NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Pittsburgh - 28. října 2018   03:00

Vancouver
Vancouver
0:5
(0:0, 0:2, 0:3)
Pittsburgh
Pittsburgh
25:50' Kessel  (Määttä, Malkin) • 36:34' Crosby  (Simon, Guentzel) • 54:15' Malkin  (Sprong) • 55:14' Malkin  (Kessel, Hagelin) • 57:43' Crosby  (Oleksiak, Guentzel)
Vancouver
Markström (A. Nilsson) – B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto (A), Biega, D. Pouliot, Stecher – Leipsic, Horvat (A), Eriksson – Goldobin, Pettersson, Boeser – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Schaller, M. Granlund, Motte. Hlavní trenér: Travis Green.

3. Sidney Crosby (PIT) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 29-35; Zablokované střely: 8-10; Vhazování: 46%-54%; Hity: 24-26; Přesilové hry: 0/3-0/4; Trestné minuty: 8-8.
Casey DeSmith zakončil čtyřzápasový trip Penguins po Kanadě čistým kontem, když pochytal všech 29 střel Vancouveru. Pittsburgh po Torontu, Edmontonu a Calgary vyhrál i ve Vancouveru a po návratu domů se bude snažit navázat na sérii čtyř výher v řadě, o kterou se dnes dvěma góly postarali Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, který v závěru utkání skóroval dvakrát v rozmezí pouhých 59 sekund. Konečné skóre. Vancouver Canucks 0 Pittsburgh Penguins 5.
59:35'
Bo Horvat se ocitl mezi kruhy v obrovské šanci a Casey DeSmith už přicházel o čisté konto, jenže ho na poslední chvíli zachránila branková konstrukce!
59:04'
Casey DeSmith zasáhl proti táhlé střele od modré čáry a vypadá to vypadá, že dnes udrží čisté konto.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:43'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Jamie Oleksiak na vrcholu mezikruží zvedl hlavu po zpětné přihrávce Jakea Guentzela z levé strany a parádní kolmou přihrávkou našel u pravé tyče SIDNEYHO CROSBYHO, který z úhlu bez přípravy zametl puk do prázdné brány! Penguins vstřelili tři góly v rozmezí 3 minut a 28 sekund. Závěr utkání zvládli Penguins dokonale. Asistence: Jamie Oleksiak a Jake Guentzel.
56:51'
Dnešní utkání sleduje 17537 diváků.
56:51'
Jacob Markström lapil nahození Penguins z pravého křídla do lapačky a následuje komerční přestávka.
56:19'
Penguins se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
55:14'
JEVGENIJ MALKIN si najel mezi kruhy na krásnou přihrávku Phila Kessela z pravého křídla a přesnou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Jacoba Markströma do pravého horního rohu brány! Ruský útočník vstřelil v závěru utkání dva góly v rozmezí pouhých 59 sekund. Parádní závěr. Asistence: Phil Kessel a Carl Hagelin.
54:15'
Daniel Sprong se sice po nahození Jevgenije Malkina z pravého křídla na vzdálenější levé tyči ani nadvakrát nepřekonal z blízkosti a úhlu fantastického Jacoba Markströma, poté ale na vzdálenější pravé tyči našel JEVGENIJE MALKINA, který se z blízkosti a úhlu nemýlil! Vancouver tlaku neodolal. Asistence: Daniel Sprong.
53:16'
Penguins vystihli rozehrávku Canucks, po rychlé kombinaci a přenesení hry se ale do zakončení nedostali.
51:30'
Jacob Markström vkleče zastavil střelu Penguins z pravého křídla, jenže puk neměl pod kontrolou, a tak zůstal ve hře. Hra je během posledních okamžiků hodně plynulá.
50:33'
Jevgenij Malkin na pravém křídle na útočné modré čáře vybojoval puk a po jeho rychlém zavezení do třetiny ho nahodil před bránu, Pens se ale do zakončení nedostali.
49:46'
Brock Boeser si najel v levém kruhu na krásnou přihrávku Eliase Petterssona přes šířku útočného pásma a střelou zápěstím zamířil těsně nad vzdálenější pravý horní roh brány!
49:23'
Vancouver se sice snaží, nutno ale poznamenat, že zatím to na obrat v zápase nevypadá.
49:11'
Elias Pettersson se pokusil před bránou o pěknou stahovačku, jenže mu nevyšla a rotující kotouč rychle přikryl lapačkou pozorný brankář Casey DeSmith.
48:42'
Canucks před pár okamžiky střelou z pravého kruhu mířili ke vzdálenější levé tyči, Casey DeSmith ale dobře zakročil svou vyrážečkou a kotouč vyrazil mimo.
47:57'
A znovu Phil Kessel, který se tentokrát na levém křídle u střídaček ocitl v postavení mimo hru, a akce jeho spoluhráčů nemohla pokračovat.
47:37'
Phil Kessel ihned po vhazování napálil puk do útočného pásma a pískalo se zakázané uvolnění.
47:30'
Casey DeSmith se rozhodl zmrazil puk po nahození Canucks raději pod lapačkou a následuje komerční přestávka. Penguins vedou stále 2:0.
46:22'
Sidney Crosby z pravého křídla nahodil puk bekhendem nebezpečně před bránu, Jamie Oleksiak se ale do zakončení nedostal. Útoku Penguins předcházel pád Nikolaje Goldobina na útočné modré čáře, ale nevylučovalo se.
45:31'
Brendan Leipsic napálil od modré čáry puk na bránu Penguins a Casey DeSmith ho bezpečně podržel v náručí.
44:20'
Antoine Roussel naskočil z trestné lavice, kde strávil čtyři minuty, zpět na led a zatím marně čekáme na gól v početní převaze. Oba týmy úspěšně přečkaly tři oslabení.
43:52'
Markus Granlund na levém křídle nabral velkou rychlost a od hrazení napřáhl ke střele z téměř nulového úhlu, kterou Casey DeSmith vyrazil vyrážečkou za bránu.
42:43'
Canucks dobře vystřelili z pravého kruhu pro vhazování, jejich pokus po ledě ale zamířil pouze do boční sítě.
42:40'
Kris Letang je zpět na ledě a Penguins se vrací ke své přesilové hře, do jejíhož konce zbývá více než 90 sekund.
40:40'
Přesilová hra Penguins se odkládá, protože Kris Letang dostal po faulu ve středním pásmu dvě minuty za podržení. Dvě minuty se bude hrát ve hře 4 na 4.
40:20'
Antoine Roussel fauloval v obranném pásmu a dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Penguins budou hrát v početní převaze čtyři minuty.
40:16'
Sidney Crosby si v levém kruhu najel na zpětnou přihrávku Dominika Simona, rychlou střelou ale mezi betony Jacoba Markströma nepřekonal.
40:01'
Sidney Crosby a před ním Phil Kessel se prosadili během prostřední části, a tak Penguins vstupují do závěrečné části utkání s dvoubrankovým vedením.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-22; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 45%-55%; Hity: 17-17; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 5:04.
Po druhé třetině už drží čisté konto pouze Casey DeSmith, Penguins se totiž během prostřední části dokázali dvakrát prosadit, když nejprve uspěl z dorážky Phil Kessel a krátce před druhou sirénou po krásné kolmé přihrávce Dominika Simona hostující kapitán Sidney Crosby. Skóre po druhé třetině v Rogers Areně. Vancouver Canucks 0 Pittsburgh Penguins 2.
40:00'
39:59'
Bo Horvat je zpět na ledě poté, co Jacob Markström zastavil střelu Penguins z pravého kruhu pro vhazování.
39:48'
Jake Guentzel na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jacob Markström puk úspěšně na přední tyči zachytil.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:40'
Brandon Sutter vyrazil na pravém křídle v oslabení do přečíslení dva na jednoho, které sám vyřešil střelou, jenž z pravého kruhu mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Casey DeSmith ji ale pravým ramenem vyrazil!
38:30'
Phil Kessel zpoza brány našel Sidneyho Crosbyho, jehož střela z mezikruží byla zablokována.
37:59'
Bo Horvat v obranném pásmu přidržel u hrazení Bryana Rusta a byl vyloučen na dvě minuty za držení.
37:32'
Hra byla přerušena a 148 sekund před koncem druhé třetiny dostává prostor reklamní přestávka. Pens vedou v Rogers Areně zásluhou Phila Kessela a Sidneyho Crosbyho 2:0.
36:34'
SIDNEY CROSBY si mezi dvěma protihráči najel v mezikruží na kolmou přihrávku Dominika Simona z pravého křídla a po rychlém převzetí puku bekhendem z úhlu zamířil u pravé tyče do prázdné brány! Pens sice v oslabení neskórovali, krátce na to ale udeřili podruhé při hře pět na pět. Asistence: Dominik Simon a Jake Guentzel.
35:45'
Jevgenij Makin je zpět na ledě a hokejisté Pittsburghu přečkali úspěšně i třetí přesilovou hru Vancouveru.
34:53'
Bryan Rust se na ose ledové plochy řítil sám na bránu, Jacob Markström ho ale fantasticky vychytal a jeho následná dorážka z ostrého úhlu skončila na boční síti!
34:22'
Carl Hagelin z pravé strany obranného pásma úspěšně vyhodil puk a Jacob Markström proti němu vyjel ze své brány, aby spoluhráčům pomohl rozehrát.
33:45'
Jevgenij Malkin v pravém kruhu útočného pásma bojoval o puk, jenže ho ztratil a poté podrazil Brendana Leipsica. Třetí přesilová hra domácího Vancouveru.
33:30'
Bo Horvat na levém křídle vystřelil v rychlosti z bodu levého kruhu a Casey DeSmith na přední tyči podržel puk v náručí.
32:51'
Patric Hörnqvist dobře napadal rozehrávku Canucks a příliš nechybělo k tomu, aby se řítil sám na bránu poté, co jeden z domácích obránců podklouzl.
32:29'
Brandon Sutter dělal všechno možné, aby puk v útočném pásmu udržel, když přesně přihrál vpádu doleva a poté již na bruslích doprava, kde Erik Gudbranson vypálil před vrcholem pravého kruhu pro vhazování a sražena střela skončila pod lapačkou Caseyho DeSmitha.
31:41'
Jacob Markström vyjel ze své brány, aby z pravého kruhu rozehrál o hrazení za ní. Dvojice hráčů Penguins na puk nedosáhla, a tak se mu to podařilo.
31:34'
Pittsburgh nedokázal přesně rozehrát od obranné modré čáry a puk zamířil na zakázané uvolnění. Jediným úspěšným střelcem zůstává Phil Kessel.
31:14'
Jacob Markström vyrazil střelu Penguins z pravého křídla a poté si připsal ještě jeden zákrok, když zastavil střelu Carla Hagelina, který vystřelil na levé straně od hrazení.
30:42'
Dominik Simon nevyužil své obrovské rychlosti ke skórování a na opačné straně si se střelou Canucks z pravého kruh poradil Casey DeSmith. Komerční přestávka.
28:46'
Tyler Motte na pravém křídle z ostrého úhlu bekhendem nahodil nebezpečně před bránu a na přední tyči se snažil prosadit několikrát Tim Schaller, jenže se k dorážce nedostal a Casey DeSmith puk zmrazil pod lapačkou.
28:32'
Canucks se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění, po kterém se hra vrátila zpět před Jacoba Markströma.
28:09'
Nikolaj Goldobin se ocitl v blízkosti pravé tyče v šanci, jenže Casey DeSmith jeho pokus zastavil.
27:55'
Alex Biega na pravém křídle nabral rychlost a z úhlu napřáhl k střele zápěstím, která po ledě od hrazení zamířila za bránu Caseyho DeSmitha.
26:54'
Jake Guentzel na levém křídle rychle vypálil z ostrého úhlu, jeho střela ale skončila na boční síti domácí brány.
26:31'
Poslední okamžiky utkání byly hodně vzrušující a po krátké reklamní přestávce se vracíme zpět.
26:22'
Riley Sheahan si vybruslil na vrchol pravého kruhu pro vhazování a krásnou střelou zápěstím orazítkoval horní tyč brány Jacoba Markströma!
25:50'
Jevgenij Malkin zpětnou přihrávkou zpoza brány oslovil Olliho Määttu, který na pravém křídle vypálil od modré čáry mimo, a po odrazu puku od hrazení za bránou se na vzdálenější levé tyči z dorážky prosadil golfovým úderem těsně nad ledem PHIL KESSEL! Penguins otevřeli skóre dnešního utkání a vedou v Rogers Areně 1:0. Asistence: Olli Määttä a Jevgenij Malkin.
25:16'
Jamie Oleksiak v pravém rohu útočného pásma dokončil forčeking a tvrdým hitem narazil na hrazení Tylera Mottea. Hra byla přerušena.
25:00'
Hokejisté Penguins nahodili puk do útočného pásma a od ochranného skla se odrazil mimo ledovou plochu.
24:26'
Jake Virtanen se ocitl v mezikruží po krátké zpětné přihrávce ve velké šanci, jenže bránu Caseyho DeSmitha těsně přestřelil! Skóre se tedy nemění.
23:47'
Dominik Simon byl na ledě v momentě, kdy Pens na pravém křídle vystřelili od modré čáry a Jacob Markström levým betonem puk vyrazil do rohu ledové plochy.
23:39'
Penguins na levé straně vystřelili od hrazení a Jacob Markström puk na přední tyči podržel v náručí, přestože po střele hostů mířil určitě mimo bránu.
22:48'
Brock Boeser vystřelil z vrcholu levého kruhu a Casey DeSmith na přední tyči dobře vyrazil puk vyrážečkou.
22:12'
Antoine Roussel je zpět na ledě a také Canucks úspěšně přečkali první oslabení v dnešním zápase.
22:04'
Sidney Crosby vystřelil z bodu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus těsně minul bližší levý horní roh brány.
21:28'
Kris Letang v přesilové hře vyhodil puk na zakázané uvolnění a hosté určitě prožívají určitou frustraci.
20:12'
Antoine Roussel v rohu obranného pásma po odpískání chytl kolem krku zezadu Sidneyho Crosbyho a svalil ho k ledu. Následovaly dvě minuty za nesportovní chování.
20:12'
V Rogers Areně začala prostřední část utkání a po pouhých 12 sekundách se bude vylučovat.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-8; Zablokované střely: 1-3; Vhazování: 45%-55%; Hity: 13-11; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně v 4:04.
Casey DeSmith během první třetiny předvedl několik solidních zákroků, stejně jako na opačné straně Jacob Markström, který předvedl i jeden spektakulární zákrok, když vleže levou bruslí vychytal Jevgenije Malkina. Oba týmy v první části orazítkovali jednou tyč, která na straně Penguins přišla po pouhých 73 sekundách z první střely. Skóre po první třetině. Vancouver Canucks 0 Pittsburgh Penguins 0.
20:00'
19:36'
Vancouver vyhodil puk na zakázané uvolnění a Penguins budou mít ještě šanci skórovat v první třetině.
19:16'
Penguins na pravém křídle nemohli pokračovat v útoku, jelikož se ocitli v postavení mimo hru. Hra přerušena.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:50'
Bryan Rust na pravém křídle nabral velkou rychlost a střelou z úhlu ztroskotal na vyrážečce Jacoba Markströma, který vzápětí ukryl puk v lapačce po střele Penguins z levého křídla, jenž přišla od hrazení.
18:11'
Jake Virtanen vyvážel puk z obranného pásma a krátce za modrou čárou ho parádním bodyčekem sestřelil obránce Jack Johnson.
18:04'
Jevgenij Malkin na levém křídle napřáhl k táhlé střele, kterou Jacob Markström vkleče snadno zmrazil.
17:50'
Nikolaj Goldobin si najel v levém kruhu na krátkou diagonální přihrávku z mezikruží, jeho následná střela ale skončila v lapačce Caseyho DeSmitha.
17:41'
Brock Boeser na pravém křídle vypálil od modré čáry a Casey DeSmith na přední tyči našel puk v lapačce.
16:26'
Tentokrát byl Phil Kessel určitě hráčem, který střelou z vrcholu mezikruží minul vzdálenější pravou tyč.
16:05'
Phil Kessel nebo Jevgenij Malkin se ocitl v meizkruží ve velké šanci, jenže Jacob Markström puk hrudí vyrazil.
15:34'
Elias Pettersson se na vzdálenější pravé tyči ocitl po parádní diagonální přihrávce Michaela Del Zotta v obrovské šanci, jenže Casey DeSmith ho dokázal vleže fantasticky vychytat a puk vyrazit!
15:04'
Penguins sice vyhráli vhazování na levé straně obranného pásma, jenže ho přímo z buly vyhodili podél střídaček na zakázané uvolnění, přestože puk neměl velkou rychlost.
14:55'
Casey DeSmith ukryl střelu Canucks z pravého kruhu v lapačce a následuje druhá reklamní přestávka. V Rogers Areně i přes řadu šancí zatím na gól čekáme.
13:48'
Penguins vystřelili z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Jacob Markström po snadném zákroku puk podržel.
13:33'
Jevgenij Malkin si z levého křídla krásně vybruslil před bránu, naznačil střelu a bekhendem se puk snažil poslat do odkryté sítě, jenže Jacob Markström předvedl spektakulární zákrok, když vleže levou bruslí puk vykopl! Neuvěřitelné!
12:52'
Brendan Leipsic vystřelil z pravého kruhu pro vhazování krátce poté, co se Jamie Oleksiak vrátil na led a Casey DeSmith puk podržel, aby přerušil hru.
12:46'
Jake Virtanen na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Casey DeSmith na přední tyči puk vyrazil pravým ramenem.
11:50'
Canucks se v rychlém sledu dostali ke třem střelám, z nichž první a druhou z kruhů pro vhazování Casey DeSmith vyrazil, zatímco třetí z mezikruží minula pravý horní roh brány, respektive se od horní tyče odrazila mimo!
11:37'
Derrick Pouliot napřáhl na ose ledové plochy od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou Casey DeSmith vkleče zastavil v náručí a přerušil hru.
11:06'
Na ledě opět nechybí Elias Pettersson, jenže Canucks se po nahození od střídaček nepodařilo udržet pásmo.
10:48'
Michael Del Zotto byl v levém kruhu útočného pásma faulován v souboji dvou obránců Jamiem Oleksiakem, který vyfasoval dvě minuty za držení. Penguins jdou znovu do čtyř a po krátké reklamní přestávce budou čelit druhé přesilové hře Canucks.
10:02'
Svěřenci Mikea Sullivana se zatím dostali pouze k jedné střele na bránu, jenže hned první skončila na tyči, kterou po 73 sekundách orazítkoval Carl Hagelin.
09:34'
Penguins nahodili puk od modré čáry směrem na bránu domácího týmu a Jacob Markström ho lapil do lapačky.
08:55'
Canucks vystřelili na vrcholu mezikruží a jejich pokus minul levý horní roh brány Caseyho DeSmitha.
08:33'
Nahození Canucks skončilo v ochranné síti a po hodně dlouhé pasáži hry bez přerušení následuje první krátká komerční přestávka, za okamžik pokračujeme.
07:52'
Tyler Motte vystřelil z bodu levého kruhu pro vhazování a Casey DeSmith hrudí vyrazil puk pouze před sebe, nicméně, Canucks se vzápětí k dorážce nedostali.
07:27'
Hra je velice rychlá a oba týmy se marně snaží dostat do šance. Delší dobu už se nepřerušovalo.
06:47'
Canucks velice dobře bruslí a navíc napadají rozehrávku Penguins, čímž hostům výrazně znepříjemňují život a nepouští je vůbec k ničemu. Hosté to mají dnes těžké.
05:25'
Michael Del Zotto na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela nad ledem minula bližší levou tyč brány Caseyho DeSmitha.
03:44'
Trest Caseyho DeSmitha vypršel a Penguins úspěšně přečkali první oslabení. Canucks se dostali ke dvěma střelám, z nichž jedna přišla z levého a druhá pravého křídla.
03:43'
Elias Pettersson na levém křídle neudržel puk a Penguins se podařilo vyhodit. Blíží se konec vyloučení.
02:40'
Nikolaj Goldobin rychlou střelou z bodu levého kruhu pro vhazování mířil do bližšího levého horního rohu brány, Casey DeSmith ale pravým ramenem puk vyrazil do ochranné sítě.
01:44'
Casey DeSmith sice holí výborně vypíchl puk Eliasovi Petterssonovi, jenže ho fauloval a dostal dvě minuty za podražení. Vancouver si zahraje první přesilovou hru. Trest odpyká útočník Jake Guentzel.
01:44'
Elias Pettersson ve středním pásmu parádně vystihl přihrávku Penguins a okamžitě nabral velkou rychlost, po které se v blízkosti levé tyče snažil zamíchat s pukem a zasunout ho do brány, Casey DeSmith proti němu ale rychle vyjel a holí mu puk vypíchl! Ovšem s faulem.
01:13'
Jevgenij Malkin pěknou zadovkou našel Carla Hagelina, který na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím a orazítkoval vzdálenější pravou tyč!
00:28'
Canucks dobře vystřelili od modré čáry a Casey DeSmith jejich pokus mířící pod horní tyč vyrazil vyrážečkou.
00:01'
Sidney Crosby se postavil na úvodní vhazování proti Brandonovi Sutterovi. Úspěšnější byl kapitán Pittsburghu. Utkání v Rogers Areně bylo zahájeno.
00:01'
Canucks první a zároveň poslední vzájemný zápas v letošní sezóně NHL proti Penguins vyhráli. Co dnes?
Rogers Arenou se po minutě ticha rozlehla americká hymna, po které bude následovat kanadská a poté už samotné úvodní vhazování dnešního zápasu.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – D. Pouliot, Stecher, B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto (A), Biega – Goldobin, Pettersson, Boeser – Leipsic, Horvat (A), Eriksson – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Schaller, M. Granlund, Motte. Hlavní trenér: Travis Green.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Letang (A), J. Johnson, Ruhwedel, Määttä, Oleksiak – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Sheahan, Cullen, Hörnqvist – Simon, D. Grant, Sprong. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Ian Walsh, Kyle Rehman. Čároví: Steve Barton, Travis Gawryletz.
Předpokládané úvodní sestavy:

Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Oleksiak, J. Johnson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Sheahan, Cullen, Hörnqvist – Simon, D. Grant, Sprong. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh zakončí ve Vancouveru svůj čtyřzápasový trip po Kanadě a bude se snažit navázat na drtivé vítězství proti Calgary, na jehož ledě Penguins vyhráli vysoko 9:1. Na vysoké a absolutně jednoznačné výhře Pittsburghu se podílelo minimálně jedním bodem patnáct hráčů, z nichž Patric Hörnqvist vstřelil dva góly a Phil Kessel hattrick, který zkompletoval ve druhé třetině utkání s Flames v rozmezí 8 minut a 2 sekund.
VANCOUVER CANUCKS

Elias Pettersson a Brock Pettersson se vrací do sestavy Vancouveru po zranění. Devatenáctiletý nováček Elias Petterson během letošní sezóny zaznamenal během pěti zápasů osm kanadských bodů a je druhým nejproduktivnějším hráčem Canucks, který vynechal kvůli zranění posledních šest zápasů. Brock Boeser zaznamenal šest bodů za dva góly a čtyři asistence během devíti utkání, přičemž poslední dvě vynechal kvůli tříslům. Prosadí se jeden z nich proti Penguins?
Pittsburgh naposledy prohrál doma s Vancouverem a právě na jeho ledě zakončí svůj čtyřzápasový trip po Kanadě, během kterého Penguins vyhráli v Torontu, Edmontonu a naposledy Calgary a v Rogers Areně budou usilovat o čtvrté vítězství v řadě. Canucks v období mezi 12.-17. říjnem vyhráli tři zápasy v řadě, od té doby ovšem mají výsledky jako na houpačce, když po výhře následuje prohra a naopak. Oba týmy se v letošní sezóně NHL střetnou podruhé. Který vyhraje?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.