NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Winnipeg - 20. listopadu 2018   04:00

Vancouver
Vancouver
08:09' Pettersson (B. Hutton, Goldobin) • 31:21' Motte (Horvat) • 36:08' Goldobin
3:6
(1:3, 2:1, 0:2)
Winnipeg
Winnipeg
01:13' Little   • 14:00' Scheifele  (Ehlers, Trouba) • 14:39' Connor  (Scheifele, Byfuglien) • 30:04' Laine  (Connor) • 54:11' Laine  (Little, Connor) • 58:08' Laine  (Connor)

Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Střely na branku v zápase

Vancouver Canucks:25

Winnipeg Jets: 49
Viděli jsme zápas plný branek, šancí a pohledných hokejových akcí. A dokonce i jednu bitku, utkání mezi Vancouverem a Winnipegem tak nechybělo nic. Domácí dlouho živili naděje na body, když se dotáhli na jednogólový rozdíl. Jenže ve třetí třetině už skórovat nedokázali a Jets si nakonec z Rogers Areny vezou výhru 6:3. Útočník Patrik Laine zaznamenal svůj další hattrick a Kyle Connor posbíral za celé utkání čtyři kanadské body. Zkrátka, Stíhačky mohou být spokojeny. Canucks naopak ne, jejich série proher pokračuje. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.
59:45'
Del Zotto se ještě dostal do útočného pásma a vystřelil. Connor Hellebuyck raději přerušil a zařídil tak nejspíš poslední vhazování celého zápasu.
59:06'
Poslední minuta základní hrací doby a celého zápasu je tu. Je zřetelné, že už se ani jedna strana nikam netlačí.
58:45'
Přestože Winnipeg těsně před koncem vede o tři zásahy, ještě se i tak snaží tvořit šance. Například Myers prověřil Markströmovu pozornost z ostrého úhlu.
58:08'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Teď už je ale definitivně rozhodnuto. Hostující útočník PATRIK LAINE prožívá další úspěšný večer a střílí svůj šestý hattrick kariéry. Měl poměrně snadnou pozici, protože od modré útočné čáry už ho nikdo nehlídal a mohl mířit, kam jen chtěl. Zbytek duelu už se nejspíš bude jen dohrávat. Asistence: Kyle Connor.
57:47'
Puk skončil sražený za mantinelem. Naděje domácích ještě stále žijí, aspoň v teoretické rovině.
57:20'
Wheeler střílel do prázdné branky, ale jeden z domácích hokejistů mu zabránil hokejkou strčenou do brankoviště. Velké štěstí pro Canucks.
57:06'
Hellebuyck si okamžitě připsal složitý zákrok na brankové čáře. Situaci však zvládl a udržel klid před svým zařízením.
56:58'
Je to tu. Jacob Markström odjel na střídačku a domácí zkoušejí hru se šesti muži v poli. Uvidíme, zda jim tento risk přinese ovoce.
56:33'
Je tu poslední krátká přestávka, po ní budeme sledovat rozuzlení celého střetnutí.
56:32'
Kyle Connor mohl přidat další bod v zápase. Na brankovišti usiloval o doklepnutí kotouče do sítě, na poslední chvíli jej švédský brankář zastavil. Už mohlo být rozhodnuto.
56:03'
Kosatky vyhodily na zakázané uvolnění a budou muset zpátky před své zařízení. Možná to nebude dlouho trvat a domácí odvolají brankáře.
55:26'
Vancouver se nevzdává, ale jeho šance se začínají tenčit. Už jen proto, že přišel o svůj nedávný tlak na branku.
54:11'
Dlouho si Jets žádnou šanci nevytvořili, ale jakmile se jim naskytla příležitost, hned toho využili. Kyle Connor je dnes v neskutečné pohodě, nyní vymyslel příležitost pro PATRIKA LAINEHO. Ten totiž dostal od svého spoluhráče luxusní pas mezi kruhy na zakončení z první. Finský forvard se opřel do kotouče a bez potíží prostřelil Markströma. Dal tak svou druhou branku utkání a navýšil náskok Jets. Asistence: Bryan Little, Kyle Connor.
53:50'
Po delší době se do útočného pásma dostaly Stíhačky. Nicméně bez větší snahy skórovat, spíše udržet puk co nejdále od své klece.
53:20'
Ještě to střelou přes skupinku těl před brankou zkoušel Tanev. Jenže marně, trefil pouze hráče před sebou a bylo po šanci.
52:49'
Také Gagner se aktivně připojil k obléhání hostující klece. Zdá se ale, že s přibývajícím časem je Connor Hellebuyck stále víc a víc sebejistý.
52:28'
Bo Horvat a jeho klička na levém kruhu, kterou oklamal obranu Jets. Ale žádná lepší střela z toho nakonec nebyla.
51:52'
Gagner vytečoval puk do ochranné sítě, nebo někam mezi diváky. Vhazovat se nejspíš bude ve středním pásmu.
51:37'
Roussela zase na druhé straně zastavil připravený Myers. Už se Jets soustředí hlavně na to, aby nechybovali směrem dozadu.
51:05'
Také Patrik Laine se pokusil o sebevědomý průnik. Jenže nedokončil ho, na modré čáře ho zastavil jeden z domácích obránců.
50:37'
Kyle Connor z levé strany jen jednoduše nahodil puk. Ale stačilo to k tomu, aby zařídil buly v útočném pásmu. To je teď přesně to, co hosté potřebují.
50:22'
Je tu komerční přestávka, za pár okamžiků ale budeme pokračovat.
50:21'
Winnipeg se za každou cenu nikam nežene. Pokud to jde, vymetá kotouče ze středního pásma na území soupeře.
49:50'
Vancouveru samozřejmě čas hodně rychle běží, ještě je ale pořád dostatečný na vyrovnání. Je jasné, že Canucks budou muset začít více a více riskovat.
49:11'
Jake Virtanen se dostal sám před Hellebuycka, ale beton soupeřova brankáře nepřekonal.
48:45'
Domácí jsou v plném počtu, zvládli důležité oslabení. I v pěti proti pěti se ale ještě museli pár okamžiků bránit.
48:05'
A nyní se hosté o útočné pásmo připravili sami. Už z trestu Petterssona moc nezbývá.
47:36'
Dvojice hráčů Jets tlačila puk na brankoviště vší silou do sítě, ale na Markströma si nepřišla. Potom už Kosatky poprvé v tomto oslabení vyhodily.
47:20'
Laine se napřáhl z levého kruhu, ale někdo v modrém dresu přizvedl puk do ochranné sítě. Bude se tak znovu vhazovat v obranném pásmu domácích.
46:58'
Winnipeg zatím motá soupeře po mantinelu, ale se střeleckým pokusem čeká až na vhodný okamžik.
46:44'
Winnipeg Jets si po komerční přestávce zahrají přesilovou hru. Do boxu totiž ke svému zklamání odjíždí mladík Elias Pettersson. Musí jít pykat za sekání do Ehlerse.
46:30'
Scheifele počkal, že mu do útočného pásma dojedou spoluhráči. Jenže než dojeli, útočník Jets o kotouč přišel a bylo po šanci.
45:53'
Roslovic zachránil situaci pro svůj tým, sebrali šanci na skórování Gauncemu. Opět moc nechybělo a mohlo být skóre na kostce vyrovnané.
45:37'
Fanoušci v hale se baví mexickou vlnou, přestože jejich tým zatím prohrává. Hodně pěkná atmosféra v Rogers Areně.
45:06'
Na druhé straně Myersovo nahození, i tohle Markström raději schoval do rukavice. Je vidět, že ani jedna strana nechce nic riskovat.
44:53'
Jets potřebovali vystřídat, jenže vyhodili na icing. Copp uspěchal vyhození přes všechny čáry, teď se Winnipeg musí tím pádem vrátit před svého maskovaného muže.
44:22'
Pettersson zavezl kotouč do útočného pásma. Tam ale nikdo v modrém dresu nečekal na jeho nahrávku, takže akce Kosatek tímto skončila.
43:53'
Vhazovat se tentokrát bude u klece Jacoba Markströma, protože některý z hokejistů Canucks vytečoval puk mimo kluziště.
43:50'
Nejdříve vypálil Wheeler, hned po něm Trouba. Obě zakončení šla ale do bránících hokejistů.
43:28'
Rozhodčí přerušili hru pro ofsajd, i když se to Vancouveru moc nelíbí. Každopádně se chystá vhazování ve středním pásmu.
43:15'
Také Bo Horvat zkoušel překonat gólmana Jets, jenže ani on na něj u tyče nestačil. Oba brankáři mají na začátku třetí periody hodně práce.
42:40'
Connor Hellebuyck se musel natahovat betonem k levé tyči, protože tam kotouč nebezpečně dorážel Gaudette. Ten ale zatím svou první branku kariéry nedal.
42:10'
Začíná se jevit obrázek z první třetiny. A to takový, že jsou častěji na kotouči hráči Winnipegu, kteří si také tvoří více šancí.
41:43'
Švédský gólman ve službách Kosatek si musel připsat další zásah, navíc pro jistotu přerušil hru. Budě se vhazovat před jeho zraky.
41:34'
Motte měl co dělat, aby pohlídal kotouč před dotírající dvojicí útočníků Jets. Nakonec to ale zvládl.
41:07'
Jake Virtanen a jeho střela po úniku na pravé straně. Hellebuyck ale tento pokus v pohodě vyrazil před sebe.
40:35'
Byfuglien pozorně vrátil puk na dalšího obránce Jets, než aby riskoval výpad dopředu. Je jasné, že nyní si obě strany musí dávat větší pozor na zadní vrátka.
40:10'
Sotva začalo třetí dějství, Markström si zahrál s kotoučem. Tentokrát ho přihrál přesně na svého spoluhráče k mantinelu.
40:01'
Za chvíli začne třetí dějství zápasu. Podaří se Canucks vyrovnat, nebo si Winnipeg dojde pro výhru v základní hrací době?
Střely na branku po dvou třetinách

Vancouver Canucks: 16

Winnipeg Jets: 33
Nadále platí, že sledujeme na branky hodně bohatý zápas. Ve druhé části padly další tři góly. Winnipeg vedl už o tři branky, ale Canucks nic nezabalili a snížili na rozdíl jediného zásahu. Nejspíš nás tak čeká hodně napínavé poslední dějství. Určitě nikam neodcházejte.
40:00'
39:41'
Ještě to pravé straně zkusil Myers, ale další branku už asi v tomto dějství neuvidíme.
39:24'
Běží poslední minuta druhé třetiny, na kotouč zatím Winnipeg.
38:55'
Hosté jsou kompletní, inkasovaní čtvrtého gólů zatím nepřipustili. Ale ještě si i při hře v pěti proti pěti musí dávat pozor na zadní vrátka.
38:35'
Další vyhození přes všechny čáry až k brance Markströma, tohle už pro celek z Manitoby vypadá dobře.
38:10'
Polovina domácí přesilovky je pryč a zatím nemusel brankář Jets zasahovat. Teď Winnipeg dobře brání modrou čáru.
37:32'
Kotouč skončil vytečovaný mimo kluziště, bude se znovu vhazovat.
36:44'
Vancouver si navíc na závěr druhé části zahraje přesilovku. Jacob Trouba dostal od arbitra dvě minuty za držení, takže domácí mají ideální možnost vyrovnat.
36:08'
Vancouver právě vstřelil branku!
Dnes to vypadá na přestřelku jako hrom. Obrana Winnipegu pochybila při rozehrávce zpoza branky a přenechala kotouč domácím hokejistům. A to byla chyba. Šikula NIKOLAJ GOLDOBIN se totiž následně dostal sám před branku a ukázkově vymíchal Hellebuycka. Zakončil k pravé tyči a snížil na rozdíl jediného zásahu. To bude ještě hodně zajímavý duel. Bez asistence.
35:41'
Morrow udělal hodně dobrou obrannou práci u zadního mantinelu, kde obral o kotouč hned dva soupeře. Pak se mu okamžitě podařilo vyhodit.
34:58'
Po Laineho střele gólman domácích přerušuje hru. Pokračovat budeme hned poté, co skončí reklamní přestávka.
34:40'
Hraje se nyní hodně ve středním pásmu. Ale nadále platí, že se ani jedna strana nebojí vyrazit dopředu.
33:38'
Ehlers zkusil vyslat po vhazování dva spoluhráče do úniku. Tentokrát si ale obrana Kosatek dávala moc dobrý pozor.
33:20'
Eriksson měl na hokejce třetí branku Canucks, ale střelou z první orazítkoval jen zadní mantinel za brankou.
32:35'
Už hrají Canucks v plném počtu, ale také Markström ještě musel řešit velké potíže v brankovišti.
31:21'
Domácí jsou zpátky ve hře o body z tohoto zápasu. Hráli sice oslabení, ale to jim nezabránilo ve skórování. Winnipeg totiž chyboval na vlastní polovině kluziště a pustil do samostatného úniku TYLERA MOTTEHO. Ten se nemýlil a prostřelil překvapeného Connora Hellebuycka. Máme tedy na světě znovu jen dvoubrankový rozdíl. Asistence: Bo Horvat.
31:00'
Connor poslal další střelu na branku, ale Markström si s ní v pohodě poradil.
30:06'
Roussel k tomu ještě dostává další dvě minuty zasekání. Takže z toho je přesilovka Jets.
30:06'
Hned po buly ve středovém kruhu se do sebe pustili Tanev a Roussel. Byla to poměrně krátká bitka, oba každopádně dostávají pětiminutové tresty za rvačku. Roussel ještě navíc desetiminutový osobní trest.
30:04'
Hodně smolná situace pro Vancouver. Elias Pettersson se při bránění srazil u branky se svým spoluhráčem, což bylo rozhodující pro celou následující situaci. Kyle Connor totiž potom mohl najít před brankou úplně volného PATRIKA LAINEHO, který trefou pod horní tyčku vstřelil čtvrtou hostující branku. Pettersson byl z celé situace hodně zklamaný, ale tady měl prostě smůlu. Canucks prohrávají už o tři zásahy. Asistence: Kyle Connor.
29:49'
Markström nic neriskoval a před dojíždějícími soupeři raději přikryl kotouč a přerušil hru. Bude se vhazovat před jeho zraky.
29:23'
Horvat servíroval kotouč mezi kruhy na jednoho ze spoluhráčů. Ten ale situaci dojel moc pozdě na to, aby mohl skórovat. Potom už Hellebuyck přerušil hru.
28:56'
Zatímco v první části padala jedna branka za druhou, najednou se nám stroj na góly zastavil. Ale oba celky stále hrají hodně otevřeně.
28:20'
Na druhé straně vypálil nebezpečně Bo Horvat, po něm to zkoušel i Roussel. Ale Connor Hellebuyck je dnes velmi dobře připraven na své zásahy.
27:50'
Perreault se hnal za kotoučem k zadnímu mantinelu, byl u něj jako první. Potom střílel z dálky Byfuglien, ale jen do betonů soupeřova brankáře.
27:29'
Winnipeg Jets se dostali do postavení mimo hru a rozhodčí přerušili. Pokračovat budeme hned po reklamní pauze.
27:10'
Pettersson je ještě stále na ledě a z posledních sil zavezl kotouč do útočné třetiny. Tam jen odevzdal kotouč soupeři.
26:35'
Pettersson a jeho sebevědomý průnik po pravé straně. Měl ale ještě spíše nahrávat, protože pak si na něj na modré čáře počkal bránící hráč soupeře.
26:04'
Přesilovka hostů se blíží ke svému konci a Jets v ní nic moc zajímavého nevymysleli. Vystřelili sice na branku, avšak nebyla to žádná tutovka.
25:20'
Teď už gólman Kosatek přerušil hru po zákroku lapačkou. Zatím Švéd svůj tým ve druhé třetiny drží nad vodou.
25:11'
Scheifeleho pokus z pravé strany Markström vyrazil betonem do rohu.
24:54'
Kosatky se poprvé v tomto oslabení osvobozují vyhozením přes všechny čáry, zatím nemají větší potíže.
24:28'
Laineho rána z první měla pořádnou razanci, ale už nebyl tolik přesná. Možná ji ještě někdo dokázal před brankou zblokovat.
24:04'
Troy Stecher zasáhl Roslovica holí do obličeje, takže si za tento zákrok musí jít sednout. Jsou tu tedy další komplikace pro Vancouver. Uvidíme, jak si s nimi poradí.
23:40'
Markström si připsal další zásah do statistik, i když spíše symbolický. Jets se rozhodně dnes nebojí střílet.
23:16'
Byfuglienovo nahození od modré čáry k ničemu nevedlo, protože trefilo jen hráče v modrém dresu. Jets se pak rychle museli vracet do obranného pásma.
22:41'
Zatím na vylouženou šanci v prostředním dějství čekáme. Ale vzhledem k aktivní hře obou týmů dopředu je to zřejmě jen otázkou času.
22:10'
Na druhé straně hrací plochy musel strážce domácí klece předvést zákrok ramenem. Stačil pohotově zareagovat na střelu soupeře z ostrého úhlu.
21:40'
Connor Hellebuyck si připsal zákrok lapačkou, ale nebylo to pro něj nic těžkého.
21:30'
Stíhačky jsou kompletní, toto oslabení ubránily a mohou se znovu soustředit na útok.
21:06'
O další vyhození se postaral Little. Tohle už nejspíš bude pro hostující tým dobré.
20:35'
Vancouver se snaží usadit v útočné třetině, ale zatím marně. Jets jsou při bránění pozorní a daří se jim vyhazovat kotouče přes všechny čáry.
20:16'
Sotva se rozběhla druhá část utkání, hned se hosté dostali do šance. Adam Lowry unikl v oslabení obraně soupeře a Markström jen tak tak kotouč zastavil.
20:01'
Zanedlouho začne druhá třetina utkání. Uvidíme i během ní další branky?
Střely na branku v první třetině

Vancouver Canucks: 7

Winnipeg Jets: 23
Máme za sebou hodně divokou první třetinu. Celkem v ní padly čtyři branky, třikrát z toho se radovali Winnipeg Jets. Oba týmy už stačily využít přesilovku a vypadá to, že dnes bychom mohli sledovat ještě zajímavý průběh střetnutí. Canucks budou na startu prostředního dějství pokračovat v přesilovce.
20:00'
19:27'
A také se ještě jednou v této části bude vylučovat. Blake Wheeler hned po vhazování hákoval soupeře, za tento prohřešek musí kapitán hostů pykat dvouminutovým trestem.
19:23'
Trouba nahodil z dálky, jeho pokus si ale Markström pohlídal. Ještě se jednou bude vhazovat v útočném pásmu Stíhaček.
19:05'
Už běží poslední minuta první třetiny. Oba týmy vypadají, že by ještě něco chtěly zkusit.
18:38'
Virtanen se z levé strany odhodlal ke střele zápěstím. Connor Hellebuyck si ale jeho pokus pohlídal lapačkou.
18:02'
Tak to bylo hodně těsné. Puk se po střele Bo Horvata svezl po brankové čáře, ale jen o kousíček ji nepřekročil. Teď stálo při Connoru Hellebuyckovi štěstí, ale i to k brankářskému řemeslu patří.
17:50'
Už se fanoušci Canucks radovali, ale puk těsně nepřešel za brankovou čáru. Tedy nejspíš, možná se ještě bude kontrolovat video.
17:27'
Morrow jen nahodil o zadní mantinel, se soupeři na zádech neměl kam spěchat.
17:00'
Vypadá to, že Winnipeg hraje v obrovské pohodě, už si daleko více věří i na vlastní polovině kluziště. Canucks potřebují přestávku, aby se mohli uklidnit.
16:10'
Navíc má Markström další práci, opět ho domácí obrana nechala na holičkách.
15:55'
Canucks se snaží ještě před koncem třetiny s výsledkem něco udělat, ale zatím marně.
14:39'
Podobně jako v případě Canucks, i hostům stačilo na využití přesilové hry jen pár vteřin. A byla to hodně pohledná trefa. Žádná kombinace ze strany na stranu, ale přímočará akce na branku. KYLE CONNOR se rozjel po levém mantinelu a ukázkově zakončil. Našel totiž místo na levým ramenem Jacoba Markströma. Kosatky rázem prohrávají o dvě trefy a začínají být ve velkých problémech. Asistence: Mark Scheifele, Dustin Byfuglien.
14:16'
Další komplikace pro domácí. Granlund je odeslán na trestnou lavici, protože hákoval soupeře. Canucks tak musejí podruhé do oslabení.
14:05'
Navíc je tu hned další šance Lowryho, který ujel obraně Canucks.
14:00'
Stačila jedna větší chyba domácích a Winnipeg má své vedení zpátky. Nikolaj Ehlers ujel po pravé straně obraně Canucks a vypálil na Markströma. Ten sice kotouč chytil, ale vypadl mu z náruče do brankoviště. A to byl problém, protože ne dorážku pohotově čekal útočník MARK SCHEIFELE, jenž puk doklepl do sítě a vsítil druhou branku Stíhaček. Zrovna ve chvíli, kdy se Canucks pomalu dostávali do zápasu. Asistence: Nikolaj Ehlers, Jacob Trouba.
13:40'
Morrissey je v první části střelecky aktivní, opět vypálil z dálky a z první. Ani v tomto případě ale jeho pokus netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
13:18'
Po delší době tu máme přerušenou hru. Někdo totiž vytečoval puk na střídačku Winnipehu, takže se bude muset znovu vhazovat ve středním pásmu.
12:40'
Pettersson uklidnil situaci ve středu kluziště a raději ještě posunul zpátky na obránce, aby neudělal zbytečnou chybu.
12:10'
Domácí vyhodili přes všechny čáry, ale kotouč ještě někdo tečoval, takže se nejedná o zakázané uvolnění.
11:34'
Granlundova střela z rychlé jízdy šla nad branku Hellebuycka, ten vůbec nemusel zasahovat. Navíc Kosatky se v útočné třetině dlouho neudržely.
10:57'
Je tu další pasáž, kdy se Vancouver téměř nemůže dostat z obranné třetiny. Až Tanev se asi po minutě hry postaral o vyhození aspoň do středního pásma.
10:16'
Ehlers se po vyhraném vhazování zkusil vytočit do zakončení zpoza branky. Netrefil ale mezírku pod betonem gólmana, na dorážku už pak nikdo nečekal.
10:07'
Markström měl co dělat, aby zkrotil nahození Scheifeleho, ale stačil na něj. Pokračovat budeme hned po skončení komerční přestávky.
09:36'
Del Zotto na poslední chvíli pokazil nahrávku v přečíslení dva na jednoho, jinak by se Canucks dostali do další skvělé možnosti. Ale nestalo se.
08:49'
Gól Vancouveru pomohl i po psychické stránce, najednou jsou hráči v modrém mnohem aktivnější.
08:09'
Zatímco Winnipeg svou přesilovku nezhodnotil, Vancouver ji využil docela rychle a srovnává stav výsledku na kostce. Domácí se s ničím nerozpakovali a po několika nahrávkách našli na pravém kruhu připraveného ke střele z první švédského mladíka ELIASE PETTERSSONA. Ten dává už svou dvanáctou branku v nováčkovské sezoně a nachází se v neskutečné pohodě. Opět potvrdil, jaký talent v něm vězí. Asistence: Ben Hutton, Nikolaj Goldobin.
07:50'
Huttonovou nahození od modré stačili bránící hráči Jets zblokovat a poslat k mantinelu. Canucks ale nadále zůstávají u kotouče.
07:17'
Početní výhodu si v úvodní části zahrají také Canucks. Dustin Byfuglien totiž dostává dvě minuty za sekání a bude sledovat, jak se jeho mužstvo brání ve čtyřech lidech.
07:08'
Obránce Stíhaček poslal zajímavé nahození od modré čáry, které ale nedokázal nikdo přesměrovat do sítě.
06:30'
Po komerční přestávce se znovu hraje, opět byli na puku hosté. Vancouver od první minuty prakticky nenavštívil útočné pásmo, má na čem pracovat.
06:16'
Domácí hokejisté jsou v plném počtu, první oslabení tedy zvládli bez inkasování.
05:54'
Fantastický zákrok lapačkou, který předvedl Jacob Markström. Mark Scheifele měl na hokejce druhou trefu hostů, ale švédský gólman si na něm teď pochutnal.
05:48'
Zajímavá střela Patrika Laine. Finský snajpr však trefil jen prvního hráče před sebou a bylo po šanci.
05:28'
Až nyní se osvobozují a mohou poslat na led čerstvé síly. To už se trest Gudbransona začíná rychle krátit.
04:54'
Také Morrissey to zkusil od modré čáry, ale přestřelil horní tyčku. Kosatkám se nedaří zatím vyhodit ani do středního pásma.
04:26'
Little hledal Ehlerse na pravém kruhu, jenže druhý jmenovaný nedokázal nabrat nabrat kotouč na hokejku přesně z první.
03:55'
Menší tresty za podrážení od rozhodčího dostává domácí Erik Gudbranson, který bude doufat, že jeho spoluhráči během oslabení neinkasují. Uvidíme, co Winnipeg ukáže v přesilovce.
03:50'
Jets mají ponechanou výhodu a zahrají si přesilovku.
03:20'
Wheeler si v útočném pásmu šikovně vyměnil puk s Ehlersem, ale nic vážného z toho nebylo. Pak sice vypálil Scheifele, trefil jen gólmanův beton.
02:52'
Hra zůstane před zařízením Canucks, vyhodili totiž na zakázané uvolnění.
02:36'
Perrault se nebezpečně dral do brankoviště, na poslední chvíli ho Markström zastavil u tyče a přerušil hru. Následuje nové buly.
02:24'
Hra se po vstřelené brance hostů malinko uklidnila a obě strany si dávají větší pozor na zadní vrátka.
01:13'
Domácí sice rychle a útočně začali, jenže není jim to nic platné. Už ve druhé minutě totiž inkasují, a to po chybě svého brankáře. Jacob Markström chtěl spoluhráčům pomoci a vyjel rozehrávat daleko z klece. Jenže byl nepozorný a našel jen volnou hokejku jednoho ze soupeřů. Byl jím BRYAN LITTLE, který neměl problém poslat kotouč do odkrytého zařízení a otevřít skóre utkání. Moc dlouho nám bezbrankový stav nevydržel. Bez asistence.
00:26'
Obrana Winnipegu si ale s výpadem Canucks poradila a hned sama zaútočila. Střela od jednoho z obránců ale cestu k brance nenašla.
00:08'
Jako první se kotouče na vhazování zmocnili domácí hokejisté, hned vyrazili zkusit štěstí dopředu.
00:01'
Už si jen poslechneme kanadskou hymnu a budeme moci začít.
Hokejisté už postupně přicházejí na ledovou plochu.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – D. Pouliot, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto, Stecher – Schaller, Horvat, M. Granlund – Goldobin, Pettersson, Eriksson – Roussel, Gaudette, Virtanen – Leipsic, B. Gaunce, Motte.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien, Morrow, T. Myers – Ehlers, Scheifele, Wheeler – Connor, Little, Laine – Copp, Lowry, B. Tanev – Petan, Roslovic, Perreault.

Rozhodčí: McIsaac, Pochmara – Cameron, Gawryletz.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Postaví se proti sobě dva kanadské týmy. Výsledkově trápící se Vancouver Canucks vyzvou Winnipeg Jets.

Ani v jednom z týmů nenastupuje žádný český ani slovenský hokejista.
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly 19. října. Winnipeg Jets doma porazili Vancouver Canucks jasně 4:1.
VANCOUVER CANUCKS

Budeme-li mluvit o největších překvapeních v dosavadním průběhu ročníku, pak určitě nesmíme zapomenout na Vancouver. Tenhle tým měl po odchodu bratří Sedinů pokračovat v přestavbě a potácet se na spodních příčkách Pacifické divize. Ale všechno je jinak. Canucks jsou nyní jen bod od druhé divizní příčky a prohání i ty největší favority. Ptáte se, jak je to možné? Odpověď zní jednoduše: mladíci se činí. Švédský supertalent Elias Pettersson (11+7) vede kanadské bodování Kosatek a je také nejlepším střelcem svého týmu.

Velmi podobně si vede další klubová naděje Bo Horvat (10+8). Když připočteme příspěvky Louie Erikssona (4+8) a Brocka Boesera (4+7), není se čemu divit, že je zatím Vancouver tak vysoko. Všechno ale není tak růžové. Aktuálně se Canucks nachází ve výsledkové krizi. Prohráli už pětkrát v řadě, naposledy 2:3 s Montrealem. Napraví neduhy proti Winnipegu?
WINNIPEG JETS

Vypadá to, že Jets se postupně rozjíždí k lepším a lepším výkonům i výsledkům. Samotný úvod sezony je nezastihl v takové pohodě, ale nyní už se tahají o přední příčky Centrální divize. Jejich dobré rozpoložení potvrzuje forma předchozích odehraných utkání. Stíhačky za sebou mají čtyřzápasovou sérii na svém kluzišti, ze které vytěžili tři výhry. Postupně si vyšláply na Colorado Avalanche (5:2), New Jersey Devils (5:2) a Washington Capitals (3:1). Nestačily až na Buffalo, kterému podlehly těsně 1:2 po samostatných nájezdech. Teď bude pro Winnipeg klíčové, jak zvládnou následující čtyři partie na venkovních kluzištích.

Kanadské bodování Jets zatím vede jejich kapitán Blake Wheeler (3+21), který je také nejlepším nahrávačem týmu z Manitoby. Daří se také nejlepšímu střelci Marku Scheifelemu (10+10) a Kyleu Connorovi (9+7). Postupně se probouzí také finský střelec Patrik Laine (8+3).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.