06:09' Phaneuf (Hoffman, Pageau) • 46:36' N. Thompson (Pyatt)

00:24' Martinez  (Kempe) • 58:14' Kempe   • 65:00' Cammalleri
Marc Joannette, Tom Kowal – Trent Knorr, Tim Nowak
Canadian Tire Centre, Ottawa
14 034 diváků
Kings

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 14 034 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Michael Cammalleri (LAK) rozhodující sam. nájezd
2. Adrian Kempe (LAK) 1+0
3. Tom Pyatt (OTT) 0+1
Dnešní utkání je tedy u konce a vítězství nakonec slaví Los Angeles. Hosté měli lepší vstup do zápasu, když už ve 24 vteřině skóroval Alec Martinez, avšak domácí ještě do konce první třetiny srovnali. V 7. minutě se střelou z levé strany prosadil Dion Phaneuf, jenž určil skóre až do času 46:36. Přesně tehdy se totiž v oslabení trefil Nate Thompson, který Ottawu přiblížil ke dvěma bodům. Jenže v samotném závěru chyboval Condon a Adrian Kempe jeho nepřesnost proměnil ve vyrovnávací branku.

V prodloužení měly oba celky šance, nicméně nejblíže k rozhodnutí byl přeci jenom Anže Kopitar. Jeho zakončení do prázdné brány však na poslední chvíli zneškodnil domácí kapitán Erik Karlsson. V nájezdech už pak byla úspěšná pouze hostující dvojice Michael CammalleriAdrian Kempe a bonusový bod tak berou Králové.

Střely na bránu

OTT – 31
LAK – 43
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
Autorem vítězné branky je MICHAEL CAMMALLERI.
Adrian Kempe (LAK) rozhoduje o vítězství hostujícího týmu, když rychle míchal kotoučem a ve výsledku zakončil forhendem do horní části brány.
Stejné zakončení jako Turris vytáhl Mark Stone (OTT) a opět z toho byl neúspěch.
Také Anže Kopitar (LAK) volil bekhend, ale tím poslal puk jen mezi betony, což si Condon pohlídal.
Kyle Turris (OTT) zakončoval mezi nohy, ale kotouč se zastavil kdesi pod Kuemperem.
Jako první se k nájezdu rozjel Michael Cammalleri (LAK), který skóroval precizní bekhendovou kličkou.

64:59'
Poslední zakončení ještě obstaral Lewis. Jeho rychlý výpad proti Phaneufovi však vyústil v nepřesnou střelu.
64:52'
Oddechový čas pro domácí.
64:52'
Ještě Derick Brassard teď vypálil zleva, ale mezera mezi tělem a rukou Kuempera se mu nezjevila.
64:26'
Díky pádu Dustina Browna se domácí dostali do výhodné akce tří na dva. Finální zakončení z levého kruhu však letělo mimo tři tyče.
63:58'
Oddechový čas pro hosty.
63:38'
Neskutečné! Kopitar to udělal famózně, když si díky trpělivosti položil Condona a pak kotouč hodlal zasunout do prázdné brány. Jenže proti byl dobře postavený Karlsson, jenž puk odpálil do bezpečí.
63:19'
Po delší době mohlo zahrozit také LA. Jenže komě obkroužení útočného pásma hosté vůbec nic nepředvedli.
62:48'
Dzingel díky dobrému napadání získal kotouč, avšak ani jeden z dvojice Pyatt – Phaneuf se pak neodhodlal k zakončení.
62:02'
Častěji zatím v prodloužení kombinují domácí, nicméně defenzíva Kings nenabízí moc prostoru na nebezpečnější situace.
61:18'
Rychlý výpad zakončoval Mike Hoffman. Jedovatá střela domácího kanonýra šla kousek nad Kuemperovu bránu.
61:11'
V útočném pásmu teď kotouč ztratil Karlsson. Následné přečíslení dvou na jednoho však hosté nevyřešili ideální přihrávkou. Kotouč skončil u Condona.
60:34'
Dopředu se vydal Brassard, který podél mantinelu zajel až za Kuemperovu bránu. Zakončit už však následně nedokázal.
60:15'
Úvodní buly prodloužení sice vyhráli Králové, avšak hned jejich první akce končí ofsajdem.
60:01'
Ani třetí třetina nepřinesla rozhodnutí. Do vedení se sice v oslabení ve 47. minutě dostala Ottawa, která slavila po důrazu Natea Thompsona, avšak nakonec domácí neudrželi vedení. V čase 58:14 si totiž slabou chvilku vybral Condon, který rozehrál jen na hůl Adriana Kempeho, jenž bez potíží vyrovnal. Jde se tedy do prodloužení.

Střely na bránu po 3. třetině

OTT – 29
LAK – 41
60:00'
59:49'
Thompson získal puk ve středním pásmu a okamžitě tím vytvořil situaci dva na dva. Z těžké pozice však domácí útočník získal jen buly u Kuempera.
59:07'
Domácí by rádi rozhodli ve svůj prospěch a hned po inkasované brance se tlačí do útoku. Dvakrát si Kings pomohli icingem.
58:14'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Zničehonic je vyrovnáno a gól jde jednoznačně za Condonem. Celý zápas skvěle chytající gólman si vybral slabou chvilku, když rozehrávku od zadního mantinelu posunul pouze na hokejku napadajícího ADRIANA KEMPEHO. Mladý útočník si následně počkal až mu ležící Condon udělá prostor mezi nohama a v pohodě skóroval. Bez asistence.
57:27'
Tentokrát již Kuemper nepředvedl tak dobrý zákrok. Pyattova rychlá střela se odrazila do volného prostoru, avšak následná dorážka stejného hráče už nebyla nebezpečná.
57:13'
Ottawa se mohla výrazně přiblížit k vítězství Další přečíslení dvou na jednoho zakončoval Kyle Turris. Ten ale po Dzingelově přihrávce vystřelil pouze do lapačky.
56:27'
56:22'
Tvrdou střelu od modré čáry si pohlídal Condon. Následně bylo na brankovišti trochu rušno, když Phaneuf důrazně odstavil Pearsona. V nic velkého však rozmíška nepřerostla.
55:58'
Znovu Ottawa zahrozila v oslabení. Nate Thompson tentokrát střílel z pravého kruhu, avšak Kuemper byl proti jeho střele dobře postaven!
55:26'
Pouze do Pageaua šla tvrdá střela od modré čáry a kotouč se odrazil do středního pásma. Ottawa střídá.
55:05'
Kings jsou usazeni v útočném pásmu. Zatím se ale neodhodlali k jakémukoliv zakončení.
54:27'
Hodně nešťastně teď Johnny Oduya (OTT) bekhendem plácl do kotouče, jež zamířil přímo do ochranné sítě. Po poslední komerční přestávce si hosté zahrají přesilovou hru.
54:12'
Domácí kotouč obloučkem posílají do středního pásma. Oba celky na led posílají čerstvé síly.
53:34'
Ani další zakončení od modré čáry teď neznamenalo vyrovnání. Condon dnes předvádí velmi jistý výkon.
53:13'
Prudká přihrávka z rohu kluziště se nyní odrazila až k Forbortovi. Hostující obránce okamžitě vypálil, nicméně Condon si střelu bez potíží pohlídal.
52:52'
Útok nyní dobře podpořil Johnny Oduya. Jeho rychlé zakončení z levé strany šlo přesně do Kuempera.
52:28'
Komerční přestávka je minulostí a pokračuje se ve hře. Domácí se mezitím dopustili zakázaného uvolnění.
51:40'
Výborně to nyní udělal Mike Hoffman, který si v útočném pásu poradil s dotěrnými soupeři a dokonce se uvolnil ke střele z mezikruží. Kuemper ale zasáhl!
50:49'
Hraje se mezi modrými čarami. Králové se marně snaží o překonání téměř bezchybné defenzívy Sens.
50:21'
Opět byla ofenzíva Kinds odražena a domácí vyváží puk do středního pásma. Utkání se mezitím přehouplo do poslední desetiminutovky řádné hrací doby.
48:43'
Nadále se hostům nedaří dostat se k pořádnému ohrožení soupeřova brankáře. Ottawa teď hraje úplně v pohodě.
48:18'
Hosté se pokusili usadit v útočném pásmu. To se sice povedlo, ale bez jakéhokoliv zakončení byli Králové vytlačeni zpátky mezi modré čáry.
47:35'
Anže Kopitar teď vzal zakončení na svou hokejku, nicméně tvrdým pokusem trefil pouze náruč pozorného Mikea Condona.
46:44'
46:36'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí jdou v oslavení do vedení! NATE THOMPSON nejprve vystihl kombinaci soupeře a zahájil tím rychlý protiútok. Zakončení sice obstaral Pyatt, ale právě Thompson byl dostatečně důrazný, viděl puk pod Kuemperem a rychle ho dorazil za brankovou čáru. Asistence: Tom Pyatt.
45:48'
Konečně jsme se dočkali zakončení. Martinez však kotouč napálil pouze do jednoho z blokujících hráčů Ottawy.
45:06'
Thompson se dobře vložil do kombinace přesilovkové formace Králů a vyvezl puk až ke Kuemperovi.
44:44'
Fredrik Claesson (OTT) teď do brány Condona zbytečně naremploval Dustina Browna a je tady přesilová hra pro Kings. Přestupek označen jako nedovolené bránění.
44:18'
Jeden z domácích se dopustil faulu. Kings mají ponechanou výhodu.
43:51'
Ottawa podnikla dva odvážné výpady do útočného pásma. Kuemper ale ani jednou nemusel zasahovat a po střelách soupeře se pouze ohlédl.
43:19'
Až nyní jsme se dočkali dalšího zakončení. Jenže to z hokejky Forborta bylo zablokováno.
42:33'
Hráči teď pouze nahazují kotouče k zadnímu mantinelu, ale v posledních minutách jsou u touše dřív vždy obránci soupeře.
41:40'
A další icing v podání Králů. Znovu se bude vhazovat u Kuempera.
41:33'
Lewis na straně nedokázal zastavit prudkou rozehrávku. Výsledkem je zakázané uvolnění Los Angeles.
40:59'
Karlsson se zjevil mezi kruhy, kde kotouč dokázal posunout k Brassardovi. Ten po objetí brány oslovil Marka Stonea, nicméně jeho zakončení šlo do boční sítě.
40:15'
Los Angeles se hned po úvodním buly vydalo dopředu. Kopitar puk udržel u mantinelu a pak ke střele vybídl jednoho z beků. Condon připraven!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:28.
Také druhá část zápasu je minulostí a nadále panuje vyrovnaný stav 1:1. V druhé periodě jsme sice viděli několik obrovských šanci, ale gólmani byli v této třetině nepřekonatelní a gólu jsme se tak nedočkali. Nutno ale říci, že s postupem času tempo hry uvadalo a závěrečná pětiminutovka se týmům příliš nepovedla. Uvidíme, co nabídne třetí třetina.

Střely na bránu po 2. třetině

OTT – 19
LAK – 29
40:00'
39:51'
Erik Karlsson nyní chyběl v obraně. Kopitar při přečíslení oslovil Aleca Martineze, ale hostující obránce trestuhodně nedokázal trefit odkrytou bránu.
39:42'
Karlsson si dvakrát narazil se Stonem. nakonec to byl právě domácí kapitán, kdo zblízka zakončoval, avšak puk nemířil do prostoru brány.
38:45'
Aktivní Pyatt si našel prostor na levé straně útočného pásma. Posléze vyslal svižnou střelu, avšak ta letěla přesně do náruče Darcyho Kuempera.
38:34'
Condon si za bránou nepočínal ideálně, když pouze posunul kotouč k napadajícím hostům. Kings z toho nic nevytěžili.
37:58'
Kempe ani Dzingel teď při svých útocích nedospěli až k zakončení. Sledujeme poměrně nezáživnou pasáž.
37:04'
Jenže Senátoři byli na útočné modré čáře zastaveni. Dopustili se totiž ofsajdu.
36:54'
Oba celky teď předvedly nepovedený přechod do útočného pásma. O další založení akce se nyní pokusí domácí celek.
36:02'
Brown si výborně najel před brankoviště, kde našel kotouč po střele Toffoliho. Condon však za pomoci Phaneufa dokázal zasáhnout.
35:34'
V rohu kluziště dobře bojoval Thompson. Jenže domácí útočník byl povalen na led a poté se dopustil přihrávky rukou.
35:16'
Nepovedená rozehrávka Ottawy končí zakázaným uvolněním.
34:42'
Kombinaci na obou stranách teď doprovází velký počet nepřesností. Ani jeden z celků se nějak nemůže srovnat.
34:03'
Až nyní musel znovu zasahovat Condon, který čelil dobře viditelné tvrdé střele od modré čáry. Následuje komerční přestávka!
33:52'
Podpořit útok se vydal Jake Muzzin, nicméně přihrávka Dustina Browna nebyla vůbec přesná a obránce Los Angeles se tak záhy poroučel na střídačku.
33:09'
Hosté se rychle dostali až ke Condonovi, který nejprve vyřešil nahození od modré čáry a poté si poradil také s dorážkou Anžeho Kopitara.
32:48'
Zakázané uvolnění Los Angeles. Po pár minutách se hra vrátí před Darcyho Kuempera.
31:48'
Pokračují strhující okamžiky. MacDermid si to ze středního pásma namířil přímo na Condona, nicméně ten jeho pokus o bekhendovou kličku dokázal zneškodnit.
31:13'
Také hosté teď byli blízko ke gólu. Nick Shore obdržel přihrávku před odkrytou polovinu Condonovy brány, ale zblízka puk nedokázal dostat za brankovou čáru.
29:41'
Další šance Ottawy. Pyatt nejprve osamocen nevyzrál na skvěle chytajícího Kuempera a poté Pageau dorážel jen těsně vedle brány hostujícího celku.
29:12'
Pageau v rohu kluziště vybojoval kotouč ve prospěch Pyatta. Jeho svižná střela z otočky skončila na betonu Darcyho Kuempera.
28:44'
V pohodě teď kotouč přikryl Mike Condon, ke kterému se touš dostal po nepřesné kombinaci soupeře. Vhazovat se bude po pravici domácího gólmana.
28:32'
Dopředu se vydal Erik Karlsson. Domácí kapitán však na modré čáře vymýšlel jakési kličky a vůbec puk nedostal do blízkosti soupeřova brankáře.
27:41'
Ve druhé třetině mají mírně navrch domácí hokejisté, kteří poměrně často využívají mezer v defenzívě Kings. Jenže hostům se rozchytal Kuemper.
26:10'
Pouze na zakázané uvolnění teď doputovala hodně nepovedená rozehrávka podél mantinelu v podání Los Angeles.
25:30'
Na druhé straně měl Condon trable s tečovaným zakončením Toffoliho. Puk se dostal mezi betony a poté někam za gólmana, ale domácí brankář vše vyřešil pohotovým ulehnutím na záda.
24:41'
A opět Kuemper! Tentokrát hostující gólman zasáhl proti Stoneovi, jenž byl úplně osamocený na levém kruhu.
24:35'
Dobře napadající Phaneuf získal puk u mantinelu a okamžitě ho předložil Brassardovi. Ten si vylámal zuby na Kuemperovi.
23:47'
Po obkroužení brány nyní bleskově zakončoval Fredrik Claesson. Kuemper byl opět připraven.
23:24'
Hoffman se dokázal proháčkovat až do těsné blízkosti Kuemperovy brány. Nakonec však k zakončení vybídl DiDomenica, jenž vůbec netrefil kotouč.
22:40'
Domácím se na začátku druhé třetiny příliš nedaří kombinace. Téměř vůbec se Sens nedostávají do blízkosti Darcyho Kuempera.
21:32'
Adrian Kempe dostal výbornou přihrávku na brankoviště, avšak Condon se proti jeho zakončení bleskurychle přesunul!
20:58'
Nepovedenou přihrávku Kopitara teď naprosto v pohodě zastavil Hoffman. Domácí útočník puk přenesl do útoku a Ottawa to využívá ke střídání.
20:19'
Iafallo měl trochu prostoru na levé straně, čehož dokázal využít k proniknutí do útočného pásma. Jenže zakončení už pak neletělo přesně.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:33.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Lepší vstup do zápasu měli hosté, kteří již po 24 vteřinách zásluhou Aleca Martineze vedli, ale poté se hra vyrovnala a Ottawa dokázala kontrovat. Po Hoffmanově přenesení hry se totiž tvrdou střelou od mantinelu prosadil Dion Phaneuf. Moc dalších šancí už pak nepřišlo, tudíž je stav zápasu vyrovnaný.

Střely na bránu po 1. třetině

OTT – 8
LAK – 15
20:00'
19:52'
Samotný závěr třetiny už nenabzví moc přesných přihrávek. Zdá se, že další branku již v této periodě neuvidíme.
19:24'
Od Burrowse se odrazil kotouč, jenž následně zamířil přes mantinel mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:41'
V rohu kluziště se pod tlak napadajícího Stonea dostal Drew Doughty. Hostující bek dokonce ztratil kotouč, avšak Senátoři již v útočném pásmu nezahrozili.
17:54'
Na druhé straně byla zastavena Hoffmanova střela a puk se posléze odrazil před Pyatta. Bekhend z mezikruží si ale pohlídal Darcy Kuemper.
17:13'
Hodně nejistý byl teď proti střele od modré čáry Mike Condon. Nakonec šel kotouč mimo tři tyče, tudíž domácí brankář ani nemusel pořádně zasahovat.
17:05'
I přes předchozí neúspěšnou kombinaci Kings se hosté usadili u Condona. Kopitar nakonec ke střele vybídl Martineze, ale tentokrát si střelu tohoto obránce pohlídal Condon.
16:36'
Další nepřesnosti v souhře Ottawy. Využít se to pokusil Brown, avšak jeho přihrávka na Kopitara byla zablokována.
15:54'
Nepřesnou rozehrávkou se prezentoval Nate Thompson. Jenže ani hosté si teď nepočínali zrovna ideálně a hra zůstává pouze ve středním pásmu.
15:28'
14:41'
Bekhendem puk mezi kruhy dostal Brassard, čímž byl ke střele vybídnut Chris Wideman. Proti jeho dobré střele se Kuemper stačil přesunout.
14:14'
Burrows přistrčil kotouč k hokejce Mikea Hoffmana, avšak jeho tvrdá střela od modré čáry šla přímo do Kuemperovy náruče.
14:03'
Až nyní se Ottawa konečně usadila před Kuemperem a rozjíždí přesilovkovou kombinaci. Hosté se ale dobře pohybují, díky čemuž nedávají moc prostoru na souhru.
13:28'
Nic Dowd (LAK) si v souboji s Hoffmanem nepočínal v rámci pravidel a odsedí si dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
13:23'
Nepřesnosti na obou stranách. Ani jeden z celků se teď vůbec nemůže usadit v pásmu soupeře.
11:58'
Kuemper si za bránou nevšiml napadajícího Brassarda, který málem zpracoval nevýraznou rozehrávku podél mantinelu v podání brankáře. Nakonec se hosté vymanili do neutrální zóny.
11:25'
Znovu se Kopitaův útok dokázal držet v útočném pásmu. Jenže dvě zakončení byla v pohodě zablokována a Condon zůstal v klidu.
10:56'
Tom Pyatt vystihl nepříliš povedenou rozehrávku soupeře, nicméně po rychlém výpadu byl obranou posunut pouze k zadními mantinelu.
10:45'
Ofsajd Los Angeles znamená druhou komerční přestávku.
09:59'
Jeden z domácích si dobře najížděl k brankovišti, kam směřovala přihrávka z rohu kluziště. Skvěle však zapracoval Cammalleri, jenž kotouč zametl do bezpečí.
09:43'
Kings mají v posledních minutách poněkud více ze hry. Častěji jsou na kotouči a tlačí se do útočného pásma, nicméně nějaké pořádné zakončení nepřichází.
08:53'
Dobře rozjetý Kempe nezakončoval ze strany a nakonec sáhl k obkroužení brány. Jenže ani poté nedokázal zaměstnat Mikea Condona.
08:14'
Dvakrát to hosté zkoušeli od modré čáry. Jednou nechali vyniknout Condona, podruhé už puk vůbec nedostali do blízkosti brankoviště.
07:56'
První útok Los Angeles se v útočném pásmu dobře drží na kotouči. Ne a ne se však zatím vymanit od mantinelu.
07:32'
Andreoff si to zprava rychle namířil přímo na Mikea Condona. Následovalo nevýrazné zakončení bekhendem, které letělo přesně do brankářovy hrudi.
06:50'
Po komerční přestávce už se zase pokračuje. Domácí na chvíli obsadili útočné pásmo, nicméně vytěžili z toho jen nízkou střelu letící do Kuemperova betonu.
06:09'
Vyrovnáno! Mike Hoffman tentokrát volil rozehrávku přes celou šíři kluziště a ve středním pásmu oslovil DIONA PHANEUFA. Obránce kanadského celku se zjevil na levé straně, kousek za modrou čárou se rozhodl ke střele a poněkud plachtící pokus skončil za zády nejistého Kuempera. Asistence: Mike Hoffman, Jean-Gabriel Pageau.
05:51'
Hodně nepovedenou rozehrávku Hoffmana vystihl hostující útočník. Posléze Kings vytvořili přečíslení čtyř na jednoho, avšak zaskvěl se opět Condon.
04:58'
Muzzin kotouč od modré čáry posunul k dobře postavenému Laichovi. Hostující forvard pak ještě přijel více mezi kruhy, ale následně střílel do Condona.
04:53'
Ve středním pásmu se Burrows srazil se Shorem. Hostující útočník vypadal trochu otřeseně, avšak zdá se, že bude v pořádku. Navíc se ani nevylučuje.
03:57'
Hra se rychle přenesla ze strany na stranu. Ani jednomu celku se však nepodařilo prodrat k zakončení a tak musí domácí rozjet další akci až od svého gólmana.
03:07'
Velká šance na druhé straně. Tom Pyatt rozjel přečíslení dvou na jednoho, zprava si to namířil přímo na Kuempera a po jeho bekhendu puk zůstal před odkrytou bránou. Jenže dojíždějící Pageau jej neposunul za brankovou čáru.
02:24'
Znovu to hostující obránce zkoušel okamžitě po vyhraném buly. V útočném pásmu se do kotouče opřel Forbort, nicméně jeho střela šla příliš do strany.
01:57'
Domácí by pochopitelně rádi odpověděli, nicméně s předchozím obsazením útočného pásma neuspěli. Kuemper je zatím bez zákroku.
00:24'
Nyní už je to 0:1. Vhazování po pravici Condona vyhrál Adrian Kempe, který kotouč posunul přesně před ALECA MARTINEZE. Hostující obránce neváhal, vypálil a tvrdým projektilem skóroval přesně k tyči u lapačky marně se natahujícího Condona. Asistence: Adrian Kempe.
00:21'
Hned v úvodu zápasu si důležitý zákrok připisuje Mike Condon. Domácí gólman pouze vyrazil tvrdou střelu zleva a poté musel rychle reagovat na Kopitarovu dorážku.
00:01'

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – Oduya, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman, Borowiecki – Burrows, Brassard, Mark Stone – N. Thompson (A), Turris, Dzingel – Hoffman, Pageau, Pyatt – DiDomenico, Brown.

Los Angeles Kings: Kuemper (Quick) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Fantenberg, MacDermid – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, N. Shore, Toffoli – Cammalleri, Kempe, Lewis – Andreoff, Laich, Dowd.

Rozhodčí: Marc Joannette, Tom Kowal – Trent Knorr, Tim Nowak.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Ottawa Senators

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

LOS ANGELES KINGS

Také hosté v dosavadním průběhu sezóny pouze jednom nebodovali, avšak na rozdíl od svého dnešního soupeře jsou na tom ještě lépe. V osmi zápasech totiž Králové hned šestkrát zvítězili, díky čemuž aktuálně vládou Západní konferenci. Celkově nejlepší má Los Angeles obranu, kterou skvělými výkony drží Jonathan Quick. Jenže dnes může přijít komplikace, neboť poslední utkání Kings odehráli včera a po zápase s Torontem tedy mohou být lehce unavení.

OTTAWA SENATORS

Účastník loňského finále Východní konference si zatím vůbec nevede špatně. V tabulce je totiž Ottawa na krásném čtvrtém místě a to především díky tomu, že v osmi utkáních pouze jednou nebodovala. Trápení však Senátoři zažívají na svém ledě. V Canadian Tire Centre dosud odehráli čtyři utkání, přičemž ve třech z nich prohráli a vítězství si připsali až v posledním zápase proti Torontu. Co se týče statistik, Ottawa vyniká především v defenzívě, jež je na Východě třetí nejlepší.

22.10.2017 Ottawa – Toronto 6:3
20.10.2017 Ottawa – New Jersey 4:5 pp.
18.10.2017 Ottawa – Vancouver 0:3
15.10.2017 Edmonton – Ottawa 1:6
14.10.2017 Calgary – Ottawa 0:6