NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Chicago - 4. listopadu 2018   03:00

Calgary
Calgary
04:46' Monahan (J. Gaudreau, E. Lindholm) • 38:26' Tkachuk (Hamonic, Backlund) • 53:59' Monahan (J. Gaudreau, E. Lindholm) • 55:05' Frolík (S. Bennett) • 59:01' Backlund (E. Lindholm)
5:3
(1:2, 1:1, 3:0)
Chicago
Chicago
13:57' J. Toews  (P. Kane, Seabrook) • 19:33' Rutta  (Martinsen, Fortin) • 32:41' Saad  (DeBrincat, Jokiharju)

3. Matthew Tkachuk (CGY) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 41-15; Zablokované střely: 8-14; Vhazování: 56%-44%; Hity: 5-6; Přesilové hry: 1/3-1/4; Trestné minuty: 8-17.
Český brankář David Rittich byl u fantastického obratu Calgary v domácím utkání proti Chicagu, o který se ve třetí třetině v rozmezí minuty a šesti sekund za stavu 2:3 postarali Sean Monahan a s přispěním štěstí český útočník Michael Frolík, který po zápase proti Coloradu připsal druhý vítězný gól v řadě. Konečný výsledek. Calgary Flames 5 Chicago Blackhawks 3.
59:01'
Calgary právě vstřelilo branku!
MIKAEL BACKLUND se na pravém křídle ocitl u hrazení pod tlakem a nedokázal skórovat do prázdné brány, poté ale dostal druhou šanci a uspěl! Je hotovo! Asistence: Elias Lindholm.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:15'
Mark Giordano byl vyloučen na dvě minuty za podržení a Chicago cítí šanci. Oddechový čas hostů.
57:46'
David Rittich zastavil střelu Hawks z pravého křídla v lapačce a Corey Crawford už je na střídačce! Chicago zkouší v závěru vyrovnat při hře bez brankáře.
57:13'
Mark Giordano před bránou tečoval nahození z levého křídla a puk minul vzdálenější pravou tyč brány.
56:26'
Chicago vypálilo od střídaček a David Rittich jejich táhlou střelu opět podržel vkleče v náručí.
55:30'
Jonathan Toews bekhendem z pravého kruhu našel pouze náruč Davida Ritticha. Komerční přestávka.
55:05'
MICHAEL FROLÍK z levého rohu útočného pásma nahodil puk před bránu, kde se od nešťastného Arťoma Anisimova odrazil do sítě! Flames během minuty a šesti sekund vstřelili dva góly a otočili utkání na svou stranu! Asistence: Sam Bennett.
53:59'
Elias Lindholm rozdal puk doprava a Johnny Gaudreau krásnou diagonální přihrávkou našel na vzdálenější levé tyči najíždějícího SEANA MONAHANA, který puk sklepl do odkryté brány! Flames šest minut před koncem vyrovnali – 3:3! Asistence: Johnny Gaudreau a Elias Lindholm.
53:09'
Elias Lindholm měl na hokejce vyrovnávací gól, když se po zablokované střele Seana Monahana z levého kruhu dostal v mezikruží v rychlém sledu ke dvěma dorážkám, z nichž první zneškodnil Corey Crawford a druhá z úhlu zamířila vedle vzdálenější levé tyče!
52:26'
Utkání má obrovský spád, jenže Calgary se horko těžko dostává do šancí. Cestu k vyrovnávacímu gólu mu ale mohou otevřít rychlé protiútoky.
50:32'
Jonathan Toews napřáhl na bodu pravého kruhu ke střele, kterou David Rittich bez problému podržel.
50:16'
Blackhawks ihned po vhazování napálili puk do útočného pásma a po přerušení hry následovalo vhazování ve středovém kruhu. Chicago drží těsný náskok.
50:10'
Corey Crawford ucpal prostor u své levé tyče a Matthew Tkachuk se marně snažil vyrovnat. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
49:22'
Johnny Gaudreau na levém křídle zkusil vyrovnat táhlou střelou od modré čáry, která minula přední tyč.
47:32'
Brent Seabrook napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která skončila nad bránou českého brankáře. David Rittich drží Flames nadále ve hře.
46:31'
Puk skončil v levém rohu útočného pásma Flames v ochranné síti a přichází reklamní přestávka.
46:23'
Sam Bennett předvedl u pravé tyče parádní stahovačku, před bránu se ale nakonec neprotáhl, respektive protáhl, v tomto momentě už byl ovšem bez kotouče.
45:53'
Brent Seabrook mohl na levé straně obranného pásma rozehrávat poté, co bylo nahození Flames zablokováno.
44:13'
Calgary se ocitlo v postavení mimo hru přesně ve chvíli, kdy se vracel Andreas Martinsen na led.
43:38'
Mark Giordano napřáhl v rychlém sledu na vrcholu mezikruží ke dvěma ranám s příklepem, jenže obě dvě byly těsně před bránou Blackhawks zablokovány.
42:13'
Andreas Martinsen byl vyloučen na dvě minuty za podržení a Calgary má šanci vyrovnat v přesilové hře.
41:53'
Johnny Gaudreau na levém křídle vystřelil ihned po vhazování od hrazení a Corey Crawford na přední tyči puk úspěšně vyrazil vyrážečkou mimo. Dobrý zákrok.
40:01'
V Calgary začala závěrečná třetí třetina, do které Chicago po třech gólech v řadě vstupuje s vedením 3:2.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-11; Zablokované střely: 6-8; Vhazování: 52%-48%; Hity: 2-3; Přesilové hry: 1/2-1/3; Trestné min.: 6-15.
Třetí třetina začne přibližně v 4:55.
Brandon Saad po parádní individuální akci poslal Chicago uprostřed utkání do dvoubrankového vedení, jenže krátce před přestávkou vrátil Calgary zpět do zápasu parádní střelou Matthew Tkachuk. Skóre po druhé třetině. Calgary Flames 2 Chicago Blackhawks 3.
40:00'
39:16'
Alex DeBrincat mohl u levé tyče skórovat do prázdné brány, jeho střela z úhlu ale skončila na tyči!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:26'
MATTHEW TKACHUK po přihrávce Travise Hamonica zamíchal v pravém kruhu s pukem a přes jednoho z hráčů Hawks napřáhl ke krásné střele zápěstím, která nad pravým ramenem Coreyho Crawforda vymetla vzdálenější levý horní roh brány! Flames jsou zpět v zápase. Asistence: Travis Hamonic a Mikael Backlund.
37:01'
Corey Crawford čelí obrovskému náporu Flames, kteří se v závěru druhé části marně snaží snížit na 2:3.
35:46'
Alex DeBrincat byl zřejmě hráčem, který vystřelil z levého kruhu, jenže David Rittich puk vyrazil.
34:23'
Hra byla přerušena a za dvoubrankového vedení Blackhawks následuje reklamní přestávka.
33:08'
James Neal napřáhl před vrcholem pravého kruhu ke střele, kterou Corey Crawford podržel v náručí.
32:41'
Chicago právě vstřelilo branku!
BRANDON SAAD po kolmé přihrávce Alexe DeBrincata předvedl parádní individuální akci, když přes dvojici protihráčů pronikl před bránu a bekhendem po ledě puk zasunul u pravé tyče mezi betony Davida Ritticha! Chicago vede 3:1. Asistence: Alex DeBrincat a Henri Jokiharju.
32:05'
Flames se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před Davidem Rittichem.
31:12'
Puk byl sražen mezi střídačky a v Calgary nyní dostává prostor krátká reklamní přestávka.
29:58'
Flames se ocitli před bránou v obrovské šanci, jenže záhadným způsobem se jim nepodařilo dostat puk do sítě a Corey Crawford kotouč vyrazil!
28:58'
Alexandre Fortin vystřelil z bodu pravého kruhu pro vhazování a připravený David Rittich puk podržel v náručí.
28:14'
David Kämpf na levém křídle na chvíli ztratil puk po špatném zpracování, rychle ho ale dojel a z úhlu napřáhl k prudké střele, která minula bránu Calgary.
26:46'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Chicago vede na ledě Calgary 2:1.
26:12'
Brandon Saad se ocitl na bodu levého kruhu v tísni a jeho prudká střela zápěstím minula přední tyč.
24:00'
David Rittich si pohlídal volný puk po odrazu od hrazení za svou bránou a zmrazil ho pod lapačkou.
23:16'
Trest českého brankáře vypršel a hokejisté Calgary tentokrát zvládli oslabení dobře. Chicago si sice vytvořilo tlak, k žádné nebezpečné střele se ale nedostalo.
21:16'
David Rittich dostal dvě minuty za zdržování hry poté, co vyhodil puk přes ochranné sklo, a Chicago může skórovat potřetí v řadě během přesilové hry. Trest za svého brankáře odpyká Matthew Tkachuk.
20:31'
Flames vstoupili do druhé třetiny zostra, jejich prudká rána od modré čáry ale z pravého křídla zamířila nad bránu Coreyho Crawforda a skončila v ochranné síti.
20:01'
V Calgary začala prostřední třetina, do které oba týmy vstupují v plném počtu hráčů. Chicago po skvělém obratu vede nad Flames zásluhou Jana Rutty 2:1.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-5; Zablokované střely: 5-1; Vhazování: 54%-46%; Hity: 1-2; Přesilové hry: 1/2-1/2; Trestné minuty: 4-15.
Druhá třetina začne přibližně v 4:02.
Duncan Keith předvedl v úvodu zápasu ostrý zákrok, za který dostal pět minut a navíc byl vyloučen do konce utkání, čehož Flames využili a zásluhou Seana Monahana se během dlouhé přesilové hry ujali vedení. Chicago se ale vrátilo do hry v přesilové hře 5 na 3, kterou v polovině první třetiny využil Jonathan Toews, a 27 sekund před koncem přišel obrat, když se výstavní střelou prosadil Jan Rutta. Skóre po první třetině utkání. Calgary Flames 1 Chicago Blackhawks 2.
20:00'
19:33'
JAN RUTTA napřáhl na ose útočného pásma před vrcholem mezikruží ke krásné střele zápěstím, která nad pravým ramenem Davida Ritticha vymetla levý horní roh brány! V ryze českém souboji byl úspěšnější obránce Chicaga, který otočil skóre na stranu hostů. Asistence: Andreas Martinsen a Alexandre Fortin.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
15:56'
Dominik Kahun se po nepřesné střele Calgary ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jenže český brankář David Rittich ho dokázal skvěle vychytat!
13:57'
JONATHAN TOEWS tečoval před bránou střelu Patricka Kanea a ve dvojnásobné přesilové hře se postaral o vyrovnávací gól hostujících hráčů Blackhawks, kterým se vstup do utkání vůbec nepovedl! Calgary ztratilo vydobytý náskok. Asistence: Patrick Kane a Brent Seabrook.
13:36'
Travis Hamonic dostal dvě minuty za držení, což znamená, že Chicago si v závěru první třetiny zahraje přesilovou hru pět na tři a má obrovskou šanci vyrovnat.
12:46'
Michael Frolík dostal dvě minuty za podržení a Calgary bude čelit přesilové hře hostujícího Chicaga.
11:29'
Elias Lindholm chtěl ze středního pásma napálit puk na bránu Chicaga, jenže ji minul. Corey Crawford tentokrát po střele Flames zasahovat nemusel.
10:28'
Dominik Kahun se pokusil vyrovnat střelou z pravého křídla, jenže jeho pokus od hrazení minul bránu.
09:35'
Sean Monahan ze středního pásma napálil puk směrem na bránu Hawks a donutil Coreyho Crawforda k zákroku. Brankář hostujícího týmu byl ale připraven.
08:57'
Johnny Gaudreau nahodil puk do útočného pásma a puk se od hrazení odrazil do ochranné sítě.
07:14'
Pětiminutový trest Duncana Keitha je minulostí a hokejisté Calgary během dlouhé přesilové hry dokázali skórovat pouze jednou. Přitom si vytvořili řadu šancí.
05:14'
James Neal dobře vystřelil zápěstím z bodu pravého kruhu pro vhazování a Corey Crawford puk vyrazil mimo.
04:46'
SEAN MONAHAN využil sílícího tlaku Flames během pětiminutové přesilové hry a poslal Calgary po skvělém vstupu do utkání do jednobrankového vedení! Calgary vede 1:0! Asistence: Johnny Gaudreau a Elias Lindholm.
03:14'
Mark Giordano napřáhl od modré čáry ke krásné střele a orazítkoval brankovou konstrukci! Nechybělo mnoho a Calgary se bleskově ujalo vedení.
02:14'
Duncan Keith nakonec dostal pět plus deset minut a ještě k tomu osobní trest až do konce utkání.
02:14'
Duncan Keith předvedl v úvodu zápasu ostrý zákrok, když tvrdě narazil na hrazení Dillona Dubea a byl vyloučen na pět minut plus desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
00:33'
TJ Brodie se uvedl z pozice obránce první střelou po 33 sekundách, jenže jeho pokus byl nepřesný.
00:01'

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk, Backlund (A), Frolík – S. Bennett, Jankowski, Neal – D. Ryan, Dubé, Hathaway. Hlavní trenér: Bill Peters.

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith (A), Jokiharju, E. Gustafsson, Seabrook (A), Manning, Rutta – DeBrincat, J. Toews (C), Saad – Schmaltz, Anisimov, P. Kane – Kunitz, Kämpf, Kahun – Fortin, Krüger, Martinsen. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Tim Peel, Ian Walsh. Čároví: Kory Nagy, Tyson Baker.
Předpokládané úvodní sestavy:

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith (A), Jokiharju, E. Gustafsson, Seabrook (A), Manning, Rutta – DeBrincat, J. Toews (C), Saad – Schmaltz, Anisimov, P. Kane – Kunitz, Kämpf, Kahun – Fortin, Krüger, Martinsen..
CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago se na západě Kanady pokusí odvrátit pátou porážku v řadě a proti Calgary ukončí svůj trip, během něhož se mu zatím nedaří. Blackhawks prohráli čtyřikrát v řadě a inkasovali 17 branek, zatímco pouhých šest dokázali vstřelit. Chicago naposledy vyhrálo 26. října, když porazilo 4:1 New York Rangers. Útočník Jonathan Toews během posledních osmi zápasů vstřelil dva góly a jedna branka ho dělí od dosažení milníku 300 gólů v NHL. Dosáhne ho dnes?
CALGARY FLAMES

Calgary vyhrálo po sérii tří porážek třikrát v řadě a v jeho bráně se proti Chicagu představí český brankář David Rittich, který v letošní sezóně zasáhl do šesti zápasů a ve čtyřech případech do nich nastoupil od začátku. Jeho procentuální úspěšnost zákroků činí 93,9% s průměrem inkasovaných branek 2,08. Útočník Sean Monahan bodoval v 5 zápasech v řadě, během nichž připsal 8 bodů za 2 góly a 6 asistencí.
Calgary se v neděli v noci poprvé v letošní sezóně střetne s Chicagem a v prvním ze dvou vzájemných zápasů bude mít výhodu domácího prostředí. Flames proti Blackhawks vyhráli v loňské sezóně všechny tři zápasy, ovšem pouze o jeden gól, přičemž dvě setkání skončila v prodloužení. Skvělé zápasy odehrál loni proti Chicagu útočník Johnny Gaudreau, který během tří utkání zaznamenal celkem šest kanadských bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.