NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Dallas - 2. listopadu 2018   00:00

Dallas
31:55' Ja. Benn  (Seguin, J. Klingberg) • 44:43' D. Shore  (Janmark, Seguin)
Toronto
Dallas

Tímto se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc.

Patrick Marleau (TOR) 1+0
Sledovali jsme zajímavé utkání, v němž vítězí hostující celek. Dallas hrál od úvodních minut organizovaně a víc šel za vítězstvím. Naopak Toronto tahalo za kratší část provazu a dnes si body do tabulky nepřipíše.
Dnešní utkání sleduje 18 878 diváků.
56:51'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí celek v početní výhodě vykřesal špetku naděje a ještě se porve o body! John Tavares našel na zadní tyči PATRICKA MARLEAUA, jenž trefil odkrytou část branky. Asistence: John Tavares a Morgan Rielly.
56:29'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Brett Ritchie – 2 min., podrážení).
45:30'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., podrážení).
44:43'
Dallas právě vstřelil branku!
Nádherná akce Dallasu končí druhým gólem. Tyler Seguin přihrál na levý kruh, kde byl Mattias Janmark. Ten prvním dotekem přihrál před branku a DEVIN SHORE už měl snadnou pozici ke skórování. Asistence: Mattias Janmark a Tyler Seguin.
41:12'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Brett Ritchie – 2 min., držení).
40:01'
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta. Na střely je utkání zatím vyrovnané – 16:15.
38:02'
Faksa je zpět na ledě a zapojuje se do hry.
37:30'
Přes levé křídlo se dostal až do brankového prostoru Comeau, který z těsné blízkosti nad Andersenem nevyzrál.
37:18'
Po vyhození se Toronto nastěhovalo zpět do útočné třetiny, ale o tu po nevydařené střele z ostrého úhlu opět přišlo.
36:30'
Hráči Dallasu velmi rychle přistupují k hráči s pukem, a proto nemá Toronto vůbec žádnou chvíli klidu pro kombinaci.
36:02'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., podrážení).
33:43'
Chudobinova přihrávka přeskočila jeho spoluhráčovi hůl a na puk se tak dostal napadající Marner. Ten se přes pravé hrazení protáhl až před branku, kde se po rychlé kličce pokoušel překonat Chudobina, který betonem udržel kotouč před brankovou čarou.
33:24'
Po rychlé předávce pálil z levé strany modré čáry Heiskanen, ale ten trefil pouze Hymana.
32:41'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Justin Holl – 2 min., držení).
31:55'
Dvě vteřiny po ubráněném oslabení domácí přeci jen inkasují. Střelu Tylera Seguina z vrchu levého kruhu skvěle tečoval pod hranicí horní tyče JAMIE BENN přímo mezi betony Andersena. Asistence: Tyler Seguin a John Klingberg.
31:42'
Jedenáct vteřin před vypršením Lindholmova trestu zasahuje domácí Andersen, který zneškodnil střelu z větší vzdálenosti.
31:28'
Ani teď se hráčům Stars nepodařilo usadit v obranném pásmu Toronta. Ničuškin neměl komu přihrát a jeho prodloužení zachytili hráči v modrém.
30:57'
Po vyhraném souboji se obranné čtyřce Leafs podařilo vyhodit, ale jen do středního pásma.
30:27'
Na vrch mezikruží dostal přihrávku z levé strany Spezza, který se pohledně prokličkoval přes dva hráče. Ke střele se ale útočník Dallasu nedostal.
29:53'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Pär Lindholm – 2 min., držení).
28:09'
Tavares si rychlou stahovačkou připravil kotouč ke střele a následně jej rychlým švihem poslal na bližší tyč. Chudobin jeho střelu dokázal zachytit, ale se svým zákrokem si gólman Stars nebyl vůbec jistý.
27:20'
Ale i na druhé straně velká příležitost. Hainsey dokázal poslat puk přímo na hranici brankoviště, kde byl na malou chvíli nepokrytý Marleau. Ten si musel puk zkrotit bruslí a na následnou střelu už mu nezbyl čas.
25:37'
Jedna z dosud největších šancí Dallasu v tomto utkání! Po rychle založené protiakci Ritchie poslal kotouč do vytvořené uličky, čímž poslal do koncovky uvolněného Dickinsona. Ten z těsné blízkosti nastřelil pouze výstroj Andersena.
25:24'
Nahození ze střední třetiny ukryl Chudobin raději pod svou lapačkou, jelikož se k němu velmi rychle blížil útočící Hyman.
25:15'
Andersen si musel dávat pozor proti tvrdé střele Poláka. Ten se pokusil využít velkého provozu před brankou, ale brankář Leafs si dokázal udělat prostor.
25:03'
Dobře postavený Benn na vrcholku mezikruží vystihl přihrávku soupeře a otáčí hru do útočné třetiny.
23:59'
Seguin dostal záhadným způsobem kotouč před pravou tyč, kde byl na malou chvíli osamocený Janmark, který ale puk netrefil tak, jak měl.
23:42'
Rozjetému Marleauovi přeskočil prudký pas čepel hole a hru otáčí do útoku Dallas.
23:04'
První přerušení druhé části. Po souboji u střídaček skončil kotouč na jedné z nich.
21:44'
Průnikovou přihrávku dostal za obranu hostí Hyman, který ale u levé tyče nenašel žádnou skulinu.
21:19'
Klingberg teď dvěma tvrdými střelami sundal své spoluhráče před brankou. Hra má velké tempo na rozdíl od první třetiny.
21:09'
Před pravou tyčí se hnal do koncovky Johnsson, kterého ale obrana Stars pohotově odstavila.
20:53'
Janmark se snažil dosáhnout na dlouhou přihrávku, ale o něco rychlejší byli na puku domácí.
20:01'
20:00'
19:37'
Tvrdá střela Gardniera skončila zastavená přímo před brankovištěm.
18:56'
Za brankou se něco snažil vymyslet Seguin, ale k tomu rychle přistoupila obrana Leafs.
17:17'
Nápor hostí zastavilo Toronto jen vyhozením. Puk se ovšem zastavil těsně před čarou a hra pokračuje bez přerušení.
16:48'
Dlouhou přihrávku Ennis sice dojel do levého rohu, ale tam čelil proti trojnásobné přesile a Dallas přechází do rychlého protiútoku.
14:37'
Teď už také šance na druhé straně. Johnsson od pravého hrazení poslal pěknou žabičku do předbrankového prostoru, kam si sjížděl zaklíněný Brown. Tomu se kotouč nepodařilo tečovat podle svých představ.
13:53'
Do dobré pozice si teď najížděl Radek Faksa, který čekal na přihrávku od Klingberga, jenž zavezl hru do útočné třetiny. Bek Stars ale poslal českému útočníkovu kotouč příliš za brusle a Faksa se tak ke střele nedostal.
13:07'
Po uklidnění hry Honkou byl kotouč po rozehrávce odevzdán pouze na hole Toronta, které opět otáčí hru na polovinu soupeře.
12:35'
Stále probíhají pouze souboje o střední pásmo. Žádný z týmů se nemůže dostat do trvalejší kombinace.
10:36'
Seguin dostal pěknou zadovku za branku Leafs a okamžitě vyjel před levou tyč, zpoza které se pokusil zasunout puk mezi betony Andersena.
09:37'
Toronto nezvládlo přechod přes útočnou modrou a bylo zastaveno čárovým rozhodčím – ofsajd.
07:58'
Řada fanoušků se už radovala! Po skvělé přihrávce si Tavares zpracoval kotouč na levém kruhu a pohotově zakončoval pod horní tyč. Přesouvající Chudobin záhadně zasáhla a puk vytěsnil do brankové konstrukce.
07:36'
Hosté po vyhrané buly s dávkou štěstí dostali puk ven do středního pásma. Toronto se ale velmi rychle vrací.
07:28'
07:23'
Utkání zatím příliš šancí nenabízí. Oba týmy se pouze přetlačují ze strany na stranu.
06:28'
Rozehrávající Klingberg málem ztratil kotouč ve středním pásmu, ale na poslední chvíli se mu po natažené podařilo prodloužit hru do pásma Toronta.
05:54'
Před pravou tyčí se marně snažil procedit puk za Chudobina důrazný Tavares, který byl vytlačen za branku.
03:11'
Seguin společně se shorem zkoušeli vybojovat puk za brankou domácích, ale krátce nato vyvezli Maple Leafs hru ven z obranné třetiny.
01:37'
Po přesunutí hry na pravé křídlo pálil od hrazení Klingberg, jehož pokus Andersen vykopl betonem na osu hřiště.
01:12'
Po vhazování nebezpečně nahazoval puk od modré čáry Gardiner, jehož pokus Chudobin nemusel likvidovat. Sražený puk naopak přistál u Marleaua, který se pokoušel pálit z prostoru mezi kruhy.
00:58'
A další icing Dallasu. Hra se opět vrací před Chudobina.
00:47'
To je hostům ale k ničemu. Při pokusu o rychlý přechod nikdo nezachytil puk a ten skončil až na zakázaném uvolnění.
00:26'
Český bek Polák vystihl přihrávku za branku a s jeho pomocí se pětka Stars dostává ven z pásma.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, Holl – Marleau, Kadri, Kapanen – Hyman, Tavares, Marner – A. Johnsson, P. Lindholm, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Leivo.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – Lindell, J. Klingberg, Methot, Heiskanen, Honka, R. Polák – D. Shore, Seguin, Janmark – Ja. Benn, Spezza, Ničuškin – Pitlick, Faksa, Comeau – B. Ritchie, Dickinson, G. Smith.
Dallas Stars

O trochu hůře je na tom tým Dallasu. Stars mají o zápas méně a s dvanácti body jsou zatím na desátém místě Západní konference. Brankový rozdíl je kladný +4 (34:30).

Po čtyřech prohrách v pěti zápasech Dallas zvládl dvě domácí utkání, když porazil poměrem 4:2 Los Angeles a 5:2 trápící Anaheim. Pokus o tři výhry v řadě zastavili Red Wings, kteří hostující Stars porazili 4:2. V posledním utkání si Dallas vyšlápl na domácí Montreal, který nenašel gólový recept a výsledkem 1:4 podlehl. Zde se podílel na brance také Radek Faksa, když asistoval ve vlastním oslabení.

Kanadské bodování

1. Tyler Sequin – 12 (3+9)
2. John Klingberg – 11 (5+6)
2. Alexander Radulov – 11 (5+6)
3. Jamie Benn – 9 (4+5)
Toronto Maple Leafs

Celek Toronta si po dvanácti zápasech drží pohledné druhé místo Východní konference. Celkový počet je prozatím šestnáct a gólový koeficient je kladný +5 (42:37).

Hráči Maple Leafs si po dobrém startu vybrali horší chvilku, když ve dvou utkáních vstřelili pouze jedinou branku. Po prohře 0:3 s Pens a 1:4 s Blues si Toronto spravilo chuť domácí výhrou 3:2 nad Winnipegem. Do závěrečné třetiny nastoupili domácí za stavu 0:2, ale během dvaceti minut dokázali otočit vývoj zápasu na svou stranu. Absence Austina Matthewse a střelecké trápení bylo vidět i v posledním zápase proti Flames, když Calgary porazilo Toronto poměrem 1:3.