NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Chicago - 22. listopadu 2018   01:05

Washington
Washington
00:54' T. Wilson (Ovečkin, Bäckström) • 06:36' Burakovsky (J. Vrána, Niskanen) • 29:28' Kempný (J. Vrána) • 47:12' Smith-Pelly (Boyd, Carlson)
4:2
(2:0, 1:1, 1:1)
Chicago
Chicago
31:37' Saad  (J. Toews, Keith) • 45:23' E. Gustafsson  (Anisimov, Schmaltz)

David Kämpf (CHI): 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 15:12
Je dobojováno, obhájce titulu započal svou domácí šňůru vítězstvím 4:2 nad Chicagem. Domácí položili základní stavební kámen k vítězství už na samotném začátku utkání – po necelých sedmi minutách hry Caps vedli 2:0 díky trefám Wilsona a Burakovskyho. Po trefě Kempného to bylo už 3:0 pro Washington, načež se sice hostům podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, definitivní pojistku domácího týmu ale poté přidal Smith-Pelly.
59:11'
Alexandr Ovečkin byl u vyhozeného kotouč jako první, zakázané uvolnění se tak nepíská. To už běží poslední minuta třetí třetiny.
58:38'
Seabrookova rána od modré byla zblokována, Saadova dorážka z mezikruží jakbysmet.
57:49'
John Carlson se pokusil poslat kotouč do odkryté chicagské svatyně a černá pryž jen těsně minula pravou tyč!
57:21'
Braden Holtby znovu přerušil hru, načež Corey Crawford odjel na střídačku – Chicago to zkusí v šesti!
56:49'
Brent Seabrook ujel po pravém křídle a následnou střelu zkušeného obránce z ostrého úhlu Holtby jen vyrazil, načež kotouč neposedně poskakoval po brankovišti, sudí ale předčasně přerušili hru.
56:33'
Svěřenci Jeremyho Collitona ve třetí třetině vedou na střely 10:6, stále se jim ale nedaří vytvořit si souvislý tlak a zdramatizovat vývoj zápasu.
55:41'
Crawford teď jistě polapil střelu Andrého Burakovskyho z levého kruhu a okamžitě založil další protiútok Blackhawks.
54:48'
Patrick Kane to vzal na sebe z vrcholu kruhů, jeho střela ale postrádala razanci a navíc byla zblokována.
53:57'
Na konci rychlé protiakce Capitals stál Brett Connolly, jehož střela z mezikruží ale byla ztečována do ochranné sítě.
53:32'
Alexandr Ovečkin ve středním pásmu zboural Toewse, za což si vysloužil bujarý potlesk zaplněných tribun.
53:09'
Z opačné strany to teď zkoušel Jokiharju. Ránu finského beka domácí brankář pouze vyrazil, žádný z hráčů Chicaga se však k dorážce nedostal.
52:50'
Erik Gustafsson to ihned po buly zkusil od modré, Holtby měl ale dobrý výhled a bez potíží jeho střelu polapil.
51:36'
Svěřenci Todda Reirdena už se nikam neženou, domácí nyní opět jen nahodili kotouč do soupeřovy třetiny a odjeli vystřídat.
50:44'
Nepovedená rozehrávka Capitals skončila na zakázaném uvolnění, po delší době se tak bude vhazovat před Holtbym.
49:41'
Definitivní pojistku Caps teď mohl přidat Michal Kempný, jeho dělovou ránu z mezikruží ale Crawford dokázal polapit!
48:56'
Dmitrij Jaškin se prokousal až ke střele z levého kruhu, ta ale postrádala razanci a puk ke Crawfordovi ani nedoletěl.
48:07'
Toewsovu přihrávku na rozjetého Patricka Kanea obrana Capitals vystihla, hostující kapitán má ale nyní opět puk na hokejce.
47:12'
Washington právě vstřelil branku!
Blackhawks se však ani nenadáli a už znovu prohrávají o dva góly. Travis Boyd od pravého hrazení poslal puk do předbrankového prostoru, kam si najel DEVANTE SMITH-PELLY, který dokázal najít skulinku mezi Crawfordovým betonem a pravou tyčí! Asistence: Travis Boyd a John Carlson.
46:15'
Seabrookova dělovka z pravého kruhu trefila Holtbyho do vyrážečky, poté se ale puku ještě ujal Patrick Kane. Chicago je na koni.
45:23'
Chicago právě vstřelilo branku!
Washington chvilku vedl už 3:0, nyní ale domácí o dvě třetiny svého náskoku přišli. Obránce ERIK GUSTAFSSON se vydal na útočný výlet, po přihrávce Anisimova se natlačil až před Holtbyho a povedeným bekhendovým blafákem zakončil. Asistence: Arťom Anisimov a Nick Schmaltz.
45:12'
Brett Connolly hledal v předbrankovém prostoru Ellera, ten ale na kotouč nedosáhl a Blackhawks už zakládají protiútok.
44:31'
Braden Holtby krátce po buly pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude opět po levici domácího brankáře.
44:16'
Jan Rutta to zkusil z vrcholu kruhů, do jeho rány ale obětavě padl Matt Niskanen a ulehčil Holtbymu práci.
43:17'
Tom Wilson ve středním pásmu připravil o kotouč Seabrooka, Capitals ale poté jen vyhodili kotouč do bezpečí a odjeli vystřídat.
42:28'
Už se hraje dlouho bez přerušení a hra se neustále stěhuje ze strany na stranu. Capitals jsou aktivnější, nedaří se jim ale usadit se v útočném pásmu.
41:34'
Brett Connolly se pokusil oslovit volného Orlova, ten si ale křižný pas nedokázal zpracovat a na opačnou stranu už vyráží Nick Schmaltz.
40:55'
Braden Holtby zkušeně vyrazil DeBrincatovu střelu, načež Capitals založili protiútok, ten ale neměl dlouhého trvání.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:00.
I po čtyřiceti minutách hry mají Capitals k vítězství o dva góly blíže než jejich soupeř. Svým prvním gólem v sezóně už na průběžných 3:0 zvýšil Michal Kempný, na trefu českého obránce však vzápětí odpověděl stejnou mincí Brandon Saad. Jinak ale mají washingtonští hokejisté dění na ledové ploše pod kontrolou a nepřipouštějí drama.
40:00'
39:58'
Crawford si připisuje ještě jeden zákrok, po ráně Nicklase Bäckströma z levého kruhu gólman Chicaga pro jistotu přerušil hru.
39:29'
Domácí se dvakrát v krátkém časovém sledu vydali do rychlých protiakcí, Travis Boyd ani Nicklas Bäckström však nakonec vůbec nevystřelili.
39:06'
Alexandre Fortin zavezl puk do útočné třetiny a poté nabil na modrou Keithovi, jeho střela ale postrádala přesnost.
38:21'
Capitals uvízli v ofsajdu, necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu.
37:57'
Napadající Dominik Kahun dostal Vránu do problémů, český útočník si ale poradil a dostal kotouč až do útočného pásma.
36:58'
Schmaltzovu střelu z levého kruhu dokázal Braden Holtby srazit za svou branku, Anisimov už se k dorážce nedostal.
36:03'
Kempného střelu od modré Crawford polapil a navíc okamžitě poté vyklepal puk ze své lapačky, Hawks mohou vyrazit kupředu.
35:21'
Po DeBrincatově nahození do předbrankového prostoru sahali Kämpf i Kahun, ani jeden z nich ale na prudce letící kotouč nedosáhl.
34:30'
Andreas Martinsen si nedokázal zpracovat prudký Gustafssonův pas, načež Nic Dowd vyhodil kotouč až ke Crawfordovi.
33:38'
Dmitrij Orlov se vrátil s Fortinem a nedovolil mu vystřelit, svěřenci Todda Reirdena už zakládají další protiútok.
32:47'
Na konci další rychlé protiakce Blackhawks stál Erik Gustafsson, švédský zadák ale z levého kruhu přestřelil.
32:15'
Po divoké pasáži byla hra přerušena ve středním pásmu, načež hlasatel v Capital One Areně ohlásil další komerční přestávku.
31:37'
Třígólový náskok Washingtonským dlouho nevydržel, Hawks v polovině utkání berou Holtbymu čisté konto. BRANDON SAAD se po pravém křídle prosmýkl až na kruh a odtud pověsil puk nechytatelně ke vzdálenější tyči! Asistence: Jonathan Toews a Duncan Keith.
30:26'
Devante Smith-Pelly a Lars Eller se prokousali až do mezikruží, tam si ale tak dlouho dávali přednost, až se ani jeden z nich ke střele nedostal.
29:28'
Capitals zvyšují na 3:0 a postarala se o to ryze česká spolupráce: Jakub Vrána nabil na modrou MICHALU KEMPNÉMU a ten ve svém prvním utkání proti svému bývalému zaměstnavateli propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jakub Vrána.
28:49'
Po krátké pauze na ledě opět úřadují Capitals, Bäckströmova formace teď motá hosty v jejich pásmu.
27:51'
Braden Holtby po pokračujícím tlaku Chicaga radši přerušil hru, před námi je komerční přestávka.
27:12'
Nick Schmaltz po efektní kličkované přenesl hru na pravý kruh, kde číhal Kämpf, chomutovský odchovanec ale vypálil nad.
26:30'
Nyní ovšem Blackhawks poslali puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Crawforda.
25:55'
Právě Alexandr Ovečkin nyní šikovně tečoval Kempného nahození, Corey Crawford ale dokázal včas zareagovat a Toews poté vyhodil puk do středního pásma.
25:02'
Martinsenův trest už je u konce, i Alexandr Ovečkin už se ale pomalu chystá k návratu na led.
24:06'
Keith našel na vrcholukruhů napřaženého Brenta Seabrooka, jehož následný projektil byl ale přizvednut do ochranné sítě. Následovat bude buly po pravici Bradena Holtbyho.
23:14'
Kämpf byl navíc ve svém úniku osekáván Ovečkinem (WSH), přesilovka Washingtonu je tak rychle u konce.
23:14'
Ve vlastním oslabení se vydal do samostatného úniku David Kämpf, jeho forhendovou střelu ale Holtby vystihl!
23:02'
Ani ne dvě minuty po návratu Brandona Saada na led půjdou hosté opět do čtyř, dvě minuty za vysokou hůl ve Vránově obličeji vyfasoval Martinsen (CHI).
21:31'
Oba týmy hrají v plném počtu, akci Alexe DeBrincata rychle zastavil Madison Bowey.
20:53'
Capitals se sice usadili v útočném pásmu, žádnou střelu ale zatím nevyprodukovali a Saadův návrat na led už se blíží.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a o poznání blíže je zatím k vítězství Washington. Capitals se díky Tomu Wilsonovi ujali vedení už v první minutě a o necelých šest minut později přidal druhou washingtonskou trefu Burakovsky. Blackhawks se postupně dostali do hry a párkrát ohrozili Bradena Holtbyho, ten ale stále drží čisté konto.
Další třetina začne přibližně ve 2:03.
20:00'
19:39'
Eller chytrou zadovkou hledal v mezikruží Wilsona, ten ale na kotouč nedosáhl a následný závar před Crawfordem vyřešil Brent Seabrook.
19:15'
Brandon Saad (WSH) zbytečně dohrál Nicklase Bäckströma loktem, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
18:28'
Blackhawks se snadno dostali do útočné třetiny, zatím ale kombinují jen poblíž mantinelů, a Holtby tak může zůstat v klidu.
17:32'
Nicklas Bäckström našel v mezikruží Ovečkina, jeho následnou střelu ale obětavě zblokoval David Kämpf.
16:51'
Po nepřesné střele Madisona Boweyho puk vyletěl až do středního pásma, následná akce Capitals skončila ofsajdem.
15:52'
Braden Holtby pro jistotu přerušil hru po nahození Jokiharjua od pravého mantinelu, před námi je další komerční přestávka.
15:08'
Nepovedenou rozehrávku Chicaga vystihl ve středním pásmu Alexandr Ovečkin, jeho protiútok ale neměl dlouhého trvání a Toews má nyní šanci na reparát.
14:23'
Kahun s Kämpfem se daleko nedostali, Lars Eller po zisku puku nic nevymýšlel a vyhodil ho za červenou čáru.
13:37'
DeBrincat zavezl kotouč do útočné třetiny, v souboji s Kempným u zadního mantinelu o něj ale přišel a český zadák Capitals už může založit protiútok.
12:54'
Gól neplatí, kotouč čáru nepřekročil.
12:54'
Rozhodčí Eric Furlatt a Ghislain Hebert volají do Toronta, Holtby totiž po závaru před jeho brankovištěm schoval puk ve své lapačce, která byla nebezpečně blízko brankové čáře...
11:35'
Blackhawks převzali iniciativu, i se střelou Johna Haydena z levého kruhu si ale washingtonský gólman poradil.
10:47'
Braden Holtby vyrazil Gustafssonovu střelu od modré jen před sebe, nikdo v bílém dresu už se ale k dorážce nedostal.
09:51'
Tom Wilson těsně nedosáhl na střílenou přihrávku Djoose, Blackhawks ale následně vyhodili puk na zakázané uvolnění.
09:04'
Erik Gustafsson to zkusil od modré, jeho dělovka ale rozezněla jen plexisklo a Dowd už se chystá k návratu na led.
08:27'
Skvěle to teď udělal Jonathan Toews, který se chytře prokličkoval až před Crawforda, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal přehodit jeho beton!
07:49'
Patrick Kane to zkusil z pravého kruhu, Holtbyho vyrážečka ale byla ve správný čas na správném místě.
07:10'
A máme tu další vyloučení, po komerční přestávce si Nic Dowd (WSH) odpyká dvouminutový trest za hákování.
06:36'
Sekundu před návratem Forslinga na led Capitals využívají přesilovku a zvyšují své vedení. Jakub Vrána chytrou zadovkou našel na pravém kruhu volného ANDREHO BURAKOVSKYHO a ten z první propálil přesouvajícího se Crawforda! Asistence: Jakub Vrána a Matt Niskanen.
05:28'
Connolyho střelu z pravého kruhu Crawford vyrazil a Hawks se následně osvobodili.
04:37'
Nyní si navíc zahraje přesilovku Washington, Gustav Forsling (CHI) půjde pykat rovněž za podrážení.
03:54'
Michal Kempný znovu poslal kotouč přes všechny čáry, Boydův trest už je téměř u konce.
03:31'
Capitals se opět osvobozují, svěřencům Jeremyho Collitona první přesilová hra v utkání vůbec nevychází.
02:47'
Wilson s Ellerem připravili o puk Patricka Kanea a první jmenovaný posléze vyhodil černou pryž až ke Crawfordovi.
02:10'
Travis Boyd (WSH) vyfasoval dvě minuty za podražení, Chicagští tak budou mít možnost srovnat krok v přesilové hře.
00:54'
Blackhawks se v prvním střídání usadili v útočném pásmu, Patrick Kane ale o kotouč rychle přišel a Capitals poté založili protiútok, který skončil gólem! Ovečkin už byl ve skvělé pozici, překvapivě ale přihrál úplně volnému TOMU WILSONOVI a ten už měl úlohu snadnou! Asistence: Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström.
00:01'

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Djoos, Bowey – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Connolly – Burakovsky, Boyd, Smith-Pelly – Jaškin, Dowd, Stephenson.

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith, Seabrook, E. Gustafsson, Jokiharju, Forsling, Rutta – Saad, J. Toews, P. Kane – Schmaltz, Anisimov, DeBrincat – Fortin, Kämpf, Kahun – Hayden, Krüger, Martinsen.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Berg, Suchánek.
CHICAGO BLACKHAWKS

Blackhawks se v poslední době příliš nedaří, ve vyrovnané Západní konferenci ale na postupové příčky do play-off ztrácí jen tři body – a to navzdory tomu, že z posledních deseti utkání vyhráli jen dva. Zdá se však, že družina Jeremyho Collitona je z nejhlubší krize venku, v minulém zápase Chicagští podali kvalitní výkon a udolali silnou Minnesotu 3:1.