NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Winnipeg - 10. října 2017   03:00

Edmonton
Edmonton
32:53' Draisaitl (McDavid, Maroon) • 33:33' Nugent-Hopkins (Nurse)
2:5
(0:2, 2:2, 0:1)
Winnipeg
Winnipeg
08:56' Scheifele  (D. Kulikov) • 16:27' D. Kulikov  (Ehlers, Wheeler) • 36:48' Ehlers  (Trouba, Hellebuyck) • 37:57' Ehlers  (Wheeler, Scheifele) • 58:46' Ehlers  (Scheifele, Wheeler)
Edmonton
Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Russell, Benning, Nurse, Gryba – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Slepyšev – J. Jokinen, R. Strome, Kassian – Pakarinen, Letestu, Yamamoto.
O'Rourke, Rank – Mach, Rody
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Winnipeg
Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Byfuglien, D. Kulikov, Trouba, Enström, T. Myers – Ehlers, Scheifele, Wheeler (C) – Perreault, Little, Laine – Matthias, Lowry, Petan – B. Tanev, Copp, Daňo.

Tři hvězdy utkání

Nikolaj Ehlers (WPG) (3 + 1)
Connor Hellebuyck (WPG) (37 zásahů)
Darnell Nurse (EDM) (0 + 1)
Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Střely na branku v zápase

Edmonton Oilers: 39

Winnipeg Jets: 43
Je konec utkání, v němž jsme viděli celkem sedm branek a hodně zajímavých momentů. Winnipeg Jets nakonec poráží Edmonton Oilers 5:2, Stíhačky předčily Olejáře v základní hrací době poprvé od roku 2015, takže si mohou oddechnout. A co hlavně, pro hosty jde o první výhru nové sezóny. Hvězdou utkání se stal jednoznačně dánský útočník Nikolaj Ehlers, jenž zkompletoval hattrick a navrch ještě přidal asistenci. Jeho formace dnes fungovala bravurně. Edmontonští sice ve druhé periodě srovnali na 2:2, jenže pak zase duel rychle ztratili. V poslední části už žádná branka nepadla. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.
59:19'
Ještě jeden zásah Connora Hellebuycka, ale tohle zakončení z dálky pro něj nebylo vůbec těžké.
58:46'
Winnipeg právě vstřelil branku!
O hvězdě tohoto zápasu není vůbec žádný pochyb, teď už vůbec ne! Winnipeg Jets využívají přesilovou hru a dánský útočník NIKOLAJ EHLERS završuje těsně před koncem třetí třetiny hattrick. Forvard Jets dostal nádhernou přihrávku na pravou stranu, Cam Talbot neměl šanci se stihnout přesunout. Je jasné, že dnes všechny body ze zápasu odnese hostující družina. Asistence: Mark Scheifele, Blake Wheeler.
58:20'
Laine ztratil puk za brankou Talbota, pak se Edmonton osvobodil vyhozením aspoň do středního pásma. Winnipeg teď ale nemusí vyhození mrzet.
57:48'
Winnipeg podle očekávání nikam nespěchá, v klidu rozehrává za svou klecí a čeká, až se bude moci dobře rozestavit v útočném pásmu.
57:35'
Cesta za vyrovnáním se Edmontonu nyní hodně vzdaluje. Yamamoto totiž dostává dvě minuty za hákování a jeho celek bude hrát skoro do konce třetí třetiny v oslabení.
57:25'
Znovu kombinace Scheifeleho a Ehlerse, avšak bez lepší koncovky.
57:00'
Scheifele posílal z levého rohu puk mezi kruhy Wheelerovi. Ale kapitán hostujícího týmu nestihl vypálit, někdo mu v tomto z domácích hráčů zabránil.
56:39'
Jets vyhazují na zakázané uvolnění, teď bylo na ledě až moc živo, na obou stranách.
56:10'
Connor McDavid na druhé straně vybídl ke skórování Benninga, ale ten ve vyložené tutovce netrefil prostor mezi betony Connora Hellebuycka.
55:35'
Nikolaj Ehlers opět útočí na hattrick. Klefbom udělal chybu, Ehlers vystihl jeho rozehrávku a málem se vytáhl na Talbota. Ten těsně vyrazil kotouč nad sebe.
55:08'
Už se znovu hraje a Winnipeg to nadále zkouší aktivně, aby zbytečně nepolevil a nedovolil tak soupeři další vyrovnání.
55:06'
Začala posledních pět minut základní hrací doby a je jasné, že Edmontonští budou muset začít daleko více riskovat. Pokračovat ale budeme až po komerční přestávce.
54:28'
Leon Draisaitl vzal situaci na sebe, po pravém mantinel se protáhl úplně sám a také zakončoval sám. Ale trefil jen u pravé tyčky připravený beton gólmana Jets.
53:48'
McDavid už zahrozil na druhé straně, před brankovištěm dorážel kotouč. Ale těsně Hellebuycka nepřekonal.
53:25'
Olejáři jsou kompletní, oslabení zvládli bez inkasování. Utekly jim však další dvě minuty, které mohli využít na případné dorovnání výsledku.
52:50'
Přesilovka hostů se pomalu blíží ke svému konci a vypadá to, že tohle oslabení Edmonton zvládne. Oilers ale potřebují i dávat góly, pokud chtějí dnes bodovat.
52:28'
A zase zakončení finského mladíčka, z hodně podobného místa. Také nyní ale Laine neuspěl.
52:04'
Laine to zkoušel zakončením z první od levého kruhu. Ale přestřelil vzdálenější tyčku, pak se domácím opět daří vyhodit až k Hellebuyckovi.
51:35'
Hned na úvod oslabení se Edmonton osvobozuje vyhozením přes všechny čáry, ale Jets budou jistě rychle zpátky v útočné třetině.
51:23'
Další komplikace pro domácí borce. Kassian totiž dostává dvě minuty za sekání Matthiase. A to znamená početní výhodu pro Winnipeg Jets.
50:52'
Lucic skvělým hitem narazil soka za brankou na mantinel a to se divákům samozřejmě líbí. Dnes podobných hokejových momentů sledujeme hodně, slast pro oko diváka.
50:20'
Klefbom neudržel útočné pásmo pro svůj celek, na modré čáře si tak dlouho hrál s kotoučem, až celou situaci pokazil.
50:10'
Kassian, McDavid a Russell skvěle sehráli přechod přes modrou čáru. Poslední jmenovaný zakončoval v jízdě, ale na Hellebuycka si nepřišel. Pokračovat budeme po komerční pauze.
49:40'
Ve velké šanci na brankovišti Perreault, ale Cam Talbot jej na poslední chvíli skvěle vychytal betonem. Udržel tak svůj tým ve hře o body z tohoto utkání.
49:12'
Little nabil zpoza branky na střelu Patrikovi Lainemu. Finský mladík potom zkusil štěstí z dálky, ale přes bránící hráče se nedokázal prosadit.
49:03'
Zakázané uvolnění Edmontonu.
48:52'
Cam Talbot raději přerušuje hru na brankovišti, protože nechtěl riskovat další nepříjemné dorážky.
48:44'
Tanev je zpátky na ledě, hosté mají těžké okamžiky za sebou, Oilers naopak tuhle dobrou šanci na snížení nevyužili. Edmontonu se pochopitelně začíná rychle krátit čas.
48:06'
Polovina z trestu Brandona Taneva je minulostí a Jets mohou být zatím s průběhem jejich početní nevýhody spokojeni.
47:36'
Další rána z dálky, pak už Winnipeg vyhazuje. Edmonton se snaží hodně zakončovat, ale všechny rány jsou mimo tři tyče.
47:02'
McDavid a jeho další velká šance, nyní z dálky, přesto Connor Hellebuyck jen tak tak vytěsnil kotouč ramenem nad horní tyčku.
46:50'
Hellebuyck si hned na úvod oslabení připisuje zásah lapačkou, byl to obránce Klefbom, kdo jej prověřil z dálky. Nic těžkého pro hostujícího gólmana.
46:42'
Edmonton má velkou šanci se dostat na rozdíl jediného gólu. Na dvě minuty za krosček je totiž za katr odeslán Brandon Tanev. Možná klíčový moment utkání, uvidíme.
46:20'
Yamamoto zkusil prostrčit puk k zadnímu mantinelu na McDavida, ale toho si domácí kapitán všiml moc pozdě. Místo toho to pak mohl zkusit Winnipeg.
45:43'
Slepyšev dostával nahrávku do jízdy, ale měl to nakonec na dlouhou hokejku. Jets tedy mohli v klidu rozehrát a rozmyslet si další akci.
45:31'
Na druhé straně zase Talbotovi zahrozil Patrik Laine, ale i edmontonský ochránce klece si zatím vede ve třetí třetině dobře.
45:08'
Fantastický Hellebuyck, který zlikvidoval šanci Connora McDavida. Nádherně proti domácímu kapitánovi vytáhl beton. Možná jeden z klíčových zásahů zápasu.
44:36'
Adam Lowry a jeho dobrá střela z levého kruhu. Snažil se trefit horní růžek, ale o kousek minul břevno. Tady měl i Cam Talbot co dělat.
44:12'
Postavení mimo hru v podání Winnipeg Jets.
43:58'
Yamamoto čekal na pravé straně na střelu z první, přihrávku do jízdy ale dostal příliš pozdě.
43:25'
Benning zkusil štěstí střelou zápěstím z dálky. Ale byla spíše propagační, protože letěla mimo brankoviště a nikdo ji netečoval.
42:52'
Stále ještě domácí svírají soka před jeho brankou. Hlavně Draisaitl se dostal ke dvěma dobrým střeleckým pokusům v krátkém časovém sledu.
42:15'
Slepyšev v kombinaci s Draisaitlem. Trenér Oilers od sebe na třetí třetinu z taktických důvodů rozdělil první útočnou formaci. A zatím to pro domácí nevypadá vůbec špatně.
41:50'
Oilejáři vyhodili přes všechny čáry, ale puk ještě někdo tečoval, takže se nebude pískat zakázané uvolnění.
41:16'
Laine se dostal ke střele a domácí brankář musel dávat moc dobrý pozor, aby kotouč zavčas vyrazil před sebe. Nakonec to zvládl.
40:54'
McDavid měl šanci přidat třetí branku domácích. Když ale dostal nahrávku před brankoviště, špatně kotouč zpracoval a zakončení už mu nevyšlo podle představ.
40:30'
Cam Talbot si za svou klecí zahrál s kotoučem a pomohl tak spoluhráčům s rozehrávkou.
40:08'
Winnipeg se hned po vyhraném buly zkusil prosadit, pak ale na druhou stranu vyrazil Lucic. Ten ale pro změnu neměl nikoho do kombinace.
40:01'
Za chvíli začne třetí třetina. Stejně jako do té druhé do ní Edmonton vstoupí se ztrátou dvou branek. Přitom to ještě chvíli před koncem prostřední části bylo 2:2. Stáhnou domácí znovu náskok soupeře, nebo se Winnipeg dočká prvního úspěchu sezóny?
Střely na branku po dvou třetinách

Edmonton Oilers: 28

Winnipeg Jets: 29
Tohle byla hodně zajímavá perioda. Edmonton Oilers nejdříve během pár vteřin vyrovnali na 2:2. Jenže pak následovalo další překvapení. Dánský forvard Nikolaj Ehlers využil skvělé souhry s formací a prosadili se na závěr prostředního dějství dvakrát po sobě. To znamená, že Winnipeg Jets po čtyřiceti minutách duelu vedou znovu o dva zásahy, nyní 4:2. Můžeme se jen těšit na další část.
40:00'
39:27'
Ještě na druhé straně za Edmonton Strome a Kassian, ale ti se do zakončení nedostali.
39:06'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Nikolaj Ehlers v další šanci, málem z toho byl jeho hattrick.
38:30'
Mark Scheifele vyhrál buly v útočném pásmu a hledal volného Troubu. Ten také následně vypálil, ale tentokrát úplně mimo tři tyče.
37:57'
Na konci druhé třetiny se nám v Edmontonu strhly gólové hody. Má je teď na svědomí hlavně jeden hokejista, konkrétně hostující NIKOLAJ EHLERS. Také v tomto střídání se šikovný mladý útočník prosazuje, když obdržel pěknou nahrávku před polovinu prázdné klece, kterou snad ani nemohl pohrdnout. Tahle útočná formace Jets dnes funguje neskutečně skvěle, Oilers zničehonic musí zase dohánět ztrátu o dva zásahy. Asistence: Blake Wheeler, Mark Scheifele.
36:48'
Už se sice hrálo v plném počtu, přesto Stíhačky berou své vedení zpátky. Když to vypadalo, že jim na ledě skoro nic nefunguje, předvedl krásnou individuální akci dánský útočník NIKOLAJ EHLERS. Ten začal celou akci ještě v obranném pásmu. Projel střední třetinou, vykličkoval dva soupeře, pak pověsil puk do sítě Cama Talbota. Něco podobného Jets potřebovali. Edmonton tedy dlouho vyrovnaný stav neudržel. Asistence: Jacob Trouba, Connor Hellebuyck.
36:20'
Trouba pálil, po něm zakončoval i Ehlers. Ale nikdo netrefil přesně Talbotovu klec, edmontonský brankář má díky tomu v oslabení svého týmu hodně usnadněnou práci.
35:48'
Až nyní domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry, to je pro ně šance poslat na led novou bránící čtveřici.
35:30'
Stále ještě Edmonton nedokázal v tomto oslabení vyhodit, ale ani tak se hosté nestačili protlačit do zakončení.
34:58'
Laine a Wheeler si nadvakrát vyměnili puk v útočném pásmu, ale Jets si dávají na čas se svou první střelou v přesilové hře.
34:45'
Hosté mají šanci vzít si své vedení zpátky, na trestnou lavici je totiž rozhodčími odeslán obránce Oilers Adam Larsson, který se provinil nedovoleným bráněním.
33:33'
Edmonton právě vstřelil branku!
Pár vteřin a vedení Winnipegu je minulostí. Hosté dělají najednou hodně klíčových chyb ve svém obranném pásmu a stojí je to náskok o dva zásahy. Obraně ujel výborně rozjetý útočník RYAN NUGENT-HOPKINS, který poté trefil prostor v dolní polovině zařízení. Hellebuyck možná ještě mohl situaci zachránit, ale asi ani on tak rychlou protiakci nečekal. Začínáme tedy výsledkově od začátku, kdo by to před chvílí řekl. Asistence: Darnell Nurse.
32:53'
Tohle byla hokejová paráda, jakou chtěli fanoušci Edmontonu vidět. Hokejista Winnipegu ztratil za svou brankou kotouč v souboji s Connorem McDavidem, načež kapitán Oilers naservíroval luxusní přihrávku na hůl německého forvarda a spoluhráče LEONA DRAISAITLA. Ten následně v pohodě překonal Hellebuycka v kleci Jets. Tady neměl gólman hostů šanci zasáhnout, hodně povedená situace. Asistence: Connor McDavid, Patrick Maroon.
32:18'
Scheifele poslala zpětnou nahrávku do jízdy Ehlersovi, dánský hokejista ale trefil jen připraveného Talbota. Tahle hostující formace dnes nicméně pracuje opravdu dobře.
32:02'
Po delší době zákrok pro Hellebuycka, který teď jen symbolicky schoval kotouč do lapačky a přerušil hru.
31:46'
Strome a Kassian dobře kombinovali ve středním pásmu. Měli za sebou ale moc dlouhé střídání na to, aby se ještě pokusili o nějaké rychlé přečíslení.
31:16'
Změnit to mohl Letestu, jenže domácí hráč zůstal sám proti dvěma hokejistům v bílém dresu. Nikdo mu včas nepomohl.
30:45'
Winnipeg je mnohem aktivnější než v první třetině a neplatí najednou, že má více ze hry Edmonton. Domácí se docela dlouho nedostali do žádné větší šance.
30:07'
Patrik Laine střílel po vyhraném buly svého týmu dvakrát, ale až napodruhé trefil branku. Jenže byl moc z velkého úhlu, takže domácí brankář si všechna volná místečka pohlídal.
29:40'
Blake Wheeler si najížděl na pravý kruh a doufal, že dostane přihrávku na střelu z první. To se ale nestalo, nakonec to byl Morrissey, kdo pálil z velké dálky.
29:08'
Po řadě šancí sledujeme polevení herního tempa, což je dobře hlavně pro gólmany, kteří se v první polovině prostředního dějství v žádném případě nenudili.
28:37'
Už se znovu pokračuje a Edmonton to zkusil individuálně. Hosté ale ve drhé třetině hodně dobře hlídají modrou obrannou čáru.
28:32'
Další zásah pro Talbota, někdo v bílém dresu zakončoval okamžitě po buly. Pokračovat budeme poté, co skončí komerční pauza.
28:25'
Cam Talbot pro změnu na druhé straně zachránil domácí, když zlikvidoval tutovku útočníka Winnipegu. Teď je na ledě vskutku na co koukat. Jets tedy svou přesilovku nevyužili.
27:50'
Nugent-Hopkins vyjel z trestné lavice rovnou do šance. Nabízel puk najetému McDavidovi, kapitán Oilers ale na poslední chvíli pochybil, kotouč mu skočil přes hůl.
27:20'
Gryba měl co dělat, aby u mantinelu obral soka o kotouč, nakonec to ale zvládl. Pak se Perreault přesto dostal k zakončení aspoň po ledě.
26:48'
Polovina hostující početní výhody je minulostí, Jets opět rozehrávají jen zpoza své klece. Navíc jejich rozehrávku málem narušil McDavid.
26:20'
A další dobrá práce obrany domácího týmu, tohle oslabení zatím hokejisté v oranžových dresech zvládají moc dobře. Winnipeg se ještě vůbec nedostal ke střele.
25:57'
Hned na úvod oslabení se daří Olejářům vyhodit, je jasné, že Edmonton se teď nikam hnát nebude.
25:38'
Teprve druhé dnešní vyloučení, první na straně Oilers, takže Winnipeg si také vyzkouší přesilovou hru. Dvě minuty za sekání dostává od hlavního rozhodčího útočník Nugent-Hopkins.
25:14'
Ryan Nugent-Hopkins byl sám před brankou, jeho střela zápěstím ale vůbec netrefila klec. Edmonton bude potřebovat zakončovat daleko přesněji.
24:48'
Další zakázané uvolnění hostujícího celku. Opět pasáž, ve které domácí tým dokázal zatlačit soupeře před jeho klece, ale branka z toho není.
24:18'
Gryba pálil bez přípravy a trefil tyčku klece Jets. Edmonton má v zakončení stále hodně smůly, a to už od začátku utkání.
23:50'
Scheifeleho nahození za branku sebral Ehlers. Dánský útočník se ale nestačil zorientovat tak dobře, aby mohl hned zakončit z otočky.
23:32'
Jets nyní trošku zbytečně vyhazují na zakázané uvolnění.
23:19'
Yamamoto prověřil pozornost Hellebuycka zakončením z pravého kruhu. Gólman Tryskáčů se ale zdá být na dnešní duel skvěle připraven, chytí opravdu vše, co na něj letí.
22:57'
Sledujeme dlouho hru bez přerušení, což samozřejmě prospívá rychlosti hokeje na ledě.
22:28'
Hraje se už dlouho bez přerušení. Jokinen hledal zadovkou volného Stromeho před brankovištěm, ale kotouč se místo toho odrazil na hokejky Jets.
21:56'
Střela Nurse z dálky nemohla Hellebuycka zaskočit, hostující gólman na ni totiž moc dobře viděl, navíc neměla dostatečnou razanci.
21:25'
Střela Milana Lucice pouze orazítkovala zadní mantinel, útočník Edmontonu potřeboval, aby zamířila o nějaký ten centimetr níže.
20:50'
Scheifele a Wheeler jsou dnes hodně aktivní směrem dopředu a obraně Oilers to očividně dělá velké problémy. Uvidíme, zda se ještě tahle hostující dvojice prosadí.
20:20'
Další úspěšné vhazování pro Winnipeg, tentokrát se ale Scheifele nedokázal protlačit do zakončení. Na druhou stranu hned zkusil štěstí McDavid.
20:10'
Jako první se do šance ve druh třetině dostali hosté, ale Cam Talbot v pohodě zachytil puk do lapačky a přerušil hru.
20:01'
Blíží se začátek druhé třetiny. Dokáže skórovat také Edmonton, který zatím vyslal dvaadvacet střel na branku?
Střely na branku po první třetině

Edmonton Oilers: 22

Winnipeg Jets: 11
Edmonton si v první třetině vytvořil více šancí a poslal také více střel na branku. Jenže Winnipeg dokázal využít i mála zakončení a aktuálně tedy vede 2:0. Nejdříve se prosadil Mark Scheifele, po něm zadák Dmitrij Kulikov. Uvidíme, co domácí vymyslí na další dvacetiminutovku.
20:00'
19:49'
Zakázané uvolnění Winnipegu, ještě jednou v této třetině se bude vhazovat.
19:26'
Na druhé straně ještě dobrá šance McDavida, ale také on minul branku. Potřeboval, aby někdo jeho možnost dorazil z ostrého úhlu.
18:55'
Blíží se poslední minuta této třetiny. Překvapivě je to Winnipeg, kdo se najednou stal aktivnějším týmem na ledě. Little zakončoval po ledě, pak nebezpečně dorážel Laine.
18:25'
A další zákrok pro Hellebuycka, který se rozhodně nenudí, prověřily ho hned tři střely v krátkém časovém sledu.
17:53'
McDavid využil chyby soupeře a málem unikal sám proti Hellebuyckovi. Nakonec proti němu zůstal jeden hostující obránce, který zabránil pohromě.
17:24'
Oilers vyhazují na zakázané uvolnění, teď se jim nedaří dostávat tak často a dobře do útočného pásma jako doposud.
17:12'
Další gól do kabiny chtěl pro Winnipeg zařídit Perreault, ale tenhle hráč Jets minul svou střelou tři tyče.
16:27'
Edmonton hraje, Winnipeg dává góly. Ano, takhle vážně zatím vypadá obrázek hry tohoto zápasu. Po delší době se hosté dostali na kotouč v útočném pásmu a okamžitě je z toho jejich druhá branka. Stíhačkám stačilo najít volného obránce DMITRIJE KULIKOVA, jenž se prosazuje poprvé po přestupu do Winnipegu. Cam Talbot sice jeho zakončení docela dobře viděl, ale rána zápěstím mířila přesně do levého rohu. Hodně povedené zakončení a Edmonton je v problémech. Asistence: Nikolaj Ehlers, Blake Wheeler.
15:42'
Klefbom a jeho dobrá obranná práce za svou brankou. Díky tomu se Winnipeg vůbec nedostal na kotouč a nedostal tak možnost vytvořit šanci.
15:00'
Hraje se hodně ve středním pásmu. Slepyšev pokazil nahrávku dopředu a byla z toho málem slibná šance pro Winnipeg. Útočníci Jets byli naštěstí pro domácí nepřesní.
14:20'
Nurseho střela orazítkovala zadní mantinel, nikdo v oranžovém dresu už se k dorážce nedostal. Stále platí, že je Edmonton aktivnějším týmem na ledě, ale úspěch mu to nenese.
14:09'
Ještě jedna komerční pauza, pak už budeme pokračovat ve zbytku první třetiny.
14:02'
Klefbom pálil od modré čáry a útočníci Edmontonu ještě zkoušeli kotouč dorážet. Strome měl na hokejce první bod v dresu Oilers, jenže nedokázal překonat skvělého Hellebuycka.
13:34'
Cam Talbot po těžké střele soupeře zastavuje kotouč a přerušuje hru. Poslední dobou je kolem něj až příliš živo.
13:19'
Tanev vystavil dobrý bodyček Lainemu, který se už už chystal do samostatné akce, poslední kličku už ale nestihl.
12:48'
Nurse vyzkoušel zakončení z otočky. Byl ale ještě v moc ostrém úhlu na to, aby dokázal brankáře Hellebuycka zaskočit.
12:28'
Winnipeg problémy řeší vyhozením na zakázané uvolnění.
11:56'
Draisaitl sice pokazil nahrávku na spoluhráče za brankou soupeře. Pak se ale nějak kotouč odrazil před brankoviště k McDavidovi, který neměl daleko k vyrovnání.
11:24'
Ehlers vybízel Marka Scheifeleho k druhé brance večera, ale druhý uvedený se dostavil před brankoviště moc pozdě na to, aby mohl kotouč aspoň zkusit tečovat do klece.
10:40'
Perreault zkusil štěstí nápřahem zápěstím od modré čáry. Tenhle střelecký pokus ale úplně minul tři červené tyče.
10:23'
Už se znovu hraje a Oilers hledají cestu do útočného pásma. Zatím neúspěšně, Kassianova nahrávka končí sražená na domácí střídačce.
10:14'
Hellebuyck drží puk ve výstroji, budeme pokračovat po krátké komerční přestávce.
08:56'
Někdy stačí opravdu málo, budiž důkazem tahle akce hostujícího týmu. Winnipeg Jets doposud neměli žádnou větší šanci, z první velké možnosti hned dávají branku. Edmonton se nechal před svou klecí rozhodit, obránci chvilku nedávali pozor a MARK SCHEIFELE využil toho, že jej nikdo nehlídal. Cam Talbot sice vyrazil původní zakončení Kulikova, ale následná Scheifeleho dorážka už končí v síti. Oilers tedy není herní převaha nic platná, aspoň zatím. Asistence: Dmitrij Kulikov.
08:37'
Tentokrát už Blake Wheeler pálil z pozice za pravým kruhem. Ale jeho pokus nejspíš ještě někdo z domácích borců přesměroval.
08:09'
Ehlers a Wheeler to se svou kombinací v útočném pásmu po vyhraném buly nemysleli špatně. Ale druhý jmenovaný o puk přišel ještě dříve, než stačil vystřelit zápěstím.
07:57'
Hodně se nyní kouskuje hra, teď pro změnu kotouč končí sražený mezi diváky.
07:50'
Až nyní práce pro ochránce domácího zařízení. Andrew Copp udělal otočku kolem branky, snažil se Talbota zaskočit zakončením po ledě. Vše ale končí pouze přerušenou hrou.
07:16'
Little a Laine spolupracovali v útočné akci, ani oni však Cama Talbota neohrozili. Jets potřebují začít hrát aktivněji.
07:03'
Winnipeg prohrál další vhazování před svou brankou a Olejáři toho málem dokázali využít. Jenže jeden z jejich obránců nepřesně zakončoval z pravého kruhu.
06:50'
Larssonovo nenápadné nahození před brankoviště nikdo netečoval, takže jej Hellebuyck v pohodě ukryl do náruče. Následuje první komerční pauza.
06:28'
Obránci Oilers si na modré nerozuměli, chybovali v přihrávce a jen tak tak, že Klefbom nezapříčinil problémy pro svůj celek.
05:50'
Nikolaj Ehlers hledal rozjetého Scheifeleho z dálky. Nakonec puk skončil na holi Meyerse, který se ale proti dvojici oranžových dresů nedokázal prosadit.
05:22'
Hra se trošku uklidnila, na další velkou šanci čekáme. Střelu na branku zapsal jen Benning, který ale zakončoval z dálky, Hellebuyck tenhle pokus dobře viděl.
04:43'
Obránci Oilers už zase hledali rozjetého Connora McDavida na modré čáře, tentokrát ale netrefili jeho hokejku vůbec dobře. Takže bez šance pro Edmonton.
04:12'
Patrik Laine se zkusil prosadit samotný podél levého mantinelu, ale spíš potřeboval někoho do kombinace. Pak hosté nahodili puk do náruče Talbota, ale spíše jen symbolicky.
03:25'
Zakázané uvolnění Winnipeg Jets.
02:57'
Domácí ale soupeře vůbec nepouští na puk a Cam Talbot stále čeká na první vážnější zákrok. Všechny situace se točí pouze kolem zařízení Hellbuycka.
02:32'
Hosté jsou kompletní a první oslabení v zápase navzdory problémům u své klece zvládli. Teď se mohou poprvé soustředit také na útočné akce.
02:15'
Hra přerušena ve středním pásmu, to je dobrá zpráva pro Winnipeg, ten se totiž dostával mírně pod tlak.
02:11'
Milan Lucic orazítkoval zakončením z levého kruhu tyčku, nyní hostům přálo i dost štěstí.
01:52'
Connor McDavid prověřil pozornost Hellebuycka, jenže také v tomto případě maskovaný muž v dresu Jets připraven.
01:45'
Hra přerušená v brankovišti hostujícího týmu, Hellebuyck raději uklidnil situaci.
01:35'
Strome pálil nebezpečně od modré čáry a na dorážku před brankovištěm čekal Nugent-Hopkins. Moc nechybělo, aby útočník Oilers zasunul touš pod beton brankáře.
01:10'
Poprvé se v oslabení Jets daří vyhodit, hosté toho okamžitě využívají vystřídání části hráčů, kteří trávili čas na ledě.
00:50'
Velká šance Draisaitla, který mohl zakončovat u levé tyčku do horní poloviny branky. Také Milan Lucic čekal na dorážku, ale Hellebuyck zatím Winnipeg drží nad vodou.
00:22'
Hned na začátku utkání tu máme vyloučení. Edmonton Oilers si zahrají přesilovku, protože Josh Morrissey inkasuje od rozhodčích dvě minuty za sekání.
00:07'
Jako první se kotouče na buly zmocnili hokejisté Oilers, kteří jej také vyváží dopředu. Ale McDavid se k první střele z otočky nedostal.
00:01'
Zbývá si poslechnout kanadskou hymnu, pak přijde řada na úvodní buly.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Russell, Benning, Nurse, Gryba – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Slepyšev – J. Jokinen, R. Strome, Kassian – Pakarinen, Letestu, Yamamoto.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Byfuglien, D. Kulikov, Trouba, Enström, T. Myers – Ehlers, Scheifele, Wheeler – Perreault, Little, Laine – Matthias, Lowry, Petan – B. Tanev, Copp, Daňo.

Rozhodčí: O'Rourke, Rank – Mach, Rody.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat bitvu dvou kanadských klubů. Domácí Edmonton Oilers přivítají soupeře z Centrální divize Winnipeg Jets.

Marko Daňo (WPG) (0 + 0)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly ještě v prosinci minulého kalendářního roku. Tentokrát Edmonton Oilers doma porazili Winnipeg Jets těsně 3:2.
EDMONTON OILERS

Rozpačitý úvod sezóny 2017-18 prožívají hráči Edmontonu. Mužstvo, které letos na jaře po letech nakouklo do play-off, by tentokrát rádo ještě něco víc. A nezačalo špatně, v zahajovacím střetnutí předčilo nedaleké Calgary Flames výsledkem 3:0, gólman Cam Talbot si hned připsal čisté konto. O něco hůře už pro Olejáře dopadlo měření sil ve Vancouveru. Edmonton tam sice neměl daleko k bodovému zisku, jenže s domácími Canucks nakonec padl těsně 2:3. Jediné dvě branky Oilers měli na svědomí Kris Russell a Ryan Nugent-Hopkins. To zmíněný první mač s Calgary patřil mladému kapitánovi Connoru McDavidovi, jenž zazářil hattrickem a sezónu otevřel snad tím nejlepším způsobem, jakým mohl. Tentokrát se Edmontonští představí podruhé na domácím ledě, přinese jim znovu body do tabulky Pacifické divize?

Statistikám Olejářů po dvou odehraných mačích vládne bez většího překvapení Connor McDavid (3 + 0), jehož následují Kris Russell (1 + 1) a Milan Lucic (0 + 2). Do zápasů s Calgary i Vancouverem zasáhla brankářská jednička Cam Talbot, ale na pár minut dostal prostor i náhradník Laurent Brossoit.
WINNIPEG JETS

Hokejisté Winnipegu by rádi do play-off, které si od návratu NHL do Manitoby zahráli zatím jen jednou, navíc v něm velmi rychle skončili. Jets ale nečeká za tímto cílem snadná cesta, jelikož v Centrální divizi je řada další zájemců o pozice mezi nejlepší konferenční osmičkou. Vstup do sezóny přitom svěřencům trenéra Mauriceho vůbec nevyšel. Na úvod schytali sedmigólový příděl od Toronta, když s Maple Leafs doma prohráli 2:7, aby padli také v Calgary. Tam inkasovali dohromady šestkrát. Třináct obdržených gólů za dva duely rozhodně není pro Winnipeg dobrou vizitkou a Stíhačky mají co napravovat. Náplastí na dva nepovedené večery mohou snad být jen dvě branky útočníka Marka Scheifeleho. Dokážou Jets zastavit další z kanadských klubů, nebo je čeká další nezdar?

Kanadské bodování týmu vede na začátku ročníku Mathieu Perreault (1 + 2), následovaný již zmíněným Markem Scheifelem (2 + 0) a mladým snajprem Patrikem Lainem (1 + 1). Jets zatím není nic platná ani letní brankářská posila Steve Mason, který do organizace přišel z Philadelphie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.