NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Edmonton - 25. listopadu 2019   02:08

Arizona
Arizona
09:43' Söderberg (Schmaltz, Goligoski) • 31:52' Fischer (Grabner, Goligoski) • 33:25' Hinostroza (Goligoski, Chychrun)
3:4
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Edmonton
Edmonton
02:05' Neal  (Draisaitl, McDavid) • 21:22' Chiasson  (Gagner, Klefbom) • 53:12' M. Granlund  (P. Russell) • ' McDavid
Arizona
McCauley, O'Halloran – Amell, Racicot
Gila River Arena, Glendale
Edmonton

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Tři hvězdy utkání
1. Connor McDavid (EDM) 0+1
2. Markus Granlund (EDM) 1+0
3. Alex Goligoski (ARI) 0+3
Edmonton sice ve třetí třetině prohrával 2:3, ale dokázal sedm minut před koncem vyrovnat po trefě Granlunda a vynutit si prodloužení. V něm byli hosté lepší, ale nerozhodli a muselo se jít do samostatných nájezdů. V nich se prosadil jen McDavid, který rozhodl o výhře Oilers.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
Autorem vítězné branky je CONNOR MCDAVID.
Hinostroza neprotlačil svou střelu mezi betony, Koskinen jeho pokus likviduje.
Draisaitl se rozhodl vsadit na razanci, napřáhl se mezi kruhy a Kuemper vyráží.
Koskinen vytěsnil zakončení Garlanda na zadní mantinel!
Connor McDavid zamíchal před brankou s pukem a poslal jej mezi betony Kuempera.
Schmaltz před brankovištěm přestřelil.
Samostatné nájezdy začínají.
Divoké prodloužení, ve kterém většinu času strávilo duo Draisaitl + McDavid na ledě, nerozhodlo. Pojedou se nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:27'
Draisaitl zblokoval střelu soupeře a chtěl vyjet do úniku, ale spadl a domácí tak brejku nečelí.
64:11'
Schmaltz pozastavil útok Arizony a vrátil se dostředního pásma.
63:38'
Draisaitl napálil puk jen do zadního mantinelu.
63:07'
Schmaltz hledal Kessela mezi kruhy, hvězda domácích však puk nezpracovala.
62:38'
Důrazný Bear se nedostal do zakončení, při svém nájezdu se ovšem proletěl přes záda Kuempera.
62:25'
Další útok domácích zastavilo postavení mimo hru.
62:17'
Keller se dostal do útoku po pravém křídle, Koskinen jeho střelu vyráží.
62:05'
Draisaitl z pravého kruhu minul branku Arizony.
61:40'
Trio Draisaitl, McDavid a Klefbom se zase vrací do útočného pásma.
61:21'
Narušení kombinace Edmontonu, pokus o brejk však nevyšel. Domácí přihrávku přes střední pásmo neprotlačili.
61:09'
Oddechový čas pro hosty.
61:09'
Hosté kroužili v útočném pásmu jako supi a málem se jim to vyplatilo. Podařilo se uspat obranu soupeře a McDavid dostal puk v levém kruhu, odkud si sjel k brance, ale trefil jen rameno Kuempera, od nějž se puk odráží do ochranné sítě.
60:15'
Coyotes jen vyhodili do středního pásma, k puku se vrací hosté.
60:01'
60:00'
59:36'
Fischer svou hokejkou přizvedl střelu Beara a srazil puk znovu do ochranné sítě.
59:08'
Nurseho rána od modré se odráží do ochranné sítě.
58:52'
Přeci jen se domácí dostali po delší době ke střele. Grabner trefil z pravé strany Koskinena, poté ještě střílel z levé strany, ale tentokrát byl zablokován.
58:30'
Arizona, jež je pod tlakem, se snaží dotáhnout zápas do prodloužení.
57:44'
Demers svým tělem zastavil ránu Neala z mezikruží.
57:29'
Zatímco domácí se nedokáží dostat v posledních minutách vůbec do zakončení, Edmonton se snaží hrozit při každé příležitosti. Bear z pravého kruhu přinutil Kuempera přerušit hru.
56:05'
Zakázané uvolnění Edmontonu.
55:20'
Domácí drží puk ve svém pásmu a vyčkávají s rozehrávkou. Zbytečně nechtějí otevírat obranu.
54:24'
Oilers se snaží rozhodnout utkání, Kassian z levého kruhu trefil Kuemperův beton. Už 32. střela, co šla na branku domácích.
54:05'
Kuemper čelil problémům před svým brankovištěm po bekhendu Gagnera, puk ovšem udržel mezi betony a přerušil hru. Komerční přestávka.
53:12'
Edmonton právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno. Obrana Coyotes trochu zaspala a poté, co Kuemper vyrazil střelu z pravého kruhu před sebe, tak kotouč neodehrála. Toho plně využil MARKUS GRANLUND, který si sjel mezi kruhy a svou střelu sám dorazil za záda Kuempera. Asistence: Patrick Russell.
52:09'
Mezi kruhy se neprosadil ani na druhé straně Stepan.
51:44'
McDavid netrefil branku Kuempera z bezprostřední blízkosti.
51:20'
Třetí třetina má zatím hodně rychlé tempo. Příliš se na branky nestřílí, ale oba celky předvádí na ledě divoký hon za pukem.
50:40'
Kotouč vyletěl ve středním pásmu mezi střídačky. Komerční přestávka.
50:14'
Sheahan od levého mantinelu neusměrnil střelu na branku, orazítkoval pouze zadní mantinel za Kuemperem.
49:35'
Oba celky se nyní střídají ve vedení puku.
48:48'
Draisaitl se před brankou Arizony neprosadil, jeho zakončení z levého kruhu zblokoval Goligoski.
48:25'
Dělovku Goligoskiho od modré dokázal Koskinen vyrazit.
47:31'
Koskinen musel čelit další nepříjemné situaci. Soderberg našel před brankovištěm Garlanda, který pohotově střílel a přinutil brankáře Oilers k zákroku.
46:30'
Koskinen vsedě zachránil svůj tým od další inkasované branky. Grabner a Chychrun ani natřikrát brankáře soupeře nedokázali překonat. Hra je nakonec přerušena. Komerční pauza.
45:34'
Ovšem Ljubuškin nyní poslal puk na zakázané uvolnění.
45:15'
Druhá třetina má zatím hodně rychlý průběh, příliš se nepřerušuje.
44:35'
Ekman-Larsson se musel hodně rychle vracet do obrany. Stihl to a zblokoval střelu McDavida, kterou srazil do ochranné sítě.
44:24'
Rychlý útok domácích, Garland si najížděl na levém křídle a narazil si s Ekmanem-Larssonem. Svou střelu neusměrnil na branku.
43:40'
Tentokrát zakončení hostů nezabránili. McDavid ovšem před brankovištěm neuspěl a Kuempera neprostřelil.
43:10'
Puk nadále pravidelně střídá své majitele. Domácí soupeře nepouští do střelby.
42:30'
Hra se přelévá rychle ze strany na stranu. V útoku byli domácí, ale Oesterle minul zpoza pravého kruhu branku.
41:32'
Hra se přesunula do obranného pásma Arizony. Od modré zkoušel štěstí Klefbom, ale trefil jen Kuempera.
41:11'
Garland se v pravém kruhu dostal do zakončení, Koskinen jeho střelu sráží do strany.
40:58'
Poměrně rychlé zakázané uvolnění zkraje třetí třetiny.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:59.
Arizona na začátku druhé třetiny inkasovala druhou branku, ale po polovině utkání se domácím povedlo dvěma góly v rozmezí 93 vteřin skóre otočit a dostat se poprvé do vedení.
40:00'
39:32'
Zakázané uvolnění Edmontonu po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.
39:18'
A o útočné pásmo nakonec i přichází.
38:55'
Hosté v útočném pásmu rozehráli kombinaci, nedostávají se však ke střelbě.
38:00'
Hra je přerušena v obranném pásmu Arizony kvůli přihrávce rukou hostů. Komerční pauza.
37:07'
Hosté mohou už alespoň trochu dýchat. Dokonce se dostali ke střele, tu však zblokoval Kessel.
36:30'
Hinostroza z pravého kruhu na Koskinena nevyzrál, Keller z podobné pozice posléze trefil zadní mantinel.
36:10'
Hraje se dlouho bez přerušení a hosté jsou znovu uzavřeni ve svém pásmu.
35:30'
Oilers se usilovně brání, o jejich útočných snahách v tuto chvíli nemůže být ani řeč. Arizona se snaží vytvářet drtivý tlak.
34:34'
Garlandovu střelu zblokoval před brankovištěm Russell. Poté ještě Richardson zkoušel štěstí od pravého mantinelu, ale minul branku.
34:10'
Domácí jsou znovu v útočném pásmu a snaží se ze své převahy vytěžit maximum.
33:25'
Arizona právě vstřelila branku!
Coyotes otáčí vývoj skóre! VINNIE HINOSTROZA se prosadil z ostrého úhlu z pravé strany, když se mu povedlo poslat puk za Koskinenova záda po šťastném odrazu. Asistence: Alex Goligoski, Jakob Chychrun.
32:45'
Útok hostů, Granlund byl zblokován a k puku se vrací Coyotes.
32:34'
Domácí ožívají, Demers se mezi kruhy ovšem neprosadil přes bránícího protihráče.
31:52'
Domácí, kterým se dlouho ve druhé třetině vůbec nedařilo dostat do hry, vyrovnávají ze své teprve třetí střely v této části hry. CHRISTIAN FISCHER si mezi kruhy počkal na Grabnerovu přihrávku zpoza branky a střelou z voleje překonal Koskinena. Asistence: Michael Grabner, Alex Goligoski.
30:10'
Nahození domácích ze středního pásma končí až v ochranné síti. Komerční pauza.
29:50'
Kuemper před svým brankovištěm dosáhl na puk a znovu přerušuje hru. Hosté na něj hodně nepříjemně doráží.
28:48'
Oesterle dnes poněkolikáté střílel jen do jednoho z bránících hráčů. Jeho tvrdé rány zatím na branku neprochází.
28:34'
Nahození Nurse chytá Kuemper do lapačky. Poté se Nurse s Ekmanem-Larssonem dostává do strkanice kvůli najetí do branky domácích.
28:10'
Mnohem více ze hry mají v posledních minutách Oilers, kteří by potřebovali ze své převahy vytěžit o něco více.
27:34'
Kotouč se stal suvenýrem jednoho z diváků. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:13'
Rychlý návrat hostů do útoku, Chiasson nutí Kuempera přerušit hru. Komerční pauza.
25:58'
Teď už budou moci, povedlo se jim dostat puk do středního pásma a nahodit do útoku.
25:43'
Domácí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Nesmí vysřídat.
25:30'
Hosté jsou stále usazeni před brankou Arizony, další dvě střely letěly na Kuempera.
24:55'
Kuemper úspěšně čelil střele od modré čáry, Edmonton však zůstává v útočném pásmu.
23:35'
Nahození Arizony skončilo v ochranné síti. Vhazuje se ve středním pásmu.
23:25'
Postavení mimo hru domácích.
22:44'
Goligoskiho jedovatá střela končí na noze bránícího Larssona.
22:02'
Hosté se dál tlačí do útočného pásma. Neal se snažil prosadit v prostoru před brankovištěm, tentokrát na Kuempera nevyzrál. Brankář domácích skočil po puku, který mu sice propadl do brankoviště, ale byl pomalý a bránící hráč jej odpálil pryč.
21:22'
Nenápadná akce hostů končí gólem v brance Kuempera. Gagner chtěl přihrávat na levou stranu brankoviště, ale puk neprošel přes bránícího Demerse. Jenže ten srazil puk zpět ke Gagnerovi, který zpoza branky našel před brankovištěm volného ALEXE CHIASSONA, který okamžitě vypálil a nedal Kuemperovi šanci. Asistence: Sam Gagner, Oscar Klefbom.
20:10'
Rychlé zakázané uvolnění Edmontonu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:06.
Edmonton otevřel skóre už ve 3. minutě, když využil přesilovou hru po pěkné kombinaci až k brankovišti na Neala. Také domácí se ovšem radovali v přesilovce, v 10. minutě vyrovnal Söderberg a za smírného skóre úvodní třetina skončila.
20:00'
19:22'
Další přerušení. Útok Edmontonu končí zákrokem Kuempera po střele Neala, zatím jediného úspěšného hostujícího střelce.
18:54'
Gagner z levého kruhu přinutil Kuempera přerušit hru a vybojoval vhazování před brankou Arizony.
18:27'
Oesterle se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus byl odražen až do středního pásma. Domácí vedou na střely 15-11, tato zblokovaná střela se do této bilance nezapočítala.
17:25'
Rychlý útok Edmontonu končí sraženou střelou do ochranné sítě. Jones pálil zpoza kruhů.
17:06'
Velká šance domácího Grabnera, který tečoval střelu od modré čáry a usměrnil ji do levé tyče Koskinenovy branky!
16:18'
Bear se dostal mezi kruhy ke střele, Kuemper ramenem vyrazil letící puk do ochranné sítě. Komerční přestávka.
15:11'
Zakázané uvolnění domácích při snaze o rychlý návrat do útoku.
14:58'
Rychlý kontr domácích, Fischer hledal před brankou rozjetého Ljubuškina, kterému se nepovedlo bekhendem usměrnit puk na branku.
14:38'
Oilers se nepřesnou přihrávkou sami vyhání z útočného pásma a musí hledat cestu zpět.
13:52'
Kuemperovi stačilo sledovat puk pohledem, pouze prolétl kolem brankoviště.
13:12'
Zakázané uvolnění hostů.
12:02'
Vysoké nahození Fischera si Koskinen vyrazil před sebe a přitáhl k sobě, aby přerušil hru.
11:18'
Kuemper vyrazil puk směrem k Nealovi, jemuž se ale nepovedlo jej trefit a dorážet.
10:27'
Kuemper se po delší době dostal k zákroku. Rychle přerušuje hru proti střele z pravé strany. Komerční pauza.
09:43'
Střelecká aktivita domácích v přesilovce nese kýžené ovoce. Křižná přihrávka do levého kruhu si našla CARLA SÖDERBERGA, jemuž se povedlo střelou na vzdálenější tyč podstřelit lapačku Koskinena. Asistence: Nick Schmaltz, Alex Goligoski.
09:15'
Krůček chyběl domácímu hráči na modré čáře, aby udržel útočné pásmo. Oilers se na chvíli osvobodili.
08:56'
Ani Keller si na Koskinena nepřišel. Z pravého kruhu trefil rameno hostujícího brankáře, od něhož se kotouč odrazil do ochranné sítě.
08:45'
Ránu z levého kruhu po zacouvání vyslal Kessel, Koskinen i jeho střelu likviduje.
08:20'
Coyotes vybojovali vhazování před Koskinenem.
08:00'
Keller vystřelil zpoza pravého kruhu, Koskinen vyrazil před sebe a puk se odrazil až zpět na hranici kruhů. Dělovka Ekmana-Larssona byla poté zblokována a puk se odrazil do neutrální zóny.
07:47'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Joakim Nygård – 2 min., sekání).
07:29'
Garland lehce klepl do odraženého puku vedle brankoviště a poslal ho ke Koskinenovi. Hayton se ještě snažil dojíždět na dorážku, ale k puku se už nedostal.
06:31'
Po zákroku Kuempera je hra přerušena v obranné třetině domácích. Komerční pauza.
05:47'
05:40'
Fischer se prodral až k brankovišti Koskinena a snažil se doklepnout zakončení Richardsona. Koskinen i nyní odolal.
05:02'
Schmaltz vypálil zpoza pravého kruhu, Koskinen vyrazil puk jen před sebe, ale snaha Soderberga o dorážku končí jen pukem na zadním mantinelu.
04:49'
03:59'
Edmonton znovu vyhazuje puk ze svého pásma.
03:51'
Rychlá kombinace přes celou šířku kluziště, finální přihrávka šla na střed, kde číhal na střelu Stepan. Neusměrnil své zakončení mezi tři tyče.
03:24'
Oilers dvakrát rychle vyhazují ze svého pásma.
02:52'
Okamžitě po buly střílel od modré čáry Goligoski, Koskinen puk chytá a přerušuje hru.
02:49'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Patrick Russell – 2 min., podrážení).
02:49'
A bude se znovu vylučovat, tentokrát ovšem na straně Edmontonu.
02:05'
Velmi rychle využitá přesilovka! JAMES NEAL operoval před brankovištěm a prudkou křižnou přihrávku z pravé strany od Draisaitl dokázal usměrnit za záda bezmocného Kuempera. Asistence: Leon Draisaitl, Connor McDavid.
01:41'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nick Schmaltz.
00:59'
Kessel se Schmaltzem vyrazili do přečíslení, finální přihrávka před brankovištěm do pravé strany ovšem neprošla a ze šance sešlo.
00:01'

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Goligoski, Ljubuškin, Oesterle – Keller, Stepan, Kessel – Dvorak, Schmaltz, Garland – Grabner, Söderberg, Hinostroza – Fischer, Richardson, Hayton.

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Bear, A. Larsson, Klefbom, K. Russell, Jones – Draisaitl, McDavid, Kassian – Chiasson, Gagner, Neal – J. Archibald, Sheahan, Nygård – P. Russell, Haas, M. Granlund.

Rozhodčí: McCauley, O'Halloran – Amell, Racicot.
Domácím může v utkání scházet Lawson Crouse, který v sobotu narazil v plné rychlosti do hrazení a odnesl to především jeho krk.
Jedná se o druhý vzájemný souboj, první střetnutí se hrálo před třemi týdny na ledě Edmontonu. Hosté tehdy vyhráli těsně po prodloužení 3:2.
Jedná se také o souboj týmů, které předvádí svůj nejlepší hokej za poslední roky. Edmonton je v čele Pacifické divize s 33 body, Arizona je pouze o tři body za ním na druhé pozici a oběma se v posledním utkání podařilo zvítězit. Zatímco domácí Kojoti vyhráli v Los Angeles, Olejáři ve Vegas.
Dva nejproduktivnější hráči soutěže vyzvou nejlepší obranu ligy. I tak by se dalo v krátkosti zhodnotit utkání mezi Edmontonem s Arizonou, jež ve 24 zápasech inkasovala pouze 54 branek (ano, Islanders obdrželi dokonce pouhých 51 gólů, ale odehráli o tři zápasy méně a v průměru tak inkasují o něco více branek než Coyotes).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.