NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Islanders - 23. listopadu 2018   22:10

Devils
Devils
31:48' Hall  • 42:43' Boyle (Coleman, Vatanen) • 59:50' Ma. Johansson (Hall, Butcher)
3:4
(0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Islanders
Islanders
07:24' Eberle  (Beauvillier) • 34:14' Lee  (Filppula, Mayfield) • 52:45' Leddy  (Filppula) • 63:40' Barzal  (B. Nelson)
Devils
Joannette, Anderson – Kovachik, Berg
Prudential Center, Newark
16 514 diváků
Islanders

Ode mě je to dneska všechno. Díky za pozornost a někdy zase u NHL na počtěnou!
Československá stopa v utkání:
Pavel Zacha (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:07
Tři hvězdy utkání:
1. Mathew Barzal (NYI) 1+0
2. Taylor Hall (NJD) 1+1
3. Marcus Johansson (NJD) 1+0
Utkání mezi Devils a Islanders nakonec končí výhrou hostů, kteří tak zapisují dva body do ligové tabulky. Ostrované v utkání ani jednou neprohrávali, Devils pokaždé srovnali. V základní hrací době se prosadili Jordan Eberle, Anders Lee, Nick Leddy a v prodloužení rozhodl Mathew Barzal. Branky domácích obstarali Taylor Hall, Brian Boyle a Marcus Johansson.

Střely na branku: 42:35
63:40'
Islanders právě vstřelili branku!
Pokračovalo se protiakcí, kterou vedl MATHEW BARZAL. Hostující borec unikl Seversonovi a nadvakrát překonal bezmocného Kinkaida v brance Devils! Islanders tak berou z dnešní bitvy dva body. Asistence: Brock Nelson.
63:20'
Taylor Hall se dostal do pásma a šel do kličky. Kotouč zůstal ležet před Greissem, kde Hischier zadovkou hledal Seversona. Ten byl ovšem na modré čáře.
61:36'
Josh Bailey dostal přihrávku na pravý kruh, ale vylepšoval si pozici pro střelu. Zkoušel to z mezikruží, ale po ledě zakončoval jen do připravených betonů Kinkaida.
60:40'
U kotouče jsou od buly hokejisté Islanders. Ti sice kombinují, ale do nějakého zakončení se zatím nedostali. Hraje se spíše ve střední a obranné třetině.
60:01'
Třetí třetina nám nabídla tři branky. Brian Boyle nejdříve vyrovnal, ale parádní akce Nicka Leddyho dala vedení na stranu Islanders. V poslední sekundách vyrovnal Marcus Johansson, a tak jde utkání do prodloužení!
60:00'
59:50'
Devils právě vstřelili branku!
Poslední sekundy a důraz MARCUSE JOHANSSONA přináší s největší pravděpodobností prodloužení! Hallovi se rána z první se nepovedlo a kotouč se dostal k pravé tyčce. Zde se prosadil švédský útočník, který dal branku ze vzduchu. Asistence: Taylor Hall a Will Butcher.
59:22'
Islanders ušetřili další cenné sekundy. Hosté se dostali ke kotouči, který byl vyhozen mimo obranné pásmo na icing. Vhazuje se po levici Thomase Greisse.
59:13'
Prázdnou klec se pokoušel trefit Anders Lee, ale jeho pokus byl hodně nepřesný a píská se zakázané uvolnění. Domácí lavička si navíc vzala timeout.
58:45'
Taylor Hall posílal před branku střílející přihrávku. Nico Hischier do ní strčil hokejku, ale Thomas Greiss ani po obrovském závaru nekapituloval!
58:28'
Domácí celek hraje již bez brankáře. Kyle Palmieri zakončoval z levého kruhu, ale trefil bránícího hráče. Ten následně vyhodil kotouč na icing.
57:10'
Devils byli aktivní v útoku, ale po hraničním krosčeku přišli o útočné pásmo. Mirco Müller je na kotouči za brankou Kinkaida, domácím se čas velice rychle krátí.
55:52'
Vyrovnání měl na hokejce Kyle Palmieri, jenž si najel před Greisse a zakončoval bekhendově. Jeho pokus ale v brance neskončil, německý brankář opět skvělý.
55:37'
Individuálně se do útoku dostal Nico Hischier, jenž přes obránce zakončoval. Jeho rána ale do branky neprošla, bránící hráč puk ztečoval do ochranné sítě.
54:36'
Islanders se nikam moc neženou a hrají tak, jak potřebují. Hrát musí New Jersey, které podruhé v utkání neudrželo vyrovnaný stav a nedostalo se do vedení.
53:22'
Devils se hned dostali do útoku. Jesper Bratt zakončoval od modré čáry, Pavel Zacha u pravé tyčky zakončoval, ale padající kotouč nakonec do branky nezapadl.
52:45'
Pohledná branka NICKA LEDDYHO z pozice beka! Hostující hráč prošel zpoza vlastní branky až do útoku, kde nadvakrát překonal vyjetého Keitha Kinkaida! To byla paráda... Bez asistence. Asistence: Valtteri Filppula.
51:40'
Tvrdě zakončoval od modré čáry domácí bek Will Butcher. Americký reprezentant zakončoval kousek nad ledem, ale Greiss vytáhl beton a kotouč vyrazil.
50:45'
Obě mužstva nyní předvedly rychlé útoky do otevřených obran, ale ani jedna akce nebyla zakončena střeleckým pokusem. Nadále se hraje vyrovnaný duel.
49:43'
Právě New Jersey ale zakončovalo. Nico Hischier objížděl branku a dával kotouč pod beton Greisse, jenž byl ovšem pozorný. Adam Pelech následně shodil branku.
49:14'
Od modré čáry to zkoušel netradičně Nico Hischier. Jeho rána ale skončila na Greissovi a hráči Islanders se následně dostali ke kotouči a jdou s ním do útoku.
48:38'
Kinkaidovi se následně povedlo zaznamenat zákrok po střele zblízka a Devils přežili i následný závar. Travis Zajac tak vyvezl kotouč a po nahození vybojoval vhazování.
47:49'
Miles Wood přebruslil bránícího hráče a dostával se zblízka do zakončení. Kotouč ale vedl jednou rukou a do kličky se rychlonohý hokejista nedostal.
47:40'
Komerční přestávku spouští Anders Lee, jenž si najel do útoku a zakončoval z levého kruhu. Slabší rána ale Kinkaida nepřekvapila a po zákroku domácího brankáře se bude vhazovat.
46:40'
Pokračuje se bez pauzy a oba celky se střídají v útočných akcí. Ani jeden celek se ale do střel moc nedostávají a bojuje se o každý metr ledu.
45:00'
Celkem dlouho se hraje bez přerušení. Oba celky jsou aktivní a pokouší se vstřelit vedoucí branku. V útoku je aktuálně newyorský celek, který v dnešním duelu skoro celou dobu vedl.
43:45'
Devils jsou na koni. Domácí zavezli kotouč do pásma a Andy Greene rázně zakončoval od modré čáry. Pokus domácího kapitána nakonec skončil vedle branky.
42:43'
BRIAN BOYLE je hrdinou domácích! Velký bojovník se opět prosazuje na Hockey Fights Cancer. Domácí útočník před brankou parádně tečoval nahození Colemana od modré čáry. Asistence: Blake Coleman a Sami Vatanen.
42:25'
Z pravého kruhu to na první tyčku zkoušel Blake Coleman. Ani on ale nebyl druhým hráčem, jenž by překonal Thomase Greisse v dnešním duelu.
41:19'
Kyle Palmieri si na druhé straně sjel před branku, kde ale upadl. Nico Hischier volný kotouč nakonec nezasáhl a jsou u něj hosté.
40:35'
Anders Lee nahazoval od levého mantinelu do betonů Kinkaida. Barzal se následně na levém kruhu dostával ke střele z otočky, ale domácí brankář pohotově zakročil.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Devils byli dlouho aktivní a povedlo se jim vyrovnat zásluhou dobré práce Taylora Halla před brankou. Ostrované ale dokázali odpovědět velice rychle. Na konci kombinace byl Anders Lee. Islanders tak před poslední třetinou vedou o jednu trefu.

Střely na branku: 30:22
40:00'
38:41'
Will Butcher dostal přihrávku na levý kruh, odkud následně zakončoval na přední tyčku. Thomas Greiss ovšem vyjel z branky a připsal si další pohodový zákrok.
37:59'
Hosté byli následně aktivní. Anders Lee i Jordan Eberle zakončovali z kruhů, ale ani jeden se neprosadil. Johnny Boychuk následně ležel s bolestivou grimasou na ledě a přerušuje se.
36:38'
Thomas Greiss chytá neskutečně. Devils jsou téměř stále v útočné třetině, ale německý brankář pochytá i nemožné... Nyní si na něm vylámal zuby nadvakrát Brian Boyle.
35:24'
Nico Hischier dostal dobro přihrávku v útočné třetině a u kruhů svižně zakončoval. Thomas Greiss ale pozorným zákrokem zasáhl a hosté nadále vedou!
34:54'
Až před branku Isles si najel Pavel Zacha, který bekhendově hledal Bratta. Puk se ale nakonec dostal až na modrou čáru, kde nikdo v červeném nebyl.
34:14'
Hodně rychle ale Islanders odpovídají a opět vedou! Valtteri Filppula za brankou zamíchal a u pravé tyčka našel ANDERSE LEEHO, který svižnou střelou vrací vedení svému celku. Asistence: Valtteri Filppula a Scott Mayfield.
33:05'
Islanders se po inkasované brance dostali do útoku, kde ale nic nevymysleli. Taylor Hall následně nahazoval na branku Greisse, hosté jsou u puku.
31:48'
Následně se ale domácí Devils již prosadili a je vyrovnáno! Když to nejde na krásu, musí to jít agresivně. TAYLOR HALL nyní puk do branky Greisse přímo dotlačil. Thomas Greiss po dlouhé době inkasuje. Bez asistence.
31:39'
Dalším hráčem, jenž se pokoušel překonat Greisse byl Marcus Johansson. Švédský útočník nahazoval od modré čáry a možná doufal v teč. Ta nepřišla, což se nedá říct o zákroku Greisse.
31:17'
Pavel Zacha měl následně na hokejce puk u pravé tyčky. Český centr bekhendem přihrával do brankoviště, ale tam byl opět jen německý brankář ve službách Islanders.
31:00'
Domácí se dostali do rychlé útočné akce, kterou vedl obránce Will Butcher. Ten nakonec našel na levém kruhu Seneyho, kterému puk utekl. Greiss nicméně puk ukryl v lapačce.
30:15'
Další komerční přestávku přivolal Valtteri Filppula, který zakončoval. Keith Kinkaid byl ovšem pozorný a střelecký pokus hostujícího veterána schoval v lapačce.
29:26'
Kyle Palmieri kroužil v útočném pásmu, aby připravil puk pro Hischiera. Ten byl sám před brankou, ale zblízka zamířil nakonec jen těsně vedle levé tyčky!
29:00'
28:23'
Domácí následně opět vyhodili. Mathew Barzal získával útočné pásmo, ale jeho přihrávka před branku byla spíše pro Kinkaida. Ten puk zachytil a hru přerušil.
27:37'
Kinkaid si počíhal na střelecký pokus Leddyho od modré čáry a neinkasoval ani po závaru v brankovišti. Ke kotouči se navíc dostali domácí, kteří vyhodili.
27:00'
Jesper Bratt si počínal nedovoleně po vhazování proti Leeovi. Švédský křídelník inkasuje dvě minuty za hákování a Ostrovany čeká další přesilovka.
26:42'
Následně se Kinkaid dostal k zákroku, který spouští komerční přestávku. Islanders nadále vedou o jednu branku, druhá trefa byla zrušena kvůli ofsajdu.
26:20'
Kyle Palmieri následně parádně obral bránícího hráče a přihrál Hallovi do prázdné branky. Ten zakončoval, ale kvůli hokejce bránícího hráče nesrovnal!
25:15'
Josh Bailey dal branku na 2:0 z mezikruží k levé tyčce. John Hynes si ovšem vzal trenérskou výzvu, která branku kvůli ofsajdu odvolala!
24:41'
24:17'
Brian Boyle dostával nahození před branku. Skákavý kotouč tečoval, ale ten se do branky nakonec nedostal. Následně stejný hráč opět tečoval, nyní ránu Vatanena. Opět ale kotouč skončil těsně vedle.
23:33'
Právě Kyle Palmieri se dostal na levém kruhu k další střele. Dostal nabito a z voleje šil. Jeho rána ale skončila na betonech Greisse, hosté následně vyhodili kotouč.
22:50'
Kyle Palmieri měl na hokejce vyrovnávací trefu. Americký forvard střílel z úhlu do odkryté klece, ale německý brankář zázračně kotouč udržel před čárou!
22:41'
Přetlačovaná v útoku Devils byla ukončena odpísknutím. Ross Johnston držel jednoho z domácích a inkasuje dvě minuty, Devils čeká přesilovka.
22:02'
Travis Zajac se snažil na pravé straně něco vymyslet a nakonec pálil do Greisse. Puk se dostal na levý kruh, kde střílel Wood, ale ten branku netrefil. Thomas Greiss jí při zákroku vyhodil ze svého postavení.
21:13'
Taylor Hall se obtáčel kolem branky, ale při těsné obraně nakonec upadl. Islanders postupovali do útoku, ale zastavil je ofsajd. Pokračuje se tedy vhazováním.
20:40'
V útoku kombinovali domácí, ale nakonec se ke střeleckému pokusu nedostali. Leo Komarov následně poslal kotouč mimo led a vhazuje se ve středu ledové plochy.
20:07'
Pavel Zacha vyhrál vhazování a bránící hráči hned posílali kotouč do útoku. Jesper Bratt se ale k němu ideálně nedostal, černá guma skončila mezi diváky.
20:01'
První třetina je u konce. Devils do duelu vstoupili dvojnásobnou výhodu, ve které ovšem nic moc velkého nevymysleli. Následně skóroval Jordan Eberle a Islanders byli aktivnějším celkem, a to hlavně i díky dvojici přesilových her. Hraje se každopádně vyrovnaný duel, do více střeleckých pozic se dostávají hosté.

Střely na branku: 12:11
20:00'
19:14'
Blake Coleman se pokoušel zlomit vedení hostujícího celku. Střelec Devils si vyjel zpoza branky a dvakrát zakončoval zblízka, Thomas Greiss ale předvedl dva parádní zákroky!
18:45'
Hrají se poslední sekundy první třetiny. Ani jeden celek se nemůže dostat do něčeho zajímavého. Spíše se bojuje a moc střeleckých pokusů k vidění není.
17:18'
Hosté se dostali do přečíslení, ale zakončit se jim ideálně nepovedlo. Mathew Barzal pokazil přihrávku, Devils vzápětí vyhodili na icing.
17:03'
Druhá lajna Devils se následně dostala do akce. Marcus Johansson zakončoval po přihrávce od Seversona po ledě, ale Greiss parádně vykopl beton!
16:21'
Islanders se následně nepovedlo ideálně zakombinovat a přihrávka směrem do útoku skončila na icingu. Hra tak bude pokračovat před Greissem.
15:50'
15:10'
Domácí celek následně poprvé v oslabení vyhodil, velkou práci odvedl Pavel Zacha. Přesilovka Islanders se pomalu a jistě dostává ke svému konci.
14:40'
Ale ne nadarmo patří přesilovky hostujícího celku mezi ty horší. Dlouho se bojovalo v rohu kluziště, než se Ostrovanům povedlo něco vymyslet. Brock Nelson střílel z levého kruhu jen do Kinkaida.
13:50'
Druhá přesilovka čeká na Islanders. Velice přísný trest je odpískán Palmierimu, do kterého najel Tom Kühnhackl. Domácí střelec inkasuje dvě minuty za hákování.
13:05'
Ostrované se pokoušeli projít do útoku, ale jejich kombinace byla ukončena odpískáním icingu. Vhazovat se bude před brankou Greisse, jenž se v posledních minutách moc nezapotil.
12:52'
12:15'
Anthony Beauvillier to následně nadvakrát zkoušel u pravé tyčky. Zakončoval na zadní tyčku, ale trefil beton Kinkaida, aby následně vystřelil vedle branky!
11:27'
První kombinační hra Isles nevyšla a Devils vyhodili až ke Greissovi. Což se povedlo i v dalším případě. Zatím tedy domácí celek hraje v poklidu.
10:52'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Jesper Bratt – 2 min., hákování).
10:52'
Brock Nelson dostal přihrávku do jízdy a mezi dvěma bránícími hráči se dostal až do zakončení. Faulovaný hostující borec zakončoval do pravé tyčky, hra bude pokračovat přesilovkou Islanders.
09:59'
Aktivně si najel do útočné třetiny obránce Sami Vatanen, jenž před kruhy zakončoval po stahovačce. Greisse jeho pokus ale nepřekvapil a německý brankář kryje.
09:16'
Domácím se pár chvilek na to nepovedlo ideálně zakombinovat a píská se icing. Pokračovat se tedy bude po pravici Kinkaida, jenž dnes musel již jednou lovit kotouč z branky.
08:55'
Cal Clutterbuck následně vedl akci svého celku po pravé straně. Po přejetí modré čáry zakončoval, ale jeho rána skončila jen nad brankou New Jersey.
07:55'
Devils se dostali do útoku, kde sice nic extra nebezpečného nevymysleli, ale alespoň se bude vhazovat před zraky Thomase Greisse, vše po komerční pauze.
07:24'
Isles ovšem ve snažení pokračovalo a dostává se do vedení! JORDAN EBERLE dostal přihrávku před branku, kde střílel do Kinkaida. Následně se ovšem dostal k dorážce a jeho bekhend již úspěšný byl. Asistence: Anthony Beauvillier.
06:48'
Josh Bailey se následně zjevil před Kinkaidem, kde svižně zakončoval. Keith Kinkaid ale správně zasáhl a pokus hostujícího forvarda za svá záda nepustil.
06:18'
Devils pokračují v aktivní hře. Andy Greene svižně zakončoval od modré čáry, ale jeho rána tečována nebyla a skončila jen na zadním mantinelu.
05:52'
04:38'
Domácí se dostali do brankoviště, kde zakončovali Palmieri i Hischier. Thomas Greiss ale udržel kotouč před brankovou čárou, velké zákroky!
03:52'
Leo Komarov vyhodil tak tvrdě, že trefil ochrannou síť na druhé straně. Hra se tak vrací před Greisse, vhazovat se bude po jeho levici a Devils budou hrát dvojnásobnou výhodu!
03:43'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., nedovolené bránění).
03:38'
Miles Wood se dostal do další akce. Zakončoval po nahození v pádu, ale Greisse na zadní tyčku neprostřelil! Domácí útočník následně ale vybojoval přesilovku.
02:04'
Scott Mayfield to zkoušel od pravého mantinelu, ale jeho rána od modré čáry se neujala. Podobně dopadl také obránce Pelech, ani on Kinkaida neohrozil.
01:07'
Velká šance také na straně Ostrovanů! Keith Kinkaid si poradil s dvojicí střeleckých pokusů zblízka, velké zákroky jedničky New Jersey. Především rána Baileyho z mezikruží byla nebezpečná.
00:28'
První vteřinky se odehrávali ve třetině Devils, kteří se hned dostali do útoku. Nahození na zadní tyčku zakončoval Miles Wood, který se ale zblízka neprosadil!
00:01'
Krásný večer! Oba celky jsou na ledové ploše a hrát se bude po úvodním ceremoniálu, Devils dnešní utkání věnují všem postihnutým rakovinou. Večer se nazývá Hockey Fights Cancer.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – A. Greene, Severson, Müller, Vatanen, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Ma. Johansson, Zacha, Bratt – Wood, Zajac, Coleman – Boyle, Seney, Dea.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pulock, Pelech, Mayfield – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey – Lee, B. Nelson, Eberle – Kühnhackl, Filppula, Komarov – Johnston, Gionta, Clutterbuck.

Rozhodčí: Joannette, Anderson – Kovachik, Berg.
NEW JERSEY DEVILS

Ani Ďáblům z New Jersey se v probíhajícím ročníku moc nedaří. Během dvaceti duelů získali stejný počet bodů, což je řadí na třináctý flek Východní konference. New Jersey vítězí spíše doma, kde získali šestnáct bodů z celkových dvaceti! Ve formě hraje český útočník Pavel Zacha, jenž dal v poslední třech duelech čtyři branky. Devils doma naposledy porazili Montreal (5:2).

Devils využili 22,4% přesilovek (13. místo NHL) a ubránili 84,5% oslabení (4. místo NHL). Ďáblové jsou navíc devátým nejčastěji střílejícím mužstvem soutěže (32,8 pokusů za zápas). Na vhazování jsou ale třetí nejhorší (46,3% vyhraných buly).

Nejproduktivnější hráči týmu
Taylor Hall – 20 zápasů, 21 bodů (6+15)
Kyle Palmieri – 20 zápasů, 20 bodů (12+8)
Travis Zajac – 19 zápasů, 14 bodů (7+7)

Československá stopa
Pavel Zacha – 15 zápasů, 4 body (4+0)
NEW YORK ISLANDERS

Ostrované jsou aktuálně na desátém fleku Východní konference s náskokem dvou bodů na svého dnešního soupeře. Čtyřnásobný vítěz Stanley Cupu hraje v opravdu špatné formě. Nejdříve doma jasně padl s Dallasem (2:6), aby pár dní na to jasně prohrál ve velké newyorském derby s Rangers (0:5).

Islanders neexcelují v žádné týmové statistice, ale mají jedno z nejhorších úspěšností na vhazování, jejich přesilovky jsou na dvacátém místě, oslabení na sedmnáctém. Na zápas vyšlo v průměru 27,9 střel, což je řadí na předposlední místo NHL. Sami průměrně čelí 33 pokusům.

Josh Bailey – 20 zápasů, 19 bodů (6+13)
Mathew Barzal – 20 zápasů, 18 bodů (2+16)
Brock Nelson – 20 zápasů, 15 bodů (9+6)
Krásný den všem fanouškům nejlepšího světového hokeje. V Newarku se utkají dva blízcí rivalové. New Jersey na domácím ledě přivítá Islanders. Oba celky potřebují body, startuje se krátce po dvaadvacáté hodině!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.