NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Columbus - 5. října 2018   01:30

Detroit
Detroit
27:46' Cholowski (D. Larkin, Nyquist) • 36:13' Bertuzzi (D. Larkin, Nyquist)
2:3
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Columbus
Columbus
05:12' Atkinson  (Dubois, Panarin) • 33:06' J. Anderson  (Dubinsky, Duclair) • 62:11' Panarin  (N. Foligno, Nutivaara)
Detroit
Howard (J. Bernier) – Cholowski, DeKeyser, Šulák, Daley, Hronek, Hicketts – Mantha, D. Larkin, Nyquist – Rasmussen, Nielsen, Bertuzzi – Vanek, Athanasiou, Abdelkader – Glendening, Ehn, Helm.
Dwyer, Luxmore – Berg, Brisebois
Little Caesars Arena, Detroit
19,515 diváků
Columbus
Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, D. Savard, R. Murray, Nutivaara, G. Carlsson, Kukan – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Wennberg, Bjorkstrand – Jenner, Dubinsky, J. Anderson – Milano, Riley Nash, Duclair.

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u dalších přenosů!
3. Dylan Larkin (Detroit) ) – 0 + 2
A je tu konec! Artěmij Panarin prokázal svůj střlecký um, když přesnou střelou zápěstím ukončil dnešní klání. Bonusový bod tak berou hráči Columbusu a nutno říct, že zaslouženě. Hostující tým byl většinu zápasu aktivnější a vytvářel si více šancí. Domácí tým tak v úvodním zápase vyválčil alespoň bod a vděčit za to může hlavně Howardovi. Domácí brankář dnes chytal opravdu skvěle.
Střely po prodloužení: Domácí – 20, Hosté – 39.
62:11'
Columbus právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Domácí nejprve nevyužili přečíslení 2 na 1 a ke kotouči se dostali hosté. Bllue Jackets kombinovali dlouho ve třetině domácích, když si kotouč předali u kruhu pro vhazování Panarin s Folignem a ARTĚMIJ PANARIN zamířil přesnou střelou zápěstím na druhou tyč a ukončil dnešní zápas. Asistence: Nick Foligno, Markus Nutivaara
62:00'
Columbus stále kombinuje ve třetině.
61:40'
Luke Glendening výborně vyblokoval Panarina a nedovolil mu vystřelit!
61:10'
Panarinova střela minula branku, ale Blue Jackets mají stále kotouč.
61:00'
Joonas Korpisalo si připisuje fantastický zákrok proti střele Nyquista, který střílel nikým nerušený na druhou tyč!
60:40'
U kotouče byli hostující hráči, ale jeho nepovedená klička odevzdala kotouč domácím.
60:05'
Úvodní buly pro domácí tým. Larkin předložil kotouč spoluhráči,ale ten netrefil branku.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina nám nenabídla příliš pohledný hokej. Oba týmy se snažily hrát bez chyb ze zabezpečené obrany a nedokázaly si vytvořit větší šanci ke skórování. Po 60ti minutách je tak stav stále nerozhodný – 2:2.
Střely po 3. třetině: Domácí – 17, Hosté – 38.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:45'
Jeden z posledních útoků této třetiny přerušuje čárový rozhodčí, Duclair vjel do třetiny moc rychle.
59:30'
Hosté nahazují kotouč do pásma, za brankou ho sbírá domácí obrana.
58:10'
Darren Helm dostal na mantinelu trochu prostoru, jeho střela golfem skončila pouze v náručí Korpisala.
57:40'
Dennis Cholowski dnes hraje opravdu výborně, nyní dobře přečetl hru a vypíchl kotouč Folignovi.
57:10'
Šulák teď výborným postavením zblokoval střelu Jennera!
56:20'
Po zblokované střele jednoho z domácích obránců se ke kotouči dostávají hosté.
55:50'
Detroit se usadil ve třetině Colubusu, ale nahrává si s kotoučem u hrazení.
55:05'
Slibný útok Columbusu zastavuje offside, to je škoda pro hostující tým!
54:10'
Nyní sledujeme opravdu nezáživnou část hry, na obou týmech je vidět, že nikdo nechce udělat chybu.
53:30'
Dennis Rasmussen se snažil projít přes obránce, ale Zach Werenski se nenechal oklamat získal kotouč pro hosty.
52:50'
Nepřesná rozehrávka Šuláka skončila na hokejkách hostů.
52:10'
Nahození od modré čáry Korpisalo v klidu vykopává betonem.
51:10'
Kukan dobře zapracoval v obranném pásmu a vybojoval kotouč.
50:50'
Hra je teď plná nepřesností, ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině soupeře.
50:10'
Riley Nash se probojoval ke střele, Howard jeho pokus pouze vyrazil před sebe, ale následná dorážka se mezi 3 tyče nevešla.
49:40'
Columbus je nyní aktivnějším týmem a vytváří si více střeleckých šancí!
49:10'
Howard si připisuje další úspěšný zákrok, když zneškodnil přízemní střelu od modré čáry.
48:40'
Na ledě se nám trochu přiostřuje. Nyní dostal pořádnou ránu od cesty Jenner,ale rozhodčí zůstávají klidní.
47:50'
Oliver Bjorkstrand vypálil od modré, jeden z hráčů jeho střelu dokázal tečovat,ale Howard dokázal zasáhnout. Následuje komerční přestávka.
47:30'
Joe Hicketts se s tím nepáře, soupeře který se snažil dorážet poslal rázně k ledu!
47:05'
Panarin se dostával k dorážce odraženého kotouče,ale skákavou pryž nedokázal trefit!
46:40'
Domácí vyhráli vhazování a ihned se osvobozují.
46:10'
Zach Werenski vypálil z dobré pozice od kruhu pro vhazování, Howard měl zakrytý výhled, ale kotouč trefil přesně jeho lapačku!
45:41'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Thomas Vanek – 2 min., hákování).
44:30'
Larkin vyhrál sprinterský souboj a zamezil zakázanému uvolnění.
43:50'
Povedený zákrok Korpisala proti dělovce od modré!
42:10'
Šulák si dobře pohlídal Atkinsona, který se snažil dorážet před brankou.
41:30'
Davidu Savardovi přeskočil kotouč hokejku a k puku se dostávají domácí.
40:40'
Howard si poradil se střelou Atkinsona, který střílel z kruhu pro vhazování.
40:01'
Úvodní buly pro domácí tým.
40:01'
Druhá třetina nám nabídla hned 3 branky. Nejprve si první branku v NHL připsal mladík Dennis Cholowski, který zužitkoval pěknou nahrávku od Larkina. Stav byl rázem nerozhodný a Detroitu byl plný led. Ve 14. minutě si hosté vzali vedení zpět, když se Josh Anderson zapojil do útoku hned po opuštění trestné lavice a překonal Howarda z bezprostřední blízkosti. O 2 minuty později jsme měli znovu srovnáno, když domácí využili přesilovou hru zásluhou Tylera Bertuzziho, který se štěstím dopravil kotouč do branky pro nahrávce od Larkina. Na ukazateli skóre teď svítí nerozhodný stav 2:2.
Střely po druhé třetině: Domácí – 14, Hosté – 22.
Třetí třetina začne přibližně v 3:58.
40:00'
39:45'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Filip Hronek – 2 min., držení).
39:17'
Zach Werenski se dostal s pukem na střed hřiště,ale jeho pokus minul horní růžek branky!
38:40'
Domácí se osvobozují.
38:10'
Columbus kombinuje v pásmu, ale Detroit dobře přistupuje k hráčům a zatím nebyla možnost vystřelit pro hosty.
37:32'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Danny DeKeyser – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
36:13'
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí s přesilovkou naložili parádně a máme znovu srovnáno! Dylan Larkin našel krásným krosem před brankou TYLERA BERTUZZIHO, který dobržďoval a kotouč trefil jeho brusle, od nich zamířil za záda Korpisala a domácí mohli jásat! Domácí hráč neudělal žádný náznak kopnutí a máme tu regulérní gól. Asistence: Dylan Larkin, Gustav Nyquist.
36:00'
Zblokovaná střela od modré, kotouč je ve středním pásmu.
35:56'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Gabriel Carlsson – 2 min., nedovolené bránění).
35:40'
Andreas Athanasiou vypálil dělovku od mantinelu, bohužel síla šla na úkor přesnosti a kotouč minul branku.
35:10'
Justin Abdelkader se pěknou zasekávačkou dostal za záda obránců, ale jeho pokus dokázal ztečovat jeden z dojíždějících hráčů.
34:50'
Detroit se usadil ve třetině Blue Jackets,ale vážnější šanci si nevytvořil.
34:10'
Luke Glendening ujížděl sám do přečíslení,ale jeho pokus na druhou tyč vykryl Korpisalo.
33:06'
Hosté se znovu ujímají vedení! Anthony Duclair a Brandon Dubinsky se dostali do úniku 2 na 1, ale ve stejnou chvíli naskočil zpátky do hry JOSH ANDERSON a rázem to bylo 3 na 1. Brandon Dubinsky se dostal s kotoučem do strany a chytrou zadovkou ho poslal zpět před branku, kde byli 2 hráči v bílých dresech a Anderson nakonec přehodil kotouč za záda bezmocného Howarda! Asistence: Brandon Dubinsky, Anthony Duclair.
32:24'
Filip Hronek dostává příležitost při přesilové hře! Nyní se ke střele dostal Gustav Nyquist,ale kotouč rozvlnil pouze boční síť.
32:20'
Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.
31:43'
Dennis Cholowski vypálil od modré, Joonas Korpisalo měl zakrytý výhled,ale kotouč ukryl v lapačce.
31:10'
Domácí vyhráli vhazování a kombinují ve třetině soupeře.
30:58'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Josh Anderson – 2 min., hrubost).
30:39'
Hra je teď plná spíše osobních soubojů než pohledných akcí.
29:30'
Anthony Duclair prováhal ideální čas na střelu a jeho následný pokus zblokovala obrana.
28:50'
První gól domácího týmu probral fanoušky v LIttle Caesar Aréně a zápas dostává nový náboj.
27:46'
A máme srovnáno! Larkin poslal kotouč z rohu před branku,kam si sjel DENNIS CHOLOWSKI, který propálil hostujícího brankáře povedenou střelou zápěstím. Cholowski dnes hraje i svůj první zápas v NHL, to je opravdu snový debut pro domácího mladíčka! Asistence: Dylan Larkin, Gustav Nyquist
26:10'
Bertuzzi dostal skvělou nahrávku mezi kruhy a vypálil na vzdálenější tyč, Korpisalo předvedl parádní zákrok!
25:50'
Tentokrát si to týmy prohodily, nyní se icingem provinili hosté.
25:29'
Zakázané uvolnění na straně domácích.
25:05'
Domácí nahazují kotouč do pásma a za brankou Korpisala se tvrdě bojuje o puk.
24:43'
Howard si připsal 2 zákroky, nejprve proti střele od modré a následně proti dorážce Andersona, který se snažil kotouč zasunout za záda domácího brankáře.
24:19'
Zblokovaná střela Vaneka zamířila mimo 3 tyče.
23:50'
Larkin zavezl kotouč do třetiny a vypálil, bohužel pro něj trefil prvního obránce a ke kotouči se dostali hosté.
23:28'
Howard si připsal jednoduchý zákrok betonem proti střele Jennera od mantinelu.
22:50'
Glendening uštědřil pořádný hit hostujícímu hráči a vysloužil si potlest diváků.
22:18'
Nielsen přenechal kotouč dobře rozjetému Bertuzzimu, který měl dobrou příležitost ke skórování, bohužel pro domácí z dobré pozice minul branku!
21:41'
Columbus se usadil ve třetině Detroitu a domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
21:30'
Kamery si hodně vybírají Libora Šuláka, který zatím hraje parádní zápas!
21:15'
Howard vyrazil kotouč do ochranné sítě a hra je přerušena.
20:30'
Zach Werenski nezpracoval nahrávku a odevzdal kotouč Detroitu.
20:01'
I druhé úvodní buly patří hostujícímu týmu.
20:01'
A máme tu konec první třetiny. Do utkání vstoupil lépe domácí tým, který byl aktivnější. V 5. minutě přišlo vyloučení na straně domácích, které hosté dokázali využít zásluhou Atkinsona. Od tohoto momentu byl Columbus týmem, který určoval tempo hry. Oba týmy si vynutily vyloučení,ale změny skóre jsme se nedočkali. Detroit se ke konci třetiny začal znovu zvedat a vytvářet si větší šance, ale Korpisalo je zatím bezchybný. Do šaten se jde tak za stavu 0:1.
Střely po první třetině:
Domácí – 5, Hosté – 11.
20:00'
19:50'
Šulák dobře zabojoval, zmocnil se kotouče a vyhodil ho na druhý konec hřiště.
19:15'
Foligno netrefuje branku ze slibné pozice a domácí se osvobozují.
18:50'
Panarin našel pěknou nahrávkou Atkinsona, který znovu vypálil, jeho střelu si Howard pohlídal.
18:10'
Hosté jsou zpátky ve třetině a kombinují. Střela Atkinsona tentokrát prolétla vysoko nad brankou.
17:47'
Domácí ihned po buly vyhazují kotouč přes všechny čáry.
17:38'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Justin Abdelkader – 2 min., sekání).
17:38'
Columbus je aktinější a vynutil si další faul.
16:40'
Ehn se řítil do samostatného úniku, ale těsně před střelou mu kotouč odebral obránce.
16:19'
Howard si povyjel a bez problému si poradil se střelou z kruhu pro vhazování.
15:50'
Glendening si teď počkal na soupeře a uštědřil mu pořádný hit.
15:26'
Wennberg se pěknou zpětnou kličkou uvolnil,ale jeho střela byla hodně nepřesná.
14:40'
Korpisalo skryl kotouč v lapačce po střele od pravého mantinelu a následuje komerční pauza.
14:20'
Domácí jsou s kotoučem mnohem přimočařejší a prakticky při každé příležitosti pálí puk na braku soupeře.
14:00'
Hosté jsou na kotouči, ale nedaří se jim vymyslet nebezpečnější útočnou akci.
13:09'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Artěmij Panarin – 2 min., podrážení).
12:54'
Helm unikl v oslabení a vynutil si faul soupeře!
12:52'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dennis Cholowski – 2 min., držení).
12:50'
Columbus se nyní usadil ve třetině domácích a Howard má plné ruce práce!
12:16'
Nyquist hledal žabkou před brankou najíždějícího Larkina, ale Korpisalo předvedl parádní čtení hry a kotouč ukryl!
12:00'
Abdelkader nezpracoval nahrávku a kotouč vylétl za hrazení, máme tu tak další komerční přestávku.
10:36'
Libor Šulák nabral rychlost ve středním pásmu, vyhnul se obránci a ze střední vzdálenosti dobře zakončil na druhou tyč. Korpisalo si připsal povedený zákrok betonem!
09:50'
Justin Abdelkader prováhal šanci na střelu od pravého mantinelu, následně dobře zapracoval Werenskiy odebral mu kotouč.
09:18'
Columbus vstřelená branka povzbudila a nyní určují tempo zápasu.
08:40'
Riley Nash nastřelil po rychlé nahrávce na střed tyč!
07:20'
Detroit se dostával do dobré šance, ale celou akci končí čárový rozhodčí pro offside.
06:30'
Sonny Milano výborně zapracoval za brankou Howarda a předložil kotouč spoluhráčům před branku,ale střela Nashe nebyla přesná.
05:50'
Po krátké komerční pauze můžeme znovu pokračovat.
05:12'
A máme tu první branku! Hosté využívají první přesilovou hru a ujímají se vedení! To je studená sprcha pro Detroit, který byl doteď aktivnějším týmem! Columbus si nahrával s pukem ve třetině, když Pierre-Luc Dubois měl kotouč za brankou, rychle ho posunul před branku na sjíždějícího CAMA ATKINSONA, který se štěstím prostřelil obránce i Howarda střelou mezi betony! Asistence: Pierre-Luc Dubois, Artěmij Panarin
04:25'
Hosté vyhráli vhazování, ale nepřesná střela od modré Blue Jackets vyhnala z útočného pásma.
04:19'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Tyler Bertuzzi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
03:29'
Nick Foligno vyslal nebezpečnou střelu od pravého mantinelu, jeho pokus Howard vyrazil ramenem!
03:10'
Domácí se dostali k přečíslení 3 na 2, Mantha našel na levé straně Larkina,ale ten puk neposlal mezi 3 tyče!
02:19'
Helm našel rozjetého Filipa Hronka, který vypálil od pravého mantinelu, Joonas Korpisalo byl pozorný a připsal si první zákrok.
01:35'
Domácí se dostali do šance 2 na 1, ale hostující obránce předvedl vynikající obranný zákrok, když si lehl na led a zachytil přihrávku!
00:30'
Detroit se zmocnil puku, ale rozehrávka DeKeysera nebyla přesná a akce domácích skončila hned za modrou.
00:01'
A je to tady! Nová sezóna byla zahájena. Úvodní buly putuje na stranu Columbusu.
00:01'
O úvodní buly se postará legenda domácího klubu Henrik Zetterberg. Švédskému hráči se dostává tzv standing ovations!
V Detroitu se pomalu představuje celá soupiska včetně trenérů divákům, za malou chvíli budeme začínat.
Detroit Red Wings
Domácí tým nebude na minou sezónu vzpomínat v dobrém. Premiérový rok v nové LIttle Caesar Aréně nedopadl dobře, když už od února neměli Red Wings reálné šance na postup do vyřazovacích bojů. Naopak letošní draft musel fanoušky Rudých křídel potěšit. Domácí tým si zvolil z šestého místa Filipa Zadinu a na konci prvního kola si vybral ještě talentovaného útočníka Josepha Velena. Tým by měl letos znovu bodově táhnout domácí miláček – Dylan Larkin.
V přípravě se Detroitu opravdu dařilo, z 8 zápasů odcházeli pouze jednou bez bodu a to když podlehli Torontu vysoko 2:6. V posledním zápase přípravy si Rudá Křídla napravila reputaci a Torontu vrátila porážku když vyhrála 5:1. Dnes by si domácí tým určitě přál navázat na povedenou přípravu a odstartovat novou sezónu vítězstvím.
Columbus Blue Jackets
Blue Jackets nevzpomínají na minulou sezónu v dobrém, do play off se sice probojovali,ale s budoucím vítězem Stanley cupu promarnili slibné vedení 2:0 v sérii. Sezónu tedy ukončili ve druhém kole play off. Columbus nebyl přes léto příliš aktivní. Hostující tým posílil o šikovného útočníka Rileyho Nashe, který by měl nahradit odchod Matta Calverta. Blue Jackets se také podařilo udržet svou největší ofenzivní hvězdu – Panarina.
V přípravě se hostujícímu týmu příliš nedařilo, z 8 zápasů si připsal pouhá 3 vítězství. Poslední zápas přípravy dopadl lépe pro Chicago, které vyhrálo 4:1. Hosté si dnes tak budou chtít udobřit fanoušky a vletět do nové sezóny vítězstvím.
Dobré ráno, zdravím všechny fanoušky zámořského hokeje! Konečně jsme se dočkali a po dlouhé letní pauze se nám znovu roztočí kolotoč NHL! Dnes se spolu podíváme na zápas mezi Detroit Red Wings a Columbus Blue Jackets. Pro oba týmy to bude úvodní zápas sezóny a rozhodně se máme na co těšit!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.