NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Edmonton - 5. února 2020   03:00

Arizona
Arizona
24:50' Garland (Hall, Chychrun) • 26:58' Crouse  • 57:49' Dvorak (Crouse)
Edmonton

Conor Garland a Lawson Crouse poslali Coyotes do dvoubrankového vedení, které ve třetí třetiny navýšil Christian Dvorak. Body berou za výhru 3:0 domácí. Antti Raanta pochytal všech 30 střel soupeře.
Tři hvězdy utkání:
1. Antti Raanta (ARI) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Conor Garland (ARI) 1+0
3. Taylor Hall (ARI) 0+1
59:58'
Antti Raanta kryje kotouč, buly před jeho brankou. Domácí brankář je blízko čistému kontu. Zatím zastavil všech 29 střel soupeře.
59:06'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jakob Chychrun – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 2 min., nesportovní chování).
59:02'
Vinnie Hinostroza spěchal za kotoučem v útočném pásmu.
58:48'
Edmonton se usadil v útočném pásmu, kde chce utkání dohrát.
58:30'
V poklidném tempu se utkání dohrává.
57:49'
Arizona právě vstřelila branku!
A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje a získá body. Kotouč poslal po šťastné odrazu od mantinelu do branky CHRISTIAN DVORAK. Asistence: Lawson Crouse.
57:25'
Dobře, takticky velmi zkušeně hraje domácí mužstvo.
57:05'
Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti. Conor Garland zblokoval ránu od modré.
57:00'
Tři minuty zbývají do konce třetí třetiny.
56:39'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Arizony.
56:10'
Oscar Klefbom špatně rozehrál, puk získal mezi kruhy Jordan Oesterle. Jeho rána do odkryté části branky byla zblokovaná.
55:43'
Josh Archibald udržel kotouč v útočné třetině, následně ale domácí šikovně vyhodili, icing se nepíská.
55:01'
To už se dostáváme do finální fáze hry ve třetí třetině a podle aktuálního skóre také v zápase. Domácí vedou o dvě branky.
54:47'
Hostující celek rozehrává od své branky další zajímavou akci, Leon Draisaitl však o kotouč přišel, a tak mohou hrát domácí. Conor Garland nic v útočném pásmu vymyslet nedokázal.
54:15'
Další komerční přestávka. Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu a vypracovat si velké šance.
53:08'
Carl Söderberg se dostal do brejku, zkoušel kotouč poslat do horní části branky, ale výborně proti jeho pokusu zasáhl hostující brankář.
52:25'
Komerční přestávka.
52:24'
51:32'
Mikko Koskinen měl další práci. Conor Garland a Christian Dvorak se natlačili do střelecké pozice, ale nedokázali se prosadit. Hostující brankář drží naděje hostů za zdramatizování zápasu.
51:07'
Něco málo přes minutu zbývá z domácí početní výhody.
50:35'
Mikko Koskinen má na svém kontě další dobrá zákrok, třetí střela domácích na branku v této přesilovce.
50:15'
Jakob Chychrun to vzal na sebe, jeho rána od modré čáry byla zblokovaná, následná dorážka pak nepřesná.
49:14'
Mikko Koskinen si nyní tak tak dokázal poradit s pokusem, který vyslal jeden z domácích hráčů.
48:28'
Dlouhou přesilovku mají k dispozici domácí hokejisté, kteří se usadili v útočném pásmu a kombinují.
48:24'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Alex Chiasson – 2+2 min, vysoká hůl).
48:05'
Nick Schmaltz (Arizona) pálil přes obránce, ale jeho rána byla rychle zblokovaná.
47:40'
Nick Schmaltz se dostal k puku v útočném pásmu, Vinnie Hinostroza mu najížděl do střelecké pozice, ale hostující obrana si dokázala poradit.
46:50'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Leon Draisaitl pálil z bezprostřední blízkosti, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Antti Raanta své spoluhráče podržel.
46:22'
Antti Raanta kryje další střelecký pokus soupeře. Komerční přestávka.
46:14'
20:21, tak vypadá aktuálně statistika střel.
45:37'
Oilers se nyní museli bránit, Phil Kessel to vzal na sebe a rychle po přejetí do útočného pásma zakončoval. Jeho pokus končí vedle branky.
45:20'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu. Hra nyní přerušena pro přihrávku rukou.
44:10'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Domácí hráči vedou o dvě branky a zatím míří za výhrou v tomto zápase.
43:33'
Leon Draisaitl pálil po dobré přihrávce Yamamota, ale s ránou z první si poradil brankář.
42:27'
Phil Kessel mířil do horního růžku branky, ale jeho projektil končí vedle.
41:43'
Oscar Klefbom ještě bojoval o kotouč, souboj prohrál, a tak do útoku postupoval hostující celek, Christian Fischer pálil v bezprostřední blízkosti, trefil jen střed branky, kde byl gólman.
41:20'
Oscar Klefbom pálil od modré čáry, s jeho pokusem neměl domácí brankář prakticky žádný problém.
40:52'
Adam Larsson rozehrává od své branky, následně se Alex Chiasson pokoušel dostat do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.
40:33'
Kailer Yamamoto dostal kotouč do útočného pásma, ale ke střele na branku se nedostal.
40:01'
Edmonton byl ve druhé třetině střelecky jednoznačně aktivnější, v tomto ohledu vyhrál 14:6, ale prosadit se dokázali jen domácí. Conor Garland a Lawson Crouse poslali Coyotes do dvoubrankového vedení, které po čtyřiceti minutách hry platí.
40:00'
39:42'
Christian Dvorak zůstal volný před brankou, dostal přihrávku a jeho ránu výborně vyrazil Mikko Koskinen.
39:30'
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:00'
Jordan Oesterle vyslal od modré čáry tvrdou ránu, jeho pokus se odrazil tyče zpět do hry.
38:36'
Domácí celek rychle získal kotouč a otočil směr hry. Derek Stepan zakončoval bleskovou akci, ale jeho pokus končí vedle branky.
38:15'
Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Josh Archibald pálil z ostré pozice nepřesně.
37:26'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, Clayton Keller to zkoušel individuálně, ale proti přesile soupeřů ve středu hrací plochy mnoho šancí neměl.
37:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, domácí celek byl dlouhou dobu střelecky aktivnější, ale nyní je to shodně 16:16.
36:08'
Zack Kassian pálil z bezprostřední blízkosti, ale Antti Raanta (Arizona) kryje kotouč. Dorážku nedopustil. Komerční přestávka.
36:04'
35:41'
Alex Goligoski skvělou poziční hrou zblokoval střeleckou příležitost, hostující hráč byl zakončoval do odkryté branky.
35:22'
Ryan Nugent-Hopkins a další jeho střela. I tentokrát chyběla přesnost.
35:01'
Ryan Nugent-Hopkins pálil z dobré pozice, Antti Raanta kryje jeho pokus, puk pak odehráli do bezpečí obránci.
34:40'
Oilers hrají přesilovku, Connor McDavid byl v dobré pozici před brankou, ale kotouč trefit podle představ nedokázal.
34:03'
34:03'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Carl Söderberg – 2 min., nedovolené bránění).
33:27'
Domácí faulovali, hosté mají ponechanou výhodu, už hrají bez brankáře.
33:00'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
32:30'
Matt Benning dostal kotouč do útočného pásma, kam si najížděl také Connor McDavid. Ten však přihrávku nedostal, puk mají domácí, a proto se směr hry otáčí.
32:08'
Domácí Coyotes nedokázali přesilovku proměnit.
31:59'
31:33'
Jujhar Khaira (Edmonton) pálil při vlastním oslabení, mířil ke vzdálenější tyčce, ale trefil prostor mimo branku.
31:00'
Přesilovku hrají domácí aktivně, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují. Phil Kessel hledal Jordana Oesterleho. Následně to vzal Kessel na sebe, minul.
30:33'
Jordan Oesterle jako obránce pálil z dobré pozice, jeho ránu mohl ještě dorážet spoluhráč, ale domácí se k další šanci nedostali.
29:59'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., sekání).
29:45'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí celek hraje aktivně, nyní si vynutil přesilovku.
29:32'
29:13'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Ryan Nugent-Hopkins pálil po rychlé akci, ale trefil jen beton brankáře.
28:21'
Zack Kassian (Edmonton) přenechal puk Benningovi, jehož rána od modré čáry postrádala přesnost.
27:51'
15:11, tak vypadá statistika střel na branku, domácí v této třetině vyslali tři střely a prosadili se hned dvakrát.
27:20'
26:58'
Po zblokované střele se domácí dostali do přečíslení do situace dva na jednoho. Oscar Klefbom (Edmonton) si lehl na led, aby zamezil přihrávce. LAWSON CROUSE kotouč odrazil o ležícího obránce, a pak se puk odrazil mezi betony brankáře Oilers. Branka v oslabení. Bez asistence.
26:33'
Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry, Oilers musí o útočné pásmo bojovat.
26:07'
Hostující celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje. Alex Chiasson pálil z otočky, ale jeho rána končí vedle branky.
25:20'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Clayton Keller – 2 min., podrážení).
24:50'
Domácí celek se dostává do vedení, důležitou práci odvedl Taylor Hall, který na sebe navázal obránce, viděl zcela volného spoluhráče, a tak mu poslal přihrávku. CONOR GARLAND jen usměrnil kotouč do sítě. Mikko Koskinen se natahoval, ale nedosáhl na puk. Asistence: Taylor Hall a Jakob Chychrun.
24:31'
Darnell Nurse (Edmonton) pálil od modré čáry, jeho rána příklepem postrádala přesnost, gólman zasahovat nemusel.
24:16'
Darnell Nurse pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje domácí brankář. Buly v útočném pásmu Oilers. Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivně.
23:06'
Alex Goligoski (Arizona) nahodil do útočného pásma, ale na ledě byl dlouho, a tak šel střídat, jeho spoluhráči tuto myšlenku nepochopili, a tak o kotouč přišli.
22:00'
Alex Chiasson (Edmonton) se dostal do útočného pásma, nakonec pálil Gaëtan Haas. Jeho rána nebyla nejpovedenější, ale i tak musel domácí brankář zasahovat.
21:20'
Adam Larsson (Edmonton) rozehrával od své branky, v akci pokračoval už na útočné části hrací plochy Kailer Yamamoto. Oscar Klefbom se dostal do zakončení, ale neuspěl.
20:36'
Christian Dvorak (Arizona) byl na malý moment volný před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali připravit lepší střeleckou pozici.
20:10'
Zápas, ve kterém zatím čekáme na výraznější šanci, pokračuje druhou třetinou.
20:01'
12:4, tak vypadá statistika střel na branku, domácí celek byl v první třetině aktivnější, ale hosté se mohli spolehnout na svého brankáře. Oilers měli k dispozici v závěru třetiny přesilovku, ale proměnit ji nedokázali. V první minutě hosté vyslali dvě střely na branku, a pak dlouhou dobu, více než deset minut byli bez střely.
20:00'
19:45'
19:27'
Domácí jsou v plném počtu, Sam Gagner pálil z dobré pozice, Antti Raanta kryje kotouč. Buly před jeho brankou.
19:00'
Poslední minuta hry v první třetině,
18:44'
Tato početní výhoda se zatím Edmontonu nedaří podle představ. Leon Draisaitl se tvrdě střetl s domácím Iljou Ljubuškinem.
18:23'
Domácí hráči znovu vyhazují až k brance soupeře,a tak mohou hráči v červeném vystřídat.
18:01'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:40'
Oscar Klefbom (Edmonton) rozehrává od své branky, následně pokračoval v útočné akci Connor McDavid. Následný pokud končí mimo branku, a pak už dokázala domácí obrana vyhodit.
17:25'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Niklas Hjalmarsson – 2 min., hákování).
Taylor Hall pálil z dobré pozice, jeho střelu zápěstím ukryl do rukavice Mikko Koskinen. Buly v útočném pásmu domácích.
16:10'
Alex Chiasson (Edmonton) se zmocnil kotouče u modré čáry, připravil pozici pro McDavida, jehož rána končí vedle branky.
15:40'
Jordan Oesterle vedl akci svého celku, ale neměl komu přihrát, a tak jen nahodil kotouč do útočného pásma, icing se nepíská. Beci Oilers musí hrát.
15:02'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, 10:3, tak vypadá statistika střel na branku.
14:49'
14:10'
První střela Edmontonu na branku od 49 vteřiny zápasu.
14:10'
Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Situace vedla ke střele Adama Larssona, se kterou si snadno poradil domácí brankář.
13:35'
Darnell Nurse (Edmonton) hledal najetého spoluhráče, Connor McDavid se dostával do dobré střelecké pozice, ale přihrávka na šikovného mladého hráče byla nepřesná.
12:32'
Alex Chiasson pálil, jeho rána byla zblokovaná, Sam Gagner se dostal k odraženému kotouči, ale přesněji jej trefit nedokázal. Dlouhou dobu už Oilers nevystřelili na branku.
12:10'
Hra je nyní přerušena pro hru vysokou holí. Buly ve středním pásmu.
11:40'
Nyní se Oilers dostali do útočného pásma, Oscar Klefbom vyslal do šance Ryana Nugent-Hopkinse, jehož ránu zblokoval jeden z beků Coyotes.
11:10'
Coyotes se usadili v útočném pásmu, Niklas Hjalmarsson pálil od modré čáry, jeho rána byla poněkud nepřesná, Kailer Yamamoto zblokoval následný pokus Arizony o zakončení.
10:20'
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, aktivnější jsou dál domácí hokejisté, kteří musí v tomto zápase hrát zejména disciplinovaně.
09:50'
Jakob Chychrun (Arizona) se dostal do problémů, ale dokázal si poradit, a tak mohou domácí rozehrávat od své branky. Phil Kessel se pokoušel dobruslit kotouč, což se mu nepodařilo.
09:09'
8:2, tak nyní vypadá statistika střel na branku, jednoznačně jsou aktivnější domácí, za posledních osm minut hry hosté nevystřelili.
08:05'
07:48'
Clayton Keller hledal svého spoluhráče, Nick Schmaltz byl dobře najetý, ale nezpracoval kotouč.
07:08'
Leon Draisaitl dostal kotouč do útočného pásma, Ryan Nugent-Hopkins pokračoval v akci, jeho rána byla zblokovaná, Derek Stepan zastavil akci soupeře, a tak dostal kotouč do středního pásma, domácí mohli vystřídat.
06:19'
Jakob Chychrun (Arizona) to jako obránce zkoušel od modré čáry tvrdou střelou zápěstím. Jeho pokus končí těsně vedle branky.
05:36'
Jakob Chychrun a Alex Goligoski dostali kotouč do útočného pásma, následná rána postrádala přesnost. Sledujeme aktivní hru Arizona, která zatím na svou výraznější šanci čeká.
04:58'
První dvě střely na branku vyslali hosté, další šest v řadě pak domácí, kteří hrají nyní aktivněji.
04:37'
Vinnie Hinostroza (Arizona) pálil z osy hrací plochy mezi kruhy, jeho ránu bez přípravy kryje dobře se přesunující Mikko Koskinen.
03:55'
Caleb Jones (Edmonton) pálil od modré čáry, jeho přízemní střelu zblokoval jeden z domácích beků bruslí. Coyotes rychle otočili směr hry, Christian Dvorak pálil z mezikruží, Mikko Koskinen byl připravený.
03:23'
Domácí se nyní na malý moment usadili v útočném pásmu, pak přišla nepřesná přihrávka na modrou čáru, kde nebyl bek, a tak bylo po příležitosti.
02:44'
Oscar Klefbom (Edmonton) udržel kotouč v útočném pásmu, Josh Archibald se pohyboval před brankou, obránce mu však nedokázal přesněji předat kotouč. Akce Oilers tak vinou nepřesnosti končí.
01:42'
Clayton Keller (Arizona) se jako první dostal do šance domácích, ale nedokázal v dobré pozici před brankou přesněji vypálit.
00:36'
Další práce pro domácího brankáře, Antti Raanta vyrazil ránu od modré čáry do ochranné sítě nad brankou.
00:16'
Connor McDavid se jako první dostal do střelecké pozice, jeho rána končí vedle branky. Následně se domácí provinili postavením mimo hru.
00:01'

Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Goligoski, Chychrun, Demers, Oesterle, Hjalmarsson, Ljubuškin – Hall, Dvorak, Garland – Keller, Stepan, Kessel – Crouse, Schmaltz, Hinostroza – Söderberg, Richardson, Fischer.

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, Benning – J. Archibald, McDavid, Kassian – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Khaira, Sheahan, P. Russell – Gagner, Haas, Chiasson.

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Cherrey, Kovachik.
Arizona Coyotes je v tabulce Pacifické divize na posledním postupovém, pátém, místě. Z posledních pěti zápasů prohrál všechny. Nestačil na Vancouver Canucks 1:3, Edmonton Oilers 3:7, Anaheim Ducks 2:4, v prodloužení na Los Angeles Kings 2:3 a v nájezdech na Chicago Blackhawks 2:3.
Edmonton Oilers prožívá povedené období, z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Nashvillem Predators 4:2, Arizonu 7:3, St. Louis Blues 4:2 a Calgary Flames 8:3. Tým nestačil na Calgary Flames 3:4 v nájezdech. V Pacifické divize je Edmonton druhý v tabulce.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Arizona Coyotes a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.