NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Chicago - 10. října 2017   01:00

Toronto
Toronto
30:20' N. Zajcev (Co. Brown, C. Rosén) • 53:00' Co. Brown (N. Zajcev, Hainsey) • 55:42' J. van Riemsdyk (Bozak, Rielly) • 63:43' Matthews
4:3
(0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Chicago
Chicago
03:46' Rutta  (Hayden, Wingels) • 07:57' J. Toews  (Pánik, Saad) • 47:52' Pánik  (Forsling, Rutta)
Toronto
Andersen (McElhinney) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, C. Rosén, Borgman – Hyman, Matthews, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Marleau, Kadri, Komarov – M. Martin, Fehr, Co. Brown.
Luxmore, Charron, Devorski, Miller
Air Canada Centre, Toronto
19 456 diváků
Chicago

Chicago vedlo po první třetině o dva góly, ve druhé části hry dokázal domácí celek snížit. Ve třetí třetině se prosadil Richard Pánik a Blackhawks vedli o dva góly. Jenže pak ale v posledních pěti minutách třetiny dokázal domácí tým vyrovnat. Nejprve snížil Connor Brown, a pak vyrovnal James van Riemsdyk. V prodloužení rozhodl o výhře Toronta Auston Matthews.
Toronto právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde. Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas v prodloužení, po pěkné samostatné akci poslal kotouč pod horní tyčku AUSTON MATTHEWS. Samostatně.
63:00'
Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.
62:44'
Chicago ale o puk přišlo, a tak znovu hrají domácí.
62:23'
Jan Rutta má kotouč za svou brankou, čeká na vystřídání spoluhráčů.
62:05'
Mitchell Marner dlouhou čekal se zakončením, nakonec o slibnou pozici přišel.
61:45'
Toronto má více ze hry, ale do vyložené střelecké pozice se domácí celek nemůže.
61:21'
Jake Gardiner výborně vypálil, jeho pokus do protipohybu brankáře kryje Anton Forsberg. Vhazovat se bude před brankou Chicaga.
61:00'
William Nylander měl na hokejce rozhodnutí, ale nevypálil přesně, následně se domácí dostali do postavení mimo hru, které překazilo akci dva na jenonho.
60:33'
Patrick Kane se dostal do útočného pásma, jenže neměl dostatek prostoru na zakončení.
60:08'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Chicaga. Toronto se tak může usadit v útočném pásmu.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině jsme viděli tři branky, Toronto dokázalo vyrovnat, a tak uvidíme prodloužení tři na tři. Pokud pětiminutové nastavení nerozhodne, na řadu přijdou nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:40'
Ještě jedno zakázané uvolnění, Frederik Andersen musí být pozorný.
59:32'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Toronta. To ale kotouč získalo.
59:14'
William Nylander se dostal do střelecké pozice, jeho ránu zablokoval soupeř. Gólman tak zasahovat nemusel.
59:00'
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, skóre je 3:3.
58:36'
58:30'
Domácí celek se tak tak brání, Chicago hraje velmi dobře v přesilovce.
58:10'
Arťom Anisimov ještě jednou a ani tentokrát netrefil přesně.
57:35'
Arťom Anisimov dostal hru do útočného pásma. Následně zakončoval Arťom Anisimov. Minul bránu.
57:18'
Leo Komarov vyhazuje přes všechny čáry, Chicago tak znovu musí od své brány.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:47'
Jonathan Toews dobře vypálil, z předbrankové blízkosti se pokoušel něco vymyslet, ale neuspěl.
56:36'
Sotva domácí hokejisté vyrovnali, jdou do oslabení, fauloval totiž Jake Gardiner. Příležitost tak mají hosté.
56:36'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Gardiner – 2 min., sekání).
56:25'
Momentálně se hraje v poklidném tempu spíše ve středním pásmu.
55:42'
Gól v přesilové hře znamená, že je vyrovnáno. Tyler Bozak vypálil, jeho pokus se od nohy JAMESE VAN RIEMSDYKA odrazil za brankovou čáru. Anton Forsberg nedokázal zasáhnout, a tak je stav zápasu vyrovnaný. Asistence: Tyler Bozak a Morgan Rielly.
55:31'
William Nylander dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Chicaga. Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu.
55:10'
Patrick Marleau a Auston Matthews kombinovali v útočném pásmu, přišli o puk, a tak se muselo Toronto rychle bránit.
54:45'
William Nylander udržel puk v útočném pásmu, následně ale hostující celek přes všechny čáry dokázal vyhodit.
54:22'
Velkou šanci má nyní Toronto, které sice prodává o gól, ale má k dispozici přesilovou hru.
54:22'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jan Rutta – 2 min., sekání).
53:55'
Chicago se nyní musí bránit. Morgan Rielly výborně vypálil, ale minul branku. Toronto má ponechanou výhodu.
53:22'
Toronto dokázalo snížit na rozdíl jediné branky, a tak je dál aktivní. Hokejisté v modrém ví, že vyrovnání je blízko.
53:00'
Sedm minut před koncem třetí třetiny se dokázal domácí celek prosadit. Zajcev už mohl zakončovat, ale ještě vylepšil pozici pro spoluhráče. CONNOR BROWN dostal přesnou přihrávku, a pak táhnou střelou překonal hostujícího brankáře. Narodila za zápletka. Asistence: Nikita Zajcev a Ron Hainsey.
51:41'
Mitchell Marner hlídkoval před brankou, ale přesněji zakončit se mu nepodařilo.
51:15'
Blackhawks dostali kotouč do středního pásma, hostující kvarteto hráčů tak střídá.
50:41'
Morgan Rielly byl připravený na ránu od modré čáry, ale jeho zakončení bylo zablokované. Kotouč se až k brance nedostal.
50:13'
Mitchell Marner velmi dobře vypálil, s jeho ránou měl brankář Chicaga velké problémy, ale dokázal si poradit.
50:11'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., sekání).
50:03'
Andreas Borgman výborně vypálil, jeho pokus z kruhu tak tak vyrazil brankář Anton Forsberg před sebe.
49:43'
Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:22'
Connor Murphy dokázal zablokovat dva střelecké pokusy. Neprošla rána Bozaka ani Rona Hainseyho.
48:59'
Ron Hainsey to vzal na sebe, jeho nepříliš povedený pokus od modré čáry končí za bránou.
48:38'
Patrick Marleau tečoval nahození od modré čáry v předbrankovém prostoru, gólman Anton Forsberg si dokázal poradit. Vhazovat se bude před brankou Chicaga.
47:52'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hostující celek využívá přesilovou hru a dostává se do vedení o dva góly. Gustav Forsling vypálil od modré čáry, jeho pokus se od mantinelu za brankou odrazil do lepší pozice, kde byl zcela volný RICHARD PÁNIK. Jeho zakončení bylo rychlé a přesné. Domácí brankář nedokázal zasáhnout. Asistence: Gustav Forsling a Jan Rutta.
47:50'
Až nyní se to podařilo.
47:30'
Chicago Blackhawks se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma.
47:00'
Patrick Kane výborně vybojoval kotouč v útočném pásmu, následně ale Nikita Zajcev vyhodil přes všechny čáry.
46:34'
Přesilovou hru má k dispozici hostující Chicago, které se pokusí vstřelit svou třetí branku.
46:34'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Andreas Borgman – 2 min., nedovolené bránění).
45:54'
Jonathan Toews vypálil z dobré pozice, ale jeho rána končí je ve výstroji brankáře.
45:16'
Domácí fanoušci podporují své oblíbence v cestě za vyrovnáním, zatím se hráči v modrém nemohou překonat brankáře.
45:12'
Hra je přerušena, po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.
44:57'
Louma vypálil od modré čáry, jeho pokus končí na mantinelu za brankou.
44:00'
Anton Forsberg si připsal několik důležitých zákroků. Toronto se pokouší vyrovnat, ale hosté se mohou na svého brankáře spolehnout.
43:37'
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
42:45'
Domácí hokejisté vstoupili do třetí třetiny aktivně, Matt Martin se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus končí mimo branku.
42:23'
Toronto se pokouší vyrovnat, další střelu zaznamenal Jake Gardiner, jeho pokus zablokoval jeden z obránců Chicaga.
41:08'
Tyler Bozak se dostal do zakončení na druhé straně, jeho pokus kryje brankář Anton Forsberg.
41:01'
Tanner Kero se propracoval do střelecké pozice, jeho zakončení kryje branká Frederik Andersen.
40:01'
Domácí hokejisté se ve druhé třetině dočkali první branky v zápase. Prosadil se střelou mezi betony brankáře Nikita Zajcev. Chicago tak vede už jen o jednu branku a jsem moc zvědavý, co přinese třetí třetina. Střelecky jsou aktivnější domácí 26:15.
40:00'
39:53'
Chicago hraje ve čtyřech.
39:40'
Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.
39:33'
James van Riemsdyk to vzal na sebe, jeho střelecký pokus tak tak kryje brankář Chicaga.
39:18'
Tyler Bozak dobře vypálil. Jeho pokus kryje brankář Anton Forsberg a poradil si i s dorážkami.
39:04'
Přesilovku čtyři na tři mají k dispozici hokejisté Toronta, podaří se jim vyrovnat?
39:04'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Duncan Keith – 2 min., sekání).
38:38'
William Nylander se propracoval do výborné střelecké pozice, ale minul Následně neuspěl Auston Matthews.
38:21'
Jake Gardiner z dobré pozice vypálil do horní části branky, jeho pokus dokázal zastavit brankář Anton Forsberg.
38:10'
Sledujeme hru čtyři na čtyři. Uvidíme, kterému týmu bude více vyhovovat.
38:07'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Calle Rosén – 2 min., držení protihráče).
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:53'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Ryan Hartman – 2 min., hákování).
37:52'
37:10'
Hostům se vůbec nedaří něco vymyslet v přesilovce. Maple Leafs hrají výborně v početní nevýhodě.
36:37'
Hosté tak musí od své branky, Duncan Keith zakládá rychlou akci, jenže nikdo z jeho spoluhráči nepokračoval. Toronto tak vyhazuje přes všechny čáry.
36:10'
Blackhawks mají k dispozici přesilovou hru, pokouší se probojovat do útočného pásma. Domácí celek se zatím ale brání.
35:57'
Po střele Sharpa byl kotouč ztečovaný do ochranné sítě nad brankou. Vhazovat se bude před brankou Toronta.
35:52'
Komerční přestávka, po které uvidíme přesilovku hostujícího týmu.
35:52'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Zach Hyman – 2 min., držení protihráče).
35:28'
Auston Matthews se probojoval do výborné střelecké pozice, jeho pokus senzačně vytěsnil brankář Anton Forsberg. Jednogólový náskok Chicaga stále platí.
35:01'
Zakázané uvolnění se nepíská hostující obránce tak musí hrát. Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se do vyložených šancí nedostává.
34:30'
Domácí hokejisté přečkali oslabení, a tak se nyní pokouší o vyrovnání, Tyler Bozak nedokázal přesněji zakončit, jeho pokus byl možná ještě tečovaný.
34:16'
33:50'
Frederik Andersen kryje další zajímavé zakončení hostů. Duncan Keith dobře vypálil, ale gólman ještě lépe zasáhl.
33:41'
Patrick Kane to zkoušel z bezprostřední blízkosti, ale branka mu byla malá. Kotouč poslal nad.
33:15'
Kotouč vypadl z hrací plochy, Chicago hraje přesilovku a vhazovat se bude v jeho útočném pásmu.
33:14'
32:50'
Toronto se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
32:42'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, pak uvidíme zkrácenou přesilovku Chicaga.
32:30'
Calle Rosén dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Anton Forsberg. Následně byla další rána zablokovaná.
32:16'
32:05'
Connor Brown to zkoušel samostatně, ale jeho pokus nebyl dostatečně povedený ani důrazný.
31:22'
Brent Seabrook dostává kotouč přes všechny čáry do bezpečí. Toronto musí začínat útočnou akci od své branky.
31:14'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Richard Pánik – 2 min., sekání).
30:50'
Blackhawks se pokouší co nejrychleji získat zpět dvoubrankové vedení.
30:36'
Morgan Rielly se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus výborně zablokoval Jan Rutta.
30:27'
Leo Komarov tečoval střelu spoluhráče před brankou, jeho zakončení kryje brankář Anton Forsberg. Komerční přestávka.
30:20'
Domácí celek se dokázal prosadit už ve druhé polovině druhé třetiny. NIKITA ZAJCEV dostal pěknou přihrávku, se zakončením počkal, poslal puk mezi betony brankáře, a tak vstřelil druhou branku v letošní sezóně. Toronto sice přesilovku neproměnilo, ale prosadilo se až po ní. Asistence: Connor Brown a Calle Rosén.
29:31'
29:22'
Přesilovka se domácím hokejistům vůbec nedaří, zatím ani jednou při přesilové hře se nedostali do výraznější šance.
28:44'
William Nylander se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval obětavě hrající Duncan Keith.
28:26'
Znovu posílá hostující celek puk až k brance Toronta.
28:06'
Chicago zkušeně vyhazuje přes všechny čáry, domácí hokejisté se nemohou stabilněji usadit před brankou soupeře.
27:40'
Domácí brankář musel být pozorný, při oslabení to z velké dálky zkoušel Brandon Saad.
27:31'
Komerční přestávka.
27:31'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Ryan Hartman – 2 min., držení protihráče).
27:00'
Anton Forsberg nyní podržel své spoluhráče. Dokázal si poradit s několika střelami z bezprostřední blízkosti. Auston Matthews se snad třikrát do stal ke střele, ale ani jednou nepřekonal výborně chytajícího brankáře Blackhawks.
26:22'
Patrick Kane se nedokázal dobře zorientovat před brankou, jeho pokus postrádal přesnost. Rána končí v rohu kluziště.
26:04'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Toronta. Anisimov vyhrál souboj nad Nylanderem.
25:44'
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Zatím se ale Toronto nemůže dostat do výraznějších šancí. Chicago hraje takticky velmi dobře.
25:31'
Morgan Rielly zablokoval střelecký pokus, který vyslal Richard Pánik.
25:10'
Patrick Marleau z kruhu vypálil. Dal přednost střele před přihrávkou, a tak musel zasahovat brankář Anton Forsberg.
24:20'
Toronto hraje v plném počtu, Chicago nedokázalo početní výhodu proměnit.
24:18'
Lance Bouma vypálil ze zajímavé střelecké pozice, znovu musel své kvality předvést domácí brankář.
24:11'
Alex DeBrincat to vzal na sebe, dostal se do prostoru, ze kterého šlo vypálit. Jeho pokus ale kryje brankář Toronta. Buly před Frederikem Andersenem.
23:35'
Hostující celek špatně přešel do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.
23:16'
Duncan Keith hledal spoluhráče, ale přihrávka byla zablokovaná. Puk je následně za brankou Chicaga.
23:07'
Duncan Keith to zkoušel od modré čáry, jeho střelecký pokus kryj brankář Frederik Andersen. Hosté se zatím nemohou stabilněji prosadit v útočném pásmu.
22:06'
Domácí celek vyhrál vhazování, a tak mohl následně vyhodit přes všechny čáry. Chicago tak musí o útočné pásmo bojovat.
22:06'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Eric Fehr – 2 min., sekání).
21:08'
William Nylander výborně tečoval před brankou, nadvakrát se dostal do zakončení. Ani jednou ale nedokázal po rychlé akci překonat hostujícího brankáře.
20:39'
Brandon Saad se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
20:16'
Hned po šestnácti sekundách je hra přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:01'
Hostující celek vstoupil do zápasu dobře, po dvaceti minutách vede o dva góly a má výrazně lepší výchozí pozici pro druhou třetinu. Střelecky jsou aktivnější mírně hosté 9:7.
20:00'
19:59'
Mitchell Marner pálí nad, více se toho už nestane.
19:17'
Domácí se dostali do dobré střelecké pozice, William Nylander ovšem z bezprostřední blízkosti branku netrefil.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:25'
Michal Kempný musí hrát za svou brankou, domácí hráč byl takřka ve stejný čas u puku, a tak musel obránce předvést své umění.
18:13'
Vhazovat se bude ve středním pásmu, v poklidném tempu se dohrává úvodní dějství.
18:07'
Brent Seabrook se rozhodl pro střelu zápěstím, jeho pokus zablokoval obránce Morgan Rielly.
17:20'
John Hayden spěchal za kotoučem, ale u puku byl dříve Tyler Bozak. Ten se pokoušel spoluhráče vyslat do brejku. Místo rychlé protiakce je z toho jen zakázané uvolnění.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, optickou převahu mají domácí hokejisté, kterým se ale stále nepodařilo skórovat.
16:38'
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:21'
Nikita Zajcev výborně vypálil, jeho pokus zablokoval Michal Kempný. Chicago následně zahrálo jen na icing.
16:10'
Auston Matthews z kruhu vystřelil. Svůj pokus schoval za obránce, a tak viděl brankář Frederik Andersen puk až na poslední chvíli. I tak si ale dokázal poradit.
15:12'
Calle Rosén se pokoušel dobruslit kotouč v útočném pásmu, ale u puku byl dříve hostující obránce, a tak se Toronto do střelecké pozice neprobojovalo.
15:06'
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Vzhledem k tomu, že se delší dobu hrálo bez přerušení, tak se tato pauza hodí.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze první třetiny, hostující celek stále vede o dvě branku, jednu vstřelil Jan Rutta, jehož pokus si Mitchell Marner srazil do vlastní brány.
14:30'
Mnoho střeleckých pokusů k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu. Hra se přelévá ze strany na stranu.
13:46'
Sledujeme rychlý hokej, který musí zcela jistě fanoušky bavit. Vypálil zkušený a šikovný Patrick Kane. Ránu útočníka s číslem 88 kryje Frederik Andersen.
12:38'
Mitchell Marner se neprosadil z bezprostřední blízkosti, následně se muselo Toronto bránit, neboť se do brejku dostal Patrick Sharp. V souboji nervů uspěl brankář Frederik Andersen.
12:22'
Ryan Hartman stál na konci rychlé kombinace svého týmu. Jen o malý kousek netrefil odkrytou část branky.
12:00'
Frederik Andersen musel být momentálně pozorný, dobře vypálil zkušený Arťom Anisimov. Domácí brankář kryje jeho pokus.
11:34'
Michal Kempný výborně vypálil, jeho pokus zablokoval Leo Komarov, který se dokázal vrátiti do obrany.
11:03'
Po krátké pauze hra pokračuje dál. Patrick Marleau se pokoušel probojovat ke kotouči, ale nepodařilo se mu to, neboť hrají hosté.
11:02'
Sledujeme klidnější pasáž hry, Chicago nevyužilo první přesilovou hru, Toronto se bez vážnějších problémů ubránilo. Komerční přestávka, vhazovat se pak bude ve středním pásmu.
10:24'
10:01'
Chicago se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma, přesilovka pomalu končí.
09:15'
Z mezikruží zakončoval pohotově Jonathan Toews. Kotouč končí mimo branku. Přesilovka se nedaří podle představ.
09:09'
Zach Hyman dokázal vypálit, jeho pokus obětavě zablokoval Patrick Sharp.
08:44'
Vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč totiž vypadl z hrací plochy. Přesilovku momentálně hrají domácí hokejisté, kteří se pokouší o vstřelení první branky v zápase.
08:24'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Ron Hainsey – 2 min., sekání).
07:57'
Hostující celek díky aktivní hře navyšuje své vedení. Brandon Saad dostal hru před branku, Richard Pánik bez přípravy vypálil, jeho pokus ještě domácí brankář dokázal zastavit, ale na dorážku JONATHANA TOEWSE už byl Frederik Andersen krátký. Asistence: Richard Pánik a Brandon Saad.
07:15'
Richard Pánik vyslal do šance Brandona Saada. Jeho rychlá rána bez přípravy jen o malý kousek minula branku.
06:36'
Gustav Forsling měl co dělat, aby se dokázal vrátit do obranné třetiny a překazil tak akci Toronta. S vypětím všech sil se to podařilo.
06:00'
Šest hry z první třetiny je minulostí, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
05:22'
Connor Murphy z mezikruží střelou příklepem nedokázal překonat brankáře Andersena.
05:04'
Duncan Keith byl autorem další střely, jeho zakončení obětavě zablokoval Auston Matthews. Šikovný domácí hráč předvedl dobrou defenzivní činnost.
04:36'
Brent Seabrook umí vystřelit od modré čáry. Ukázal to i nyní, tentokrát ale jeho pokus byl zastaven brankářem.
03:46'
Hostující celek se dostává do vedení. Výborně to udělal JAN RUTTA, který obkroužil branku a pokusil se zakončit. Jeho střelecký pokus si jeden z obránců Toronta tečoval nešťastně do vlastní branky. Elegantní kombinace českého hráče vedla k prvnímu gólu. Mitchell Marner to byl, kdo si puk tečoval do vlastní brány. Asistence: John Hayden a Tommy Wingels.
02:59'
Nejprve Rosénovu střelu zablokoval Patrick Sharp, a pak se hostující Duncan Keith propracoval do zakončení. Střelu příklepem vyrazil Frederik Andersen před sebe.
02:22'
Calle Rosén to vzal na sebe, jeho obránce vypálil od modré čáry, Anton Forsberg s jeho pokusem mnoho problémů neměl, na střelu viděl.
02:00'
Sledujeme rychlý hokej, více ze hry má momentálně domácí celek. Hokejisté v modrém hrají aktivněji.
01:44'
Auston Matthews si vypracoval další střeleckou příležitost. Jeho rána z mezikruží však končí mimo. Bránu mu byla malá.
00:54'
Patrick Marleau dvakrát vypálil, jeho střelecké pokusy kryl hostující Anton Forsberg. Vhazovat se tak bude před brankou Chicaga.
00:25'
Nazem Kadri výborně vypálil, a tak se bude vhazovat před brankou Chicaga.
00:25'
Duncan Keith to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus nebyl přesný. Toronto se dostává ze svého obranného pásma.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, C. Rosén, C. Carrick – Hyman, Matthews, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Marleau, Kadri, Komarov – M. Martin, Fehr, Co. Brown.

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Crawford) – Keith, Seabrook, Kempný, C. Murphy, Forsling, Rutta – Saad, J. Toews, Pánik – Hartman, Anisimov, P. Kane – Sharp, Kero, DeBrincat – Bouma, Wingels, Hayden..
Chicago Blackhawks úvodní duel odehrálo na domácím ledě proti Pittsburghu. Z utkání se stala nečekaně jednostranná záležitost. Domácí Brandon Saad hned v první třetině zaznamenal hattrick, stačilo mu k tomu 9 minut a 16 sekund. Pět kanadských bodů získal Ryan Hartman (1+4), Patrick Kane pak čtyři body (1+3). Chicago vyhrálo nevídaným rozdílem, Tučňáky porazilo 10:1.
Toronto Maple Leafs hrálo první zápas ve Winnipegu a vyhrálo jej ve velkém stylu. Patrick Marleau odehrál dlouhých 19 sezón v San Jose Sharks. Během letní přestávky přišel do Toronta a hned v prvním zápase dlouhodobé části vstřelil dvě branky, jednalo se o jeho 509. a 510. gól v NHL. Auston Matthews zaznamenal tři kanadské body. I díky nim dokázalo Toronto vyhrát 7:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupíToronto Maple Leafs a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.