NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Rangers - 26. října 2018   02:30

Chicago
Chicago
02:55' J. Toews (Keith, Crawford) • 30:33' Fortin (Schmaltz, Manning) • 55:39' P. Kane (Anisimov, DeBrincat) • 58:51' DeBrincat (Kahun, Jokiharju)
Rangers
H. Lundqvist (A) (Georgijev) – Skjei, McQuaid, M. Staal (A), Pionk, Br. Smith, Shattenkirk – Kreider, Zibanejad (A), Zuccarello (A) – Chytil, K. Hayes, Fast – Vesey, B. Howden, Bučněvič – C. McLeod, Naměstnikov, Spooner. Hlavní trenér: David Quinn.

3. Henrik Lundqvist (NYR) 33 zák., 3 góly, 91,7%
Statistiky: Střely na bránu: 37-19; Zablokované střely: 11-19; Vhazování: 48%-52%; Hity: 9-20; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 9-13.
Blackhawks vyhráli proti Rangers čtvrtý vzájemný duel v řadě, když se do jejich sítě postupně prosadili Jonathan Toews, Alexandre Fortin, Patrick Kane a střelou do prázdné brány Alex DeBrincat, který zaznamenal dva kanadské body za gól a asistenci. Jedinou trefu hostů zaznamenal Pavel Bučněvič, který hned z kraje utkání bleskově odpověděl na branku domácího kapitána. Konečný výsledek v United Center. Chicago Blackhawks 4 New York Rangers 1.
59:14'
Brandon Manning tak dlouho osekával ve středním pásmu Jimmyho Veseyho, až to útočník Rangers nevydržel a vyzval ho na bitku, během které si oba borci vyměnili několik těžkých úderů, nakonec ji ale vyhrál Brandon Manning, který svého protivníka složil na lopatky!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:51'
Chicago právě vstřelilo branku!
ALEX DEBRINCAT si před trestnou lavicí ve středním pásmu najel na přihrávku Dominika Kahuna od střídaček a poslal puk táhlou střelou do prázdné brány! Chicago dnes určitě zvítězí. Asistence: Dominik Kahun a Henri Jokiharju.
58:42'
Henri Jokiharju na pravé straně obranného pásma získal puk a podél střídaček ho poslal na zakázané uvolnění, po kterém se hra vrací před Coreyho Crawforda.
58:12'
Neal Pionk dostal na útočné modré čáře těžkou přihrávku z levého křídla a puk mu odskočil do středního pásma.
57:37'
Rangers předvedli dobrý forčeking a puk byl sražen mezi střídačky, na které už je Henrik Lundqvist! Hosté zkouší snížit při hře bez brankáře.
57:22'
Hra byla přerušena a před samotným závěrem utkání si odbudeme ještě jednu krátkou komerční přestávku.
55:39'
PATRICK KANE si na vzdálenější levé tyči najel na přihrávku Arťoma Anisimova z pravého kruhu pro vhazování, a přestože poprvé puk do odkryté sítě neposlal, na druhý pokus už bekhendem ano! Rozhodčí gól na ledě neuznali, poté ale přezkoumali video a Chicago vede 3:1. Nic na tom poté nezměnila ani Coach Challenge hlavního trenéra Davida Quinna. Patrick Kane se stal prvním hráčem od sezóny 1993-94, který během úvodních 10 zápasů vstřelil 9 branek. Asistence: Arťom Anisimov a Alex DeBrincat.
54:11'
Luke Johnson mohl rozhodnout, když se před bránou Rangers ocitl ve velké šanci, jenže Henrik Lundqvist ho dokázal v závěru utkání vychytat a puk vyrazit!
53:24'
Kevin Shattenkirk se ocitl u levé tyče ve velké šanci, střelou zápěstím ale orazítkoval horní tyč, od které se puk vrátil zpět do hry!
53:05'
Patrick Kane na levém křídle zavážel puk do útočného pásma podél hrazení, u kterého se mu postavil do cesty Neal Pionk a čistě ho zastavil.
52:28'
Brady Skjei je zpět na ledě a ani čtvrtá přesilová hra Chicaga nebyla využita. Během poslední početní převahy ale byli Blackhawks vstřelení branky nejblíže.
52:07'
Patrick Kane střelou z vrcholu levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Henrik Lundqvist ale skvěle zasáhl lapačkou, ve které poté puk nedokázal udržet, a k dorážce se dostal Arťom Anisimov, jenže švédský brankář dokázal vleže nataženou levou rukou kotouč zastavit! Zkoumalo se video a skóre se nemění.
51:18'
Jonathan Toews prudce vystřelil z bodu levého kruhu a Henrik Lundqvist puk dokázal vytáhnout mimo.
50:28'
Brent Seabrook byl faulován na pravé straně obranného pásma a Chicago si zahraje po reklamní přestávce čtvrtou přesilovou hru. Brady Skjei podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění.
49:56'
Corey Crawford si snadno poradil s nahozením Pavla Bučněviče z nulového úhlu na pravém křídle a po ukrytí puku ve své lapačce přerušil hru.
49:01'
Brent Seabrook se dnes stal třetím hráčem v historii organizace Blackhawks s nejvyšším počtem odehraných zápasů (1014) po druhém Bobbym Hullovi a prvním Stanovi Mikitovi, který v dresu Chicaga odehrál rekordních 1394 utkání.
48:21'
Hra byla přerušena a za jednobrankového vedení Chicaga dostává v United Center prostor reklamní přestávka.
47:37'
Marcus Krüger vystřelil na vrcholu pravého kruhu po krátké zpětné přihrávce od Johna Haydena a puk mířil po ledě ke vzdálenější levé tyči, Henrik Lundqvist ho ale pravým betonem vyrazil a po následné nepřesné dorážce Blackhawks se pískalo proti Rangers zakázané uvolnění.
46:45'
Další zakázané uvolnění Rangers a krátce na to také Chicaga, kterému se ve třetí části poprvé nepodařilo rozehrát, a hra se přesunula před Coreyho Crawforda.
45:53'
Arťom Anisimov vyhrál za bránou Rangers souboj s dvěma protihráči a Patrick Kane napřáhl na bodu levého kruhu pro vhazování po jeho zpětné přihrávce ke tvrdé ráně s příklepem, kterou Henrik Lundqvist skvěle vyrazil!
45:21'
Patrick Kane zkusil na pravém křídle vystřelit zápěstím z nulového úhlu, Henrik Lundqvist si ale přední tyč pohlídal a vkleče puk vyrazil mimo svou bránu.
44:24'
Rangers vyhráli vhazování v útočném pásmu a Mika Zibanejad mohl u levé tyče v rychlosti vyrovnat, jenže se ocitl příliš blízko brány a Corey Crawford puk hrudí vyrazil.
44:16'
Mats Zuccarello si v levém kruhu najel na nádhernou přihrávku přes šířku útočného pásma z pravého křídla, pod tlakem se ale do zakončení nedostal. Corey Crawford poté volný puk u své pravé tyče zmrazil pod lapačkou.
44:01'
Rangers ve třetí třetině úplně odešla rozehrávka. Další zakázané uvolnění v podání hostů z New Yorku.
43:18'
Ryan Spooner byl podle všeho vykázán z buly v obranném pásmu, rozhodčí mu ale dali druhou šanci a vrátil se na vhazování, které vyhrál. Rangers ale nerozehráli a puk skončil v ochranné síti.
43:14'
Duncan Keith nahodil puk od modré čáry podél hrazení za bránu Rangers, kteří mohli v klidu rozehrát, místo toho ale vyhodili puk na další zakázané uvolnění.
42:52'
Rangers se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a puk zamířil na zakázané uvolnění. Chicago odehrálo skvělé střídání, potřetí ale zatím neskórovalo.
42:16'
Chicago si vytvořilo na začátku třetí třetiny velký tlak a poslední střela od modré čáry skončila na ochranném skle poté, co zamířila nad bránu Henrika Lundqvista.
41:58'
Jan Rutta na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl na přední tyči sražen mimo.
41:22'
Brandon Saad se po zpětné přihrávce z levého rohu útočného pásma ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, jeho pokus zápěstím byl ale zablokován.
40:13'
Místo šance Rangers přišla střela Dominika Kahuna z levého kruhu, kterou Henrk Lundqvist nadvakrát zastavil, když ji vyrazil a puk zmrazil pod lapačkou.
40:01'
Mika Zibanejad vyhrál úvodní vhazování třetí části proti Jonathanovi Toewsovi a Rangers mají dvacet minut na to, aby smazali jednobrankové manko.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-18; Zablokované střely: 2-12; Vhazování: 52%-48%; Hity: 8-14; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 4:25.
Na rozdíl od úvodní části prostřední třetina přinesla pouze jeden gól, o který se v dresu Chicaga postaral po výtečné přihrávce Nicka Schmaltze Alexandre Fortin. Oba týmy měly několik šancí, jenže Luke Johnson orazítkoval z dorážky tyč, stejně jako na opačné straně po teči Neal Pionk. Skóre po druhé třetině. Chicago Blackhawks 2 New York Rangers 1.
40:00'
39:27'
Neal Pionk schytal nepříjemnou ránu, když ho tečována střela jednoho ze spoluhráčů z pravého křídla zasáhla do obličeje! Rozhodčí okamžitě hru přerušili.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:56'
Blackhawks odpověděli na pravém křídle střelou od hrazení, kterou Henrik Lundqvist snadno podržel.
38:46'
Rangers vystřelili na pravém křídle ihned po vhazování od modré čáry a Corey Crawford dobře zasáhl vyrážečkou.
37:25'
Rangers se srazili na útočné modré čáře a navíc jim byla odpískána přihrávka rukou. Chicago vede nad hosty z New Yorku 2:1.
36:11'
Mika Zibanejad je zpět na ledě a Chicago nevyužilo ani jednu ze svých tří dosavadních přesilových her.
35:55'
Dominik Kahun se po parádní kolmé přihrávce ze středního pásma ocital v šanci v levém kruhu pro vhazování, jenže se ocitl v sevření dvou protihráčů.
34:11'
Mika Zibanejad dostal dvě minuty za podražení a Chicago si zahraje po reklamní přestávce třetí přesilovou hru. Zatím nevyužilo žádnou.
34:11'
Brandon Saad nabral velkou rychlost a mezi dvěma protihráči se od modré čáry protáhl až před bránu, po rychlém zamíchání s pukem ale na rozdíl od Jonathana Toewse brankáře Henrika Lundqvista nepřekonal!
33:39'
Henrik Lundqvist si snadno poradil s nahozením Blackhawks a sevřel puk ve své lapačce.
32:56'
Útok Rangers byl přerušen kvůli přihrávce rukou a divokou pasáž hry ukončuje krátká reklamní přestávka.
31:39'
Kevin Hayes rychle pronikl do útočného pásma a v mezikruží předvedl nádhernou stahovačku, po které přišla střela zápěstím mířící do pravého horního rohu brány, Corey Crawford ale levým ramenem puk skvěle vyrazil!
31:03'
Rangers na pravém křídle v rychlém sledu dvakrát vypálili od modré čáry, přičemž první rána zamířila mimo, zatímco druhá skončila na pravém betonu Coreyho Crawforda. Hosté pokračovali v tlaku, do další šance se ale nedostali a hra byla přerušena.
30:33'
Nick Schmaltz v pravém kruhu pro vhazování zvedl hlavu a po jeho parádní diagonální přihrávce skóroval na vzdálenější levé tyči do prázdné brány ALEXANDRE FORTIN! Chicago podruhé v zápase vede, tentokrát ovšem 2:1. Asistence: Nick Schmaltz a Brandon Manning.
30:21'
Jan Rutta zkusil vystřelit na vrcholu pravého kruhu a jeho střela byla na přední tyči sražena mimo bránu.
29:13'
Rangers dvakrát v rychlém sledu vypálilo od modré čáry, nejprve na pravém křídle od střídaček a poté na ose ledové plochy, Corey Crawford ovšem první pokus vyrazil, zatímco druhý podržel v náručí. Komerční přestávka.
27:59'
Vyloučený Pavel Bučněvič odpykal týmový trest a Rangers po přečkání několika střel hrají v plném počtu.
26:54'
Nick Schmaltz a Duncan Keith se ocitli u levé tyče ve slibné šanci, ani jeden ale z úhlu Henrika Lundqvista nepřekonal. Puk zůstal ve hře a Chicago pokračuje v tlaku.
25:59'
Henrik Lundqvist vyrazil tvrdou střelu Chrise Kunitze z levého kruhu pro vhazování a hned vzápětí se vylučovalo, protože hosté hráli v šesti. Týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Pavel Bučněvič.
24:33'
Vyloučený Luke Johnson je po horkých sekundách zpět na ledě a Chicago přečkalo další oslabení.
24:29'
Další střela přišla na levém křídle od modré čáry a tečovaný puk od Neala Pionka zamířil do vzdálenější pravé tyče, která nyní zachránila domácího brankáře Coreyho Crawforda!
24:24'
Rangers na pravém křídle vystřelili z vrcholu kruhu pro vhazování a Corey Crawford puk podržel v náručí.
23:11'
Rangers se po nahození z pravého křídla ocitli ve velké šanci, když v mezikruží napřáhl ke tvrdé střele s příklepem Neal Pionk a Corey Crawford na přední tyči puk na poslední chvíli vykopl skvěle pravým betonem!
22:33'
Luke Johnson před pár okamžiky orazítkoval tyč a nyní byl vyloučen za nedovolené bránění brankáři.
22:11'
Henrik Lundqvist rychle sevřel betony a vyrazil táhlou střelu Hawks z levého křídla, hned vzápětí se ale v mezikruží dostal k dorážce Luke Johnson, který tvrdou střelou s příklepem orazítkoval levou tyč!
21:48'
Také Rangers se ocitli u levé tyče ve velké šanci, jenže Corey Crawford jejich střelu z blízkosti vyrazil a následná dorážka hostů minula pravou tyč brány!
21:17'
Brandon Saad na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, Henrik Lundqvist si ale pohlídal prostor u své přední tyče, kde puk vyrazil pravým betonem mimo!
20:52'
Po 52 sekundách byla hra přerušena. Rangers se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru, po kterém byla hra vykázána do neutrálního středního pásma.
20:01'
V United Center začala druhá třetina utkání a tentokrát na vhazování Jonathan Toews na rozdíl od první části úspěšný nebyl. Skóre je nerozhodné 1:1.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-7; Zablokované střely: 1-8; Vhazování: 53%-47%; Hity: 5-9; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:30.
Chicago vlétlo do utkání proti Rangers pořádně zostra, když nejprve orazítkovalo tyč a krátce na to se dokázal prosadit kapitán Jonathan Toews, který skóroval po propadnutí hostů na obranné modré čáře a přihrávce od brankáře Coreyho Crawforda a Duncana Keitha. Hosté z New Yorku ovšem našli rychlou odpovědět, když se z úhlu prosadil Pavel Bučněvič. Po první třetině. Chicago Blackhawks 1 New York Rangers 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:44'
Brandon Manning napřáhl na vrcholu levého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila k přední tyči, Henrik Lundqvist měl ale čistý výhled a pravým betonem puk vyrazil. Rangers se poté osvobodili, ovšem pouze za cenu zakázaného uvolnění.
18:01'
Filip Chytil se po nahození Rangers a odrazu kotouče od hrazení v pravém rohu ledové plochy ocitl u pravé tyče ve velké šanci, ani natřikrát ale z ostrého úhlu Coreyho Crawforda z blízkosti překonat nedokázal!
17:09'
Mats Zuccarello vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus zamířil nad bránu Coreyho Crawforda, kde skončil pouze na ochranném skle.
16:40'
Chicago nepříjemně vypálilo na ose ledové plochy od modré čáry a těsně před Henrikem Lundqvistem byl puk tečován, švédský král ale zůstal na trůně, když si poradil s oběma dorážkami domácích hráčů a zmrazil puk pod lapačkou! Následuje krátká komerční přestávka.
16:08'
Vyloučený Jonathan Toews je zpět na ledě a po návratu svého kapitána hrají domácí Hawks v plném počtu.
15:58'
Rangers se vrátili zpět do útočného pásma, do konce přesilové hry hostů už ale příliš času nezbývá.
14:55'
Chris Kreider dobře vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a po zákroku Coreyho Crawforda se Rangers dostali k dorážce, po které puk minul levou tyč!
14:08'
Jonathan Toews byl vyloučen na dvě minuty za sekání a po další reklamní přestávce si tentokrát zahrají první přesilovou hru Rangers, kteří mohou otočit skóre utkání.
13:28'
Hra je velice plynulá a zatím se minimálně přerušuje. Tentokrát ale Rangers nepřesně rozehráli. Po zakázaném uvolnění se hra vrátila před Henrika Lundqvista.
12:11'
Rangers pouze nahodili puk za bránu Coreyho Crawforda, aby vzápětí mohli rychle vystřídat pětku na ledě.
11:20'
Vyloučený Brady Skjei je zpět na ledě a Rangers úspěšně přečkali první oslabení dnešního střetnutí.
11:16'
Duncan Keith před bránou skvěle tečoval nahození Patricka Kanea z pravého kruhu pro vhazování a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Henrik Lundqvist ale skvěle zasáhl pravým betonem a puk vytěsnil mimo!
10:46'
Duncan Keith napřáhl na vrcholu pravého kruhu k jedovaté střele s příklepem, která minula vzdálenější levý horní roh brány švédského brankáře Rangers.
10:02'
Alex DeBrincat chtěl na pravém křídle poslat zpětnou přihrávku na modrou čáru, jenže jeden z jeho spoluhráčů na útočné modré čáře na puk nedosáhl.
09:20'
Brady Skjei byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Chicago si po reklamní přestávce zahraje první přesilovou hru, během které může získat zpět ztracené vedení.
09:00'
Blackhawks se usadili v útočném pásmu a navíc mají poskytnutou výhodu. Na straně Rangers je signalizováno vyloučení a Corey Crawford naskočí na střídačku.
07:51'
Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění a po pár sekundách Henrik Lundqvist musel zasahovat proti táhlé střele Hawks od střídaček, kterou levým betonem vyrazil.
06:48'
Nejprve Henrik Lundqvist a hned vzápětí Corey Crawford se vydali rychle za svou bránu, aby zastavili nahození soupeře.
05:54'
Blackhawks na levém křídle od trestné lavice nahodili puk do útočného pásma, kde skončil v ochranné síti.
04:09'
Rangers právě vstřelili branku!
Zablokovaného nahození Brendana Smitha od modré čáry využil na vzdálenější pravé tyči PAVEL BUČNĚVIČ, když z bodu pravého kruhu pro vhazování zamířil z úhlu pod horní tyč zívající brány! Rangers bleskově srovnali krok a v United Center je skóre rychle vyrovnané 1:1. Asistence: Brendan Smith a Brett Howden.
04:00'
Chicago sice v úvodu zápasu po pár sekundách orazítkovalo tyč, hned vzápětí ale udeřilo a vede 1:0.
02:55'
JONATHAN TOEWS se po kolmé přihrávce od Coreyho Crawforda a Duncana Keitha řítil do samostatného úniku a po rychlém zamíchání s pukem z blízkosti skvěle zamířil k levé tyči nad vyrážečkou a pravým betonem Lundqvista! Asistence: Duncan Keith a Corey Crawford.
02:32'
Henri Jokiharju po zakázaném uvolnění Rangers na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Henrik Lundqvist na přední tyči úspěšně puk vyrazil mimo.
01:24'
Pavel Bučněvič nemohl pokračovat na pravém křídle v akci, protože se ocitl v postavení mimo hru.
00:54'
Erik Gustafsson v mezikruží vypálil po přihrávce z levého křídla bez přípravy s příklepem a jeho tvrdá rána se od levé tyče za zády přesouvajícího se Henrika Lundqvista odrazila zpět do hry! Rangers měli velkou kliku.
00:18'
Jonathan Toews vyhrál úvodní buly proti Mikovi Zibanejadovi a Blackhawks se dostali na vrcholu mezikruží ke střele, která minula levý horní roh brány.
00:01'
Jim Cornelison předstoupil před diváky v United Center, aby přednesl americkou národní hymnu, po jejímž doznění už bude moci dnešní utkání začít.
Oba týmy dokončují rozbruslení a v United Center za zhruba patnáct minut začne utkání, v němž domácí Blackhawks hostí Rangers. V domácím dresu Chicaga nebude chybět Jan Rutta, zatímco na opačné straně ledu budeme v týmu Rangers sledovat Filipa Chytila.

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith (A), Jokiharju, E. Gustafsson, Seabrook (A), Manning, Rutta – DeBrincat, J. Toews (C), Kahun – Saad, Anisimov, P. Kane – Fortin, Johnson, Schmaltz – Kunitz, Krüger, Hayden. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Skjei, McQuaid, M. Staal (A), Pionk, Br. Smith, Shattenkirk – Kreider, Zibanejad (A), Zuccarello (A) – Chytil, K. Hayes, Fast – Vesey, B. Howden, Bučněvič – C. McLeod, Naměstnikov, Spooner. Hlavní trenér: David Quinn.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Francois StLaurent. Čároví: Scott Cherrey, Bryan Pancich.
Předpokládané úvodní sestavy:

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Skjei, McQuaid, M. Staal (A), Pionk, Br. Smith, Shattenkirk – Kreider (A), Zibanejad, Zuccarello (A) – Chytil, K. Hayes, Fast – Vesey, B. Howden, Bučněvič – C. McLeod, Naměstnikov, Spooner. Hlavní trenér: David Quinn.
NEW YORK RANGERS

Rangers zahájí v Chicagu čtyřzápasový trip poté, co ve středu v noci porazili v Madison Square Garden 5:2 Floridu. New York Rangers se chce po roční přestávce vrátit do playoff, a aby se mu daný cíl podařilo splnit, potřebuje vozit body z venku. Rangers budou usilovat v United Center o první letošní venkovní vítězství. Mika Zibanejad je nejlepším hráčem týmu Rangers s devíti kanadskými body, z nichž dva zaznamenal za dva góly v zápase proti Panthers. Proti Coreymu Crawfordovi by se měl do brány postavit Henrik Lundqvist, který letos odchytal sedm zápasů s úspěšností zákroků 92,1%.
CHICAGO BLACKHAWKS

Brandon Saad se podepsal pod vítězství Chicaga proti Anaheimu dvěma góly a třetí přidal Patrick Kane, který je s osmi góly nejlepším střelcem Blackhawks. Patrick Kane je v současné chvíli čtvrtým nejlepším střelcem v NHL a do nejlepší desítky pronikl také Alex DeBrincat. Corey Crawford proti Ducks zaznamenal druhé vítězství v sezóny a jeho procentuální úspěšnost zákroků činí po návratu po zranění 94,6% s průměrem gólů 1,69.
Blackhawks v pátek v noci zahájí sérii tří domácích zápasů v United Center proti New Yorku Rangers. Chicago v posledním zápase porazilo 3:1 Anaheim a proti Rangers bude usilovat o druhé vítězství v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.