NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : San Jose - 9. prosince 2018   02:05

Arizona
Arizona
26:55' Schmaltz (Keller, Galchenyuk) • 30:43' Richardson (Chychrun) • 45:45' Pánik (Richardson)
3:5
(0:2, 2:1, 1:2)
San Jose
San Jose
14:36' Pavelski  (Dillon, E. Karlsson) • 15:26' Couture  (Hertl, Meier) • 25:10' E. Kane   • 54:13' Radil  (Vlasic, Braun) • 59:09' Hertl  (Couture, Meier)
Arizona
O'Rourke, Brenk – Driscoll, Nansen
Gila River Arena, Glendale
13 780 diváků
San Jose

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 2:2
Je dobojováno a San Jose se může začít radovat ze dvou bodů. Přitom to s hosty ve třetí třetině nevypadalo nejlépe, Arizona byla v tlaku, vytvářela si šance a ve 46. minutě dokonce Richard Pánik srovnal na 3:3. Další příležitosti ale vychytal gólman Dell a hosté se pomalu nadechovali. A pak to přišlo. V 55. minutě si zpoza branky vyjel Lukáš Radil, bekhendem zamířil za Hillova záda a svou vůbec první brankou v NHL vrátil San Jose vedení. A jak se později ukázalo, byla to branka vítězná, neboť soupeř na tento úder zareagovat nedokázal, naopak při závěrečné power-play pečetil výsledek střelou do prázdné branky Tomáš Hertl. San Jose si odváží body za výhru 5:3 a odčinilo tak porážku ze včerejší noci na ledě Dallasu.
59:15'
Domácí stále pokouší power-play a jsou natlačeni v útočném pásmu.
59:09'
San Jose právě vstřelilo branku!
Patrně je rozhodnuto. Domácí neudrželi útočné pásmo a i když se jim ještě podařilo první střelu do opuštěné branky zablokovat, tak se San Jose udrželo u puku a druhý pokus, který od mantinelu vyslal TOMÁŠ HERTL, už v brance skončil – 3:5. Asistence: Logan Couture, Timo Meier.
58:50'
Je tu power-play domácích, Hill je na střídačce.
58:18'
Kane pouze vysokým obloučkem vyhodil puk do středního pásma, hosté nyní pouze brání své pámo.
57:20'
Goligoskiho tvrdá střela byla sražena Goodrowem, k Dellovi se puk vůbec nedostal.
56:56'
Zakázané uvolnění domácích, hra se tak vrací před Hilla.
56:30'
Hosté se nyní snaží napadat rozehrávku Arizony tak, aby se hrálo co možná nejdál od Dellovy branky.
55:10'
Chvíli to vypadalo, že hosté budou potrestáni menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě, nakonec se ale pouze vhazovalo ve středním pásmu a oba týmy pokračují v plném počtu.
54:36'
Hala propukla radostí, neboť Keller vyjel zpoza branky a snažil se o zasunutí za Della. Galchenyuk navíc na brankovišti dorážel a dokonce to vypadalo, že Dell si puk sám srazil za svá záda. Rozhodčí se šli přesvědčit k videu a po krátkém prohlížení rozhodli, že se o gól nejednalo!
54:13'
Hosté opět vedou! Po akci v pásmu se za brankou chopil puku LUKÁŠ RADIL, bleskově si vyjel a bekhendem překonal přemisťujícího se Hilla. Pro českého útočníka to byl vůbec první gól v NHL! Asistence: Marc-Édouard Vlasic, Justin Braun.
53:26'
Pánik poslal přihrávku na modrou na Oesterleho, jeho okamžitá rána byla sražena ještě před Dellem.
52:51'
San Jose se začíná trochu probouzet, je nyní častěji v útočném pásmu, chce to ale ještě zapracovat na finální fázi.
51:34'
M. Karlsson sice v rohu vybojoval puk, posunutí hry na modrou se však nesetkalo s úspěchem. Hra se tak přesunula do středního pásma.
50:10'
Už se zase hrálo na druhé straně, Kaneova střela byla sražena mimo.
49:27'
Dell musel rozehrávat zpoza branky a neměl mnoho prostoru, z obou stran na něj mířil někdo z domácích. Ve spolupráci s Meierem to ale jakžtakž zvládl.
48:38'
Braunova střela šla mimo Hillovu branku, Vlasicův pokus byl zastaven ještě než se vůbec puk dostal k brankáři.
47:55'
Domácí cítí, že mají na to, aby skóre dokonale otočili. San Jose je v posledních minutách u puku vždy o něco později.
46:48'
Stepan prověřil Della, ten byl nyní na místě a puk vyrazil do bezpečí.
45:45'
Arizona právě vstřelila branku!
Náskok hostů je pryč, Arizona právě srovnala! Na levé straně zůstal zcela zapomenutý RICHARD PÁNIK, dostal dlouhou přihrávku, najel si do pozice a střelou po ledě prostřelil Della mezi betony. Asistence: Brad Richardson.
45:32'
Nahození M. Karlssona skončilo u Hilla, ten si nechtěl přidělávat problémy a tak raději přerušil hru.
44:40'
Hraje se dlouho bez přerušení a Arizona je neustále v náporu. Hosté se ještě nedostali k vážnějšímu výpadu.
43:45'
Hertl dobře zaforčekoval, donutil domácí vyjet z pásma a moc nescházelo k tomu, aby se dokonce po vypíchnutí dostal do brejku.
42:58'
Až moc prostoru dostal na pravé straně Kempe, najel si do pozice, Dell ale jeho prudký švih zvládl vyrazit.
41:59'
E. Karlsson za vlastní brankou, čeká na spoluhráče a chce rozehrát dlouhým pasem.
40:59'
K odraženému puku se dostal Pánik, zakončit už ale nedokázal.
40:45'
Arizona se hned na začátku třetiny snaží o vyrovnání a je natlačena v útočném pásmu.

Hity: 24:15
Po dvou třetinách stále platí, že hosté jsou blíže k výhře, jenže jejich náskok nyní činí pouze jedinou branku. A přitom San Jose vedlo 3:0, neboť Evander Kane využil své rychlosti a po oklamání gólmana navýšil náskok. Jenže poté se Arizona probudila, ve 27. minutě se nejprve prosadil Nick Schmaltz a od 31. minuty to bylo už jen o gól, to Brad Richardson poslal prudký švih pod Dellovo břevno. V závěru mohly padnout branky na obou stranách, gólmani si už ale dali velký pozor a své branky uhájili. Výsledek zdaleka není rozhodnutý, třetí třetina bude opravdu zajímavá!
40:00'
39:52'
Domácí ještě vystupňovali nápor před Dellem, ten ale s vypětím sil a pomocí spoluhráčů vyrovnání nedopustil.
39:25'
Už to vypadalo, že se Pánik dostane do brejku a bude mít šanci dát gól do šatny, v rozhodujícím okamžiku mu ale puk přeskočil hokejku a skončil v rohu.
38:37'
Zakázané uvolnění Arizony, hra se tak vrací před Hilla, vhazuje se po jeho levici.
37:51'
Teď ale Hill vůbec nevěděl, kde puk je, Labancova střela dokonce zacinkala o jeho tyč.
37:29'
Nápor San Jose pokračuje, Hill připisuje další úspěšné zákroky.
36:19'
Neskutečná šavlovačka vznikla před Hillem po dalším nahození E. Karlssona. Hned několik hráčů se snažilo vydolovat puk a zakončit, nakonec ale domácí alespoň na chvíli dostali akci do pro ně bezpečnějších míst.
35:32'
Nahození E. Karlssona do chumlu před Hillem málem skončilo úspěchem, tečovaný puk ale Hill zvládl betony vytěsnit pryč z brankoviště.
34:23'
Zpoza branky vyjel Kane a snažil se překvapit Hilla zasunutím za první tyčku. Akce byla vymyšlena dobře, provedení také nebylo zlé, gólman Arizony ale vše překazil povedeným zákrokem.
34:09'
Burns je dnes ve střelbě velmi aktivní. Teď už konečně trefil i branku, Hill si však s jeho dělovkou dokázal poradit.
34:07'
Galcheynuk je zase na ledě, přesilovka San Jose je u konce.
33:41'
Další Burnsova střela, opět ale branku Arizony netrefil.
33:32'
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Labanc, trefil ale pouze Hillův postoj. Ten tak má další úspěšný zákrok.
33:11'
Burns pálil mimo, domácí poté dokázali dostat puk do středního pásma.
32:24'
Blesková kombinace hostů byla zakončena Meierovou střelou z mezikruží. Hill si skryl mezi chrániči a nedovolil Hertlovi dorážku.
32:07'
Přesilovku si teď zahrají hosté, dvě minuty za vysokou hůl dostal Alex Galchenyuk.
31:37'
Hned čtyři hráči se snažili za brankou hostů vydolovat puk, nakonec byli úspěšnější hosté a už vyráží do útoku.
30:43'
Po gólu se za Dellovou brankou strhla potyčky, ve které byl aktivní zejména hostující Burns, rozhodčí se ale rozhodli nevylučovat.
30:43'
No a pozor, domácí se definitivně vrací do utkání. Kousek za kruhy byl zcela nebráněný BRAD RICHARDSON a jeho prudký švih skončil přesně pod horní tyčkou Dellovy branky! Asistence: Jakob Chychrun.
29:47'
Vysoký oblouček mířil na Melkera Karlssona, ten byl ale obráncem odstaven a k puku se vůbec nedostal.
28:55'
Vlasicovo nahození skončilo v rohu, akci chtěl rozvinout Sörensen, byl ale domácí obranou odzbrojen.
27:55'
Rázem se začal hrát o mnoho živější hokej a to z obou stran. Je na co se dívat.
26:55'
Přesilovka je bleskově využitá. Po průniku do pásma a kombinaci zakončoval Keller, jenže puk se mu svezl a Della vůbec neohrozil. Naštěstí pro něj puk zamířil k volnému NICKU SCHMALTZOVI a ten zblízka zasunul do prostoru mezi tyčkou a Dellovým betonem. Asistence: Clayon Keller, Alex Galchenyuk.
26:30'
Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za sekání dostal Kevin Labanc.
26:14'
Další střely na Hillovu branku, hodně aktivní je hlavně Brent Burns.
25:10'
Domácí po vyhraném buly sice vystřelili Stepanem, poté se ale na levé straně dostal do rychlého kontru EVANDER KANE, na několika metrech přebruslil Oesterleho, natlačil se před Hilla a lehkou kličkou mu pustil puk po ledě za jeho záda! Bez asistence.
24:53'
Hosté se osvobodili vyhozením na zakázané uvolnění, zastavili tak na chvíli tlak Arizony.
24:22'
Před brankovištěm se s pukem otáčel Keller, v rozhodujícím okamžiku mu ale uskočil od hole.
24:12'
Po delší době si zachytal i Dell, zkrotil Pánikův pokus a přerušil hru.
23:45'
Do zakončení se nedostal ani Hertl, ten skončil na dobře pozičně hrajícím Chychrunovi.
23:21'
Sledujeme nyní více bruslivou část utkání, nicméně bez výrazných šancí, či střel.
22:05'
Ekman-Larsson přirazil u mantinelu Labanca, sám ale ztratil rovnováhu a narazil hlavou o hranu oddělující mantinel od plexi. Chvíli zůstal otřesený na ledě, ale už sám odjel na střídačku.
21:35'
Kombinace mezi Braunem a Pavelskim skončila v rohu, přesto se druhý jmenovaný pokusil o střelu. Hilla ale nepřekvapil.
20:31'
Hned v úvodu druhé třetiny se hosté usadili v pásmu a Burns vyslal hned dvě střely. Hodně akční začátek.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina a spokojenější mohou být hosté ze San Jose. Po hodně opatrném a pomalém začátku, kdy měly oba celky docela problém rozvinout útočnou akci a nebylo mnoho střel, přišly mezi 15. a 16. minutou dva údery ze strany hostů. Nejprve se tečí prosadil Joe Pavelski a o chvíli později své sólo zakončil skvělou kličkou do bekhendu Logan Couture. Stav je tedy 0:2 a hosté mají zatím dobře našlápnuto k úspěchu.
20:00'
19:52'
Donskoi nahazoval před brankoviště, nikdo z jeho spoluhráčů však jeho pobídku nedokázal zúročit.
19:12'
Po nepovedené rozehrávce E. Karlssona se k puku dostal Stepan, střela od pravého mantinelu Della donutila jít do rozkleku.
18:26'
Couture číhal před brankou a nebyl zase tak daleko svému případnému druhému úspěchu. Jeho teč ale prolétla vedle Hillovy brány.
17:25'
E. Karlsson vyčkává za vlastní brankou, zatím nemá komu přihrát.
16:02'
Ze záporného úhlu to zkusil Stepan, Dell byl nachystán a vyrazil. Arizona ale i nadále zůstává v útočném pásmu.
15:26'
A už je to o dvě branky! Obrana domácích propadla, do sóla se dostal LOGAN COUTURE a svou akci zakončil perfektně provedenou bekhendovou kličkou mezi Hillovy betony – 0:2! Asistence: Tomáš Hertl, Timo Meier.
14:36'
Hosté jdou do vedení! Po buly se puk dostal na modrou, odkud nahodil Dillon, v chumlu hráčů před Hillem skvěle tečoval JOE PAVELSKI a gólman Arizony nedokázal na vzniklou situaci zareagovat. Asistence: Brenden Dillon, Erik Karlsson.
14:24'
Donskoi se snažil obelstít obránce náznakem kličky, u mantinelu ale schytal mírný hit a hlavně přišel o puk.
13:22'
Burns pouze nahodil puk do útočného pásma, tam jej ale zpracovali domácí a Keller už vyráží do protiakce.
12:31'
Hill má další zákrok, nyní proti M. Karlssonovi. Stále ale čekáme na první branku utkání.
11:58'
Radil vyjel zpoza branky a snažil se o zasunutí za první tyčku. Hill si to pohlídal a přikrytím puku přerušil hru. Zatím zřejmě největší šance na straně San Jose.
11:31'
Goligoski čeká s pukem za brankou na své střídající spoluhráče. Změny dělají oba týmy.
10:48'
Menší zmatek u Hilla, ona a Richardson nakonec celou ošemetnou situaci vyřešili a puk skončil ve středním pásmu.
09:16'
Burnsova táhlá střela skončila mimo, Hill na ni měl navíc perfektní výhled.
08:47'
A další pokusy od modré čáry s nabídkou na teč. Dell se má teď u brankoviště co ohánět.
08:01'
Závar u Della, aktivní byl zejména Richardson. Nejprve sám zakončoval, o chviličku později tečoval nahození od modré čáry.
07:01'
Garland vyslal střelu z pravé strany, Dell má za sebou další úspěšný zákrok.
06:38'
Zatím je zápas dosti rozkouskovaný častými přerušeními, na obou stranách je plno nepřesností v rozehře.
05:45'
Na druhé straně vystřelil nenápadným způsobem Goodrow a i Hill musel vytáhnout pohotový zákrok.
04:51'
Galchenyuk projel útočným pásmem, objel u toho hned dva protihráče a mohl zakončovat. Jeho bekhend nadělal Dellovi trochu problémů, nechybělo totiž mnoho, aby na brankovišti číhající Keller sklepávat z bezprostřední blízkosti.
04:16'
Pískalo se postavení mimo hru, v nedovoleném postavení byl Goligoski.
03:50'
Pavelskiho přihrávka křížem nenašla ve středním pásmu žádného z jeho spoluhráčů. Arizona může jít do protiútoku.
02:43'
Okolo svého strážce se obtočil Archibald a rázem byl ve střelecké pozici. Dell jeho pokus vytěsnil vyrážečkou.
01:48'
Thornton dlouhou přihrávkou vybídl k akci Labanca, ten o puk bojoval v rohu a chvíli trvalo, než se mu hru podařilo dostat do akčnějších míst.
00:59'
První střelu vyslal domácí Hjalmarsson jeho rána od modré čáry ale skončila na zadním mantinelu.
00:01'

Arizona Coyotes: Hill (Pickard) – Connauton, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Chychrun, Oesterle, Goligoski – Keller, Schmaltz, Galchenyuk – Fischer, Stepan (A), Garland – J. Archibald, Richardson, Pánik – Kempe, Cousins, Crouse.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, R. Šimek, E. Karlsson, Dillon, Braun, Vlasic – Pavelski (C), Couture (A), Hertl – Sörensen, J. Thornton (A), Meier – Donskoi, Radil, E. Kane – Labanc, Goodrow, M. Karlsson.

Rozhodčí: O'Rourke, Brenk – Driscoll, Nansen.
Oba týmy jsou již na ledě, zápas může začít!
Zápas v Gila River Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.