NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Columbus - 7. listopadu 2017   01:15

Rangers
Rangers
32:41' Grabner (J. T. Miller, Holden) • 45:10' Shattenkirk (Zuccarello, Zibanejad) • 49:40' Kreider (Bučněvič, Zibanejad) • 51:27' Bučněvič (Zibanejad, Shattenkirk) • 59:11' Grabner (Fast, McDonagh)
5:3
(0:0, 1:2, 4:1)
Columbus
Columbus
20:38' Panarin  (Werenski, S. Jones) • 24:24' J. Anderson  (R. Murray) • 48:01' Bjorkstrand  (Dubinsky, Jenner)
Rangers
H. Lundqvist (Pavelec) – M. Staal (A), Kampfer, Holden, McDonagh (C), Skjei, Shattenkirk – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Rick Nash (A), K. Hayes, Zuccarello – Vesey, Desharnais, J. T. Miller – Grabner, Fast, Carey.
O'Rourke, Furlatt – Nagy, Gibbs
Madison Square Garden, New York
17348 diváků
Columbus
Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, N. Foligno (C), J. Anderson – Jenner (A), Dubinsky, Bjorkstrand – Motte, Wennberg, Hännikäinen – Milano, Dubois, Dalpe.

To je z mé strany protentokrát vše, dobrou noc a příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Mika Zibanejad (NYR) 0+3
2. Pavel Bučněvič (NYR) 1+1
3. Michael Grabner (NYR) 2+0
Námi sledované utkání se do tempa dostávalo pomalu, druhá a třetí třetina ale přinesly parádní podívanou. Blue Jackets vedli 2:0 a poté ještě 3:2, v obou případech ale parta Johna Tortorelly o náskok přišla a závěr zápasu jednoznačně patřil Rangers. Blueshirts tak přidali čtvrtou výhru v řadě, zatímco Columbuští si z třízápasového tripu po kluzištích soupeřů odvezou jen tři body ze šesti možných.
59:11'
Rangers právě vstřelili branku!
A je dobojováno. MICHAEL GRABNER si poslal kotouč do volného prostoru, poté ovládl sprinterský souboj a bez potíží poslal puk do odkryté branky Jackets. Asistence: Jesper Fast a Ryan McDonagh.
58:49'
Jonesova rána od modré byla zblokovaná, tlak v šesti hrajících Blue Jackets ale začíná gradovat.
58:14'
Gólman Blueshirts opět přerušil hru a zdá se, že Sergej Bobrovskij ještě před následujícím vhazováním opustí svou svatyni...
57:19'
Bjorkstrandovu ránu z pravého kruhu vyrazil Henrik Lundqvist jen před sebe, o dorážku se pokoušející Jenner se už ale do zakončení neprokousal.
56:35'
Nick Foligno dokázal tečovat Werenskiho nahození od modré, ale puk po jeho jemné teči vyletěl až do ochranné sítě, a Jackets tak byli vykázáni do středního pásma.
55:56'
Svěřenci Alaina Vigneaulta už se soustředí především na defenzívu, nyní Rangers pro jistotu jen vyhodili puk na zakázané uvolnění.
55:12'
J. T. Miller zavezl puk do útočného pásma, vzápětí o něj ale přišel a na opačnou stranu už vyráží Boone Jenner.
54:29'
Bekhendový pokus Pierrea-Luca Duboise z mezikruží Lundqvist ukryl ve své výstroji a přerušil hru, následovat bude další komerční přestávka.
53:42'
Wennbergův pas zpoza Lundqvistovy svatyně v předbrankovém prostoru nikoho v bílém dresu nenašel a Steven Kampfer posléze dostal puk do bezpečí.
53:03'
Nutivaarův pokus z pravého kruhu si Henrik Lundqvist pohlídal, svěřenci Johna Tortorelly ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
52:12'
Zuccarello zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho rozjetému Nashovi, který se natlačil až před Bobrovského, ležícího gólmana Jackets ale nepřekonal!
51:27'
Další využitá přesilovka a domácí poprvé v zápase vedou. PAVEL BUČNĚVIČ dostal nabito na pravý kruh, vyměnil si kotouč se Shattenkirkem a poté přesnou ranou z voleje překonal Sergeje Bobrovského. Asistence: Mika Zibanejad a Kevin Shattenkirk.
51:15'
To jsou zvraty. David Savard (CBJ) vyfasoval dvě minuty za podražení, Rangers si tak po komerční přestávce zahrají další přesilovku.
50:24'
Seth Jones mohl vrátit hostům vedení, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale Lundqvist dokázal vytěsnit!
49:40'
Tak to bylo rychlé. Zibanejad vyhrál buly pro Bučněviče, jenž bez váhání vypálil od modré a CHRIS KREIDER posléze z předbrankového prostoru doklepl kotouč do branky! Asistence: Pavel Bučněvič a Mika Zibanejad.
49:37'
Zac Dalpe (CBJ) to u hrazení čistě schytal od Kampfera a poté se mu pomstil úderem loktem, což neuniklo pozornosti rozhodčím...
48:56'
Nutivaara čistě odzbrojil Nashe a odjel střídat, columbuští hokejisté už zakládají další rychlou protiakci.
48:01'
Columbus právě vstřelil branku!
Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel, Jackets si berou ztracený náskok zpět! Druhá lajna hostů se usadila v útočném pásmu a ke střele z předbrankového prostoru se nakonec dostal OLIVER BJORKSTRAND, který překonal bezmocného Lundqvista. Asistence: Brandon Dubinsky a Boone Jenner.
47:02'
Savardova rozehrávka adresovaná rozjetému Bjorkstrandovi byla přizvednuta mimo hrací plochu, následovat bude komerční přestávka.
46:06'
Po Nutivaarově chybě v rozehrávce se ke střele z nebezpečné pozice dostal Mats Zuccarello, jeho pokus ale postrádal přesnost.
45:10'
Rangers nakonec přesilovku využívají, a začínáme tak od nuly! Zuccarello nabil na modrou čáru volnému KEVINU SHATTENKIRKOVI, který bez váhání vypálil a jeho střela propadla nicnetušícímu Bobrovskému do sítě, a obránce Blueshirts tak prodloužil svou bodovou šňůru už na pět zápasů. Asistence: Mats Zuccarello a Mika Zibanejad.
44:52'
Před Bobrovským bylo opět pořádné rušno, hosté to ale nakonec zvládli a Jenner dostal puk alespoň do středního pásma.
44:13'
Až nyní byla hra přerušena, Artěmij Panarin (CBJ) vyfasoval dvouminutový trest za vysokou hůl.
43:45'
Ponechaná výhoda pro Rangers, newyorský celek si za pár okamžiků zahraje další přesilovku.
42:47'
Po sérii odrazů se puk dostal na hůl z druhé vlny si najíždějícího Panarina, který ale kotouč netrefil podle představ a nakonec ani pořádně nevystřelil.
41:50'
Po Dalpeho pasu to Sonny Milano zkusil z prakticky nulového úhlu, Lundqvist si připsal snadný zákrok a domácí už mohou založit protiútok.
40:52'
Werenskiho pokus od modré si Henrik Lundqvist pohlídal, svěřenci Johna Tortorelly ale ještě zůstávají u puku.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:04.
Začátek druhé třetiny patřil jednoznačně Columbuským, kteří se díky slepeným trefám Panarina a Andersona dostali do trháku. Hosty poté několikrát podržel skvěle chytající Sergej Bobrovskij, který ovšem nakonec přeci jen inkasoval z hole Grabnera, a ve třetí třetině se tak máme na co těšit.
40:00'
39:30'
McDonaghův pokus od levého hrazení byl přizvednut do ochranné sítě, ještě nás tak čeká jedno vhazování v útočném pásmu Rangers.
38:56'
Johnson nic nevymýšlel a nahodil puk do útočného pásma, kde Lundqvist pro jistotu přerušil hru.
38:20'
Nepovedená rozehrávka Rangers skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před brankáře newyorského celku.
37:43'
Šance pro Columbus. Artěmij Panarin ujel po levém křídle a poté nabil na střelu Jennerovi, jehož následnou ránu z pravého kruhu ale přesouvající se Lundqvist dokázal zastavit.
36:55'
Jimmy Vesey neudržel puk v útočném pásmu, svěřenci Alaina Vigneaulta tak opět musejí opustit vydobyté pozice.
36:07'
Josh Anderson obětavě padl do rány Shattenkirkovi, načež kotouč opět opustil útočné pásmo Rangers.
35:40'
Dubinsky se zmocnil puku u levého mantinelu a poté černou pryž vyhodil až k Lundqvistovi.
35:04'
Oliver Bjorkstrand (CBJ) vjel do Lundqvista, který následně ztratil rovnováhu. Dánský útočník ve službách Columbusu nakonec vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
34:54'
Jackets zaváhali na vlastní modré čáře a k volnému puku se dostal Chris Kreider, který si nabruslil až před Bobrovského, ale z bezprostřední blízkosti na columbuského gólmana nevyzrál!
34:35'
Přesně po minutě byla hra znovu přerušena, k vhazování ve středním pásmu ale dojde až po komerční přestávce.
33:35'
Zac Dalpe vybojoval buly v útočném pásmu, po vstřeleném gólu se hráči Rangers opět zatáhli do defenzívy.
32:41'
Domácí se nakonec přeci jen dočkali. Miller ujel po levém křídle a poté navzdory pádu na led poslal nebezpečnou přihrávku do předbrankového prostoru, kde se nejrychleji zorientoval MICHAEL GRABNER a doklepl puk do sítě! Asistence: J. T. Miller a Nick Holden.
31:16'
Ofsajd a v něm Kevin Shattenkirk, před námi je další komerční pauza.
30:22'
Kevin Hayes našel v předbrankovém prostoru úplně volného Matse Zuccarella, který měl na hokejce kontaktní gól a většina diváků už skákala ze svých sedadel, Bobrovskij ale famózním zákrokem uhájil čistý štít!
29:45'
Rangers hrají v plném počtu a Grabner se okamžitě zapojil do hry, Blueshirts po přečkání souvislého tlaku soupeře vyhodili puk do bezpečí a mohou vystřídat.
28:48'
Zach Werenski nabil na levý kruh volnému Panarinovi, jehož dělovku z voleje si ovšem gólman Rangers dokázal pohlídat.
28:15'
Bjorkstrandův pokus z mezikruží Henrik Lundqvist dokázal vytěsnit, načež se domácí osvobodili.
27:42'
Michael Grabner (NYR) vyfasoval dvouminutový trest za podražení, Columbus si tak vyzkouší hru v početní převaze.
26:59'
Panarinovi utekl puk do středního pásma, Columbuským tak byl odpískán ofsajd a následovat bude komerční přestávka.
26:09'
Motte s Duboisem znemožnili obráncům Rangers rozehrát, následná střela Pierrea-Luca Duboise ale byla zblokována.
25:18'
Hráči ohijského celku i nadále kombinují v útočném pásmu, svěřencům Alaina Vigneaulta se ve druhé třetině vůbec nedaří dostat se do hry.
24:24'
Columbuská dominance ve druhé třetině pokračuje. Desharnais přišel o puk na útočné modré, načež Ryan Murray vyslal na zteč JOSHE ANDERSONA, jehož střela z pravého kruhu propadla Lundqvistovi do sítě! Asistence: Ryan Murray.
23:55'
Dělovka Jacka Johnsona od modré postrádala přesnost, načež se hosté sami vyhnali z útočného pásma.
23:19'
Nyní už brankář Blueshirts přerušil hru, vhazovat se bude po levé ruce Henrika Lundqvista.
22:26'
Markus Hännikäinen zkusil štěstí z levého kruhu, jeho střela ale byla zblokována a puk se k Lundqvistovi nakonec nedostal.
21:30'
Svěřencům Johna Tortorelly vlil vstřelený gól čerstvou krev do žil, hosté nyní kombinují v útočném pásmu a nepouštějí soupeře k puku.
20:38'
První třetina patřila Rangers, jako první se ale krátce po změně stran prosazují hosté. Panarinova střela z vrcholu kruhů skončila jen na zadním hrazení, tam se ale puku ujal Werenski a vrátil černou pryž právě ARTĚMIJI PANARINOVI, který se už napodruhé nezmýlil! Asistence: Zach Werenski a Seth Jones.
20:01'
V úvodní dvacetiminutovce jsme se gólů nedočkali. Nutno dodat, že i šancí bylo pomálu, nicméně o něco aktivnějším týmem byli domácí Blueshirts, kteří svého soka přestříleli 10:4. Dočkáme se ve druhé třetině gólů? To začneme zjišťovat ve 2:08.
20:00'
19:06'
Artěmij Panarin zavezl puk do útočného pásma a bez váhání vypálil, jeho pokus ale orazítkoval jen zadní hrazení.
18:10'
Právě Kreider nyní nahodil puk do útočného pásma, zamýšlený adresát jeho pasu Paul Carey se ale ke kotouči nedostal.
17:19'
Blue Jackets dobrou půlminutu kombinovali v útočném pásmu, ke střele se ale nakonec vůbec nedostali a Kreider nakonec vytlačil s pukem hrajícího Andersona až za modrou čáru.
16:35'
V závěru první třetiny se na ledové ploše nic moc zajímavého neděje, hra je v této pasáži zápasu plná nepřesností na obou stranách.
15:50'
Černá pryž vyletěla mezi diváky, načež hlasatel v Madison Square Garden ohlásil komerční přestávku.
15:11'
Hráči v modrých dresech kombinují ve vlastním pásmu, aktivně napadající Blue Jackets nepouštějí hokejisty Blueshirts do útoku.
14:14'
Jonesova dělovka od modré byla zblokována, načež Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění, a po delší době se tak bude vhazovat před Henrikem Lundqvistem.
13:32'
Nakonec ale domácí o puk přišli a hra byla přerušena, následovat bude buly ve středním pásmu.
13:05'
Nick Holden nahodil kotouč do útočného pásma, kde puk vybojoval Fast, a Rangers se tak na chvilku usadili v prostoru před Bobrovským.
12:21'
Obránce Skjei zavezl puk do útočného pásma a poté našel na pravém kruhu volného Grabnera, jehož bekhend ale proletěl těsně vedle levé tyče. O chviličku později měl Michael Grabner na hokejce ještě větší šanci, tu ale Bobrovskij bravurně zlikvidoval!
11:46'
Sledujeme hlušší pasáž hry s nepřestnostmi na obou stranách, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
10:51'
Rick Nash teď aktivním napadáním vybojoval další buly v útočném pásmu, k tomu ale dojde až po komerční přestávce.
10:15'
Werenskiho pas na Andersona postrádal přesnost a puku se zmocnil Rick Nash, sám ale vzápětí o kotouč také přišel.
09:26'
Blue Jackets své první oslabení nakonec dokázali ubránit a nyní mají hosté spoustu času na rozehrávku.
08:49'
J. T. Miller měl na hokejce úvodní gól zápasu, jeho dělovku z levého kruhu ale Bobrovskij náramně polapil!
08:26'
David Savard vyhodil kotouč přes všechny čáry, Rangers opět musejí vyklidit vydobyté pozice v útočném pásmu.
07:47'
Po souvislém tlaku domácího týmu Markus Hännikäinen vyhodil puk do bezpečí a oba týmy střídají.
06:58'
Josh Anderson (CBJ) vyfasoval dvě minuty za hákování, Rangers si tak zahrají svou první přesilovku.
06:10'
Hayesův pokus z předbrankového prostoru si Bobrovskij pohlídal, tlak svěřenců Alaina Vigneaulta ale ještě pokračuje.
05:13'
Brandon Dubinsky zůstal neobsazen na pravém kruhu, jeho střela se ale stala snadnou kořistí Henrika Lundqvista.
04:32'
Okamžitě po buly se puku zmocnil Jimmy Vesey, který následně vypálil bekhendem, načež byl Bobrovskij opět nucen přerušit hru.
04:24'
Nepovedená rozehrávka Joshe Andersona skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí do útočného pásma Rangers.
03:51'
Artěmij Panarin si narazil kotouč s Wennbergem a poté z vrcholu kruhů vypálil, jeho pokus byl ale přizvednut do ochranné sítě.
03:26'
Desharnaisovo nahození z levého kruhu Sergej Bobrovskij snadno zlikvidoval a pro jistotu přerušil hru.
02:52'
Grabnera zradilo zpracování a odraženého kotouče se ve středním pásmu ujal Nutivaara, načež se k puku dostal Sonny Milano, který si od mantinelu nabruslil do mezikruží a vypálil, Lundqvist si ale celou situaci bez potíží pohlídal.
02:03'
Sergej Bobrovskij přerušil hru těsně před dotírajícím Bučněvičem, vstup do zápasu vyšel mnohem lépe aktivně hrajícím Blueshirts.
01:27'
Rangers se usadili v útočném pásmu, nakonec z toho ovšem pramenila jen zblokovaná střela Bradyho Skjeie z vrcholu kruhů.
00:36'
Napadající Artěmij Panarin donutil k chybě v rozehrávce Kampfera, po sérii odrazů se ale puk dostal na hokejku Jimmyho Veseyho, který ujel do samostatného úniku, tváří v tvář Bobrovskému ale přestřelil!
00:01'
Rick Nash nedávno odehrál své tisící utkání v NHL a před utkáním proti Columbusu, jeho bývalému klubu, jsme právě svědky ocenění tohoto milníku.

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – M. Staal, Kampfer, Holden, McDonagh, Skjei, Shattenkirk – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Rick Nash, K. Hayes, Zuccarello – Vesey, Desharnais, J. T. Miller – Grabner, Nieves, Fast.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, N. Foligno, J. Anderson – Jenner, Dubinsky, Bjorkstrand – Motte, Wennberg, Hännikäinen – Milano, Dubois, Dalpe.

Rozhodčí: O'Rourke, Furlatt – Nagy, Gibbs.
COLUMBUS BLUE JACKETS
Newyorské hokejisty dnes ale nečeká nic snadného, Columbuští totiž spolu s New Jersey momentálně vévodí Metropolitní divizi. Tým s nejnižším věkovým průměrem v soutěži sice zatím příliš neboduje proti elitním týmům jako Tampa Bay nebo St. Louis, roli favorita ale ve většině zápasů zpravidla zvládá. Jackets se mohou spolehnout především na skvělé výkony brankáře Sergeje Bobrovského, jehož úspěšnost 92,7 % a průměr inkasovaných gólů 2,23 hovoří za vše.