NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Kings - 31. října 2017   01:00

St. Louis
St. Louis
27:25' Tarasenko (Schwartz) • 31:17' Schwartz (B. Schenn, Tarasenko) • 36:19' Gunnarsson (Upshall, Brodziak) • 58:55' Sobotka (Pietrangelo, Steen)
4:2
(0:0, 3:2, 1:0)
Kings
Kings
33:20' Pearson  (Martinez) • 37:17' D. Brown  (Doughty, Kopitar)
St. Louis
Schlenker, Meier – Driscoll, Daisy
Scottrade Center, St. Louis
17423 diváků
Kings

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 30:28 (6:12, 14:7, 10:9)

3. Tyler Toffoli (LAK) 0+0
Hokejisté St. Louis přehráli LA Kings 4:2 a osamostatnili se tak na čele tabulky Západní konference. Zřejmě klíčové momenty zápasu se odehrály při hostující přesilovce hned v úvodu třetí části. Gólman St. Louis Jake Allen si totiž připsal dva zázračné zákroky proti tutovkám Drewa Doughtyho a Tylera Toffoliho. Další takové příležitosti si už hokejisté LA Kings nevytvořili a skóre utkání tak pečetil v čase 18:55 střelou do opuštěné klece Vladimír Sobotka.
59:36'
Ještě vyloučení domácího Joela Edmundsona za sekání. Kings opět s prázdnou brankou.
58:55'
St. Louis právě vstřelilo branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Anže Kopitar neudržel přes veškerou snahu na útočné modré puk, který Alex Pietrangelo posunul na rozjetého VLADIMÍRA SOBOTKU a ten už to měl snadné. Od modré čáry prázdnou branku trefil. Asistence: Alex Pietrangelo a Alexander Steen.
58:37'
Hokejisté LA to zkoušejí bez brankáře!
58:13'
Střelu Tarasenka srazil do rohu Alex Martinez, domácí ale šetří cenné sekundy v útočné třetině.
57:14'
Domácí se dopustili postavení mimo hru.
57:04'
Poslední tři minuty, tentokrát odehrál puk do bezpečí Vladimír Sobotka.
56:15'
Vladimir Tarasenko si teď dával velký pozor, aby nezahrál na icing. Puk se doklouzal do obranného pásma hostů, kteří zakládají další akci.
55:37'
Máme tu ještě jednu reklamní přestávku.
55:13'
Michael Cammalleri posílal před branku nabídku na teč, puk byl nakonec odražen mimo Allenovu klec.
54:46'
Teď ale Bluesmani zahráli na zakázané uvolnění.
54:35'
Výborné střídání třetí domácí formace, která soupeře pořádně zatlačila.
54:19'
Od modré pálil Robert Bortuzzo. Quick jeho skrytou střelu vyrazil.
53:01'
Toffoli hledal Andriana Kempeho, který už měl napřaženo, ale puk mu vypíchl Brayden Schenn, který předvedl skvělý bekčeking!
52:14'
Čas začíná hostům ubíhat stále rychleji. Rádi by dostali duel alespoň do prodloužení.
51:03'
Od modré čáry střílel Derek Forbort. Jeden z lehčích zákroků Jakea Allena v dnešním utkání.
50:42'
Nyní se dostal do dobré příležitosti Vince Dunn. Domácí obránce mířil mezi beton a vyrážečku Jonathana Quicka, který svůj tým opět podržel!
50:36'
Pěknou střelou z otočky se prezentoval Dmitrij Jaškin. Quick byl pozorný a stačil puk zachytit.
50:29'
Střelu Vladimíra Sobotky z levé strany hřiště vyrazil Quick až do ochranné sítě.
50:06'
49:32'
Vladimir Tarasenko měl napřaženo a mohlo se jednat o nebezpečnou střelu. To by však nesměla ruskému útočníkovi v tu nejméně vhodnou chvíli prasknout hokejka!
48:21'
Od modré pálil Doughty. Brodziak do jeho střely obětavě padl a puk se od nohou domácího hráče odrazil mimo hrací plochu.
48:13'
Hosté jeli ve dvou na jednoho, Bluesmani ale stačili situaci rychle dobruslit.
46:57'
Teď se ukázal i Jonathan Quick! Po krásné kombinaci domácích zakončoval do poloodkryté klece Paul Stastny, ovšem Quick se roztáhl a lapačkou puk vyrazil do boční síťky.
46:04'
Puk po střele Roberta Bortuzza ukryl v lapačce Jonathan Quick. Následuje reklamní přestávka.
44:55'
Domácí jsou v plném počtu. Mohou děkovat Allenovi, že oslabení přežili.
44:08'
Rána Tylera Toffoliho byla tečována do ochranné sítě.
43:46'
Další zázračný zákrok Jakea Allena! Přihrávku Doughtyho tečoval zblízka do jeho protipohybu Tyler Toffoli, ovšem Allen ještě stačil škrtnout puk vyrážečkou a srazit ho vedle tyčky!
43:39'
Jake Allen zabránil téměř jistému vyrovnání! Drew Doughty střílel z pravého kruhu do již odkryté branky, ale domácí brankář dokázal tygřím skokem volný prostor vyplnit! Obránce Kings jen kroutí hlavou!
42:54'
Kyle Brodziak jde na trestnou lavici za sekání. Domácí se tedy budou muset bránit.
41:53'
Rána Trevora Lewise nebyla přesná. Allen tedy nemusel zasahovat.
40:43'
Od modré vypálil Alex Pietrangelo, Quick si připsal úspěšný zákrok.
Hity – 26:13
Zatímco v první třetině góly nepadaly, tak ta druhá už byla na branky velmi bohatá. Bluesmani po ní odcházejí do šaten s vedením 3:2. Domácí se postupně nadechli k velkému náporu, ze kterého vytěžili dva zásahy. Ve 28. minutě otevřel skóre Vladimir Tarasenko a ve 32. zvýšil z dorážky Jaden Schwartz. Hosté o chvíli později snížili zásluhou Tannera Pearsona, jenž se prosadil ze samostatného úniku, ale Carl Gunnarsson Blues vrátil dvoubrankový náskok. O minutu později ovšem Králové znovu odpověděli, přesilovou hru rychle využil Drew Doughty.
40:00'
39:39'
Anže Kopitar byl na útočné modré odzbrojen. Zaútočit ještě mohou domácí.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé části.
38:37'
Puk se odrazil až do hlediště. Rozhodčí se chvíli radili a pak nařídili buly v obranném pásmu St. Louis.
37:17'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tohle začíná být pořádná divočina! Hosté rychle využívají přesilovku a snižují na rozdíl jediné branky. Z pravého kruhu vystřelil Drew Doughty a puk skončil za zády brankáře Allena. Autorem gólu je nakonec DUSTIN BROWN, jenž tedy zřejmě střelu svého spoluhráče tečoval – 3:2. Asistence: Drew Doughty a Anže Kopitar.
36:58'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., podražení).
36:19'
Branka platí! Quickovi před brankovištěm clonil Kyle Brodziak, ale jeho počínání bylo v pořádku. CARL GUNNARSSON tak zvyšuje na 3:1 pro St. Louis. Asistence: Scottie Upshall a Kyle Brodziak.
36:19'
Střela Carla Gunnarssona od modré čáry propadla až za záda Jonathana Quicka, který nemohl vůbec nic vidět. Hostující kouč Stevens si ale ještě vyžádal coach's challenge, reklamuje nedovolené bránění brankáři.
35:53'
Oba celky teď přeci jen zase více zavřely své obrany. Hra se tedy uklidnila.
34:55'
Další postavení mimo hru v podání domácího celku.
34:32'
Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
33:20'
Další souboj s Jakem Allenem už TANNER PEARSON vyhrál! Hostující útočník se dostal do samostatného úniku, který vyřešil kličkou do bekhendu a zasunutím kotouče mezi betony domácího gólmana – 2:1. Asistence: Alex Martinez.
32:28'
Tarasenko rozjel Braydena Schenna. Ten golfákem pálil mezi betony, které Jonathan Quick secvakl včas.
32:08'
Neskutečný zákrok si teď připsal Jake Allen! Tanner Pearson měl před sebou odkrytou klec, ale Allen stačil do jeho zakončení hrábnout lapačkou!
31:45'
Domácí teď hrají s velkou chutí a přehrávají svého soupeře. Králové ve druhé třetině vypadli z role.
31:17'
Domácí zvyšují na 2:0! Brayden Schenn dokázal bekhendem vystřelit na Quicka, který puk jen vyrazil před sebe a JADEN SCHWARTZ ho dorazil za záda již bezmocného gólmana Kings. Asistence: Brayden Schenn a Vladimir Tarasenko.
30:04'
Vladimir Tarasenko si vybruslil až do střelecké pozice, Quick vyráží jeho pokus.
29:01'
Bluesmani teď působí svěžejším dojmem než soupeř. V útočném pásmu operuje čtvrtá domácí řada.
28:02'
Domácí už vyrovnali poměr střel na branku na 14:14.
27:25'
Domácí v posledních minutách přidali na aktivitě a ujímají se vedení! Jaden Schwartz v útočném pásmu posunul puk na VLADIMIRA TARASENKA, který z levého kruhu zamířil zápěstím k bližší tyčce hostující klece. Asistence: Jaden Schwartz.
25:49'
Opět v akci lapačka Jonathana Quicka, který s ní zastavil puk, který se ve vzduchu podivně vrtěl.
25:26'
Po střele Dmitrije Jaškina se puk odrazil od zadního mantinelu a obloučkem se snášel do brankoviště. Pohotový Quick si pro ně sáhl lapačkou.
24:59'
Anže Kopitar se natlačil přes bránícího Pietrangela až do zakončení, Allen byl ale pozorný.
24:06'
Postavení mimo hru, kterého se dopustili domácí.
23:08'
Od modré střílel Jake Muzzin, Allen přerušuje hru.
21:55'
Hosté nejhorší přežili a jsou v plném počtu.
21:04'
Proti dorážce Vladimira Tarasenka zakročil Jonathan Quick v leže! Další skvělý zákrok gólmana Kings!
20:51'
Ránu Alexe Pietrangela opět vyrazil Quick, Tarasenko pak krátce poté minul hostující klec. Hosté jsou už ve čtyřech.
20:34'
Skvělý Jonathan Quick! Ten vyrazil levým betonem střelu Schwartze z mezikruží a natáhnout se stačil i po dorážce Alexandera Steena, která už směřovala do poloodkryté klece!
20:23'
Domácí hrají dvojnásobnou přesilovku, Králové ale nyní vyhodili.
Další třetina začne přibližně ve 2:03.
V první třetině jsme gól neviděli. Aktivnějším týmem byli určitě Kings a obránce MacDermid dokonce nastřelil tyčku Allenovy svatyně. V závěru úvodní části ale došlo hned ke dvěma vyloučením na straně LA a Blues tak po přestávce čeká 49 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3.
20:00'
19:54'
Drew Doughty zastavil čistým hitem průnik Braydena Schenna, jenže jeho parťák z obrany Derek Forbort poté vyhodil kotouč do hlediště. Hosté jdou do tří!
19:24'
Hostující tým opět vyhazuje.
19:01'
Hosté vyhodili. Do konce první části zbývá minuta.
18:51'
Kurtis MacDermid si na modré čáře vyšlápl na Alexandera Steena. Rozhodčí vylučují hostujícího obránce za nedovolené bránění.
17:54'
Teď ale pálil z nebezpečné pozice Vladimir Tarasenko. Bohužel pro domácí z mezikruží minul horní růžek branky LA.
17:27'
Bortuzzo jen nahodil puk za branku soupeře. Domácím zatím schází lepší rozehrávka.
16:46'
Alexander Steen v útočném pásmu rychle předal puk Sobotkovi. Český útočník byl okamžitě dostoupen obráncem.
15:51'
King jsou v první třetině určitě aktivnějším týmem, na střely vedou 12:6.
14:42'
Hosté teď přečíslili obranu soupeře! Brooks Laich našel na ose Michaela Cammalleriho, jehož střelu vyrazil Jake Allen levým betonem. Následně ho nepřekonal ani dorážející Trevor Lewis.
14:05'
Nahozený puk raději přidržel v rukavici Jonathan Quick. Poslední reklamní přestávka v úvodní třetině.
13:32'
Andreoff vjel do útočné třetiny o něco dříve než Anže Kopitar, který měl na holi puk. To znamená, že Králové byli v ofsajdu.
12:50'
Další MacDermidovu střelu už ukryl ve výstroji Allen. Následuje druhá reklamní pauza.
12:27'
Hosté se málem ujali vedení! Kotouč po střele obránce Kurtise MacDermida zacinkal o brankovou konstrukci.
11:21'
Na levé straně se řítil dopředu Scottie Upshall, ani on netrefil Quickovu klec.
11:03'
Ke střele se nakonec dostal Vladimír Sobotka, přesně ale nemířil.
10:52'
Martinez rozjel Kopitara, který puk za brankou udržel a předal ho Brownovi. Ten už tak úspěšný nebyl a dopředu mohou domácí hráči.
10:03'
Další zakázané uvolnění domácího týmu.
09:47'
Střelu Jakea Muzzina z levé strany pokryl jeho jmenovec Allen. Následuje reklamní přestávka.
09:39'
Další vyhození Blues přes všechny čáry.
09:03'
Bluesmani se dopustili zakázaného uvolnění, hra se stěhuje před Allena.
08:30'
Od levého mantinelu střílel Brooks Laich, Allen puk vyrazil do rohu.
07:23'
Teď už jsou domácí v plném počtu. Hráči Los Angeles v přesilovce nevystřelili na branku.
06:51'
Z pravého kruhu to zkoušel Tyler Toffoli, jeho střelu zablokoval Edmundson.
06:18'
Kings se zatím přesilovka nedaří, Bortuzzo posílá puk až za branku soupeře.
05:58'
Puk se odrazil do hlediště, kde se stal cennou kořistí pro jednoho z diváků.
05:45'
Domácí vyhodili.
05:22'
Hosté si zahrají přesilovku! Scott Upshall před brankou soupeře zahákoval Amadia.
04:54'
Domácí v postavení mimo hru.
03:58'
Rána Tarasenka sice minula hostující branku, ale puk se od zadního mantinelu odrazil na hůl Jadena Schwartze. Quick se však v brankovišti roztáhl a zastavil kotouč betonem!
03:28'
Alex Iafallo přistrčil puk na osu Dustinovi Brownovi, který ale minul domácí branku.
03:02'
Hosty zastavilo odpískané postavení mimo hru.
02:14'
Na druhé straně se tlačil dopředu Magnus Pääjärvi, dobře se s tím ale vrátil Cammalleri.
01:21'
Kings vstoupili do utkání hodně aktivně. Prudkou ránu Anžeho Kopitara opět zlikvidoval Allen.
00:41'
Tyler Toffoli pálil z pravého kruhu do vzdálenějšího horního růžku, ale Allen kotouč vyrazil okrajem vyrážečky!
00:20'
První zákrok Jakea Allena. Domácího gólmana prověřil z dálky Dustin Brown.
00:01'

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Dunn – Steen (A), Stastny, Sobotka – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – B. Bennett, Sundqvist, Pääjärvi – Jaškin, Brodziak, Upshall.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Doughty (A), Forbort, Martinez, Muzzin, Folin, MacDermid – D. Brown (A), Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Kempe, Pearson – Lewis, Laich, Cammalleri – Dowd, Amadio, Andreoff.

Rozhodčí: Schlenker, Meier – Driscoll, Daisy.
Československá stopa:
Vladimír Sobotka (STL) – 12 zápasů, 8 bodů (1+7)
Dmitrij Jaškin (STL) – 9 zápasů, 4 body (1+3)
St. Louis Blues:
Blues na tom jsou bodově stejně jako LA, skóre je ale v konferenční tabulce odsouvá na druhé místo za krále. V poslední době hrají hokejisté St. Louis ve velké pohodě, v posledních třech zápasech zdolali 5:2 Calgary, 2:1 Carolinu a 4:1 Columbus. K tahounům mužstva patří například Vladimir Tarasenko, Jaden Schwartz, či obránce Alex Pietrangelo.