NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Islanders - 5. října 2018   01:00

Islanders
29:27' Filppula  (B. Nelson) • 60:43' Jo. Bailey  (Barzal, Pulock)
Carolina
Dean Morton, Tim Peel – Scott Cherrey, Brad Kovachik
PNC Arena, Raleigh
Islanders

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 29:32
Je konec. New York Islanders dnes nakonec dokázal vyhrát, ovšem dnešní zápas byl velice bláznivý, když domácí dokázali vstřelit první branku až dvě minuty před koncem po více než čtyřiceti střelách.
Carolina byla od úvodního buly lepším týmem a v 5. minutě mohla jít do vedení, ovšem Faulk napálil jen horní tyč. O minutu později se dostal ke střele Švečnikov, ale rovněž i jeho rána po nahrávce Nečase skončila na břevně. Ve 12. minutě měl Mrázek problémy, ale nakonec domácí v oslabení vše vyřešili.
Ve třetí třetině se Hurricanes snažili vstřelit branku, což se jim povedlo až v 59. minutě, když vypálil Hamilton do chumlu hráčů, kde střelu tečoval do hostující brány Jordan Staal. Poté už branka v základní hrací době nepadla a šlo se do prodloužení.
V prodloužení to měli Islanders lehčí, jelikož hráli přesilovou hru 4 na 3 a čtyřicet třech vteřinách vstřelili rozhodující branku. Josh Bailey dostal přihrávku na pravou stranu a vypálil přesně do pravé šibenice, když se Mrázek nestihl přemístit.

Islanders právě vstřelili branku!
Hosté dávají branku a je rozhodnuto! Mathew Barzal poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl připraven JOSH BAILEY, který z první vypálil přesně do pravé šibenice, kde se nestihl přemístit Mrázek! Asistence: Mathew Barzal, Ryan Pulock.
60:27'
Mrázek si poradil se střelou z levé strany a následně se bojovalo o puk v rohu kluziště.
60:01'
Třetí třetina je u konce a Hurricanes se nakonec po velkém množství střel podařilo srovnat. V 59. minutě vypálil Hamilton do chumlu hráčů před bránou, kde byl Jordan Staal, od jehož hole se kotouč odrazil do hostující svatyně.
Následuje tak prodloužení, ve kterém ovšem budou mít Islanders skoro dvouminutovou přesilovku 4 na 3.

59:56'
Tohle je další velký problém pro domácí, jelikož přišlo vyloučení čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby a do prodloužení, které pravděpodobně nastane se bude Carolina bránit ve třech hráčích proti čtyřem.
59:56'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Micheal Ferland – 2 min., podrážení).
59:39'
Následně se domácí provinili jen zakázaným uvolněním.
59:26'
Posléze byl ale Jaccob Slavin v útočném pásmu dřív, než kotouč a je z toho další ofsajd.
59:05'
Následně se puk dostal za domácí bránou kde ho ovšem získali na své hole Hurricanes.
58:45'
Po boji za bránou Islanders se Aho dostal ke střele a následně to byl Brock McGinn, který si objel bránu a zakončil, ovšem Thomas Greiss byl u své pravé tyče včas.
58:30'
Hosté se nyní provinili zakázaným uvolněním a domácí fanoušci chtějí ať vstřelí jejich miláčci ještě jednu branku.
Branka je uznaná a fanoušci Caroliny šílí, jelikož jim spadl obrovský balvan ze srdce!
Rozhodčí zajímá především postavení v brankovišti, které bylo na hranici pravidel.
Ovšem nic není jisté, jelikož rozhodčí se jdou ještě podívat na video!
58:25'
Carolina právě vstřelila branku!
Je to gól a domácí se přece jenom dočkali po neúprosném tlaku a více než čtyřicet střelách! Dougie Hamilton vypálil z pravé strany do chumlu hráčů před bránou, odkud se puk odrazil z hole JORDANA STAALA do hostující svatyně! Asistence: Dougie Hamilton, Sebastian Aho.
58:02'
Hosté vyhráli následné buly, ale vyhodit se jim nepodařilo.
Oddechový čas pro domácí.
57:55'
Následně vypálil tvrdou střelu z pravé strany Dougie Hamilton, ale s jeho pokusem si opět poradil Thomas Greiss..
57:37'
Posléze se Islanders vyhodili podařit na jedničku, jelikož z toho nebylo ani zakázané uvolnění.
57:15'
Puk se už nachází v pásmu hostů, ale zatím nepřišla nějaká střela na bránu.
57:02'
Domácí hrají v šesti!
56:36'
Následně si chtěli domácí vymodlit faul, ovšem rozhodčí do píšťalky nepískli, což se fanouškům Hurricanes vůbec nelíbí.
56:25'
Jordan Eberle se nedostal přes domácího obránce a Carolina tak může jít do protiútoku.
56:01'
Nyní byl domácím odpískán ofsajd a následuje buly ve středním pásmu. Ovšem až po komerční přestávce.
55:21'
Domácí hráč si dokázal udělat místo a vystřelil, ale jeho pokus šel pouze nad bránu Greisse.
54:28'
Nyní se hraje převážně ve středu hrací plochy a kotouč stále mění svého majitele.
54:00'
Hurricanes se nedaří vytvořit závěrečný tlak, jaký měli v úvodu zápasu a periodách.
52:55'
Posléze musel být Mrázek ve střehu, aby si poradil s pokusem hostujícího hráče
52:02'
NY Islanders nyní drží kotouč v útočné třetině, což jim vyhovuje.
51:28'
Domácím utíká čas už velmi rychle, ale ani jednačtyřicátá střela neskončila za zády Thomase Greisse, který dnes předvádí famózní výkon.
51:09'
Posléze domácí vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění a bude to tak buly před bránou Mrázka, ale až po komerční přestávce.
50:33'
Hosté se nyní dostali do šance, ale nakonec z toho nic velkého nebylo.
49:07'
Hosté se nyní provinili zakázaným uvolněním.
48:57'
48:28'
Carolina se tentokrát nedostala do útočné třetiny a Islanders tak vyhodili kotouč.
48:06'
Posléze to byla další zblokované střela domácího hráče mimo hrací plochu.
47:41'
A opět střela domácích, ovšem ta tentokrát skončila vedle hostující svatyně.
47:23'
Carolina má nyní velkou možnost srovnat stav utkání, ale následná střela Aha byla zblokována do ochranné sítě.
46:57'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Luca Sbisa – 2 min., zlomená hůl / hraní).
46:31'
Islanders se vrhli dopředu, ale nic velkého z toho nakonec nebylo.
45:51'
Tlak domácích je obrovský a na kontě mají skoro čtyřicet střel na bránu.
44:57'
Už je naprosto neskutečné, že Islanders stále hájí čisté konto, jelikož Hurricanes se dostali do obrovské šance, ale ani tentokrát to není gól!
44:18'
Carolina si vypracovává nadějné šance, ale nemůže vstřelit branku.
43:48'
Jordan Staal se dostal s kotoučem do pásma soupeře, kde následně vypálil Warren Foegele, ale přestřelil.
43:22'
Posléze to si Thomas Greiss poradil i s další střelou.
43:06'
Opět se Carolina dostala do velké šance, ale šanci zlikvidoval opět Thomas Greiss.
42:30'
Posléze se opět domácí dostali do zakončení, ale pokus chytil Thomas Greiss.
41:46'
Následně se dopředu sice dostala Carolina, ovšem nic velkého z toho nebylo.
40:55'
Hosté jsou opět u kotouče a snaží se něco vymyslet za bránou Mrázka.

Bodyčeky: 8:6
Druhá třetina je za námi a NY Islanders zatím vede 1:0. Do druhé periody vlétli hosté lépe a i přes méně střel byli nebezpečnější. Ve 22. minutě zachránil domácí Aho, který odpálil puk na brankové čáře své branky. Ve 25. minutě se Micheal Ferland skvěle otočil, ale bekhendem nepřekonal Greisse. Ve 27. minutě vytáhl Mrázek skvělý zákrok. Ve 29. minutě to byl Aho, který mohl poslal Carolinu do vedení, ale ani tentokrát nebyl Greiss překonán. O minutu později už padla branka, když se k puku dostal Valtteri Filppula, který si skvěle počkal na pohyb Mrázka a následně mu zakončil mezi betony.
40:00'
39:55'
Jordan Eberle se po chybě domácího hráče dostal do zakončení, ale to skončilo jen v moci Mrázka.
39:23'
Ovšem domácím se nedaří vymyslet nějakou nebezpečnou akci.
38:25'
Hosté nyní vyhodili kotouč do bezpečí a Carolina začne svůj útok zpoza své brány.
37:45'
Andrej Svečnikov vypálil prudkou ránu jen vedle brány Greisse.
36:44'
Ryan Pulock měl před sebou dostatek místa a tak to zkusil, ovšem jeho pokus skončil jen vedle brány.
36:11'
Petr Mrázek byl připraven na střelu protihráče z pravé strany.
35:34'
A další střela domácích, ovšem i tentokrát skončila vedle brány.
34:54'
Jordan Staal poté vystřelil, ovšem kotouč skončil jen v moci brankáře Thomase Greisse.
34:46'
Následně se něco pokoušel vymyslet Warren Foegele, ale ani jeho střela nebyla nebezpečná.
34:06'
Valtteri Filppula se snažil zakončit, ale jeho pokus byl zblokován.
33:35'
Posléze skončil kotouč v hledišti, ale to už je po přesilové hře New Yorku.
33:29'
33:06'
Hurricanes se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.
Střely na branku: 29:12
32:32'
Střela hostujícího hráče byla nebezpečná, ale Mrázek si s ní dokázal poradit.
31:53'
Islanders mají druhou přesilovou hru v dnešním utkání, ale Carolina držela puk v útočném pásmu.
31:29'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Lucas Wallmark – 2 min., nedovolené bránění).
30:59'
Carolina se snaží odpovědět, ovšem kromě přesilové hry stále nemůže navázat na hru z první třetiny.
29:27'
Nyní už je to gól, který dávají hosté! VALTTERI FILPPULA se dostal s pukem na levé straně, poté si skvěle počkal na pohyb domácího brankáře a následně zakončil Mrázkovi mezi betony. Asistence: Brock Nelson.
28:59'
A další šance Hurricanes, ale branky tomuto utkání stále chybí.
28:48'
28:42'
Sebastian Aho byl blízko branky po velkém tlaku domácích, ale jeho rána z pravé strany šla pouze do betonu, který vymrštil Greiss!
28:30'
Domácí nyní semkli soupeře v pásmu a tomu se nedaří vyhodit.
28:06'
A další tvrdá rána od modré, ovšem tu tentokrát zlikvidoval Greiss.
27:46'
Nyní už je Carolina v pásmu soupeře, ale následná střela skončila vedle brány.
27:25'
Domácí sice mají přesilovou hru, ovšem jsou to převážně hosté, kteří se dostávají dopředu.
26:48'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., držení).
26:06'
Hosté se nyní dostali do obrovské šance, ale Petr Mrázek vytáhl naprosto fantastický zákrok!
25:10'
Nyní už jsou Islanders opět natlačeni v pásmu domácích, ale nemohou se dostat ke střele.
24:38'
Micheal Ferland byl blízko úvodní branky, ovšem jeho pokus bekhendem z otočky skončil v moci Greisse!
24:36'
Jaccob Slavin si skvěle poradil se dvěma hráči.
24:10'
Posléze se Islanders provinili zakázaným uvolněním.
23:55'
Carolina se zatím nemůže dostat do herní pohody jako v první třetině a hraje se převážně v pásmu domácích.
23:09'
Hra je ve druhé třetině hodně vyrovnaná, ale u puku jsou o něco častěji hosté.
22:18'
Warren Foegele nyní vypálil z pravé strany, ale Greiss si s jeho pokusem nadvakrát poradil.
21:56'
Poté se dopředu vydala Carolina, ale provinila se ofsajdem.
21:20'
Následně měli domácí velké štěstí, když hostující hráč dostal puk přes Mrázka, ale na brankové čáře ho odpálil Sebastian Aho!
21:06'
Cal Clutterbuck dostal skvělou přihrávku před bránu, ale z velké blízky přestřelil.
20:36'
Justin Williams málem otevřel dnešní brankový účet, ovšem jeho zakončení parádně vyrazil betonem Greiss.
20:25'
Hosté se dostali za bránu Mrázka, ale následně přihrávka byla zblokována.

Bodyčeky: 10:20
První třetina je u konce a branky jsme se zatím nedočkali. Carolina je od úvodního buly lepším týmem a v 5. minutě mohla jít do vedení, ovšem Faulk napálil jen horní tyč. O minutu později se dostal ke střele Švečnikov, ale rovněž i jeho rána po nahrávce Nečase skončila na břevně. Ve 12. minutě měl Mrázek problémy, ale nakonec domácí v oslabení vše vyřešili.
20:00'
19:02'
Nečas se dostal s pukem do útočného pásma a opět ho předal svému kolegovi, ovšem tentokrát střela nepřišla.
18:19'
Nyní se domácí provinili ofsajdem.
18:09'
Posléze zakončoval ještě Mathew Barzal, ale Petr Mrázek chytil kotouč.
17:58'
Teuvo Teräväinen lacině přišel o puk ve svém pásmu a Islanders se po chvíli dostali ke střele, která ale skončila vedle.
17:25'
Po boji za bránou Islanders přišla opět střela domácích, ale ta zamířila jen vedle soupeřovy svatyně.
16:59'
Nyní si Thomas Greiss poradil s pokusem od modré čáry a opět ukryl puk ve své lapačce.
16:09'
A další střela domácích, ale i tentokrát skončila jen nad bránou Greisse.
15:19'
Jordan Staal se dostal do zakončení, ale těsně přestřelil hostující bránu.
14:28'
Nyní je k vidění hodně nepřesností a boj o puk ve středním pásmu.
13:35'
Opět to jsou hosté, kteří se dostali ke střele od modré čáry, ale tu vyrazil Mrázek.
12:56'
Islanders se přesilovou hrou dostali po deseti minutách do hry a ubránili se úvodnímu tlaku.
12:21'
12:02'
A opět se Hurricanes vysvobodili a odpálili kotouč.
11:25'
Obrovské zmatky před bránou Caroliny, když se Mrázek dostal minimálně metr ze svého brankoviště, ale hosté nedokázali zakončit a následně domácí vyhodili puk!
10:47'
Nyní se musí domácí s brankářem Mrázkem bránit, jelikož si vyzkouší také první oslabení.
10:21'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brett Pesce – 2 min., držení).
09:38'
Posléze skončil kotouč v hledišti a následuje další buly před bránou Mrázka.
09:33'
Petr Mrázek si poradil se střelou protihráče a chytil jí do lapačky.
09:03'
Mathew Barzal ztratil kotouč v domácím pásmu a nyní je to Martin Nečas, který se až pověsil na záda protihráči, který ho na nich držel dobrých sedm vteřin. Velice komický kousek mladého českého talenta, který hraje svůj druhý ostrý zápas NHL.
08:10'
Jaccob Slavin to zkoušel z levé strany, ale jeho ránu Thomas Greiss viděl a taky vyrazil.
07:48'
Nyní se Islanders dostali s pukem až do středního pásma, ale tam nedokázali nic vymyslet.
07:32'
Carolina je od začátku utkání ve velkém tlaku a nedává soupeři ani trochu místa.
07:01'
A další střela Hurricanes, ale tentokrát skončila jen v lapačce Thomase Greisse.
06:44'
06:06'
Andrej Svečnikov dostal skvělou přihrávku od Nečase, ale poté trefil stejně jako jeho kolega horní tyč! Velká smůla domácích v této přesilovce!
05:39'
Hostům se povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny a mohou vystřídat.
05:08'
A málem mohli jít Hurricanes do vedení, když Justin Faulk nejprve trefil protihráče a následnou střelou horní tyč Greissovy brány!
05:05'
Carolina tak bude hrát svou první přesilovou hru v letošní sezóně NHL.
04:44'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., vysoká hůl).
04:35'
Petr Mrázek nyní raději pokryl kotouč lapačkou, když k němu dojížděli dva útočníci Islanders.
04:06'
Posléze to byla opět Carolina, která se dostala za bránu soupeře a zkoušela překvapit Greisse, ovšem ten byl u své tyče včas.
03:41'
Sebastian Aho nyní nebezpečně vypálil zápěstím, ale Thomas Greiss tento pokus vyrazil ramenem.
03:15'
Málem se domácí hráč dostal ke střele v dobré pozici, ale přihrávku na něj zablokoval jeden z obránců Islanders.
02:46'
Hurricanes se dostali ze své třetiny bez problémů a zatím jsou nebezpečnější, než dnešní soupeř.
02:02'
Posléze musel Thomas Greiss opět zasahovat proti střele z pravé strany a následuje tak další buly v pásmu Islanders.
01:42'
Posléze se Islanders dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před bránu Thomase Greisse.
01:08'
Petr Mrázek musel být ve střehu proti střele z pravé strany, ale ta nakonec šla vedle brány.
00:23'
Carolina vstoupila do tohoto utkání velmi svěže a krátce po úvodním buly se dostala ke střele, která ale skončila vedle brány.
00:01'

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), de Haan, Pesce, T. van Riemsdyk – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Williams (C), J. Staal (A), Foegele – Zykov, Nečas, B. McGinn – Svečnikov, Wallmark, Martinook.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Hickey, Pulock, Pelech, Boychuk, Sbisa – Jo. Bailey, Barzal, Beauvillier – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Fritz, Filppula, Komarov – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Dean Morton, Tim Peel – Scott Cherrey, Brad Kovachik.
New York Islanders:

New York Islanders odehráli v přípravě o dva zápasy víc, než jeho dnešní soupeř, tudíž osm. Islanders si připsali pět výher. V posledním zápase přivítali ve své hale Buffalo. Do vedení se sice dostali domácí, ale následně to bylo Buffalo, které se dostalo do vedení 3:1. Stav po druhé třetině byl 3:5. Ve třetí periodě sice domácí vstřelili jednu branku, ale srovnat už nedokázali. Hlavním trenérem je Barry Trotz.
Carolina Hurricanes:

Carolina odehrála v letní přípravě šest zápasů a dařilo se jí, jelikož hned pětkrát zvítězila. V posledním zápase přivítala na svém ledě Nashville Predators. Od začátku utkání vždy Nashville vedl, ale Hurricanes ho srovnali a nakonec základní hrací doba skončila 4:4. V prodloužení hosté rozhodli po jednadvaceti vteřinách. V tomto zápase se prosadil taky velký český talent Martin Nečas. Hlavním trenérem je Rod Brind'Amour.
V zápase NHL se proti sobě utkají týmy Carolina Hurricanes a New York Islanders. Naposled se spolu tato mužstva utkala před sedmi měsíci v základní části na ledě NY Islanders. Carolina od začátku utkání vedla minimálně o gól a nakonec vyhrála 4:3. Nyní se bude hrát opět v PNC Aréně. Tato hala nabídne kapacitu pro 18 680 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.