NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Toronto - 5. října 2017   01:20

Winnipeg
Winnipeg
51:31' Scheifele (Laine, Byfuglien) • 52:57' Perreault (Little)
2:7
(0:3, 0:1, 2:3)
Toronto
Toronto
15:48' Kadri  (J. van Riemsdyk, Bozak) • 17:40' J. van Riemsdyk  (Bozak) • 18:23' W. Nylander  (Gardiner, Matthews) • 28:32' Marleau  (Matthews, Marner) • 40:36' Marleau  (Kadri, Komarov) • 48:07' Marner  (J. van Riemsdyk, Rielly) • 51:51' Matthews  (C. Carrick, Borgman)
Winnipeg
S. Mason (41. Hellebuyck) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, D. Kulikov, T. Myers – Perreault, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Little, Laine – Matthias, Lowry, Armia – Daňo, Copp, B. Tanev.
Skilliter, Peel – Barton, Galloway
MTS Centre, Winnipeg
Toronto

To je tedy z tohoto úvodního utkání letošní sezóny vše. Doufám, že se vám tento přenos líbil a někdy jindy za na počtenou.

Využití: 0:2
Účet poslední části otevřel brankou v přesilové hře hostující Marner. Po jeho brance přišel 87 sekundový úsek, ve kterém jsme mohli vidět hned tři branky, když z toho dvě dokázali vstřelit i domácí hokejisté, za které se trefili Scheifele a Perreault. Mezi tyto dva střelce dokázal vklínit svou první branku v letošní sezóně Matthews.

Nedalo by se říci, že by Toronto bylo v tomto utkání o tolik lepším týmem, jak ukazuje výsledek, protože minimálně po dvě třetiny byli Jets lepším mužstvem, avšak Maple Leafs udělili domácím hokejistům pořádnou lekci z produktivity, když nakonec porazili Winnipeg 7:2, a připsali si tak své první dva body do tabulky.
59:38'
O poslední akci domácí se ještě pokusil Armia, ale jeho snaha skončila hned na útočné modré, kde jej zpacifikovali hostující obránci.
59:10'
Nicméně Toronto se už nikam nežene a při přechodu to útoku dělá to stejné , jako Jets, když nahazuje puk za bránu Hellebuycka.
58:46'
Domácí jen nahodili puk do útočného pásma, kde si jej bez větších potíží přebírají hostující hokejisté.
58:00'
Domácí hokejisté se nyní málem velmi pěkně proháčkovali až před Andersena, ale jejich akce ztroskotala až na úplně posledním bránícím hráči Toronta.
57:17'
Matthews si nabruslil s pukem až do středu útočného pásma, odkud vystřelil, ale trefil jen před sebou stojícího hráče Winnipegu.
56:39'
Lowry poslal puk za bránu Toronta, kam se pro kotouč i sám vydal, ale čelil zde přesile, když proti němu byla hned trojice hráčů v bílém.
55:50'
Marleau se pokusil překvapit Hellebuycka z velkého úhlu a domácí brankář pokus hostujícího útočníka jen vyrazil na své spoluhráče.
55:34'
Střelec poslední branky utkání se ocitl v ofsajdu, takže se po komerční přestávce bude vhazovat ve středním pásmu.
54:58'
Enström pálil od modré čáry, avšak do jeho střely vložil svou hůl Marner, čímž tak zblokoval jeho pokus.
53:56'
Scheifele mohl vstřelit svou druhou branku v utkání, protože byl na pravé straně zcela sám, avšak se svou střelou jen trefil dobře postaveného Andersena.
53:28'
Další útočná akce Winnipegu skončila na modré čáře, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdového postavení.
52:57'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Tak s brankami se teď doslova roztrhl pytel, když Little získal puk za bránou Toronta, odkud jej přihrál MATHIEUOVI PERREAULTOVI, kterému dala hostující obrana příliš mnoho prostoru, a ten tak následně prostřelil Andersena. Asistence: Bryan Little.
51:51'
Toronto právě vstřelilo branku!
Maple Leafs však mají připravenou okamžitou odpověď, když Carrick nahodil puk od modré čáry směrem na bránu Jets, kde jej parádně tečoval AUSTON MATTHEWS přesně mezi betony Hellebuycka. Asistence: Connor Carrick, Anders Borgman.
51:31'
Domácí fanoušci se přeci jen dočkávají první branky v letošní sezóně. Laine obdržel puk na levou stranu, odkud následně křižnou přihrávkou přes brankoviště našel MARCA SCHEIFELEHO, který okamžitou střelou překonává Andersena. Asistence: Patrik Laine, Dustin Byfuglien.
50:31'
Kotouč je opět za bránou Jets a domácí navíc nyní odcházejí i střídat.
50:00'
Torontu se podařilo znova dostat puk ze svého obranného pásma a Winnipeg musí začít svůj další útok až do Hellebuycka.
49:36'
Ehlersovu přihrávku však sebral jeden z hostí a poslal puk alespoň do středního pásma.
49:25'
Morgan Rielly (TOR) trefil před bránou Wheelera svou holí do obličeje, a tak si Winnipeg zahraje další přesilovou hru. Podaří se domácím vstřelit alespoň čestnou branku?
49:08'
Kadriho střela z pravého kruhu skončila někde ve výstroji Hellebuycka, a ten tak svým zákrokem přerušuje hru. Pokračovat se bude až po komerční přestávce.
48:07'
Maple Leafs využívají přesilovou hru! Rielly vystřelil od modré čáry a Hellebuyck jeho pokus vyrazil před sebe, kde nejdříve zkoušel dorážet van Riemsdyk, jehož dorážka se odrazila od domácího brankáře přímo na hůl MITCHELLA MARNERA, který už poslal puk do sítě Jets. Asistence: James van Riemsdyk, Morgan Rielly.
47:51'
Tyler Myers (WPG) dostává dvě minuty za sekání, a Toronto si tak krátký okamžik zahraje proti třem.
47:30'
Torontu se nepodařil přechod do útočného pásma, když domácí obrana zachytila puk a následně jej Jets vyhodili.
47:07'
Winnipegu se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště, a domácí tak mohou odejít vystřídat.
46:39'
Marner vystřelil z levé strany a Hellebuyck jeho střelu vyrazil před sebe, kde se ještě k dorážce dostal van Riemsdyk, ale jeho dorážka už neměla potřebné parametry.
46:00'
Právě Byfuglien (WPG) je následně vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Toronto si zahraje svou čtvrtou přesilovou hru.
45:54'
Byfuglien se odhodlal k velké ráně od modré čáry a jeho pokus skončil na vyrážečce Andersena.
45:29'
Toronto opět vyhazuje puk přes celé kluziště, a Maple Leafs tak ubránili i tohle oslabení a drží si zatím 100% bilanci.
44:47'
Myers vystřelil další pokus směrem na bránu Toronta, avšak jeho střela proletěla jen těsně kolem Andersenovy brány.
44:06'
Po nepřesné přihrávce v útočné třetině se k puku dostávají hostující, kteří kotouč ihned vyhazují přes celé kluziště.
43:38'
Andreas Borgman (TOR) je dalším z hostujících hráčů, jenž usedne na trestnou lavici, když si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.
43:13'
Až nyní se ke střele protlačil Lowry, jehož střela mířila mezi betony Andersena, ale ten tento prostor zavčas zavřel.
42:42'
Čtvrtá formace Winnipegu bojuje o puk v rohu kluziště, ale ani oni se zatím nemohou procpat do nějakého zakončení.
41:56'
Domácí hokejisté jsou opět vyhnáni ze svého útočného pásma a Jets musejí začít svou další útok začít až z vlastního obranného pásma.
41:34'
Jets nahodili kotouč do útočného pásma, kde se nakonec puk odrazil k Andersonovi, který jej raději ukryl pod svou lapačkou.
40:36'
Takto si Steve Mason asi svou premiéru v dresu Winnipegu nepředstavoval, když je po pěti brankách střídán.
40:36'
Tak Winnipeg bohužel nevymyslel nic, a tak se do útoku pustili hosté, když Kadri zavezl puk do rohu kluziště, odkud jen přihrál PATRICKU MARLEAUOVI, jenž okamžitou střelou vyhání Masona z brány Jets. Asistence: Nazem Kadri, Leo Komarov.
40:18'
Domácí hokejisté se ihned nacpali do svého útočného pásma a uvidíme co zde vymyslí.
40:01'
Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 27:19
Zblokované střely: 13:17
Hity: 11:11
Vhazování: 46:54 (%)
Ve druhé třetině se obrázek hry příliš nezměnil, když byl Winnipeg opět opticky lepším celkem, jenže Jets se zatím nedaří najít recept na výborně chytajícího Andersena.

Naopak Torontu se opět podařilo alespoň jednou prostřelit Masona, když se konkrétně prosadil Marleau, pro kterého to byla jeho první branka v novém dresu.
40:00'
39:34'
Další útočná akce domácích hokejistů je zastavena na modré čáře, kde se Jets opět dostali do ofsajdového postavení.
39:12'
Ehlers viděl před bránou najíždějícího Wheelera, kterému i přihrával, ale parádně zasáhl Brown, jenž vypíchl puk do rohu kluziště.
38:47'
Až nyní se domácí osvobodili a vyvezli puk až do svého útočného pásma, kde však špatně přešli modrou, a tak je jim odpískán ofsajd.
38:32'
Obrana Winnipegu se v závěru třetiny dostává do problémů, když se domácím nedaří dostat puk ze svého obranného pásma.
37:53'
Komarov se dostal k puku před bránou Winnipegu a jeho následné bekhendové zakončení jen proletělo kolem tyče domácí brány.
37:15'
Van Riemsdyk se pokusil překvapit Masona z hodně velkého úhlu, ale jeho střela skončila na boční síti domácí klece.
36:39'
Maple Leafs poslali znova puk přes celé hřiště, takže je hostům opět odpískáno zakázané uvolnění a hra se vrátí před Andersena.
36:12'
Wheeler nahodil puk do útočné třetiny, kde se od zadního mantinelu odrazil k Andersenovi, který jej raději schoval pod svou lapačkou.
35:50'
Toronto se snažilo urychlit svou rozehrávku, ale pas byl velice nepřesný, takže kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
35:39'
Jeden z fanoušků si z tohoto utkání odnese cenný suvenýr, protože právě do hlediště nyní ze středního pásma směroval puk. Následuje komerční přestávka.
35:23'
Gardiner pálil od modré čáry hodně nepřesně, když jeho střela letěla hodně mimo bránu Masona.
34:46'
Po nepřesné přihrávce Gardinera se k puku dostávají domácí, jenž jej vyvážejí až do svého útočného pásma.
34:10'
Domácím hokejistům se podařilo ukořisti puk a následně jej i poslat přes všechny čáry.
33:44'
Marner vyslal hodně nepříjemnou střelu z pravé strany, kterou Mason vytáhl svým ramenem mimo bránu Winnipegu.
33:21'
Josh Morrissey (WPG) zahákoval před bránou Kadriho, a tak si Toronto zahraje svou druhou přesilovou hru v utkání.
32:52'
Kadri se po svém návratu z trestné lavice protlačil až do zakončení ze středu útočného pásma a Mason si po delší době připisuje úspěšný zákrok.
32:07'
Ani střela Wheelera z pravého kruhu Andersena nepřekvapila a kotouč následně putuje až za bránu Winnipegu.
31:52'
Byfuglienovu střelu od modré Andersen viděl a kotouč opět vyrazil mimo svou bránu.
31:17'
Druhá formace Winnipegu se drží ve svém útočném pásmu, ale domácí zatím nepřichází s nějakou kloudnější střelou.
30:37'
Maple Leafs vyhráli následné vhazování a hosté ihned posílají puk až na Masona.
30:28'
Nazem Kadri (TOR) předvedl zcela zbytečný faul, když vysekl Byfuglienovi jeho hůl, a tak si za své počínání vysloužil dvě minuty na trestné. Pro Winnipeg to bude už šestá přesilová hra.
30:22'
Laineho střela z pravé strany letěla hodně mimo bránu Toronta, a tak se kotouč následně odráží mimo útočnou třetinu Winnipegu.
29:44'
Scheifele se snažil prokličkovat hned přes dva hostující hráče, ale domácí útočník skončil hned na prvním z obránců Toronta.
29:02'
Hosté chtěli nahodit puk do útočného pásma, jenže ten byl následně sražen na domácí střídačku, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
28:32'
Marner postrčil na modré puk do jízdy Matthewsovi, jenž viděl mezi kruhy volného PATRICKA MARLEAUA, kterému ihned přihrál a zkušený kanadský útočník poté skvěle vymíchal Masona, a vstřelil tak svou první branku v dresu Maple Leafs. Asistence: Auston Matthews, Mitch Marner.
28:17'
Maple Leafs tedy přežili i své páté oslabení a hosté se ihned ženou do útoku.
27:35'
Ani Myersova dělovka neprošla do brány Toronta, když Andersen opět vytáhl puk mimo tři tyče.
26:58'
Perreault schytal před bránou Toronta už druhou střelu Winnipegu a nyní by možná puk i skončil v síti nebýt domácího útočníka.
26:22'
Ani Scheifele nenašel prostor ve výstroji Andersena, který i jeho pokus vyrazil a hosté následně poslali puk přes celé kluziště.
25:59'
Wheelerovu střelu z pravého kruhu vyrazil Andersen svým betonem do rohu kluziště.
25:43'
Winnipeg si zahraje další přesilovou hru, protože na ledě bylo hned šest hráčů v bílém, takže je střídačka Toronta potrestána dvěma minutami.
25:29'
Matthias hledal vhodnou střeleckou pozici, když si nakonec nabruslil až do levého kruhu, ze kterého však stejně trefil jednoho z bránících hráčů Toronta.
24:48'
Daňo opět parádně napadal obránce Toronta a získal pro svůj tým puk, když se Jets následně snaží usadit ve svém útočném pásmu.
24:26'
Rielly vletěl s pukem do útočného pásma, kde nakonec i vystřelil a Mason jeho pokus vyrazil před sebe. Případná branka by však stejně neplatila, protože se předtím ozval hvizd čárového, který viděl ofsajd hostů.
24:13'
Laine získal puk ve středním pásmu a nabruslil si s ním až do útočné třetiny, kde však do jeho střely vložil svou hůl Hainsey a kotouč se poté odrazil do ochranné sítě.
23:22'
Daňo se snažil napadat rozehrávku Toronta, což se mu i nakonec podařilo, protože hosté jen vyhodili puk na obránce Winnipegu.
22:41'
Byfuglienovu střelu od modré Andersen jen vyrazil před sebe, kde se k dorážce dostal Mattias, jenž však následně poslal puk pouze do ležícího brankáře Toronta.
22:12'
Matthias uháněl zcela sám na Andersena, kterého chtěl překonat střelou mezi betony, avšak hostující brankář stihl tento prostor zavčas zavřít.
21:54'
A tak Toronto ubránilo i své čtvrté oslabení, když navíc Winnipeg následně poslal puk přes celé kluziště, takže se bude vhazovat před Masonem.
21:32'
Jets sice kombinují ve svém útočném pásmu, ale domácí hokejisté se nemohou dostat do nějakého zakončení.
20:58'
Torontu se podařilo dostat puk ze svého útočného pásma, a tak mohou hosté odejít vystřídat.
20:19'
Laine zavezl puk do útočného pásma, kde následně přihrával před bránu Wheelerovi, avšak tomu v tom nejdůležitějším okamžiku přizvedl Zajcev hůl.
20:01'
Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 17:11
Zblokované střely: 5:7
Hity: 6:10
Vhazování: 64:36 (%)
Tak je za námi hodně divoká první třetina utkání, ve které byl z větší části lepším celkem domácí Winnipeg, jenž hrál hned tři přesilové hry, ale domácím se ani jedna z nich nepodařilo využít, protože v bráně Toronta je zatím parádní Andersen. V poslední pětiminutovce však přišel velmi krutý trest pro domácí fanoušky.

Toronto totiž díky Kadrimu využilo hned svou první přesilovou hru a v samotném závěru se Jets dopustili hned dvou zaváhání ve své obranné hře, čehož využili van Riemsdyk a Nylander. Po první třetině je tedy stav utkání 3:0 pro hosty z Toronta.
20:00'
19:55'
Wheeler přihrál přesně mezi kruhy připravenému Lowrymu, jenž chtěl překonat Andersena na jeho bližší tyči, ale hostující brankář je zatím bezchybný.
19:36'
Je z toho alespoň přesilová hra, když je na dvě minuty za vysokou hůl vyloučen Jake Gardiner (TOR).
19:18'
MTS Centre po třech inkasovaných brankách doslova utichlo a domácí borci se ještě v závěru třetiny snaží něco vymyslet.
18:23'
Tak to je hodně studená sprcha pro domácí hokejisty! Toronto to nyní udělal parádně, když Matthews vyvezl puk na modrou čáru, kde jej přenechal Gardinerovi, jenž u brány Jets viděl nikým nehlídaného WILLIAMA NYLANDERA, a ten si ještě následně kotouč v klidu zpracoval a poté jej poslal do zcela odkryté brány. Asistence: Jake Gardiner, Auston Matthews.
17:40'
Bozak parádně vyhrál vhazování přímo na zcela volného JAMESE VAN RIEMSDYKA, kterého si nepohlídal Wheeler a hostující útočník svou okamžitou střelou prostřelil Masona. Asistence: Tyler Bozak.
17:38'
Naopak hostující hokejisté jsou úvodní brankou povzbuzeni a od modré se k další střele odhodlal Borgman, jehož pokus byl ještě tečován a Mason měl co dělat, aby kotouč skončil v jeho lapačce.
16:45'
Jets se snaží rychle odpovědět, ale domácím se zatím nedaří dostat do svého útočného pásma.
15:48'
Maple Leafs využívají přesilovou hru! První branku letošní sezóny vstřelují hosté z Toronta, když van Riemsdyk obdržel přihrávku na pravou stranu, kde se dvakrát neúspěšně snažil prostřelit Masona, jenž jeho střely vždy vyrazil, a tak si jej poté vzal NAZEM KADRI, kterému se už podařilo dostat puk do brány Winnipegu! Asistence: James van Riemsdyk, Tyler Bozak.
15:29'
Marnerova střela z pravé strany letěla těsně mimo bránu Jets a puk se navíc následně odrazil z útočného pásma.
15:06'
Winnipegu se ihned podařilo získat puk a domácí jej samozřejmě posílají přes všechny čáry.
15:00'
Jacob Trouba (WPG) udělal hodně zbytečný faul, protože domácí šli do protiútoku a obránce Winnipegu zcela mimo hru zahákoval jednoho z vracejících se hráčů Toronta. Maple Leafs si tedy zahrají svou první přesilovou hru v sezóně.
14:35'
Maple Leafs pouze poslali puk přes celé kluziště, a tak je hostujícím hokejistům odpískáno zakázané uvolnění.
14:08'
Marner schoval svou střelu hned za dva bránící hráče Winnipegu. Ty sice svým pokusem netrefil, ale bohužel kotouč nesměřoval ani mezi tři tyče.
13:19'
Ehlers zavezl puk až za bránu Toronta, odkud jej přihrával před Andersena, kde byl volný Matthias, jenže tomu kotouč přeskočil přes hůl.
12:56'
Trouba si musel na modré puk ještě zpracovávat, ale i tak se následně odhodlal k střele, která skončila v lapačce Andersena.
12:49'
Trouba vystřelil od modré čáry a jeho pokus ještě tečoval Little a naštěstí pro Andesena kotouč následně směřoval přesně do středu.
12:21'
Po neúspěšné střele Wheelera se ke kotouči dostal Komarov, který jej poslal až k Masonovi.
12:02'
Domácí už znova kombinují ve svém útočném pásmu.
11:33'
Aktivní napadání Toronta nyní přineslo své ovoce, když hosté získali puk a vyhodili jej přes všechny čáry.
11:21'
Connor Brown (TOR) si v předbrankovém prostoru nedal pozor na svou hokejku, která vylétla až do obličeje jednoho z obránců Winnipegu, a tak za svůj faul dostává dvě minuty. Jets si tedy zahrají už třetí přesilovou hru v první třetině, která začne až po komerční přestávce.
11:00'
Toronto pouze odevzdalo puk svému soupeři a hokejisté Winnipegu se ženou do dalšího útoku.
10:05'
Byfuglien podržel puk na modré a následně si s ním nabruslil až do pravého kruhu, odkud i vystřelil a Andersen jeho pokus vyrazil za svou klec.
09:43'
Maple Leafs se následně opět ocitli v ofsajdu, takže je tu další vhazování před útočným pásmem Toronta.
09:23'
Van Riemsdyk se nyní dostal do zakončení z otočky, které však nemělo potřebnou sílu, a tak jej Mason bez větších potíží vyrazil.
09:15'
Kotouč nyní skončil na jedné ze střídaček, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
09:04'
Nicméně Winnipeg je zatím do svého obranného pásma pustit nechce, když domácí opět drží puk v útočné třetině.
08:41'
Toronto přežilo i své druhé oslabení v utkání, a tak se hosté opět mohou pustit do svých ofenzivních choutek.
08:12'
Morrissey se nyní opřel do své střely z levé strany a Andersen jen vyrazil puk nad sebe.
07:29'
Trouba se parádně protáhl po pravé straně až před Andersena, který však jeho následný pokus vytěsnil mimo tři tyče.
07:10'
Wheelerovi nyní nevyšla přihrávka na Laineho, když kotouč sebral jeden z obránců Toronta, který jej posílá přes všechny čáry.
06:45'
Laine ztratil puk ve středním pásmu, a tak ho hosté rychle posílají za bránu Masona.
06:26'
Winnipeg Jets bude zřejmě hrát další přesilovou hru, protože na dvě minuty by měl být vyloučen Leo Komarov (TOR). Ovšem trest je velice zajímavý, protože by se mělo jedno o nebezpečnou výstroj, a to konkrétně něco s helmou Komarova, což se samozřejmě velice nelíbí hostujícímu trenérovi Mikeu Babcockovi.
05:32'
Maple Leafs nahodili puk do útočného pásma, ale hostům se opět nějak podařilo dostat do ofsajdu, takže se bude vhazovat ve středovém kruhu.
05:19'
Hosté se už dostali s pukem mimo útočné pásmo, a tak je Torontu odpískáno postavení mimo hru.
05:12'
Patrick Marleau se mohl v dresu Maple Leafs uvést ihned brankou, když s Nylanderem ujel ve dvou na jednoho a mladý Švéd nahrál zkušenému útočníkovy mezi kruhy, který ihned vystřelil a jeho pokus šel bohužel přesně do středu brány, kde byl připravený Mason.
04:51'
Toronto tedy přežilo své první oslabení. Andersen se v něm rozhodně nenudil, když musel likvidovat hned několik nebezpečných střel.
04:28'
Myers vystřelil během chvilky hned dvakrát od modré čáry, avšak ani jedna z jeho střel si cestu za záda Andersena nenašla.
03:44'
Další střela Laineho však už byla mnohem nebezpečnější a Andersen musel předvést parádní zákrok, aby jeho pokus alespoň vyrazil.
03:13'
Laine obdržel přihrávku na pravou stranu, ale do jeho střely stihl vložil svou hůl jeden z bránících hráčů a puk poté letěl nad bránu Winnipegu.
02:41'
Winnipeg si zahraje první přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen Morgan Rielly (TOR).
02:22'
Kadri se snažil obkroužit domácí klec, ale měl na sobě pověšeného obránce Winnipegu, a tak jeho pokus nešel ani do brány Winnipegu.
01:45'
Nylander zavezl puk za bránu Winnipegu, odkud jej nahrál před Masona a zde si nedůrazná obrana domácích nepohlídala najíždějícího Kulikova, jenž však z bezprostřední blízkosti neuspěl.
01:24'
A další velká šance domácích, které opět vznikla po zblokovaném nahození jednoho z obránců, protože si puk poté vzal Little, který si nabruslil až před Andersena, jenže jeho následné zakončení se nevlezlo mezi tři tyče.
00:50'
Domácí už mohli jít do vedení, když nahození Morrisseye se z čista jasna sneslo na hůl Matthiase, jenž byl jen kousek před Andersenem, ale hostující brankář jeho střelu chytil.
00:13'
To vyhráli hostující hokejisté z Toronta, kteří se ihned vydali do útoku, ale Kadriho střelu z pravé strany zastavil jeden z obránců Winnipegu.
00:01'
Tak všechny formality jsou už za námi, a tak je na čase, aby za malou chvíli proběhlo úvodní vhazování sezóny 2017/18.
Vyprodaným MTS Centre se už nese kanadská hymna.
Hráči a fanoušci nyní uctí minutou ticha oběti nedávného incidentu v Las Vegas.
Tak a na led jsou konečně vpuštěni i hokejisté Toronta Maple Leafs.
Jako poslední nastoupil na led útočník Matthieu Perrault, avšak domácí komentátor pokračuje i s hráči, jenž jsou v tomto utkání mimo sestavu a stojí nyní na střídačce.
Na led přichází domácí hokejisté, jenž jsou v nové sezóně postupně vyjmenováváni po jednom.

Winnipeg Jets: S. Mason (Hellebuyck) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, D. Kulikov, T. Myers – Perreault, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Little, Laine – Matthias, Lowry, Armia – Daňo, Copp, B. Tanev.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Borgman, C. Carrick – Hyman, Matthews, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Marleau, Kadri, Komarov – M. Martin, Fehr, Co. Brown.

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Barton, Galloway.
Vzájemná utkání

Jelikož se jedná o konferenční souboj, tak se oba týmy v minulé sezóně střetly pouze ve dvou utkáních a dá se říct, že v nich vyšly opravdu vyrovnaně. Oba zápasy totiž muselo rozhodovat prodloužení a v obou se vždy radovali domácí hokejisté. Navíc se shodovalo i skóre, protože vždy vyhrál domácí celek 5:4.

20.10.16 Winnipeg Jets – Toronto Maple Leafs 5:4 pp.
22.2.17 Toronto Maple Leafs – Winnipeg Jets 5:4 pp.
Winnipeg Jets

Winnipeg v minulém ročníku získal dohromady 87 bodů (40-35-7), což jej zařadilo na nejméně populární příčku, a to devátou, která znamená konec sezóny už po základní části. Jets chybělo na osmý Nashville hned sedm bodů.

Velkým problémem týmu z Centrální konference byl v minulém ročníku počet inkasovaných branek, jenž byl v konečném součtu 4. nejhorší v Západní konferenci. Sázka na mladé duo Hellebuyck-Hutchinson se Jets příliš nevydařila, a proto také před sezónou podepsali Steva Masona, jenž by měl zmenšit počet inkasovaných branek.

Nutno však dodat, že naopak útok Winnipegu byl druhým nejlepším na Západě. Ofenzíva by teda opět měla spoléhat na Marca Scheifeleho a Blakea Wheelera. Především však poté nesmíme zapomenout na mladého ostrostřelce Patrika Laineho, který nastoupí do svého druhé ročníku. Finský útočník během svého prvního roku u Jets nastřílel neskutečných 36 branek a uvidíme zdali se mu tohle číslo povede ještě navýšit.
Toronto Maple Leafs

Tým z Atlantické divize se v minulém ročníku umístil na 8. místě Východní konference, když nasbíral 95 bodů (40-27-15). To tedy pro Toronto znamenalo postup z poslední místa do vyřazovacích soubojů a navíc je tedy v prvním kole čekal nejlepší tým Východu, což byl Washington Capitals.

Mladý tým okolo Austona Matthewse však nedal svou kůži lacino. Washington měl totiž s Torontem velké potíže, což jen dokazuje, že hned pět ze šesti zápasů muselo rozhodovat prodloužení. Nicméně Capitals nakonec roli favorita potvrdili a v sérii nakonec zvítězili 4:2, čímž tak Maple Leafs ukončili sezónu.

Kanadský tým však z této série získal do dalších sezón velké zkušenosti a už v tomto ročníku se od něj dá očekávat opět o něco více. Kádr se přes léto příliš nezměnil, když trenér Mike Babcock bude opět spoléhat na své mladé hráče, jako jsou Auston Matthews, William Nylander nebo Mitchell Marner. Jednu akvizici do týmu je však nutné zmínit, a to zkušeného Patricka Marleaua, se kterým se už rozloučili v San Jose a kanadský útočník nyní bude předávat cenné zkušenosti v Torontu.
Vítám vás na startu nového ročníku nejlepší hokejové ligy světa, která už má za sebou veškeré přípravné kempy a nyní už je opět na řadě velký boj o každičký bod. O úvodní utkání se postarají kanadské celky, když Winnipeg Jets na svém ledě přivítá Toronto Maple Leafs.

Jedná se tedy ihned o střed Západu a Východu, takže se dá očekávat velmi zajímavá podívaná, kterou vám zde velice rád zprostředkuji. Start zápasu je sice naplánován na 01:00, ale jak už je u NHL známo, tak samotné úvodní vhazování proběhne s minimálně desetiminutovým zpožděním.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.