NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Anaheim - 21. listopadu 2017   04:30

San Jose
San Jose
03:31' Donskoi (Couture) • 48:19' Donskoi (Hertl, O'Regan)

Anaheim
Berra (Gibson) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Vatanen, Bieksa, Fowler – Rakell, D. Grant, Perry – Cogliano, Wagner, Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, Roy – Liambas, Rasmussen, L. Shaw.

Tři hvězdy utkání

Joonas Donskoi (SJS) (2 + 0)
Reto Berra (ANA) (40 zásahů)
Martin Jones (SJS) (28 zásahů)
Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 1, 4 střely na branku, čas na ledě 18:10)
Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 42

Anaheim Ducks: 30
Je hotovo. Sledovali jsme dramatickou bitvu až do úplného konce. San Jose sice nejdříve vedlo, ale Anaheim postupně otočil vývoj skóre na 2:1. Dlouho to vypadalo, že by hosté mohli zvítězit v základní hrací době. Potom ale druhou brankou zápasu srovnal Joonas Donskoi. Zápas musel do prodloužení a nakonec i samostatných nájezdů, které měly celkem devět sérií. Rozhodující gól zapsal až Antoine Vermette, ten tak získal pro Ducks bod navíc. Prohry San Jose tedy pokračují i po dnešku. Ode mě je to vše, přeji hezké úterý.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
Autorem vítězné branky je ANTOINE VERMETTE.
Antoine Vermette trefil přesně prostor mezi betony Jonese a Anaheim Ducks vítězí.
Tomáš Hertl hodně přestřelil horní tyčku.
Mansonovi nevyšlo rychlé kličkování po ledě, nestihl zakončit.
Ani Chris Tierney neuspěl, trefil jen vyrážečku Berry.
Shaw neproměnil.
O'Reganovi ujel puk z hokejky a špatně zakončil.
Ale trefuje se také hostující Montour.
Tim Heed trefil bekhendem prostor pod horní tyčkou a Sharks vedou.
Jones se prezentoval pěkným zákrokem proti Royovi.
Kevin Labanc si na Berru kličkou po ledě nepřišel.
Cam Fowler srovnává střelou mezi betony.
Podobně jako Donskoi, také Brent Burns trefuje krásně bekhendem.
Silfverberg trefil jen lapačku Jonese.
Joonas Donskoi vyrovnává a odvrátil tak konec zápasu. Krásná klička do bekhendu.
Rickard Rakell mohl rozhodnout, ale Martin Jones ho výborně zastavil pravým betonem.
Joe Pavelski podobně jako Couture nedokázal zasunout puk mezi betony Reta Berry.
Corey Perry krásně trefil puk pod horní tyčku a Anaheim vede.
Logan Couture nenašel mezírku mezi Berrovými betony.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nakonec nerozhodlo o vítězi zápasu, takže uvidíme i samostatné nájezdy. Ty začnou za několik okamžiků.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:28'
Joe Thornton kličkoval až moc dlouho s pukem v útočném pásmu, možná ještě mohl volit nahrávku. Jenže nikdo se mu zavčas nenabídl.
64:02'
Poslední minuta nastaveného času navíc je tu, puk mají na hokejkách hosté.
63:36'
Už moc času do konce prodloužení nezbývá. Brent Burns ještě založil jednu akci a posílal do jízdy na Donskoie. Ale útočník Sharks se zatím hattricku nedočká.
63:09'
Anaheim Ducks vyhazují na zakázané uvolnění, potřebují totiž trošku uklidnění poté, co se dostali pod tlak.
62:38'
Kevin Labanc převzal nahrávku od Tomáše Hertla a krásně zakončoval do horní poloviny klece. Ale Reto Berra ho výborně zastavil ramenem.
61:58'
Sami Vatanen objel branku Sharks a zkusil zakončit po ledě z otočky. Jenže nemířil přesně. Zatím nejsou v prodloužení k vidění vyloženě veliké šance.
61:20'
Cogliano to vzal na sebe a prokličkoval se až mezi kruhy. Jenže zakončení nezvládl. Na druhé straně potom přestřelil také domácí zadák Vlasic.
60:55'
San Jose vyhazuje na zakázané uvolnění a musí se tím pádem vrátit před svého gólmana.
60:39'
Už hraje také Anaheim. Rickard Rakell pálil po hezké nahrávce od Silfverberga, ale trefil jen připravené betony Martina Jonese.
60:08'
První vhazování v prodloužení ovládli hráči San Jose. Brent Burns už hledal na rozehrávku Cotureho, ale Ducks si pohlídali modrou čáru.
60:01'
Základní hrací doba na určení vítěze nestačila. Oba týmy mají bod a nás za malou chvíli čeká začátek prodloužení.
60:00'
59:32'
Rickard Rakell proti sobě měl dva bránící hráče Sharks, tak zkusil zakončit aspoň z dálky. Neudělal to špatně, ale mířil přesně doprostřed klece, kde byl připravený Jones.
59:11'
Anaheim chtěl až moc rychle do útočného pásma a nedal si pozor na modré čáře. Jednoznačné postavení mimo hru.
59:04'
Začala poslední minuta základní hrací doby. Zatím to vypadá, že tenhle zápas půjde do prodloužení.
58:27'
Už několikátá střela Brenta Burnse v zápase, ale ani tentokrát se ofenzivní zadák San Jose Sharks neprosadí. Gólman Ducks drží puk pevně v náruči.
58:11'
Joonas Donskoi si dělal zálusk na hattrick. Samostatným průnikem zkusil překvapit Berru, ale švýcarský gólman si na něj velmi dobře počíhal u pravé tyče.
57:53'
Je zřejmé, že už se ani jedna strana za každou cenu nikam nežene. Příští chyba a příští gól velmi pravděpodobně rozhodnou tento zápas.
57:30'
Na druhé straně o něco jednodušší práce pro Martina Jones, ale také on musel dávat dobrý pozor, aby neinkasoval.
57:03'
Timo Meier mohl klidně rozhodnout, ale po vhazování trefil ve vyložené šance pouze betony připraveného krajana Reta Berry.
56:56'
Teď už Reto Berra raději drží kotouč v lapačce a pro jistotu přerušil hru.
56:51'
Berra si zahrál s pukem za brankou, ale musel rychle zpátky do brankoviště, protože Sharks už vysílali další střelecký pokus.
56:09'
Nejvíc nebezpečný z hostů je ve třetí třetině Cogliano, znovu to potvrdil. Zjevil se sám před brankovištěm, těsně ale nedokázal ze vzduchu kotouč trefit.
55:42'
Teď navíc Kačeři trošku zbytečně vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
55:28'
Rickard Rakell a jeho aktivita za brankou Jonese. Ale nikdo mu nepomohl s případnou kombinací, takže maskovaný muž Žraloků mohl zůstat v klidu.
55:02'
Dlouhá rozehrávka domácího týmu nedopadla moc dobře, útočníci Anaheimu si na ni počíhali ve středním pásmu.
54:41'
Po delší době práce také pro Martina Jones, který musel likvidovat pokus Andrew Cogliana. Je tu poslední komerční přestávka zápasu, pak nás čeká závěrečné drama.
54:14'
Pavelski nabízel na pravý kruh Burnsovi, ale obránce San Jose se ani teď neprosadil.
53:37'
Povedený Dillonovo nahození na teč před brankoviště. Ale místo hokejky dalšího domácího hráče do kotouče jako první udeřil beton brankáře Berry, který vše vyřešil.
53:07'
Reto Berra nic neriskoval a raději přerušil hru, bylo kolem něj až moc živo.
52:48'
San Jose by očividně otočilo výsledek ještě v základní hrací době. Nyní se ale domácí sami připravili o výhodu útočného pásma, když ztratili puk.
52:31'
Po delší době je přerušená a hra a my budeme sledovat komerční přestávku.
52:20'
Ryanovo nahození pod modré čáry potřebovalo ještě tečovat, samo o sobě nemělo moc šanci na úspěch.
51:36'
Joe Thornton se zničehonic zjevil před Berrou. Moc mu nechybělo, aby procpal puk až za záda švýcarského brankáře.
51:06'
Domácí mužstvo se teď nikam bezhlavě nežene. Když už zakládá akci, tak jen sebejistými a zodpovědnými rozehrávkami přes střední pásmo.
50:28'
Anaheim zatím neví, jak se dostat zpátky do útočného pásma, a tak to zkouší aspoň nahozenými puk. Zatím bez výsledku, San Jose velmi dobře brání.
49:55'
Sharks najednou ještě více ožili a jsou velmi aktivní. Labancova střela z dálky jen o kousek minula horní tyčku.
48:19'
San Jose právě vstřelilo branku!
Tak dlouho domácí hokejisté nahazovali v přesilovce puky na branku, až se nakonec dočkali. První pokus O'Regana ještě nevyšel, ale napodruhé už kotouč spadl do sítě. Klíčovou roli znovu sehrál finský forvard JOONAS DONSKOI, jenž předvedl výbornou teč před zraky Reta Berry a vstřelil tak druhou branku v utkání. San Jose tedy po delší době dá více než jeden gól v utkání. Teď to bude zajímavá přetahovaná o body. Asistence: Tomáš Hertl, Daniel O'Regan.
47:56'
O'Reagan nebezpečně střílel od modré čáry a Tomáš Hertl tečoval následně před berou. Oba pokusy ale dokázal Reto Berra vyrazit před sebe.
47:47'
Třetí přesilovka San Jose Sharks po sobě, nyní je vyloučený Jakob Silfverberg za sekání. Pokud někdy mohou domácí vyrovnat, tak je to právě nyní.
47:37'
Bieska chyboval při rozehrávce z obranného pásma a málem to jeho tým stálo velké komplikace.
47:10'
Čas ve třetí třetině rychle utíká, a to je samozřejmě špatná zpráva pro San Jose, které by potřebovalo co nejdříve vyrovnat.
46:43'
Tomáš Hertl napřáhl a střílel bez přípravy. Avšak o kousek minul pravou tyčku. Dnes se ale český forvard znovu tlačí do velkých možností.
46:06'
O'Reagan se musel rychle vracet zpátky do obrany. Na hranici útočného pásma o puk přišel a obrana Žraloků zůstala hodně vyražená vepředu.
45:26'
Ryan zakončoval od modré a po něm znovu Burns. Sharks se snaží pálit z každé možné pozice, ale nadále je provází střelecké trápení.
45:00'
Kevin Labanc zavezl puk do útočného pásma, poté přistrčil puk zpátky na modrou čáru na Burnse. Ale tentokrát se obránce San Jose vůbec netrefil.
44:25'
Reto Berra zlikvidoval i další zakončení Brenta Burnse z dálky. Potom zasahoval ještě jednou, načež kotouč vytečoval do ochranné sítě. Bude se vhazovat před hostující brankou.
43:59'
Pavelski nabízel puk do jízdy spoluhráči z útoku, jenž ten v rozhodujícím okamžiku sám upadl a bylo po šanci.
43:27'
Montour pálil od modré čáry bez přípravy. Tentokrát ale nebyl vůbec přesný. Po následné dorážce ale musel ochránce domácí klece stejně zasahovat a přerušit hru.
42:59'
Rakellem tečovaný puk na levém kruhu končí v náruči Martina Jonese, ten má první vážnější práci v tomto dějství.
42:35'
Sledujeme delší pasáž bez přerušení, puk mají na hokejkách hosté. Rasmussen hledal z levé strany někoho do kombinace, ale zůstal nakonec sám.
41:46'
Kevin Labanc střílel po ledě z otočky a z dálky. Jenže jeho pokus vůbec nedošel do brankoviště, obrana Kačerů jej zavčas zastavila.
41:28'
Jannik Hansen nemohl do útočného pásma, protože měl v ofsajdu spoluhráče. Čároví rozhodčí si toho moc dobře všimli.
41:18'
Aneheim se dostal pod tlak, a tak mu nezbývalo nic jiného, než vyhodit na zakázané uvolnění. Následuje nové vhazování před Berrou.
41:05'
Brent Burns vyslal dělovku od modré čáry, jenže minul.
40:48'
V mnohem větší možnosti už byl Tomáš Hertl, který z levého kruhu dorážel odražený kotouč od mantinelu. Berra ovšem jeho šanci zastavil pravým betonem.
40:15'
Donskoi hned zavezl puk do útočného pásma a pokusil se společně s Couturem vytvořit šanci. Ale Berra ani nemusel zasahovat.
40:01'
Za chvíli začne třetí třetina zápasu. Prolomí Sharks střelecké trápení a podaří se jim vyrovnat, nebo si Ducks povezou z nedalekého San Jose dva body?
Střely na branku po dvou třetinách

San Jose Sharks: 19

Anaheim Ducks: 23
To je ze druhé třetiny vše. Anaheim Ducks během prostředního dějství otočili vývoj skóre. Nejdříve se trefil po krásné souhře Corey Perry, následně z dorážky na brankovišti poslal hosty do vedení Rickard Rakell. San Jose sehrálo velmi dobře své dvě početní výhody, jenže zatím to není domácím nic platné. Nicméně poslední část bude ještě hodně zajímavá.
40:00'
39:25'
Jannik Hansen hledal najetého Warda, jenže útočník San Jose byl daleko za hrou. Takže rozhodně neměl šanci na to, aby zakončoval.
39:03'
Začala poslední minuta druhé třetiny, ve stejnou chvíli San Jose vyhazuje na zakázané uvolnění.
38:39'
Ducks nyní potřebují uklidnit hru ve středním pásmu. Tam jsou totiž Žraloci hodně nepříjemní a klidně by si ještě v tomto dějství mohli vytvořit šanci.
38:06'
Ani druhá přesilovka San Jose Sharks brankou neskončila. Domácí ale ještě mají kotouč na hokejkách v útočném pásmu a snaží se prosadit.
37:44'
Na závěr oslabení se Ducks dokonce málem dostali do šance. Tim Heed ale zastavil akci Cogliana a zabránil tím pohromě pro Martina Jonese.
36:53'
Reto Berra puk vyrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude za chvíli po jeho levé ruce.
36:36'
Brent Burns sice zakončoval z pravého kruhu, ale jeho dorážka Berru nepřekvapila. Potom následovalo další vyhození a domácí musí usilovat o návrat do útočné třetiny.
36:15'
Ducks se ale hned osvobozují, dokázali vyhodit až za branku Martina Jonese.
36:00'
Ještě před koncem prostředního dějství mají Sharks další dobrou možnost vyrovnat. Chris Wagners totiž od rozhodčích inkasuje menší trest za podražení a bude muset strávit dvě minuty za katrem.
35:48'
Anaheim Ducks pokazili rozehrávku a je jim odpískáno postavení mimo hru.
35:21'
Anaheimští rychle zavezli puk do útočného pásma, ale moc dlouho se tam neohřáli. Protiakci na druhou stranu předvedl Hertl. Avšak neměl s kým jít do kombinace.
35:06'
Ještě jedna komerční přestávka v této třetině, potom už budeme pokračovat v jejím zbytku.
35:00'
Hraje se hodně útočný hokej. Práci má na druhé straně kluziště i Martin Jones.
34:35'
Domácím i v plném počtu vydržela aktivita na hokejkách a brankář Anaheimu se nyní rozhodně nenudí.
34:06'
Josh Manson je zpátky na ledě. Přesilovka Žraloků vypadala velmi dobře, ale především zásluhou Reta Berry brankou neskončila.
33:58'
Poslední dvě sekundy přesilovky Sharks a Joe Pavelski opět neměl daleko k vyrovnání. Na brankovišti tečoval puk, Berra ho ale přesto znovu dokázal zkrotit.
33:25'
Přesilovka domácích je ve své druhé polovině. Pavelski hledal prostor ke střele, pak ještě vybídl Labanca. A Reto Berra měl s tímto pokusem co dělat.
32:58'
Tomáš Hertl v další velké šanci. Tentokrát si český útočník vybruslil zpoza branky a zkusil Berru překonat po ledě. Jenže neuspěl, zakončení mu nevyšlo.
32:33'
Reto Berra si pochutnal na střele Tomáš Hertla, který švýcarského gólman ve službách Ducks zkusil překvapit z levého kruhu.
32:15'
Hned na úvod přesilové hry střílel Joonas Donskoi, mířil někam do horního růžku. Nakonec ale o kousek přestřelil.
31:59'
San Jose Sharks si ale zahrají přesilovku, hostující Josh Manson totiž musí jít odsedět dvě minuty za hákování.
31:39'
Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí hokejisté sice oslabení ubránili a vedli si v něm velmi dobře. Obrana Sharks plnila své úkoly a Martin Jones vytáhl několik povedených zákroků. Jenže sotva se vyloučený Kevin Labanc vrátil na led, utíká Anaheim do vedení. Nahozený kotouč z dálky za záda gólmana Žraloků dostrkal aktivní RICKARD RAKELL, jenž dnes poprvé dostává Kačery do vedení. Tady už ani Martin Jones neměl moc šanci. A tak na výsledek pro změnu musejí reagovat Sharks. Asistence: Corey Perry, Brandon Montour.
31:12'
Hampus Lindholm pálil od modré čáry a někdo z forvardů Ducks tečoval před Jonesem. Gólman San Jose ale opět pozorný, nedovolil další inkasování.
30:45'
Už se domácí osvobozují vyhozením přes všechny čáry a druhou polovinu oslabení začínají daleko lépe než úvod přesilovky soupeře.
30:16'
Teď se navíc Anaheim sám a zbytečně dostal do postavení mimo hru.
29:48'
Po Vatanenově střele měl Jones co dělat, protože pak ještě přišla dorážka. Oba pokusy ovšem stačil brankář Sharks zastavit, za což sklízí ohlas publika.
29:37'
Druhý trest v zápase a také tentokrát na straně domácího celku. Dvě minuty za hákování bude muset odpykat Kevin Labanc a Ducks tak mají šanci jít dnes poprvé do vedení.
29:18'
Brent Burns mohl zkusit zakombinovat s někým z útočníků. Místo toho se ale rozhodl pro nahození z dálky. To ale nikam nevedlo, protože kotouč neměl kdo dorážet.
28:36'
Jones musel řešit problémy po tečovaném Bieksově nahození z dálky. Ale nepříjemně poskakující kotouč dokázal vyrazit betonem před sebe, zbytek už za něj vyřešili obránci.
28:08'
Justin Braun nahodil puk za Berrovu branku a doufal, že si tam sjede někdo z útočníků Žraloků. Ale nesjel, všichni domácí ještě zůstali zapomenutí ve středním pásmu.
27:56'
Přihrávka rukou od domácího hráče, čehož si rozhodčí velmi dobře všimli, také proto přerušili hru.
27:35'
Sharks to zkoušeli ve dvou proti třem, ale ještě ve středním pásmu jejich rychlou akci zastavil Montour. Potom ještě akce Warda, ale taktéž hodně nepřesná.
27:11'
Až nyní Martin Jones přerušuje hru zákrokem v rozkleku, ale nejednalo se pro něj o nic extra složitého.
27:00'
Rychlá Royova střela z pravého kruhu bez přípravy, ale branku netrefila, pouze orazítkovala zadní mantinel.
26:20'
Znovu se hraje a Sharks jsou teď hlavně pozorní před vlastním brankářem, kde je hodně živo. Labanc potom nahodil puk aspoň do středního pásma.
26:03'
Heedovo zakončení bez přípravy Ducks srazili někam do hlediště. A to je prostor pro úvodní komerční přestávku této třetiny.
25:45'
Hodně těsně, ale přeci jen se Dillon na modré čáře dostal do ofsajdu. Už se obránce San Jose natahoval ke střele, ale potom jej přerušil hvizd rozhodčího.
25:24'
Anaheim Ducks zbytečně uspěchali rozehrávku, teď je jim odpískána přihrávka rukou.
24:38'
A znovu Ryanův střelecký pokus. V tomto případě ale až k Berrovi nedoletěl, některý z bránících hráčů hostů ho dokázal ještě předtím zblokovat na pravém kruhu.
24:11'
Hned po vhazování další nahození domácích, nyní z hokejky Ryana. Ale gólman Kačerů v pohodě vytasil vyrážečku a kotouč poslal do pravého rohu.
24:05'
Couture a Donskoi opět ukázali, že jim to dnes jde. Druhý jmenovaný hledal na poslední chvíli kanadského spoluhráče, následnou střelu Berra těsně zastavil.
23:29'
Kotouč končí na domácí střídačce, musí následovat nové vhazování na modré čáře.
23:15'
Hodně se na začátku druhé třetiny hraje ve středním pásmu. Sharks se přes něj dostávají těžko, Berra ještě neměl od startu periody žádný vyloženě těžký zákrok.
22:50'
Po ofsajdu se vhazovalo ve středním pásmu, na buly opět úspěšnější Anaheim. Ale dokázal pouze nahodit puk dopředu o zadní mantinel.
22:19'
O'Regan předával za brankou Wardovi, druhý jmenovaný útočník San Jose už nestihl z otočky zakončit.
21:50'
Hosty vyrovnávací trefa hodně nakopla a jsou teď o něco aktivnější. Do šance se tlačit Ritchie, ale nikdo mu nenabídl možnou spolupráci u levého mantinelu.
20:45'
Také hostující útočníci jsou dnes velmi aktivní v předbrankovém prostoru a nyní se jim to vyplatilo. U levé tyče Martina Jonese zůstal úplně nehlídaný zkušený forvard COREY PERRY, který obdržel přihrávku na zlatém podnose od Montoura. Potom už Perry neměl sebemenší problém poslat kotouč po ledě do sítě, měl před sebou polovinu odkrytého zařízení. V tomto případě obrana Sharks svému brankáři vůbec nepomohla. Máme tedy vyrovnáno a drama pokračuje. Asistence: Brandon Montour, Rickard Rakell.
20:33'
Brent Burns chyboval na modré čáře a málem z toho bylo přečíslení dva na jednoho pro Ducks. Andrew Cogliano ale přepadl přes Burnsovu hokejku. Možná se za tenhle zákrok mělo vylučovat.
20:08'
Sharks hned na úvod třetiny nahazují puk za branku Berry, ten vyjel a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
20:01'
Za chvíli začne druhá třetina utkání. Podaří se Anaheim Ducks vyrovnat, nebo Sharks navýší svůj náskok. Domácí měli v první třetině víc ze hry, ale Kačeři zase vyprodukovali více pokusů na branku Jonese.
Střely na branku v první třetině

San Jose Sharks: 6

Anaheim Ducks: 10
Máme za sebou první třetinu utkání, která utekla docela rychle, moc se během ní nepřerušovalo. Hned na úvod šli San Jose Sharks do vedení, když krásné individuální zakončení předvedl Joonas Donskoi. Také Anaheim si vytvořil pár šancí, ale Martin Jones dnes vypadá velmi dobře připraven. Uvidíme, co nám nabídne dalších dvacet minut hokeje v SAP Center.
20:00'
19:26'
Burns chtěl ještě hned po buly zkusit vystřelit, ale už kotouč nestihl na modré čáře, musel zpátky do střední části hrací plochy.
19:02'
Už běží poslední minuta úvodní části, Anaheim Ducks ještě vyhazují na zakázané uvolnění a hra se vrátí před Reta Berru.
18:36'
Fowlerova dlouhá nahrávka na Ritchieho nevyšla, útočníkovi Ducks odskočila na modré čáře od hole. A pak se ke kotouč v pohodě dostali obránci San Jose.
18:08'
Začaly poslední dvě minuty první třetiny a Kevin Bieksa až moc dlouho čeká na rozehrávku za svou brankou. To se podle ohlasu z hlediště moc nelíbilo domácím divákům.
17:47'
Puk končí sražený mezi diváky, vhazovat se bude nejspíš ve středním pásmu.
17:40'
Od minulého vhazování se Anaheim skoro nedostal na kotouč, nadále platí, že mají Žraloci herně navrch.
17:15'
Opět výborná hra Donskoie, ten v první třetině po ledě létá. Hledal před brankovištěm volného spoluhráče, jenže tomu následně kotouč přeskočil hokejku.
16:44'
Dobrá aktivita Joela Warda v útočném pásmu, nadělal spoustu starostí obraně soupeře. Nenašel ale dostatek prostoru k zakončení.
16:08'
O'Reagan dostal puk do útočného pásma a poté zakončoval nenápadně Meier, puk těsně minul pravou tyčku. Ale Berra nakonec zasahovat nemusel.
15:55'
Ještě jedna komerční přestávka v tomto dějství, hned budeme pokračovat.
15:45'
Burns už potřeboval, stejně jako zbytek jeho lajny, vystřídat. A tak San Jose nic neriskovalo a jen nahodilo puk dopředu.
15:09'
Teď se domácí pokoušejí o co nejrychlejší rozehrávku do útočného pásma. Boedkerovi ale na modré útočné čáře přeskočil puk přes hokejku a bylo po šanci.
14:40'
San Jose Sharks jsou v plném počtu, v úvodním oslabení nepustili soupeř takřka k ničemu.
14:31'
Ještě jedna pecka Samiho Vatanena od modré čáry, ale Martin Jones měl nádherný výhled, v rozkleku si na zakončení obránce Ducks pochutnal a přerušil hru.
14:12'
Už třetí vyhození po sobě, do návratu vyloučeného Brauna na ledovou plochu zbývá jen několik sekund. Vypadá to, že Žraloci oslabení ubrání.
13:35'
Navíc se Tomáš Hertl při vlastním oslabení málem dostal do úniku, moc mu nechybělo. První přesilová hra Anaheimu zatím nevypadá moc dobře.
13:10'
Teď už se San Jose osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a může do hry poslat čerstvé síly.
12:47'
Martin Jones má v oslabení první zásah, ale ne moc těžký. Puk k němu doskákal a on jej s klidem vyrazil pravým betonem.
12:32'
Dnes poprvé se bude na jedné ze stran vylučovat. Dvě minuty za držení dostává obránce San Jose Justin Braun. A bude muset doufat, že Anaheim Ducks úvodní přesilovku nevyužijí.
12:07'
Martin Jones zatím září. V tváří tvář proti němu sám zůstal Corey Perry, ale gólman San Jose si ho krásně vychutnal zákrokem lapačkou. Teď to musí útočníka Ducks hodně mrzet.
11:48'
Shaw hledal své spoluhráče ve středním pásmu vyhozením vzduchem. Ale místo povedené akce se dostal jen do ofsajdu. Bude z toho nové buly ve střední třetině.
11:27'
Ducks se očividně snaží o větší aktivit, důkazem budiž dalšího Fowlerova střela z dálky. Ale také s ní si Martin Jones bez problémů poradil.
10:53'
Coglianova střela jen těsně minula horní tyčku, určitě měla potenciál vyrovnat skóre. Ale nakonec jí mal kousíček chyběl, aby zapadla až za Jonesova záda.
10:22'
San Jose vyhrálo buly ve středním pásmu a snaží se z toho vytěžit. Nahazoval z dálky Brent Burns, jenže nikdo před Berrou v tyrkysovém puk netečoval.
10:13'
Další dlouhá pasáž, kdy se nepřerušuje a tentokrát nebezpečí na druhé straně hrací plochy. Martin Jones měl co dělat, aby pravým betonem vystrčil pryč poskakující kotouč, který na něj poslal jeden z útočníků Ducks.
09:41'
Také Tomáš Hertl ve své první dnešní akci, ale v prostoru mezi kruhy ztratil puk ještě dřív, než stihl vystřelit.
09:15'
Lindholm zastavil další slibnou domácí akci, čímž ušetřil práci brankáři Berrovi. Ale Sharks očividně jen tak s aktivitou nepřestanou.
08:24'
Chris Tirney chtěl unikat po pravé straně, ale nemohl do útočné třetiny, měl totiž jednoho ze spoluhráčů v postavení mimo hru.
07:50'
Také Andrew Cogliano ztratil puk ve středním pásmu, podstatná část jeho formace navíc střídala, takže to pro hosty moc nadějně nevypadalo.
07:15'
Anaheim má nadále potíže s aktivním přístupem San Jose kolem klece Kačerů. Wagner na druhé straně sice zkusil zahrozit, ale Martina Jonese pokusem neprověřil.
07:00'
Opět už pokračujeme a o rozehrávku ze své obranné třetiny se pokoušejí hosté. Ale marně, do další šance se z protiútoku dostali Donskoi a Couture.
06:45'
Následuje první komerční pauza, za pár okamžiků budeme pokračovat.
06:40'
Tohle rychlé tempo Sharks očividně vyhovuje, Anaheim se nemůže dostat na puk.
05:58'
Už nadvakrát střílel Chris Tierney, ale oba jeho pokusy skončily mimo tři červené tyče.
05:39'
Sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení, aktivnější jsou Sharks. Ale zatím beze střely.
03:31'
Také v minulém zápase dali San Jose Sharks velmi rychlý gól. Jenže s tím rozdílem, že jim ho rozhodčí pro dosažení rukou nemohli uznat. Dnes ale domácí zásah hned na startu úvodní periody platí a prosazuje se finský útočník JOONAS DONSKOI. Ten využil krásné Coutureho nahrávky v útočném pásmu. Unikal sám proti Berrovi, naznačil do bekhendu, stáhl kotouč do forhendu a následně ukázkově poslal mezi betony gólmana Anaheim Ducks. Žraloci jdou tedy do vedení a uvidíme, jak budou reagovat hosté. Asistence: Logan Couture.
02:48'
Z dálky nahodil i anaheimský Rasmusse, Martin Jones raději podrží puk mezi betony a přeruší hru. Za chvíli se bude vhazovat po jeho levé ruce.
02:12'
Nahození domácího beka před brankoviště zkoušel před Berrou tečovat Ward, ale člen čtvrté formace San Jose přesměroval kotouč hodně nepřesně..
01:55'
Jde vidět, že se na úvod týmy spíše oťukávají, nesledujeme vyložené gólovky.
01:20'
Logan Couture měl solidně najeto do šance po levém mantinelu, jenže když už chtěl zakončovat, puk mu sjel z hokejky. Možná ještě raději mohl zkusit volit nahrávku na pravou stranu.
00:56'
Už zakončili i Kačeři, konkrétně Chris Wagner prověřil Jonesovu pozornost z pravého kruhu.
00:36'
San Jose na nic nečeká, také po dalším vyhraném vhazování v útočném pásmu se hned snažilo střílet. Jenže tentokrát marně, pokus zblokoval připravený obránce Ducks.
00:10'
Už se hraje a jako první se dostali na kotouč domácí. Berra si hned do statistik připisuje první zákrok po nahození Sharks z dálky.
00:01'
Už si jen poslechneme hymnu a vše bude připraveno k úvodnímu vhazování.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Heed – Labanc, J. Thornton, Pavelski – Donskoi, Couture, Hertl – Hansen, Tierney, Bødker – Meier, O'Regan, J. Ward.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Vatanen, Bieksa, Holzer – Rakell, D. Grant, Perry – Cogliano, Wagner, Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, Roy – Liambas, Rasmussen..
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat duel dvou tradičních rivalů Pacifické divize. Podruhé v sezóně se o body utkají San Jose Sharks a Anaheim Ducks.

Tomáš Hertl (SJS) (3 + 7)
Ondřej Kaše (ANA) (5 + 3, aktuálně zraněný)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy na sebe poprvé v této sezóně narazily na začátku listopadu. Tenkrát San Jose Sharks porazili Anaheim Ducks těsně 2:1 po samostatných nájezdech.
SAN JOSE SHARKS

Hlavní problém San Jose Sharks posledních dní? Málo branek. V předchozích dvou zápasech se Žraloci prosadili dohromady jednou. Nejdříve je poměrem 0:2 zaskočili na jejich ledě Florida Panthers, aby si pak po všechny body z SAP Center odváželi také Boston Bruins. Aby nebylo žraločí smůly málo, rozhodčí v těchto dvou duelech San Jose neuznali – hned z několika různých důvodů – dohromady tři góly. I proto potřebují svěřenci trenéra DeBoera gólově procitnout. Na první přesný zásah sezóny stále čeká jindy produktivní obránce Brent Burns, avšak trápí se také jeho spoluhráči z útoku.

Mužstvo nyní drží nad vodou především brankářská dvojice Martin Jones – Aaron Dell, oba dodávají v každém zápase mužstvu naději na body. Ztráta Sharks v tabulce Pacifické divize nicméně není hrozivá, s 20 body jim patří sice až šestá pozice, ale na třetí Calgary Flames jim chybí pouhé body dva. Navíc mají o jeden odehraný duel méně. San Jose dnes odehraje již třetí domácí střetnutí po sobě.

Statistikám San Jose Sharks panuje kanadský forvard Logan Couture (10 + 5), jehož doplňují Tomáš Hertl (3 + 7), Joe Thornton (2 + 8) nebo Joonas Donskoi (5 + 3). Minulý mač odchytala brankářská dvojka Aaron Dell.
ANAHEIM DUCKS

Kačery svazuje v první části této sezóny jeden velký problém, a to jsou zranění několika opor. Přesto se to na výsledcích kalifornského týmu nijak výrazně neprojevuje. Samozřejmě, jejich kanadské body chybějí, ale Anaheim i přesto drží čtvrté místo Pacifické divize. Přičemž mají stejně bodů jako pátí Vancouver Canucks, tedy 20. Z posledních čtyř utkání se Ducks radovali třikrát. Doslova před pár hodinami dokázali vyzrát těsně na Floridu Panthers, soupeře z Východní konference udolali těsně 3:2 a zapsali důležité dva body do tabulky.

Brankář John Gibson přitom zastavil padesát střeleckých pokusů soupeře, rozhodně se nenudit. Ještě předtím Kačeři předčili Boston Bruins (4:2) a také zmíněný Vancouver (4:1). Nestačili pouze na rozjetou Tampu Bay (1:2). Ducks dlouhou sérii domácích duelů, pouze dnes zavítají do nedalekého San Jose, ale jinak je čekají až do 24. listopadu bitvy před vlastními tribunami. Využijí toho?

Kanadské bodování Anaheim Ducks vede švédský útočník Rickard Rakell (7 + 9), následovaný Coreyem Perrym (3 + 11) a Andrew Coglianem (3 + 8).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.