NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : St. Louis - 27. října 2019   01:12

Boston
Boston
14:59' Pastrňák (Krug, Marchand) • 29:31' Bjork (Grzelcyk, Heinen) • 59:11' Carlo
St. Louis

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
3. Zdeno Chára (BOS) 0+0
Boston Bruins v repríze finále Stanley Cupu 2019 na domácím ledě porazili St. Louis 3:0 a po třech domácích porážkách v řadě s tímto soupeřem zase rozradostnili TD Garden. Vítězný gól zaznamenal David Pastrňák, který v 15. minutě otevřel skóre zápasu a vedení dokázali domácí postupně navyšovat. Ve 30. minutě se trefil z pravého kruhu Bjork a v poslední minutě skóroval do prázdné branky Carlo.

Brankář Tuukka Rask vychytal svou druhou nulu v sezoně.
59:49'
Kotouč míří z obranného pásma Bostonu, který dnes obhájce Stanley Cupu vynuluje.
59:11'
Bruins právě vstřelili branku!
BRANDON CARLO zachytil puk na vlastní modré čáře a střelou přes celé kluziště přidává Bostonu pojistku v podobě třetího gólu. Bez asistence.
58:58'
Kotouč doklouzal až na zadní mantinel obranné třetiny Blues. Nejedná se o zakázané uvolnění.
58:43'
St. Louis marně hledá cestu zpět do útočného pásma.
58:02'
Hosté si dlouho posílali puk jen podél mantinelu. První pokus o střelu zachytil Chára, jehož střelu přes celé kluziště zastavil už ve středním pásmu jeden z hráčů Blues.
57:24'
Binnington odjel na střídačku, Blues hrají v šesti!
57:00'
Pastrňák hledal výtečnou přihrávkou na pravé straně brankoviště Bergerona. Tomu střela nesedla a puk neposlal na bližší tyč, místo toho napálil ze dvou metrů beton nepřesunutého Binningtona. Komerční pauza.
56:10'
Tlak, který vytvořilo St. Louis před několika minutami, je minulostí. Už dobré dvě minuty se nedostali pořádně do útočného pásma, natož aby ohrozili Raskovu branku.
55:40'
Bjork nahodil do útočného pásma a odjel střídat. Jeho spoluhráči bojují o puk na zadním mantinelu a šetří čas.
55:02'
Nahození Blues přišlo ještě před červenou čárou. Zakázané uvolnění.
54:30'
Bruins získali trochu oddychu, když drží puk ve středním pásmu. Do útoku se jim přejít nedaří.
54:00'
Domácí se usilovně brání. Bortuzzo pálí od modré jen na zadní mantinel.
53:25'
Bozak se snažil přihrávat od levého mantinelu, puk byl sražen na zadní mantinel a před brankoviště neprošel.
52:40'
Blues se znovu vrací do útoku, jejich nápor roste. Domácí však odolávají.
51:58'
Perron měl na levé straně před sebou odkrytou klec, Rask nestíhal přesun brankovištěm, ale McAvoy zázračně střelu soupeře zastavil svou hokejkou!
50:59'
Hra je přerušena po zákroku Raska proti střele Parayka od modré čáry. Komerční přestávka.
50:22'
50:02'
Domácí drží puk mimo své pásmo.
49:28'
Wagner obětavě padl do dělovky Pietrangela a nepropustil puk k Raskovi.
49:11'
Perron pronikl obranou, dostal se až do pravého kruhu, kam zamířila i přihrávka od modré, ale výbornou pozici nevyužil. Rask ho vychytal lapačkou.
48:40'
Domácí překazili kombinaci soupeře a posílají puk mimo své pásmo.
48:22'
Komerční pauza.
48:22'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., držení).
47:38'
Rychlý útok Kuralyho z pravého strany. Jeho zakončení z kruhu pro vhazování zblokoval Bouwmeester, který puk srazil na zadní mantinel.
47:14'
Střela od modré, kterou vyslal na Raska Faulk. Domácí brankář vyráží.
47:01'
Chyba v rozehrávce domácích, Blues získali puk v útočném pásmu.
46:18'
Dunn se zjevil i s pukem před Raskem, bekhendovou střelu poslal mimo branku.
46:02'
45:35'
Domácí se museli znovu vracet do útočného pásma. Coyleovi se povedlo puk zavézt.
44:56'
Binnington nahozený puk ze středního pásma ukrývá pod lapačku.
44:38'
Hosté vyvezli puk ze svého pásma.
44:25'
Pastrňák byl u brankoviště soupeře postrčen Bouwmeesterem a obličejem narazil do brankové konstrukce.
44:02'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., hákování).
43:47'
Zčásti odkrytá klec zívala na levé straně brankoviště. Hosté tam i mířili přihrávku, ale puk se nepovedlo zasáhnout.
43:20'
Kotouč je v obranném pásmu Bruins. Těm se ovšem nepovedlo odehrát puk a u mantinelu ho vybojovali hosté.
42:30'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. U puku jsou především domácí.
41:54'
Pastrňák se tlačil před brankoviště, jeho zakončení zblokoval bránící Bouwmeester.
41:17'
40:55'
Nordström se napřáhl ke střele od modré čáry, Binningtona ovšem nepřekonal.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:00. Vzhledem ke změně času z letního na zimní v 02:00.
Domácí ve druhé třetině zvládli velký nápor soupeře během vyloučení Kruga a uhájili prozatím čisté konto. Navíc se jim povedlo po brance Bjorka ve 30. minutě zvýšit vedení na 2:0. Nebyla to ale vůbec jednoduchá třetina, St. Louis mělo spoustu šancí a stále má dost času něco s výsledkem udělat. Hosté budou mít na začátku závěrečné dvacetiminutovky ještě 77 vteřin trvající přesilovku.
40:00'
39:57'
Thomas v dobré pozici mezi kruhy minul branku Raska, který se po střele natahoval jen svou lapačkou.
39:28'
Bruins vyhazují puk až za branku soupeře. Předcházel tomu blok Cháry proti střele Parayka.
39:17'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., nedovolené bránění).
38:53'
Blues byli zastaveni kvůli postavení mimo hru.
38:12'
Hosté se prodrali za útočnou modrou čáru. Po střele zpoza pravého kruhu byl puk sražen až do ochranné sítě.
37:55'
S nahozeným pukem do útočného pásma to Bostonu nevyšlo. Obrana Blues se kotouče u mantinelu zmocnila.
37:05'
Také hosté se dokázali usadit v útočném pásmu, ale nevymanili se od mantinelu. Bruins nyní svou třetinu výborně brání.
36:00'
Kuraly si sjížděl do útočného pásma z druhé vlny, dostal přihrávku, ale střelu v jízdě poslal mimo tři tyče.
35:20'
Aktivita, zejména střelecká, ze strany Bostonu opět roste. Binnington čelil nepříjemné střele zpoza obrany, puk se mu povedlo vyrazit.
34:46'
Binnington má kotouč ve své lapačce a přerušuje hru. Komerční přestávka.
34:30'
Přihrávku před brankoviště Binningtona nedokázali domácí využít. Myšlenka to ovšem byla výborná.
34:07'
33:17'
Hosté se vydali v oslabení do útoku, kotouč končí sražen až v ochranné síti.
32:59'
Další vyhození St. Louis. Boston ani zdaleka nevytváří takový nápor jako soupeř.
32:37'
Pastrňák z pravého kruhu provětral Binningtonovy betony. Hostující brankář střelu vyráží a Blues se osvobozují.
32:07'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Oskar Sundqvist – 2 min., vražení na hrazení).
32:05'
Návrat Blues do útoku, Dunn pálil od modré, Rask vyráží.
31:42'
31:34'
Domácí k radosti publika vyváží puk ze svého pásma, ustáli opravdu drtivý tlak soupeře se spoustou zblokovaných, nepřesných a vychytaných střel.
31:20'
Hosté ostřelují branku Bostonu. Rask má plné ruce práce, k tomu Perron těsně minul, přesto finský brankář musel předvést rychlý přesun brankovištěm.
30:45'
Tlak St. Louis roste, O'Reilly přinutil Raska k dalšímu těžkému zákroku.
30:25'
Velký tlak do brankoviště domácích, Rask neviděl, kde je puk, jen se snažil vykrýt co největší prostor brankoviště. Nakonec odolal, kotouč se odrazil mimo brankoviště.
29:42'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., hákování).
29:31'
Povedená akce domácího týmu, ANDERS BJORK přihrál na střed a sjel si rychle do pravého kruhu. Grzelcyk mu puk vrátil a Bjork ránou z první propálil Binningtona. Asistence: Matt Grzelcyk, Danton Heinen.
28:34'
Dvě střely Blues, obě končí jen na zadním mantinelu. Jedna šla přímo, druhou vytěsnil Rask při zakončení Schwartze.
28:20'
Rask pozastavil hru, když ukryl puk do lapačky. Bude se vhazovat po jeho levici.
27:49'
St. Louis poslalo puk přes všechny čáry a dopouští se dalšího zakázaného uvolnění. Ve druhé třetině zatím vede na střely 2:1 Boston.
26:38'
Bjork se přiřítil do levého kruhu a střílel z první. Binnington vyráží puk až mimo kluziště.
26:15'
Postavení mimo hru hostujícího týmu. Komerční pauza.
26:00'
Ránu Parayka od modré už musel domácí brankář chytat. Puk vyrazil mimo nebezpečí.
25:33'
Chára zblokoval před brankovištěm snahu Sundqvista o zakončení. Rask může zůstat klidný.
24:45'
Hra se přelévá rychle ze strany na stranu. Tempo hry je vysoké, ale styl v tuto chvíli příliš nepřeje střelbě, která z obou stran zcela schází.
23:26'
Další icing hostujícího týmu, jemuž se zatím přihrávky skrz střední pásmo nedaří.
23:19'
Útočnou akci domácího týmu zastavuje postavení mimo hru.
22:38'
Marchand se odhodlal ke střele už od modré čáry, jeho projektil Binnington chytá a přerušuje hru.
21:44'
Zakázané uvolnění hostů.
20:12'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:07.
Boston Bruins vedou po první třetině 1:0. Svou jedenáctou brankou v sezoně se prosadil z přesilovky David Pastrňák, který poslal domácí do vedení.
20:00'
19:32'
Kombinace Pastrňáka s Bergeronem, Binnington nakonec zasahovat nemusel.
18:49'
Postavení mimo hru domácích. Po vhazování St. Louis znovu vyhazuje.
18:37'
O'Reilly vyvezl puk ze svého pásma a ze střední třetiny vyslal pozdrav až k Raskovi.
18:12'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Oskar Sundqvist – 2 min., podrážení).
17:49'
17:19'
Parayko zkusil štěstí od modré čáry, ale kotouč byl sražen obranou do ochranné sítě.
16:31'
Faulk tvrdě vypálil zpoza levého kruhu, puk vyletěl až do ochranné sítě.
15:49'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., krosček).
14:59'
Domácí otevírají skóre v přesilovce! A kdo jiný, než DAVID PASTRŇÁK je autorem branky! Český útočník číhal na přihrávku v levém kruhu, odkud vypálil z voleje, jakmile k němu kotouč zamířil. Binnington se sice stihl přesunout, ale střela ho trefila do boku, od níž se odrazila do branky. Asistence: Torey Krug, Brad Marchand.
14:24'
Přihrávka Bruins skrz střední pásmo ústí v zakázané uvolnění.
14:08'
14:08'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., držení).
13:30'
Clifton od modré provětral lapačku Binningtona, který znovu pozastavuje hru.
13:00'
Rychlé přelévání hry ze strany na stranu přerušilo zakázané uvolnění St. Louis.
11:58'
Steen střelou zpoza levého přinutil Raska k zákroku, domácí brankář vyráží puk.
11:46'
Carlovu ránu zpoza kruhů lapil Binnington do lapačky a přerušil hru.
10:56'
Domácí útočnou akci zastavil poměrně výrazný ofsajd na modré čáře.
09:56'
Krug pálil od modré čáry, Binnington vyrazil před sebe. Žádný z domácích hráčů se však k dorážce nedostal.
09:47'
Střela domácích je sražena do ochranné sítě.
09:36'
Heinen se chtěl přesunout z pravého kruhu před branku, ale prokličkoval se jen do ležícího obránce Blues.
08:40'
Ritchie se snažil prosadit z pravého kruhu, křižný střela jen prolétla kolem branky.
08:13'
Oba týmy jsou v plném počtu.
07:35'
Hosté se pokusili vytvořit tlak do branky soupeře, ale Schwartz zpoza kruhů byl vychytán.
06:59'
Hosté se dostali do velké šance, O'Reilly vysunul Sundqvista, který se prodral až za obranu, ale v souboji jeden na jednoho s brankářem byl úspěšnější Rask.
06:13'
Nakonec se znovu vylučuje na obou stranách. Perron dostal dvě minuty za hrubost, Krug dvě minuty za držení hole. A tak se hraje znovu ve čtyřech.
06:13'
Hra je přerušena, bude se vylučovat na straně hostů. To až po komerční pauze.
06:03'
Nepřesná rozehrávka Blues ústí v zakázané uvolnění.
05:45'
Hraje se dlouho bez přerušení. A také bez šancí. Poslední střely na branku byly k vidění před vyloučením Cháry a Schenna v první minutě.
05:10'
St. Louis zatím nevyslalo na branku domácích ani střelu. Tentokrát se za nahozeným pukem hosté nevydali, šli prostřídat.
04:24'
Parayko se dostal po křižné přihrávce od pravého mantinelu k ráně z první od modré. Až na Raska ale kotouč nedoletěl.
03:15'
Domácí se už dostávali do přečíslení, ale jejich akci zhatil vracející se obránce, který nepropustil přihrávku skrz mezikruží.
02:38'
02:00'
Oba celky se marně snaží usadit v útočném pásmu.
01:20'
Hra ve čtyřech na obou stranách sice nabízí více prostoru na ledě, ale zatím nenabídla ani z jedné strany nic.
00:38'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., hrubost).
00:38'
Hra je přerušena kvůli roztržce u střídačky St. Louis, kde se hosté pustili do Cháry za tvrdý hit.
00:19'
Binnington čelil dvěma rychlým střelám z pravé strany brankoviště, puk udržel mimo svou klec.
00:01'
Předpokládané sestavy:

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Coyle, B. Ritchie – Bjork, P. Lindholm, Heinen – Nordström, Kuraly, Wagner.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Parayko, Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Sundqvist – Steen, R. O'Reilly, Perron – Sanford, Bozak, Thomas – Blais, Barbašev, MacEachern..
Boston, za který válí český útočník David Pastrňák, který nastřílel v 9 zápasech už 10 branek a přidal 7 asistencí, zatím vybojoval 14 bodů. St. Louis získalo v 10 zápasech bodů 13. A zatímco Blues vyhráli poslední dvě střetnutí, Bruins po dvou porážkách dokázali až v noci na středu zase najet na vítěznou vlnu proti Torontu.
St. Louis, jež v minulé sezoně porazilo ve finále play off Boston 4:3 na zápasy, přijede do TD Garden, kterou dokázalo ve finále Stanley Cupu třikrát vyloupit. A to včetně rozhodujícího sedmého zápasu. Oproti bojům o titul se však tentokrát bude jednat o souboj za zcela jiných podmínek. Hledat favorita ovšem nebude snadné.
Noc ze soboty na neděli nabídne pořádnou várku zámořského hokeje. V tomto přenose se budeme věnovat souboji mezi Bostonem a St. Louis, tedy repríze bojů o Stanley Cup 2019.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.