NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Boston - 22. listopadu 2018   01:30

Detroit
Detroit
29:48' Bertuzzi (Jensen, DeKeyser) • 48:59' Athanasiou (Nyquist) • 60:49' Athanasiou (Nielsen)
3:2
(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Boston
Boston
24:08' Forsbacka-Karlsson   • 46:45' Wagner  (Kuraly)
Detroit
O’Halloran, Nicholson – Nansen, Brisebois
Little Caesars Arena, Detroit
Boston

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký čtvrteční den.
3. Tukka Rask (BOS) 24 zák., 3 góly, 88,9%
Hokejisté Detroitu dokázali otočit další zápas a slaví zisk dvou bodů. Boston v tomto zápase dvakrát vedl, Red Wings však dvakrát srovnali stav a o svém vítězství rozhodli v prodloužení.

Střely na branku: 27 – 36.
60:49'
Detroit právě vstřelil branku!
Obrovská radost v Detroitu. Po vhazování se ke kotouči šťastně dostal ANDREAS ATHANASIOU a z otočky překonal Raska. Red Wings tedy vítězí! Asistence: Frans Nielsen.
60:44'
Na druhé straně musel Rask zasahovat proti střele Manthy.
60:30'
Krejčí našel z levého kruhu před brankou nepokrytého Pastrňáka, který si však vylámal zuby na Howardovi.
60:01'
Začalo prodloužení.
Šedesát minut zápasu vítěze nepřineslo. Rozhodovat se bude v prodloužení, případně až v samostatných nájezdech.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:31'
Nyquist to z mezikruží zkusil bekhendem a Rask koncem vyrážečky dostal puk mimo tři tyče.
59:05'
Detroit je v posledních momentech lepším týmem. Glendeningova střela se odrazila od jednoho z obránců mimo tři tyče, dorážka Rasmussena se k brance rovněž vůbec nedostala.
58:14'
Larkin našel na levém kruhu Abdelkadera, který vypálil z první a Rask měl velké problémy. Kotouč však se štěstím vyrazil vedle branky.
57:49'
Oba celky nyní kotouče především nahazují do útočného pásma a pokouší se v něm zůstat.
56:46'
Střela Bjorka z velkého úhlu skončila na hrudi Howarda.
56:30'
Jensen se pokusil nahodit kotouč do brankoviště, jeden z beků tento pas ale zablokoval.
56:20'
Nepřesná rozehrávka Bostonu končí zakázaným uvolněním, Detroit získává útočné pásmo hodně snadno.
55:33'
Boston nahazuje všechny kotouče do útočného pásma a pokouší se dostat Detroit pod tlak, domácí ale neriskují a posílají kotouče rychle do středního pásma.
54:50'
Larkin to zkoušel znovu individuálně, obrana Bruins ho ale ohlídala.
54:20'
Larkin se dostal k zajímavé střele přes obránce, Rask dokázal zasáhnout pravým betonem.
52:47'
Howard po nahození od pravého mantinelu přerušil hru.
52:17'
Nielsen si najel na levý kruh, dostal přihrávku a pohotově vypálil. Rask zasáhl na poslední chvíli ramenem.
51:00'
Bostonu se již povedlo znovu vyrovnat hru. Hraje se opravdu ve vysokém tempu.
49:30'
Detroit má po vyrovnání silný tlak a je usazený v útočném pásmu.
48:59'
V Detroitu je znovu vyrovnáno! Domácí se dostali do přečíslení, při kterém Nyquistovu střelu Rask pouze vyrazil na hůl ANDREASE ATHANASIOUA a ten dorazil puk do branky. Asistence: Gustav Nyquist.
46:45'
Bruins právě vstřelili branku!
Bruins se dostávají do vedení. Kuraly poslal od levého mantinelu puk do brankoviště, tam se nacházel se svojí holí CHRIS WAGNER a nasměroval puk do branky. Asistence: Sean Kuraly.
45:40'
Detroit se na nějaký čas usadil v útočném pásmu, ale nebyla z toho žádná střela na branku.
44:44'
V Detroitu se hraje hodně opatrně, ani jeden z celků nechce udělat chybu, která by vedla ke vstřelení gólu.
42:27'
Ke střele bekhendem se ale nyní dostal Glendening a těsně minul pravou tyčku.
42:10'
Boston vstoupil do třetí části aktivněji a pokouší se podruhé v zápase dostat do vedení.
41:41'
Krug napřáhl na modré čáře a pokusil se zaskočit Howarda, který toho moc neviděl. Střela se ale až k brance nedostala.
40:01'
Detroit byl ve druhé třetině lepším týmem, do šaten se ale odchází za stavu 1:1. Boston se totiž dokázal dostat ve druhé části do vedení, domácí ale hodně rychle odpověděli a srovnali. O osudu klání tak rozhodne až třetí třetina.
40:00'
39:48'
Krejčí se pokusil v útočném pásmu prosadit individuálně, obrana Red Wings ho ale o kotouč obrala.
38:00'
Detroit byl blízko vedení, proti ale byla branková konstrukce. Tečovaný kotouč de La Rose totiž zastavila tyčka.
37:17'
Další zakázané uvolnění ze strany Bostonu. Hra je hodně rozkouskovaná.
36:47'
Hosté se dostali pod tlak a tak raději poslali kotouč na zakázané uvolnění.
36:14'
Larkin za levým kruhem nahodil kotouč na branku a Rask se hodně zapotil, protože neměl ideální výhled.
35:15'
Hrdinou posledních sekund se stal Bertuzzi, který zablokoval několik střel.
35:00'
Boston svého soka zamkl před brankou Howarda, hosté mají obrovský tlak.
33:39'
Menší závar vznikl nyní i u branky Howarda, kterému se do brankoviště odrazil puk od zadního mantinelu. Pro Detroit všechno ale dopadlo nakonec dobře.
33:09'
Rask zachytil nahozený kotouč od Greena do lapačky a raději přerušil hru.
32:45'
Nielsen se pokusil z levého kruhu uvolnit na protější straně Athanasioua, obrana ale přihrávku zablokovala.
31:50'
Boston je v posledních střídáních znovu pod tlakem, domácí hrají nadále hodně aktivně.
30:09'
Střelou zápěstím se ukázal Pastrňák, Howard jeho pokus přes hráče vychytal.
29:48'
Domácí se dočkali vyrovnání. TYLER BERTUZZI v předbrankovém prostoru tečoval střelu od modré čáry a Rask nedokázal zareagovat. Asistence: Nick Jensen a Danny DeKeyser.
27:01'
Detroit zvyšuje svoji aktivitu a pokouší se rychle srovnat. Hosté se musí bránit před vlastní brankou.
26:24'
Na modré čáře si udělal prostor ke střele DeKeyser a dělovou ránou poslal puk těsně nad břevno.
25:40'
Po úvodní brance se na ledě hodně přitvrdilo, nechme se překvapit, kam až to zajde.
24:08'
Boston se dostává do vedení. Howard střelu od modré čáry vyrazil pouze před sebe, tam se k puku dostal JAKOB FORSBACKA-KARLSSON a dorazil jej do branky. Bez asistence.
23:15'
Mezi kruhy se k puku dostal Vanek a vystřelil zápěstím. Rask znovu úspěšně zasáhl.
22:01'
Další střela domácích. Tentokrát to z pravé strany zkoušel Athanasiou, jenomže branku netrefil.
21:36'
Od modré čáry střílel nebezpečně Kronwall, jeho ránu ale dokázal Rask zneškodnit.
21:02'
Hokejisté vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně a pokouší se dostat do vedení.
20:01'
První třetina branku nepřinesla. Lepší vstup do utkání měl Boston, nicméně konec třetiny patřil naopak Detroitu. Druhá třetina začne přibližně ve 2:32.
20:00'
19:55'
První dějství se blíží ke konci, gólu se v něm zřejmě nedočkáme.
18:13'
Ke konci třetiny je Detroit aktivnějším týmem. Od modré čáry střílel Daley a Rask musel zasahovat.
17:12'
DeKeyser si sjel hodně nízko na pravý kruh a vystřelil z první. Branku těsně minul.
16:32'
Backes z pravé strany nahodil puk na branku, Howard znovu pozorný.
16:20'
Tentokrát z pravého kruhu pálil Rasmussena a to byla rozhodně zajímavější střela. Rask si ale dokázal poradit.
15:51'
Nyquist to zkoušel z vrcholu pravého kruhu, rána po ledě ale branku minula.
15:22'
14:30'
A znovu.
14:10'
Detroitu se povedlo osvobodit, kotouč je u branky Raska.
13:31'
Pastrňák z mezikruží vystřelil pouze do Howarda, ten jeho ránu vyrazil.
13:22'
Boston si zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Green.
12:13'
Athanasiou se elegantně dostal do útočného pásma, ale to bylo z jeho strany vše. S kotoučem skončil v rohu kluziště.
11:13'
V posledních střídáních je hodně nepřesností, ani jednomu z týmů se nedaří založit kvalitní útočnou akci.
09:50'
Bertuzzi se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči, nic vážného z toho ale nebylo, protože mu při střele přeskočil puk hůl.
08:09'
Útočné snažení Bruins ukončil rozhodčí, který si všiml posunuté branky a přerušil hru.
07:22'
Rasmussen se po přihrávce Bertuzziho pokusil nahodit kotouč na branku, až k ní se ale puk nedostal.
06:51'
Boston je nadále aktivnějším týmem, Red Wings ale zatím drží jistý výkon Howarda.
05:35'
Nyquist si najel na levý kruh a vystřelil zápěstím. Rask poprvé úspěšně zasáhl.
05:10'
Krugovo nahození z modré čáry proletělo kolem branky, Howard nemusel zasahovat.
04:50'
Red Wing se pomalu dostávají do zápasu, chybí tomu ale častější střelba. Rask ještě nemusel zasahovat.
03:29'
Millerova střela od modré čáry skončila v lapačce Howarda, jistý zákrok.
02:50'
Daley byl blízko toho, aby využil chybu obrany Bruins, nicméně z brejkové situace nic nevytěžil, dokonce ani střelu ne.
02:01'
Hokejisté Bostonu začali o něco aktivněji a pokouší se dostat do vedení.
01:22'
Marchand se po individuální akci natlačil do útočného pásma, do zakončení se ale nakonec nedostal.
00:19'
Pastrňák vyzkoušel střelou přes obránce pozornost Howarda, ten jeho pokus vyrazil betonem do rohu.
00:01'
Utkání začne za malý okamžik.

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Green, Daley, Cholowski, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser – Mantha, D. Larkin (A), Abdelkader (A) – Athanasiou, Nielsen, Nyquist – Rasmussen, Glendening, Bertuzzi – Vanek, J. de La Rose, Frk.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – K. Miller, Grzelcyk, Clifton, Krug, Kampfer, Lauzon – Pastrňák, Krejčí, Bjork – DeBrusk, Nordström, Marchand (A) – Acciari, Forsbacka-Karlsson, Heinen – Backes, Kuraly, Wagner.

Rozhodčí: O’Halloran, Nicholson – Nansen, Brisebois.
Boston má ohromnou marodku a na výsledcích to je znát. Nyní Bruins kromě několika obránců přišli i o Patrice Bergerona, který by měl chybět až čtyři týdny. Bude zajímavé sledovat, jak se Boston s touto ztrátou vyrovná. Bergeron byl totiž členem elitní formace, která je považována za nejlepší v NHL.
Detroit má v posledních zápasech výtečnou formu, z posledních deseti zápasů vyhrál hned osmkrát a pomalu maže bodovou ztrátu, kterou si vytvořil na začátku sezóny. V minulém zápase uspěl Detroit na ledě New Jersey, kde dokázal znovu otočit nepříznivý vývoj utkání.
Přeji krásnou hokejovou noc! Detroit dnes přivítá ve své aréně velkého rivala, kterým je bezpochyby Boston. Čeká nás určitě zajímavé klání. Kdo uspěje?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.