NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Buffalo - 22. listopadu 2019   01:00

Boston
Boston
13:52' Marchand (Chára, Pastrňák) • 34:45' Marchand (Grzelcyk, Heinen) • 41:56' Pastrňák (Heinen, Bergeron)
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Buffalo
Buffalo
05:25' Ristolainen  (Eichel, Olofsson) • 52:58' Montour  (Sheary, Dahlin)

3. Danton Heinen (BOS) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 27-38; Zablokované střely: 17-11; Vhazování: 54%-46%; Hity: 20-14; Přesilové hry: 2/2-1/4; Trestné minuty: 15-11.
Brad Marchand a David Pastrňák zařídili fantastický obrat Bruins, pod který se obrovskou měrou podepsal také fantasticky chytající brankář Bruins Tuukka Rask. Konečný výsledek. Boston Bruins 3 Buffalo Sabres 2.
59:54'
Rasmus Ristolainen mohl vyrovnat u levé tyče, jenže finský brankář u ní ucpal veškerý volný prostor.
59:37'
Rasmus Dahlin na pravém křídle vystřelil od hrazení a kotouč skončil v náručí brankáře Tuukky Raska.
59:10'
Linus Ullmark už je dávno na střídačce a hostující hráči Buffala nyní zkouší vyrovnat bez brankáře!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:28'
Evan Rodrigues vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střela minula pravý horní roh domácí brány Bruins.
57:01'
Nahození Sabres opustilo ledovou plochu a za stavu 3:2 následuje krátká reklamní přestávka.
56:54'
Rasmus Dahlin vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho táhlá střela byla zablokována.
55:56'
Danton Heinen vypálil v pravém kruhu pro vhazování a Linus Ullmark jeho pokus úspěšně vyrazil mimo.
55:29'
Charlie McAvoy dostal nádhernou přihrávku před bránu, před kterou se vzápětí ocitl úplně sám, bekhendem ovšem Linuse Ullmarka nepřekonal!
54:20'
Brandon Montour se pokusil vyrovnat střelou z levého kruhu pro vhazování, Tuukka Rask ale puk vyrazil.
53:40'
Patrice Bergeron vypálil na vrcholu mezikruží a jeho rána byla zablokována, zatímco střela Davida Pastrňáka z podobného místa těsně minula levou tyč.
52:58'
Sabres právě vstřelili branku!
BRANDON MONTOUR na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem zamířila nad lapačkou Tuukky Raska ke vzdálenější pravé tyči sítě! Asistence: Conor Sheary a Rasmus Dahlin.
52:23'
A další střela Bruins, která přišla z levého křídla, Linus Ullmark ale opět kotouč za svá záda nepustil.
51:49'
Sean Kuraly vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho rána bez přípravy mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Linus Ullmark ale kotouč vyrazil.
51:30'
Boston se zkoušel vrátit do útočného pásma a pískalo se postavení mimo hru. Komerční přestávka.
51:10'
Patrice Bergeron měl v samostatném úniku příliš velkou rychlost a Linus Ullmark holí odpálil puk do bezpečí.
50:24'
Finský brankář si bez problému poradil s nahozením Sabres a po vytřepání puku vzápětí rychle rozehrál.
48:56'
Oba brankáři si v rychlém sledu připsali dobrý zákrok a nahození Sabres poté skončilo v lapačce Tuukky Raska. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
48:13'
Matt Grzelcyk vystřelil v pravém kruhu pro vhazování a jeho prudká střela zápěstím minula bližší horní roh brány.
46:43'
Marco Scandella zpomalil hru za bránou Linuse Ullmarka a počkal, až jeho spoluhráči v klidu dostřídají.
45:33'
Vyloučený Joakim Nordström je zpět na ledě a Buffalo nebylo daleko od toho, aby se vrátilo zpět do zápasu.
45:13'
Další obrovskou šanci měl Casey Mittelstadt, jeho střela z levého křídla ale skončila na tyči!
44:51'
Evan Rodrigues vypálil v levém kruhu pro buly a zdálo se, že skóruje do prázdné brány, jenže Tuukka Rask se na brankové čáře zatočil jako káča a spektakulárním zákrokem puk vyrazil!
44:24'
Pär Lindholm na pravém křídle vyrazil do protiútoku, jeho akci v oslabení ale zastavilo postavení mimo hru.
43:33'
Joakim Nordström trochu nevinně fauloval v blízkosti modré čáry, trestu za podrážení se ovšem nevyhnul.
43:00'
Český útočník David Pastrňák dnes vstřelil gól a je prvním hráčem, který letos dosáhl mety dvaceti gólů.
41:56'
Bruins právě vstřelili branku!
Linus Ullmark nedokázal udržet střelu Patrice Bergerona z mezikruží a DAVID PASTRŇÁK u levé tyče pohodlně skóroval z dorážky! Bruins využili druhou přesilovou hru a vedou nad hosty 3:1. Asistence: Danton Heinen a Patrice Bergeron.
41:13'
David Pastrňák vypálil na bodu levého kruhu a Linus Ullmark se rychle přesunul, aby puk vyrazil do rohu.
40:32'
Jake McCabe zbytečně fauloval na útočné modré čáře Sabres a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
40:01'
Boston v prostřední části výrazně přidal a do závěrečné třetí třetiny vstupuje s jednobrankovým vedením.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-24; Zablokované střely: 10-9; Vhazování: 51%-49%; Hity: 14-12; Přesilové hry: 1/1-1/3; Trestné minuty: 13-9.
Třetí třetina začne přibližně v 2:56.
Tuukka Rask v prostřední části zápasu předvedl několik skvělých zákroků a jeho spoluhráči poté dokázali utkání otočit, když necelých šest minut před druhou sirénou využil přesilovou hru Brad Marchand a vstřelil tak svůj druhý gól v utkání. Skóre po druhé třetině dnešního duelu v TD Garden. Boston Bruins 2 Buffalo Sabres 1.
40:00'
39:25'
Jake DeBrusk se řítil sám na bránu a u levé tyče se snažil kotouč zasunout do sítě, jenže Linus Ullmark ho vleže fantasticky vychytal pravým betonem! Domácí Bruins málem vedli o dva góly.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:40'
Casey Mittelstadt vystřelil v levém kruhu a Tuukka Rask jeho pokus vyrazil pravým betonem do rohu kluziště.
37:27'
Vyloučený Charlie Coyle opustil trestnou lavici a Joakim Nordström krátce na to vypálil v pravém kruhu pro vhazování, Linus Ullmark ale jeho ránu vkleče zastavil.
37:00'
Tuukka Rask dnes chytá výborně a spoluhráči mu mohou děkovat za to, že jsou stále v těsném vedení.
36:22'
Conor Sheary mohl skórovat po střele z bodu pravého kruhu, Tuukka Rask ale jeho bombu zachytil.
35:59'
Victor Olofsson vypálil na vrcholu pravého kruhu a ostrou střelou bez přípravy mířil ke vzdálenější levé tyči, Tuukka Rask ale skvěle zasáhl pravým betonem.
35:16'
Charlie Coyle dostal dvě minuty za hákování a Sabres si po reklamní přestávce zahrají třetí přesilovou hru.
34:45'
Linus Ullmark zasáhl proti střele Matta Grzelcyka z vrcholu mezikruží levým betonem a v pravém kruhu pro vhazování se dostal k dorážce útočník BRAD MARCHAND, který poslal puk pod tělem brankáře Sabres do sítě! Boston využil úvodní přesilovou hru a otáčí skóre na svou stranu – 2:1. Asistence: Matt Grzelcyk a Danton Heinen.
34:06'
Kombinace mezi Davidem Pastrňákem a Bradem Marchandem nic nepřinesla a Sabres poté vyhodili.
33:15'
Rasmus Asplund byl vyloučen na dvě minuty za držení a Boston si zahraje svou první přesilovou hru v zápase.
32:59'
Sabres nedokázali přesně rozehrát podél trestných lavic a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.
32:07'
Bruins nedokázali vystřelit od modré čáry a Sabres vyrazili do rychlého protiútoku, který neměl dlouhého trvání a na levém křídle útočného pásma ztroskotal.
31:03'
David Pastrňák vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a Linus Ullmark puk po rychlém přesunu podržel.
30:51'
Danton Heinen vypálil na levém křídle a jeho střela od hrazení skončila v náručí Linuse Ullmarka. Reklamní přestávka.
29:16'
David Pastrňák v blízkosti levé tyče rychle zamíchal s pukem a poté zamířil do hrudi Linuse Ullmarka.
28:51'
Dnešní utkání sleduje 17850 diváků.
27:33'
Před bránou finského brankáře vznikla nepřehledná situace, Sabres se ale do zakončení nedostali.
27:25'
Tuukka Rask vyrazil ránu Brandona Montoura z levého kruhu a poté si snadno poradil s nahozením Sabres z pravého křídla. Následuje komerční přestávka.
26:44'
Vyloučený Matt Grzelcyk je zpět na ledě a Bruins se tentokrát podařilo přesilovou hru Sabres přečkat.
26:27'
Po zakázaném uvolnění Sabres přišla rána z levého kruhu, která skončila na vyrážečce brankáře Linuse Ullmarka.
26:10'
Patrice Bergeron vypálil na vrcholu pravého kruhu a Linus Ullmark neměl tušení, jak jeho pokus zastavil.
25:32'
Sam Reinhart mohl skórovat do prázdné brány, když se v blízkosti pravé tyče brány dostal do zakončení, jenže jeho ostrá rána bez přípravy minula přední horní roh! To byla velká šance!
24:44'
Zemgus Girgensons se z levého křídla řítil sám na bránu a Matt Grzelcyk ho zezadu evidentně zahákoval.
24:24'
Bruins na pravém křídle vypálili ihned po vhazování a jejich prudká střela skončila na boční síti brány Sabres.
24:22'
Zemgus Girgensons nepřesně rozehrál a kotouč podél trestných lavic zamířil na zakázané uvolnění.
23:50'
Charlie Coyle protečoval puk do útočného pásma a Linus Ullmark se vydal za bránu, aby kotouč zpomalil.
23:12'
Danton Heinen vybruslil zpoza brány Sabres a na pravém křídle vystřelil z otočky, jeho táhlá střela od modré čáry ale skončila v náručí brankáře Linuse Ullmarka.
22:07'
Puk opustil ledovou plochu a skončil v hledišti, kde ho sebrala starší paní a poté předala jedné ze dvou holčiček. Těžko říci, zda jde o její dcery, ale pěkné gesto.
21:50'
Rasmus Dahlin vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Tuukka Rask dobře zasáhl svým levým betonem.
21:01'
Jake DeBrusk vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu a jeho rána zamířila nad bránu Linuse Ullmarka.
20:26'
Jack Eichel odpověděl střelou z pravého kruhu pro vhazování a puk skončil mezi pravou rukou a tělem připraveného Tuukky Raska, který vestoje puk zastavil.
20:13'
David Pastrňák mohl skórovat po 13 sekundách druhé třetiny, když rychle objel bránu Sabres a v pravém kruhu vystřelil z otočky, Linus Ullmark ale kotouč vyrazil.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 4-17; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 50%-50%; Hity: 7-8; Přesilové hry: 0/0-1/1; Trestné minuty: 9-7.
Druhá třetina začne přibližně v 2:02.
Rasmus Ristolainen v úvodu zápasu zaskočil Bruins, když se z dorážky prosadil v přesilové hře, na branku hostů ale odpověděl skvělou tečí Brad Marchand. Skóre po první části. Boston Bruins 1 Buffalo Sabres 1.
20:00'
19:46'
David Pastrňák se ocitl mezi kruhy ve velké šanci a bez přípravy ostře vypálil, Linus Ullmark ovšem dokázal jeho prudkou ránu vyrazit před sebe!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:07'
Johan Larsson se dnes vrátil do sestavy Sabres a nyní mohl skórovat na bodu levého kruhu pro vhazování, domácí Tuukka Rask ale jeho ránu s příklepem vyrazil pravým betonem! Málem 1:2.
17:27'
Jake McCabe vzápětí vystřelil ze stejného místa a tečovaný puk zamířil do náruče brankáře Tuukky Raska.
17:06'
Rasmus Ristolainen na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zápěstím minul přední horní roh brány.
14:14'
Chris Wagner a Curtis Lazar dostali shodně dvě minuty za hrubost a k tomu ještě oba pět minut za bitku.
14:14'
Tuukka Rask ukryl střelu Sabres v náručí a před domácí bránou se strhla bitka. Následuje komerční přestávka.
13:52'
Zdeno Chára na levém křídle vypálil od modré čáry a BRAD MARCHAND před bránou předvedl skvělou teč, po které puk zamířil mezi betony Linuse Ullmarka! V TD Garden propukla radost – 1:1. Asistence: Zdeno Chára a David Pastrňák.
13:19'
Rasmus Dahlin vypálil ihned po vhazování od modré čáry a Tuukka Rask jeho ránu vytáhl vyrážečkou mimo bránu.
13:16'
Přihrávka na domácího útočníka Chrise Wagnera byla příliš prudká a pískalo se zakázané uvolnění Bostonu.
12:59'
Zdeno Chára na levém křídle dojel vyhozený puk a od hrazení napřáhl ke střele, která byla hosty zablokována.
12:11'
Brandon Carlo vypálil od modré čáry a jeho rána skončila v náručí Linuse Ullmarka. Z hlediště se ozval velký potlesk.
12:04'
David Krejčí vypálil na vrcholu mezikruží a rána českého útočníka minula vzdálenější pravý horní roh brány.
11:43'
Jeff Skinner vystřelil na bodu levého kruhu bekhendem a Tuukka Rask rychle sevřel betony, aby puk vyrazil.
11:31'
Hra byla přerušena v obranném pásmu Bruins a v TD Garden dostává prostor krátká komerční přestávka.
11:14'
Brandon Montour zkusil skórovat na pravém křídle a jeho střela z úhlu skončila v levém rohu ledové plochy.
10:36'
Jake McCabe na levém křídle v rychlém sledu dvakrát vypálil od modré čáry, obě střely ale minuly přední tyč.
10:10'
Sabres se nepodařilo rozehrát a jejich nepřesná kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
09:35'
Joakim Nordström vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a střela domácího útočníka byla sražena mimo.
08:59'
Conor Sheary mohl skórovat u pravé tyče, jenže zamířil pouze do náruče Tuukky Raska. Komerční přestávka.
08:04'
Hosté se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám na pravém křídle, přičemž první skončila na výstroji Tuukky Raska, zatímco druhá byla sražena vedle vzdálenější levé tyče. Buffalo touží po druhém gólu.
07:17'
Sabres si vytvořili obrovský tlak a jako poslední pálil z pravého kruhu pro vhazování Rasmus Ristolainen, který mohl přidat druhý gól, finský brankář ale jeho ránu vyrazil.
05:43'
Rasmus Asplund vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a domácí brankář Bruins zasáhl pravým betonem.
05:25'
Jack Eichel vystřelil na vrcholu levého kruhu a Tuukka Rask jeho střelu vyrazil levým ramenem před sebe, čehož na vzdálenější pravé tyči brány využil RASMUS RISTOLAINEN, když se prosadil z dorážky a rychle využil přesilovou hru Sabres! Je to 0:1. Asistence: Jack Eichel a Victor Olofsson.
05:05'
Sean Kuraly dostal dvě minuty za podrážení a Buffalo Sabres si zahraje první přesilovou hru dnešního zápasu.
04:10'
Bruins se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, pokus od modré čáry byl ale těsně před bránou zablokován a následná dorážka minula přední pravou tyč.
03:07'
Sam Reinhart vystřelil z levého kruhu pro vhazování a připravený Tuukka Rask kotouč podržel ve svém náručí.
02:47'
Jednomu z týmů byla odpískána přihrávka rukou a vhazovalo se v blízkosti obranné modré čáry Sabres.
02:01'
Sean Kuraly na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho střela zápěstím minula vzdálenější levou tyč.
01:30'
Prudké nahození Bruins od střídaček bylo přizvednuto do ochranné sítě a vhazovalo se ve středovém kruhu.
00:41'
Jack Eichel odvedl v obraně skvělou práci, když přizvedl hokejku jednomu z domácích hráčů Bostonu.
00:07'
Patrice Bergeron spěchal za nahozeným pukem, jako první u něj ale byl hostující brankář Linus Ullmark.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Vaakanainen, Clifton – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Coyle – Bjork, P. Lindholm, Heinen – Nordström, Kuraly, Wagner. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Dahlin, Montour, McCabe (A), Ristolainen, Scandella, Jokiharju – Vesey, Eichel (C), S. Reinhart (A) – Girgensons, Jo. Larsson, Lazar – Mittelstadt, Asplund, Olofsson – Skinner, Rodrigues, Sheary. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Kevin Pollock. Čároví: Kory Nagy, Devin Berg.

David Krejčí (BOS) 15 zápasů, 2+11, +/- +13
David Pastrňák (BOS) 21 zápasů, 19+15, +/- +7
Zdeno Chára (BOS) 21 zápasů, 4+4, +/- +13
Jaroslav Halák (BOS) 8 zápasů, 277 zákroků, 21 gólů, 92,4%
Vzájemné zápasy

Boston vyhrál v loňské sezóně tři ze čtyř vzájemných zápasů a Buffalo má svému soupeři tedy co oplácet.
Buffalo Sabres

Buffalo teď trápí rozsáhlá marodka a z posledních devíti zápasů vyhrálo pouze jednou, když na domácím ledě porazilo Ottawu a ukončilo sérii šesti porážek. Sabres se však na vítězství proti Senators nepodařilo navázat a do zápasu proti Bostonu budou vstupovat s dvěmi porážkami v řadě. Buffalo prohrálo v Chicagu a poté doma s Minnesotou Wild shodně 4:1 a ztráta klíčových útočníků je hodně znát. Dokáží hosté zastavit Bruins?
Boston Bruins

David Pastrňák hraje v současné chvíli v životní formě a v posledním zápase proti New Jersey vstřelil dva góly. Boston vyhrál v Newarku vysoko 5:1 a přesouvá se do TD Garden, kde už ve čtvrtek vyzve Buffalo a bude se snažit ukončit sérii tří domácích porážek v řadě. David Pastrňák v letošní sezóně nastřílel devatenáct gólů a je nejlepším střelcem právě probíhající sezóny NHL. Druhý je s šestnácti góly útočník Leon Draisaitl z Edmontonu.
Boston vyhrál pouze dva z posledních sedmi zápasů, v sestavě má ovšem Davida Pastrňáka, který pokračuje ve fantastické formě i v momentě, kdy se týmu úplně nedaří. Naposledy to odnesli hráči New Jersey, kteří prohráli vysoko 5:1, a stejný výsledek by Bruins určitě rádi zopakovali i v domácím TD Garden proti Buffalu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.