NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Carolina - 15. října 2017   01:00

Winnipeg
Winnipeg
13:33' Little (Ehlers, Laine) • 46:03' Ehlers (Wheeler, Byfuglien)
Carolina

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu!
Československá stopa v utkání:
Marko Daňo (WPG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 04:53
Tři hvězdy utkání:
1. Connor Hellebuyck (WPG) 28 zákroků; 96,6%
2. Nikolaj Ehlers (WPG) 1+1
3. Jeff Skiner (CAR) 1+0
Ano, je to tak. Zazněla siréna, duel je u konce. A byl hodně zajímavý. Hokejisté Winnipegu nakonec doma po tuhém boji dokázali zvítězit o jedinou branku v poměru 2:1.

Skóre otevřel pět minut před koncem první třetiny aktivní Bryan Little, za hosty okamžitě srovnával Jeff Skinner. Rozhodla tak třetí perioda, v níž se po pěkné akci dokázal prosadit Nikolaj Ehlers

Střely: 21 – 29
59:44'
Carolina hrála v šesti a vytvořila si tlak. Z prostoru kruhů střílel nebezpečné Faulk, jemu se však Hellebuycka překonat nepovedlo! Ten tímhle zákrokem zřejmě rozhodl o dělbě bodů...
58:58'
Od modré čáry nyní pálil Hanifin, zamířil ovšem vedle. Puk se poté dostal ke Slavinovi, toho opět vychytal Hellebuyck.
58:24'
Slavin od modré čáry zkoušel vyzrát na brankáři Winnipegu. To se mu ovšem nepovedlo, neboť Hellebuyck vytáhl další ze svých skvělých zásahů.
57:21'
Hanifin najel do útočného pásma dříve, než měl. Píská se ofsajd Hurikánů.
56:47'
Jsou to však domácí, kteří se dostávají do gólovky. Konkrétně svou tvrdou střelou Ehlers, s vypětím však sil Darling puk schoval do lapačky!
55:00'
Carolina se pět minut před koncem dostává do tlaku, hosté cítí šanci na vyrovnání. V posledních okamžicích jsou na ledě lepším celkem.
53:07'
Darlinga nyní musel donutit k práci Laine. Finskému mladíčkovi se podařilo přelstít obranu soupeře, ne však brankáře.
51:28'
Ehlers měl v krátkém sledu dva pokusy. Nejprve minul branku, puk se k němu dostal znovu. To už dokázal vypálit dobře, Darling chytá.
50:57'
Williams si najel do útočného pásma, kde táhlou střelou nedokázal překonat pozorného brankáře domácího týmu. Winnipeg stále vede o jednu branku.
49:46'
49:00'
Konečně se zapotil i Hellebuyck. Hurricanes sice přesilovku nehrají dobře, ale teď se k ráně dostal Faulk a nutno dodat, že brankář Winnipegu musel předvést výborný zákrok.
48:32'
Byfuglien vypustil od modré čáry svůj pověstný kanón, jenže branku soupeře dokázal z dálky minout.
47:46'
Dvě minuty za sekání vidí Trouba, hokejisté Caroliny budou hrát přesilovou hru.
47:23'
Hellebuyck se znovu předvedl. Během několika okamžiků zlikvidoval dva pokusy, nejprve se netrefil Slavin, následnou dorážkou Teravainen ztroskotal právě na brankáři Winnipegu.
46:59'
Pozorný brankář Winnipegu kryje další střelu, tentokrát z hokejky Faulka. Ani ten si na Hellebuycka nepřišel.
46:36'
Záhy mohl odpovědět Fleury, jenže ten od modré čáry nastřelil dobře postaveného Hellebuycka.
46:03'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hokejisté domácího mužstva jdou do vedení. Po nenápadné akci se puk dostal před branku mezi kruhy, kam si najel NIKOLAJ EHLERS, jemuž se povedlo překonat Darlinga – 2:1! Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.
45:27'
Nejprve nastřelil Byfugliena Nordström, z následného protiútoku dokázal Darlinga pořádně prověřit Tanev, ani on nedokázal pohnout s výsledkem.
44:22'
Z dobré střelecké pozice se odhodlal vyslat ránu Skinner, bohužel pro hosty branku soupeře úplně minul.
43:31'
A další rána. Tentokrát na druhé straně Darlinga prověřil Morrissey. Ani po jeho dělovce se stav nemění.
43:10'
Tvrdá střela od modré čáry, o kterou se zasloužil Pesce, byla sražená Petanem mimo nebezpečné území.
41:41'
Na druhé straně se Hellebuyck musel předvést před Skinnerem, jehož táhlou střelu nakonec dokázal vytáhnout mimo tři tyče.
40:23'
Darling si dokázal poradit se dvěma střelami, které v krátkém sledu poslali na jeho branku Wheeler a Scheifele.
40:01'
Úvodní vhazování ve třetí části vyhráli hokejisté Caroliny.
40:01'
40:00'
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:50'
Hokejisté Caroliny zavalili vlastního brankáře protihráči. Na ledě panuje menší výměna názorů, rozhodčí se snaží rychle hráče roztrhnout od sebe.
36:08'
Opět se vhazuje před Hellebuyckem, na něhož šlo ve druhé části mnohem více střel než na soupeře.
35:39'
Svému celku musel pomoci s rozehrávkou brankář Darling. Hokejisté Caroliny nadále útočí, uvidíme, kam to povede.
35:00'
Pět minut před koncem si hokejisté Caroliny zkouší různé kombinace. K pokusu o ohrožení branky Winnipegu zatím není řeč.
33:49'
Aktivní napadáni rozehrávky nepřineslo pro Winnipeg nic dobrého. Souhrou náhod se domácí k puku dostali.
33:12'
32:15'
Po špatné přihrávce se hosté dostali s pukem až ke svému brankáři. Musí to tak zkusit znovu.
31:57'
Hellebuyck si poradil se střelou od modré čáry. Jeho lapačka se vzduchem pronesla a puk lapila. Vhazuje se v obranném pásmu Jets.
31:42'
Hra je vykázána do středního pásma, což se momentálně při situaci na ledě hodí více domácímu celku.
31:12'
Byfuglien odjel na trestnou lavici, poněvadž inkasoval dvouminutový trest. Carolina hraje znovu v přesilovce.
30:53'
S kotoučem na hokejkách manipulují hosté, kteří se snaží dostat do útoku. Zatím jim to moc nejde, čehož Winnipeg využívá.
30:00'
Je za námi polovina utkání, oba celky drží remízový stav 1:1. V útoku jsou domácí, kteří se snaží zvrátit stav na svou stranu.
29:12'
Před aktivním Nordströmem odpálil puk do bezpečí Byfuglien. Hrají domácí.
28:30'
Winnipeg chvilku motal svého soupeře v jeho obranném pásmu, pro Carolinu z toho nakonec nic nebezpečného nevzniklo.
27:37'
Po stele, kterou vyslal Lindholm, se puk dostal mimo hřiště. Vhazuje se v obranné třetině domácího mužstva, ale to až po komerční přestávce.
27:05'
Dnes velmi aktivní Skinner si najel do útočného pásma, kde táhlou střelou prověřil pozornost Hellebuycka.
26:25'
Nahození na Hellebuykovu branku, gólman Winnipegu zasahovat nemusel, puk mají domácí.
25:49'
Nabito dostal mezi kruhy Rask, jehož tvrdý pokus minul branku, kterou hájí Hellebuyck.
25:20'
K obdobné situaci došlo v útočném pásmu Caroliny, vhazuje se znovu v prostřední periodě.
25:09'
Poté, co se puk dostal mimo ledovou plochu, se bude vhazovat ve středním pásmu.
24:51'
Jejich útočné snažení netrvalo příliš dlouho, touš mají hráči Hurricanes.
24:14'
Carolina nějakou dobu držela puk v útočném pásmu, kde se střelecky nedokázal prosadit. Nyní mají kotouč domácí, ti se vrhají vstříc brance, kterou hájí Darling.
23:35'
Špatná přihrávka zpoza branky na útočnou modrou znamená, že se hosté musí vrátit do středního pásma a zkusit zahrát lépe.
22:57'
Domácí se znovu provinili proti pravidlům, opět zakázaným uvolněním. To znamená bully před Hellebuyckem.
22:22'
Matthias najel do útočného pásma s pukem, kde ho však záhy ztratil. Pokračují hosté.
21:49'
Nepřesná rozehrávka Winnipegu znamená zakázané uvolnění. Hra se znovu přesunuje před brankáře Jets.
21:23'
Na druhé straně se Carolina dostala kupředu, střela z prostoru mezi kruhy nebyla přesná. Přesto nakonec Hellebuyck zasahoval, vhazuje se po jeho levici.
20:38'
Domácí se dostali do útočného pásma, ne však ke střele. Beci Caroliny jsou v úvodu periody pozorní.
20:01'
Je za námi první třetina, ta přinesla dvě branky. Oba celky jdou za stavu 1:1 do šaten. Nejprve se prosadil ve 14. minutě Bryan Little, na jehož pokus navázal o dvě minuty později z přesilovky Jeff Skinner. Zápas je zatím vyrovnaný, opticky navrch má Carolina.

Střely: 8 – 10
20:00'
19:26'
Kotouč se dostal do pásma Caroliny, která se snaží dohrát periodu bez nějaké komplikace.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny!
18:32'
17:39'
A zkoušeli to dost zajímavě, talentovaný Laine trefil z levého kruhu tyč! Hrají hosté, kteří vyhazují...
17:30'
A opět se hráči Caroliny dostali ze svého pásma. Domácí to musí zkoušet znovu.
17:07'
Vysvobození pro hosty, ti se po špatné přihrávce Jets dostali s kotoučem do středního pásma, to jim poskytlo čas k vystřídání.
16:32'
Dvě minuty za sekání vidí Faulk, hokejisté Winnipegu si zahrají přesilovku.
16:32'
Na druhé straně musel zůstat pozorný Darling, jenž zachránil svůj tým před pokusem Laineho. Finský čarostřelec tentokrát vyšel ze souboje naprázdno.
15:18'
Carolina právě vstřelila branku!
A je srovnáno. Hokejisté Caroliny se velmi rychle dokázali prosadit z přesilové hry. JEFF SKINNER dostal puk na levý kruh, odkud vystřelil velmi přesnou trefu – 1:1! Asistence: Noah Hanifin, Justin Williams.
14:47'
McGinn musel odjet po zákroku soupeře na střídačku, vypadá to na nějaké zranění. Vylučovat se nakonec bude, dvě minuty inkasoval
13:33'
Z následného přečíslení přišla přihrávka z pravého kruhu do prostoru mezi kruhy, kde byl najetý BRYAN LITTLER, jemuž se snadno povedlo překonat Darilinga – 1:0! Asistence: Nikolaj Ehlers, Patrik Laine.
13:22'
Znovu aktivní Skinner. Ten se dokázal vymotat z křídla, jenže branku opět neohrozil.
12:49'
Skinner napřáhl v útočném pásmu ke střele, ta byla ovšem sražená mimo.
12:41'
11:43'
Matthias a Copp se dostali v oslabení na dostřel branky soupeře, druhý jmenovaný ohrozil Darlinga, nakonec jeho střela nebyla tak silná, aby brankáře Caroliny překonala.
11:10'
Darling musel svému celku pomoci s rozehrávkou. Carolina to musí zkusit z vlastního pásma.
10:41'
Dvě minuty za hru vysokou holí si odsedí Wheeler, pokud tedy hosté nabídnutou početní výhodu nevyužijí.
09:19'
Aho přihrával před branku, kde byl nikým nehlídaný Nordström, jehož zakončení musel vytáhnout Hellebuyck!
08:56'
Je pískáno zakázané uvolnění Winnipegu, vhazovat se bude v obranném pásmu domácího mužstva.
08:28'
Williamsovi unikl puk v útočném pásmu, kanonýr Caroliny se mohl dostat ke střele, avšak se mu to nepovedlo.
07:55'
O kotouč se bojuje ve středním pásmu.
06:51'
06:33'
Střela od modré čáry prošla Darlingovi mezi betony. Brankář Caroliny zasáhl, poté posunutá branka zavinila vhazování v útočném pásmu Winnipegu.
06:02'
Hosté se osvobodili tak, že odpálili puk až k brankáři Jets. Domácí to tak musí zkusit znovu.
05:36'
Wheeler vjel do útočného pásma, z pravé strany trefil Darlingovy betony. Vhazuje se po pravé ruce brankáře Caroliny.
05:15'
Výborný zákrok Darlinga proti střele od modré čáry. Vhazuje se po jeho levé ruce. Zatím hrají domácí v početní výhodě dobře.
04:51'
Krüger vidí dvě minuty za hákování, přesilová hra pro domácí.
04:49'
Hanifin od modré čáry vystřelil, Hellebuyck pozorný. Střelu od beka Caroliny lapil, vhazuje se po jeho pravé ruce.
04:18'
Matthias vjel do pásma, dostal se k puku a tvrdou střelou prověřil brankáře Hurricanes. Ten se nachytat nenechal.
03:28'
Přečíslení dva na jednoho, hosté jej vyřešili špatně, konkrétně Lindholm, jenž nedokázal přihrát volnému spoluhráči.
03:09'
Skvělý zákrok Hellebuycka. Brankář Winnipegu předvedl solidní zákrok od modré čáry.
02:16'
Další střela na branku, na konto si ji připsal Ehlers, jehož pokus z pravé strany Darlinga nepřekvapil.
01:45'
S kotoučem na hokejkách manipulují hosté, bohužel pro ně ve vlastním pásmu.
01:06'
Enström se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus byl zblokován a sražen mimo dosah brankáře Hurricanes.
00:40'
První střelu na branku soupeře si připsal Teravainen, který Hellebuycka nepřekonal, ten předvedl pěkný zákrok.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Enström, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler, Scheifele, Ehlers – Laine, Little, Perreault – B. Tanev, Copp, Matthias – Armia, Petan, Daňo.

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Faulk, Pesce, Hanifin, Dahlbeck, H. Fleury – E. Lindholm, J. Staal, Aho – Williams, V. Rask, T. Teräväinen – Kuokkanen, D. Ryan, Skinner – B. McGinn, Krüger, Nordström.
WINNIPEG JETS

Domácí mají za sebou čtyři utkání, ve kterých dokázali získat stejný počet bodů. Po úvodní drtivé porážce 2:7 doma proti Torontu, padli ještě v Calgary 3:6. Poté se zvedli a přehráli venku Edmonton i Vancouver.

Winnipeg Jets – Toronto Maple Leafs 2:7
Calgary Flames – Winnipeg Jets 6:3
Edmonton Oilers – Winnipeg Jets 2:5
Vancouver Canucks – Winnipeg Jets 2:4
CAROLINA HURRICANES

Hosté zatím odehráli dvě utkání, v obou bodovali. Nejprve si připsali domácí vítězství proti Minnesotě, a to na samostatné nájezdy. Následně ve stejné aréně podlehli po prodloužení Columbusu. Na úvod sezóny si tak stěžovat nemohou.

Carolina Hurricanes – Minnesota Wild 5:4sn
Carolina Hurricanes – Columbus Blue Jackets 1:2p
Zdravím, vítám vás u onlajnu z nejslavnější hokejové soutěže na světě. NHL startuje i dnes, v 01:00 se utkají Winnipeg Jets a Carolina Hurricanes. Zápasem vás provede Milan Šplíchal, máte se na co těšit.