NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Calgary - 24. října 2018   01:30

Montreal
Montreal
35:51' Petry (Drouin, Domi) • 37:30' Gallagher (Petry, Domi) • 39:11' Drouin (Ouellet)
3:2
(0:1, 3:0, 0:1)
Calgary
Calgary
16:46' Frolík  (Tkachuk, Backlund) • 51:10' E. Lindholm  (Backlund, Tkachuk)
Montreal
Marc Joannette, Dean Morton – Steve Barton, Ryan Daisy
Bell Centre, Montreal
Calgary

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 35:23
Je konec. Montreal nakonec zvítězil 3:2 a odčinil poslední prohru.
V 17. minutě šli do vedení hosté. Mikael Backlund poslal kotouč zpoza bránu před ní, kde trefil brusli Frolíka a ten nevědomky vstřelil gól.
Do druhé periody vstoupil Montreal po hlavě a velmi útočně, ovšem trápil se v koncovce. To co Canadiens nevyšlo v první polovině zápasu se jim povedlo v posledních pěti minutách druhé dvacetiminutovky. Ve 36. minutě totiž srovnal v přesilové hře Jeff Petry, který vypálil přesně k levé tyči. O dvě minuty později otočil utkání Brendan Gallagher, který se rovněž trefil v početní výhodě a nakonec v poslední minutě této třetiny zvýšil vedení domácích na dvě branky Jonathan Drouin.
V 52. minutě sice snížil Lindholm po skvělé přihrávce Backlunda, ale konec utkání si už domácí pohlídali.

59:43'
Domácím se opět nepodařilo vyhodit kotouč, ale Calgary se nemůže dostat do zakončení.
59:30'
Domácí získali kotouč ve své třetině, ale zatím ho nevyhodili.
59:10'
Domácí hráč zkoušel trefit prázdnou branku z poloviny, ale přestřelil.
58:55'
Hosté hrají v šesti!
58:45'
Montreal velice dobře drží puk poslední dobou.
58:28'
Tomáš Tatar to zkoušel z levé strany, ale minul.
58:12'
Nyní se bojuje v rohu kluziště na polovině hostů.
57:55'
David Rittich už byl na cestě na střídačku, ale nakonec se musel rychle vrátit, protože se ke kotouči dostali Canadiens.
57:25'
David Rittich nyní vypomohl s rozehrávkou svého týmu, ale hosté jsou ve svém pásmu a nemohou se dostat dopředu.
57:06'
Calgary se sice snaží, ale nyní Montreal zhustil prostor ve svém pásmu.
56:22'
Nyní už se hraje v plném počtu, ale u puku je stále Calgary.
56:04'
55:35'
Hosté mají kotouč na svých holích v pásmu soupeře, ale momentálně se nemohou dostat ke střele na bránu.
54:50'
Flames už jsou natlačeni v útočné třetině, ale s následným pokusem si věděl rady Price.
54:18'
Carey Price nyní předvedl důležitý zákrok proti střele z levé strany.
54:04'
Canadiens si velice komplikují závěr třetí třetiny a nyní budou čelit početní výhodě soupeře, ovšem to až po komerční přestávce.
54:04'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Max Domi – 2 min., hákování).
53:42'
Posléze si ale Carey Price poradil s pokusem Eliase Lindholma z levé strany.
53:18'
Calgary je opět u kotouče a po vstřelené brance je velmi aktivní a Montreal začíná mít problémy.
52:27'
Nyní mělo Calgary obrovskou šanci, když přišla střela, kterou Price vyrazil, ale následnou dorážku sám neví jak vyrazil v leže betonem na tyč! Obrovské štěstí domácích.
51:10'
Calgary právě vstřelilo branku!
Ovšem pozor! Z ničeho nic dávají hosté gól, když se Backlund skvěle dostal do útočného pásma po levé straně a posléze našel před bránu volného ELIASE LINDHOLMA, který zakončil do odkryté brány. Asistence: Mikael Backlund a Matthew Tkachuk.
50:50'
Domácí se opět dostali s pukem do středního pásma a nepouštějí soupeře takřka k ničemu.
50:18'
Nyní přišlo další přerušení hry ve středním pásmu, díky ofsajdu Canadiens a následuje komerční přestávka.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a od této chvíle se bude Calgary čas velice rychle krátit.
48:50'
Montreal je opět u kotouče a kontroluje tak třetí třetinu bez nějakých problémů. Posléze se navíc Flames provinili dalším zakázaným uvolněním.
47:45'
Calgary se nemůže dostat do nějakého tlaku, či šancí a nyní se navíc provinili ofsajdem.
46:44'
Canadiens se vydali do útoku, ale po náhozu na bránu chytil kotouč do lapačky bez problémů David Rittich.
46:34'
Nyní došlo k dalším potyčkám ve třetině domácích, ale ani tentokrát nešlo o nic vážnějšího a následuje komerční přestávka.
46:10'
A málem bylo hotovo, ovšem David Rittich se nyní předvedl v dobrém světle a poradil si s pokusem z levé strany a posléze mu vypomohla obrana.
45:49'
Tatarovi se nepovedla přihrávka do středního pásma a k puku se opět dostal soupeř z Calgary.
45:28'
Nyní se dostal do zakončení Brendan Gallagher, ale bez nějakého většího úspěchu.
45:15'
Třetí třetina nám toho zatím, až na šanci Neala, moc nenabídla a Montreal se spíše soustředí na obrannou fázi.
44:50'
Nyní došlo k zakázanému uvolnění ze strany Canadiens.
44:18'
Nyní byla střela hostů sražená do ochranné sítě.
43:52'
Nyní se hned dva domácí hráči nachytali v ofsajdu a následuje vhazování ve středním pásmu.
43:12'
James Neal se ocitl v dobré šanci, ale po přihrávce Noaha Hanifina před bránu nedokázal překonat Price, jenž si připisuje důležitý zákrok.
42:33'
Nyní se Calgary provinilo zakázaným uvolněním a bude to tak buly v pásmu Flames.
41:54'
Mark Jankowski se dostal do zakončení, ale přestřelil domácí bránu.
41:36'
41:34'
Mark Giordano nyní vyprodukoval tvrdou ránu od modré, které ale letěla přesně do výstroje Careyho Price.
41:06'
Montrealu se opět podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny.
40:36'
Calgary pokračuje v přesilovce ze druhé třetiny, ale zatím se nemůže dostat k nějaké střele nebo vůbec do útočného pásma.

Bodyčeky: 14:7
Druhá třetina je u konce a máme tady velký zvrat. Do této periody vstoupil Montreal po hlavě a velmi útočně, ovšem trápil se v koncovce. To co Canadiens nevyšlo v první polovině zápasu se jim povedlo v posledních pěti minutách druhé dvacetiminutovky. Ve 36. minutě totiž srovnal v přesilové hře Jeff Petry, který vypálil přesně k levé tyči. O dvě minuty později otočil utkání Brendan Gallagher, který se rovněž trefil v početní výhodě a nakonec v poslední minutě této třetiny zvýšil vedení domácích na dvě branky Jonathan Drouin. Calgary tak pykalo za svá vyloučení a budou muset dohánět dvougólovou ztrátu v poslední třetí třetině.
40:00'
39:36'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., nesportovní chování).
39:33'
Nyní se bojovalo o puk u brankoviště domácích, kde se posléze do sebe zakousli Andrew Shaw a Mark Jankowski, ovšem k bitce nakonec nedošlo, i když oba chtěli, ale včas je zadrželi rozhodčí.
39:11'
Montreal právě vstřelil branku!
Tak tohle je neskutečná euforie a domácí naprosto jasně ovládli konec druhé třetiny a jdou do dvoubrankového vedení. JONATHAN DROUIN se dostal ke střele z pravé strany a mířil k bližší tyči, kde se opět David Rittich nestihl včas přemístit a po skvělém výkonu v první polovině hry přichází už třetí inkasovaný gól. Asistence: Xavier Ouellet.
38:55'
Hosté chtěli okamžitě odpovědět, ale střela od modré neměla nárok na úspěch.
37:30'
A domácí využívají i tuto přesilovku a otáčejí tak utkání během tří minut! BRENDAN GALLAGHER číhal před bránou na přihrávku Petryho, o kterou si řekl poklepem hole o led a následně z první poslal kotouč do svatyně Calgary. Asistence: Jeff Petry a Max Domi.
36:46'
Max Domi vybídl svého spoluhráče před bránou, ale ten minul hostující svatyni.
36:35'
Domácí nyní získali další přesilovku a mohou se rázem dostat do vedení.
36:26'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Noah Hanifin – 2 min., hákování).
35:51'
Nyní už je to po velkém tlaku domácích gól a Canadiens tak využívají přesilovou hru! Drouin poslal kotouč na levou stranu, kde se do něj opřel JEFF PETRY, který z první vypálil do levé části branky, kde se nestihl včas přemístit David Rittich a po dvaceti devíti zákrocích inkasuje. Asistence: Jonathan Drouin a Max Domi.
35:40'
Hostující hráč přišel o hůl a Montreal sevřel soupeře.
34:52'
Opět to byl Tomáš Tatar, který se snažil zakončit, ale David Rittich měl puk pod kontrolou a český brankář předvádí v dnešním zápase, stejně jako v předešlém, skvělý výkon.
34:47'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., nedovolené bránění).
34:40'
Montreal dostal puk ze svého pásma, ale pod kontrolou ho mají hosté.
34:12'
Nyní bylo Calgary dravé v zakončení, což se nelíbilo domácím obráncům a tak vznikla menší roztržka, ze které ale nebylo nic vážnějšího a následuje komerční přestávka.
33:53'
Posléze se Montreal dopustil zakázaného uvolnění a následuje tak buly v pásmu domácích.
33:42'
Následně se dopředu vydalo právě Calgary, ale střela z prav strany byla zblokována.
33:12'
Obrana Flames nyní skvěle zastavila puk na modré čáře a nenechala tak projít protihráče do své třetiny.
32:45'
Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou a byla k viděné šance na obou stranách, ovšem bez gólu.
31:53'
Montreal i při plném počtu hráčů na ledě stále zůstává u kotouče.
31:21'
30:57'
Posléze se hostům opět podařilo vyhodit puk a mohou tak vystřídat.
30:36'
Rána Tomáše Tatara z pravé strany skončila na pravé tyči a David Rittich má dnes dobře postavené tyče!
30:00'
Posléze se dopředu už dostali domácí, ale ani tentokrát tam nevydrželi příliš dlouho a Calgary opět jen vyhodilo kotouč.
29:45'
Ovšem Flames se podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny.
29:28'
Tohle je velká šance pro domácí zúročit svůj tlak ve druhé třetině a srovnat stav utkání v přesilové hře.
29:21'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., podrážení).
28:46'
Canadiens nahodili puk do pásma soupeře, ale tam o něj přišli.
Střely na branku ve druhé třetině: 12:1
28:05'
A opět to byl David Rittich, který si připsal zákrok a následuje komerční přestávka.
28:01'
27:50'
Posléze už přišla rána z pravé strany, která ale skončila na levé tyči!
27:47'
27:36'
Calgary se nastěhovalo do pásma soupeře, ale zatím nedokázalo vystřelit.
27:15'
Nyní nám hra 4 na 4 přináší spoustu šancí a k vidění je skvělý hokej.
26:47'
Garnett Hathaway si udělal místo a následně se dostal sám až do zakončení, ovšem Price nepřekonal.
26:17'
Nyní český brankář David Rittich nepředvedl zrovna dobrý zákrok, ale nakonec puk po jeho zásahu skončil vedle tyče.
26:01'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., držení).
25:47'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., sekání).
25:01'
A opět David Rittich předvedl fantastický zákrok a drží svůj tým nad vodou v těžkých časech!
*První branka utkání nakonec byla opravena a střelcem je český hráč Michael Frolík.
24:40'
Nyní došlo k velkému boji před bránou Calgary, kde měl David Rittich plné ruce a nohy práce, jelikož kotouč tam před ním poskakoval, ale ani tentokrát ho Canadiens nepřekonali!
23:02'
Montreal nyní měl další šance na srovnání, ale ani tentokrát to gólem neskončilo.
21:53'
21:09'
Max Domi se ocitl ve velké šanci, ale jeho rána orazítkovala pouze horní tyč a následně skončil puk v ochranné síti!
20:36'
Střelu z pravé strany ovšem vyrazil Rittich.
20:19'
Montreal tak pokračuje v první přesilové hře.

Bodyčeky: 12:8
První třetina je u konce a Calgary zatím vede po nepřehledném gólu těsně 1:0. Od začátku je utkání velice vyrovnané a hraje se nahoru dolů. Flames sice nevyužili dvě přesilovky, ale v 17. minutě nakonec šli do vedení. Mikael Backlund poslal kotouč zpoza bránu před ní, kde trefil brusli Frolíka a ten nevědomky vstřelil gól. Ke konci třetiny se vyloučil Frolík a Montreal tak začne druhou dvacetiminutovku ve skoro dvouminutové přesilovce.
20:00'
19:53'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Frolík – 2 min., hákování).
19:26'
Calgary drží puk ve třetině soupeře, ale následná střela z levé strany skončila vedle brány.
18:42'
Nyní se hra přerušila a následuje poslední komerční přestávka v této třetině.
18:18'
Max Domi se snažil vybojovat puk, ale následně o něj přišel.
16:46'
Hosté otevírají brankový účet dnešního utkání a jdou do vedení! Původně byl gól přičten Tkachukovi, ale po následném zkoumání záběru je střelcem český hráč MICHAEL FROLÍK, kterému Backlund poslal přihrávku přímo do brusle, od které se kotouč odrazil do brány, což Carey Price nečekal a nestačil zareagovat. Asistence: Mikael Backlund, Matthew Tkachuk.
16:30'
Poté se provinil zakázaným uvolněním také Montreal.
15:52'
Nyní se Flames provinili jen zakázaným uvolněním a bude to další vhazování před bránou Ritticha.
15:29'
Montreal nyní sevřel soupeře, ale nevypracoval si žádnou větší možnost, i když ty náznaky tam jsou.
14:34'
Posléze přišla nebezpečná rána Nicolasa Deslaurierse, ovšem David Rittich jí vyrazil.
14:18'
Jesperi Kotkaniemi bojoval o puk, ale tento souboj vyhrál hostující obránce.
13:33'
Posléze musel být připraven Carey Price, jelikož přišla střela z levé strany.
13:06'
Ovšem ani z útoku Montrealu jsme se ničeho zásadního nedočkali a zápas je velmi vyrovnaný, tak jak se předpokládalo.
12:26'
Derek Ryan nahodil kotouč do pásma soupeře, ale následně se spoluhráči nic nevymyslel a nyní se tak valí dopředu na druhé straně červená lavina.
11:56'
Mark Jankowski byl nyní blízko otevření skóre, ale Carey Price si připsal další úspěšný zákrok a následuje komerční přestávka.
11:24'
11:02'
Přihrávka Mikaela Backlunda byla zblokována, ale domácí jsou stále pod tlakem.
10:43'
Flames už drží kotouč v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
10:06'
Montreal se dostal dokonce v oslabení do přečíslení 3 na 2, ale přihrávka ve finální části nebyla přesná.
09:24'
Nyní je ovšem vyloučen opět domácí hráč a to je tak šance pro Calgary otevřít brankový účet.
09:24'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., držení).
09:02'
Zatím je k vidění o něco aktivnější začátek zápasu ze strany domácích a David Rittich tak má dost práce.
08:33'
Jesperi Kotkaniemi to zkusil z levé strany, ale David Rittich jeho pokus vyrazil a následně si poradil také s dorážkou.
08:01'
Carey Price musel být ve střehu, jelikož Sean Monahan poslal nebezpečný puk na jeho bránu z pravé strany.
07:18'
Následně se Montreal dopustil ofsajdu a po několika minutách se hra přerušila a následuje komerční přestávka.
06:56'
Artturi Lehkonen se dostal k puku za bránou hostů a následně před ní poslal skvělou přihrávku, která skončila zakončením, ale jen vedle brány.
06:32'
Domácí jen odevzdali kotouč na hole soupeře a jedou vystřídat své formace.
05:40'
Nyní skončila střela hostujícího hráče od modré čáry pouze vedle domácí svatyně a Price nemusel zasahovat.
04:42'
Ovšem posléze přišlo další nebezpečí ze strany Canadiens, kteří to zatím zkoušejí především z velké blízky, ale Rittich si i tentokrát poradil.
04:12'
Nyní domácí hráči jen poslali puk za hostující bránu.
03:19'
03:13'
Domácí se v oslabení dostali až ke střele z bezprostřední blízkosti, ale David Rittich předvedl důležitý zákrok.
02:37'
Následně se Flames nepodařil přechod přes modrou čárou a je z toho jen ofsajd.
02:12'
Střela hostujícího hráče z levé strany letěla pouze do zadního mantinelu a posléze se Canadiens vysvobodili, když vyhodili puk.
01:45'
Hosté jsou v dnešním zápase prvním týmem, který si už velice brzy vyzkouší přesilovku a může si tak usnadnit vstup do tohoto utkání.
01:19'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., podrážení).
00:48'
Na začátku utkání se hraje nahoru dolů, ale zatím bez nějaké střely.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Petry, Jo. Benn, Juulsen, Reilly, Ouellet, Mete – Gallagher (A), Danault, Tatar – Lehkonen (A), Domi, Drouin – Armia, Kotkaniemi, Byron (A) – A. Shaw, Peca, Deslauriers.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk (A) – Neal, D. Ryan, S. Bennett – Hathaway, Jankowski, Dubé.

Rozhodčí: Marc Joannette, Dean Morton – Steve Barton, Ryan Daisy.
Calgary Flames:

Calgary je aktuálně v Západní konferenci na páté příčce s deseti body a skóre 30:24. V posledním utkání se představilo na ledě NY Rangers, kde poslal hosty do vedení v 17. minutě Gaudreau. Ve 33. minutě zvýšil náskok Hathaway a po dvou minutách se trefil podruhé Gaudreau. Ve třetí třetině ve 47. minutě sice snížil Zibanejad, ale minutu před koncem rozhodl o výhře hostů druhou brankou Hathaway. Nejproduktivnějším hráčem je s dvanácti body Gaudreau.
Montreal Canadiens:

Montreal se momentálně nachází ve Východní konferenci na čtvrtém místě s deseti body a skóre 24:19. V posledním zápase zavítal do Ottawy, kde poslal Canadiens ve 4. minutě do vedení z přesilovky Domi. Po následných dvaceti pěti vteřinách zvýšil vedení Danault. V 8. minutě sice snížil Stone, ale v 17. minutě poslal Montreal zpátky do dvoubrankového vedení Byron a hosté tak vedli po první třetině 3:1. Ovšem ve druhé třetině se trefili domácí Boedker a Duchene. Ve třetí periodě branka nepadla a šlo se do prodloužení, kde se trefil domácí Stone a Montreal prohrál 3:4 po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s osmi body Tatar.
Dnes se proti sobě utkají týmy Montreal Canadiens a Calgary Flames. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý rok na ledě Calgary, kde ovšem Montreal vyhrál 3:2. Dnes se bude hrát v Bell Centru
v Montrealu. Tato hala nabídne kapacitu pro 21 273 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.