NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Rangers - 14. prosince 2019   22:00

Anaheim
Anaheim
08:53' Silfverberg (H. Lindholm, Rakell) • 21:02' Gudbranson (Henrique, Rakell) • 58:14' H. Lindholm (Rakell) • ' Silfverberg
4:3
(1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

2:1 (SN)

Rangers
Rangers
00:10' Zibanejad   • 03:59' Panarin  (R. Strome) • 41:14' Zibanejad  (DeAngelo)

3. Jakob Silfverberg (ANA) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 42-32; Zablokované střely: 13-12; Vhazování: 66%-34%; Hity: 19-14; Přesilové hry: 2/4-0/2; Trestné minuty: 6-10.
Hráči NY Rangers zakončili sérii čtyř venkovních zápasů porážkou v Honda Center, kde sice dvakrát vedli, z toho jednou dokonce o dva góly, po samostatných nájezdech ale nakonec Anaheimu podlehli. Vítězný nájezd dnes proměnil Jakob Silfverberg. Konečný výsledek je. Anaheim Ducks 4 New York Rangers 3.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
Autorem vítězné branky je JAKOB SILFVERBERG.
Jakob Silfverberg měl šanci otočit vývoj dnešního zápasu a samostatných nájezdů a také tak učinil, když rychlou střelou zápěstím zamířil pod horní tyč!
Kaapo Kakko provedl samostatný nájezd hodně rychle, mezi betony ale Johna Gibsona nepřekonal.
Ondřej Kaše zvolil stejné zakončení jako Rickard Rakell a dokázal se u levé tyče prosadit!
Anthony DeAngelo se také nedokázal prosadit, protože John Gibson skvěle zasáhl levým betonem.
Maxime Comtois chtěl překonat Henrika Lundqvista mezi betony, jenže neuspěl.
Mika Zibanejad krásně vymíchal Johna Gibsona a u pravé tyče zasunul puk do prázdné sítě!
Rickard Rakell zvolil bekhendový blafák a Henrik Lundqvist mu holí fantasticky puk vypíchl.
Artěmij Panarin si sjel z levého kruhu do mezikruží a jeho střela zápěstím skončila na Johnovi Gibsonovi.
Samostatné nájezdy začínají.
Pětašedesát minut hry vítěze nepřineslo, a tak na řadu přijdou samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení na ledě Ducks. Anaheim Ducks 3 New York Rangers 3.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:37'
Mika Zibanejad nyní předvedl v pravém kruhu nádhernou stahovačku a v mezikruží vystřelil zápěstím, John Gibson ho ale dokázal vychytat!
62:32'
Cam Fowler byl zřejmě hráčem, který vypálil na vrcholu mezikruží, a také Henrik Lundqvist zasáhl vyrážečkou.
62:02'
Rangers vypálili na bodu pravého kruhu pro vhazování a John Gibson dobře zasáhl svou vyrážečkou.
61:47'
Prodloužení zatím nabídlo ani jednu střelu a zatím dnešní utkání míří do samostatných nájezdů.
60:46'
Artěmij Panarin se málem ocitl ve velké šanci, jenže kotouč na dlouhou hůl nedokázal před bránou zpracovat.
60:01'
Hampus Lindholm dokázal v závěru zápasu využít přesilovou hru a poslal dnešní utkání do prodloužení. Rangers vyšlo vyloučení hodně draho. Skóre po třetí třetině zní. Anaheim Ducks 3 New York Rangers 3.
60:00'
59:30'
Henrik Lundqvist si připsal další dobrý zákrok a Rangers odpálili puk s přispěním teče mimo ledovou plochu.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:14'
Anaheim právě vstřelil branku!
HAMPUS LINDHOLM vypálil na vrcholu mezikruží a jeho rána s příklepem prošla mezi pravým podpaždím Henrika Lundqvista do sítě! Jeho první gól v letošní sezóně, kterým vyrovnal na 3:3! Gól v přesilovce. Asistence: Rickard Rakell.
57:44'
Jacob Trouba dokázal na druhý pokus podél střídaček puk vyhodit a Ducks rozehrávají zpoza vlastní brány.
56:49'
Brady Skjei byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Ducks mají obrovskou šanci vyrovnat skóre utkání.
55:32'
Josh Manson se ocitl po nahození z levého křídla a ostrého úhlu v obrovské šanci, jenže na vzdálenější pravé tyči ztroskotal na lapačce Henrika Lundqvista! To byl zákrok zápasu!
55:24'
Kaapo Kakko vyhodil puk podél hrazení a vzápětí se odrazil mezi střídačky. Další přerušení hry.
54:56'
Michael Del Zotto si zpracoval puk na pravém křídle a pokusil se vyrovnat střelou od modré čáry, Henrik Lundqvist ale ukryl střelu svého bývalého spoluhráče v lapačce a po přerušení hry následuje komerční brejk.
54:38'
Hosté nyní vypálili na pravém křídle od modré čáry a domácí brankář Anaheimu zasáhl levým betonem.
54:03'
Rangers nyní zkusili na levém křídle vypálit ihned po vhazování a jejich střela z úhlu byla sražena za bránu Ducks.
54:00'
Mika Zibanejad se k nahozenému puku nedostal včas a John Gibson ho zmrazil pod svou lapačkou.
53:28'
Ondřej Kaše dobře vystřelil na bodu pravého kruhu, jeho střela zápěstím ale minula přední pravý horní roh brány. Henrik Lundqvist navíc situaci jistil lapačkou.
53:12'
John Gibson si pohlídal prostor u své levé tyče brány a zmrazil puk pod lapačkou. Hra byla přerušena – 2:3.
53:02'
Vyloučený Cam Fowler je zpět na ledové ploše a Ducks ještě mají šanci se zápasem něco udělat.
52:44'
Pavel Bučněvič nedokázal vypálit na bránu, protože jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
52:03'
Artěmij Panarin vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu a jeho rána minula bližší levý horní roh brány.
51:37'
Chris Kreider měl sice velkou rychlost, v blízkosti levé tyče se ale do zakončení dostat nedokázal.
51:02'
Cam Fowler byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Rangers mohou rozhodnout během přesilové hry.
50:51'
Pavel Bučněvič vystřelil z otočky v prostoru mezikruží a John Gibson puk zastavil. Komerční přestávka.
49:48'
Ducks se ocitli pod velkým tlakem a podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
49:19'
Rangers vypálili v rychlém sledu dvakrát na pravém křídle, John Gibson ale obě jejich střely vyrazil.
48:49'
Chris Kreider tečoval puk v blízkosti pravé tyče a John Gibson ho úspěšně vyrazil betony mimo.
48:14'
Ducks odpověděli prudkou střelou z pravého křídla, která skončila na výstroji brankáře Henrika Lundqvista.
47:47'
John Gibson hledal kotouč a Pavel Bučněvič mohl skórovat po přihrávce zpoza brány u levé tyče, jenže brankář Ducks dokázal jeho pokus vyrazit!
47:11'
Jacob Trouba vyhrál souboj v rohu obranného pásma Rangers a rozhodčí poté odpískali přihrávku rukou.
46:41'
Brady Skjei na levém křídle vypálil od modré čáry a domácí brankář John Gibson zasáhl vyrážečkou.
46:09'
Hampus Lindholm na levém křídle vystřelil od modré čáry a Henrik Lundqvist zasáhl pravým betonem.
46:05'
Adam Henrique tečoval nahození od modré čáry, kotouč ale skončil v lapačce Henrika Lundqvista, po jehož zákroku následuje krátká komerční přestávka.
45:49'
Ducks na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Henrik Lundqvist puk pravým ramenem vyrazil do ochranné sítě. Domácí hráči touží po vyrovnávacím gólu na 3:3.
44:52'
Útočník Anaheimu se vzápětí dostal v blízkosti brány ještě jednou do šance, ani tentokrát ale brankáře hostí nepřekonal! Maxime Comtois.
44:41'
Maxime Comtois mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Henrik Lundqvist jeho pokus vyrazil za bránu.
43:36'
Henrik Lundqvist zastavil nahození Ducks a poté se před jeho bránou strhla menší potyčka.
43:02'
Chris Kreider vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a brankář John Gibson našel puk v lapačce.
41:14'
Rangers právě vstřelili branku!
MIKA ZIBANEJAD nyní předvedl v levém kruhu parádní stahovačku a pod tlakem se dostal ke střele zápěstím, která se od pravého boku Johna Gibsona odrazila do sítě! Rangers podruhé v zápase vedou. Asistence: Anthony DeAngelo.
40:37'
Ryan Strome se nádherně uvolnil na vrcholu levého kruhu, jenže poté promeškal ideální okamžik pro střelu a ocitl se mezi dvěma hráči domácích Ducks.
40:01'
Adam Henrique vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny, která začíná za nerozhodného skóre 2:2.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 28-14; Zablokované střely: 9-9; Vhazování: 71%-29%; Hity: 9-8; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 4-8.
Třetí třetina začne přibližně v 23:54.
Erik Gudbranson po přestávce vyrovnal skóre duelu a Ducks poté byli výrazně aktivnějším týmem, jenže jim k obratu nepomohly ani přesilové hry. Potrestat je za to mohl krátce před druhou přestávkou Artěmij Panarin, jenže prázdnou bránu minul. Skóre po druhé třetině v Honda Center. Anaheim Ducks 2 New York Rangers 2.
40:00'
39:58'
Cam Fowler stačil vypálit od modré čáry a Henrik Lundqvist puk našel ve své lapačce. Do konce 1,2 sekundy.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:39'
Rickard Rakell vystřelil na vrcholu levého kruhu a ke dvěma dnešním asistencím mohl přidat gól, tečovaný puk ale minul vzdálenější pravou tyč brány Rangers.
37:29'
Filip Chytil na levém křídle nemohl pokračovat v akci, Rangers se totiž ocitli v postavení mimo hru.
36:17'
Artěmij Panarin vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a John Gibson kotouč vyrazil s pomocí hrudi.
35:03'
Henrik Lundqvist věděl, že Hampus Lindholm bude střílet směrem ke vzdálenější pravé tyči a ukryl puk v lapačce. Následuje krátká komerční přestávka.
34:12'
Artěmij Panarin málem skóroval po diagonální přihrávce Kaapa Kakka z pravé strany pásma na vzdálenější levé tyči, jenže ji trestuhodně minul!
33:58'
Devin Shore mohl skórovat v blízkosti pravé tyče a Henrik Lundqvist zasáhl levým betonem!
33:33'
Devin Shore vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho rána zamířila nad bránu hostujících Rangers.
33:21'
Ondřej Kaše na pravém křídle nabral velkou rychlost a z úhlu napřáhl ke střele, kterou Henrik Lundqvist s pomocí své lapačky nadvakrát úspěšně zneškodnil.
33:13'
Vyloučený Ryan Lindgren je zpět na ledové ploše a ani tentokrát se Anaheimu nepodařilo skórovat.
32:32'
Troy Terry vystřelil zápěstím na vrcholu pravého kruhu a Henrik Lundqvist předvedl snadný semafor.
32:18'
Rangers odpálili puk podél trestných lavic až za bránu Ducks, kterým se v početní převaze zatím nedaří.
31:50'
Ryan Strome mohl skórovat během oslabení, jeho střela z pravého kruhu ale minula vzdálenější levou tyč.
31:22'
Brendan Smith vyhodil puk zpoza brány přes ochranné sklo, bylo to ale přes hůl útočníka Dereka Granta.
31:13'
Rangers faulovali za vlastní bránou. Další přesilová hra Ducks, která přijde na řadu po komerční přestávce. Obránce Ryan Lindgren byl nyní vyloučen za podrážení.
30:30'
Ondřej Kaše vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu a Henrik Lundqvist zasáhl svým pravým betonem.
30:11'
Ryan Getzlaf na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila na boční síti brány Rangers.
29:24'
Jesper Fast na levém křídle dokončoval forčeking a při zpětném oblouku přišel do kontaktu s Hampusem Lindholmem. Oba dva hráči byli vyloučeni za držení.
28:41'
Sam Steel se nyní řítil sám na bránu a Marc Staal ho fauloval. Místo trestného střílení však následovaly dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro Anaheim Ducks.
28:23'
Erik Gudbranson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána mířila do levého horního rohu brány, Henrik Lundqvist ale dobře zasáhl vyrážečkou.
28:02'
Svěřenci hlavního trenéra Davida Quinna jako by čekali na to, kdy se Ducks podaří skóre otočit.
27:02'
Rangers se marně snaží vrátit zpět do zápasu a nyní vyhodili puk na zakázané uvolnění. Skóre činí 2:2.
26:48'
Carter Rowney vystřelil na bodu pravého kruhu a Henrik Lundqvist kotouč podržel v náručí. Hra byla přerušena a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
26:19'
Michael Del Zotto na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho bomba minula vzdálenější levou tyč brány.
25:35'
Devin Shore si najel na vzdálenější pravé tyči na parádní přihrávku Ryana Getzlafa z levého křídla a málem otočil skóre, Henrik Lundqvist ale jeho pokus vyrazil! V hledišti to jen hlasitě zahučelo.
25:16'
Ducks se snažili prosadit po rychlém objetí brány v blízkosti pravé tyče, jejich pokus ale na bránu neprošel.
24:51'
Oba týmy vyrazily v rychlém sledu do protiútoku, Anaheim a New York Rangers ale zradila finální přihrávka.
23:09'
Rangers se snažili prosadit podél střídaček a na levém křídle je poté zastavilo postavení mimo hru.
22:36'
Ducks z levého křídla nahodili puk na vzdálenější pravou tyč a Henrik Lundqvist neměl tušení, kam se odrazil, nakonec ale minul bránu Rangers.
22:02'
Rickard Rakell se podílel na obou dvou brankách domácího týmu druhou asistencí a už zaznamenal dva body.
21:20'
Josh Mahura na levém křídle vystřelil ihned po vhazování od hrazení a Henrik Lundqvist kotouč zachytil.
21:02'
ERIK GUDBRANSON využil toho, že byl Henrik Lundqvist mimo svou bránu, a rychlou střelou z vrcholu mezikruží zamířil pod horní tyč odkryté sítě! Ducks krátce po přestávce vyrovnali. Je to 2:2. Asistence: Adam Henrique a Rickard Rakell.
20:39'
Kaapo Kakko se ocitl na levém křídle pod tlakem a naslepo nahodil puk za bránu Ducks, kde nebyl nikdo z Rangers.
20:22'
Rangers se podařilo útočnou akci Anaheimu zastavit a kotouč se odrazil někam mezi střídačky.
20:01'
Ryan Getzlaf vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny a teď tedy nehrozí, že by Ducks v úvodu třetiny inkasovali.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-11; Zablokované střely: 5-3; Vhazování: 75%-25%; Hity: 9-3; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 22:58.
Mika Zibanejad otevřel skóre po deseti sekundách a Artěmij Panarin na jeho gól rychle navázal. S Ducks to vypadalo hodně špatně, v přesilové hře je ale vrátil zpět do zápasu Jakob Silfverberg. Skóre po první třetině zní. Anaheim Ducks 1 New York Rangers 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:01'
Na opačné straně ledové plochy mohli skórovat Rangers, John Gibson je ale nadvakrát skvěle vychytal.
16:57'
Troy Terry mířil střelou z bodu levého kruhu ke vzdálenější pravé tyči, Henrik Lundqvist ho ale fantasticky vychytal lapačkou, kterou puk vytáhl mimo! Úžasný zákrok velice zkušeného brankáře.
15:56'
Adam Henrique byl faulován za bránou Rangers, jenže rozhodčí to nechali bez povšimnutí a vyloučení.
14:48'
Troy Terry vypálil na bodu pravého kruhu a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční brejk.
14:11'
Sam Steel se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a hokejisté Anaheimu hrají v plném počtu.
14:02'
Ze stejného místa vzápětí vypálil Jacob Trouba, jenže jeho rána byla pro změnu hráči Ducks zablokována.
13:30'
Anthony DeAngelo na pravém křídle vypálil od modré čáry a John Gibson podržel kotouč ve své lapačce.
12:11'
Rangers si po komerční přestávce zahrají přesilovou hru. Sam Steel byl vyloučen za nedovolené bránění.
11:45'
Rangers se nepodařilo rozehrát podél střídaček, zakázané uvolnění se ovšem proti nim nepískalo.
09:51'
Ondřej Kaše vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
08:53'
Hampus Lindholm na levém křídle vypálil bez přípravy od modré čáry a na přední tyči puk skvěle tečoval JAKOB SILFVERBERG! Ducks využili přesilovou hru a jsou zpět v zápase. Asistence: Hampus Lindholm a Rickard Rakell.
08:39'
Ducks se snažili procedit puk do sítě v blízkosti levé tyče, jenže Henrik Lundqvist kotouč opět vyrazil.
08:16'
Před bránou Rangers vznikl chaos, Hernik Lundqvist z něj ale vyšel vítězně, když v rychlém sledu předvedl dva zákroky a podržel kotouč ve svém náručí.
08:02'
Henrik Lundqvist skvěle zasáhl pravým betonem a o několik sekund později vyrazil táhlou střelu od modré čáry.
07:26'
Ryan Strome dokázal vyhodit puk podél střídaček a Ducks nyní musejí rozehrávat z vlastního pásma.
06:56'
Adam Fox dostal dvě minuty za vysokou hůl a Ducks si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru.
05:40'
Brendan Lemieux vystřelil na vrcholu levého kruhu a John Gibson včas zaklekl, aby puk sevřenými betony vyrazil.
03:59'
Rangers teď zachytili rozehrávku Johna Gibsona zpoza brány a ARTĚMIJ PANARIN se rychle otočil s pukem na bodu levého kruhu, aby ho krásnou střelou zápěstím mezi levým betonem a lapačkou brankáře Ducks poslal ke vzdálenější pravé tyči! Rangers tak vedou 2:0. Asistence: Ryan Strome.
03:06'
Henrik Lundqvist poté vyrazil ránu z levého křídla a další snahu Ducks zastavilo zakázané uvolnění.
02:32'
Hampus Lindholm mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže švédský král ho dokázal vychytat a puk vyrazil mimo.
01:56'
Henrik Lundqvist skvěle zasáhl levým betonem a následná střela Michaela Del Zotta byla zablokována.
00:55'
Rangers mohli udeřit po 55 sekundách znovu, v blízkostí levé tyče ale ztroskotali na Johnovi Gibsonovi.
00:10'
Útočník MIKA ZIBANEJAD využil fantastického forčekingu jednoho ze svých spoluhráčů a v závěru samostatného úniku bekhendem o levou tyč brány zamířil do sítě – 0:1! Bez asistence.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Gudbranson, Mahura, Del Zotto – D. Shore, Getzlaf (C), O. Kaše – Rakell, Henrique, Silfverberg (A) – Comtois, Steel, Terry – Deslauriers, D. Grant, Rowney. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Skjei, Trouba, R. Lindgren, Fox, M. Staal, DeAngelo – Panarin, R. Strome, Kakko – Kreider (A), Zibanejad (A), Bučněvič – Lemieux, Chytil, Fast (A) – McKegg, B. Howden, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Pierre Lambert. Čároví: Devin Berg, Jesse Marquis.

Ondřej Kaše (ANA) 26 zápasů, 3+9, +/- +1
Filip Chytil (NYR) 22 zápasů, 8+3, +/- +8
Vzájemné zápasy

New York Rangers se střetl v loňské sezóně NHL s Anaheimem dvakrát a oba dva zápasy na konci roku 2018 dokázal vyhrát. Nejprve venku 1:0 a doma 3:1.
New York Rangers

Také New York Rangers změřil síly s Los Angeles Kings a právě proti jeho hráčům utrpěl během série čtyř venkovních zápasů jedinou porážku. Předtím Rangers zničili Vegas 5:0 a po prohře v LA vyhráli na ledě San Jose 6:3. Artěmij Panarin dokázal nastřílet hattrick.
Anaheim Ducks

Hokejisté Anaheimu vyzvali v posledním střetnutí NHL tým Los Angeles Kings a svému rivalovi podlehli těsně 2:1. Domácí hokejisté od začátku listopadu nedokázali vyhrát dva zápasy v řadě. Jediný gól Anaheimu vstřelil v střetnutí s Los Angeles Kings útočník Derek Grant.
New York Rangers pokračuje po vítězství v San Jose ve venkovním tripu a jeho další zastávkou bude v sobotu večer Honda Center, ve kterém se pokusí porazit domácí hokejisty Anaheimu Ducks. Poslední výhru NY Rangers zařídil hattrickem Artěmij Panarin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.