NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Colorado - 2. listopadu 2018   02:00

Calgary
Calgary
26:34' Backlund (Tkachuk, Giordano) • 40:47' E. Lindholm (Giordano, Monahan) • 45:21' Monahan (Hanifin, D. Ryan) • 50:52' Neal (J. Gaudreau, Välimäki) • 53:47' Giordano (Backlund, Tkachuk) • 54:54' Frolík (Tkachuk, Brodie)
6:5
(0:0, 1:4, 5:1)
Colorado
Colorado
23:22' Kameněv   • 25:12' Dries  (Barrie, Kerfoot) • 31:04' C. Wilson  (Dries, Cole) • 36:41' Söderberg  (G. Bourque) • 58:57' Landeskog  (C. Wilson, Kerfoot)

3. Matthew Tkachuk (CGY) 0+3
Statistiky: Střely na bránu: 37-26; Zablokované střely: 5-15; Vhazování: 49%-51%; Hity: 12-32; Přesilové hry: 1/4-1/2; Trestné minuty: 21-24.
Český útočník Michael Frolík se gólem podílel na fantastickém obratu Calgary, které sice vstupovalo do závěrečné třetí třetiny za stavu 1:4, jenže v poslední části utkání skórovalo pětkrát v řadě a poslední gól z hole rodáka z Kladna byl nakonec vítězný. Colorado vyhořelo na ledě Flames a zítra ho čeká zápas ve Vancouveru. Konečný výsledek neopakovatelného střetnutí. Calgary Flames 6 Colorado Avalanche 5.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:57'
Colorado právě vstřelilo branku!
Domácí Calgary si vzalo Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře poté, co Mike Smith zastavil střelu Mikka Rantanena z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a na přední tyči poté hrudí vyrazil i dorážku Alexandera Kerfoota. Před bránou se ale dostal ještě ke dvěma dorážkám GABRIEL LANDESKOG a přes pravý beton Mikea Smitha puk vpádu protlačil do brány! Gól platí a hostí vykřesali naději. Asistence: Colin Wilson a Alexander Kerfoot.
58:47'
Mikael Backlund byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Colorado má ještě šanci vykřesat naději.
57:28'
Hra byla přerušena a Colorado si vyžádalo oddechový čas. Calgary vede po úžasném obratu 6:4.
56:54'
Coloradu se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění, což znamená, že Semjon Varlamov se vrátí zpět do své brány.
56:30'
Avalanche na nic nečekají a Semjon Varlamov vyrazil na střídačku! Hosté to zkouší při hře bez brankáře. Colorado má na ledě šest hráčů.
56:30'
Avalanche v rychlém sledu vystřelili od modré čáry a poté z pravého kruhu, Mike Smith ale oba pokusy, o které se postaral Erik Johnson, podržel v náručí.
56:11'
Nikita Zadorov ihned po vhazování vystřelil z levého kruhu a mířil dobře do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Mike Smith ale předvedl parádní semafor.
55:13'
Johnny Gaudreau na levém křídle vystřelil z nulového úhlu a Semjon Varlamov hrudí puk vyrazil mimo.
54:54'
Calgary právě vstřelilo branku!
Matthew Tkachuk si na levém křídle na útočné modré čáře rukavicí hodil puk na hůl a po 2 na 1 našel parádní přihrávkou přes šířku útočného pásma MICHAELA FROLÍKA, který na vzdálenější tyči skóroval do odkryté brány! Calgary vede 6:4! Asistence: Matthew Tkachuk a TJ Brodie.
54:29'
Erik Johnson napřáhl před vrcholem pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, kterou Mike Smith vkleče úspěšně podržel v náručí.
54:08'
Semjon Varlamov podržel puk po střele Flames od modré čáry a prostor dostává další reklamní přestávka.
53:47'
MARK GIORDANO si na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování najel na parádní přiklepnutí Mikaela Backlunda z mezikruží po přihrávce Matthewa Tkachuka od střídaček a parádní střelou mezi pravým betonem a vyrážečkou roztaženého Semjona Varlamova zamířil k přední tyči! Flames ve třetí části skórovali čtyřikrát v řadě a otočili utkání na svou stranu. Avalanche by potřebovali letadlo s obrovskou vodní nádrží, aby uhasili rozjeté a vysoko hořící Flames. Asistence: Mikael Backlund a Matthew Tkachuk.
53:25'
Flames se sice nepodařilo rozehrát podél střídaček, jenže rychle spěchali za pukem a nakonec se zakázané uvolnění proti domácím hráčům nepískalo.
52:34'
Gabriel Bourque vyrážel na levém křídle do protiútoku, jenže puk byl sražen mezi střídačky.
51:51'
Coloradu začíná protékat utkání mezi prsty a nyní se mohou dát dohromady během komerční přestávky.
50:52'
Juuso Välimäki parádním hitem ve středu útočného pásma vyřadil ze hry jednoho z hráčů Colorada a JAMES NEAL po přihrávce Johnnyho Gaudreaua zamířil z mezikruží nad lapačkou Semjona Varlamova do pravého horního rohu brány! Calgary skórovalo ve třetí třetině třikrát v řadě a vyrovnalo na 4:4! Neuvěřitelný návrat. Asistence: Johnny Gaudreau a Juuso Välimäki.
50:32'
Delší dobu se hraje bez přerušení a Colorado má co dělat, aby stíhalo tempu domácích hráčů Calgary.
48:48'
Calgary se po nahození z levého křídla ocitli ve skvělé šanci, jenže následná dorážka gólem neskončila. Flames ve třetí třetině rozpoutali hotové peklo.
47:22'
Avalanche na levém křídle po dlouhé době vystřelili a Mike Smith střelu z úhlu snadno podržel ve výstroji.
46:08'
Hra byla přerušena a za jednobrankového vedení hostů z Colorada následuje krátká reklamní přestávka.
45:21'
Noah Hanifin na levém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu a na přední tyči ho skvěle holí sklepl ze vzduchu mezi betony brankáře hostů SEAN MONAHAN! Calgary na začátku třetí části vstřelilo rychle dvě branky a je to 3:4! Asistence: Noah Hanifin a Derek Ryan.
44:57'
Tyson Barrie střelou z bodu pravého kruhu ztroskotal na vyrážečce Mike Smitha, který puk vyrazil pouze před sebe. Avs ho za to mohli potrestat, jenže se k dorážce nedostali a brána Flames byla posunuta.
42:55'
Garnett Hathaway mohl dostat Flames na dostřel jedné branky, jenže jeho pěkná bekhendová střela z levého kruhu pro vhazování skončila na přední tyči, od které se vrátila zpět!
41:53'
Tresty Iana Colea vypršely a Colorado opět hraje v plném počtu poté, co Flames využili přesilovou hru.
40:47'
ELIAS LINDHOLM napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke střele zápěstím, která se od kolena clonícího Nikity Zadarova odrazila nad lapačkou Semjona Varlamova do bližšího pravého horního rohu brány! Flames využili přesilovou hru, jejich početní převaha ovšem stále trvá. Je sníženo. Asistence: Mark Giordano a Sean Monahan.
40:01'
Vstupujeme do závěrečné třetí části, v jejímž úvodu Flames dohrávají přesilovou hru, která potrvá téměř celé dvě minuty. Domácí mají šanci skórovat.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-14; Zablokované střely: 4-13; Vhazování: 49%-51%; Hity: 7-22; Přesilové hry: 0/2-0/1; Tr. minuty: 19-24.
Třetí třetina začne přibližně v 4:02.
Po bezbrankové první třetině utkání se toho v Calgary odehrálo opravdu hodně, když na rychlé dva góly Colorada v podání Vladislava Kameněva a Sheldona Driese rychle odpověděl Mikael Backlund. Tím ale drama nekončilo, Colin Wilson a Carl Söderberg přidali další dva góly na konto Avalanche krátce před tím, že Sam Bennett vyzval na bitku Iana Colea za to, že ostrým hitem sestřelil Marka Jankowskiho. Skóre po druhé třetině. Calgary Flames 1 Colorado Avalanche 4.
40:00'
39:59'
Mark Giordano ještě stačil vystřelil sekundu před koncem první třetiny od modré čáry a Semjon Varlamov jeho ránu od modré čáry dobře vyrazil pravým betonem.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:53'
Hra čtyři na čtyři je minulostí a nyní začíná tříminutová přesilová hra domácích hokejistů Calgary.
38:03'
Sean Monahan vystřelil z levého kruhu a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Hra přerušena.
36:53'
Sam Bennett a Ian Cole ještě dostali osobní desetiminutový trest plus do konce utkání za nesportovní chování. Každopádně platí, že Flames budou mít k dispozici za dvě minuty přesilovou hru. Vyloučen do konce utkání byl pouze obránce Ian Cole.
36:53'
Sam Bennett vyzval na pěstní souboj Iana Colea poté, co obránce Colorada sestřelil ve středním pásmu ostrým hitem Marka Jankowskiho. Oba dostali pět minut za bitku, Ian Cole ale ještě pět minut za napadení, zatímco Sam Bennett dvě minuty za vyvolání bitky. Flames si zahrají později přesilovou hru.
36:41'
Gabriel Bourque ve středním pásmu vystihl rozehrávku Flames a CARL SÖDERBERG po jeho kolmé přihrávce střelou z pravého kruhu pro vhazování dokázal prostřelit Mikea Smitha mezi betony – 4:1! Asistence: Gabriel Bourque.
35:34'
Derek Ryan napřáhl v pravém kruhu ke střele zápěstím, která byla přizvednuta holí jednoho z protihráčů do ochranné sítě, a prostor dostává reklamní přestávka.
33:09'
Mark Jankowski si najel před bránu na krásnou přihrávku Sama Bennetta z vrcholu pravého kruhu a puk po jeho teči minul levý horní roh brány. Vzápětí to první jmenovaný muž zkusil sám, jeho pokus z pravého kruhu byl ale přizvednut do ochranné sítě a hra byla přerušena.
32:31'
Gabriel Bourque se snažil před bránou trefit poskakující puk společně s Carlem Söderbergem, jenže ani jeden neuspěl a Mike Smith kotouč zachytil pod betony! Puk sice skončil nakonec v síti, jenže až po odpískání, což potvrdilo video.
32:12'
Avalanche po přestávce přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a opět vedou v Calgary rozdílem dvou branek.
31:22'
Colin Wilson vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Mike Smith snadno puk podržel ve svém náručí.
31:04'
Sheldon Dries v levém kruhu rychle dobruslil puk po vyhození Iana Colea obloukem a přes dvojici protihráčů poslal na vzdálenější pravou tyč parádní zpětnou přihrávku, po které následně COLINOVI WILSONOVI nezbývalo nic jiného, než kotouč uklidit do prázdné brány! Avalanche vedou 3:1. Asistence: Sheldon Dries a Ian Cole.
30:25'
Semjon Varlamov zastavil táhlou střelu Flames z pravé strany útočného pásma a poté, co puk podržel ve své výstroji a Mikko Rantanen se vrátil zpět na led, dostává prostor reklamní přestávka. Flames nevyužili ani druhou početní výhodu, tentokrát během ní ale neinkasovali.
30:13'
Sam Bennett na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho tečovaná střela skončila vedle pravé tyče.
29:18'
Flames se dostali v pravém kruhu ke střele z úhlu, kterou Semjon Varlamov úspěšně vyrazil mimo.
28:20'
Mikko Rantanen fauloval v útočném pásmu a byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
28:08'
Mike Smith podržel puk po střele Colorada z pravého kruhu a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
26:34'
Mark Giordano přihrávkou z levého kruhu našel za bránou Matthewa Tkachuka, který se pomazlil s pukem a parádní přihrávkou zpoza ní oslovil najíždějícího MIKAELA BACKLUNDA, který z blízkosti zamířil bez přípravy mezi vyrážečkou a pravým betonem Semjona Varlamova k levé tyči! Flames se podařilo rychle odpovědět na góly. Asistence: Matthew Tkachuk a Mark Giordano.
25:12'
Mike Smith nedokázal udržet střelu Tysona Barrieho z bodu pravého kruhu pro vhazování a SHELDON DRIES na vzdálenější levé tyči snadno dorazil puk bekhendem po ledě do odkryté brány! Colorado znovu udeřilo a vede 2:0. Asistence: Tyson Barrie a Alexander Kerfoot.
23:31'
Vyloučený Matt Calvert je zpět na ledě a musí být hodně spokojený. Jeho tým totiž udeřil při vlastním oslabení.
23:22'
Travis Hamonic na pravé straně útočného pásma nedokázal zachytit puk v blízkosti modré čáry a VLADISLAV KAMENĚV po rychlém úniku napřáhl v levém kruhu pro vhazování ke tvrdé ráně s příklepem, kterou na přední tyči propálil Mikea Smitha! Colorado udeřilo v oslabení a vede 1:0!
22:45'
Elias Lindholm střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější levé tyči, kde puk vyrazil pravým betonem Semjon Varlamov a poté si poradil i s dorážkou, o kterou se zřejmě postaral James Neal.
21:31'
Matt Calvert byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Calgary si zahraje první přesilovou hru.
21:16'
Elias Lindholm také z pravého kruhu parádně nahodil puk na vzdálenější levou tyč, kde se z blízkosti snažil prosadit Johnny Gaudreau, jenže Semjon Varlamov opět puk vyrazil mimo bránu!
21:01'
Sean Monahan se ocitl po krásné přihrávce z pravého křídla na vzdálenější levé tyči ve velké šanci, jenže Semjona Varlamova překonat z blízkosti nedokázal! Brankář Avs fantasticky vyrazil puk mířící do protipohybu ramenem!
20:46'
V Calgary začala prostřední část utkání a domácí hokejisté se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru. Hra byla po 46 sekundách poprvé přerušena.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-4; Zablokované střely: 1-4; Vhazování: 50%-50%; Hity: 2-12; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:59.
Travis Hamonic během první třetiny pálil slepými, stejně jako jeho spoluhráči, zatímco na opačné straně neuspěl v největší šanci z blízkosti ani nadvakrát Nathan MacKinnon. Skóre po první třetině na západě Kanady. Calgary Flames 0 Colorado Avalanche 0.
20:00'
19:27'
Další pokus Flames brankář Avs podržel v lapačce a následná drobná potyčka vyloučení nepřinesla.
19:20'
Mark Giordano před vrcholem levého kruhu napřáhl k pěkné střele, kterou Semjon Varlamov na přední tyči vyrazil pravým betonem a připsal si další zákrok.
19:00'
Do konce první části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:47'
Derek Ryan na levém křídle zavezl puk v rychlosti do útočného pásma a střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu pro vhazování mířil do bližšího levého horního rohu brány, Semjon Varlamov ale puk vyrážečkou vyrazil mimo.
17:02'
Juuso Välimäki se s tím na vrcholu levého kruhu nemazlil a napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která minula vzdálenější pravý horní roh brány Semjona Varlamova.
16:38'
Travis Hamonic vystřelil na pravém křídle tvrdě s příklepem a Semjon Varlamov puk podržel! Následuje poslední reklamní přestávka třetiny.
15:39'
Michael Frolík si najel v levém kruhu na krásnou diagonální přihrávku Matthewa Tkachuka z pravého křídla a bez přípravy mířil ke vzdálenější pravé tyči, jenže Semjon Varlamov puk levou bruslí dokázal vytěsnit mimo bránu Avalanche!
15:27'
Mike Smith ukryl nahození Avalanche z levého křídla v lapačce a následuje druhá reklamní přestávka.
15:07'
Sam Bennett nedokázal tečovat prudké nahození z pravého křídla ve vzdálenějším levém kruhu pro buly.
14:31'
Dillon Dubé se na pravém křídle vřítil do útočného pásma a po nepřesném zakončení na přední tyči nepříjemně narazil do Semjona Varlamova. Hra pokračuje.
12:51'
Gabriel Landeskog v levém kruhu vystřelil z ostrého úhlu a Mike Smith na přední tyči vyrazil puk pravým betonem za bránu. Hned vzápětí se snažil prosadit Nathan MacKinnon, jenže ani nadvakrát z blízkosti brankáře nepřekonal!
12:31'
Flames se nepodařilo rozehrát podél střídaček a po zakázaném uvolnění se vhazovalo před Mikem Smithem.
11:31'
Dillon Dubé měl na holi další příležitost, jenže jeho bekhendové zakončení z úhlu minulo vzdálenější tyč.
11:08'
Noah Hanifin napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která byla těsně před bránou zablokována, a u pravé tyče se dostal do zakončení jeden z jeho spoluhráčů, jenže bekhendem našel hruď Semjona Varlamova.
08:40'
Sam Bennett si na přední tyči najel na přihrávku z pravého křídla a skvělou tečí puk usměrnil směrem na vzdálenější levou tyč, Semjon Varlamov ale pravým betonem puk vyrazil!
08:05'
Matthew Tkachuk se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a útočná akce Flames byla rychle přerušena.
07:45'
Flames na pravém křídle vystřelili od modré čáry a připravený Semjon Varlamov puk podržel ve své lapačce.
07:07'
Gabriel Bourque v pravém kruhu vystřelil přes jednoho z hráčů Calgary a dobře mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jenže Mike Smith předvedl skvělý postřeh a puk ukryl v lapačce. Komerční přestávka.
06:34'
Mark Jankowski se snažil dostat ke střele na bodu levého kruhu, jenže Avas mu dokázali zakončení znemožnit.
05:37'
Nathan MacKinnon na ose útočného pásma prokázal velkou rychlost a střelou zápěstím mířil na vyrážečku Mikea Smitha, jeho pokus ale nad ledem minul pravou tyč.
04:42'
Mikael Backlund na levém křídle vystřelil z úhlu bekhendem a Semjon Varlamov na přední tyči puk vyrazil.
03:59'
Další střela Flames přišla na pravém křídle ihned po vhazování a Semjon Varlamov našel puk v lapačce.
03:52'
Noah Hanifin na levém křídle vystřelil z úhlu zápěstím a Semjon Varlamov na přední tyči snadno puk zachytil.
02:44'
Michael Frolík se ihned zapojil do hry a po překřížení mezikruží v pravém kruhu zakončil bekhendem, jeho střela ale byla nepřesná a minula přední tyč brány.
02:34'
Vyloučený Michael Frolík je zpět na ledě a Calgary s přehledem přečkalo úvodní přesilovou hru Colorada.
02:00'
Gabriel Landeskog na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho střela byla sražena za bránu Calgary.
01:15'
Avalanche se nepodařilo na pravém křídle rozehrát a puk podél trestných lavic zamířil na zakázané uvolnění.
00:46'
Elias Lindholm na pravém křídle vyrazil při vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho a přihrávkou přes šířku ledové plochy hledal Mikaela Backlunda, jenže druhému jmenovanému muži mířil puk na paty bruslí.
00:34'
Mikko Rantanen na levém křídle nabral rychlost a v kruhu pro vhazování se protáhl kolem Michaela Frolíka, který ho zahákoval a po poskytnuté výhodě byl vyloučen.
00:01'

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund (C), Frolík – S. Bennett, Jankowski, Neal – Dubé, D. Ryan, Hathaway.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Kerfoot, Kameněv, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Dries, Daňo, G. Bourque..

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk, Backlund (A), Frolík – S. Bennett, Jankowski, Neal – Hathaway, D. Ryan, Dubé. Hlavní trenér: Bill Peters.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Kameněv, Kerfoot – Nieto, Söderberg, Calvert – Daňo, Dries, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Chris Rooney, TJ Luxmore. Čároví: Trent Knorr, Lonnie Cameron.
COLORADO AVALANCHE

Colorado se pyšní nejúdernější první útočnou formací ve složení Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen, která během pouhých dvanácti utkání posbírala dohromady 55 bodů. Hned za nimi je útočná trojice Brad Marchand, Patrice Bergeron a David Pastrňák z Bostonu, která získala celkem 44 bodů. Tyson Jost, J.T. Compher a Sven Andrighetto vynechali čtvrteční rozbruslení a do Kanady neodletěli.
CALGARY FLAMES

Flames sice před výhrami v Torontu a Buffalu podlehli Washingtonu, bodovali ovšem ve třech zápasech v řadě. Calgary během dosavadního ročníku NHL získalo 15 bodů a nachází se na třetím místě Pacifické divize o skóre za druhým San Jose, které má na svém kontě stejný počet bodů, odehrálo ovšem o zápas méně.
Colorado si užilo čtyři dny volna a v pátek v noci bude pokračovat v tripu, během něhož ho pro prohře v Minnesotě čekají dva zápasy v Kanadě. Avalanche se představí nejprve ve Scotiabank Saddledome proti Calgary a o den později je čeká utkání ve Vancouveru. Flames se po sérii dvou venkovních utkání vrací domů pozitivně naladění, když dokázali vyhrát v Torontu a Buffalu. Prodlouží tým Michaela Frolíka vítěznou sérii?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.