NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Devils - 15. října 2017   01:00

Rangers
Rangers
25:31' Rick Nash (Desharnais) • 59:03' Shattenkirk (J. T. Miller)
2:3
(0:0, 1:2, 1:1)
Devils
Devils
30:21' Henrique  (Gibbons) • 36:41' Wood  (Lovejoy, Butcher) • 41:00' Stafford  (Butcher, Hischier)
Rangers
TJ Luxmore, Eric Furlatt. Čároví rozhodčí: Brian Murphy, Matt MacPherson
Madison Square Garden, New York
18006 diváků
Devils

Ondřej Pavelec se stejně jako Keith Kinkaid během letošní sezóny NHL představil v bráně poprvé a na historický milník těsně nedosáhl, když předvedl 16 zákroků a pouhé dva ho nyní dělí od hranice 10000 zákroků. Jediným českým brankářem, který tohoto milníku v zámoří dosáhl, je legendární Dominik Hašek.

3. Rick Nash (NYR) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 31-19; Zablokované střely: 11-20; Vhazování: 57%-43%; Hity: 34-28; Přesilové hry: 0/3-1/5; Tresné minuty: 12-8.
New Jersey se vrátilo zpět na vítěznou dráhu, přestože na začátku druhé třetiny prohrávalo po brance Ricka Nashe. Devils ještě do přestávky dokázali utkání otočit a zásluhou Adama Henriquea a Milese Wooda vstupovali do závěrečné části s jednobrankovým vedením, které v přesilové hře minutu po zahájení třetí části navýšil Drew Stafford, a nakonec zaznamenal vítězný gól. V dresu Rangers dokázal 57 sekund před koncem skórovat při hře bez brankáře Kevin Shattenkirk, vyrovnání se ale fanoušci v Madison Square Garden nedočkali. Konečný výsledek. New York Rangers 2 New Jersey Devils 3.
59:03'
Rangers vyžádali oddechový čas. Ondřej Pavelec zpět v bráně.
59:03'
Rangers právě vstřelili branku!
KEVIN SHATTENKIRK po zpětné přihrávce J.T. Millera podél hrazení napřáhl na pravém křídle od modré čáry ke střele zápěstím, která nad lapačkou Keitha Kinkaida zamířila do předního pravého horního rohu brány! Avizovaná naděje je tu, Rangers prohrávají těsně před koncem zápasu s Devils o gól. Asistence: J. T. Miller.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
59:00'
Damon Severson zablokoval střelu Rangers a poté mířil přes celou ledovou plochu do prázdné brány, kterou o vlásek minul! Puk zamířil těsně vedle levé tyče a minutu před koncem se pískalo zakázané uvolnění. Vykřesají Rangers naději?.
58:18'
Adam Henrique mohl uklízet puk do prázdné brány, jenže ji ze středního pásma těsně minul!
56:56'
Keith Kinkaid ukryl nahození Rangers v lapačce, zatímco Ondřej Pavelec zamířil na střídačku!
Keith Kinkaid zatím chytá skvěle, když během dnešního utkání předvedl 27 zákroků a pouze jedna z 28 střel skončila za jeho zády.
56:08'
Další střela Rangers, tentokrát od modré čáry, kterou Keith Kinkaid ukryl bez problému v náručí. Následuje krátká komerční přestávka a samotný závěr utkání.
55:36'
Brady Skjei po vyhraném vhazování a zakázaném uvolnění Devils přihrávkou z ostrého úhlu hledal před bránou Jespera Fasta, který bez přípravy pálil po ledě k pravé tyči, Keith Kinkaid ale skvěle zasáhl levým betonem! Snaha Rangers je marná.
54:03'
Jesper Bratt zavezl puk po pravém křídle do útočného pásma a v kruhu pro vhazování předvedl parádní stahovačku, po které přišla tečovaná střela zápěstím končící vedle vzdálenější levé tyče. Pěkná individuální akce.
53:47'
Devils rozbili nebezpečný útok Rangers a puk byl ve středním pásmu sražen mezi střídačky.
53:23'
Ryan McDonagh od modré čáry bez přípravy vypálil a jeho pokus nad ledem mířil k pravé tyči, jenže Keith Kinkaid opět dobře zasáhl a našel puk ve své lapačce.
52:47'
Nick Holden vypálil od modré čáry s příklepem a Keith Kinkaid toho příliš neviděl, nakonec ale dokázal puk najít ve své výstroji a přerušit hru. Rangers zvyšují tlak.
51:26'
J. T. Miller nádhernou kolmou přihrávkou od střídaček poslal do samostatného úniku Ricka Nashe, který zamíchal s pukem a poté vypálil nad! To byla obrovská šance. Útočník Rangers poté mohl složit reparát, jeho střela zápěstím z levého kruhu pro vhazování ale zamířila pouze do náruče klečícího brankáře Keitha Kinkaida.
Ondřeje Pavelce dělí pouhé dva zákroky od jubilejního 10000. zákroku. V historii NHL tohoto milníku dosáhl pouze jeden brankář, kterým byl samozřejmě Dominik Hašek.
50:40'
Keith Kinkaid ukryl další táhlou střelu Rangers od modré čáry ve výstroji a následuje krátká komerční přestávka. Ondřej Pavelec je u střídaček.
50:08'
A další ostrá rána Miky Zibanejada od modré čáry, kterou tentokrát Keith Kinkaid musel vyrážet.
49:29'
Mika Zibanejad napřáhl od modré čáry bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, která hradbou těl neprošla.
48:08'
Ben Lovejoy měl také podíl na tom, že Rangers po rychlé akci nesnížili, a dostal dvě minuty za hákování.
48:08'
Mika Zibanejad po krásné a přímočaré akci Rangers málem skóroval, v blízkosti pravé tyče ale jeho pokus srazil mimo Nico Hischier, který zřejmě zabránil gólu.
47:05'
Brady Skjei na levém křídle od modré čáry vstřelil zápěstím a jeho pokus mířil nad ledem vedle vzdálenější pravé tyči, Keith Kinkaid ale pro jistotu máchl po puku lapačkou. Pěkný a jistý zákrok.
46:55'
Ryan McDonagh na pravém křídle napřáhl od modré čáry k táhlé střele, kterou Keith Kinkaid ukryl vkleče v náručí a Rangers se marně snažili dostat k dorážce.
46:18'
Rangers si vytvořili obrovský závar a Mats Zuccarello se ocital před bránou ve slibné šanci, jenže jeho střela z mezikruží byla zablokována.
45:05'
Hra byla přerušena poté, co Rangers po nepřesné přihrávce vyhodili puk na zakázané uvolnění.
44:28'
Vyloučený Brendan Smith, bývalý obránce Detroitu Red Wings, je zpět na ledě a Rangers hrají v plném počtu.
44:18'
Kyle Palmieri na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma, jenže po prudké brzdě se ocitl u hrazení v kleštích a o kotouč přišel. Rangers se vzápětí podařilo puk vyhodit.
44:01'
Hra je na začátku třetí třetiny hodně často přerušována. Nyní kvůli postavení mimo hru v podání Devils.
43:56'
A do třetice John Moore, který na levém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu a nebezpečně ho tečoval Adam Henrique, jeho pokus ale nakonec mezi tři tyče nezamířil a skončil v ochranné síti.
43:32'
John Moore se vzápětí dostal na levém křídle k nahození z ostrého úhlu. Ondřej Pavelec byl připravený a po snadném zákroku přerušil hru.
43:15'
John Moore nedovolil v pravém kruhu vystřelit jednomu z hráčů Rangers na bránu, když jeho střelu úspěšně zablokoval.
42:28'
Brendan Smith dostal dvě minuty za krosček poté, co fauloval v rohu obranného pásma svého týmu. Další přesilová hra pro Devils a další příležitost navýšit vedení.
41:00'
Devils právě vstřelili branku!
Will Butcher je k nezastavení! Obránce Devils středem ledové plochy zavezl puk do útočného pásma a těsně za modrou čárou rychle zabrzdil. Následovala diagonální kolmá přihrávka na rozjetého DREWA STAFFORDA, který si sjel před bránu a po fantastické stahovačce na vzdálenější levé tyči bekhendem zvedl puk nad pravý beton bezmocného brankáře Ondřeje Pavelce! Devils využili přesilovou hru a vedou již 3:1. Asistence: Will Butcher a Nico Hischier.
40:40'
Nico Hischier byl během své příležitosti fauloval a Anthony DeAngelo dostal dvě minuty za krosček. Přesilová hra 4 na 3 pro New Jersey Devils!
40:40'
V Madison Square Garden začala závěrečná třetí třetina ve hře 4 na 4 a v blízkosti pravé tyče se dostal ke střele Nico Hischier, Ondřej Pavelec ho ale nadvakrát dokázal chytat.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-15; Zablokované střely: 11-10; Vhazování: 67%-33%; Hity: 23-20; Přesilové hry: 0/2-0/3; Tresné min.: 8-6.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:54.
Rick Nash po přestávce protrhl bezbrankové skóre a poslal Rangers do zaslouženého vedení. Jenže inkasovaný gól Devils probudil ze zimního spánku a na ledě začali být výrazně nebezpečnější, zatímco Rangers se po úvodní brance marně snažili dostat ke střele na bránu. New Jersey tlak dokázalo využít a ještě do druhé přestávky skóre otočit, když nejprve vyrovnal Adam Henrique a Miles Wood poté skvělou tečí poslal Devils do vedení. Skóre po zajímavé druhé třetině. New York Rangers 1 New Jersey Devils 2.
Kyle Palmieri po ukončení druhé třetiny sekl v blízkosti pravé tyče za bránou Chrise Kreidera, což vyvolalo opět obrovské vášně a skupinka hráčů se od sebe nechtěla dlouho oddělit!
40:00'
40:00'
Chris Kreider dostal dvě minuty za hrubost, zatímco Kyle Palmieri stejně vysoký trest za zbytečné seknutí.
39:54'
Kyle Palmieri napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, která těsně nad ledem zamířila vedle přední levé tyče brány Rangers.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:34'
Ondřej Pavelec během přesilové hry Devils předvedl dva zákroky, z nichž druhý byl fantastický!
36:59'
Frustrovaný Rick Nash před boxem časoměřičů fauloval loktem jednoho z hráčů Devils a strhla se velká mela. Kromě dvouminutového trestu pro úvodního střelce zápasu se nevylučovalo.
36:41'
Ben Lovejoy zachytil na pravém křídle puk odražený od hrazení a okamžitě ho napálil před bránu, kde ho mezi kruhy pro vhazování MILES WOOD krásně sklepl holí k pravé tyči! Kotouč mířil do protipohybu Ondřeje Pavelce, který nedokázal levým betonem zabránit v obratu Devils. Asistence: Ben Lovejoy a Will Butcher.
35:26'
Zatímco Mats Zuccarello na pravém křídle operoval s pukem a snažil se něco vymyslet, brána za Keithem Kinkaidem byla posunuta. Hráči se sjeli k sobě a následuje reklamní přestávka. Bitka zatím žádná.
34:55'
Steven Santini za vlastní bránou rychle dobruslil puk a po dohrání jednoho z hráčů Rangers, který skončil na ledě, mohl vzápětí s klidnou hlavou rozehrát.
34:07'
Jesper Bratt se chystal po přihrávce zpoza brány vystřelit na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže ztratil stabilitu.
33:31'
Zajímavost: Rangers od branky Ricka Nashe nevystřelili na bránu. Tedy přesně osm minut.
32:41'
Po další zpětné přihrávce pálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování nebezpečně sám Brian Gibbons, jehož střelu Ondřej Pavelec na přední tyči zřejmě s pomocí brankové konstrukce dokázal zkrotit! Možná, že to ale byla jeho hůl, která během zákroku rozezvučela tyč brány.
30:21'
Devils na pravé straně útočného pásma zachytili rozehrávku Rangers a Brian Gibbons nádhernou bekhendovou přihrávkou naslepo z rohu ledové plochy našel na bližší tyči najíždějícího ADAMA HENRIQUEA, který parádní střelou zápěstím vymetl vzdálenější levý horní roh brány! V New Yorku je vyrovnáno! Asistence: Brian Gibbons.
29:53'
John Moore na útočné modré čáře sestřelil loktem Ryana McDonagha, který si vzápětí u hrazení vyšlápl na Marcuse Johanssona a tvrdým hitem ho dohrál. Oba si to poté vyříkali.
29:38'
Rangers se podařilo vyhodit puk a navíc dobře napadat rozehrávající hokejisty New Jersey Devils.
27:55'
Jesper Bratt se mezi kruhy pro vhazování dostával do šance a David Desharnais ho zezadu sekl přes ruce. Následoval zákrok Ondřeje Pavelce a druhá přesilová pro Devils.
27:07'
Drew Stafford ihned po vhazování na levé straně vypálil od modré čáry a Ondřej Pavelec si během pouhých dvou sekund připsal druhý zákrok, po kterém opět podržel puk v náručí. Oba zákroky od sebe dělila krátká komerční přestávka.
25:31'
David Desharnais si krásně vybruslil zpoza brány a zpětnou diagonální přihrávkou našel na vzdálenější levé tyči RICKA NASHE, který puk bez problému zasunul z blízkosti vedle pravého betonu zbytečně se přesouvajícího se Keitha Kinkaida – 1:0! Asistence: David Desharnais.
25:17'
Kevin Shattenkirk na pravém křídle práskl od modré čáry do puku s příklepem a Keith Kinkaid na přední tyči nedokázal puk udržet, čehož mohl využít jeden z dorážejících hráčů Rangers, který si rychle hodil puk z bekhendu na forhend a po ledě ho posílal do brány, jenže Keith Kinkaid vleže fantasticky dokázal zasáhnout levou rukou a nakonec ukrýt kotouč pod sebou! Paráda!
24:08'
Ondřej Pavelec před pár okamžiky proti střele Devils z pravého kruhu pro vhazování dobře zasáhl betonem a hra poté byla přerušena kvůli postavení mimo hru.
23:17'
Steven Santini na pravém křídle zvedl hlavu a z úhlu od hrazení vystřelil zápěstím, Ondřej Pavelec byl ale na přední tyči připravený a bez problému puk vyrazil za bránu.
22:21'
Blake Coleman si na levém křídle skvěle pokryl puk bekhendem a po dlouhém oblouku se dostal až před bránu, následné zakončení zápěstím ale minulo pravou tyč.
21:55'
Devils se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk doklouzal na zakázané uvolnění. Buly před Keithem Kinkaidem.
21:35'
John Moore využil zpětné přihrávky Milese Wooda na levém křídle k prudké střele z vrcholu kruhu pro vhazování, která minula vzdálenější pravý horní roh brány Rangers.
20:26'
Ondřej Pavelec si nakonec během úvodní části utkání připsal tři zákroky, ani jeden ale nebyl nikterak těžký.
20:09'
V Madison Square Garden začala prostřední část utkání a Rangers po pouhých devíti sekundách podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-3; Zablokované střely: 5-7; Vhazování: 67%-33%; Hity: 11-12; Přesilové hry: 0/2-0/1; Tresné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 1:58.
Siréna v Madison Square Garden ukončila první třetinu, během které měl spoustu práce hostující brankář Keith Kinkaid, který v úvodu utkání vychytal v obrovské šanci Jespera Fasta a v polovině úvodní části poté Ricka Nashe, který pálil bez přípravy. Ondřej Pavelec zasahoval v souboji dvou debutujících brankářů v letošní sezóně dvakrát. Skóre po první třetině. New York Rangers 0 New Jersey Devils 0.
20:00'
19:40'
Nick Holden na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a Keith Kinkaid dokázal na přední tyči puk nadvakrát zastavit a zmrazit pod lapačkou. Dvacet sekund do konce první části.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:36'
Devils se konečně podařilo vyhodit a Keith Kinkaid má zpět svou hokejku. Zatím jsme žádný gól neviděli.
18:00'
Chris Kreider vypálil z levého kruhu zápěstím a Keith Kinkaid po vyražení puku do rohu kluziště ztratil hokejku.
17:16'
Ondřej Pavelec před pár okamžiky dobře zasáhl proti střele Devils z pravého kruhu pro vhazování pravým betonem a připsal si teprve druhý zákrok v zápase. Český brankář je téměř bez práce.
15:14'
Taylor Hall na levém křídle vyrazil v oslabení do protiútoku a v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která mířila na lapačku Ondřeje Pavelce, puk ale minul vzdálenější pravý horní roh brány a brankář Rangers zasahovat nemusel.
14:06'
Devils se podařilo vyhodit a další akci Rangers musí rozjíždět zpoza brány Ondřeje Pavelce.
13:38'
Mats Zuccarello na pravém křídle vypálil tvrdě od modré čáry, jeho rána ale skončila na ochranném skle.
13:18'
Pavel Zacha v pravém rohu útočného pásma přišel o puk a poté zezadu sekl přes ruce rozehrávajícího hráče Rangers, kteří si zahrají druhou přesilovou hru.
12:40'
Kevin Shattenkirk v pravém kruhu vypálil bekhendem a Keith Kinkaid našel puk ve svém náručí. Hra přerušena.
12:20'
Statistiky – střely na bránu: Rangers 12 Devils 1.
12:20'
Chris Kreider na pravém křídle z ostrého úhlu nahodil puk od hrazení směrem na bránu a po zákroku Keitha Kinkaida přichází na řadu druhá reklamní přestávka.
11:17'
Jimmy Vesey dokázal v blízkosti levé tyče zpracovat puk po těžké zpětné diagonální přihrávce jednoho z jeho spoluhráčů a Keith Kinkaid měl dostatek času na to, aby se stačil přesunout a puk úspěšně vyrazil.
10:36'
Rick Nash po rychlém otočení hry a přihrávce přes šířku útočného pásma v pravém kruhu pro vhazování vypálil bez přípravy s příklepem a Keith Kinkaid měl co dělat, aby puk pravým betonem vyrazil! Další skvělá příležitost Rangers.
09:09'
Rangers vypálili z levého kruhu pro vhazování a po zákroku Keitha Kinkaida lapačkou v Madison Square Garden přichází na řadu první reklamní přestávka. Stav zápasu: 0-0.
08:20'
Devils vyhodili puk na zakázané uvolnění a na pravé straně vypálil od modré čáry ihned po vhazování Anthony DeAngelo, s jehož střelou měl na přední tyči Keith Kinkaid obrovské problémy, nakonec ji ale vytěsnil mimo!
07:16'
Rick Nash naskočil z trestné lavice na led a od střídaček se okamžitě řítil do protiútoku, prudký kotouč ale nedokázal dojet včas a zpětnou přihrávkou poté hledal z ostrého úhlu ze druhé vlny najíždějícího Miku Zibanejada, který z pravého kruhu pro vhazování bez přípravy po ledě napálil puk před bránu na teč. Kotouč ale minul vzdálenější levou tyč.
05:45'
Rangers ujeli v oslabení do přečíslení dva na jednoho, přihrávka z levého kruhu pro vhazování ale byla zablokována holí jednoho z vracejících se hráčů Devils a Keith Kinkaid sražený puk vyrazil.
05:02'
Rick Nash byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a také New Jersey Devils si vyzkouší přesilovou hru.
03:35'
Rychlou pasáž hry ukončil zákrok Ondřeje Pavelce, který si poradil s bekhendovým zakončením Devils z pravého kruhu pro vhazování. Hra byla přerušena.
03:10'
Brady Skjei si najel mezi kruhy pro vhazování na krásnou zpětnou přihrávku od Jespera Fastera zpoza brány a bez přípravy pálil do zdánlivě odkryté sítě, jenže Keith Kinkaid se stačil přesunout a puk zřejmě levým betonem vyrazit!
02:39'
Rangers se 4 sekundy před koncem úvodní přesilové hry v zápase nepodařilo na levém křídle rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění. Vhazování před Ondřejem Pavelcem.
01:28'
Pavel Bučněvič na pravém křídle od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, Keith Kinkaid šel ale rychle k ledu a připsal si další úspěšný zákrok, po kterém přerušil hru.
00:43'
Damon Severson během úvodní šance Rangers fauloval a dostal dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro domácí tým.
00:43'
Mats Zuccarello na levém křídle krátkou kolmou přihrávkou vysunul J.T. Millera, který si sjel z úhlu k přední tyči a z ostrého úhlu vystřelil zápěstím, Keith Kinkaid byl ale připraven a puk zastavil.
00:01'
New York Rarngers a New Jersey Devils

Oba týmy před vzájemným zápasem v Madison Square Garden udělaly změnu na postu brankáře. Na domácí straně Rangers se mezi třemi tyčemi představí místo Henrika Lundqvista český brankář Ondřej Pavelec, zatímco v dresu Devils bude chytat Keith Kinkaid.

Ondřej Pavelec (NYR) První start v sezóně
Pavel Zacha (NJD) 2+0, +/- +1

New York Rangers: Pavelec (H. Lundqvist) – McDonagh (C), Holden, Skjei, Br. Smith, M. Staal (A), Shattenkirk, DeAngelo – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Rick Nash (A), K. Hayes, Zuccarello – Vesey, Desharnais, J. T. Miller – Grabner, Fast. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – A. Greene (C), Santini, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Zacha, Palmieri (A) – Ma. Johansson, Hischier, Stafford – Bratt (A), Henrique, J. Hayes – Wood, Coleman, Gibbons. Hlavní trenér: John Hynes.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Eric Furlatt. Čároví rozhodčí: Brian Murphy, Matt MacPherson.
New York Rangers se vrací po prohře v Columbusu zpět do Madison Square Garden, zatímco New Jersey Devils bude po náročném zápase proti Washingtonu a souboji dvou českých hokejistů pokračovat ve venkovním tripu. Pavel Zacha vyšel bodově naprázdno, Jakub Vrána nikoliv a gólem se podílel na vysoké výhře Capitals 5:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.