NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Boston - 18. října 2018   03:40

Calgary
Calgary
05:34' Frolík (Backlund, Tkachuk) • 15:20' J. Gaudreau (Monahan, Hanifin) • 16:08' Välimäki (Mi. Stone, Jankowski) • 23:32' Frolík (Backlund) • 59:09' Tkachuk (Mi. Stone)
5:2
(3:0, 1:2, 1:0)
Boston
Boston
22:40' Bergeron  (Krejčí) • 33:45' Marchand  (Bergeron, Pastrňák)
Calgary
Hebert, Meier – Suchánek, Devorski
Scotiabank Saddledome, Calgary
17 641 diváků
Boston

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 8:8
Je dobojováno a domácí Calgary se může radovat ze dvou bodů. Třetí třetina přinesla zřejmě nejúpornější hokej, hosté se snažili o snížení a pokus o případný zvrat, jenže obrana domácích a zejména gólman Smith byli proti. Čas ubíhal, skóre se neměnilo a tak Bostonu zbývala poslední možnost – power-play. Jenže neklaplo ani to, naopak Matthew Tkachuk pojistil svému týmu náskok a uzavřel skóre na konečných 5:2. Vítězná série Bostonu tak končí, naopak Calgary vyhrálo druhý zápas v řadě.
59:09'
Calgary právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Domácí vybojovali puk, posunuli jej do středního pásma a odtud jej přes obránce poslal do opuštěné branky MATTHEW TKACHUK. Asistence: Michael Stone.
58:31'
Puk je ve středním pásmu, pospíchá pro něj David Krejčí.
57:52'
Boston je v šesti, začala hostující power-play!
57:17'
Backes posunul na Marchanda, ten ale s pukem skončil za brankou domácích.
56:48'
Domácí teď drží hru ve svém útočném pásmu a to Calgary maximálně vyhovuje.
55:28'
Na druhé straně se prudkou ranou prezentoval Välimäki, i Rusk ale ukázal své kvality a střelu pokryl.
54:58'
Pastrňák u brankoviště tečoval Bergeronovu tvrdou střelu a Smith měl co dělat, aby tento pokus zlikvidoval. Stále je to ale o dvě branky.
53:02'
Podobně dopadl i Hanifin, ani jeho pokus se k Raskovi nedostal.
52:55'
Anderssonova střela byla sražena, domácí ale pokračují v tlaku v útočném pásmu.
51:50'
Před Smithe se zprava natlačil Nordström, gólman Calgary ale na brankové čáře zachoval klid a připsal si úspěšný zákrok.
50:29'
Už se tak stalo, McAvoy se vrátil na led.
50:22'
Miller vyhodil přes všechny čáry, přesilovka bude záhy končit.
50:00'
Možná trochu překombinovaná akce domácích v útočném pásmu, puk skončil v rohu.
49:11'
Hosté se zatím dobře brání, vyhodili přes všechny čáry.
48:29'
Po akci se ale Charlie McAvoy dopustil faulu a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
48:29'
Mohlo to zase být o tři góly, neboť Gaudreau přebruslil McAvoye a najednou se ocitl před Ruskem. Pokus o blafák mu ale nevyšel a gólman hostů zastavil puk svým betonem.
48:09'
Vyhození domácích skončilo na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Smithe.
47:40'
Domácí se snaží o jedno, hlavně nepouštět soupeře na dostřel. A to se zatím daří.
46:43'
Po přechodu do útočného pásma hledal Tkachuk před brankou Frolíka, ten byl ale pod těsným dohledem a k puku se neprobil.
45:11'
Z ostrého úhlu to zkusil domácí Hanifin, Rask byl ale u své pravé tyčky připraven a i on dokázal střelu vytěsnit.
44:21'
Carlo po svém průniku pravou stranou skončil pouze v rohu kluziště, dál jeho akce nepokračovala.
43:54'
Po kličce na modré čáře se do ofsajdu dostal DeBrusk a nápor hostů byl přerušen.
43:20'
Bergeron už předvedl pěknou střelu z dálky, Smith se ale po puku natáhl a vyrazil jej do rohu.
42:57'
Boston je v úvodu třetí třetiny stále na puku, jenže bez zakončení to moc nepůjde.
42:00'
A už jsou domácí v plném počtu. Boston promeškal obrovskou šanci na snížení.
41:41'
Po mantinelu vyklouzal puk do středního pásma, oslabení domácích se chýlí ke svému konci.
40:58'
Calgary hraje ve čtyřech.
40:46'
Domácím se podařilo vyhodit do středního pásma a alespoň na chvíli si oddechnout.

Trestné minuty: 8:6
Je za námi čtyřicet minut hry a rozhodně nemůžeme říci, že je rozhodnuto. Boston se totiž dokázal v této dvacetiminutovce zvednout a dvěma góly snížit. Jako první se po kombinaci s Krejčím trefil Patrice Bergeron a i když domácí bleskově zareagovali dnes už druhým gólem Michaela Frolíka, tak poslední slovo měl Boston. Po parádní křížné přihrávce se trefil Brad Marchand a ustanovil výsledek 4:2. Třetí třetina tak slibuje napínavou podívanou a boj o body do posledního okamžiku.
40:00'
40:00'
Tak ještě jedno vyloučení na straně Calgary, dvě minuty za hákování dostal Mikael Backlund a domácí tak zahájí třetí třetinu ve třech.
39:36'
Marchand přenechal puk Pastrňákovi, ten se ihned pokusil o svižný švih. Trefil však pouze před ním stojícího obránce.
39:16'
Calgary dostalo puk do středního pásma.
38:58'
Celá akce ale byla s faulem a dvě minuty za držení dostal domácí TJ Brodie.
38:58'
Na druhé straně ale přišla nebezpečná střela Cháry, ta byla navíc tečovaná. Smith si dokázal poradit a přerušil hru.
38:19'
A další střely domácího týmu. Tyto okamžiky patří jasně Calgary.
37:34'
Rask drží svůj tým nad vodou, nyní se zvládl bleskově přesunout a vyrazit Czarnikovu střelu z první. Obrana jej ale poměrně často nechává na holičkách.
37:07'
Už to vypadalo, že Frolík vysune Backlunda do brejku, na poslední chvíli ale zasáhl DeBrusk a puk vypíchl.
36:31'
Andersson hledal křížnou přihrávkou najíždějící spoluhráče, puk však skončil v rohu a dopředu už jde Boston.
36:04'
Už je ale po přesilovce, Hathaway se vrátil na ledovou plochu.
35:52'
Druhá minuta už vypadá o mnoho lépe, před Smithem je docela živo, o tlak se snaží i Krejčí.
35:04'
Minuta z přesilové hry je pryč, hosté toho zatím mnoho nepředvedli, museli se dokonce vrátit pro puk do vlastního pásma.
34:04'
Přesilovka pro Boston, dvě minuty za podrážení obdržel Garnett Hathaway.
33:45'
Bruins právě vstřelili branku!
No, je tu snížení a Boston se vrací do utkání. Na pravé straně pronikl do pásma Pastrňák, přenechal puk Bergeronovi a ten ihned našel křížným pasem volného BRADA MARCHANDA. Ten si bleskově zpracoval a švihem k bližší tyčce upravil na 4:2. Asistence: Patrice Bergeron, David Pastrňák.
32:50'
Moore nahazoval od modré čáry, Smithovu branku ale netrefil a nenašel se ani hráč, který by dokázal tečovat.
32:09'
Domácí předvádí slušné napadání rozehrávky Bostonu, hosté mají docela problém se vydat dopředu.
31:29'
Nenápadná, ale nebezpečná střela prověřila Smithe, autorem byl na pravé straně Backes.
30:02'
Dobrý zákrok předvedl i Smith, Grzelczykova střela z první měla slušné parametry.
29:35'
Teď se ale Tuukka Rask předvedl, neboť zkrotil nebezpečné nahození od modré čáry.
29:02'
Neal byl zablokován, ani teď nemusel Rask zasahovat.
28:59'
Boston dobře brání své pásmo, domácí se nemohou dostat ke kloudnému zakončení.
27:48'
Rychlý přechod domácích do útoku byl zastaven hvizdem čárového – opravdu těsné postavení mimo hru.
27:00'
Další akce Calgary byla zastavena faulem, dvě minuty za podrážení dostal Ryan Donato.
26:37'
Tahle přesilovka Bostonu vůbec nejde, byl tu totiž další kontr, tentokrát ve dvou na jednoho. Jankowski pálil nad.
25:48'
Ještě větší šanci měl Frolík, ten se dostal do regulérního sóla, útok na hattrick mu ale nevyšel, neboť jeho bekhendová střela skončila vedle Raskovy branky.
25:06'
Domácí se málem prosadili v oslabení, do brejku se už dostával Monahan, byl ale na poslední chvíli vytlačen.
24:48'
Boston si dá přesilovku. Na trestnou lavici už míří Michael Stone, který se provinil nedovoleným bráněním.
23:32'
Dlouho se ale Boston ze snížení neradoval, neboť po Pastrňákově podklouznutí a následné ztrátě puku přišel kontr, MICHAEL FROLÍK si počkal na přesnou přihrávku a u tyčky uklidil puk za Raskova záda. Asistence: Mikael Backlund,
22:40'
Teď už hosté dali regulérní gól. Přečkali dlouhé oslabení a poté se vydali do útoku. Po výměně puku s Krejčím předvedl PATRICE BERGERON otočku pro uvolnění a střelou podél Smithe snížil na 3:1. Asistence: David Krejčí.
22:06'
Puk letí přes všechny čáry, hosté se osvobozují a přesilovka Calgary se chýlí ke konci.
21:39'
Boston přečkal nejhorší, už hraje alespoň ve čtyřech.
21:16'
Monahan našel na pravé straně volného Neala, tomu ale puk sjel z hole a o zbytek se postaral Chára.
20:24'
No a pozor, hosté jdou hned v úvodu druhé třetiny do tří, neboť dvě minuty za vysokou hůl dostal Patrice Bergeron.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina, kterou si hosté zřejmě za rámeček nedají. Sice si dokázali vytvořit střelecké příležitosti, ty jim však vychytal dnes skvělý výkon předvádějící Mike Smith. A tak góly padala na druhé straně. Nejprve se po rychlé akci trefil do odkryté branky Michael Frolík a poté předvedlo Calgary důraznou práci v útočném pásmu, ze které vznikly trefy Johnnyho Gaudreaua a Juusy Välimäkiho. Až po tomto tajfunu se ke slovu opět dostal i Boston a chvíli se radoval i z Pastrňákova gólu, jenže trenérská challenge odhalil v přechodu do pásma postavení mimo hru a gól uznán nebyl. Do kabin se tak odešlo za stavu 3:0 pro domácí tým.
20:00'
19:39'
Je tu vůbec první vyloučení utkání, přesilovku si dají domácí. Dvě minuty za držení dostal John Moore.
18:53'
Gólman Bostonu nyní zasáhl holí proti zadovce, která už mířila na jeho brankoviště.
18:14'
Neal vybojoval ve středním pásmu puk, přihrál do jízdy Jankowskimu, ten však zakončil nad Raskovu branku.
17:32'
Chvíli se z gólu radovali i hosté, když se po Marchandově akci trefil Pastrňák, domácí trenér ale zvolil challenge, neboť se mu nelíbil přechod Bostonu do útočného pásma. A měl pravdu, bylo tam postavení mimo hru!
16:08'
Tak to je smršť! Calgary se opět usadilo v útočném pásmu, z modré si kousek sjel JUUSO VÄLIMÄKI, vystřelil a jeho pokus klepl o Raskovu lapačku, od které se obloučkem dokutálel za brankovou čáru. Velký okamžik pro tohoto hráče, byl to totiž jeho první gól v NHL. Asistence: Michael Stone, Mark Jankowski.
15:20'
Už je to o dvě branky. Domácí předvedli účinné kroužení v útočném pásmu a i když se JOHNNY GAUDREAU nejprve neprosadil, tak dobrým postavením si počkal na vhodnou chvíli a doklepl puk za Raskova záda. Asistence: Sean Monahan, Noah Hanifin.
14:32'
Další akce Calgary skončila hodně nepovedenou přihrávkou, je z toho zakázané uvolnění.
14:14'
Vše skončilo sraženou střelou Sama Bennetta, puk opustil ledovou plochu.
13:49'
Smith odvážně rozehrál zpoza vlastní branky, podařilo se mu ale puk dostat na své spoluhráče.
12:53'
Po rychlém přechodu do útočného pásma, uvolnění a zamíření zakončoval Hanifin, Rask u své pravé tyčky pohotově zasáhl.
12:15'
Na druhé straně pálil z dálky Pastrňák a i Smith musel ukázat svou rychlost a postřeh.
11:42'
A o chvíli později zastavil další střelu Frolíka, český útočník je v úvodní třetině hodně aktivní.
11:20'
Gaudreau si na pravé straně chviličku počkal a poté nenápadnou střelou prověřil Raska. Ten se rozhodně nenudí.
10:48'
Hra se ale velice rychle přesunula na druhou stranu hrací plochy a Rask musel čelit Nealově výpadu.
10:36'
Zakázané uvolnění nyní na straně Calgary, po krátkém přerušení se hra přesune ke Smithovi a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
09:59'
Krejčí vybojoval puk za brankou Calgary a po otočce ihned tlačil puk mezi kruhy na McAvoye.
08:59'
Dokázal to i proti Bergeronovi, jehož střelu zastavil na brankové čáře a puk posunul do rohu.
07:26'
Boston se neustále snaží o srovnání, Smith si ale dnes nachystal skvělou formu, na brankovišti doslova kouzlí.
06:54'
Hosté chtějí ihned srovnat, Bergeron a DeBrusk si ale na Smithe nepřišli. Domácí jdou zase dopředu.
05:34'
Domácí jdou do vedení! Po zisku puku se zleva dostal do pásma Tkachuk, mohl sám zakončoval, rozhodl se ale rozvinout akci a po jeho zadovce se přes Backlunda dostal puk na pravou stranu a MICHAEL FROLÍK už skóroval do odkryté Ruskovy branky. Asistence: Mikael Backlund, Matthew Tkachuk.
05:12'
Nealovu ránu od pravého kruhu pro vhazování srazil Chára do ochranné sítě, vhazuje se po Raskově levici.
04:32'
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry a ten skončil těsně vedle Smithovy branky – zakázané uvolnění.
03:48'
Další prudká rána na gólmana Bostonu, zatím sledujeme slušnou přestřelku.
03:00'
Rychlý kontr domácích zakončoval pohotovou střelou Backlund, Rask se ale zvládl přemístit a vykopnout.
02:13'
Velký nápor hostů v útočném pásmu, Donato a Carlo vyslali na Smithe velice nepříjemné pokusy, gólman Calgary zatím drží.
01:13'
Na druhé straně pálil od modré čáry Kevan Miller, Smith toho moc neviděl, přesto zvládl nějakým způsobem vyrazit.
00:48'
První vteřiny patřily domácím, ti se usadili před Ruskem, nepřišla však žádná vážná střela.
00:01'

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund (A), Tkachuk – Neal, Jankowski, S. Bennett – Czarnik, D. Ryan, Hathaway.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, J. Moore, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – DeBrusk, Krejčí, Nordström – Bjork, Backes (A), Donato – Acciari, Kuraly, Wagner.

Rozhodčí: Hebert, Meier – Suchánek, Devorski.
Zápas nám začne s menším zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.
Zápas ve Scotiabank Saddledome začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.