale tvrdou střelou z pravého kruhu netrefil.
23:48'
Milan Lucic si na levé straně najel do volného prostoru a po obdržení kotouče okamžitě zakončoval. Holtby se stačil přesunout!
23:10'
Washington chvíli kombinoval v útočném pásmu, ale pak vše pokazil Kuzněcov, který nepřesně zakončoval z obrovského úhlu.
22:42'
Hodně nepovedená rozehrávka končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude u domácího brankáře.
21:58'
Edmonton při první návštěvě útočného pásma v druhé třetině vůbec nic nevymyslel. Nyní už jde kotouč znovu do blízkosti Cama Talbota.
21:20'
Carlson ještě udržel útočné pásmo a po jeho přihrávce pak vypálil Brooks Orpik. Tvrdé zakončení šlo mimo tři tyče.
20:54'
Jeden z hostů se teď šikovně dostal až na hranici brankoviště, nicméně Talbot dokázal zasáhnout levým betonem. Úvod druhé třetiny zatím patří Washingtonu.
20:32'
Po dobrém manévru Jevgenije Kuzněcova se ke střele dostal Ovečkin. Jeho tvrdý projektil prolétl jen vedle Talbotovy brány.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:08.
STŘELY NA BRÁNU PO 1. TŘETINĚ

Edmonton Oilers – 16
Washington Capitals – 12
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a spokojenější jsou zatím domácí. Edmonton měl v této třetině střelecky navrch, přičemž se ve 13. minutě po dorážce Patricka Maroona dostal do vedení. Následně byl Washington poněkud z tempa a následovala druhá branka, kterou vsítil Adam Larsson. Jenže když už se zdálo, že Talbot si v periodě udrží čisté konto, z přečíslení v čase 19:42 udeřil Devante Smith-Pelly. Washington se tedy důležitou trefou ještě před koncem třetiny dostal na rozdíl jediné branky.
20:00'
19:42'
Přeci jenom hosté ještě před přestávkou snižují. Rychlé přečíslení podpořil také obránce Carlson, který ve středním pásmu prošel přes Klefboma a následně dokonalou přihrávkou oslovil spoluhráče. DEVANTE SMITH-PELLY se skvěle opřel do zakončení z prvního doteku a trefil se mimo dosah přesunujícího se Talbota. Asistence: John Carlson, Alexandr Ovečkin.
19:18'
Díky dobrému napadání teď domácí drží soupeře až u Holtbyho. Jenž ke kotouči se nikdo z hráčů Edmontonu nedostal.
18:39'
Zničehonic mohlo být sníženo. Eller byl sám na brankovišti, hned čtyřikrát se pokusil dostat kotouč do brány, ale roztažený Talbot byl proti inkasování!
18:19'
S dalším zajímavým zakončením přispěchal Klefbom. Ten už ale vypálil pouze do připraveného Bradena Holtbyho.
17:55'
Edmonton právě vstřelil branku!
A je to 2:0! Ryan Nugent-Hopkins dostal kotouč z rohu útočného pásma a poté ho přenechal ADAMU LARSSONOVI. Domácí obránce právě naskočil ze střídačky, ale hned se zapojil do akce a po šikovné kličce na střed útočného pásma střílel přesně k tyči Holtbyho brány. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Milan Lucic.
17:28'
Opět je po buly u kotouče domácí Edmonton, který se snaží kombinovat v blízkosti Bradena Holtbyho.
16:55'
Darnell Nurse si jako obránce sjel až k levému kruhu, ale zakončením z prvního doteku trefil jen dobře postaveného Holtbyho.
16:33'
Hosté se po inkasované brance hledají. Vůbec se teď Washington nemůže prodrat do útočného pásma.
15:49'
Po dobré práci Caggiuly se ke kotouči dostal Zack Kassian. Jeho slabé nahození se zastavilo u dvojice hráčů bojujících před Holtbym.
15:11'
Oba týmy hrají v plném počtu.
14:46'
Nepříliš povedené akce na obou stranách. Kotouč jde po Kuzněcovově snaze pouze do rohu kluziště.
13:54'
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím více vyhovuje Washingtonu, který se snaží kombinovat v útočném pásmu. Jenže je to bez nějakého pořádného zakončení.
13:11'
Střelec zatím jediné branky Patrick Maroon (EDM) se ve středním pásmu chytil s Anthonym Pelusem (WSH). Výsledkem jsou dvě trestné minuty pro oba zúčastněné.
12:16'
Domácí jdou po rychlé akci do vedení! Connor McDavid dostal hodně prostoru na levé straně a z kruhu pak prověřil Holtbyho. Ten sice proti střele mezi nohy zakročil, ale kotouč se odrazil přesně před dojíždějícího PATRICKA MAROONA, jež v pohodě dorážel do odkryté brány. Asistence: Connor McDavid, Leon Draisaitl.
12:03'
Devante Smith-Pelly kotouč rychle přenesl do útočného pásma. Jenže přihrávkou na modré čáře zavinil ofsajd.
11:31'
Nevýrazné nahození od modré čáry bylo tečováno do ochranné sítě nad bránou Cama Talbota. Je čas na další komerční přestávku.
10:44'
Nejprve se dva hosté důrazně snažili dorážet na hranici brankoviště, ale pak se hra rychle přenesla na druhou stranu a Kassian se prezentoval parádním manévrem. Na zakončení už si však počkal Holtby.
09:53'
Do útočného pásma se teď absolutně bez podpory spoluhráčů vydal Jakub Vrána. Výsledkem bylo pouhé posunutí kotouče k zadnímu mantinelu a ztráta.
09:16'
Slepyšev zakončoval po obkroužení brány Washingtonu. Kotouč šel pouze do boční sítě.
08:34'
Po komerční přestávce se Edmonton dobře drží v útočném pásmu. Zaregistrovali jsme i jedno kvalitnější zakončení, nicméně Holtby zůstává nepřekonán.
07:56'
Maroon ještě záhy po konci přesilovky prověřil pozornost Bradena Holtbyho. Ten si zakončení z levého kruhu schoval v lapačce.
07:53'
07:26'
Washington poměrně bez problémů vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Z přesilové hry už Edmontonu moc nezbývá.
07:04'
Až nyní si Holtby připsal první zákrok v rámci oslabení. Draisaitlova snaha o překvapivé zakončení z velkého úhlu vyšla vniveč.
06:29'
Domácí se nastěhovali do útočného pásma. Jenže McDavidovi puk odskočil a ani Draisaitl posléze nedokázal přihrát lépe než k hostujícímu obránci.
05:53'
Za nedovolené bránění je nyní vyloučen Anthony Peluso (WSH). Úvodní přesilová hra zápasu.
05:52'
Washington přeci jenom začíná přidávat a zakončuje z témě každé pozice. Talbot je zatím pozorný.
04:41'
Velká šance hostujícího celku! Devante Smith-Pelly kotouč z pravého kruhu předal zcela osamocenému Kuzněcovovi, ale ten nejprve neuspěl zakončením mezi nohy a následně ani dorážkou.
04:02'
Zprava domácí dostali kotouč do brankoviště Bradena Holtbyho. Gólman Washingtonu hru pro jistotu přerušil.
03:33'
Oshie si na útočné modré dobře počkal na přihrávku, nicméně poté celou akci zbrzdil pomalou předávkou na Kuzněcova. Ten už poté přihrával jen do prostoru, ve kterém nebyl nikdo z hostů.
02:40'
Další akci domácího celku zastavuje ofsajd. Začátek utkání je z obou stran poměrně opatrný a nikdo se zběsile netlačí do útoku.
01:47'
Ryan Nugent-Hopkins teď kotouč převezl do útočného pásma domácích a svižnou střelou hodlal pověřit Holtbyho. Kotouč prolétl těsně vedle brány.
01:13'
Na druhé straně jsme byli svědky prvního zakončení. Cam Talbot s připisuje poměrně jednoduchý zákrok.
00:45'
Edmonton se po úvodním buly nastěhoval do útočného pásma. Rychlou akci po McDavidové zadovce však jeden z domácích pokazil.

WASHINGTON CAPITALS

Ani hosté zatím nepředvádějí výkony, jaké se očekávaly. Po slibném začátku se totiž Washington začíná propadat a aktuálně je ve Východní konferenci až jedenáctý. V posledních osmi utkání Caps vyhráli jen dvakrát a v jednom případě dokonce schytali debakl 8:2. Dnes tedy Capitals znovu potřebují zabrat, neboť další ztráta by je mohla odsunout až mezi nejhorší týmy NHL.

EDMONTON OILERS

Domácí zatím zůstávají daleko za očekáváním. Jeden z největších favoritů celé NHL totiž v dosavadních devíti utkáních vybojoval jen sedm bodů a to je naprosto tristní bilance. Horší už je v Západní konferenci jen naprosto marná Arizona, jež ještě ani jednou nevyhrála. V posledních utkáních se ale parta kolem Connora McDavida pomalu zvedá a ze čtyř zápasů má pět bodů.

27.10.2017 Edmonton – Dallas 5:4
25.10.2017 Pittsburgh – Edmonton 2:1 pp.
21.10.2017 Philadelphia – Edmonton 2:1
20.10.2017 Chicago – Edmonton 1:2 pp.
18.10.2017 Edmonton – Carolina 3:5