NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Arizona - 8. listopadu 2017   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
00:59' J. Schultz (Malkin, Kessel) • 03:07' Malkin (Kessel, Guentzel) • 46:06' Kessel (Malkin, Hörnqvist)
3:1
(2:0, 0:0, 1:1)
Arizona
Arizona
40:26' Rieder  (Ekman-Larsson, Fischer)
Pittsburgh
M. Murray (Jarry (A)) – Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Dumoulin, Cole, J. Schultz – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Guentzel – Rust, Sheahan, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.
Francois St. Laurent, Dan O'Halloran – Brad Kovachik, Kory Nagy
PPG Paints Arena, Pittsburgh
Arizona

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Vyhrané buly: 36:29
Je konec. Pittsburgh nakonec dokázal zvítězit 3:1.
V první třetině jsme viděli hned na začátku dvě branky domácích. Už po minutě hry vystřelil z velkého úhlu Justin Schultz a puk došel až za brankovou čáru. Ve 4. minutě číhal před bránou Jevgenij Malkin a po střele, kterou brankář Raanta vyrazil před sebe, trefil puk z voleje bekhendem do brány a poslal tučňáky do dvoubrankového vedení. Poté se hra vyrovnala, ale o něco lepší byl Pittsburgh.
Ve druhé třetině jsme se gólu nedočkali, ale k vidění pár šancí bylo. Ve 28. minutě Riley Sheahan poslal puk pouze do horní tyče. Ve 30. minutě mohl Jake Guentzel poslal domácí do třígólového vedení, ale senzační brankář Raanta vytáhl perfektní zákrok. Pittsburgh je jasně lepší, ale je to pořád náskok pouze o dva góly. Domácí měli velkou smůlu v tom, že trefili minimálně třikrát tyčku. I když Arizoně začátek zápasu nevyšel, tak dnes Antti Raanta předvádí skvělý výkon.
Do třetí třetiny vstoupila Arizona skvěle a už ve 41. minutě snížil Tobias Rieder, když se dostal do úniku a střelou přes lapačku dál branku. Ve 47. minutě, ale napřáhl Malkin a puk se dostal přes rameno Raanta a těsně před brankovou čárou ještě z voleje dorazil puk Phil Kessel. Arizona ke končí ještě zkoušela hrát v šesti, ale branka už nepadla.

59:33'
Domácí se málem dostali ke střele na prázdnou bránu, ale ve středním pásmu získali hosté puk.
59:00'
Střelu Olivera Ekmana-Larssona chytil Matt Murray a podržel tučňáky.
58:46'
Arizona už hraje v šesti hráčích!
58:05'
Opět zakázané uvolnění kojotů.
57:57'
Další zakázané uvolnění Arizony, která už možná za chvíli odvolá brankáře a zkusí vstřelit gól v šesti hráčích.
57:18'
Kessel dostal přihrávku na pravou stranu, ale poté nevystřelil přesně.
56:49'
Zakázané uvolnění Arizony.
56:22'
Po chvíli se opět puku zmocnil Matt Murray, který ho chytil do lapačky.
56:05'
Matt Murray nyní chytil nához na jeho bránu do lapačky.
55:35'
Bryan Rust se řítil po pravé strany, když domácí šli 2 na 1, ale finální přihrávku zblokoval obránce Arizony, který si lehl na led.
55:05'
Chad Ruhwedel nepustil dál hráče Arizony a předvedl krásný bodyček.
54:15'
Tučňáci rozjíždějí novou akci od své brány, ale po chvíli o puk lacině přišli.
53:16'
Nyní došlo k velkému chumlu hráčů před bránou Arizony, ale ke střele se Pittsburgh nedostal.
52:30'
Bryan Rust se dostal k puku, ale poté zamířil bekhendem nad bránu Raanta.
52:02'
Domácí získali puk, ale okamžitě je napadají kojoti.
51:29'
Crosby skvěle rozjel akci, ale při finální přihrávce zklamal domácí příznivce, jelikož mu puk sjel z čepele.
51:03'
Phil Kessel je při chuti, ale tentokrát ho Raanta ramenem vychytal.
50:38'
50:27'
Nepříjemnou ránu z pravé strany zlikvidoval Murray.
49:58'
Tučňáci vyhodili puk a na chvíli se osvobodili.
49:35'
Hráč Arizony se pokoušel o střelu bekhendem, ale ta neprošla na bránu.
48:44'
Arizona má první přesilovou hru v utkání.
48:38'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sidney Crosby – 2 min., sekání).
47:48'
Zakázané uvolnění tučňáků.
47:24'
Po chvíli šli dopředu i kojoti, ale domácí obrana skvěle zakročila.
47:05'
Domácí se opět dostali do šance, ale ta tentokrát gólem neskončila.
46:06'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Nyní už Pittsburgh přesilovou hru využil! Jevgenij Malkin vypálil na brankáře Raantu, kterému puk přešel přes rameno a do brány ho dorazil PHIL KESSEL. Tučňáci tak vedou 3:1! Asistence: Malkin, Hörnqvist.
45:38'
Nadvakrát se snažili tučňáci dorážet, ale Raanta byl připraven.
45:12'
Domácí mají už šestou přesilovou hru, uvidíme jak s ní naloží.
44:54'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Kevin Connauton – 2 min., vysoká hůl).
44:43'
Domácí ztratili puk v pásmu Arizony.
44:15'
Ofsajd tučňáků, kteří jsou dost zaskočení brzkým gólem ve třetí periodě.
43:42'
Nyní jsou u puku kojoti, kteří do třetí třetiny vlétli skvěle.
42:50'
Pittsburgh tak nevyužil ani další přesilovou hru a utkání je rázem po vstřeleném gólu Arizony zdramatizované.
42:44'
42:20'
Nyní už přišla střela, ale brankář jí viděl.
41:28'
Tučňákům se zatím nepodařilo vystřelit z přesilové hry.
41:04'
Matt Murray musel zasáhnout i v přesilové hře.
40:44'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Derek Stepan – 2 min., podražení).
40:26'
Arizona právě vstřelila branku!
TOBIAS RIEDER se dostal do samostatného úniku a střelou nad lapačku snižuje stav na 2:1. Asistence: Ekman-Larsson, Fischer.

39:40'
Nyní se bojuje v pravém rohu kluziště u brány Murrayho.
39:09'
Tučňáci jenom nahodili puk za bránu Arizony.
38:24'
38:02'
Ryan Reaves dostal přihrávku před bránu, ale poté poslal puk vedle levé tyče.
37:31'
Antti Raanta předvedl další skvělý zákrok, když se k puku dostal Chad Ruhwedel, ale z mezikruží jeho střela našla pouze lapačku hostujícího brankáře.
37:14'
36:59'
I další střelu vyrazil Raanta.
36:28'
Arizona dnes brání v oslabení skvěle a nepouští tučňáky do větších šancí.
35:47'
Phil Kessel vypálil vedle brány z levé části pásma hostů.
35:14'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brendan Perlini.
35:08'
Arizona se nyní dostala k minimálně třem střelám, ale Murray byl vždy připraven.
34:31'
Nyní se Arizona dostala do šance, ale Matt Murray byl připraven.
34:08'
Od modré vypálil domácí obránce Chad Ruhwedel, ale puk v bráně neskončil.
34:08'
Nyní se Antti Raanta natáhl pro puk a chytil ho do lapačky.
33:52'
Hörnqvist nahodil puk na bránu Arizony.
33:31'
Další střelu Antti Raanta zpacifikoval.
32:50'
Pittsburgh zatím jasně dominuje na hrací ploše, ale k jeho smůle trefil kromě dvou gólů minimálně tři tyčky.
32:29'
Nyní se hra přerušila, jelikož v bráně skončil Jake Guentzel.
32:14'
Olli Määttä se ocitl v ofsajdu, když k němu přiletěla přihrávka.
31:26'
Po dlouhé nepřerušené hře se kojoti provinili zakázaným uvolněním.
30:58'
Rust vyvezl puk, ale poté se ho zmocnili kojoti.
29:58'
Antti Raanta nyní předvedl pravděpodobně zákrok zápasu! Domácí se dostali do přečíslení, na jejímž konci zakončoval Jake Guentzel do prázdné brány, ale hostující brankář předvedl senzační zákrok a betonem puk vyrazil!
29:41'
Tučňáci nyní tlačili kojoty v jejich pásmu.
29:17'
Olli Määttä vypálil tvrdou ránu, ale Arizonský brankář si sní opět poradil.
28:13'
Sydney Crosby se dostal ke střele, ale minul levou tyč Raantovy brány.
27:32'
Hostující hráč jenom nahodil puk do pásma domácích aby jeho formace mohla vystřídat.
27:11'
Riley Sheahan se zmocnil puku, ale poté vypálil pouze do horní tyče Raantovy brány!
26:48'
26:02'
Sheary dostal puk na brusli, kterou si puk předkopl a bekhendem vystřelil pouze do připraveného brankáře Raanty.
25:34'
Nyní se tučňáci dostali ke střele, ale Raanta byl připraven.
25:13'
Phil Kessel zavařil svému týmu, když ztratil puk na modré čáře, ale nakonec se Arizona nedostala do zakončení.
24:48'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Max Domi – 2 min., vysoká hůl).
24:27'
Stepan vlezl do pásma Pittsburghu po pravé straně, ale neměl nikoho komu by puk přihrál.
24:05'
Po nepřesné přihrávce domácích v pásmu hostů se kojoti zmocnil puku, ale poté se dopustili ofsajdu.
23:32'
Poté tučňáci jenom odevzdali puk a šli vystřídat.
23:15'
Nakonec kotouč získala Arizona.
22:48'
Nyní se bojuje za Murrayovou bránou.
22:34'
Matt Murray byl připraven a střelu, kterou vypálil hráč z Arizony chytil.
22:05'
Rust potrápil kojoty při jejich rozehrávce a nyní jdou dopředu domácí.
21:23'
21:07'
Hosté šli dopředu i v oslabení, ale ke střele nedošlo.
20:54'
Ke střele se dostali až nyní, když prudkou ránu vypálil dnešní střelec Justin Schultz. Tentokrát si sní ale Raanta poradil.
20:15'
Tučňáci mají přesilovou hru ještě z první periody.

Vyhrané buly: 15:11
V první třetině jsme viděli hned na začátku dvě branky domácích. Už po minutě hry vystřelil z velkého úhlu Justin Schultz a puk došel až za brankovou čáru. Ve 4. minutě číhal před bránou Jevgenij Malkin a po střele, kterou brankář Raanta vyrazil před sebe, trefil puk z voleje bekhendem do brány a poslal tučňáky do dvoubrankového vedení. Poté se hra vyrovnala, ale o něco lepší je Pittsburgh, který druhou třetinu začne v přesilové hře.
20:00'
19:23'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Clayton Keller – 2 min., sekání).
19:23'
Ofsajd domácího Pittsburghu.
19:01'
Bryan Rust se dostal před obránce, ale při zakončení mu puk sklouzl z čepele.
18:55'
Sheahan prošel středem kluziště, ale následný pokus o střelu byl zblokován.
18:36'
Reaves se snažil projít po levé části, ale následně pouze odevzdal puk obraně Arizony.
18:18'
Zakázané uvolnění domácích tučňáků.
18:11'
Murray střelu z modré viděl a vyrazil puk.
17:49'
Po zblokované přihrávce skončil puk v hledišti.
17:14'
Malkin se otočil kolem brány a následně trefil tyč!
16:53'
Zakázané uvolnění kojotů.
16:29'
Connauton nahodil nebezpečně puk na bránu Murrayho, ale nic velkého z toho nevzniklo.
15:55'
Po chumlu hráčů u mantinelu v pásmu Pittsburghu se puku ujali kojoti, ale s následnou střelou si Murray poradil a chytil kotouč na lapačky.
15:36'
Max Domi dostal přihrávku na levou stranu, ale jeho následná rána byla zblokována do ochranné sítě.
14:49'
Arizona se v oslabení ubránila skvěle a až na menší tlak domácích vyvázla bez střely na bránu.
14:47'
14:16'
Opět se hostům podařilo vyhodit puk do bezpečí.
13:50'
Nyní se puku zmocnili kojoti a nikam nespěchají.
13:17'
Malkin posunul puk před bránu, ale střela domácích šla vedle.
12:47'
Tučňáci mohou přidat třetí gól z přesilové hry.
12:47'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jordan Martinook – 2 min., sekání).
12:28'
Po tlaku hostů dostal domácí hráč přihrávku před bránu a trefil pravou tyč!
11:57'
Puk se nepříjemně odrazil od zadního mantinelu, ale nakonec obránce tučňáků puk odpálil pryč.
11:25'
Hosté se nyní dostali k ohrožení domácí brány, ale puk za Murrayho nedostali.
10:55'
Perlini pouze odevzdal puk, ať jeho formace může vystřídat.
10:07'
Kojoti s menšími problémy se nakonec dostali z vlastního pásma, ale poté ztratili puk za bránou Murrayho.
09:39'
Riederova střela byla zblokována do ochranné sítě.
09:14'
Následně ale pouze vyhodili puk na zakázané uvolnění.
09:03'
Nyní se bojovalo v pásmu domácích, kde puk získali tučňáci.
08:06'
Kühnhackl nyní lacině ztratil puk, ale střela Arizony šla vedle brány Murrayho.
07:35'
07:27'
Následuje komerční přestávka.
07:27'
Domácí Pittsburgh se ocitl v ofsajdu.
06:41'
Obrana kojotů zblokovala střelu zpoza modré od domácího hráče.
06:11'
Stepan se málem dostal ke střele, ale puk vzala obrana domácích, kteří ihned založili nový útok.
05:15'
Nyní už ale přišla první střela hostů z Arizony, ale s ní si bez problémů poradil Matt Murray.
05:02'
Střely na bránu po pěti minutách: Pittsburgh 8:0 Arizona.
04:35'
Nyní se bojuje za bránou Murryaho, ale poté získali puk domácí.
04:01'
Nyní se vhazuje v obranném pásmu tučňáků.
03:07'
Kessel vypálil na bránu Raanta, který puk vyrazil před sebe, kde číhal JEVGENIJ MALKIN a ten z voleje trefil puk přímo do sítě! Pittsburgh tak po třech minutách vede už o dva góly! Asistence: Kessel, Guentzel.
02:35'
Nyní Pittsburgh zastavil při nové akci ofsajd.
02:27'
U puku jsou opět domácí a rozjíždějí nový útok.
02:15'
01:58'
Domácí dál tlačí a hned by chtěli přidat druhý gól.
00:59'
JUSTIN SCHULTZ vypálil z velkého úhlu z levé strany a už po minutě otevírá skóre zápasu! Asistence: Malkin, Kessel.
00:41'
Nyní se opět dostal do střely Pittsburgh, ale tentokrát netrefil bránu.
00:32'
Střelu domácího hráče chytil Antti Raanta bez problémů do lapačky.
00:16'
Hosté sice prošli do pásma tučňáků, ale následně se dopředu řítili domácí.
00:01'

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Dumoulin, Cole, Corrado – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Guentzel – Rust, Sheahan, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson (A), Mermis, Goligoski, L. Schenn, Connauton – Rieder, Stepan (A), Domi – Keller, Dvorak, Perlini – Fischer, Cousins, Martinook – Duclair, Richardson (A), Rinaldo..

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Dan O'Halloran – Brad Kovachik, Kory Nagy.

Arizona Coyotes:

Arizonským kojotům se zatím vůbec nedaří a v Západní konferenci se nacházejí na posledním místě s šesti body a skóre 41:65, což znamená, že mají absolutně nejhorší obranu v soutěži. Z šestnácti zápasů prohráli hned dvanáct. Body sbírali pouze, když dvakrát vyhráli po prodloužení a dvakrát prohráli po prodloužení. Je to tak zatím jediný tým, který nevyhrál v základní době. V posledním zápase zavítali na led Washingtonu. Už v 1. minutě se trefil Keller a v 7. minutě přidal druhý gól Fischer. Kapitáni z Washingtonu byli zaskočeni, ale už v 9. minutě snížili. Dalšího gólu jsme se dočkali až ve 34. minutě, když domácí srovnali na 2:2. Poté už v základní době gól nepadl a šlo se do prodloužení. Tam čtyřicet čest vteřin před koncem vsítil gól domácí hráč a Arizona prohrála 2:3 po prodloužení. Nejlepším hráčem je Clayton Keller, který má na kontě už sedmnáct bodů (11 + 6). Zároveň je jasně i nejlepším střelcem. Hlavním trenérem je Rick Tocchet.

Pittsburgh Penguins:

Tučňákům se prozatím nedaří tak jako v minulé sezóně, ale je to prozatím pouze základní fáze a s ničím jiným než postupem do play-off v Pittsburghu nepočítají. Momentálně se v tabulce nacházejí na pátém místě s osmnácti body a skóre 42:58, což znamená, že hned po jeho dnešním soupeři mají nejhorší obranu v soutěži. V posledním zápase zavítali na led Vancouver Canucks. Už po 3. minutách tučňáci vedli, když se z přesilovky prosadil Guentzel. Ovšem v 8. minutě Vancouver srovnal a po první třetině to bylo 1:1. Ve druhé periodě domácí přidali jeden gól. V 45. minutě srovnal utkání McKegg, ale už ve 46. minutě opět poslal domácí do vedení Boeser. V 57. minutě přišel čtvrtý gól Vancouveru a ti nakonec vyhráli 4:2. Nejlepším hráče Pittsburghu je Phil Kessel, který si připsal už 16 kanadských bodů (4 + 12). Nejlepšími střelci jsou Malkin a Sheary, kteří si každý trefili šestkrát. Hlavním trenérem je Mike Sullivan.
V dalším utkání NHL se proti sobě utkají týmy, které mají momentálně nejhorší obrany v celé soutěži, jsou to Pittsburgh Penguins a Arizona Coyotes. Hrát se bude v PPG Paints Aréně. Tato krásná hala nabídne kapacitu pro 19 758 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.