NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Edmonton - 13. listopadu 2017   01:00

3. Dmitrij Orlov (WSH) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 19-30; Zablokované střely: 19-10; Vhazování: 47%-53%; Hity: 28-27; Přesilové hry: 0/3-0/0; Trestné minuty: 7-23.
V Capital One Areně padly pouze dva góly, když na začátku třetí třetiny poslal Edmonton do vedení Jujhar Khaira a na opačné straně rychle vyrovnal Dmitrij Orlov. Prodloužení gól nepřineslo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný hned v úvodu prosadil T.J. Oshie. Konečný výsledek. Washington Capitals 1 Edmonton Oilers 1.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
Autorem vítězné branky je T. J. OSHIE.
Mark Letestu mezi betony Bradena Holtbyho nepropálil a Washington vítězí počtvrté v řadě!
Nicklas Bäckström mohl rozhodnout, jenže Laurent Brossoit jeho pokus vyrážečkou vyrazil.
Connor McDavid se rozjel na nájezd, prudkou střelou zápěstím ale o hodně minul pravý horní roh brány.
Jevgenij Kuzněcov se jednou rukou snažil bekhendem zamířit k pravé tyči, Laurent Brossoit ale puk ukryl v lapačce.
Leon Draisaitl mířil rychlou střelou zápěstím k levé tyči, od které puk odrazil mimo!
T.J. Oshie v mezikruží zpomalil a rychlou střelou zápěstím propálil Laurenta Brossoita mezi betony!
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení vítěze nepřineslo, a tak nás čekají samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení. Washington Capitals 1 Edmonton Oilers 1.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:49'
Vyloučen byl také hostující Milan Lucic, který dostal deset minut za nesportovní chování.
64:49'
Ryan Nugent-Hopkins dostal dvě minuty za sekání a hlavní trenér Caps Barry Trotz si vzal oddechový čas.
64:20'
Connor McDavid se řítil sám na bránu, jenže jeho bekhendový blafák minul pravou tyč!
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:39'
Alexandr Ovečkin vystřelil v levém kruhu pro vhazování z úhlu, jeho pokus ale zablokoval Oscar Klefbom.
63:09'
Lars Eller se tak dlouho otáčel na pravém křídle s pukem, až se málem protáhl před bránu, jeden ze dvojice hráčů Edmontonu mu ale dokázal puk vypíchnout.
62:22'
T. J. Oshie si na pravém křídle dokázal prohodit jednoho z hráčů Oilers, poté ovšem puk vyvezl z útočného pásma.
61:38'
Ryan Nugent-Hopkins na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl po krásné zadovce k prudké střele zápěstím, kterou Braden Holtby pravým betonem zastavil, přestože vůbec nic neviděl! Poté ale puk našel a přikryl lapačkou.
61:02'
Darnell Nurse tak dlouho na pravém křídle držel puk, až ho nakonec vyvezl z útočného pásma Edmontonu.
60:01'
Edmonton během posledních čtyř zápasů vstupuje do třetího prodloužení. Předchozí dvě zvládl.
60:01'
V Capital One Areně se čekalo na úvodní gól hodně dlouho, na začátku třetí třetiny se ovšem prosadil Jujhar Khaira, na jehož gól po krásné kombinaci rychle odpověděl parádní střelou Dmitrij Orlov a čeká nás prodloužení, případně nájezdy. Skóre po třetí třetině. Washington Capitals 1 Edmonton Oilers 1.
60:00'
59:09'
Oscar Klefbom na levém křídle vypálil od modré čáry s příklepem a minul bližší levou tyč brány Capitals.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:02'
Tom Wilson na pravém křídle naslepo přihrával za sebe a našel pouze jednoho z hráčů Edmontonu.
56:30'
Alexandr Ovečkin vystihl rozehrávku Oilers a na vrcholu levého kruhu rychle vystřelil zápěstím, Oscar Klefbom se mu ale postavil do cesty a jeho pokus zablokoval.
56:00'
Přesně čtyři minuty mají oba týmy na to, aby se pokusily zápas rozhodnout před prodloužením.
55:31'
Brooks Orpik na levém křídle nedokázal udržet nohu na útočné modré čáře a pískalo se postavení mimo hru.
54:47'
Hra byla přerušena a v Capital One Areně dostává za nerozhodného stavu 1:1 prostor reklamní přestávka.
54:39'
A další šance, jenže Braden Holtby ucpal prostor u své pravé tyče brány a střelu z blízka vyrazil!
54:24'
Patrick Maroon na levém křídle nepříjemně vypálil od hrazení, Braden Holtby ale na přední tyči pravým ramenem těžkou střelu vyrazil a připsal si skvělý zákrok! Oilers jsou nepříjemní.
53:36'
Jujhar Khaira chtěl vystřelit před vrcholem mezikruží, jeho pokus byl ale zablokován.
53:08'
Oilers vyhodili puk z obranného pásma přes ochranné sklo, jenže kotouč se právě od něho odrazil mimo ledovou plochu, takže vylučovat se nebude.
52:19'
Oilers krásně otočili hru a na levém křídle od modré čáry nahazovali puk před bránu, kotouč byl ale zablokován hradbou Capitals, ve které se nacházeli tři hráči.
51:28'
Connor McDavid se v blízkosti levé tyče dostal ke střele a po zákroku Bradena Holtbyho je tu komerční přestávka. Skóre utkání je nerozhodné 1:1.
50:36'
Hra se v pravidelném rytmu přelévá ze strany na stranu, zatím ovšem bez nějaké brankové příležitosti.
50:00'
Polovina třetí třetiny je za námi a stav utkání v Capitals One Areně je nerozhodný 1:1. Kdo zvítězí?
48:52'
Oba týmy hrají po první třetině hodně disciplinovaně a ve druhé a zatím ani třetí části se nevylučovalo.
48:13'
Leon Draisaitl v blízkosti levé tyče neuspěl bekhendem a Braden Holtby po dobrém zákroku a pokračujícím tlaku Oilers zmrazil puk u pravé tyče pod lapačkou.
47:57'
Tom Wilson pravým ramenem před obrannou modrou čárou svého týmu sestřelil v souboji v tváří v tvář Adama Larssona, kterému vypadla hůl z ruky.
47:42'
Ryan Strome na levém křídle vypálil v rychlosti a Braden Holtby na přední tyči puk vyrazil.
47:04'
Ryan Nugent-Hopkins nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Madison Bowey ale jeho pokus srazil do rohu ledové plochy a Braden Holtby zasahovat nemusel.
46:26'
T. J. Oshie na pravém křídle vypálil od hrazení a Laurent Brossoit puk podržel. Následuje komerční přestávka.
45:14'
Washington právě vstřelil branku!
Madison Bowey na levém křídle přihrávkou podél hrazení od modré čáry našel Toma Wilsona, který puk zády k bráně posunul za sebe DMITRIJ ORLOV nádhernou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Asistence: Tom Wilson a Madison Bowey.
44:16'
Madison Bowey na pravém křídle vypálil od modré čáry a Laurent Brossoit ukryl puk v lapačce.
44:09'
Dmitrij Orlov od modré čáry nahodil puk vedle levé tyče a Laurent Brossoit ho rychle zmrazil pod lapačkou.
43:27'
Krátce po přestávce jsme se dočkali prvního gólu a Capitals musí zabrat, pokud nechtějí prohrát.
41:32'
Edmonton právě vstřelil branku!
Ryan Strome se nedokázal v blízkosti pravé tyče prosadit bekhendem a poté neuspěl ani Iiro Pakarinen, u levé tyče ovšem dorazil puk po ledě do odkryté části brány JUJHAR KHAIRA! Asistence: Iiro Pakarinen a Ryan Strome.
41:19'
Nepamatuji si, že bych pro Vás komentoval utkání, které v normální hrací době nepřineslo ani jednu branku, a pevně věřím, že se jeden z týmů dokáže prosadit.
40:01'
Žádný z hráčů se nezapsal mezi střelce, a tak oba týmy vstupují do třetí části za bezbrankového stavu.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 14-17; Zablokované střely: 12-6; Vhazování: 47%-53%; Hity: 18-16; Přesilové hry: 0/2-0/0; Tr. minuty: 7-11.
Třetí třetina začne přibližně v 2:59.
Souboj brankářů mezi Bradenem Holtbym a na opačné straně Laurentem Brossoitem pokračuje a oba jsou zatím nepřekonáni. Domácí Braden Holtby měl ovšem v závěru prostřední části obrovské starosti, aby čisté konto udržel, jenže Patrick Maroon ho ani nadvakrát během pár sekund překonat nedokázal. Skóre po druhé třetině, ve které se nevylučovalo a Edmontonu nebyl uznán gól kvůli nedovolenému bránění brankáře Capitals. Washington Capitals 0 Edmonton Oilers 0.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:59'
Patrick Maroon se v blízkosti levé tyče ocitl v obrovské šanci hned dvakrát, jenže během pár sekund nedokázal spektakulárního Bradena Holtbyho dvakrát překonat a poté na střídačce zlomil hůl! Neskutečná a zřejmě vyložená šance.
38:23'
Connor McDavid rychle objel bránu, jenže v blízkosti pravé tyče ho nedokázal zasunout do sítě! Braden Holtby ucpal prostor betonem.
37:57'
Leon Draisaitl krásnou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování mířil do bližšího levého horního rohu brány, Braden Holtby na poslední chvíli ale pravým ramenem puk přizvedl nad!
37:12'
Pokud si naopak někdo zaslouží pochvalu, tak je to obránce Christian Djoos, který hýří pohybem a v první třetině se dostal do slibné brankové příležitosti.
36:47'
Oilers na pravém křídle rychle vypálili z úhlu od hrazení a Braden Holtby na přední tyči puk podržel.
36:25'
Asi všichni jsme byli zvědaví na to, co předvede Alexandr Ovečkin. Ruský útočník ale není skoro vidět.
35:24'
Dnes jsem kamarádce říkal, že je hokej vždy zábava, pokud neskončí výsledkem 0:0. No, a dnes? ...
35:08'
Rozhodčí odpískali další zakázané uvolnění, tentokrát ale na straně hostujícího Edmontonu Oilers.
34:48'
Jay Beagle není spokojený sám se sebou poté, co puk doslova napálil na zakázané uvolnění.
34:36'
Darnell Nurse napřáhl od modré čáry k táhlé střele, která zamířila do hrudního koše Bradena Holtbyho. Po dalším spolehlivém zákroku brankáře Caps následuje reklamní přestávka.
34:05'
Jevgenij Kuzněcov se z pravého rohu ledové plochy protáhl až před bránu, jenže jeho forhendový blafák byl příliš slabý a Laurent Brossoit pravým betonem puk snadno vyrazil.
33:35'
Proti Edmontonu bylo odpískáno zakázané uvolnění poté, co hosté nepřesně rozehráli podél střídaček.
33:22'
Alex Chiasson byl na pravém křídle v útočném pásmu příliš rychle a pískalo se postavení mimo hru.
32:57'
Oilers spěchali za nahozeným pukem, o který za bránou svedli krátký souboj a prohráli ho.
31:32'
Dmitrij Orlov napřáhl od modré čáry k táhlé střele s příklepem, která by skončila v levém horním rohu brány, kdyby ji brankář Laurent Brossoit vyrážečkou nevyrazil! Skvělý zákrok.
31:09'
Kris Russell napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krátké střele s příklepem, která mířila do pravého horního rohu brány, Braden Holtby ale předvedl pěkný semafor! Hra byla přerušena.
30:37'
Jujhar Khaira vypálil z levého kruhu pro vhazování a Braden Holtby na přední tyči puk zmrazil pod lapačkou. Ještě předtím se řítil do samostatného úniku Chandler Stephenson, jeden z hráčů Oilers ho ale dokázal dobruslit a zezadu mu puk holí ve velké šanci vypíchnout. Před námi je krátká komerční přestávka.
28:29'
Jakub Vrána využil fantastické práce Larse Ellera, který se na pravém křídle dokázal mezi třemi protihráči protáhnout v rohu ledové plochy k nahozenému puku po svém nahození, když v levém kruhu napřáhl k bekhendové střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Laurent Brossoit ale puk ukryl v lapačce! Dobrá akce Capitals.
27:52'
Christian Djoos v pravém kruhu pro vhazování vypálil z úhlu bekhendem a Laurent Brossoit puk sevřel v náručí. Po zákroku brankáře Oilers následuje komerční přestávka.
26:16'
Edmonton právě vstřelil branku, která po Coach Challenge hlavního trenéra Barryho Trotze nebyla uznána! Oscar Klefbom na levém křídle krásně vypálil od modré čáry a jeho střela s příklepem zamířila nad ledem a levým betonem Bradena Holtbyho ke vzdálenější pravé tyči, jenže Ryan Nugent-Hopkins mu znemožnil zákrok a gól kvůli nedovolenému bránění brankáře nebyl uznán. Stále čekáme na gól.
25:31'
Iiro Pakarinen na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Braden Holtby sevřenými betony puk vyrazil.
24:45'
Lars Eller se ve středním pásmu zmocnil puku a po pěkné stahovačce na vrcholu mezikruží napřáhl ke střele, která zamířila vedle levého horního rohu brány.
23:59'
John Carlson vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla před bránou zablokována.
23:02'
Lars Eller krásnou zadovkou zpoza brány našel u pravé tyče Devanta Smitha-Pellyho, který bez přípravy vypálil, ale pouze do lapačky Laurenta Brossoita, který si připsal parádní zákrok!
22:37'
Brett Connolly nedokázal udržet na levém křídle puk na útočné modré čáře a Caps byl odpískán ofsajd.
22:17'
Ryan Strome byl na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a pískalo se postavení mimo hru.
21:09'
Connor McDavid měl velkou šanci, když se ocitl před bránou úplně sám, ani nadvakrát ale skvělého Brandena Holtbyho nepřekonal!
20:33'
Jesse Puljujärvi se po přihrávce z levého křídla ocitla v mezikruží v šanci, jenže poskakující kotouč nedokázal zkrotit a vzápětí byl o od něj odstaven.
20:01'
Sedm, sedm, sedm a sedm! Reklama na Kiu? Ne! Tohle číslo svítí na kontě Capitals u střel na bránu, zablokovaných střel, hitů a trestných minut. Začíná druhá část utkání mezi Capitals a Oilers.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-5; Zablokované střely: 7-3; Vhazování: 44%-56%; Hity: 7-6; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 7-11.
Druhá třetina začne přibližně v 2:03.
Washington v úvodu první třetiny nevyužil dvě přesilové hry a těžko se dostával do zakončení, přestože byl aktivnějším týmem. Hvězdy na obou stranách mlčely, a tak se o rozruch postarali Tom Wilson a Patrick Maroon. Útočník Edmontonu nejprve Toma Wilsona zalehl a oba byli vyloučeni za hrubost. Jakmile se ale oba vrátili na ledovou plochu, svedli dlouhý pěstní souboj, po kterém vyčerpaní byli odděleni rozhodčími. Skóre po první třetině v Capital One Areně. Washington Capitals 0 Edmonton Oilers 0.
20:00'
19:58'
Tom Wilson a Patrick Maroon shodili rukavice a svedli dlouhý tanec, během něhož si vyměnili několik úderů, ani jeden ale na ledě neskončil a vyčerpané je rozhodčí oddělili! Pěkný souboj.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:41'
Alexandr Ovečkin na levém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a v rychlosti napřáhl na vrcholu kruhu pro vhazování k prudké střele, která nad ledem minula bližší tyč.
17:54'
Patrick Maroon před boxem časoměřičů povalil na led Toma Wilsona a vzápětí ho zalehl, což se domácímu útočníkovi samozřejmě nelíbilo a oba byli vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
17:34'
Oilers po krásné kombinaci na vrcholu levého kruhu napřáhli k prudké střele, kterou Braden Holtby vyrazil.
16:58'
Capitals dlouho za bránou bojovali o puk, nakonec se ho ale zmocnil Oscar Klefbom a mohl rozehrát.
15:58'
Capitals jsou v úvodní části lepším týmem, jenže převahu zatím nedokázali gólově vyjádřit.
14:52'
Alexandr Ovečkin a Jevgenij Kuzněcov se ocitli před bránou z ničeho nic v obrovské šanci, nakonec zakončoval v blízkosti pravé tyče druhý jmenovaný, jenže Laurent Brossoit levým betonem fantasticky puk vyrazil! Neuvěřitelné!
14:02'
Útok Oilers zastavilo postavení mimo hru a v první třetině si odbudeme poslední reklamní přestávku.
13:37'
Leon Draisaitl na pravém křídle vyrazil rychle do útoku 2 na 2 a bekhendovou přihrávkou hledal na vzdálenější levé tyči najíždějícího Conora McDavida, ten měl ovšem k puku o několik kroků dále.
13:16'
Mark Letestu na pravém křídle vypálil od hrazení a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
12:09'
Christian Djoos krásně vypálil od modré čáry zápěstím a mířil přesně do pravého horního rohu brány, Laurent Brossoit sice dokázal puk lapačkou vyrazit, měl ale velké problémy!
11:35'
Oilers se usadili v útočném pásmu a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování se snažil z otočky vypálit zápěstím Iiro Pakarinen, jeho pokus byl ovšem zablokován.
10:59'
Leon Draisaitl na levém křídle vypálil u hrazení z úhlu a Braden Holtby na přední tyči ukryl puk v lapačce.
10:25'
Capitals se nepodařilo rozehrát podél střídaček a prudký kotouč zamířil na zakázané uvolnění.
10:02'
Nahození Washingtonu od modré čáry zamířilo do ochranné sítě a následuje další reklamní přestávka.
09:39'
Ryan Nugent-Hopkins se také vrátil z trestné lavice na led po uplynutí dvou minut a Edmonton hraje v plném počtu poté, co v rychlém sledu přečkal dvě přesilové hry Caps.
09:36'
Dmitrij Orlov na pravém křídle konečně vypálil od modré čáry, klečící Laurent Brossoit ale na přední tyči puk vyrazil.
09:08'
Connor McDavid podél střídaček vyhodil puk znovu až k bráně Caps a domácí se zatím nedostali ani k jedné střele.
08:37'
Oilers dvakrát vyhodili puk až za bránu Bradena Holtbyho. A ani tentokrát se Capitals v útočném pásmu nezdrželi příliš dlouho. Brankář Capitals rozehrává zpoza vlastní brány.
07:39'
Ryan Nugent-Hopkins fauloval v útočném pásmu a usedl na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.
07:39'
Oilers zřejmě faulovali v útočném pásmu a Capitals si zahrají další přesilovou hru. Reklamní přestávka.
07:32'
Jesse Puljujärvi středem zavezl puk do útočného pásma a po zpomalení napřáhl od modré čáře k rychlé střele zápěstím, kterou Braden Holtby zastavil a rychle rozehrál.
06:44'
Vyloučený Brad Malone je zpět na ledové ploše a Edmonton úspěšně přečkal první hru v oslabení.
06:41'
Dmitrij Orlov nedokázal u střídaček zachytit puk na útočné modré čáře a Edmonton už tohle oslabení zvládne.
06:08'
Capitals se po vyhození Oilers nepodařilo u střídaček přesně rozehrát a hosté znovu vyhodili puk za bránu Caps.
05:37'
John Carlson zkusil od modré čáry vypálit zápěstím a jeho táhlá střela letící těsně nad ledem byla u levé tyče sražena do levého rohu ledové plochy.
05:13'
Laurent Brossoit měl opět práci, střelu Capitals z pravého kruhu pro vhazování ale podržel a přerušil hru.
04:44'
Christian Djoos vyvážel puk z obranného pásma a ještě před modrou čárou ho zezadu sekl Brad Malone.
03:49'
Jakub Vrána na pravém křídle krásně zavezl puk do útočného pásma a nahozením z nulového úhlu našel před bránou najíždějícího Toma Wilsona, ten ovšem v rychlosti nedokázal puk zasáhnout razantně a Laurent Brossoit ho zmrazil pod lapačkou.
02:48'
Brook Orpik v letošní sezóně NHL zablokoval 40 střel a je v této disciplíně 9. nejlepším hráčem!
02:36'
Connor McDavid rychle vypálil po přihrávce z pravého křídla od modré čáry, Braden Holtby ale jeho táhlý pokus ukryl ve své lapačce a přerušil hru.
02:23'
Další útok Capitals a další přerušení hry poté, co domácí hokejisté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
01:59'
Capitals se po šancích na obou stranách vrhli do útočného pásma po levém křídle a pískalo se postaví mimo hru. Tom Wilson přerušení hry využil k tomu, aby zamířil na střídačku.
01:19'
Patrick Maroon pálil z levého kruhu pro vhazování a Braden Holtby na přední tyči puk vyrazil. Na opačné straně mohl udeřit na pravém křídle střelou z ostrého úhlu Jevgenij Kuzněcov, Laurent Brossoit ale na přední tyči sevřel puk v náručí.
00:01'
Puk dopadl na led a utkání mezi Washingtonem Capitals a Edmontonem Oilers právě bylo zahájeno. Oba týmy se střetávají podruhé v letošní sezóně NHL. Úvodní duel vyhráli Capitals, když v Edmontonu nastříleli pět gólů a zvítězili 5:2.
00:01'

Jakub Vrána (WSH) 4+3, +/- 0

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Djoos, Carlson, Orlov, Chorney, Orpik (A), Bowey – Ovečkin (C), Kuzněcov, Smith-Pelly – Stephenson, Bäckström (A), Oshie – J. Vrána, Eller, T. Wilson – Connolly, Beagle, Chiasson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Edmonton Oilers: Brossoit (Talbot) – Nurse, A. Larsson, Klefbom, Benning, Russell, Auvitu – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic (A), Nugent-Hopkins (A), Puljujärvi – Khaira, R. Strome, Pakarinen – Malone, Letestu, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Tim Peel. Čároví: Ryan Gibbons, Mark Wheler.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně NHL

29.10.17 Edmonton – Washington 2:5
Pokud někdo poutá před zápasem velkou pozornost, pak je to kapitán Alexandr Ovečkin, který v dresu Washingtonu bodoval ve čtyřech zápasech v řadě, během nichž připsal čtyři kanadské body za 3 góly a 1 asistenci. Ruský kanonýr navíc 29. října zaznamenal v Edmontonu tři asistence, kterými přispěl k vysoké výhře Capitals na ledě Oilers 5:2. Jak si povede dnes?
Edmonton se včera večer představil na ledě New Yorku Rangers, kde nedokázal navázat na sérii dvou výher v prodloužení a prohrál 4:2, a ve venkovním tripu bude pokračovat ve Washingtonu. Oilers už se letos proti Capitals jednou představili, když na konci října prohráli před svými fanoušky 5:2. Pokud by Capitals v Capital One Areně vyhráli, dostanou se ve Východní konferenci o bod před posledního soupeře Oilers. Rangers mají odehráno o jedno utkání více.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.