NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : San Jose - 8. října 2018   19:10

Islanders
Islanders
34:34' Lee (Jo. Bailey, Barzal) • 45:16' Mayfield (Cizikas) • 53:02' M. Martin (Filppula, Komarov) • 59:04' Cizikas (Boychuk)
San Jose

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.

Utkání sledovalo 8 790 diváků.
Je dobojováno. Domácí nakonec ve třetí části hry přidali další tři branky a nad Žraloky ze San Jose tak zaslouženě vítězí. Byli lepším týmem, hostům se dnes nedařilo téměř nic. Islanders tak zapisují dva body do tabulky, hráči San Jose zůstali bez jediného bodu.
59:50'
Labanc to ještě zkusil před domácí brankou a Robin Lehner si připisuje další zákrok. Své čisté konto udržel a troufám si napsat, že už také i udrží. Ještě se vhazuje po jeho pravé ruce.
59:04'
Islanders právě vstřelili branku!
Nyní se to už povedlo a CASEY CIZIKAS trefuje odkrytou hostující branku. Pečetí tak dnešní naprosto zaslouženou výhru nad Žraloky – 4:0. Asistence: Johnny Boychuk.
58:36'
Cizikas z vlastního obranného pásma vyhodil puk, který málem skončil v opuštěné hostující kleci. Šetří tak cenné vteřiny svého celku.
58:20'
Lehner si připsal další parádní zákrok, nyní vychytal Tomáše Hertla, jenž se natlačil až do jeho těsné blízkosti, jeho pokus však domácí brankář zastavil.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:31'
Hosté mají přesilovou hru a jejich branka je stále prázdná. Domácí mají tu výhodu, že mohou puky vyhazovat do pásma Sharks.
57:22'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., nedovolené bránění).
57:11'
Erik Karlsson získal puk u vlastní modré čáry a hned na to jdou hosté znovu do akce. Neustále se snaží držet kotouč co nejdále od své prázdné branky.
57:03'
Donskoi v rohu kluziště bojoval o kotouč, který nakonec Sharks získali a stále se tak drží v útočném pásmu, kde se teď bude vhazovat po levici Lehnera.
56:30'
Nelson z dálky vyslal puk na opuštěnou klec San Jose, ale kotouč skončil jen vedle ní. Nyní se bude vhazovat ve středním pásmu blíže domácí brance.
55:57'
Vhazuje se v pásmu domácích, hosté se pokusí udržet puk před Lehnerem a dá se očekávat jejich tlak. Prahnou po brance, která by je mohla vrátit ještě zpět do hry.
55:35'
Jones je na střídačce a hosté zkouší powerplay se šesti bruslaři v poli.
55:01'
Domácí dnes podruhé orazítkovali tyč hostující branky!
54:54'
Barzal se zkusil v blízkosti Jonese prosadit, svou střelu však poslal jen do připraveného brankáře San Jose.
54:07'
No s hosty to už nevypadá vůbec dobře. Domácí hrají v pohodě a naopak hostům se dnes nedaří snad vůbec nic. Ani předchozí souhra, kterou narušila obrana Islanders.
53:02'
Erik Karlsson chyboval v rohu kluziště, přišel o puk a ten poté Filppula poslal do mezikruží, kde byl volný MATT MARTIN a ten svou střelou tváří v tvář Jonesovi uspěl – 3:0. Asistence: Valtteri Filppula a Leo Komarov.
52:10'
Hosté jsou v plném počtu.
51:59'
Další osvobození hostů a vypadá to, že se už nic nestane a své oslabení Sharks zvládnou.
51:28'
Sharks se dokázali osvobodit a puk poslali až před branku domácích. Zatím se v oslabení brání dobře a k větším šancím Islanders nepouštějí.
50:20'
Nick Leddy pálil od modré čáry a jeho střela byla sražena mimo tři tyče. Domácí však stále drží útočné pásmo.
50:10'
Následuje další komerční pauza.
50:10'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., vražení na hrazení).
49:26'
Vlasic byl zastaven čistě Komarovem a domácí hráči tak míří znovu před hostující klec. Zatím se Žraloci nedokáží déle udržet v útočné třetině.
49:08'
Následuje další komerční přestávka.
48:27'
Sörensen se podél levého mantinelu dostal do útočné třetiny, jeho zakončení z úhlu skončilo jen mimo tři tyče. Lehner ani nemusel zasahovat.
47:25'
Hosté se snažili o kontaktní branku, ta však opět nepřišla a z toho těžili domácí, kteří se vydali do útočného pásma, před brankou však nic nevymysleli.
45:16'
Domácí měli signalizovanou výhodu po faulu Erika Karlssona a tuto výhodu využili. SCOTT MAYFIELD prostřelil Jonese a domácí si berou dvoubrankový náskok – 2:0. Karlsson tak na trestnou lavici nemusí. Asistence: Casey Cizikas.
44:34'
Tomáš Hertl zblízka střílel na Lehnera, trefil ale jeho nohu a domácí brankář tak znovu zapisuje další pozorný zákrok.
43:03'
Vlasic nahodil puk do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů na kotouč nedosáhl. Opět hosté nevymysleli nic před brankou Lehnera.
42:29'
Nicméně hosté opět zatlačili domácí v jejich pásmu, ale ke střele před Lehnerem se nakonec vůbec nedostali.
42:21'
Burns nahodil puk před Lehnera, kde ho tečoval Rourke Chartier, ale domácí brankář připsal další přesný zákrok. A hra je přerušena.
41:39'
Tomáš Hertl si klepl o přihrávku, tu dostával, ovšem nakonec na kotouč vůbec nedosáhl. Další ztráta puku na straně San Jose Sharks.
41:12'
Brenden Dillon zachytil puk před brankou Martina Jonese a hned ho vyhodil do středního pásma. Hosté jdou útočit.
40:22'
Poté se do akce na druhé straně dostali také Žraloci, jenže ani oni nic před Lehnerem nevymysleli. Následně pak hru na druhou stranu otáčejí opět Islanders.
40:15'
Domácí hráči vyhráli úvodní buly třetí třetiny a natlačili se hned o útočného pásma. A tam i zůstanou, vhazuje se po pravé ruce Martina Jonese.
40:01'
Střely na branku: 25 – 19
Také druhá třetina je minulostí. V ní jsme se dočkali úvodní branky, kterou dal v pětatřicáté minutě Anders Lee, který využil přesilovou hru a další domácímu celku vedení. Žraloci se snažili do konce této části hry srovnat, ale nepovedlo se jim to. Čeká nás tak zajímavá třetí třetina, která začne přibližně ve 21:00.
40:00'
39:40'
Čas velmi rychle utíká a hosté se ne a ne před Lehnerem prosadit. Zatím jsou jejich střely spíše méně nebezpečné. A domácí tak stále drží těsný náskok.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:29'
Další hrozba domácích před brankou Sharks. Tom Kühnhackl vyslal střelu z pravého kruhu, ale jeho pokus byl nepřesný. Hosté tak mohou zamířit do další akce.
38:19'
Ještě je tu další komerční přestávka.
38:08'
Martin Jones nyní vykopl pravým betonem střelu Beauvilliera a podržel dalším zákrokem svůj tým.
37:38'
Hosté se snaží srovnat ještě do konce druhé třetiny, ovšem moc času jim už opravdu nezbývá. Navíc nyní domácí hráči jdou do další útočné akce na druhé straně.
36:39'
Pavelski prostrčil mezi obranou domácích puk na Evandera Kanea, ten svou přízemní střelou nenadělal Lehnerovi žádnou práci.
35:58'
Domácí ožili a opět se natlačili před branku hostů. Tentokráte jejich šanci chytil Martin Jones. Na druhé straně byl v šanci Kane, ale Lehnera neprostřelil.
34:34'
Domácí využívají přesilovou hru a jdou do vedení. ANDERS LEE těsně před Jonesem tečoval střelu svého spoluhráče a nedal brankáři San Jose žádnou šanci – 1:0. Asistence: Josh Bailey a Mathew Barzal.
33:40'
Následně získali kotouč Žraloci a hned ho poslali až před branku Robina Lehnera. Domácí tak musejí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
33:01'
Leddy vypálil od modré čáry, jeho rána šla ale mimo tři tyče. Jones pak puk poslal do rohu kluziště a celou situaci tak ustál.
32:46'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., sekání).
32:06'
Hickey střílel před brankou hostů, jeho pokus však zastavila pozorná obrana Žraloků a ti se tak okamžitě přesouvají do útočného pásma.
30:55'
Erik Karlsson odzbrojil domácího hráče a poté mohl sám zakončovat. Místo střely zvolil přihrávku, která byla ale nepřesná.
30:24'
Jsme za polovinou utkání a stále jsme se nedočkali branky. Akce na obou stranách přibývají, nicméně brankáři obou týmů jsou stále velmi pozorní.
30:12'
29:20'
Antti Suomela se dostal únikem do útočného pásma, ovšem svou střelou Lehnera neohrozil. Až poté jeho spoluhráč, jenž vyslal tvrdou ránu a po ní už Lehner zasahoval. Hra je přerušena.
28:44'
Lee je na ledě a domácí celek je tedy v plném počtu. Hned se zapojil do hry a unikal před branku hostů, ale nic před ní nevymyslel.
27:53'
Couture udržel pásmo, ale jen na chvilku. Záhy hosté o kotouč přišli a Islanders se zase osvobozují.
27:20'
Nyní se domácí celek osvobodil a kotouč poslal až před Martina Jonese. Hosté tak další akci zakládají z hloubi vlastního obranného pásma.
26:51'
Těsně před Lehnerem se zjevil Tomáš Hertl, jeho teč však skončila na jeho betonu. Puk však zůstal u hostů a ti stále kombinují před domácí brankou.
26:44'
Anders Lee zahákoval Tomáše Hertla a dostal dvě minuty. Hosty čeká další přesilová hra. Ta začne po krátké komerční přestávce, která nyní následuje.
26:44'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., hákování).
25:36'
Na druhé straně pak Dillon zakročil po střele Barzala a obranným zákrokem tak pomohl svému týmu.
24:47'
Dillon našel puk na modré čáře, ale pouze ho nahodil před domácí branku. Sharks totiž míří střídat.
24:12'
Přesilovka hostů utekla jako voda a domácí celek je už kompletní.
23:22'
Hosté se zatím nedostali k nějaké nebezpečné střele, hosté se několikrát osvobodili a hned na to odpálili puk až před Martina Jonese.
22:12'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., nedovolené bránění).
21:58'
Suomela střílel z prostoru mezi kruhy, kotouč byl sražen do ochranné sítě a navíc ještě byla posunutá branka. Hra je přerušena.
20:44'
Hosté hned zahrozili před brankou domácích, ale Lehner pokus Pavelskiho pokryl. Hra se otáčí před branku hostů.
20:01'
Střely na branku: 12 – 11
První třetina je za námi. V ní jsme branku neviděli a ani ne mnoho velkých šancí. Ta největší se zrodila v závěru první části hry, kde Kühnhackl orazítkoval tyč hostující branky. Zatím drží svá čistá konta oba brankáři, kteří zatím svými zákroky dominují a motají hlavy hráčům z pole. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně ve 20:10.
20:00'
19:50'
Ještě to zkusili hráči Islanders, ale před Jonesem už nic nevymysleli. První dějství je tak u samého konce.
19:25'
Couture poslal puk na modrou čáru pro Erika Karlssona, ten vystřelil a lehkou teč před Lehnerem z hokejky Melkera Karlssona dokázal Lehner pokrýt.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:28'
Sörensen vyslal přízemní střelu, na kterou však Lehner dosáhl. Nicméně hosté stále drží útočné pásmo a operují před domácí branku.
18:03'
Domácí se opět dostali do útočné třetiny a hrozili před Jonesem. Ten si znovu počínal dobře a hned poslal puk mezi své spoluhráče.
17:03'
Po střele Toma Kühnhackla zazvonila tyč Jonesovy branky! Domácí tak nebyli daleko od vedoucí branky!
16:28'
Joe Pavelski skáče na ledovou plochu a San Jose jsou kompletní.
16:00'
Obrana San Jose vybojovala v obranném pásmu kotouč a hned ho poslala do bezpečí. Hosté tak pošetřili další cenné vteřiny ze svého oslabení.
15:42'
Znovu Barzal, jenž dostal opět přihrávku do dobré střelecké pozice, Martin Jones byl ale pozorný a připsal další zákrok na své konto. Hned na to se Žraloci osvobozují.
14:42'
Leddy rozehrál puk za brankou hostů a domácí pak udrželi útočné pásmo. Barzal se napřáhl na levém kruhu a jeho dělovku kryje lapačkou Martin Jones a hra je zastavena.
14:28'
14:28'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Pavelski – 2 min., hákování).
13:58'
Joe Pavelski nezachytil kotouč u modré čáry, ten se dostal do středního pásma a do akce tak mohou zase domácí hráči.
13:26'
Hosté vycítili šanci a znovu se natlačili do útočné třetiny, před Lehnerem však jejich střela skončila mimo ohrožení jeho branky.
13:19'
Domácí jsou už v plném počtu.
12:57'
Žraloci svírají domácí tým v jeho pásmu a na Lehnera šly další střely. S těmi si zatím dokázal poradit, tlak před jeho brankou je ale drtivý.
12:16'
Tomáš Hertl dostal nabito do prostoru mezi kruhy, jeho dělovku vyrazil Lehner před sebe a ani následná dorážka českého útočníka nekončí brankou!
11:40'
Tomáš Hertl se v úvodu přesilové hry dostal k dorážce před Lehnerem, ale tomu pomohla obrana, která poslala kotouč na opačnou stranu kluziště.
11:19'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Tom Kühnhackl – 2 min., hákování).
10:40'
Brent Burns střílel, Evander Kane dorážel. Pokus hostů však zastavil Robin Lehner a raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce, ale až po další komerční přestávce, která právě následuje.
10:00'
A nyní je San Jose už v plném počtu. První oslabení tak Žraloci zvládli bez úhony.
09:50'
Hosté získali puk a hned s ním nabruslili do útočného pásma. Pošetřli tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
09:33'
Kotouč v pásmu hostů zmizel z dohledu sudích a hra se stěhuje do středního pásma, kde se bude za malý okamžik vhazovat.
09:16'
Barzal prošel do blízkosti branky hostů, ale nakonec se do zakončení nedostal i díky clonícímu obránci San Jose.
08:47'
Anders Lee před Jonesem tečoval střelu svého spoluhráče, ale i nyní si brankář San Jose dokázal poradit. Následně pak se hosté osvobozují.
08:31'
No a hned se ke střele dostal Josh Bailey, jenž který nechal vyniknout Martina Jonese, který těžký kotouč chytil do lapačky a následně pak znovu přerušuje hru.
08:19'
Domácí se dostali do útočného pásma a pokusí se založit první přesilovkovou akci.
08:00'
07:02'
Evander Kane tísnil prostor před brankou Islanders a zle dotíral před Lehnerem. Ten nakonec přikryl puk a zastavil hru.
06:27'
Erik Karlsson po zisku kotouče v obranném pásmu zakládal další akci svého celku, ale Žraloci se v útoku neprosadili.
06:08'
Hosté opět zatlačili domácí celek v jeho pásmu, následná střela Tomáše Hertla skončila mimo tři tyče. Do rychlého protiútoku se tak mohli dostat zase hráči Islanders.
06:01'
Nyní následuje první komerční přestávka.
05:46'
Joe Pavelski střílel z pravého kruhu, jeho pokus vyrazil Lehner před sebe a poté chytil i dorážku Tima Meiera. Hra je znovu přerušena a bude se vhazovat před Lehnerem.
05:09'
Tomáš Hertl číhal na pravém kruhu, nakonec se přihrávky nedočkal a navíc hosté se sami vykazují z útočné třetiny, musejí se tak vracet zpět do obrany.
04:43'
Znovu se po zisku kotouče dostali hosté do útočného pásma. Sörensen byl u zadního mantinelu zastaven Goodrow, nicméně stejně dokázal puk vybojovat a další střela hostů končí pouze na brankáři Lehnerovi.
03:49'
Evander Kane se natlačil před brankou Lehnera, jeho prostrčení puku skončilo na jeho betonech. Další šance San Jose tak zůstala bez odezvy.
03:25'
Joe Pavelski z pravé strany prošel obranou Islanders a zakončil. Jeho pokus však levým betonem pokryl Lehner a hned poslal puk svým spoluhráčům.
02:52'
Anders Lee byl na opačné straně nebezpečný u hostujícího brankoviště, Jones potáhl hůl a kotouč pak poslal do bezpečí.
02:25'
Marcus Sörensen dostal přihrávku do jízdy a jeho střela byla nebezpečná. Lehner musel zasahovat a i on před dotírajícími hosty hru pozastavil.
02:09'
Další přerušení hry. Leo Komarov napřáhl ke střele z prostoru mezi kruhy a po jeho ráně znovu zasahoval Martin Jones. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
02:05'
Nyní si musel dávat pozor Martin Jones, před ním operovali hráči Islanders, ale Cizikas kotouč mezi betony Jonese neprostrčil. Následně je hra přerušena.
01:12'
Na druhé straně se k puku dostal Anders Lee, kapitán domácích však svůj střelecký pokus poslal hodně vedle branky San Jose.
00:43'
Žraloci se vrátili zpět a Melker Karlsson střílel z pravého kruhu, jeho pokus však zamířil mimo tři tyče.
00:10'
Hosté se hned dostali do útočného pásma, Vlasic tam nahodil puk a poslal spoluhráče útočit. Ovšem hned na to o něj přišli a na opačnou stranu míří domácí celek.
00:01'
Dozněla americká hymna a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Pulock, Pelech, Boychuk, Leddy, Mayfield, Hickey – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey, Barzal, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin – Kühnhackl, Filppula, Komarov.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns (A), J. Ryan, E. Karlsson, Vlasic, Braun, Dillon – M. Karlsson, Pavelski (C), Meier – Labanc, Couture (A), Hertl – Donskoi, Suomela, E. Kane – Goodrow, Chartier, Sörensen.

Rozhodčí: Kozari, Pochmara – Mach, Nagy.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

Tomáš Hertl (SJS)
Radim Šimek (SJS)
Vzájemná utkání

V loňské sezóně na sebe oba týmy narazily dvakrát a pokaždé se z výhry v základní hrací době radovali Ostrované, kteří nejdříve vyhráli 3:1, poté 5:3. Žraloci tak mají Islanders rozhodně co vracet.
San Jose Sharks

Hosté ze San Jose Sharks mají za sebou taktéž dva zápasy. Sezónu odstartovali na ledě Anaheimu, kde na konci druhé třetiny vedli po krásné brance Tomáše Hertla 2:1. Jenže Ducks stačili o chvilku později vyrovnat a ve třetí třetině přidali další tři góly, kterými pečetili obrat v zápase a připsali si tak první dva body do tabulky. Žraloci tak vyšli naprázdno, ve druhém utkání s Los Angeles Kings brali dva body za výhru 3:2 v prodloužení. V tabulce Západní konference jsou se dvěma body devátí. Zajímavostí je, že Radim Šimek, který rok bojoval na žraločí farmě v AHL, se letos po přípravě dočkal a byl připsán na soupisku pro sezónu 2018-2019. Uvidíme, kdy dostane šanci odehrát své první utkání. Naopak další Čech Lukáš Radil byl poslán na farmu a bude bojovat dále o své místo v hlavním týmu. Dnes nás čeká zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči Sharks

Evander Kane – 2 body (2+0)
Tomáš Hertl – 1 bod (1+0)
Kevin Labanc 1 bod (1+0)
New York Islanders

Hokejisté domácího New Yorku Islanders mají za sebou dvě utkání. V prvním duelu sezóny vyzvali celek Carolina Hurricanes, který porazili po prodloužení 2:1. Naposledy sehráli duel Nashvillem, kde padli těsně 3:4. V tabulce Východní konference jsou tak na osmém místě se dvěma body. Dnes by rádi odčinili prohru s Predátory a proti Žralokům ze San Jose se pokusí před svými diváky bodovat. Domácí tým před sezónou opustila dlouholetá kanadská hvězda. John Tavares totiž přestoupil do Toronta Maple Leafs a Ostrované si tak musí zvykat na dobu bez tohoto šikovného hráče. U Islanders byl od počátku své hokejové kariéry v NHL. Poprvé tak změnil dres a zamířil do své země, tedy do Kanady.