NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Minnesota - 4. listopadu 2018   01:00

Minnesota
04:42' E. Staal  (Seeler) • 05:27' Seeler  (Coyle, Greenway) • 18:09' J.T. Brown  (Fehr) • 35:32' Dumba  (Mikael Granlund, Greenway) • 49:15' Fehr  (M. Foligno, Seeler)
St. Louis
Kyle Rehman, Brad Meier. Čároví: Darren Gibbs, Tony Sericolo
Enterprise Center, St. Louis
17767 diváků
Minnesota
Dubnyk (A) (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Pateryn – Parise (A), M. Koivu (C), Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Coyle – Zucker, J. Eriksson Ek, Niederreiter – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Tři hvězdy utkání:

1. Nick Seeler (MIN) 1+2
2. Jordan Greenway (MIN) 0+2
3. Matt Dumba (MIN) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 16-45; Zablokované střely: 13-15; Vhazování: 50%-50%; Hity: 22-17; Přesilové hry: 1/1-0/4; Trestné minuty: 10-4.
Eric Staal vstřelil svůj jubilejní 400. gól v kariéře NHL a pomohl Minnesotě k výhře v Enterprise Center, kde se Wild během poslední doby opravdu daří a na ledě St. Louis vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. Výraznou měrou se podepsal po vítězství hostů Nick Seeler, který zaznamenal tři kanadské body za dvě asistence a gól. Konečný stav. St. Louis Blues 1 Minnesota Wild 5.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:32'
Nino Niederreiter vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Jake Allen na přední tyči puk vyrazil mimo.
57:34'
Utkání v St. Louis už se pouze dohrává a domácí hokejisté dnes zkrátka neměli na to, aby vyhráli.
54:56'
Hra byla přerušena a po další svižné pasáži hry ze strany na stranu následuje reklamní přestávka.
53:33'
Blues nemohli pokračovat po komerční přestávce v útočném snažení kvůli hře vysokou holí.
53:14'
Eric Staal málem zvýšil na 6:1, jenže jeho střela z levého kruhu zamířila do náruče Jakea Allena, který si nebyl jistý a puk raději zalehl na břichu. Komerční přestávka.
52:39'
Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu a Blues se nyní na levém křídle dostali ke střele, kterou Devan Dubnyk opět úspěšně vyrazil vyrážečkou mimo.
49:15'
Minnesota právě vstřelila branku!
Markus Foligno na levém křídle vystřelil od hrazení a před bránou jeho střelu zablokoval ERIC FEHR, který se poté rychle zorientoval a z otočky puk těsně nad ledem zametl do odkryté brány! Asistence: Marcus Foligno a Nick Seeler.
47:13'
Robby Fabbri se ocitl u levé tyče ve slibné brankové příležitosti, jenže Devan Dubnyk puk vyrážečkou vyrazil a připsal si další fantastický zákrok!
46:31'
Blues ve třetí části zvýšili výrazně obrátky, jenže na vstřelení gólu je to stále málo. Většina střel je nepřesných a končí vedle brány Devana Dubnyka. Komerční přestávka.
44:37'
Carl Gunnarsson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho táhlá střela minula pravý horní roh brány Devana Dubnyka. Blues se marně snaží znovu skórovat a zatím zůstávají na jednom gólu.
43:45'
Jonas Brodin před pár okamžiky vystřelil v levém kruhu z úhlu a Jake Allen pravým betonem puk vykopl.
43:03'
Blues během překřížení útočného pásma ztratili kontrolu nad pukem a Devan Dubnyk ho zmrazil pod lapačkou.
41:22'
Alex Pietrangelo na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Devan Dubnyk puk sevřel ve svých rukavicích.
41:06'
Nino Niederreiter vystřelil z levého kruhu pro vhazování, jenže minul přední tyč a puk skončil za bránou Blues.
40:01'
Wild přestříleli Blues během 40 minut jednoznačně 33:19 a vedou na začátku třetí třetiny 4:1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 9-33; Zablokované střely: 12-7; Vhazování: 50%-50%; Hity: 12-10; Přesilové hry: 1/1-0/4; Trestné minuty: 10-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:02.
Prostřední část utkání v Enterprise Center přinesla jeden gól, o který se k nespokojenosti domácích fanoušků Blues postarala Minnesota, konkrétně Matt Dumba. Wild mají vývoj zápasu pevně pod kontrolou, přestože nevyužili ani jednu ze čtyř přesilových her. Po druhé třetině. St. Louis Blues 1 Minnesota Wild 4.
40:00'
39:57'
Joel Edmundson je zpět na ledě a během zbývajících tří sekund už se zřejmě nic převratného nestane.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:13'
Mikael Granlund na levém křídle vystřelil od modré čáry a Jake Allen jeho táhlý pokus na přední tyči kryl.
37:57'
Joel Edmundson byl vyloučen za hrubost a Wild se vrací zpět k přesilové hře, podaří se jim jí konečně využít?
37:57'
Wild vyhodili puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění, po kterém dostává prostor reklamní přestávka.
37:45'
David Perron naskočil z trestné lavice zpět na led a Wild nevyužili v dnešním utkání tři přesilové hry.
37:18'
Jake Allen si v rychlém sledu připsal dva zákroky, když vkleče vyrazil střely Wild z velké blízkosti.
36:48'
Matt Dumba na levé straně vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl na přední tyči přizvednut do ochranné sítě. Wild mají obrovský tlak, který byl nyní přerušen.
35:32'
Hlavní trenér Mike Yeo neuspěl s trenérskou výzvou kvůli ofsajdu a lavice Blues dostala dvě minuty za zdržování hry. Trest odpyká na trestné lavici David Perron.
35:32'
Jordan Greenway ve středovém kruhu rozjel rychlý protiútok a přihrál doprava, kde si na puk najel Mikael Granlund a krásnou přihrávkou přes šířku útočného pásma oslovil v levém kruhu MATTA DUMBU, který mezi betony Jakea Allena střelou zápěstím procedil kotouč do sítě – 1:4! Asistence: Mikael Granlund a Jordan Greenway.
33:38'
Nino Niederreiter nedokázal přesně rozehrát a puk podél trestných lavic zamířil na zakázané uvolnění.
32:45'
Robby Fabbri hledal puk kvůli dorážce, jenže Devan Dubnyk ho u své levé tyče zmrazil pod lapačkou.
32:13'
Tyler Bozak na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Devan Dubnyk puk vyrážečkou vyrazil, stejně jako pár okamžiků před tím pokus Blues od modré čáry.
31:51'
Ryan Suter rychle vystřelil ihned po vhazování na ose útočného pásma od modré čáry, jeho pokus ale detekoval klečící Jake Allen, který ho podržel v náručí.
31:47'
Wild vystřelili na vrcholu levého kruhu bekhendem a Jake Allen zmrazil puk pod svou lapačkou. Snadný zákrok a další přerušení hry. St. Louis prohrává s Wild 1:3.
31:25'
Alexander Steen ani žádný jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal, protože puk opustil hrací plochu.
30:03'
Blues na pravém křídle po rychlém dobruslení puku zabránili zakázanému uvolnění a z vrcholu pravého kruhu vystřelil David Perron, na přední tyči ale našel pouze Devana Dubnyka. Následuje reklamní přestávka.
28:26'
Vyloučený Tyler Bozak naskočil z trestné lavice na led a Minnesota ani druhou přesilovou hru nevyužila.
28:10'
Eric Staal se ocitl před bránou v obrovské šanci a mířil k pravé tyči, jenže Jake Allen jeho pokus levým betonem fantasticky vyrazil mimo bránu!
27:43'
Jason Zucker střelou z pravého kruhu dobře mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Jake Allen rychle máchl rukou do vzduchu a vyrážečkou puk vyrazil.
27:30'
Mikko Koivu po přihrávce zpoza brány vypálil na bodu pravého kruhu bez přípravy, jenže našel pouze náruč připraveného brankáře domácích Blues Jakea Allena.
27:10'
Matt Dumba z levého kruhu bekhendem nahodil puk na přední tyč, kde došlo k teči jeho spoluhráče, jenže Jake Allen kotouč snadno holí odpálil do bezpečí.
26:38'
Blues se podařilo vyhodit poté, co Jake Allen vyrazil střelu Wild ihned po vhazování v levém kruhu pro buly.
26:26'
Tyler Bozak byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Wild si po reklamní přestávce zahrají druhou přesilovou hru.
25:41'
Devan Dubnyk se chystal vydat za bránu, jenže puk se přes jeho hlavu odrazil před bránu a Robby Fabbri se ho ze vzduchu snažil poslat do prázdné sítě, jenže těsně minul pravou tyč!
24:57'
Jake Allen si poradil se střelou z mezikruží a po střele Ryana Sutera zasahovat nemusel, protože puk na přední tyči zablokoval dobře postavený Alex Pietrangelo.
24:30'
Devan Dubnyk vyrazil za bránu, aby netradičním golfákem odpálil puk do bezpečí, což se mu sice nepodařilo, jenže Blues se vzápětí k ničemu kloudnému nedostali.
24:06'
Blues vyrazili do protiútoku, jenže na pravém křídle se ocitli v postavení mimo hru. Wild stále vedou 3:1.
23:58'
Ryan Suter na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho táhlá střela byla na přední tyči zablokována.
23:36'
David Perron obloukem nahodil puk do útočného pásma a rychle odjel společně se spoluhráči střídat.
22:53'
Wild mohli zahrozit po zakázaném uvolnění Blues, o osm sekund později se ale ocitli v postavení mimo hru, které jejich útočné snažení zastavilo. Po přestávce čekáme na gól.
22:11'
Vladimir Tarasenko se po rychlém protiútoku Blues a krásné kombinační akci dostal na vrcholu pravého kruhu ke střele, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Jake Allen ji ale holí vyrazil mimo.
21:39'
Jaden Schwartz se snažil na levém křídle vystřelit od hrazení, jenže byl dohrán a k ničemu se nedostal.
20:59'
Patrick Maroon a Marcus Foligno se právě vrátili z trestných lavic zpět na ledovou plochu. Oba týmy v plném počtu.
20:45'
Matt Dumba na pravém křídle od modré čáry nahazoval puk směrem na bránu a Ryan O'Reilly ho holí přizvedl do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
20:01'
Mikko Koivu vyhrál úvodní vhazování prostřední části, do které oba týmy vstupují ve hře 4 na 4 poté, co byli Patrick Maroon a Marcus Foligno vyloučeni za hrubost.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-13; Zablokované střely: 6-6; Vhazování: 55%-45%; Hity: 10-5; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:05.
Wild vykročili do zápasu proti Blues hodně zostra a hned v úvodu vstřelili během 45 sekund dva góly, o které se postarali Eric Staal a Nick Seeler. V dresu St. Louis poté sice dokázal snížit v přesilové hře Ryan O'Reilly, jenže krátce před přestávkou vrátil Wild dvoubrankový náskok útočník J.T. Brown, když využil zbytečné ztráty Alexe Pietrangela. Skóre po první třetině utkání. St. Louis Blues 1 Minnesota Wild 3.
20:00'
19:34'
Blues vystřelili z levého kruhu a Devan Dubnyk jejich pokus na přední tyči bezpečně kryl. Hra přerušena.
19:00'
Do konce první části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:59'
Markus Foligno shodil rukavice a vypadalo to, že dojde k bitce s Patrickem Maroonem, jenže bývalý útočník Ducks se pouze kryl a bitka se nekonala. Oba byli vyloučeni za hrubost. Hrát se bude ve hře 4 na 4.
18:18'
Nahození Blues opustilo hrací plochu a krátce po třetím gólu Wild si odbudeme poslední reklamní přestávku, samozřejmě v úvodní třetině. Hosté vedou 3:1.
18:09'
Alex Pietrangelo u střídaček v blízkosti obranné modré čáry přišel o puk a J.T. BROWN se řítil z pravé strany do samostatného úniku, který zakonči krásnou střelou nad lapačku Jakea Allena a vymetl bližší pravý horní roh brány! Obrovská chyba a je to 3:1. Asistence: Eric Fehr.
17:23'
Robby Fabbri je hodně aktivní, nyní se mu ale na pravém křídle do útočného pásma proniknout nepodařilo, jelikož k němu rychle přispěchala dvojice protihráčů.
16:39'
Hra je v závěru první třetiny hodně svižná a již jsme byli svědky tří branek. Wild skórovali dvakrát v rozmezí pouhých 45 sekund a Blues poté vrátil do hry Ryan O'Rielly.
16:05'
Matt Dumba z pravého křídla nahodil puk před bránu, kde ho tečoval vedle levé tyče Charlie Coyle.
14:45'
Greg Pateryn v rychlém sledu dvakrát vypálil na pravém křídle od modré čáry, přičemž jeho první střela trefila přední tyč, zatímco druhou vyrazil Jake Allen, když na přední tyči zasáhl vkleče!
13:00'
Matt Dumba vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Jake Allen jeho střelu lapačkou vyrazil poté, co obránce Wild těsně před ním u levé tyče bránu Blues přestřelil.
11:32'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Všichni si mysleli, že Vladimir Tarasenko bude střílet, jenže ruský útočník z pravého kruhu přenesl hru krásnou přihrávkou doleva, kde si v levém kruhu zpracoval puk RYAN O'REILLY a poté ho z úhlu poslal nad vyrážečkou Devana Dubnyka pod víko! St. Louis využilo přesilovou hru a vrátilo se zpět do zápasu. Je sníženo na 1:2. Asistence: Vladimir Tarasenko a Vince Dunn.
11:02'
Jordan Greenway byl vyloučen na dvě minuty za držení a také St. Louis si zahraje první přesilovou hru.
10:34'
Jake Allen ukryl puk po nahození Wild od modré čáry v lapačce a na řadu přichází další krátká reklamní přestávka.
10:16'
Vyloučený Alexander Steen je zpět na ledě a oba týmy se během několika střel v rychlém sledu prosadit nedokázaly, ovšem s tím rozdílem, že Wild hráli v počtu 5 na 4.
09:47'
Zach Parise napřáhl na vrcholu pravého kruhu k prudké střele, která se od klečícího Joela Edmundsona odrazila do ochranné sítě. Těsně před tím měl šanci Charlie Coyle, jeho teč ale poslala puk vedle pravé tyče brány Blues.
08:40'
Ryan O'Reilly se v oslabení řítil na ose ledové plochy do samostatného úniku, jeho následné bekhendové zakončení ale minulo pravou tyč brány poté, co skvěle vystihl rozehrávku Wild!
08:16'
Charlie Coyle dokázal vpádu na bodu levého kruhu pro vhazování vystřelit a puk po teči jeho spoluhráče těsně minul přední tyč, Alexander Steen ho ale fauloval a dostal dvě minuty za podržení.
06:27'
Jake Allen zachytil puk pod lapačkou a nepustil hladové Wild k dorážce. Následuje první reklamní přestávka.
05:27'
NICK SEELER před pár okamžiky asistoval o gólu Erica Staala a nyní po odrazu kotouče sám skóroval, když na vrcholu levého kruhu napřáhl bez přípravy k jedovaté střele s příklepem, která se od přední tyče odrazila těsně nad ledem do vzdálenější pravé a poté do brány! Wild vstřelili dva góly v rozmezí 45 sekund! Ostrý začátek. Asistence: Charlie Coyle a Jordan Greenway.
04:42'
ERIC STAAL v levém kruhu pro vhazování vyhrál v útočném pásmu buly a po nahození Nicka Seelera předvedl zády k bráně parádní teč, když se na přední tyči puk od jeho hole odrazil nad levým betonem Jakea Allena ke vzdálenější tyči! Wild vedou rychle 1:0. Asistence: Nick Seeler.
04:15'
Joel Eriksson Ek dobře vypálil z bodu levého kruhu pro vhazování a mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Jake Allen měl čistý výhled, čehož využil a puk lapačkou vyrazil mimo. Dorážka Zacha Pariseho skončila vedle.
03:57'
Devan Dubnyk snadno zastavil nahození Blues od modré čáry a po vytřepání puku rozehrál za bránu.
03:38'
Ryan O'Reilly chtěl nahodit puk do útočného pásma ze středového kruhu, kotouč byl ale tečován mimo ledovou plochu. Jeden z fanoušků získal cenný suvenýr.
03:27'
Zatímco na straně Wild se zakázané uvolnění nepískalo, hned vzápětí proti domácím Blues ano. Hra byla přerušena a zatím čekáme na první vážnou příležitost.
02:47'
Nick Seeler se poohlížel po prvním gólu, jenže Jake Allen jeho pokus z vrcholu levého kruhu pro vhazování s problémy zachytil a vleže poté hru přerušil.
02:03'
Robby Fabbri prokázal před bránou šikovné ruce, a přestože byl v tísni, puk poslal vedle levé tyče.
01:38'
Jordan Greenway nahodil puk od střídaček podél hrazení do útočného pásma, jenže na opačné straně ledové plochy ho žádný ze spoluhráčů nedokázal dojet.
00:39'
Alex Pietrangelo předvedl přes boxy trestných lavic tvrdý hit a volný puk v obranném pásmu dojel Jay Bouwmeester. Wild se zatím nedostali ani k nahození do třetiny.
00:25'
Joel Edmundson na levém křídle vypálil v úvodu utkání od modré čáry a po jeho nepřesné střele a odrazu puku od hrazení za bránou Devan Dubnyk zmrazil puk.
00:01'
Mike Yeo má před sebou výjimečný zápas, na lavičce St. Louis se totiž postaví proti týmu, který dříve vedl jako hlavní trenér. Do začátku utkání zbývá okamžik.

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Dunn, Gunnarsson – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko (A) – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Maroon, Bozak, Steen (A) – Fabbri, Thomas, Sundqvist. Hlavní trenér: Mike Yeo.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Pateryn – Parise (A), M. Koivu (C), Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Coyle – Zucker, J. Eriksson Ek, Niederreiter – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Brad Meier. Čároví: Darren Gibbs, Tony Sericolo.
Předpokládané úvodní sestavy:

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Pateryn – Parise, M. Koivu, Mikael Granlund (C) – Greenway, E. Staal (A), Coyle – Zucker, J. Eriksson Ek, Niederreiter – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown.
MINNESOTA WILD

Hostující Minnesota po dvou porážkách v řadě nabrala fantastickou formu, když vyhrála šest z posledních sedmi utkání a ve všech vstřelila vždy minimálně dva góly. Wild se zásluhou parádních výsledků vyšplhali na čtvrté místo v Centrální divizi, které zajišťuje účast v playoff. Hned z Minnesotou je Chicago, jenž ztrácí pouze jeden bod, jenže odehrálo o dva zápasy více.
ST. LOUIS BLUES

St. Louis sice začalo sérii sedmi domácích zápasů porážkou s Columbusem, poté si ovšem vyšláplo na Chicago a Vegas. Blues budou proti Wild usilovat o třetí vítězství v řadě a klíčovou roli mohou sehrát přesilové hry. St. Louis během posledních čtyř utkání vždy skórovalo v početní převaze minimálně jednou a celkem vstřelilo gól v přesilové hře v 9 z 11 zápasů.
Minnesota zavítá v neděli v noci do St. Louis, proti kterému má skvělou bilanci, když v Enterprice Center vyhrála tři z posledních čtyř vzájemných zápasů. Blues i Wild v letošní sezóně NHL zaznamenali 10 gólů od obránců, což je druhý nejvyšší počet v Národní lize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.