NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Kings - 16. října 2018   01:30

Toronto
Toronto
00:46' Kapanen (Gardiner, Matthews) • 19:38' Marleau (Leivo, Gardiner) • 28:32' Marner (Tavares, Hyman) • 47:45' Kapanen (Matthews)
Kings

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek úterní noci!

Garret Sparks (TOR)

Kvůli absenci Andersena dnes Sparks odchytal druhé utkání v sezoně 2018/2019, celkově pak devatenácté v kariéře. Pětadvacetiletý Američan dokázal zlikvidovat 33 střeleckých pokusů soupeře, přičemž hned několikrát předvedl skvělý zákrok. V důležitých momentech utkání svůj tým podržel.
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 6 – 4
Maple Leafs jsou momentálně nejlepším týmem National Hockey League. Dnes zaznamenali druhou výhru v řadě za sebou a po sedmi odehraných zápasech mají na svém kontě bilanci 6-1-0 a 12 bodů.

Kings si dnes naopak připsali druhou prohru po sobě a ze čtyřzápasového tripu si vezou domů pouze dva body za bilanci 1-3-0.
59:31'
Poslední půlminutka hry. Toronto má kotouč na svých holích.
59:12'
Zakázané uvolnění hostů.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého dnešního utkání.
58:46'
Ihned po vhazování vystřelil Ožiganov, gólman Kings opět připraven.
58:42'
Nyní tu byla šance pro Kadriho, Campbell si však znovu připsal úspěšný zákrok.
58:10'
Skvělá příležitost pro Tavarese, Campbell ale jeho bekhend z předbrankového prostoru vychytal.
57:42'
Kovalčuk se obtočil kolem brány soupeře, zakončit se mu ale ideálně nepodařilo.
57:01'
Necelé tři minuty do konce třetí třetiny, o vítězi máme s tou největší pravděpodobností rozhodnuto.
56:36'
Leivo pouze odevzdal touš soupeři a společně se spoluhráči míří vystřídat.
55:42'
Maple Leafs mají kotouč na svých holích, přičemž do útoku se už příliš neženou.
54:57'
Útočná snaha Andersona-Dolana neměla dlouhého trvání, hrají domácí.
54:21'
Střely na bránu: 20 – 33
53:54'
Také pokus Kovalčuka Sparkse k zákroku nepřinutil.
53:22'
Doughty to nyní zkusil individuálně, když projel celé hřiště. Jeho následná střela byla ovšem nepřesná.
52:25'
Domácí s pukem u vlastní brány, oba trenéři zaveleli ke střídání.
51:53'
Bekhend Cartera z levé strany zablokován Zajcevem.
51:42'
Dvě dobré šance pro Toffoliho, Sparks se ale v obou případech vyznamenal.
50:03'
Pokračujeme. Vhazování po levici Sparkse.
50:03'
Po přerušení následuje reklamní přestávka.
50:03'
Skóre se nyní pokoušel změnit Clifford a po něm ještě Anderson-Dolan. Sparks a jeho spoluhráči ovšem dokázali odolat.
49:50'
Nacházíme se těsně před polovinou třetí třetiny a Maple Leafs mají k dispozici třígólový náskok. Nad Kings doma vedou konkrétně 4:1.
48:53'
Po vhazování vystřelil od modré Phaneuf, Sparks vyrazil betonem.
48:49'
Carterova střela z levé strany zablokována vysoko nad, do ochranné sítě.
47:45'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí hokejisté přidávají čtvrtý gól! Po pěkné kombinaci a přihrávce od Matthewse překonává brankáře Campbella bekhendem z těsné blízkosti KASPERI KAPANEN. Finův druhý gól v utkání, 4:1! Asistence: Auston Matthews.
47:11'
Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Matthewse a Kopitara po levici Campbella.
47:11'
Kotouč v ochranné síti za Campbellovými zády, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
47:07'
Také Gardinerova střela na gólmana Los Angeles neprošla.
46:26'
Dermott vystřelil od modré z první, Campbell ale zasahovat nemusel.
46:10'
Zakázané uvolnění Toronta, vhazovat se tak bude v jeho obranné zóně.
45:56'
Střely na bránu: 18 – 27
45:25'
Muzzinovo nahození od modré čáry skončilo na zadním mantinelu.
44:56'
Postavení mimo hru v podání Kings.
44:11'
Králové i nadále zůstávají v sezoně bez vstřelené branky při přesilové hře.
44:10'
43:30'
Phaneuf střílel od modré čáry, gólman domácích schoval touš ve svém náručí.
43:11'
První polovina z přesilovky Los Angeles je minulostí, Sparks zatím bez práce.
42:50'
Hyman zkoušel zaútočit při vlastním oslabení, jeho střela z pravé strany byla ovšem zablokována Doughtym.
42:14'
Kotouč míří ihned po vhazování do střední třetiny.
42:10'
Třetí početní převaha pro Kings. Podaří se jim konečně uspět?
42:10'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Frédérik Gauthier – 2 min., hákování).
41:32'
Nahození Amadia z pravé strany, jednoduchý zákrok pro Sparkse.
41:09'
Ofsajd Javorových listů.
40:35'
Na druhé straně vystřelil Pearson, avšak ani Sparks na úvod zasahovat nemusel.
40:16'
Zajcev střílel od modré čáry mimo Campbellovu bránu.
40:01'
Hokejisté Toronta a Los Angeles jsou zpět na ledové ploše. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za malou chvíli!
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 18 – 24
Zablokované střely: 13 – 11
Hity: 22 – 21
Přesilová hra: 1/2 – 0/2
Trestné minuty: 4 – 4
Čtyřicet minut utkání mezi Maple Leafs a Kings je za námi a domácí si stále drží dvougólový náskok. Skóre je ovšem nyní 3:1. Ve 24. minutě se nejprve podařilo snížit útočníkovi Ilju Kovalčukovi. Ve 29. minutě poté skóroval útočník Mitchell Marner. I nadále platí, že sledujeme vyrovnaný zápas.
40:00'
39:59'
Do šaten se půjde za stavu 3:1 pro domácí Javorové listy.
39:48'
Hyman přihrával před bránu na Kadriho, avšak nepřesně.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:30'
Střelecký pokus Kopitara ze středu útočného pásma se také neujal.
37:57'
Na opačné straně kluziště vystřelil od modré čáry Martinez, Sparkse ovšem nezaměstnal.
37:03'
Matthewsova střela, Campbell dokázal vyrazit levým betonem.
36:35'
Rozehrávka hostů postrádala přesnost, pískáno je čárovými zakázané uvolnění.
35:55'
Sparks zastavil šanci Fantenberga, hra je přerušena.
35:11'
Střely na bránu: 17 – 21
35:02'
Doughtyho střela bez přípravy z pravé strany, Sparks předvedl pro diváky velmi efektivní zákrok lapačkou!
34:31'
Thompsona nakonec nahradil Kempe.
34:29'
Konec reklamní přestávky, Matthews a Thompson na vhazování po pravici Sparkse.
34:29'
5 minut a 31 vteřin před konce druhé třetiny proběhne další z reklamních přestávek.
34:11'
34:07'
Phaneuf vypálil od modré z první, netrefil ovšem bránu.
33:27'
Další střela od Cartera, gólman Toronta ale opět úspěšný.
33:18'
Kopitar našel mezi kruhy Cartera, jeho střelu bez přípravy ale Sparks zlikvidoval.
32:58'
Kings se zatím nedaří dostat do nějaké šance.
32:11'
Druhá přesilová hra pro hosty. Dočkáme se snížení?
32:11'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., sekání).
32:01'
Odehráno 32 minut. Maple Leafs vedou doma nad Kings o dva góly, 3:1.
31:28'
Fantenbergova střela z pravé strany, Sparks vyráží svou vyrážečkou.
31:08'
Můžeme pokračovat. Na vhazování po levici Sparkse se staví Tavares a Thompson.
31:08'
Hra přerušena, na řadě je další reklamní přestávka.
31:05'
30:52'
Prudká střela od Toffoliho trefila pouze Riellyho, Sparks tak opět zasahovat nemusel.
30:06'
Začíná druhá minuta z Marnerova trestu.
29:38'
Střelecké pokusy Doughtyho i Kopitara byly zablokovány.
29:05'
Hyman a Kopitar na vhazování po pravici Sparkse, přesilovka Kings může začít.
29:05'
První početní výhoda Los Angeles začne ale až po reklamní přestávce.
29:05'
28:32'
3:1 pro Javorové listy! MITCHELL MARNER těžil ze skvělé práce Hymana a ze skvělé přihrávky Tavarese. Jeho čtvrtý gól, jedenáctý bod v sezoně! Asistence: John Tavares, Zach Hyman.
28:23'
Velmi dobrá příležitost pro Toffoli, který střílel nebezpečně z mezikruží! Skóre ale zůstává díky výbornému zákroku Sparkse neměnné.
28:13'
Kings nyní přidali a okupují útočné pásmo.
27:58'
Už delší dobu se hraje bez přerušení.
27:34'
Po střele Forborta ještě zkoušel štěstí Kopitar, Sparks ale v obou případech bez zásahu.
26:51'
Střely na bránu: 16 – 13
26:29'
Gauthier vystřelil od modré čáry, minul ovšem tři tyče.
25:37'
Na druhé straně to zase zkusil Brown, Campbell ale nakonec mohl zůstat v klidu.
25:09'
Střelecký pokus Kempeho z levé strany, Sparks hru přerušuje.
24:14'
Vše v pořádku, vhazuje se po pravici brankáře Kings.
24:14'
Střela Matthewse z levého kruhu trefila Campbella do masky, hra je přerušena.
23:45'
Králové vyhodili na icing.
23:38'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Králové se dostávají na dostřel! Po dobré bekhendové přihrávce Iafalla z mezikruží se trefuje mezi Sparksovy betony střelou z první ILJA KOVALČUK. Ruský forvard si připisuje druhou trefu v této sezoně, 1:2 z pohledu Los Angeles! Asistence: Alex Iafallo, Derek Forbort.
22:46'
Nepřesná rozehrávka hostů, čároví jsou nuceni odpískat zakázané uvolnění.
22:05'
Pokus Lindholma z pravé strany neprošel na Campbellovu bránu.
21:19'
Střelecký pokus Martineze od modré čáry zablokován před Sparksem.
21:14'
Icing domácích hokejistů.
20:44'
Z pravé strany to zkusil Iafallo, gólman Toronta znovu připraven na správném místě.
20:14'
K první střele ve druhé třetině se dostal Kovalčuk, Sparks byl ale pozorný a vyrazil.
20:01'
Oba týmy se vrátily zpět na led Scotiabank Areny, prostřední část začne za několik málo okamžiků.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 10 – 9
Zablokované střely: 5 – 6
Hity: 8 – 11
Přesilová hra: 1/2 – 0/0
Trestné minuty: 0 – 4
Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Maple Leafs a Kings je minulostí. Domácí hokejisté přitom vedou po gólech útočníků Kasperiho Kapanena a Patricka Marleaua 2:0. Sledujeme ovšem zatím naprosto vyrovnaný duel.
20:00'
19:58'
V první třetině už nic dalšího neuvidíme.
19:45'
Ihned po vhazování tu máme icing Los Angeles.
19:38'
Domácí využívají přesilovku a 22 vteřin před koncem první třetiny jdou do dvoubrankového vedení! Střelu PATRICKA MARLEAUA z úhlu si srazil do vlastní brány bruslí obránce Doughty. Zkušený útočník Toronta jinak zapisuje první gól v sezoně 2018/2019, 2:0! Asistence: Josh Leivo, Jake Gardiner.
19:10'
Matthews střílel z levého kruhu nepřesně.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:25'
Marnerovu střelu z pravé strany ještě dorážel z předbrankového prostoru Tavares, Campbell ovšem odolal.
18:11'
Závěr první třetiny a druhá početní převaha pro domácí tým. Vhazuje se po pravici Campbella.
18:11'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., držení).
17:35'
Kempe zkoušel štěstí z otočky od modré čáry, Sparkse ale neohrozil.
16:59'
Čároví pískají zakázané uvolnění Kings, vhazovat se tak za moment bude před Campbellem.
16:40'
Útočná akce Iafalla neměla dlouhého trvání, kupředu mohou zase domácí.
15:59'
Johnssonova střela z pravého kruhu, Campbell ponechává puk pod svou rukavicí a hru přerušuje.
15:14'
15:14'
Hra přerušena pro ofsajd hokejistů Los Angeles, následuje reklamní přestávka.
14:56'
Kings zatím ve Scotiabank Areně prohrávají 0:1, jsou však o něco lepším celkem.
14:20'
Kadriho pokus byl zablokován Martinezem.
14:06'
Střely na bránu: 5 – 8
13:40'
Ihned po vyhraném vhazování Kopitara střílel od modré Doughty, Sparks ovšem nyní bez práce.
13:35'
Prudká střela od Kovalčuka, Sparks vyrazil svou vyrážečkou do ochranné sítě.
12:57'
Další icing hostujících hokejistů.
12:50'
Kings vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
12:19'
Pěkná individuální akce v podání Kadriho. Jeho střela z mezikruží jen těsně minula levou tyč.
11:31'
Tavares a Marner se dostali do situace 2 na 1. Ohrozit Campbella se jim ovšem nakonec vůbec nepodařilo.
11:06'
Muzzin vystřelil od modré čáry, Sparks vyrazil pouze před sebe.
10:12'
Zpět do akce! Vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice domácích, mezi hole Matthewse a Kopitara.
10:12'
Kotouč mezi diváky, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
09:58'
Jsme těsně před polovinou první třetiny, Maple Leafs vedou doma nad Kings zásluhou Kapanena 1:0.
09:39'
Ožiganov s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.
08:45'
Phaneuf zablokoval střelecký pokus Browna, Campbell tak tentokrát zasahovat nemusel.
08:14'
Na druhé straně nahazoval od levého mantinelu na bránu Kadri, Campbell ale vyrazil puk svou holí.
07:40'
Doughty přihrával před bránu do ohně Kovalčukovi, Sparks se musel míti na pozoru.
07:30'
Další útočná snaha Kings končí ofsajdem.
07:14'
Muzzinova střela z pravé strany provětrala Sparksovu lapačku.
06:41'
Střely na bránu: 5 – 2
06:33'
Konec reklamní přestávky, Tavares a Thompson na vhazování po levici Campbella.
06:33'
Touš si to namířil mimo hrací plochu. Proběhnout bude moci první reklamní přestávka.
06:28'
Zakázané uvolnění v podání hokejistů Los Angeles.
06:23'
06:20'
Campbell má kotouč ve své moci, do návratu Clifforda zbývají už pouze tři vteřiny.
05:51'
Střelecký pokus Leiva z pravé strany zablokován Thompsonem, Campbell tak bez práce.
05:24'
První polovina z Cliffordova trestu je minulostí.
04:32'
Kings se daří hned na úvod oslabení dostat kotouč pryč z obranné zóny.
04:23'
Domácí si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Campbella.
04:23'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., vysoká hůl).
04:15'
Lewis projel s pukem do útočného pásma a následně také z pravého kruhu pro vhazování také vyzkoušel Sparkse.
03:42'
Carterovo nahození z neutrální zóny, Sparks bez problémů vyráží do rohu.
03:09'
Doughty našel Amadia, jeho následná střela ale brankáře Javorových listů neohrozila.
02:38'
Kempe to zkoušel na Sparkse z ostrého úhlu, avšak příliš nepochodil.
02:14'
Kings nevyšel přechod do útočného pásma, čároví odpískali postavení mimo hru.
01:38'
Vhazovalo se ve střední třetině, poblíž trestné lavice hostů.
01:36'
Torontu odpískána hra vysokou holí.
01:09'
Ofsajd domácího mužstva.
01:02'
Rázem mohlo být srovnáno! Toffoli ale nastřelil z pravé strany pouze brankovou konstrukci.
00:46'
Leafs otevírají po 46 vteřinách hry skóre dnešního utkání! Prosazuje se zpoza brány, poněkud s velkým štěstím – odrazem o brankáře Campbella, KASPERI KAPANEN. Pro finského útočníka třetí gól v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Jake Gardiner, Auston Matthews.
00:34'
Nahození od modré čáry v podání domácího Gardinera, Campbell zapisuje první zákrok.
00:03'
Úvodní buly ovládli hokejisté Los Angeles.
00:01'
Na vhazování se do středového kruhu staví Matthews a Kopitar, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, utkání mezi Maple Leafs a Kings začne co nevidět.
Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, ve Scotiabank Areně zazní americká a kanadská státní hymna.
Zahajovací formace

TOR: Sparks – Gardiner, N. Zajcev – Marleau, Matthews, Kapanen

LAK: J. Campbell – Forbort, Doughty – Iafallo, Kopitar, Kovalčuk
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League – Sezona 2018/2019)

TOR: Garret Sparks – 25 let, USA
Z:1 REC:1-0-0 OG:6 PR:6,00 %ÚS:80,6 SO:0

LAK: Jack Campbell – 26 let, USA
Z:4 REC:2-2-0 OG:8 PR:2,31 %ÚS:93,8 SO:1

Toronto Maple Leafs: Sparks (McAdam) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, Ožiganov – Marleau (A), Matthews, Kapanen – Hyman, Tavares (A), Marner – P. Lindholm, Kadri, Co. Brown – A. Johnsson, F. Gauthier, Leivo.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Budaj) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Fantenberg, Phaneuf – Iafallo, Kopitar (C), Kovalčuk – Pearson, Kempe, Toffoli – N. Thompson, Amadio, J. Carter (A) – Clifford, Anderson-Dolan, Lewis.

Rozhodčí: Wes McCauley, Dean Morton – Andrew Smith, Libor Suchánek.
Příjemnou úterní noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Toronto Maple Leafs a Los Angeles Kings.

LOS ANGELES KINGS

Kings se na začátku sezony prozatím drží na čtvrtém místě Pacifické divize a na devátém místě Západní konference. Po pěti odehraných zápasech mají bilanci 2-2-1 a pět bodů.

V sobotu, 13. října, Králové prohráli na ledě Ottawy Senators 1:5. Jejich jedinou branku přitom vsítil v 36. minutě utkání útočník Trevor Lewis.

Los Angeles dnes v noci zakončí na ledě Maple Leafs čtyřzápasový trip.

TORONTO MAPLE LEAFS

Maple Leafs prožívají velmi úspěšný vstup do sezony 2018/2019. Po šesti odehraných zápasech mají na svém kontě bilanci 5-1-0, přičemž se ziskem 10 bodů vévodí tabulce Atlantické divize a Východní konference.

Doposud poslední zápas odehráli hokejisté Toronta minulou neděli, 14. října, na ledě Washingtonu Capitals. Obhájce Stanley Cupu přitom porazili 4:2, když se postupně prosadili útočníci Kasperi Kapanen, Pär Lindholm, Josh Leivo a Auston Matthews.

Svěřenci Mikea Babcocka dnes v noci zahájí proti Kings třízápasový homestand.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z pondělí na úterý nabídne nejlepší hokejová liga světa celkem čtyři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Toronto Maple Leafs a Los Angeles Kings. Úvodní vhazování bude ve Scotiabank Areně vhozeno v 01:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.