NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Calgary - 22. října 2018   01:10

Calgary
17:00' J. Gaudreau  (Monahan) • 32:21' Hathaway  (Jankowski) • 34:55' J. Gaudreau  (Giordano) • 58:07' Hathaway
Rangers
H. Lundqvist (Mazanec) – Skjei, Pionk, M. Staal, Br. Smith, McQuaid, Shattenkirk – Kreider, Zibanejad, Fast – Chytil, K. Hayes, Zuccarello – Bučněvič, B. Howden, Vesey – Lettieri, C. McLeod, Naměstnikov.

David Rittich (CGY): 44 zák., 1 gól, úsp. 97,8 %
Je dobojováno, Calgary vítězí na ledě Rangers poprvé od roku 2008! Hosté o své výhře rozhodli ve druhé třetině, kdy byli jasně lepší a po slepených gólech Hathawaye a Gaudreaua ze 33., respektive 35. minuty se dostali do vedení 3:0. Recept na skvěle chytajícího Ritticha našli newyorští hokejisté až ve třetí třetině, na Zibanejadovu trefu ale ještě stihl v samotném závěru odpovědět Garnet Hathaway.
59:02'
Flames se dvakrát v krátkém časovém sledu osvobodili, to už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny.
58:07'
A aby toho pro Rangers nebylo málo, Mats Zuccarello (NYR) usedne na trestnou lavici.
58:07'
Calgary právě vstřelilo branku!
To se jen tak nevidí. Rasmus Andersson ve středním pásmu vystavil ostrý hit Zuccarellovi, načež po něm skočil Brady Skjei. Hra ale pokračovala a volného prostoru na ledě pak využil GARNET HATHAWAY, který svůj samostatný únik zakončil neomylně! Bez asistence.
56:47'
Chris Kreider se dostal ke střele z mezikruží, David Rittich si ale poté připsal už svůj třiačtyřicátý zásah v tomto utkání. To je jeho nové osobní maximum!
56:22'
Na skvěle chytajícího gólmana Flames teď nevyzrál ani Chytil, následovat bude komerční přestávka.
55:57'
Kevin Shattenkirk se na vrcholu kruhů dostal k odraženému kotouči a bez váhání vypálil, Rittich ale vleže dokázal zakročit!
55:16'
Už se hraje dlouho bez přerušení. Rangers se pokoušejí o vytvoření si tlaku, nedaří se jim ale usadit se v útočném pásmu.
54:19'
Filip Chytil projel jako nůž máslem z pravého kruhu na levý, devatenáctiletý útočník už ale nestihl vystřelit.
53:26'
Brady Skjei nabil na modrou Smithovi, jehož projektil byl ale zblokován a Garnet Hathaway poté vyhodil kotouč do bezpečí.
52:29'
Rasmus Andersson si na střelu od modré netroufl a místo toho jen poslal puk podél mantinelu, načež se ho ujali obránci Rangers.
51:42'
Svěřenci Davida Quinna jsou v posledních minutách jasně lepším týmem, oproti druhé třetině působí domácí jako vyměnění.
50:47'
Kotouč po sérii odrazů skončil na hostující střídačce, vhazovat se bude po levé ruce Davida Ritticha.
50:00'
Vinni Lettieri nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si najel Bučněvič, ani jemu se ale nepodařilo usměrnit kotouč za Rittichova záda!
49:16'
Kevin Hayes zavezl puk do útočného pásma a poté ho přenechal Chytilovi, který ale z ostrého úhlu na Davida Ritticha nevyzrál.
48:02'
Nyní ovšem domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Henrikem Lundqvistem.
47:36'
To jsou věci! Mika Zibanejad měl na hokejce kontaktní gól, David Rittich ale výtečným zákrokem řekl ne!
46:41'
Rangers právě vstřelili branku!
David Rittich dnes čisté konto neudrží, domácí využívají přesilovku! Neal Pionk našel na levém kruhu nehlídaného MIKU ZIBANEJADA, který vypálil přesně pod břevno. Brankář Flames nic neviděl, poněvadž mu clonící Kreider úspěšně zakryl výhled. Asistence: Neal Pionk a Mats Zuccarello.
45:58'
Sam Bennett (CGY) půjde pykat na dvě minuty za vražení, Blueshirts si vyzkouší hru v početní převaze.
45:12'
Mats Zuccarello se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, David Rittich měl ale dobrý výhled a bez potíží přerušil hru.
44:29'
Hayesovi se nepodařilo tečovat Zuccarellovo nahození do předbrankového prostoru, Rangers ale ještě prodlužují svůj pobyt v útočném pásmu.
43:43'
Filip Chytil se náramně dostal až do předbrankového prostoru, odkud ale neuspěl a ani dorážející Brendan Smith ležícího Ritticha nepřekonal!
42:47'
Rasmus Andersson si při zpracování pomohl vysokou holí, vhazovat se bude po pravé ruce Davida Ritticha.
42:22'
Dillon Dubé se zničehonic dostal do samostatného úniku, Lundqvist ale dvacetiletého forvarda skvěle vychytal!
41:53'
Jimmy Vesey se rozjel po levém křídle, spolu s ním se ale vrátil Sam Bennett a útočníka Rangers čistě odzbrojil.
41:11'
Na začítku třetí třetiny je hra dosti rozháraná, po nepovedené rozehrávce Bretta Howdena skončil kotouč na zakázaném uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:01.
Zatímco úvodní dvacetiminutovka nabídla vyrovnanou a kvalitní podívanou, v té druhé se obraz hry zcela změnil. Flames byli jasně lepším týmem a góly Hathawaye a Gaudreaua jsou toho logickým důsledkem, svěřenci Davida Quinna mohou být rádi za to že hosté nevedou ještě výraznějším rozdílem.
40:00'
39:35'
To se mu ale nepodařilo, puk skončil na zakázaném uvolnění a hra se vrátí před Henrika Lundqvista.
39:11'
Monahanův pokus z vrcholu kruhů byl zblokován a Brady Skjei se nyní pokouší o založení protiakce.
38:15'
Mladík Dillon Dubé teď z ostrého úhlu napálil puk do tyče! Rangers jsou ve druhé třetině na ručník.
37:50'
Mika Zibanejad to zkusil z pravého kruhu, Rittich ale jeho pokus bez potíží vyrazil a kotouč nakonec skončil až v ochozech.
36:57'
Při hře v plném počtu na obou stranách je Calgary paradoxně nebezpečnější než při přesilovce, tato početní výhoda hostům vůbec nevychází.
36:04'
Monahanův střílený pas v předbrankovém prostoru nikoho v bílo-červeném dresu nenašel a Shattenkirk poté vyhodil kotouč až k Rittichovi.
35:23'
Brett Howden (NYR) teď navíc podrazil Dillona Dubého, Calgary si zahraje přesilovku.
34:55'
Drtivý tlak Flames ale pokračoval i po komerční přestávce a je z toho třetí gól hostí! JOHNNY GAUDREAU si z pravého kruhu najel do mezikruží, odkud překonal Lundqvista přesnou střelou pod břevno, a stylově si tak připsal svůj třístý bod v NHL! Asistence: Mark Giordano.
34:40'
Hlasatel v Madison Square Garden ohlásil další komerční přestávku, která domácím bezpochyby přijde vhod.
34:08'
Po pokračujícím tlaku Flames musel Henrik Lundqvist přerušit hru, švédský gólman teď vzteky mlátí svou hokejkou o brankovou konstrukci.
33:09'
Bennett s Frolíkem se vydali do přečíslení, prvnímu jmenovanému se ale vůbec nepodařilo zakončit.
32:21'
A nakonec z toho pramení druhý gól utkání! Marcovi Staalovi se na konci náročného střídání nepodařilo dostat kotouč z pásma, načež se ho ujal Jankowski a našel v předbrankovém prostoru volného GARNETA HATHAWAYE, který už měl úlohu snadnou. Asistence: Mark Jankowski.
31:53'
Calgarští hokejisté převzali iniciativu, v posledních minutách se hraje prakticky výhradně v blízkosti Henrika Lundqvista.
31:01'
Stoneovu dělovku od modré zblokoval Shattenkirk, svěřenci Billa Peterse ale ještě pokračují v kombinaci v útočné třetině.
30:03'
Po McLeodově nepřesném pasu se ke kotouči lacino dostal Michael Frolík, následná protiakce Flames ale končí pouze zakázaným uvolněním.
29:20'
Nealovi se nepodařilo tečovat nahození TJ Brodieho od modré, načež svěřenci Davida Quinna konečně dostali puk do bezpečí.
28:29'
Napadající Derek Ryan vybojoval puk pro Bennetta, jehož rána z mezikruží orazítkovala pravou tyč!
27:34'
Elias Lindholm na útočné modré ztratil rovnováhu, hosté tak musejí vyklidit pásmo a oba týmy nyní střídají.
26:22'
Lundqvistova svatyně byla vychýlena ze své pozice, hra je po dlouhé době přerušena a následovat bude komerční přestávka.
25:38'
Jesper Fast měl na hokejce vyrovnání, tváří v tvář Rittichovi ale bekhendem minul!
25:09'
Rasmus Andersson přišel o puk na útočné modré a na opačnou stranu se okamžitě vydal Kreider, po jehož akci vypálil od modré Skjei – ale nepřesně.
24:15'
Nepovedená Shattenkirkova rozehrávka nikoho v modrém dresu nenašla, Lindholm s Monahanem už zakládají další protiakci Flames.
23:20'
Z ostrého úhlu to nyní zkusil Matthew Tkachuk, Henrik Lundqvist po jeho pokusu pro jistotu přerušil hru.
22:21'
Na začátku druhé třetiny jsou domácí mnohem aktivnějším týmem a ženou se za vyrovnáním, David Rittich ale dosud pochytal všech 18 střel soupeře.
21:32'
Bučněvič to nyní zkusil od modré, David Rittich měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
20:47'
Jimmy Vesey se dostal ke kotouči v mezikruží, jeho následná střela ale nebyla přesná.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:07.
V první třetině jsme se rozhodně nenudili. K vidění byl parádní hokej ve vysokém tempu a se šancemi na obou stranách. Za zmínku stojí výkon čtvrté formace Rangers, která si vytvořila hned několik šancí, David Rittich ale stále drží čisté konto. To ale neplatí o Henriku Lundqvistovi, jehož tři minuty před sirénou překonal Johnny Gaudreau.
20:00'
19:13'
Ale pozor, Flames ve stejný moment hráli v pěti! Trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odsedět Tkachuk (CGY), a přesilovka Rangers tak pokračuje.
19:13'
Poměr sil na ledě se vyrovná, Chris Kreider (NYR) totiž půjde pykat na dvě minuty za držení.
18:54'
Právě Neal Pionk to nyní zkusil od modré, jeho rána však zaduněla jen o zadní mantinel.
18:16'
Garnet Hathaway (CGY) vyfasoval dvouminutový trest za držení Pionka.
17:00'
Rangers zaváhali v rozehrávce a hosté to dokázali okamžitě potrestat! Monahan našel v mezikruží JOHNNYHO GAUDREAUA, který se krásně obtočil kolem Adama McQuaida a bekhendem poslal kotouč k tyči. Asistence: Sean Monahan.
16:43'
Kotouč ve středním pásmu vyletěl ze hřiště, hra bude pokračovat až po další komerční přestávce.
16:24'
Giordanova střela od modré byla zblokována, svěřenci Davida Quinna poté dostali puk do středního pásma.
15:45'
Už se hraje dlouho bez přerušení, o kotouč se momentálně svádí lítá bitva v rohu kluziště po pravici Davida Ritticha.
14:50'
Henrik Lundqvist vyjel za svou svatyni zachytit letící kotouč. Ten se poté nešťastně odrazil k Jankowskimu, jemuž se ale už nepodařilo vystřelit.
13:56'
Bučněvič se po levém křídle prokousal až před Ritticha, z bezprostřední blízkosti na něj ale nevyzrál!
13:09'
Gaudreaua teď bránila hned trojice hráčů Rangers, hvězda Flames se tak daleko nedostala a Brady Skjei už může založit protiútok.
12:16'
Giordano při rozehrávce zlomil hůl, a ke střele od modré se tak dostal Adam McQuaid, jeho pokus ale Davida Ritticha neohrozil.
11:35'
Rangers uvízli v ofsajdu, následovat bude další komerční brejk.
11:18'
Bučněvičův střílený pas do předbrankového prostoru Rittich přečetl a vypíchl puk do bezpečí.
10:36'
Rasmus Andersson střelou od modré orazítkoval levý beton Henrika Lundqvista, další akci musejí hosté zakládat ze středního pásma.
09:57'
Právě Chytil nyní vyslal na zteč Matse Zuccarella, norský šikula ale z levého kruhu neuspěl a kotouč skončil u mantinelu.
09:20'
Filip Chytil protečoval Smithovu rozehrávku do útočné třetiny, tam se ale kotouče ujali obránci Calgary.
08:24'
David Rittich před dotírajícím Codym McLeodem pro jistotu přerušil hru a před námi je komerční přestávka.
07:19'
Čtvrtá formace New Yorku se opět dostala do šance, po střele McLeoda z pravé strany se ale nikdo v modrém dresu k dorážce nedostal.
06:26'
Oba týmy hrají velmi aktivně a hra se neustále přelévá ze strany na stranu. Tento hokej se musí líbit!
05:11'
Nyní Blueshirts uvízli v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:53'
Po Bučněvičově akci se tváří v tvář Rittichovi ocitl Brett Howden, z mezikruží ale na českého brankáře nevyzrál!
04:35'
Pionk se Skjeiem si vyměňují kotouč ve vlastním pásmu a očividně se pokouší uklidnit poněkud rozháranou hru.
03:55'
Michael Frolík našel v předbrankovém prostoru nikým nehlídaného Tkachuka, proti jehož následné střele ale Henrik Lundqvist výtečně zasáhl!
03:24'
Johnny Gaudreau nabil na modrou Brodiemu, jemuž ale střela příliš nesedla a Lundqvist nakonec zasahovat nemusel.
02:32'
Rangers začali aktivně! Před Rittichem po nahození Vladislava Naměstnikova vznikl nepřehledný závar, strážce calgarské svatyně ale nakonec dokázal přerušit hru.
01:33'
Mark Stone obětavě padl Veseymu do rány, svěřenci Davida Quinna ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
00:56'
Kreiderovu střelu z vrcholu kruhu David Rittich vyrazil jen před sebe, z druhé vlny dojíždějící Pionk se ale k dorážce nedostal.
00:38'
TJ Brodie neměl komu přihrát, a tak jen vyhodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal Kevin Shattenkirk.
00:01'

New York Rangers: H. Lundqvist (Mazanec) – Skjei, Pionk, M. Staal, Br. Smith, McQuaid, Shattenkirk – Kreider, Zibanejad, Fast – Chytil, K. Hayes, Zuccarello – Vesey, B. Howden, Naměstnikov – Bučněvič, Lettieri, C. McLeod.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano, Brodie, Hanifin, R. Andersson, Välimäki, Mi. Stone – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, D. Ryan, Neal – Dubé, Jankowski, Hathaway.

Rozhodčí: O'Rourke, Lambert – Alphonso, Driscoll.
CALGARY FLAMES

Flames pod novým trenérem Billem Petersem podávají poměrně nevyrovnané výkony a pohybují se těsně za hranou postupu do vyřazovacích bojů. V posledních šesti zápasech calgarští hokejisté pokaždé vstřelili alespoň tři góly. Výjimkou nebyl ani minulý zápas albertského celku, v něm ale Johnny Gaudreau a spol. podlehli Nashvillu 3:5. Dnešní zápas by měl za Calgary odchytat David Rittich, povede si lépe než jeho kolega Mike Smith proti Preds?