NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Edmonton - 17. října 2018   02:00

Winnipeg
Winnipeg
04:51' Lowry (B. Tanev) • 07:47' Lowry (Perreault, Copp) • 13:11' Chiarot (Ehlers, D. Kulikov) • 21:02' Scheifele (Laine, Morrissey)
4:5
(3:1, 1:0, 0:3 - 0:1)
Edmonton
Edmonton
12:49' McDavid  (Draisaitl) • 40:18' Rattie  (McDavid, Klefbom) • 42:28' McDavid  (Nugent-Hopkins, Draisaitl) • 53:39' Puljujärvi  (Nugent-Hopkins, McDavid) • 61:25' Nurse  (Nugent-Hopkins)
Winnipeg
Kozari, Hebert – Cameron, Pancich
Bell MTS Place, Winnipeg
Edmonton

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké časné ráno.
Československá stopa v utkání:
Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Tři hvězdy utkání:
1. Connor McDavid (EDM) 2+2
2. Adam Lowry (WPG) 2+0
3. Darnell Nurse (EDM) 1+0
Winnipeg před vlastním publikem přišel o náskok 4:1 a prohrává s Edmontonem 4:5 po prodloužení. První dvě branky utkání zařídil Adam Lowry, který nejprve překonal Talbota vyjetím zpoza branky a poté z dorážky. Následovalo snížení Connora McDavida, ale zase rychlá odpověď domácích, těm vrátil dvoubrankový náskok střelou do modré čáry Ben Chiarot. Ve druhé třetině padla jen jedna branka, hned na jejím začátku se prosadil v přesilovce z dorážky Mark Scheifele. Ve třetí třetině začala stíhací jízda Edmontonu. Už v první minutě se po přihrávce McDavida postaral o snížení Ty Rattie a poté přidal svou druhou branku v utkání sám Connor McDavid dorážkou střely Nnugenta-Hopkinse do tyče. V 54. minutě se povedlo Edmontonu vyrovnat, když se po šikovně teči trefil Jesse Puljujärvi. I na tento gól asistoval McDavid a prožil tak už pátý čtyřbodový zápas své kariéry. V prodloužení poté o vítězství Oilers rozhodl obránce Darnell Nurse.
61:25'
Edmonton právě vstřelil branku!
Je konec! Edmonton v prodloužení dokonává otočku a vítězí 5:4. Perfektní přihrávku do jízdy za obranu dostal obránce DARNELL NURS a ocitl se sám před Hellebuyckem. A velké šance se nezalekl, překonal ho přesně mířenou ranou pod vyrážečku. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
61:05'
Leon Draisaitl střílel z levé strany nepřesně.
60:55'
Edmonton je znovu u puku a střídá síly na ledě.
60:16'
Connor McDavid ukázal výbornou rychlost, ale přihrávkou mezi kruhy už nikoho nenašel.
60:01'
Prodloužení začne za pár sekund.
Třetí třetina nabídla velkou stíhací jízdu Edmontonu. Vše začal na začátku třetiny snížením v přesilové hře Ty Rattie . Poté se prosadil podruhé v utkání Connor McDavid z dorážky a následně vyrovnal šikovnou tečí Jesse Puljujärvi.
60:00'
59:58'
Jeden a půl sekundy před koncem proběhne ještě jedno vhazování ve středním pásmu, poté co kotouč skončil na střídačce Jets.
59:34'
Ehlersova přihrávka na modrou přeskočila Morrowovi hokejku a Jets ztrácí útočné pásmo.
59:14'
Connor McDavid jen nahodil puk do pásma, tam ho získal Winnipeg a už míří dopředu.
58:32'
Bryan Little dostal puk do jízdy do útočného pásma a rychle vypálil zápěstím. Jeho ránu vyrazil Talbot vyrážečkou do ochranné sítě.
57:39'
Hra je přerušena po zakázaném uvolnění Edmontonu. Winnipeg opět nabírá tempo a začíná svého soupeře znovu přehrávat.
56:36'
Kyle Connor dostal přihrávku od Myerse na levý kruh. Connor měl před sebou prázdnou branku, ale kotouč si špatně zpracoval.
56:06'
Laine střílel od modré čáry, ale hradbu těl před sebou neprostřelil.
55:08'
Brandon Tanev předvedl velkou rychlost, přebruslil obránce Edmontonu a jel sám na Talbota. Zkusil to kličkou do bekhendu, ale brankář Oilers předvedl výborný zákrok.
54:52'
Edmonton pouze nahodil kotouč do pásma. Winnipeg poté nepřesně rozehrál a je z toho icing.
53:39'
Stíhací jízda dokončena, je vyrovnáno! Garrison zachránil útočné pásmo na modré čáře. Z pravé strany vystřelil Nugent-Hopkins a jeho ránu krásně tečoval mimo dosah Hellebuycka JESSE PULJUJÄRVI. Pro něj je to první gól v této sezóně. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid.
52:35'
Jesse Puljujärvi a pak ještě Milan Lucic byli v dobré šanci před Hellebuyckem, ale ten svou branku před nimi zamkl.
52:22'
51:52'
Poprvé v oslabení musel zasahovat Cam Talbot. Chytil střelu Meyerse.
51:25'
Hosté mohli v oslabení vyrovnat. Leon Draisaitl a Kailer Yamamoto jeli dva na jednoho. Německý útočník ale na svého spoluhráče nedokázal předat puk.
51:05'
Přichází ale další vyhození Edmontonu.
50:54'
Edmonton vyhodil puk a Winnipeg se musí znovu probíjet do útočného pásma.
50:22'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., napadení).
49:37'
Lucic získal na obranné modré čáře puk a hned si to namířil dopředu. Na útočné modré ho ale zase ztratil.
48:16'
Jesse Puljujärvi rychle zabrzdil na levém kruhu a zápěstím vypálil. Connor Hellebuyck předvedl kvalitní zákrok a vyrovnání nepřipustil.
47:45'
Mark Scheifele byl v útočném pásmu příliš brzo, píská se ofsajd.
46:44'
Nurseho střela z mezikruží byla sražena vedle a dopředu mohou domácí.
46:08'
Znovu musel Connor Hellebuyck do akce, tentokrát parádně zasáhl proti ráně Kailera Yamamota.
45:40'
Draisaitl tentokrát nestřílel, ale nabíjel na levý kruh Jessemu Puljujärvimu. Jeho tvrdou ránu Hellebuyck vyrazil.
44:55'
Málem už bylo vyrovnáno! Connor Hellebuyck měl opravdu plné ruce práce, aby vychytal Leona Draisaitla. To byl vynikající zákrok.
44:30'
Střela Klefboma byla zablokovaná a domácí ujížděli dopředu. Ale ke střele se nedostali.
43:50'
Po střele Winnipegu kotouč opustil hrací plochu, skončil v ochranné síti.
43:36'
Morrow poslal puk do nebezpečného prostoru před brankou, ale odtud nakonec žádná střela na Talbota neletěla.
42:28'
Bude to ještě drama, Winnipeg vede už je o gól 4:3. Znovu se prosazuje z přesilovky. Nugent-Hopkins ještě trefil z mezikruží tyč, ale kotouč se odrazil doprava přesně před CONNORA MCDAVIDA a ten se z podobných pozicí nemýlí. Kapitán Oilers vstřelil dnes druhý gól a byl zatím u všech branek svého týmu. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Leon Draisaitl.
41:55'
McDavid poslal před branku puk na Milana Lucice, ten ho ale neudržel a domácí pak vyhodili.
41:41'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Andrew Copp – 2 min., držení).
41:25'
Copp dostal kotouč do středního pásma, ale pak fauloval. Hosté mají výhodu.
41:12'
Nursova stela byla sražena nad branku Winnipegu.
40:58'
Edmonton pokračuje v aktivitě, opět operuje v útočném pásmu.
40:18'
Rychlý gól Edmontonu a třetí třetina ještě může jít hodně zajímavá. McDavid mohl z pravého kruhu už pálit, ale ještě přenechal po naznačení střely puk TYI RATTIEMU. Ten toho využil a přesnou střelou švihem do horní části branky propálil Talbora. Asistence: Connor McDavid, Oscar Klefbom.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:55.
Druhá třetina už je minulostí a padl v ní jen jeden gól. Winnipeg zvýšil své vedení nad Edmontonem na 4:1. Domácí se prosadili hned na začátku druhé dvacetiminutovky, v přesilové hře se trefil z dorážky Laineho střely Mark Scheifele a vstřelil svůj první přesilovkový gól v sezóně. Poté se hra vyrovnala a oba týmy měly šance na skórování. Brankáři Connor Hellebuyck a Cam Talbot už však žádný kotouč za svá záda nepustili. Ve třetí třetině je před Edmontonem těžký úkol, pokud chce bodovat, musí dohnat tříbrankovou ztrátu.
40:00'
39:52'
Bryan Little vypálil z ostrého úhlu, jeho ránu dokázal Talbot vyrazit, byl včas u své pravé tyče.
39:33'
Winnipeg měl menší problémy v rozehrávce, ale už se dostal z obranného pásma.
38:44'
Od modré čáry tvrdě vypálil Trouba, puk ale skončil bezpečně v lapačce Talbota. Na dorážku tak marně čekal Lowry.
37:49'
Před brankou Connora Hellebuycka vznikla velká skrumáž. Vše však pro domácí dopadlo dobře. Connor McDavid, Ryan Nugent-Hopkins a ani nikdo jiný kotouč za čáru nedostal. Hellebuyck to skvěle ustál.
37:18'
Ben Chiarot se chvíli rozmýšlel a pak od modré poslal puk na branku Edmontonu. Talbot kotouč dokázal vyrazit, takže Chiarot svůj druhý gól nevstřelil.
36:07'
Tobias Rieder byl zaparkovaný před brankou Winnipegu, ale po kotouči se natahoval marně.
35:43'
Mark Scheifele přenechával kotouš Wheelerovi, ale ten už se ke střele nedostal.
35:06'
Talbot musel dávat pozor, když na něj z levé strany letěl nahozený puk. Je tu další komerční pauza.
34:37'
Connor McDavid měl na pravém křídle Rattieho, ale rozhodl se zakončovat sám. Hellebuycka nepřekonal.
34:00'
Lucic zboural u mantinelu Nikolaje Ehlerse a rozhodčí pro jistotu přerušil hru. Útočník domácích je ale v pořádku. Následuje komerční pauza.
33:58'
Ben Chiarot odvedl v obranné pásmu skvělou práci a získal puk.
33:42'
Jets pouze nahodili puk do pásma a Edmonton může pokračovat ve své aktivitě.
33:25'
Z pravého kruhu vypálil Milan Lucic. Hellebuyck opět úspěšný.
32:44'
Darnell Nurse zavezl kotouč do pásma, vůbec se nerozpakoval a tvrdě vypálil. Connor Hellebuyck neměl problém s vyražením puku.
31:51'
Adam Lowry může pomýšlet na hattrick, ale z levé strany se tentokrát proti Talbotovi neprosadil.
31:25'
První přesilovka v utkání, která nebyla potrestána.
31:19'
30:49'
Larsson vyhodil puk alespoň do středního pásma.
30:34'
Puk nakonec vypadl ze hry do hlediště.
30:23'
Laineho střela z levého kruhu neprošla na Talbota. Ale domácí zůstávají v útočném pásmu.
29:55'
Talbot předvedl první zákrok v oslabení proti ráně Laineho a pak hosté opět odklidili puk.
29:40'
A znovu Oilers vyhodili kotouč daleko od své branky.
29:25'
Edmonton začal oslabení dobře, vyhodil puk.
29:19'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., vysoká hůl).
28:57'
Russel si nabruslil mezi kruhy a kvalitní zákrok musel předvést také Connor Hellebuyck. Kotouč si pak brankář Jets ponechal u sebe.
28:36'
Andrew Copp vystřelil z pravé strany, Talbot puk dokázal betonem vyrazit.
28:25'
Oilers dostal dlouhou přihrávkou do šance Kylea Brodziaka. Jeho ránu z pravého bodu pro vhazování dokázal Hellebuyck pohltil.
27:55'
Mark Scheifele hledal mezi kruhy Blakea Wheelera, nakonec ale střílel Kyle Connor. Talbot předvedl vynikající zákrok.
27:18'
Darnell Nurse z levé strany od modré čáry nahodil puk. Hellebuyck dobře viděl a kotouč vyrazil.
26:26'
Kris Russell pod tlakem za brankou ztratil puk a puk se hned dostal před bránu na Scheifeleho. Jeho střelu z blízka dokázal Talbot skvěle vyrazit.
25:47'
Winnipeg rozehrává v obranném pásmu, zatím co obě mužstva střídají.
24:53'
Mark Scheifele se snažil udržet ještě útočné pásmo. Nakonec kotouč opustil hrací plochu.
24:18'
Brendan Lemieux za brankou ztratil kotouč a odjel na střídačku. Čtvrtý útok Jets ale zatím dnes předvádí velmi dobrou práci.
23:31'
Puk vypadl ze hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:55'
Kailer Yamamoto poslal kotouč na modrou zrovna v době, kdy jeho spoluhráči střídali, takže musí hrát Edmonton ve středním pásmu.
22:28'
Lucic nahrál na modrou čáru na Benninga. Jeho nepříjemné nahození zkontroloval Connor Hellebuyck.
21:02'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Také Winnipeg využívá hned svou první přesilovku a dostává se do vedení 3:1! Laine podruhé vypálil v přesilovce z levého kruhu. Tentokráte už jeho rána prošla na Talbota, ten puk betonem vyrazil přesně na hokejku MARKA SCHEIFELEHO, a ten už neměl problém kotouč dorazit do branky. Asistence: Patrik Laine, Josh Morrissey.
20:46'
Morrisey nabil na levý kruh Lainemu. Jeho rána však byla cestou na branku Edmontonu zablokovaná.
20:28'
Hosté se ale vzápětí osvobodili, takže to Winnipeg musí zkoušet znovu.
20:10'
Ještě minutu budou hrát domácí v početní převaze. Už se dostávají do útočného pásma.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 3:02.
První třetina skončila, po čtyřgólové nadílce během osmi minut vede Winnipeg na domácím ledě nad Edmontonem 3:1. Všechno odšpuntoval Adam Lowry, který překonal Talbota vyjetím zpoza branky. Adam Lowry pak za malou chvíli z dorážky navýšil vedení Jets na 2:0. V přesilovce se pak o slovo přihlásil Connor McDavid a svým prvním gólem v kariéře proti Winnipegu snížil. Jenže poslední slovo měli domácí hokejisté, střelou od modré překonal Talbota Ben Chiarot. Druhou třetinu začnou domácí v přesilové hře.
20:00'
19:29'
Blake Wheeler zavezl kotouč do útočného pásma a natlačil se nebezpečně na Talbota. Ten podržel svůj tým, kotouč za sebe nepustil.
19:10'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ty Rattie.
19:06'
Morrisey hledal Laineho mezi kruhy, ale finský letec se nakonec do zakončení nedostal, obrana Oilers ho dobře pokryla.
18:15'
Connor Hellebuyck opět zasahoval. Kotouč už mu propadl mezi nohama, ale on ho ještě dokázal lapačkou přikrýt a pak zalehnout. Vhazovat se bude po jeho pravici.
18:04'
Lucic si vyměnil kotouč s Draisaitlem a pak z pravého kruhu tvrdě vypálil. Hellebuyck předvedl výborný zákrok.
17:20'
Od hokejky Chariota se kotouč v obranném pásmu Jets odrazil a skončil mezi diváky.
17:02'
Jack Roslovic se snažil najít zadovkou před brankou Lemieuxe, ale ten se ke kotouči nakonec nedostal.
16:45'
Znovu musel Hellebuyck do akce, tentokrát likvidoval tvrdou ránu Benninga.
16:29'
Nurse nahrál na modrou čáru na Rattieho. Jeho projektil dokázal Hellebuyck vyrazit do bezpečí.
15:52'
Z úhlu vystřelil Drake Caggiula, Connor Hellebuyck se nenechal překvapit, kotouč chytila pak si ho nechal u sebe.
15:12'
Joe Morrow se dostal ke střele, ale minul Talbotovu branku.
14:35'
Ty Rattie napadal rozehrávku Winnipegu, ale byl na to sám, takže neměl moc velkou šanci na úspěch.
13:11'
Winnipeg znovu vede o dvě branky, tak to byla rychlý odpověď domácích! Hráči Jets vybojovali kotouč v útočném pásmu, Ehlers našel na modré čáře BENA CHIAROTA, a ten střelou těsně nad ledem překonal Talbota. Ten toho přes masu těl před sebou nemohl moc vidět. Asistence: Nikolaj Ehlers, Dmitrij Kulikov.
12:49'
Edmonton využívá přesilovku a snižuje na 1:2! Draisaitl zavezl kotouč do útočného pásma a pak ho předal ne levou stranu na CONNORE MCDAVIDA. Ten uplatnil svou raketovou rychlost a překonal přesnou střelou z blízka Hellebuycka. Jediným týmem v NHL, kterému ještě nedal gól je tak New Jersey. Asistence: Leon Draisaitl.
12:35'
Jets vyhodili kotouč.
12:20'
Tentokrát už Edmonton poprvé vypálil, Connor Hellebuyck předvedl poměrně pohodový zákrok.
12:10'
McDavid přihrával na Nugenta-Hopkinse, na něj ovšem kotouč nepustil Trouba.
11:50'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dmitrij Kulikov – 2 min., podrážení).
11:34'
Winnipeg poprvé v utkání pod tlakem. Na modrou čáru dostal kotouč Darnell Nurse a nebezpečně vypálil.
10:57'
Jesse Puljujärvi nahodil puk do rohu, sám si ho dojel, ale pak o něj v následném souboji zase přišel.
10:18'
Edmonton se nedostal do zakončení a nyní se musí bránit.
09:50'
Winnipeg tentokrát pouze odevzdal kotouč a mění své síly na ledě. Na tahu je Edmonton.
08:55'
Nurse nahazoval kotouč do útočného pásma. Nakonec je z toho ofsajd.
07:47'
ADAM LOWRY se utrhl z řetězu a střílí druhý gól Winnipegu! Perreault získal kotouč v útočném pásmu a pak pěkně na slepo nahrál před branku na Lowryho. Jeho první ránu ještě Talbot vyrazil, ale Lowry se dostal i k dorážce. Z té už kotouč došoural za brankovou čáru. Asistence: Mathieu Perreault, Andrew Copp.
07:18'
Brendan Lemieux vybojoval v obranném pásmu puk a nyní už je zase Winnipeg v tom útočném a bojuje o kotouč.
06:09'
Nurse zablokoval přihrávku Winnipegu a Edmonton se dostal v útočném pásmu k puku.
05:39'
Edmonton se znovu jen osvobodil a odevzdal puk. Tlak Winnipegu i po první brance pokračuje.
04:51'
Domácí využívají svou počáteční převahu a jdou do vedení! ADAM LOWRY napoprvé ještě Talbota nepřekonal. Pak ale ve spolupráci Taneva vybojoval puk zpět, vybruslil z rohu před branku a okolo betonu Talbota dostal puk za brankovou čáru. Pro Lowryho je to druhý gól v sezóně a první v kariéře proti Edmontonu v devátém zápase. Asistence: Brandon Tanev.
04:26'
Po zásahu Jasona Garrisona kotouč opustil hrací plochu.
03:50'
Skvělou práci odvedl v obranném pásmu Jacob Trouba, zamezil Connoru McDavidovi ve střele.
03:27'
Edmonton tentokrát vyhodil tak, že to zakázané uvolnění není. Do rozehrávky Jets se zapojil i Hellebuyck.
03:14'
Edmontonu nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.
02:32'
Po Larssonově ráně kotouč vyletěl ze hry.
02:20'
Strome přenechal kotouč za sebe, tam si najel Jesse Puljujärvi a napálil kotouč na Hellebuycka.
02:02'
Talbot vyrazil nebezpečnou střelu Laineho z mezikruží.
01:18'
Na druhé straně si Leon Draisaitl chvíli počkal, až bude mít Connor Hellebuyck zakrytý výhled a pak z pravé strany vypálil. Přesto brankář Jets puk vyrazil.
00:20'
Winnipeg začíná utkání velice aktivně. Talbot musel hned dvakrát zasahovat, napodruhé betonem proti Scheifeleho ráně.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, T. Myers, Morrow, Chiarot, D. Kulikov – Wheeler, Scheifele, Connor – Laine, Little, Ehlers – B. Tanev, Lowry, Copp – Perreault, Roslovic, Lemieux.

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Nurse, Benning, Garrison – Rattie, McDavid, Nugent-Hopkins – Yamamoto, Draisaitl, Lucic – Puljujärvi, R. Strome, Caggiula – Khaira, Brodziak, Rieder.

Rozhodčí: Kozari, Hebert – Cameron, Pancich.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se Winnipeg s Edmontonem utkaly třikrát a pokaždé patřilo vítězství Winnipegu. Poté se oba týmy hned dvakrát utkaly i v přípravě na nový ročník a tady už si každý připsal po jednom vítězství.
Edmonton Oilers

Edmonton je trochu rozporuplný tým. Má ve svém středu velkou hvězdu a možná nejlepšího hráče celé NHL Connora McDavida, ale tomu zatím chybí podpora spoluhráčů. Edmonto zažil předloni průlomovou sezónu, kdy postoupil po deseti letech do play-off, v minulé sezóně ale už zase zapadl do podprůměru. V nové sezóně chtějí Oilers ukázat, že to byla jen výjimka a že patří ke špičce a play-off by si moc rádi zahráli. Jenže úvod do sezóny pro něj úplně ideální nebyl. Kanadský tým odehrál jen tři utkání, hned první dvě prohrál s New Jersey a Bostonu. První vítězství si Edmonton připsal až naposledy proti New Yorku Rangers, který porazil 3:1. Všechna utkání zatím Oilers sehráli venku a to bude pokračovat i proti Winnipegu.
Winnipeg Jets

Winnipeg má velice silný tým, který je pasován mezi hlavní favority na Stanley Cup. Postup do play-off by měl být pouze postupným cílem a povinností. Začátek sezóně vyšel Winnipegu tak průměrně, z pěti utkání má tři výhry a šest bodů. Na úvod Jets prohráli s New Jersey, poté si spravili chuť vítězstvím nad St. Louis. A ve stejném rytmu to pokračovalo i dál, Winnipeg zatím pravidelně střídá vítězství s porážkou. Naposledy zatím Jets vyhráli proti Carolině 3:1, takže by měla následovat porážka. To se samozřejmě bude snažit kanadské mužstvo změnit. Doma zatím hrál Winnipeg dvakrát a má stoprocentní bilanci.
Zdravím a vítám všechny příznivce nejlepšího světového hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Winnipeg Jets a Edmonton Oilers. Zápas se odehraje v Bell MTS Place ve Winnipegu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.