NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Chicago - 2. února 2020   02:00

Arizona
Arizona
28:58' Richardson (Söderberg, Goligoski) • 38:20' Garland (Hall, Demers)

Chicago

To už je z mé strany vše. Někdy příště zase na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 42:44 (12:11, 13:16, 13:13 – 4:4)
Zblokované střely – 14:15
Vyhraná vhazování – 36:28
Trestné minuty – 6:6
Hity – 22:10
V nájezdech nakonec byli úspěšnější hokejisté Chicaga, které tak nemusí tolik mrzet, že v utkání nedokázali udržet dvougólový náskok. Zatímco na hostující straně uspěli Jonathan Toews i Patrick Kane, tak oba domácí exekutory vychytal Crawford. Právě oba brankáři ale byli hlavními postavami zápasu. Nebýt jich, skončil by duel daleko divočejším skóre.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
Autorem vítězné branky je JONATHAN TOEWS.
Conor Garland poslal puk do připravené lapačky Coreyho Crawforda. Je konec!
Patrick Kane uspěl pro změnu s kličkou do bekhendu!
Nick Schmalt zamířil jen do Crawforda.
Jonathan Toews proměnil. Hostující kapitán zakvedlal před Raantou a po forhendové kličce skóroval.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítězný gól nepřineslo, a že jsme šance viděli! Oba brankáři ale pokračovali ve vynikajících výkonech. Uvidíme, jak si povedou při nájezdech.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:41'
Derek Stepan sundal čistým hitem Erika Gustafssona, který si dělal prostor v útočném pásmu.
64:07'
Alex Goligoski se dostal až před Crawforda, který si se zakončením z levé strany poradil.
63:53'
Goligoskimu sebral puk Alex DeBrincat. Už ale neměl sílu, aby ujel dalšímu protihráči.
62:58'
Na druhé straně ujel po pravé straně Clayton Keller, ale také Crawford dnes chytá výborně.
62:20'
Toews přihrál na levý kruh DeBrincatovi. Raanta se stačil proti ráně z voleje přemístit...
61:45'
To už není možné, co dnes brankáři předvádějí! Dominik Kubalík jel sám na Anttiho Raantu, který proti jeho střele vymrštil bleskurychlou lapačku!
61:15'
Erik Gustafsson projel až mezi kruhy. Raanta na místě, následně se neujala ani dorážka Saada.
60:32'
Chychrun připravil šanci pro Taylora Halla, Crawford jeho bekhend kryje pravým betonem!
60:01'
Tři třetiny nestačily k tomu, aby tento atraktivní zápas našel vítěze. Ve třetí části se oba brankáři překonávali a gól tak už nepadl. Rozhodne až prodloužení, případně nájezdy.
60:00'
59:35'
Nevyšla jim ale rozehrávka, Keith zahrál na zakázané uvolnění.
59:28'
U puku jsou hosté, kteří ještě zkoušejí založit jeden z posledních útoků.
59:00'
Do konce třetí třetiny schází minuta. Uvidíme prodloužení?
58:01'
Z pravé strany vypálil Connor Murphy. Puk je ve výstroji Raanty.
57:15'
Střely na branku – 38:40
56:54'
Raanta zastavil lapačkou střelu Koekkoeka. Tohle byl tentokrát zákrok z kategorie jednodušších.
55:15'
Oba brankáři jsou ozdobou dnešního utkání. Jejich zákroky se zřejmě budou vyjímat i v sezónních sestřizích toho nejlepšího, co tento ročník přinesl a ještě přinese.
54:29'
Obrovské příležitosti hostí! Antti Raanta je za hrdinu, protože nejprve vychytal Kirbyho Dacha a o chvíli později nějakým zázrakem i Brandona Saada. Ten bekhendem zvedal puk nad již ležícího gólmana Kojotů, ovšem Raanta dokázal vymrštit nad své na ledě rozpláclé tělo nohy a akrobatickým zákrokem touš odkopnout!
54:13'
Čtvrtá formace Arizony výborně bojovala v útočném pásmu. Nakonec z toho vzešla nebezpečná střela Söderberga, kterou Crawford vyrazil.
53:40'
DeBrincat vjel do útočného pásma dříve, než se tam dostal s pukem Strome. Hostům byl tedy odpískán ofsajd.
52:57'
Další zákrok Crawforda. Brankář Chicaga přerušil hru po střele Christiana Dvoraka.
52:25'
Brad Richardson přebruslil ve středním pásmu Duncana Keitha. Jeho střelu z pravé strany ale Crawford vyrazil.
52:04'
51:40'
Tohle není od domácích povedená přesilovka. Branku Chicaga zatím neohrozili.
51:06'
Hosté znovu vyhazují.
50:16'
Oesterle nedokázal na modré čáře zastavit vyhozený puk. Kojoti tak musejí znovu hledat cestu do útočného pásma.
50:03'
Po reklamní přestávce si Arizona zahraje další přesilovku! Za hákování odejde na trestnou lavici Jonathan Toews.
49:24'
Crawford drží hosty! Dezorientovaný Brandon Saad si málem vstřelil kuriózní vlastní gól, ale brankář Blackhahks bleskově zareagoval a pravým betonem zasáhl!
48:49'
V závěru domácí přesilovky mohl skórovat Phil Kessel, který chtěl zblízka zasunout puk z Crawforda, v čemž mu zabránil pravý beton gólmana Chicaga! Nyní jsou už hosté kompletní.
48:34'
Po přihrávce Garlanda puk nezametl za Crawforda Dvorak.
48:12'
Hosté se znovu dokázali osvobodit vyhozením.
47:30'
Hostům se podařilo vyhodit.
46:48'
Za držení je vyloučen Olli Määttä. Uvidíme přesilovku Arizony.
46:37'
Další výborná přihrávka Conora Garlanda. Puk nedokázal na vzdálenější tyčce ideálně trefit Christian Dvorak!
46:12'
Výborným zákrokem se teď prezentoval také Antti Raanta! Slater Koekkoek pálil z první do poloodkryté klece, ovšem domácí brankář ve skluzu kotouč zachytil!
46:01'
Prudká střela Määtty od modré čáry minula branku Arizony.
45:31'
Oesterle na útočné modré nezpracoval puk a domácí tak přišli o pásmo.
44:48'
Zákrok večera předvedl Corey Crawford! Conor Garland nahrál před odkrytou branku Taylorovi Hallovi, který si puk rovnal z bekhendu na forhend a to hostujícímu gólmanovi stačilo k tomu, aby se proti zakončení Halla natáhl a kotouč schoval do lapačky!
43:55'
Po sražené střele Hjalmarssona puk přistál u hokejky Brada Richardsona. Domácí útočník však nedokázal neposednou černou pryž včas zkrotit a neohrozil tak branku Crawforda.
43:05'
Do zakončení Patricka Kanea vložil hokejku obránce, od níž se puk odrazil až do ochranné sítě za brankou.
42:19'
Nahození Olli Määtty skončilo v klíně domácího gólmana.
42:02'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Coreyho Crawforda.
41:40'
Domácí v plném počtu. V závěru přesilovky Chicaga měl ještě velkou příležitost Alex DeBrincat, proti jehož střele se stačil Raanta přemístit!
41:14'
Až teď. Z pravého kruhu vypálil Patrick Kane, ale pro puk si sáhla lapačka Anttiho Raanty.
40:46'
Hosté pokračují v přesilovce, kterou jim rozdělila přestávka. Branku Coyotes zatím neohrozili.
Hity – 15:6
Druhá třetina nabídla velmi zajímavou podívanou. Mnohem aktivněji ji začalo Chicago, které svůj tlak navíc podtrhlo druhým zásahem Brandona Saada v zápase – 0:2. Zaskočené domácí nakopl až kontaktní gól, který padl z dorážky Brada Richardsona ve 29. minutě. Obraz hry se tak postupně převážil na stranu Arizony a v čase 38:20 přišlo i vyrovnání, o které se postaral parádním zakončením do vikýře Conor Garland.
40:00'
39:57'
Hosté v ofsajdu. Ve druhé periodě se tak už skóre zřejmě měnit nebude.
39:37'
Jakob Chychrun u mantinelu zahákoval Patricka Kanea a oslabuje tak domácí tým.
39:01'
Je tu už poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Arizona právě vstřelila branku!
Je srovnáno! CONOR GARLAND to udělal úžasně, když se z levé strany natlačil do zakončení a z poměrně obtížného úhlu poslal puk do protějšího horního růžku Crawfordovy svatyně. Asistence: Taylor Hall a Jason Demers.
37:53'
Hostující kapitán Toews nahrál do jízdy Dominikovi Kubalíkovi. Jeho střelu z levé strany zastavil Raanta.
36:08'
Dylan Strome a Alex DeBrincat najížděli na jediného obránce. Strome vzal zakončení na sebe a domácí podržel Raanta!
35:42'
Clayton Keller v útočném pásmu šikovně udržel puk. Jeho střela však byla zablokována.
34:54'
Brandon Saad jed dnes při chuti. Hostující útočník střílel přes obránce a do akce musela Raantova vyrážečka.
34:14'
Od modré čáry vypálil Jakob Chychrun a Crawford našel puk někde ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.
33:56'
Zajímavá přihrávka Christiana Dvoraka směřovala mezi kruhy. Tam ale další domácí hráč netrefil puk.
33:06'
Vyrovnání měl na hokejce Vinnie Hinostroza. Ten svůj únik zakončoval bekhendovou střelou mezi betony, ovšem Crawford kotouč udržel před brankovou čarou!
32:21'
Čtvrtá lajna hostí dostala puk do útočné pásma. Gustafsson ho nahazoval na branku, ale po několika tečích nemusel Raanta zasahovat.
31:32'
Střelu od modré čáry vyrazil do rohu Anttin Raanta. Tam se puku ujali jeho spoluhráči.
31:13'
Hosté v postavení mimo hru.
30:55'
Pro vysoké nahození Söderberga si sáhl Crawford lapačkou a přerušil tak hru.
30:17'
Na druhé straně lapil Raanta pokus Drakea Caggiuly. Následuje reklamní přestávka.
30:03'
Nepříjemnou bekhendovou střelu vyslal na hostující branku Conor Garland. Crawford puk vyrazil lapačkou.
28:58'
Domácí snižují! Chytře to udělal Carl Söderberg, který z úhlu nahodil puk do betonů Crawforda. Od nich se kotouč odrazil k BRADOVI RICHARDSONOVI, jenž ho poslal mimo dosah hostujícího gólmana. Asistence: Carl Söderberg a Alex Goligoski.
28:42'
Zmatků před brankou Chicaga nedokázal využít Christian Fischer. Hosté nakonec poslali puk do bezpečí.
27:47'
Domácí se nyní sami vyhnali z útočného pásma. Momentálně jim to vůbec nelepí.
27:02'
Málem další šance ve druhé třetině výborně hrajícího Chicaga. Alexander Nylander hledal před brankou Zacka Smithe, jemuž v poslední chvíli zablokoval hůl Oesterle.
26:29'
Střely na branku ve 2. třetině – 1:9
26:01'
Po střele Dylana Stromea přerušil hru domácí gólman. Následuje reklamní přestávka.
24:53'
Chicago je při chuti. Kirby Dach střílel na Raantu a ten musel opět zasahovat.
24:36'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté ze své aktivity nakonec vytěžili druhý gól! Patrick Kane nejprve neproměnil velkou šanci, když po jeho úniku se štěstím zasáhl Raanta. Akce Blackhawks ale pokračovala a právě Kane našel zpoza branky BRANDONA SAADA. Tomu sice střela z mezikruží asi nesedla podle představ, ale nakonec i proto puk zapadl přes brankáře Raantu až do brankové síťky – 0:2. Asistence: Patrick Kane a Kirby Dach.
24:18'
Střela Dominika Kubalíka nebyla přesná. Hosté ale pokračují v náporu.
23:32'
Po střílené přihrávce Gustafssona nedokázal jeden z hostujících hráčů zblízka uklidit puk do odkryté branky Arizony! Raanta už byl v tu chvíli bezmocný!
22:49'
Phil Kessel si stáhl puk vysokou holí. Domácí tak nemohou pokračovat v útočné akci.
22:23'
Christian Fischer vyzkoušel z pravé strany pozornost Crawforda. Hostující brankář zůstává bezchybný.
21:35'
Duncan Keith převzal puk od Kanea a vystřelil. Antti Raanta přerušil hru.
21:20'
Podobně dopadl v souboji 1 na 1 s obráncem i Taylor Hall. Toho výtečně obral o kotouč Adam Boqvist.
20:49'
Nick Schmaltz to vzal na sebe a snažil se projet až před brankáře Crawforda. Nakonec ale byl odzbrojen obranou.
Hity – 5:2
První třetina začala velkým náporem domácí Arizony a hosté mohli děkovat především brankáři Crawfordovi, že neinkasovali. Ve 13. minutě naopak uhodilo na druhé straně, když Brandon Saad z levého kruhu vymetl bližší horní růžek svatyně Arizony. Pak už se hra vyrovnala a šance mělo i Chicago.
20:00'
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:37'
18:23'
Po nahrávce Kubalíka ostře pálil Erik Gustafsson. Raanta se stačil přemístit proti dráze puku a zastavil střelu hostujícího obránce.
17:54'
Druhá část přesilovky Blackhawks zatím není povedená. Hosté se nyní marně snaží vrátit do útočného pásma.
17:28'
Domácí vyhazují.
16:54'
Adam Boqvist vypálil od modré čáry a Raantu zachránila horní tyčka!
16:36'
Christian Fischer je vyloučen za podražení Caggiuly. Hosté mají k dispozici první přesilovku.
16:29'
Dominik Kubalík se dostal ke střele z pravého kruhu. Tu mu zablokoval Carl Söderberg.
15:22'
Poměrně jednoduchý zákrok domácího brankáře Raanty. Ten pokryl střelu z pravé strany kluziště.
14:23'
Alex Goligoski střílel hned po buly. Místo toho, aby ohrozil hostující branku, však trefil vlastního spoluhráče Conora Garlanda. Ten po přerušení hry odskákal na střídačku a následně zamířil do útrob arény.
14:19'
Crawford přikryl puk, který se ocitl u jeho brankoviště. Následuje reklamní přestávka.
13:58'
Šance hostí! Z pravé strany se řítil proti domácí brance Alex DeBrincat. Jeho střelu dokázal pokrýt Raanta.
13:32'
Zakázané uvolnění Chicaga.
12:52'
Slater Koekkoek dostal puk na modré čáře a z voleje vypálil. Solidní projektil dokázal vyrazit domácí brankář Raanta.
12:16'
Domácí se nahrnuli dopředu hned po buly ve středovém kruhu. Bekhendovou střelu Christiana Fischera vyrazil Crawford.
12:08'
Šance si vytvářejí především domácí, ale gólový účet zápasu otevřeli Černí jestřábi! Rychlý protiútok zakončil střelou zápěstím z levého kruhu BRANDON SAAD, který dokonale zaskočil brankáře Raantu. Puk skončil v bližším horním růžku svatyně Arizony. Asistence: Patrick Kane.
11:10'
Pěkně to nyní sehráli domácí! Finální přihrávku poslal Oesterle na Vinnieho Hinostrozu, proti jehož střele z levého kruhu se stačil přemístit zatím vynikající Crawford!
10:16'
Střely na branku – 9:4
09:31'
09:21'
Alex DeBrincat si sjel na levý kruh a vypadalo to na nebezpečnou střelu. Tu však stačil zablokovat obránce Demers!
08:56'
Domácí vyvezli puk do bezpečí a nahodili za branku soupeře.
08:19'
Hosté jsou v plném počtu. Začne jejich zkrácená přesilovka.
07:30'
Právě Clayton Keller je vyloučen za podražení a síly na ledě se tak vyrovnají.
07:26'
Clayton Keller se stahovačkou zbavil obránce. S jeho střelou z levého kruhu si ale poradil Crawford.
06:39'
Hosté vyhazují.
06:18'
Právě Garlanda zahákoval Zack Smith. Uvidíme přesilovku Kojotů.
06:10'
Z pravého kruhu střílel Conor Garland. I jeho třetí nebezpečné zakončení v zápase dokázal Crawford zlikvidovat. Brankář Chicaga zatím svůj tým drží.
06:01'
Zakázané uvolnění Blackhawks. Domácí se nadechli k solidnímu náporu.
05:47'
Další příležitost Yotes! K dorážkám z bezprostřední blízkosti se dostal Carl Söderberg a vše opět vyřešil Corey Crawford, jenž má puk pod betony!
04:43'
Hosté kontrovali ranou Brandona Saada, kterou zneškodnil Raanta.
04:17'
Garland prohrál také druhý souboj s hostujícím gólmanem! Tentokrát na něho najížděl zcela sám, udělal blafák do bekhendu, ale Crawford natáhl pravý beton a jeho špičkou/bruslí vytěsnil kotouč mimo!
03:56'
První šance Coyotes! Taylor Hall se ze strany natlačil před branku. Puk se od betonů Crawforda odrazil ke Conorovi Garlandovi, který z mezikruží zamířil do připraveného brankáře Blackhawks!
03:30'
Zatím se bruslí bez přerušení. Momentálně spíše ve středním pásmu.
01:59'
Hodně zajímavou přihrávku posílal před domácí branku Patrick Kane. Puk projel kolem brankoviště, aniž by ho zasáhl někdo z hokejistů Chicaga.
01:29'
První zákrok si připsal domácí brankář Antti Raanta. Ten vyrážel pokus Jonathana Toewse.
00:49'
Bývalý hráč Chicaga Vinnie Hinostroza objel hostující branku. K zakončení se však nedostal a následně ani nikdo z jeho spoluhráčů.
00:01'
Arizoně opravdu schází nejproduktivnější zadák Oliver Ekman-Larsson. Jeho místo v sestavě zaujal Kyle Capobianco.

Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Hjalmarsson (A), Goligoski, Demers, Oesterle, Chychrun, Capobianco – Garland, Dvorak, Hall – Kessel, Stepan (A), Keller – Hinostroza, Schmaltz, Crouse – Söderberg, Richardson (A), Fischer.

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Koekkoek, Määttä – Caggiula, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), Dach, Saad – D. Strome, Kämpf, DeBrincat – Z. Smith, Carpenter, A. Nylander.

Rozhodčí: Hebert, Brenk – Gibbons, Fournier.

Dominik Kubalík (CHI) – 49 zápasů, 32 bodů (21+11)
David Kämpf (CHI) – 51 zápasů, 14 bodů (7+7)

Arizona Coyotes:
Arizona odehrála 53 zápasů a se ziskem 58 bodů ji v tabulce Západní konference patří osmá příčka. Aktuální forma Kojotů však není příznivá. Jejich poslední čtyři duely totiž skončily porážkami. Bodovali jen v tom posledním, v němž doma padli v prodloužení 2:3 s LA Kings. Yotes postrádají zraněného brankáře Kuempera, který přitom disponuje velmi dobrými čísly, a také útočníka Barretta Haytona. Otazník navíc visí nad startem klíčového zadáka Olivera Ekmana-Larssona.