NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Islanders - 19. října 2018   04:30

Kings
Kings
14:56' Toffoli (Doughty, Kovalčuk) • 42:54' J. Carter (Iafallo, Doughty)
2:7
(1:1, 0:2, 1:4)
Islanders
Islanders
04:55' Cizikas  (Mayfield) • 23:43' Jo. Bailey  (Eberle, Barzal) • 32:07' Filppula  (Komarov, Ladd) • 43:40' Filppula  (Ladd) • 44:40' M. Martin  (Cizikas, Clutterbuck) • 49:20' Komarov  (Filppula, Mayfield) • 51:34' Ladd  (Mayfield, Barzal)
Kings
Quick (50. J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Phaneuf (A), Fantenberg – Iafallo, Kempe, Toffoli – Kovalčuk, Amadio, J. Carter (A) – Wagner, N. Thompson, Lewis – Pearson, Anderson-Dolan, Rempal.
Tim Peel, Kyle Rehman – James Tobias, Tony Sericolo
Staples Center, Los Angeles
18 230 diváků
Islanders
Lehner (53. Greiss) – Leddy, Pulock, Pelech, Boychuk, Hickey, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Jo. Bailey (A) – Ladd, Barzal, Eberle – Beauvillier, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné páteční ráno!

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 6 – 8
Islanders zvítězili na ledě Kings 7:2, a zaznamenali tak svou třetí výhru v letošní sezoně. Velký podíl měli na dnešním úspěchu Ostrovanů útočníci Valtteri Filppula (dva góly, asistence), Andrew Ladd (gól, dvě asistence).

Kings dnes nepodali špatný výkon. Naopak, utkání bylo herně naprosto vyrovnané. Rozhodujícím momentem se ale stala 44. minuta střetnutí a gól Filppuly při vlastním oslabení.
59:50'
V závěrečné minutě utkání se už nic významného neděje.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a samozřejmě také celého dnešního utkání.
58:13'
Střelecký pokus Fantenberga a další zákrok Greisse.
57:54'
Další práce pro německého brankáře ve službách Isles. Tentokrát jej vyzkoušel Toffoli.
57:39'
Střela Iafalla z levé strany, Greiss vyráží svou vyrážečkou.
56:50'
Phaneufův pokus od levého mantinelu na Greisse neprošel.
55:25'
Diváci pomalu začínají opouštět svá sedadla ve Staples Center.
54:36'
Střely na bránu: 31 – 32
54:21'
Toffoli měl skvělou příležitost alespoň trochu snížit ztrátu Kings, avšak z mezikruží jen těsně minul levou tyč.
54:12'
Vhazuje se mezi hole Kempeho a Eberleho po pravici Campbella.
54:12'
Střelecký pokus Barzala ze středu útočného pásma, Campbell má puk ve své rukavici. Následuje další reklamní přestávka.
52:56'
7 minut a 4 vteřin do konce třetí třetiny. Po pravici Greisse máme na vhazování Cartera a Baileyho.
52:56'
Střídání v týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Robin Lehner, přichází Thomas Greiss.
52:56'
Zákrok Lehnera proti teči Kovalčuka, proběhne reklamní přestávka.
52:00'
Přesně osm minut před koncem utkání se píská zakázané uvolnění Islanders.
51:34'
Islanders právě vstřelili branku!
Sedmý gól hostů! Střelu Mayfielda od modré čáry tečoval před bránou za brankáře Campbella ANDREW LADD. Pro zkušeného útočníka třetí bod v dnešním utkání! Asistence: Scott Mayfield, Mathew Barzal.
50:58'
Ostrá rána Phaneufa z levé strany trefuje Lehnera do masky.
50:52'
Rozhodčí vylučovat nebudou, vhazuje se po pravici Lehnera.
50:52'
Hra přerušena, do výměny názorů se dostávají Phaneuf a Martin.
50:01'
Máme za sebou polovinu třetí třetiny a Islanders vedou na ledové ploše Kings vysoko, 6:2.
49:20'
Střídání v týmu Los Angeles Kings: ze hřiště odchází Jonathan Quick, přichází Jack Campbell.
49:20'
6:2 pro Ostrovany! Přihrávku Filppuly z pravého rohu tečoval svým tělem za Quickova záda LEO KOMAROV. Jeho premiérový gól za Islanders! Asistence: Valtteri Filppula, Scott Mayfield.
48:50'
Prudká střela Mayfielda od modré čáry byla zablokována Iafalloem.
48:11'
Konec reklamní přestávky, Kempe a Barzal na vhazování ve středovém kruhu.
48:11'
Hra přerušena, je tu první reklamní přestávka třetí třetiny.
47:40'
Utkání nyní postrádá šance. Vidět můžeme nepřesnosti na obou stranách.
47:19'
Hokejisté New Yorku se provinili icingem.
46:42'
Boychuk s pukem u vlastní brány, oba celky střídají.
46:16'
Střely na bránu: 28 – 28
45:54'
Gólman Islanders má kotouč v rukavici a znovu hru přerušuje.
45:29'
Lehner schoval touš pod svou rukavici, následovat bude vhazování po jeho levici.
44:40'
Pátý gól hostujícího celku! Jeho autorem je MATT MARTIN, který dostal z pravého rohu přihrávku od Cizikase a zamířil přesně k pravé tyči. Pro člena čtvrté útočné formace Isles druhá trefa v této sezoně! Asistence: Casey Cizikas, Cal Clutterbuck.
44:20'
Kempeho střela z pravé strany zablokována Leddym.
44:18'
43:40'
Isles si berou rychle zpět dvougólové vedení! Únik dvou na nikoho zakončil při vlastním oslabení pod horní tyč po Laddově přihrávce VALTTERI FILPPULA. Jeho druhý gól v dnešním zápase, 4:2! Asistence: Andrew Ladd.
42:56'
Pokračuje ještě klasická přesilovka domácích 5 na 4.
42:54'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Kings využívají dvojnásobnou početní výhodu a snižují na 2:3! Brankáře Lehnera překonává rychlou střelou mezi betony z pravé strany JEFF CARTER. Druhý gól v letošním ročníku NHL pro třiatřicetiletého útočníka! Asistence: Alex Iafallo, Drew Doughty.
42:35'
Islanders vyhazují.
42:24'
Toffoli střílel bez přípravy z levého kruhu po Doughtyho přihrávce, Lehner jej ale vychytal.
42:18'
1 minuta a 26 vteřin vteřin přesilovky 5 na 3 pro Kings! Jedinečná příležitost pro domácí dostat se na dostřel.
42:18'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Leo Komarov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
41:48'
Doughty ihned napřáhl k prudké střele, Lehner dokázal vyrazit.
41:44'
Podaří se domácím snížit na 2:3? Vhazuje se po levici Lehnera.
41:44'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 2 min., hákování).
41:29'
Signalizovaný trest pro Ostrovany, domácí mají zatím ponechanou výhodu.
40:41'
Lee zleva před bránu na Nelsona, Quick musel dávat pozor.
40:22'
Mayfieldova střela od modré čáry minula Quickovu svatyni.
40:03'
Úvodní vhazování třetí třetiny vyhráli Islanders.
40:01'
Hokejisté Los Angeles a Islanders jsou zpět na ledové ploše. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli.

Trestné minuty: 6 – 4
Čtyřicet minut utkání mezi Kings a Islanders je minulostí. Hosté přitom vedou o dva góly, 3:1. Skórovat se totiž ve druhé třetině podařilo útočníkům Joshu Baileymu, Valtterimu Filppulovi. Sledujeme však naprosto vyrovnaný zápas.
40:00'
39:58'
Ve druhé třetině už nic dalšího neuvidíme.
39:47'
Vhazování proběhlo ve střední třetině, poblíž trestné lavice Los Angeles.
39:45'
Kotouč vylétl do ochozů Staples Center, do konce druhé třetiny ještě zbývá necelých 15 vteřin.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé části.
38:33'
Pokus Cizikase taktéž minul Quickovu bránu.
38:01'
Střely na bránu: 21 – 24
37:47'
Filppula na Beauvilliera, ten ale mířil z první nepřesně.
37:11'
Lewis na opačné straně ledu vyzkoušel Lehnerovu pozornost.
36:40'
Hraje se nyní převážně v útočné zóně Islanders.
36:32'
Eberleho nahození od pravého mantinelu, Quick se musel mít znovu na pozoru.
35:36'
Pulockův střelecký pokus z pravé strany minul tři tyče.
35:02'
Z dobré pozice nyní střílel Lee, Quick ale dokázal vyrazit levým ramenem.
34:30'
Pokračujeme. Na buly po levici Lehnera se staví Carter a Nelson.
34:30'
Krátce poté to zkusil Toffoli a Lehner hru přerušil. Proběhne další z reklamních přestávek.
34:25'
Iafallo nabíjel Doughtymu, tomu ale střela vůbec nesedla.
33:51'
Amadio a jeho další pokus, tentokrát musel být Lehner ve střehu.
33:29'
Nahození Amadia od modré čáry skončilo na zadním plexisklu.
33:16'
Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Amadia a Filppuly po pravici Lehnera.
33:16'
Na řadě je reklamní přestávka.
33:16'
Velký závar před Lehnerem po střele Martineze od modré čáry. Švédský gólman a jeho Islanders však dokázali odolat.
33:01'
Odehráno 33 minut. Kings doma prohrávají s Islanders o dva góly, 1:3.
32:53'
Wagner přihrával zprava před bránu, nikoho ze svých spoluhráčů zde ovšem nenašel.
32:25'
Kovalčukova střela zablokována, s dalším pokusem neuspěl ani Doughty.
32:07'
Ostrované jdou do dvoubrankového vedení! Po pěkné přihrávce Komarova z levé strany se trefuje pod horní tyč VALTTERI FILPPULA. Finova třetí trefa v letošní sezoně! Asistence: Leo Komarov, Andrew Ladd.
31:28'
30:55'
Pulockova střela z pravé strany zablokována Martinezem, Quick tak mohl zůstat v klidu.
30:29'
První polovina z přesilovky hostů je minulostí.
30:18'
Carter střílel zprava při situaci 2 na 1 při vlastním oslabení, Lehner ale vyrazil.
29:31'
Ihned po vhazování kotouč míří do střední třetiny.
29:28'
Třetí početní převaha pro Ostrovany. Podaří se jim skórovat?
29:28'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jonathan Quick – 2 min., podrážení). Trest odpyká Alex Iafallo.
29:18'
Eberleho nahození z úhlu, snadná práce pro Quicka.
28:33'
Clutterbuck to zkoušel zprava bekhendem mezi Quickovy betony, avšak nepochodil.
28:04'
Střelecký pokus Martina na druhé straně končí v Quickově rukavici.
27:41'
Střely na bránu: 14 – 14
27:20'
Rempal přihrál do dobré šance Carterovi, Lehner ale dokázal puk betony vyrazit.
27:09'
Muzzinův pokus od modré čáry, Lehner má kotouč ve svém náručí.
26:48'
26:48'
Kotouč se nachází na střídačce hostů, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
26:43'
Icing Los Angeles.
26:14'
Střela Barzala z pravé strany se otřela o horní tyč Quickovy svatyně.
25:32'
Pokus Rempala z ostrého úhlu Lehnera neohrozil.
24:57'
Doughty s pukem u vlastní brány, oba trenéři zaveleli ke střídání.
24:09'
Střelecký pokus Beauvilliera od pravého mantinelu, gólman Los Angeles zasahuje.
23:43'
Hosté využívají přesilovou hru a podruhé dnes vedou! Po přihrávce Eberleho a Barzala zamířil z pravého kruhu pro vhazování přesně JOSH BAILEY. Kanadský útočník se trefil letos podruhé, 2:1 pro hostující tým! Asistence: Jordan Eberle, Mathew Barzal.
23:33'
Eberle zkusil štěstí z levého kruhu, Quick ale zasahovat nemusel.
23:20'
Přesilovka Islanders je zatím opravdu bídná.
22:51'
Kempemu začíná běžet druhá trestná minuta. Quick zatím bez práce.
22:41'
Ostrovanům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
21:56'
Kings uspěli na vhazování a následně také ihned vyhodili.
21:50'
Druhá přesilovka pro hosty. Vhazuje se po pravici Quicka.
21:50'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., nedovolené bránění).
21:25'
Toffoli našel mezi kruhy Iafalla, proti jeho teči předvedl Lehner skvělý postřeh.
20:55'
Střelecký pokus Ladda z pravé strany postrádal přesnost.
20:38'
Na úvod druhé třetiny tu máme zakázané uvolnění v podání domácího celku.
20:01'
Oba týmy se vrátily zpět na led Staples Center, druhá část začne za několik málo okamžiků.

Trestné minuty: 2 – 4
Po úvodní dvacetiminutovce je skóre v utkání mezi Kings a Islanders nerozhodné, 1:1. Skóre otevřeli hosté, když se na konci páté minuty prosadil dorážkou útočník Casey Cizikas. Hokejistům Los Angeles se podařilo srovnat v 15. minutě při přesilové hře zásluhou teče útočníka Tylera Toffoliho. Kings jinak byli v úvodním dějství o něco lepším týmem.
20:00'
19:58'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:42'
Eberle zkusil štěstí bekhendem po obkroužení brány soupeře, Quick si ale svou levou tyč pohlídal.
19:16'
Pokus Pulocka od modré čáry zamířil mimo Quickovu bránu.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:50'
Útočná akce Kings neměla dlouhého trvání, štěstí tak nyní zkusí zase hosté.
18:07'
Boychukovu střelu od modré tečoval Cizikas, avšak mimo tři tyče.
17:49'
Kotouč v ochranné síti za Lehnerem, vhazovat se ale bude dle signalizace sudích ve střední třetině.
17:45'
Čároví pískají zakázané uvolnění hostů.
17:12'
16:20'
Začala už mimochodem druhá minuta z Kempeho trestu.
16:13'
Bailey tentokrát našel pěkně křižnou přihrávkou na levé straně Eberleho, Quick se ale stačil rychle přesunout a puk vyrazit.
15:31'
Baileyho střela z první z pravé strany, gólman Los Angeles připraven na správném místě.
15:12'
Početní převahu, svou první v zápase, si nyní zahrají Islanders. Vhazuje se po levici Quicka.
15:12'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., hákování).
14:58'
Jedná se o první přesilovkový gól Los Angeles v této sezoně!
14:56'
Rychle využitá přesilová hra, Kings srovnávají! Kovalčuk nabil zprava na modrou Doughtymu a jeho střelu bez přípravy tečoval mezi kruhy za záda brankáře Lehnera TYLER TOFFOLI. Pro šestadvacetiletého forvarda druhý gól v sezoně 2018/2019, 1:1! Asistence: Drew Doughty, Ilja Kovalčuk.
14:48'
Druhá početní výhoda pro Kings. Dokáží domácí vyrovnat?
14:48'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Leo Komarov – 2 min., sekání).
14:30'
Cartera nakonec v kruhu pro vhazování vystřídal Kovalčuk.
14:28'
5 minut a 32 vteřin do konce první třetiny. Na vhazování po levici Lehnera se staví Carter a Filppula.
14:28'
Kotouč vylétl mimo hrací plochu, po přerušení následuje další reklamní přestávka.
14:16'
Střely na bránu: 8 – 6
13:58'
Následně to zkusil Boychuk, Quick hru přerušil.
13:49'
Leddy nabil Martinovi, jeho pokus z první ale nebyl z nejpřesnějších.
13:14'
Domácí Los Angeles se provinili icingem, vhazovat se tak za moment bude před Quickem.
12:55'
Ihned po Toffoliho vyhraném vhazování vystřelil Kempe, puk ale znovu skončil v ochranné síti za Lehnerem.
12:51'
Kotouč v ochranné síti za Lehnerovými zády, sudí hru přerušují.
12:44'
Muzzinova střela z levé strany zamířila mimo Lehnerův dosah.
11:58'
Konec reklamní přestávky, Carter a Nelson na vhazování v neutrální zóně před střídačkou Isles.
11:58'
Postavení mimo hru od domácích hokejistů, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
11:24'
Forbort přihrál zprava před bránu do ohně a před Lehnerem následně nastal pořádný zmatek. Isles nakonec dokázali celou situaci ustát.
10:50'
Kings hodně přidali na tempu a snaží se o vyrovnání.
10:35'
Pearsonova střela ze středu útočného pásma skončila mimo tři tyče, na zadním mantinelu.
09:55'
Jsme těsně před polovinou první třetiny a Islanders vedou na ledě Kings zásluhou Cizikase 1:0.
09:17'
Na opačné straně kluziště vystřelil Barzal, kotouč byl ale zablokován Carterem do rohu.
08:51'
Střely na bránu: 5 – 5
08:40'
Další střela od Fantenberga, Lehner vyrazil před sebe.
08:22'
Střelu Fantenberga od modré se ještě snažil dorážet Kempe, Lehner odolal.
08:01'
Zakázané uvolnění ze strany Ostrovanů, hra se tak vrátí zpět do jejich obranné zóny.
07:37'
Lewis se pokoušel na pravé straně o střelu bez přípravy, promáchl však.
07:03'
Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Thompsona a Nelsona ve střední třetině, poblíž trestné lavice Islanders.
07:03'
Hra přerušena pro ofsajd Kings, proběhne tak první reklamní přestávka.
06:47'
Střelecký pokus Komarova z pravé strany při situaci 2 na 1, Quick drží své mužstvo.
06:17'
Carter zkoušel vystřelit ihned po vhazování, Lehner ale mohl zůstat v klidu.
06:15'
Hostující hokejisté vyhodili kotouč na icing.
05:59'
Na druhé straně střílel od modré Boychuk, také Quick ale zasahovat nemusel.
05:45'
Toffoliho nepřesná střela z levé strany.
04:55'
Isles otevírají na konci páté minuty skóre dnešního utkání! Po vyhraném vhazování napřáhl na modré Mayfield, Quick ještě stačil vyrazit pravým betonem. Dorážkou se ovšem následně prosadil CASEY CIZIKAS. Jeho třetí gól v sezoně, 1:0 pro Islanders! Asistence: Scott Mayfield.
04:51'
Baileyho nebezpečná střela ze středu útočného pásma, Quick na úvod předvádí skvělý zákrok.
04:10'
Hokejistům Los Angeles je odpískána přihrávka rukou. Vhazovat by se mělo v neutrální zóně.
03:55'
Útočný pobyt Ostrovanů v útočné třetině nebyl dlouhý, hrají znovu domácí.
03:37'
Doughtyho nahození od modré čáry na bránu Lehnera neprošlo.
03:18'
02:57'
Kings se nyní nedaří usadit v útočném pásmu.
02:23'
Střelecký pokus Cizikase při vlastním oslabení zablokován Phaneufem do ochranné sítě.
02:19'
První polovina z trestu Barzala je minulostí.
01:34'
Kovalčuk tentokrát pálil zleva prudce z první, pro Lehnera těžký zákrok.
01:28'
Doughty nabídl do středu Toffolimu, ten ale tečoval nepřesně. Následně to zkoušel Kovalčuk, Lehner byl ale pozorný.
01:18'
Kings si zahrají hned zkraje utkání první přesilovou hru! Vhazuje se po pravici švédského gólmana Lehnera.
01:18'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., podrážení).
00:55'
Isles s toušem ve vlastní zóně, oba týmy prostřídávají své formace.
00:39'
Carter přihrával zprava bekhendem před bránu, Kovalčuk zde na puk ovšem nedosáhl.
00:12'
Vhazovalo se po pravici Lehnera.
00:10'
Kotouč si to namířil do hlediště, hra je tak po 10 vteřinách poprvé přerušena.
00:03'
Úvodní buly pro domácí hokejisty.
00:01'
Nyní se už na opravdové vhazování do středového kruhu staví Carter a Nelson, jdeme na to!
Ještě čas na slavnostní vhazování. To vhodí mezi Doughtyho a Leea velmi známý fotbalista Zlatan Ibrahimović.
Hymna je minulostí, utkání mezi Kings a Islanders bude zahájeno co nevidět.
Zahajovací pětky obou mužstev stojí na modrých čarách, ve Staples Center zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

LAK: Quick – Forbort, Doughty – Kovalčuk, Amadio, J. Carter

NYI: Lehner – Hickey, Mayfield – Lee, B. Nelson, Jo. Bailey
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

LAK: Jonathan Quick – 32 let, USA
Z:1 REC:0-0-1 OG:3 PR:2,86 %ÚS:90,9 SO:0

NYI: Robin Lehner – 27 let, SWE
Z:2 REC:1-1-0 OG4 PR:2,02 %ÚS:93,7 SO:1

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Phaneuf (A), Fantenberg – Iafallo, Kempe, Toffoli – Kovalčuk, Amadio, J. Carter (A) – Wagner, N. Thompson, Lewis – Pearson, Anderson-Dolan, Rempal.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Pulock, Pelech, Boychuk, Hickey, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Jo. Bailey (A) – Ladd, Barzal, Eberle – Beauvillier, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: Tim Peel, Kyle Rehman – James Tobias, Tony Sericolo.
Příjemnou páteční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Los Angeles Kings a New York Islanders.
ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

NEW YORK ISLANDERS

Islanders mají na svém kontě před dnešním nočním zápasem (také) dvě prohry po sobě. V tabulce Východní konference jsou v tuto chvíli na čtrnácté pozici.

Ostrované hráli v noci na dnešek na ledě Anaheimu Ducks, přičemž zde prohráli 1:4. Jejich jediný gól přitom vstřelil 35 vteřin před koncem utkání útočník Casey Cizikas.

Čtyřzápasový trip zakončí Isles v noci ze soboty 20. na neděli 21. října na hřišti San Jose Sharks. Zatím se tedy na něm prezentují bilancí 0-2-0.

LOS ANGELES KINGS

Kings budou usilovat dnes v noci o utnutí série dvou proher. Po šesti zápasech mají zatím v úvodu sezony na svém kontě pouze dvě výhry a celkem pět bodů.

V noci na úterý, 16. října, svěřenci Johna Stevense prohráli na ledové ploše Maple Leafs 1:4. O jejich jedinou světlou chvilku se postaral v 24. minutě zápasu ruský útočník Ilja Kovalčuk.

Po dvoudenní pauze otevřou dnes v noci hokejisté Los Angeles dvouzápasový homestand. Po Islanders přivítají další tým z Východní konference, Buffalo Sabres.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci ze čtvrtka na pátek nabídne nejlepší hokejová liga světa celkem devět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Los Angeles Kings a New York Islanders. Úvodní vhazování bude ve Staples Center vhozeno v 04:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.