NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Tampa - 4. listopadu 2018   00:00

Tampa
13:42' Stamkos  (Kučerov) • 16:24' J. T. Miller  (Strålman) • 40:52' Stamkos  (Kučerov, Strålman) • 55:57' Gourde  (B. Point, Strålman)
Montreal
Dan O'Halloran, Francois St. Laurent – Lonnie Cameron, Ryan Galloway
Bell Centre, Montreal
21 302 diváků
Tampa

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělní noci!

Trestné minuty: 6 – 8
Souboj o první místo v Atlantické divizi ovládli Lightning. Na ledě Canadiens zvítězili 4:1.

Dva góly Blesků v utkání vstřelil kapitán Steven Stamkos. Tři asistence a ice time 25:51 zaznamenal obránce Anton Strålman. Brankář Bolts Andrej Vasilevskij zase předvedl 34 úspěšných zákroků.

Úvodních deset minut utkání patřilo Habs. Poté však převzali iniciativu hosté z Tampy.
59:55'
Canadiens už pouze vyčkají s pukem za vlastní bránou.
59:51'
Callahanova propagační střela z pravé strany končí u Price.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:45'
Lightning tedy přečkali poslední možnou hrozbu a nyní si už dojdou k výhře.
58:40'
57:55'
Až nyní se dostal do šance Shaw, Vasilevskij zaznamenal 34 úspěšný zákrok.
57:34'
O další vyhození Tampy Bay se postaral Killorn. Montreal si zatím nedokázal nic vytvořit.
56:47'
Johnsonovi se daří po vhazování vyhodit.
56:40'
Vhazování po pravici Vasilevského. Souboj zde obstarávají Domi a Johnson.
56:40'
Přesilovka domácího týmu ale začne až po reklamní přestávce.
56:40'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., nedovolené bránění).
56:10'
Diváci začínají pomalu opouštět svá sedadla.
55:57'
Tampa právě vstřelila branku!
Je zřejmě rozhodnuto! Čtvrtý gól Tampy Bay totiž přidává dorážkou z brankoviště YANNI GOURDE. Šestadvacetiletý Kanaďan, který mimochodem v pátek podepsal s týmem ze slunné Floridy novou, šestiletou smlouvu, si připsal letošní pátý gól! Asistence: Brayden Point, Anton Strålman.
55:28'
Dělovka z hole Coburna trefila před bránou spoluhráče Gourdea.
55:16'
Střely na bránu: 34 – 32
55:00'
54:28'
Montrealu se daří osvobodit, do návratu Drouina zbývá 32 vteřin.
54:20'
Nahození McDonagha od modré čáry, Price zasahuje.
53:52'
Kučerov vypálil zprava z první nepřesně.
53:00'
Přesně 7 minut před koncem třetí třetiny si Lightning zahrají svou třetí dnešní přesilovku.
53:00'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jonathan Drouin – 2 min., podrážení).
52:54'
Stamkos vyhrál vhazování, po přihrávce Kučerova následně střílel zleva Koekkoek, Price ale vyrazil ramenem do ochranné sítě.
52:50'
Canadiens se provinili icingem.
52:04'
Vhazování proběhlo v neutrální zóně, poblíž střídačky domácího celku.
52:02'
Touš se dotkl střídačky Blesků, sudí jsou nuceni hru přerušit.
51:38'
Vracíme se zpět do utkání, na vhazování po pravici Vasilevského se staví Kotkaniemi a Point.
51:38'
Kotouč opustil hrací plochu, 8 minut a 22 vteřin před koncem přichází na řadu reklamní přestávka.
51:16'
Střelu Koekkoeka od modré čáry bez přípravy zablokoval hned první bránící hráč.
50:05'
Jsme v polovině třetí třetiny a Lightning vedou na ledě Canadiens 3:1. Dvakrát se za ně prosadil Stamkos.
49:53'
Obrovská příležitost pro Montreal snížit ztrátu! Střelu Drouina dorážel ještě z těsné blízkosti Kotkaniemi, Vasilevskij ovšem na jedničku.
49:37'
Point to tentokrát vzal na sebe. Z pravé strany mířil mezi Priceovy betony, avšak neuspěl.
49:28'
49:14'
Point se prokličkoval do útočného pásma, následně ale přihrál nepřesně na Johnsona.
48:59'
Další vyhození od kanadského týmu.
48:29'
Tatarovi začíná běžet druhá trestná minuta, Lightning se nemohou k ničemu dostat.
47:36'
Canadiens se podařilo ihned po vhazování vyhodit kotouč pryč z obranné zóny.
47:28'
Druhá přesilová hra Tampy Bay. Přidají hosté čtvrtý gól?
47:28'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., držení).
47:00'
Střelecký pokus Benna naopak zablokován do rohu.
46:48'
Petryho pokus z pravé strany, Vasilevskij pozorný.
46:36'
46:36'
Johnson zkusil štěstí z levého kruhu pro vhazování, kotouč byl ale soupeřem zablokován do ochranné sítě. V Bell Centre proběhne první reklamní přestávka závěrečné části.
46:01'
Střely na bránu: 30 – 27
45:13'
Střela Benna od střídaček, ze střední třetiny, Vasilevskij rychle vytřepal puk z lapačky a hra může pokračovat.
44:42'
Zakázané uvolnění Tampy Bay.
44:23'
Killorn našel skvěle před bránou Cirelliho, tomu se ale zakončit ideálně nepodařilo.
43:41'
Miller přihrával zpoza brány mezi kruhy, nikoho ze spoluhráčů zde ovšem nenašel.
43:23'
Prudká střela od Juulsena z pravé strany, od modré čáry, Vasilevskij ale dokázal puk zkrotit.
42:10'
Sergačjov zablokoval střelu Lehkonena, Vasilevskij tedy mohl zůstat v klidu.
41:54'
Vasilevskij chytá pokus Kotkaniemiho do své rukavice, sudí následně hru přerušují
41:26'
Střela Kučerova z pravé strany, Price vyráží svou vyrážečkou.
40:52'
Bolts jdou do dvougólového vedení! Kučerov našel křižnou přihrávkou STEVENA STAMKOSE, jeho následná střela z pravého kruhu pod horní byla na milimetry přesná. Druhý gól hvězdného forvarda v dnešním zápase, 3:1 pro Lightning! Asistence: Nikita Kučerov, Anton Strålman.
40:13'
K prvnímu útoku zaveleli Lightning, Johnsonova střela ze středu útočného pásma byla ale nepřesná.
40:02'
Úvodní vhazování třetí třetiny vyhráli Canadiens.
40:01'
Obě mužstva máme zpět na ledě. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků!

39:58'
Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.
39:45'
39:08'
Montrealu odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude ve střední třetině.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:46'
Začíná druhá minuta z trestu Coburna.
37:45'
V pořadí třetí přesilová hra pro Canadiens. Vhazuje se po levici Vasilevského.
37:45'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., podrážení).
37:21'
Callahan nyní před bránu na Paquettea, ten se ale k zakončení dostat nedokázal.
37:00'
Na druhé straně otestoval Priceovu pozornost z mezikruží Callahan.
36:35'
Skvělý Vasilevskij! Ruský gólman ve službách Lightning zastavil obrovskou šanci Juulsena.
36:13'
Deslauriers trefil z ostrého úhlu pouze boční síť.
35:37'
4 minuty a 23 vteřin do konce druhé periody. Vhazuje se mezi hole Domiho a Cirelliho po pravici Vasilevského.
35:37'
Kotouč v ochranné síti za Vasilevského zády, před námi je dalších z reklamních přestávek.
35:26'
Tampa Bay vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
35:13'
Ouelletovu střelu od modré čáry tečoval ještě Kotkaniemi, Vasilevskij však tentokrát zasahovat nemusel.
34:15'
Tatar měl druhou velkou šanci v této třetině, avšak i nyní si vylámal zuby na skvělém gólmanovi Lightning.
34:06'
Střely na bránu: 25 – 23
33:14'
Domi tečoval před bránou střelu Juulsena od modré čáry, Vasilevskij se musel mít na pozoru.
33:09'
Drouinův pokus od levého mantinelu zablokován mimo Vasilevského dosah, do ochranné sítě.
32:56'
Hosté vyhodili touš na icing.
32:32'
Útočnou akci Kotkaniemiho na druhé straně zastavil Joseph.
32:00'
McDonagh to zkusil od modré čáry, Price však nezaměstnal.
31:18'
Ihned po vyhraném vhazování Kotkaniemiho pálil od modré Petry, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Vasilevského náručí.
31:15'
Nepřesnost v podání Blesků, píská se jim zakázané uvolnění.
31:01'
Odehráno 31 minut. Lightning stále vedou na hřišti Canadiens 2:1.
30:17'
Danault a Stamkos na vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Lightning.
30:17'
Svěřenci Jona Coopera se dostali do postavení mimo hru, je tu reklamní přestávka.
30:07'
Icing domácích hokejistů.
29:52'
Po návratu z trestné lavice mohl skórovat Joseph, Price jej ale vychytal.
29:45'
29:16'
Coburn zablokoval střelu Drouina z první, Vasilevskij tedy bez práce.
28:47'
Callahan a jeho bekhend při vlastním oslabení z levé strany, Price vyráží.
28:29'
Petryho střela bez přípravy minula Vasilevského bránu.
28:12'
Puk ve střední třetině, oba útočníci Bolts stihnou vystřídat.
27:45'
Druhá početní převaha pro Habs. Vhazuje se po pravici Vasilevského.
27:45'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mathieu Joseph – 2 min., držení hole).
27:33'
Killorn dorážel z úhlu střelu McDonagha od modré, Price ale v obou případech vyrazil.
26:42'
Gallagherův pokus z úhlu, z otočky, Vasilevskj byl u své levé tyče připraven a vyrazil.
26:29'
Můžeme zase pokračovat. Na vhazování po pravici Price máme Danaulta a Gourdea.
26:29'
Krátce po vhazování vystřelil od modré Sergačjov, jeho pokus ale skončil zablokován vysoko nad, v ochranné síti. Proběhne reklamní přestávka.
26:23'
Zakázané uvolnění Canadiens, vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně.
25:55'
Souboj o čelo Atlantické divize nabízí velmi pohlednou podívanou.
25:31'
Střely na bránu: 20 – 21
24:58'
Na druhé straně zase dobrá šance pro Millera, Price se ovšem taktéž vyznamenal.
24:39'
Armia obral o puk Kučerova, proti Vasilevskému v tváří v tvář ale následně neuspěl.
23:36'
Gólman Tampy Bay znovu v akci. Nyní zasahoval proti střele Benna od modré čáry.
23:13'
Habs se dostali do situace 2 na 1! Tatar to vzal vše na sebe, zleva ale na Vasilevského nevyzrál.
22:51'
Price přikrývá puk pod svou lapačku před dojíždějícím Ernem, vhazovat se tak za malý moment bude poblíž jeho svatyně.
22:21'
Nepřesná rozehrávka McDonagha, čároví pískají Tampě zakázané uvolnění.
22:13'
Vasilevskij vyrazil střelecký pokus Reillyho z levé strany do ochranné sítě.
21:58'
Nahození Sergačjova od levého mantinelu, pro Price jednoduchý zákrok.
21:40'
Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou kanadského týmu.
21:38'
Touš si to namířil na střídačku Habs, hra je přerušena.
21:26'
Cirelliho pokus z ostrého úhlu, Price mohl zůstat naprosto v klidu.
21:01'
Petryho střela z pravé strany, nyní už Vasilevskij zasahuje.
20:10'
O první střelu druhé třetiny se postaral Tatar, Vasilevskij ale zasahovat nemusel.
20:01'
Hokejisté Montrealu a Tampy jsou zpět na ledové ploše Bell Centre. Druhá část bude zahájena za malou chvíli.

19:59'
V posledních vteřinách ještě útočil Point, obrana domácích jej ale zastavila na modré čáře.
19:46'
Reillyho pokus od modré čáry Vasilevskij vyrazil vysoko nad, do ochranné sítě.
19:31'
Ihned po vhazování následovala nepovedená rozehrávka a zakázané uvolnění hokejistů Tampy Bay.
19:25'
Petryho nahození od modré, od levého mantinelu, Vasilevskij pohodlně sbírá kotouč do své rukavice.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:49'
Icing v podání Montrealu.
18:30'
Killorn našel McDonagha, jeho následná střela byla ale zablokována.
17:50'
Zatímco v úvodních minutách byli lepším týmem domácí Habs, nyní utkání vládnou Lightning.
17:45'
Gourde vytvořil dobrou šanci pro Girardiho, Price se poté blýskl skvělým zákrokem lapačkou!
17:14'
Vše v pořádku, vhazuje se po levici Price.
17:14'
Brána za zády gólmana Canadiens následně mimo své obvyklé postavení, hra je tedy přerušena.
17:12'
Střela Pointa z pravé strany, Price vyráží do rohu.
16:54'
Aktivní forčekink Tampy Bay, domácí nemají na rozehrávku klid.
16:24'
Hosté otáčejí skóre ve svůj prospěch! Pod horní tyč se trefil zprava nekompromisně J. T. MILLER. Price nestihl zareagovat, Miller zaznamenal svůj čtvrtý gól v sezoně, 2:1 pro Tampu! Asistence: Anton Strålman.
15:59'
Na opačné straně ledu zkoušel štěstí Juulsen, avšak přestřelil Vasilevského bránu.
15:36'
Girardiho střela od modré čáry zazvonila o brankovou konstrukci!
15:09'
Killorn přihrával zpoza brány do ohně na Josepha, ten se ale nakonec ke střele nedostal.
14:26'
Střely na bránu: 10 – 12
14:21'
14:21'
Hra přerušena, 5 minut a 39 vteřin před koncem první třetiny přichází na řadu další reklamní přestávka.
13:55'
Johnsonův bekhend z levé strany skončil na zadním mantinelu.
13:42'
Máme srovnáno! Přesilovku sice Lightning nevyužili, krátce po jejím skončení ale udeřil STEVEN STAMKOS. Kapitán Blesků dostal přihrávku od Kučerova a následně se trefil parádně z první. Jeho třetí trefa v sezoně 2018/2019, 1:1! Asistence: Nikita Kučerov.
13:42'
13:30'
Kučerov vystřelil z první, trefil ale Priceův pravý beton.
12:56'
Montrealu se podařilo vyhodit.
12:43'
Začíná druhá minuta z trestu Deslaurierse.
11:48'
Point to ihned zkoušel zprava, Price ale pozorný.
11:42'
První početní výhoda pro Lightning. Dočkáme se vyrovnání?
11:42'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nicolas Deslauriers – 2 min., vražení na hrazení).
11:24'
Erne tečoval střelecký pokus Strålmana od modré, Price ale vyrazil betonem.
11:02'
Postavení mimo hru ze strany Bolts.
10:46'
Reilly měl dobrou střeleckou pozici, jeho pokus ale nebyl z nejpřesnějších.
10:08'
Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Domiho a Stamkose po pravici gólmana Habs.
10:08'
Price má puk pod kontrolou, proběhne druhá reklamní přestávka.
10:01'
Máme za sebou polovinu první třetiny a Canadiens vedou doma nad Lightning 1:0. Po 58 vteřinách hry se trefil Domi.
09:51'
Nahození Sergačjova od modré Kučerov mezi kruhy tečovat nedokázal.
09:28'
Útočná akce Gallaghera, dobře defenzivně proti němu ovšem zahrál McDonagh.
08:34'
Nyní se ke střele dostali zase domácí, konkrétně Hudon. Z levého kruhu si ale na Vasilevského nepřišel.
08:15'
Coburnovo nahození od modré čáry minulo Priceovu svatyni.
07:22'
Konec reklamní přestávky, na vhazování po pravici Price se staví Domi a Cirelli.
07:22'
Na opačné straně kluziště nahodil zleva na bránu Paquette, Price bez problémů zasáhl. Po přerušení následuje první reklamní přestávka.
07:00'
Dva velmi dobré zákroky Vasilevského proti pokusům Armii.
06:29'
Po pasu od Kučerova vystřelil Koekkoek, Price vyrazil puk svou vyrážečkou.
06:07'
Juulsenův pokus od modré čáry postrádal přesnost.
05:51'
Střely na bránu: 7 – 1
05:31'
Na druhé straně zase napřáhl ke střele Benn, minul ale tři tyče.
04:36'
Nebezpečná střela od Pointa, Price měl plné ruce práce.
04:12'
Lightning vyhodili kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
04:05'
Obrovská příležitost pro Tatara, Vasilevskij ale jeho pokus z těsné blízkosti dokázal vytěsnit.
03:58'
03:26'
Reilly napřáhl k ostré ráně, Vasilevskij ale našel touš ve svém náručí.
02:59'
První polovina z Gourdeho trestu je minulostí, puk se momentálně nachází u Price.
02:37'
Domácí se sami připravili o útočné pásmo, čtveřici Blesků tak může alespoň částečně vystřídat.
02:17'
Cirelli zablokoval prudkou střelu Petryho od modré.
01:58'
Konec druhé minuty utkání, Montreal si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Vasilevského.
01:58'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., nedovolené bránění).
01:30'
Na opačné straně to zkoušel od modré čáry Koekkoek, Price ovšem nezaměstnal.
01:17'
Drouinova střela z pravé strany, Vasilevskij vyráží.
00:58'
Montreal právě vstřelil branku!
Od úvodního vhazování uplynulo pouze 58 vteřin a Canadiens otevírají skóre! Zaváhání Sergačjova potrestal střelou z mezikruží MAX DOMI. Pro třiadvacetiletého útočníka sedmý gól, třináctý bod v letošní sezoně, 1:0! Bez asistence.
00:35'
Půl minuta hry za námi, oba týmy poprvé střídají.
00:03'
Úvodní buly ovládli hokejisté Tampy.
00:01'
Ve středovém kruhu se už na vhazování staví Danault a Point, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, utkání mezi Canadiens a Lightning začne co nevidět.
Obě zahajovací pětky stojí na modrých čarách, v Bell Centre zazní americká a kanadská státní hymna.
Zahajovací formace

MTL: Price – Jo. Benn, Petry – Tatar, Danault, Gallagher

TBL: Vasilevskij – McDonagh, Strålman – Gourde, B. Point, T. Johnson
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

MTL: Carey Price – 31 let, CAN
Z:9 REC:5-2-2 OG:22 PR:2.43 %ÚS:91.0 SO:1

TBL: Andrej Vasilevskij – 24 let, RUS
Z:9 REC:6-2-1 OG:19 PR:2.09 %ÚS:93.0 SO:1

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Jo. Benn, Petry (A), Reilly, Juulsen, Ouellet, Mete – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Drouin, Domi, Hudon – Lehkonen (A), Kotkaniemi, Armia – Deslauriers, Peca, A. Shaw.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – McDonagh, Strålman (A), Koekkoek, Girardi, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Gourde, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Joseph – Erne, Paquette, Callahan (A).

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Francois St. Laurent – Lonnie Cameron, Ryan Galloway.
Příjemnou hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Montreal Canadiens a Tampa Bay Lightning.

TAMPA BAY LIGHTNING

Lightning startují na ledě Canadiens svůj dvouzápasový, dvoudenní trip po Kanadě. Hned zítra jej ukončí na hřišti Ottawa Senators. Do dnešního nočního utkání vstupují s bilancí 4-2-0 za posledních šest zápasů. V minulém utkání Bolts prohráli doma s Nashville Predators 1:4.

V tabulce Atlantické divize, Východní konference se svěřenci Jona Coopera momentálně nacházejí na prvním místě, přičemž na svém kontě mají celkem 17 bodů.

Kdo je ve formě?

Útočník Brayden Point si v posledních dvou zápasech připsal za gól a čtyři asistence celkem pět kanadských bodů. ... Obránce Ryan McDonagh a útočníci Nikita Kučerov, Steven Stamkos mají všichni z posledních dvou zápasů celkem tři kanadské body.

MONTREAL CANADIENS

Canadiens dnes v noci proti Lightning ukončují svůj třízápasový homestand. (Homestand = série zápasů doma v řadě.) Z jeho předchozích dvou zápasů mají bilanci 1-1-0. Na úvod totiž prohráli s Dallas Stars 1:4, poté naopak porazili Washington Capitals 6:4.

V tabulce Atlantické divize hokejistům Montrealu v tuto chvíli patří s bilancí 7-3-2 a celkovým počtem 16 bodů třetí pozice.

Útočník Brendan Gallagher v posledních dvou zápasech vstřelil tři góly. ... Útočník Max Domi v posledních pěti zápasech zaznamenal celkem šest kanadských bodů – čtyři góly, dvě asistence. ... Slovenský útočník Tomáš Tatar v posledních dvou zápasech posbíral za tři asistence celkem tři kanadské body.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Dnešní program nejlepší hokejové ligy světa nabídne celkem dvanáct zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi dvěma týmy z Atlantické divize. Montreal Canadiens totiž přivítají Tampa Bay Lightning. Úvodní vhazování přitom bude v Bell Centre vhozeno v 00:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.