NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Nashville - 21. října 2018   04:00

Edmonton
Edmonton
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
Nashville
Nashville
33:14' P. K. Subban  (Sissons, Ekholm) • 34:42' Arvidsson  (Bonino, Ekholm) • 59:07' Josi
Edmonton
Justin St. Pierre, Tom Chmielewski. Čároví: Mark Shewchyk, Libor Suchánek.

3. Kailer Yamamoto (EDM) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 31-28; Zablokované střely: 18-12; Vhazování: 49%-51%; Hity: 20-10; Přesilové hry: 0/4-0/4; Trestné minuty: 8-8.
Nashville zásluhou skvělého výkonu Juuseho Sarose dobyl další kanadské město, když po Calgary vyhrál i v Edmontonu. Hosté z Nashvillu porazili svého dnešního soupeře potřinácté v řadě a prokletí Oilers pokračuje, když Cama Talbota v oslabení překonal nejprve P.K. Subban a o 88 sekund později Viktor Arvidsson. Domácím se vůbec nedařilo a ani odvolání brankáře jim nepomohlo, když naopak do prázdné brány skóroval Roman Josi. Juuse Saros vychytal letos první nulu. Výsledek. Edmonton Oilers 0 Nashville Predators 3.
59:22'
Oilers se dostali na vrcholu mezikruží ke střele zápěstím, která skončila v lapačce Juuseho Sarose.
59:07'
Nashville právě vstřelil branku!
ROMAN JOSI vybojoval ve středovém kruhu puk a střelou po ledě ho po ose ledové plochy poslal do prázdné brány!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:17'
Edmonton vybojoval útočné pásmo a před vhazováním po pravici Juuseho Sarose domácí brankář Cam Talbot znovu, tentokrát již potřetí, vyrazil na střídačku.
58:11'
Přesně v momentě, kdy Cam Talbot naskočil na střídačku, útok Oilers zastavilo další postavení mimo hru.
57:56'
Útok Oilers zastavilo postavení mimo hru a Cam Talbot se raději vrátil během přerušení hry do své brány.
57:00'
Cam Talbot zůstal před vhazováním v útočném pásmu Oilers na střídačce a domácí hrají bez brankáře! Očekáváme závěrečný tlak domácích.
57:00'
Jesse Puljujärvi naskočil na led a o čtyři sekundy později vystřelil v pravém kruhu Oscar Klefbom, obránce Edmontonu ale našel pouze lapačku Juusehé Sarose.
56:16'
Ryan Strome zachytil střílenou přihrávku Viktora Arvidssona z vrcholu levého kruhu přes šířku útočného pásma a podařilo se mu puk úspěšně vyhodit ze třetiny.
55:22'
Oilers málem vyrazili v oslabení do útoku, skvěle se ale vrátil P.K. Subban a o šanci domácí připravil.
54:56'
Jesse Puljujärvi byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Edmonton po poslední reklamní přestávce bude čelit v závěru utkání dalšímu oslabení. Pred mohou rozhodnout.
54:49'
Oilers vystřelili na levém křídle od modré čáry a Juuse Saros opět zasáhl dobře betonem, když puk vyrazil.
53:59'
Juuse Saros skvěle zasáhl betonem a po jeho zákroku se málem řítil sám na bránu Ryan Ellis, mezi dvěma protihráči se ale v mezikruží protáhnout nedokázal.
52:58'
Vyloučený Ryan Johansen se podruhé v dnešním zápase vrátil z trestné lavice na led a Edmonton nedokázal využít další přesilovou hru, poslední ale byla dobrá.
Ryan Nugent-Hopkins vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím mířil ke vzdálenější pravé tyči, Juuse Saros ale puk ukryl v lapačce.
52:13'
Evan Bouchard od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval Milan Lucic a ještě se dostal k dorážce, Cam Talbot ale v rychlém sledu předvedl dva fantastické zákroky a po druhém zásahu levým betonem puk zmrazil pod lapačkou!
51:33'
Roman Josi to udělal na levém křídle útočného pásma skvěle, když v blízkosti modré čáry naznačil střelu s příklepem, delší dobu podržel puk a poté ho nahodil do rohu. Skvělá práce kapitána hostujícího Nashvillu.
51:05'
Oilers nezačínají přesilovou hru vůbec dobře a musí pro puk spěchat k vlastní bráně. Preds vyhodili.
50:58'
Connor McDavid prokázal na ose ledové plochy svou obrovskou rychlost a Ryan Johansen ho zezadu zahákoval, jinak by se už řítil sám na bránu. Útočník Predators dostal dvě minuty za hákování a Oilers si po reklamní přestávce vyzkouší další přesilovou hru.
49:46'
Ryan Johansen se ocitl v blízkosti brány ve velké šanci, jenže puk nedokázal na vzdálenější levé tyči po přihrávce z pravého křídla dobře zpracovat a Cam Talbot ho pravým betonem vyrazil do bezpečí!
49:28'
Oilers už tečou nervy a nyní se u střídaček strhla potyčka, po které se nevylučovalo. Hraje se 5 na 5.
49:02'
Oilers se chtěli vrátit do útočného pásma, jenže se ocitli v postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
47:42'
Connor McDavid se snažil bekhendovou přihrávkou z pravého kruhu přenést hru doleva na jednoho ze spoluhráčů, Preds ale jeho úmysl skvěle přečetli.
46:55'
Craig Smith na pravém křídle po kostrbaté rozehrávce Oilers nahazoval puk z nulového úhlu před bránu, v těsné blízkosti Cama Talbota ale nebyl nikdo, kdo by puk tečoval.
46:09'
Jesse Puljujärvi dobře clonil před bránou, Juuse Saros si ale dokázal puk najít a hrudí ho úspěšně vyrazit.
45:55'
Oscar Klefbom na levém křídle napřáhl k táhlé střele od modré čáry, kterou klečící Juuse Saros zastavil.
45:17'
Ryan Strome na bodu pravého kruhu vystřelil přes clonícího hráče Predators, také on ale našel pouze lapačkou brankáře, jmenovitě Juuseho Sarose.
44:56'
Kyle Turris na levém křídle vystřelil po krátké přihrávce Craiga Smitha z úhlu a poté holí vzteky klepl o led, protože puk skončil v náručí Cama Talbota.
44:34'
Mattias Ekholm u pravé tyče zvedal puk do bližšího pravého horního rohu brány, jenže Cam Talbot se vytasil s pěkným semaforem, na kterém zasvítila červená!
43:53'
Predators v rychlém sledu třikrát vystřelili na levém křídle směrem na bránu, první pokus ale vytěsnil Cam Talbot, zatímco další dvě byly zablokovány hráči Oilers.
42:16'
Dan Hamhuis závodil o puk s Alexem Chiassonem, aby zabránil zakázanému uvolnění, a oba dva tvrdě narazili do hrazení. Hůře dopadl hostující obránce.
41:51'
Juuse Saros si snadno poradil s nahozením Oilers z pravého křídla a lapil puk úspěšně do své lapačky.
41:06'
Adam Larsson se ocitl u levé tyče ve velké brankové příležitosti, jenže jeho pokus z blízkosti ztroskotal na holi skvěle chytajícího a klečícího Juuseho Sarose!
40:50'
Oscar Klefbom vystřelil na pravém křídle z úhlu a Juuse Saros rychle zaklekl, aby puk úspěšně vyrazil.
40:01'
Predators vyhráli úvodní vhazování závěrečné třetí části utkání, na jejímž začátku vedou 2:0 poté, co v oslabení udeřil P.K. Subban a krátce po něm se trefil Viktor Arvidsson.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 13-18; Zablokované střely: 16-6; Vhazování: 49%-51%; Hity: 16-7; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné min.: 6-6.
Třetí třetina začne přibližně v 5:57.
Edmonton nevyužil několik šancí a poté za to draze zaplatil, když nejprve na začátku druhé poloviny hrací doby udeřil v oslabení P.K. Subban a o 88 sekund později při běžném počtu hráčů Viktor Arvidsson. Prokletí domácích jménem Nashville trvá. Skóre po druhé části. Edmonton Oilers 0 Nashville Predators 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:12'
Jason Garrison je zpět na ledě a hokejisté Edmontonu hrají v plném počtu. Prohrávají ale doma 0:2.
37:11'
Nashville se u střídaček ocitl sekundu před koncem přesilové hry v postavení mimo hru. Ještě předtím ale Juuse Saros udělal za bránou chybu, jenže ji dokázal napravit a Zachovi Kassianovi na kolenou puk holí vypíchl, jinak by útočník Oilers skóroval do prázdné brány!
35:58'
Roman Josi v rychlém sledu napřáhl ke dvěma prudkým střelám, z nichž první Cam Talbot vyrazil a druhou po krásném semaforu ukryl v lapačce. Nashville hraje dobře v přesilové hře na rozdíl od soupeře.
35:12'
Nashville skóroval v oslabení, poté v běžném počtu hráčů na ledě a nyní může udeřit potřetí v řadě v přesilové hře. Jason Garrison dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
34:42'
VIKTOR ARVIDSSON na útočné modré čáře v blízkosti střídačky zpracoval puk po vysokém vyhození Mattiase Ekholma z obranného pásma, rychle si ho vyměnil s Nickem Boninem a z levého kruhu kotouč poslal po ledě mezi betony Cama Talbota! Nashville skórovat dvakrát v rozmezí pouhých 88 sekund poté, co udeřil v oslabení. Asistence: Nick Bonino a Mattias Ekholm.
34:32'
Vyloučený Ryan Johansen je zpět na ledě a Oilers nevyužili další přesilovou hru, během které navíc inkasovali, když v oslabení udeřil obránce P.K. Subban.
33:14'
P. K. SUBBAN ve středním pásmu připravil o puk Jujhara Khairu a v oslabení vyrazil vstříc parádní individuální akci, kterou po rychlém zavezení puku do útočného pásma zakončil přesnou střelou, jenž z levého kruhu těsně nad ledem mezi lapačkou a levým betonem Cama Talbota zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Nashville udeřil v oslabení a vede na ledě Edmontonu 1:0! Asistence: Colton Sissons a Mattias Ekholm.
32:32'
Ryan Johansen sekl zakončujícího Ryana Nugenta-Hopkinse a byl vyloučen na dvě minuty.
32:26'
Connor McDavid už mohl u pravé tyče střílet, krásnou přihrávkou přes brankoviště ale oslovil na vzdálenější levé tyči Ryana Nugenta-Hopkinse, který ztroskotal na vyrážečce Juuseho Sarose!
31:40'
Kevin Fiala si počkal před vrcholem pravého kruhu na přihrávku přes šířku útočného pásma a bez přípravy napřáhl ke střele s příklepem, kterou Cam Talbot zachytil a podržel ve své výstroji.
31:25'
Mattias Ekholm vystřelil na ose ledové plochy od modré čáry a jeho pokus zápěstím minul vzdálenější levý horní roh brány, kterou hájí v dresu Oilers Cam Talbot.
31:09'
Cam Talbot po nahození Predators raději zmrazil puk pod lapačkou. Po přerušení následuje komerční přestávka.
30:42'
Juuse Saros si dobře pohlídal nahození Oilers z pravého kruhu a pravým betonem puk vyrazil do rohu hrací plochy. Hra má svižné tempo, zatím ale nepřinesla gól.
29:41'
Calle Järnkrok předvedl na levém křídle krásný zpětný oblouk a po jeho zpětné přihrávce pálil na bodu kruhu pro vhazování Colton Sissons, jeho pokus bez přípravy byl ale zablokován.
28:44'
Jujhar Khaira na levém křídle vystřelil u hrazení téměř z nulového úhlu a Juuse Saros puk vyrazil do rohu ledové plochy, kde rychle dojeli kotouč hosté z Nashvillu.
28:18'
Hokejisté Nashvillu na ose útočného pásma vystřelili od modré čáry a po spolehlivém zákroku Cama Talbota, který puk podržel ve výstroji, následuje reklamní přestávka. V Edmontonu čekáme na gól.
27:44'
P.K. Subban je zpět na ledě a Nashville si zaslouží obrovskou pochvalu za agresivní hru během oslabení.
26:54'
Filip Forsberg na levém křídle podél střídaček vyrazil v oslabení po zisku kotouče do rychlého protiútoku a v levém kruhu se dostal ke střele, která těsně minula vzdálenější pravou tyč!
25:44'
P.K. Subban to na levém křídle přehnal s důrazem a za nedovolené bránění byl vykázán na trestnou lavici.
25:29'
Predators pokračovali v tlaku a další střela přišla na levém křídle z ostrého úhlu, Cam Talbot se ale včas přesunul a ránu hostů bez přípravy podržel v náručí.
25:21'
Kevin Fiala rychlou střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování po ledě mířil mezi betony Cama Talbota, jenže brankář Oilers je dokázal včas sevřít a puk vyrazit.
24:49'
Ryan Ellis se pokusil vystřelit na vrcholu mezikruží zápěstím, jenže jeho pokus byl zablokován a neprošel.
23:51'
Connor McDavid na levém křídle pěknou zadovkou přenechal puk Ryanovi Nugentovi-Hopkinsovi, který si na něj rychle najel a bez přípravy napřáhl ke střele, která skončila v náručí klečícího brankáře Juuseho Sarose.
23:41'
Zack Kassian se po dobrém nahození z pravého křídla snažil dostat k dorážce, jenže Juuse Saros nakonec dokázal puk úspěšně zastavit a přikrýt lapačkou.
22:30'
Colton Sissons rychle objel bránu Edmontonu, u levé tyče se mu ale puk zasunout do sítě nepodařilo. Cam Talbot ucpal volný prostor pravým betonem a neinkasoval.
21:12'
Hra byla v rozpětí pár sekund dvakrát přerušena, když Edmonton dvakrát v řadě vyhodil puk na zakázané uvolnění.
20:42'
Juuse Saros předvedl skvělý zákrok, když pravým ramenem vyrazil střelu Jesseho Puljujärviho z levého kruhu, která mířila do bližšího horního rohu brány!
20:32'
A další přerušení hry, tentokrát po zakázaném uvolnění a nepřesné rozehrávce hostů z Nashvillu.
20:26'
Connor McDavid prokázal na pravém křídle svou velkou rychlost a z úhlu napřáhl ke střele, kterou Juuse Saros bez problému zastavil, a poté přerušil hru.
20:01'
Connor McDavid se sklonil na vhazování proti Ryanovi Johansenovi a v Rogers Place začala prostřední část utkání. Stav utkání je zatím bezbrankový.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 4-7; Zablokované střely: 9-2; Vhazování: 55%-45%; Hity: 8-5; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 5:00.
V Rogers Place se zatím hraje hodně plynulý hokej s minimem přerušení, jenže ani dobré tempo nepřispělo k tomu, aby se fanoušci dočkali gólu. Juuse Saros i domácí Cam Talbot jsou po dvaceti minutách zatím bezchybní. Skóre po první třetině zápasu v kanadském Edmontonu. Edmonton Oilers 0 Nashville Predators 0.
20:00'
19:24'
Kevin Fiala si v pravém kruhu najel na zpětnou přihrávku Kylea Turrise z nulového úhlu a bez přípravy mířil nad lapačku Cama Talbota, jenže bránu těsně přestřelil!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:07'
Connor McDavid udělal věc, která by se dělat neměla, když na útočné modré čáře udělal kličku a jeden z hokejistů Nashvillu mu puk úspěšně vypíchl do středního pásma.
17:23'
Kailer Yamamoto zatančil s pukem u pravé tyče, jeho rychlá střela zápěstím ale minula vzdálenější levý horní roh brány, kterou dnes hájí na straně Preds Juuse Saros.
17:15'
Oilers sice vyhráli vhazování u střídaček, na pravém křídle se ale hned vzápětí ocitli v postavení mimo hru.
17:04'
Leon Draisaitl vystřelil z levého kruhu a Juuse Saros na přední tyči puk vyrazil pravým betonem. Puk poté opustil hrací plochu a prostor dostává další komerční přestávka.
16:25'
Colton Sissons ani Frédérick Gaudreau na levém křídle nic kloudného nevymysleli a Oilers se podařilo osvobodit.
15:04'
Ani vyloučení Zacha Rinalda úvodní gól zápasu nepřineslo a první přesilová hra Oilers je minulostí.
14:28'
Connor McDavid míchal u levé tyče s pukem, Filip Forsberg s ním ale zůstal a skvěle mu ho nakonec vypíchl.
13:04'
Zac Rinaldo dostal dvě minuty za nedovolené bránění a máme zde první přesilovou hru domácího Edmontonu poté, co Nashville nevyužil dvě početní výhody v řadě.
13:04'
Poslední střelu Oilers zastavil Juuse Saros a po reklamní přestávce bude čelit první přesilové hře soupeře.
12:49'
Leon Draisaitl na pravém křídle v rychlém sledu napřáhl ke dvěma tvrdým ranám s příklepem, první z ostrého úhlu ale minula vzdálenější levou tyč, stejně jako druhá z vrcholu kruhu po dobré přihrávce Connora McDavida z levé strany.
12:20'
Cam Talbot vyrazil na střídačku, protože Oilers mají po faulu Nashvillu k dispozici výhodu. Bude se vylučovat.
11:47'
Milan Lucic naskočil z trestné lavice na ledovou plochu a Nashville nevyužil ani jednu ze dvou přesilových her.
11:45'
P.K. Subban napřáhl od modré čáry ke své typické raketové střele, která po ose ledové plochy zamířila do náruče klečícího Cama Talbota. Hra opět přerušena.
11:01'
Predators se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru, jehož odpískání nesli hodně nelibě, hra ale byla přerušena.
10:49'
Craig Smith vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a na přední tyči dobře zasáhl Cam Talbot, který puk levým betonem vyrazil do rohu ledové plochy.
10:13'
Ryan Ellis se mohl během pár sekund dostat podruhé na vrcholu levého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, tentokrát se mu ale puk zamotal pod brusle a zakončení nepřišlo.
09:47'
Milan Lucic fauloval za bránou Preds a dostal dvě minuty za krosček. Druhá přesilová hra pro hostující tým.
09:24'
Roman Josi vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl zablokován. Další akci hostů zastavilo zakázané uvolnění.
07:47'
Jordin Tootoo ukončil svou kariéru a během komerční přestávky se dočkal velkého potlesku.
07:47'
P.K. Subban na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a Cam Talbot po snadném zákroku rychle zmrazil puk pod lapačkou. Následuje první reklamní přestávka.
06:49'
Vyloučený Kris Russell je zpět na ledě a Oilers zvládli první oslabení skvěle, když soupeře pustili k jedné střele.
06:37'
Nashville na pravém křídle vystřelil od hrazení a Cam Talbot na přední tyči puk úspěšně hrudí vyrazil mimo.
06:06'
Pokud se od úvodního vhazování až do přesilové hry Nashvillu skutečně nepřerušovalo, tak se téměř pět minut hrálo bez přerušení, konkrétně 4 minuty a 49 sekund.
05:10'
Ryan Nugent-Hopkins vystřelil na vrcholu levého kruhu v oslabení nepřesně a Nashville musel po jeho pokusu rozehrávat zpoza vlastní brány.
04:49'
Kris Russell byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Nashville si zahraje první přesilovou hru.
04:42'
Hra je velice plynulá a zatím se nepřerušovalo ani jednou, pokud se nepletu. Čas ubíhá neskutečně rychle.
03:55'
Kailer Yamamoto nabral na levé straně velkou rychlost, jeho bekhendový pokus v blízkosti levé tyče ale zamířil mimo a Juuse Saros zatím podruhé v bráně Před zasahovat nemusel.
03:28'
Colton Sissons na levé straně od modré čáry napálil puk po ledě směrem na přední tyč, kde ve stoje Cam Talbot puk zastavil a poté holí rychle rozehrál.
02:28'
Ryan Strome si najel před bránu na krásnou přihrávku Milana Lucice z pravého křídla a mířil pod horní tyč, jenže z blízkosti trefil pouze hruď Juuseho Sarose!
01:42'
Oilers vystřelili na levém křídle z úhlu a Juuse Saros si na přední tyči připsal první zákrok, když puk vyrazil.
01:23'
P.K. Subban odvedl v obraně skvělou práci a nepustil Oilers na pravém křídle ke střele od hrazení.
00:06'
Oilers vyhráli úvodní vhazování zápasu, k první střele se ale dostali Predators. Jednalo se ale spíše o nahození a puk minul vzdálenější pravou tyč brány.
00:01'
Pekka Rinne utrpěl během zápasu proti Calgary zranění hlavy poté, co zastavil nahození Flames pod lapačkou a spoluhráč Kevin Fiala v jízdě nepříjemně atakoval jeho hlavu. Do brány se tak postaví Juuse Saros, kterému bude krýt záda Miroslav Svoboda, rodák ze Vsetína.

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, Russell, Garrison, Bouchard – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Yamamoto – Rieder, Draisaitl, Puljujärvi – Lucic, R. Strome, Chiasson – Khaira, Brodziak, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Nashville Predators: Saros (M. Svoboda) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), P. K. Subban, Hamhuis, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Järnkrok, Bonino, Hartman – Rinaldo, Sissons, F. Gaudreau. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Tom Chmielewski. Čároví: Mark Shewchyk, Libor Suchánek..
NASHVILLE PREDATORS

Nashville bude vstupovat do utkání v Rogers Place s čtyřmi výhrami v řadě a fantastickou vzájemnou bilancí, když proti Edmontonu vyhrál neuvěřitelných dvanáct utkání v řadě, z toho pouze dvakrát po základní hrací době, a naposledy Oilers podlehl 19. března 2014, když na jejich ledě prohrál vysoko 5:1. Úchvatná série.
EDMONTON OILERS

Edmonton povolal z AHL Kevina Gravela, který proti Nashvillu nahradí zraněného obránce Matta Benninga. Oilers mají za sebou čtyřzápasový trip, po kterém se přesunuli domů a první letošní zápas v Rogers Place zvládli, když podruhé v sezóně změřili síly s Bostonem a po výhře v prodloužení mu oplatili úvodní porážku 4:1.
Nashville po sérii tří domácích vítězství vycestoval do Kanady a na ledě Calgary úspěšně zahájil trip, když vyhrál 5:3 a prodloužil svou sérii výher na čtyři zápasy. Dalším soupeřem rozjetých Predators bude i tentokrát kanadský tým. Svěřenci Petera Laviolettea se z Calgary přesunou do Edmontonu, který má také formu. Oilers sice vstoupili do nové sezóny dvěma porážkami, do dalšího utkání ale budou vstupovat s třemi výhrami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.