NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Columbus - 5. listopadu 2018   03:00

Anaheim
Anaheim
29:09' Fowler (Rakell, Montour) • 38:26' Fowler (Lundeström, Sherwood) • 60:36' Fowler (Henrique, Silfverberg)
3:2
(0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Columbus
Columbus
23:33' Dubois  (Jenner, S. Jones) • 59:28' Dubois  (Dubinsky, S. Jones)
Anaheim
Gibson (R. Miller) – Fowler (A), Welinski, Ja. Larsson, H. Lindholm, M. Pettersson, Montour – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – Rakell, Henrique (A), Åberg – Sherwood, Lundeström, Eaves – Street, Carrick, Gibbons. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

3. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 30-26; Zablokované střely: 10-14; Vhazování: 51%-49%; Hity: 13-18; Přesilové hry: 0/5-0/6; Trestné minuty: 12-10.
Souboj dvou střelců skončil po šedesáti minutách nerozhodně, když Cam Fowler dvěma góly otočil skóre po úvodním gólu Pierrea-Luca Duboise ve druhé třetině na stranu Ducks a 32 sekund před koncem útočník Blue Jackets poslal dnešní zápas do prodloužení. V němž ovšem nevyužil velkou šanci Seth Jones a na opačné straně přišel trest, když Cam Fowler vystřelil Anaheimu vítězství a zkompletoval hattrick. Konečný výsledek zajímavého utkání v Honda Center. Anaheim Ducks 3 Columbus Blue Jackets 2.
60:36'
Anaheim právě vstřelil branku!
Adam Henrique si z levého křídla sjel před bránu, kde si chtěl puk rychle hodit na bekhend, jenže mu sjel z hole a CAM FOWLER střelou z úhlu z pravého kruhu zavěsil pod horní tyč odkryté brány a zkompletoval hattrick! Ducks vítězí 3:2! Asistence: Adam Henrique a Jakob Silfverberg.
60:15'
Seth Jones se mohl stát hrdinou a rychle prodloužení ukončit, jenže byl v samostatném úniku tísněn a trefil z blízkosti pouze hruď Johna Gibsona, který podržel Ducks nad vodou!
60:01'
Začalo prodloužení.
Pierre-Luc Dubois a Cam Fowler vstřelili shodně dva góly, a tak nás v Honda Center čeká bonus v podobě prodloužení. Skóre po třetí třetině. Jak dnešní zápas dopadne? Anaheim Ducks 2 Columbus Blue Jackets 2.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:28'
Columbus právě vstřelil branku!
PIERRE-LUC DUBOIS se po nepřesvědčivém zákroku Johna Gibsona proti střele od modré čáry dostal u pravé tyče k dorážce a v obrovské šanci nezaváhal, když při hře bez brankáře vyrovnal svým druhým gólem v zápase na 2:2! Asistence: Brandon Dubinsky a Seth Jones.
59:04'
Joonas Korpisalo naskočil na střídačku a Columbus hraje bez brankáře!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:40'
Hlavní trenér Columbusu si vyžádal oddechový čas. John Tortorella chce své hráče nechat vydechnout.
58:40'
Rickard Rakell si zpoza brány vybruslil k pravé tyči, kde se snažil prosadit bekhendem, jenže Joonas Korpisalo u ní nenechal ani jedno volné místo. Hra přerušena.
57:53'
Ducks rychle rozpohybovali puk v útočném pásmu a od střídaček přišla prudká rána, která minula přední tyč.
57:00'
Marcus Pettersson na levém křídle vystřelil z úhlu a Joonas Korpisalo si připsal další snadný zákrok.
56:25'
Hampus Lindholm vystřelil z pravého kruhu a Joonas Korpisalo na přední tyči lapil puk do své lapačky.
55:22'
Pierre-Luc Dubois předvedl v pravém rohu útočného pásma nádhernou stahovačku a dostal se před bránu, kde se puk snažil po ledě poslat ke vzdálenější levé tyči, John Gibson ho ale pravým betonem vykopl! Skvělá příležitost.
54:46'
Columbus vypálil z levého kruhu pro vhazování a John Gibson opět jejich střelu kryl ve svém náručí.
54:12'
Cam Fowler po splnění defenzivních povinností mohl vstřelit na levém křídle z úhlu hattrick, jenže Joonas Korpisalo jeho ránu z úhlu kryl. Komerční přestávka.
54:00'
Cam Fowler musel v pravém rohu obranného pásma hrát, protože zakázané uvolnění se nepískalo.
53:32'
Střela Columbusu z pravého kruhu pro vhazování byla zablokována a Ducks poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
51:56'
Hampus Lindholm vystřelil z levého kruhu a připravený Joonas Korpisalo puk sevřel ve své náruči.
51:39'
John Gibson si snadno poradil se střelou hostů od střídaček, kterou na vzdálenější levé tyči vyrážečkou vyrazil do rohu ledové plochy Honda Center.
51:02'
David Savard napálil puk ze středního pásma do útočné třetiny, jenže Blue Jackets se ho nepodařilo dojet.
50:26'
Joonas Korpisalo rychle rozehrál, jenže Blue Jackets se ocitli v postavení mimo hru. Komerční přestávka.
49:41'
Ryan Murray na levém křídle vystřelil zápěstím od modré čáry a jeho pokus na vrcholu kruhu pro vhazování zablokoval dobře postavený Cam Fowler.
48:24'
Ryan Murray se po odrazu kotouče od hrazení za bránou ocitl u pravé tyče v šanci a bez přípravy trefil poskakující puk, John Gibson ho ale podržel v náručí a přerušil hru. Následuje krátká komerční přestávka.
46:09'
Hampus Lindholm se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže svou střelu zřejmě otřel o pravou tyč, od které se puk odrazil mimo bránu Joonase Korpisala! Ducks málem poprvé vedli o dva góly.
45:50'
Vyloučený Alexander Wennberg už je také zpět na ledě, a tak oba týmy hrají opět v plném počtu.
45:45'
Ducks vystřelili z levého kruhu a Joonas Korpisalo na přední tyči puk vyrážečkou vyrazil do rohu ledové plochy.
44:38'
Cam Fowler se vrátil z trestné lavice zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra domácího Anaheimu.
43:50'
Artěmij Panarin sice po přihrávce zpoza brány skóroval z levého kruhu, jenže Alexander Wennberg těsně předtím fauloval a dostal dvě minuty za podržení.
42:59'
Cam Atkinson si na bodu pravého kruhu najel na přihrávku Alexandera Wennberga zpoza brány a tvrdou ránou bez přípravy našel otevřenou náruč Johna Gibsona.
42:38'
Cam Fowler usedl na trestnou lavici poté, co vyfasoval dvě minuty za hrubost. Ducks ještě byli rádi, že si Blue Jackets nevykoledovali přesilovou hru 5 na 3, puk šel ale přes ochranné sklo s přispěním teče.
41:49'
Markus Nutivaara zkusil vyrovnat střelou z pravého kruhu, která byla slabá, a John Gibson puk zachytil.
41:00'
Vyloučený Hampus Lindholm je zpět na ledě a Columbus nevyužil ani jednu z pěti přesilových her v zápase.
40:01'
Ryan Kesler vyhrál důležité vhazování na začátku třetí třetiny, protože Ducks budou hrát ještě minutu v oslabení. Na trestné lavici sedí Hampus Lindholm.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-14; Zablokované střely: 4-11; Vhazování: 53%-47%; Hity: 9-13; Přesilové hry: 0/4-0/5; Trestné min: 10-8.
Třetí třetina začne přibližně v 5:01.
Pierre-Luc Dubois byl sice třikrát vyloučen, jenže po posledním návratu na ledovou plochu dokázal skórovat a v úvodu druhé části poslal Blue Jackets do vedení. Netrvalo to ovšem dlouho a Cam Fowler svým prvním gólem v sezóně vyrovnal, aby v závěru druhé části výstavní střelou zápas otočil. Skóre po druhé třetině utkání. Anaheim Ducks 2 Columbus Blue Jackets 1.
40:00'
39:34'
Artějim Panarin bekhendovou přihrávkou z levého křídla oslovil v mezikruží Cama Atkinsona, který se ocitl mezi kruhy úplně sám a střelou zápěstím mířil těsně nad ledem k pravé tyči, jenže John Gibson puk vyrazl levým betonem a následná dorážka útočníka Jackets vpádu po ledě zamířila vedle pravé tyče brankáře Ducks!
39:00'
Elias Lindholm byl hodně přísně vyloučen a musel usednout na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:26'
CAM FOWLER si na vrcholu mezikruží zpracoval zpětnou přihrávku Isaca Lundeströma z pravého křídla a parádní střelou vymetl nad lapačkou Joonase Korpisala pravý horní roh brány, kde se puk na cestě do sítě odrazil od tyče! Druhý gól. Asistence: Isac Lundeström a Kiefer Sherwood.
37:44'
Riley Nash se po vyjetí zpoza brány snažil prosadit u pravé tyče bekhendem a po zákroku Johna Gibsona levým betonem a jeho následné dorážce se puk nebezpečně snášel ze vzduchu ke vzdálenější levé tyči, kde se z další dorážky marně snažil prosadit Brandon Dubinsky!
37:29'
David Savard od modré čáry napřáhl ke střele zápěstím, kterou John Gibson snadno ukryl v lapačce.
36:56'
Nick Foligno sice zpracoval puk na pravém křídle, jenže i kdyby se dostal do šance, předcházel by jí ofsajd.
36:02'
Domácí zablokovali pokus Columbusu z pravého kruhu pro vhazování a poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
35:29'
Ducks na levém křídle nemohli pokračovat v akci, jelikož se pískalo postavení mimo hru.
34:33'
Riley Nash se společně se spoluhráči snažit puk dorazit do sítě, jenže v obrovském závaru se nejlépe zorientoval John Gibson, který puk zmrazil pod lapačkou. Komerční přestávka.
34:00'
Seth Jones na levém křídle vypálil od modré čáry nad bránu a vyloučený Jakob Silfverberg je zpět na ledě.
32:00'
Další přesilová hra pro Columbus. Jakob Silfverberg byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
31:40'
Cam Atkinson se po dlouhé diagonální přihrávce z levého křídla snažil na vzdálenější pravé tyči z úhlu skórovat do prázdné brány, jenže John Gibson se stačil přesunout a puk fantastickým zákrokem vyrazit! Obrovská šance Jackets.
31:15'
Joonas Korpisalo si poradil se střelou Brandona Montoura od modré čáry a poté i s dorážku Ducks z mezikruží, kterou vytáhl lapačkou mimo!
31:04'
John Gibson si snadno poradil se střelou Jackets od střídaček a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
29:42'
Josh Anderson už je také zpět na ledě, což znamená, že oba týmy nyní hrají opět v plném počtu.
29:23'
Ryan Kesler se vrátil zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra domácích hokejistů Anaheimu.
29:09'
Rickard Rakell se nádhernou stahovačkou zbavil v pravém kruhu Markuse Nutivaary, a přestože mu puk ujel, na vzdálenější levé tyči toho využil CAM FOWLER, když z blízkosti zvedl puk nad vyrážečkou Joonase Korpisala pod horní tyč a vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL! Asistence: Rickard Rakell a Brandon Montour.
27:42'
Josh Anderson zastavil přečíslení Ducks dva na jednoho během oslabení za cenu faulu a dostal dvě minuty za sekání. Přesilová hra Columbusu rychle končí.
27:35'
Jackets vypálili z levého kruhu a John Gibson byl na přední tyči připraven, když puk vyrazil do rohu ledové plochy.
27:23'
Ryan Kesler vyvolal drobnou potyčku a dostal dvě minuty za hrubost. Třetí přesilová hra pro Jackets.
27:23'
Kiefer Sherwood se dostal na vrcholu levého kruhu ke střele zápěstím, kterou Joonas Korpisalo podržel.
26:08'
Ducks se na levém křídle dostali ke střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.
25:26'
Markus Nutivaara po vyhraném vhazování v útočném pásmu napřáhl na pravém křídle od modré čáry k prudké ráně, která zamířila nad bránu Johna Gibsona.
25:12'
John Gibson si snadno poradil s nahozením Blue Jackets z vrcholu levého kruhu podržel puk v náručí.
23:33'
PIERRE-LUC DUBOIS byl sice třikrát vyloučen, jenže nyní si na vrcholu pravého kruhu najel na zpětnou přihrávku od Boonea Jennera a střelou zápěstím poslal puk mezi betony Johna Gibsona! Ducks nevyužili žádnou z šancí a nyní za to pykají. Asistence: Boone Jenner a Seth Jones.
23:22'
Pontus Åberg se u levé tyče neprosadil a Pierre-Luc Dubois se potřetí v zápase vrátil z trestné lavice po dvou minutách na ledovou plochu.
21:22'
Joonas Korpisalo si poradil se střelou Ducks od modré čáry a Pierre-Luc Dubois potřetí v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění.
20:49'
Adam Henrique si najel na přední tyči na přihrávku Andrewa Cogliana z levého křídla, jenže poté bekhendem nabral puk jako na vidle a bránu z blízkosti přestřelil.
20:17'
Vstupujeme do prostřední části utkání v Honda Center, kde zatím marně čekáme na úvodní gól, přestože Ducks měli v první části několik kvalitních šancí.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-3; Zablokované střely: 2-7; Vhazování: 47%-53%; Hity: 5-6; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně v 4:03.
Ducks si během první třetiny zápasu vytvořili tři slibné brankové příležitosti, jenže všechny měly společného jmenovatele Joonase Korpisala, který po úvodních dvaceti minutách drží čisté konto, stejně jako na opačné straně John Gibson. Skóre po první třetině utkání. Anaheim Ducks 0 Columbus Blue Jackets 0.
20:00'
19:58'
Nahození Ducks ze středního pásma skončilo v ochranné síti a v první třetině už se určitě nic nestane.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:15'
Anaheim se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, jenže z levého kruhu i vrcholu mezikruží byly zablokovány. Blue Jackets zatím brání až na výjimky dobře.
16:26'
Od modré čáry poté přišly další dvě střely Ducks, z nichž druhá opustila hrací plochu. Následuje komerční přestávka.
16:19'
Patrick Eaves dobře vypálil z bodu levého kruhu, jenže Joonas Korpisalo jeho střelu na přední tyči vyrazil a poté si poradil i s dorážkou jeho spoluhráče z ostrého úhlu.
15:24'
Ani jednomu z týmů se dnes v přesilových hrách nedaří a oba nevyužili ani jednu ze dvou početních výhod. Debutující Sam Carrick se vrátil z trestné lavice zpět.
13:24'
Sam Carrick byl vyloučen na dvě minuty za sekání a hokejisté Columbusu si zahrají přesilovou hru.
12:04'
Pontus Åberg se ocitl u levé tyče ve velké šanci a bekhendem z blízkosti zvedal puk pod horní tyč, jenže Joonas Korpisalo kotouč výtečně vyrazil vyrážečkou! Parádní brankářský motýl!
11:13'
Columbus vyrážel do nebezpečného přečíslení tři na dva, jenže útok hostů zastavilo postavení mimo hru.
10:37'
Zach Werenski vypálil z bodu pravého kruhu pro vhazování a John Gibson na přední tyči dokázal puk podržet s problémy v náručí. Po přerušení následuje komerční přestávka. Zatím čekáme na gól.
09:41'
Ducks nesehráli přesilovou hru vůbec dobře a ani druhá přesilová hra Anaheimu v řadě úvodní gól nepřinesla.
07:41'
Pierre-Luc Dubois byl podruhé v řadě vyloučen, tentokrát za sekání. Druhá přesilová hra pro Anaheim.
06:57'
Nahození Ducks od modré čáry zamířilo do ochranné sítě a prostor dostává reklamní přestávka.
06:53'
Vyloučený Pierre-Luc Dubois je zpět na ledě a také Columbus přečkal úvodní oslabení dnešního zápasu.
06:01'
Patrick Eaves se ocitl po krátké zpětné přihrávce z levého křídla v mezikruží ve velké šanci, jenže Joonas Korpisalo dokázal jeho pokus zřejmě hrudí vyrazit! Ke gólu nechybělo mnoho.
05:36'
Jakob Silfverberg před bránou tečoval nahození Andyho Welinskiho z vrcholu pravého kruhu a Joonas Korpisalo měl obrovské štěstí, že puk pravým betonem vyrazil, protože puk mezi ním a pravou rukou mířil ke vzdálenější levé tyči!
04:53'
Hampus Lindholm z levého kruhu minul vzdálenější pravý horní roh brány a poté byl faulován. Pierre-Luc Dubois usedl na trestnou lavici za nedovolené hákování.
03:27'
Brandon Montour napřáhl na pravé straně od modré čáry k prudké ráně s příklepem, kterou Joonas Korpisalo vyrazil.
02:45'
Columbus si během úvodní přesilové hry žádnou slibnou šanci nevytvořil a Anaheim úvodní oslabení snadno přečkal.
00:45'
Jacob Larsson byl vyloučen na dvě minuty za držení a Columbus si zahraje první přesilovou hru zápasu.
00:33'
Pierre-Luc Dubois se ocitl před bránou v šanci po jejím rychlém objetí, John Gibson ale puk dobře vyrazil.
00:07'
Utkání v Honda Center bylo zahájeno a Joonas Korpisalo si připsal první zásah do hry, když u pravé tyče pod lapačkou zmrazil nahození hokejistů Anaheimu.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Welinski, Ja. Larsson, H. Lindholm, M. Pettersson, Montour – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – Rakell, Henrique (A), Åberg – Sherwood, Lundeström, Eaves – Street, Carrick, Gibbons. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones (A), R. Murray, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno (C), Jenner (A), J. Anderson – Bjorkstrand, Wennberg, Duclair – Riley Nash, Dubinsky, Hännikäinen. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Francis Charron. Čároví: Shandor Alphonso, Trent Knorr.
Předpokládané úvodní sestavy:

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Welinski, H. Lindholm, Ja. Larsson, M. Pettersson, Montour – Rakell, Getzlaf, Åberg – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Lundeström, Henrique, Eaves – Gibbons, Kossila, Sherwood.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, R. Murray, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Bjorkstrand, Wennberg, Duclair – Riley Nash, Dubinsky, Hännikäinen.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Blue Jackets jsou na tom o něco lépe, nicméně v posledních zápasech nejsou jejich výkony rovněž kdovíjaké. Včera navíc odehrál Columbus těžký duel na ledě Los Angeles, kde nebodoval a prohrál 1:4, což hostům na sebevědomí určitě nepřidá. Dokáží Blue Jackets najet znovu na vítěznou vlnu a pojistit si bodově v Anaheimu třetí příčku v Metropolitní divizi?
ANAHEIM DUCKS

Anaheimu se v posledních zápasech příliš nedařilo a klub se tabulkou nenápadně propadl a pouze dva týmy v Západní konferenci jsou na tom hůře. V minulém zápase dokázali Ducks alespoň bodovat, když s Rangers padli až po samostatných nájezdech. I dnes se bude Anaheim spoléhat především na výkon Johna Gibsona, který je klíčovou postavou celého týmu.
Přeji krásnou hokejovou noc! Dnešní program NHL uzavře utkání hrané v Kalifornii, kde Anaheim přivítá Columbus. Který z celků se bude radovat z vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.