NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Vancouver - 11. ledna 2020   19:00

Buffalo
Buffalo
08:44' Montour (Dahlin, Eichel) • 26:25' S. Reinhart (Dahlin, Eichel) • 43:28' Girgensons (Okposo, Ristolainen)
3:6
(1:1, 1:1, 1:4)
Vancouver
Vancouver
15:33' Boeser  (Stecher, J. T. Miller) • 23:44' Horvat  (Pearson, Q. Hughes) • 41:17' J. T. Miller  (E. Pettersson) • 46:24' Boeser  (Ch. Tanev) • 47:38' Virtanen  (Motte, Gaudette) • 57:48' Eriksson  (Horvat, Pearson)

3. Quinn Hughes (VAN) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 28-35; Zablokované střely: 6-12; Vhazování: 47%-53%; Hity: 15-11; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Vancouver dokázal ukončit sérii dvou porážek a poprvé během série pěti venkovních střetnutí dokázal vyhrát, když se dvakrát prosadil útočník Brock Boeser a jeho druhý gól byl vítězný. Gól a asistenci zaznamenali J.T. Miller a Bo Horvat. Konečný výsledek střetnutí na ledě Buffala. Buffalo Sabres 3 Vancouver Canucks 6.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:15'
Dnešní utkání sleduje 18509 diváků.
57:48'
Vancouver právě vstřelil branku!
LOUI ERIKSSON si najel před bránu na přihrávku Bo Horvata z levého křídla a zblízka skóroval do prázdné! Asistence: Bo Horvat a Tanner Pearson.
57:17'
Sabres si vzali oddechový čas a domácí brankář Carter Hutton po jejím konci zůstal na střídačce!
57:17'
Conor Sheary vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a střela bývalého útočníka Pittsburghu na přední tyči našla lapačku Jacoba Markströma.
55:42'
Jimmy Vesey se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, jenže Jacob Markström ho vychytal svým pravým betonem a stáhl puk pod lapačku. Komerční přestávka.
54:39'
Svěřenci hlavního trenéra Travise Greena chtěli rozehrát podél střídaček, jenže jejich přihrávka nikoho nenašla, a tak se proti hostům pískalo zakázané uvolnění.
53:35'
Vancouver se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a do konce utkání zbývá odehrát necelých sedm minut. Buffalo doma prohrává o dvě branky.
53:01'
Canucks předvedli hodně divokou kombinaci a poté přišla střela z ostrého úhlu, která z pravé strany útočného pásma trefila Cartera Huttona.
52:29'
Brandon Montour zkusil na pravém křídle vypálit téměř od modré čáry a jeho rána byla zablokována.
51:58'
Canucks se snažili prosadit na pravém křídle, jenže jejich útočné snažení zřejmě zastavila přihrávka rukou, po které následuje krátká reklamní přestávka.
50:27'
Zemgus Girgensons se ocitl v mezikruží ve slibné šanci a mohl skórovat podruhé v dnešním zápase, jeho rána ale byla sražena vedle přední levé tyče brány.
49:31'
Brock Boeser mohl zkompletovat hattrick, jeho střela z bodu pravého kruhu pro vhazování ale zamířila přímo do náruče domácího Cartera Huttona.
49:02'
Domácím hokejistům se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti Sabres se pískalo další zakázané uvolnění. Vhazování po pravé ruce Cartera Huttona.
48:45'
Sabres se vydali po zakázaném uvolnění dopředu a jejich útočné snažení zastavilo postavení mimo hru. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
47:38'
JAKE VIRTANEN si najel na vzdálenější levé tyči na nádhernou bekhendovou přihrávku Tylera Mottea přes šířku útočného pásma z pravého křídla a z ostrého úhlu skóroval do odkryté sítě! Canucks skórovali během poskytnuté výhody a poprvé v zápase vedou o dva góly. Hosté zvýšili na 5:3. Asistence: Tyler Motte a Adam Gaudette.
46:24'
BROCK BOESER si najel v mezikruží na zpětnou přihrávku Christophera Taneva z pravého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím poté zamířil do odkryté sítě! Carter Hutton se nedokázal včas přesunout – 3:4. Asistence: Christopher Tanev.
45:03'
Rasmus Dahlin chtěl přidat ke dvěma asistencím v dnešním zápase gól, když vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu, následná střela mu ale vůbec nesedla.
44:27'
Sabres na ose útočného pásma vystřelili od modré čáry a puk mířil k levé tyči brány, Jacob Markström ho ale dobře viděl a pravým betonem vyrazil mimo tři tyče.
44:02'
Canucks odpálili puk z obranného pásma a kotouč podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.
43:55'
Jacob Markström si u své pravé tyče brány pohlídal odražený kotouč a zmrazil ho pod lapačkou.
43:28'
Sabres právě vstřelili branku!
ZEMGUS GIRGENSONS na úrovni horní tyče skvěle tečoval nahození Kylea Okposa z vrcholu levého kruhu pro vhazování a puk zamířil k přední tyči! Skóre utkání je potřetí vyrovnané. Nyní na 3:3. Asistence: Kyle Okposo a Rasmus Ristolainen.
42:39'
Hosté se dostali na pravém křídle k nahození od hrazení, které skončilo v lapačce gólmana Cartera Huttona.
41:35'
Vancouver se snažil vrhnout rychle dopředu, jenže kolmá přihrávka podél trestných lavic byla příliš prudká a proti hostujícím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
41:17'
Útočník J.T. MILLER na pravém křídle pronikl do útočného pásma a na bodu pravého kruhu poté napřáhl ke střele zápěstím, která sice skončila na levém betonu Cartera Huttona, vzápětí se ale prosadil z dorážky! Asistence: Elias Pettersson.
40:27'
Jacob Markström se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Sabres od trestných lavic a rozehrál, což se mu úplně ideálně nepodařilo. Domácí toho nevyužili.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-22; Zablokované střely: 4-8; Vhazování: 43%-57%; Hity: 10-8; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 21:01.
Vancouver krátce po přestávce dokázal utkání otočit, když se prosadil z blízkosti Bo Horvat, jenže následně udeřil Sam Reinhart, který využil početní převahu a proti Vancouveru už skóroval popáté za sebou. Skóre po 2. třetině. Buffalo Sabres 2 Vancouver Canucks 2.
40:00'
39:41'
Canucks vystřelili ihned po vhazování a trefili vnější oblouk brány, poté se jim ale nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění.
39:21'
Alexander Edler se dostal ke střele na levém křídle a tečovaný kotouč zamířil pod lapačku Cartera Huttona, který přerušil hru. Skóre zůstává nadále 2:2.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:04'
Brandon Montour vystřelil v levém kruhu pro vhazování bekhendem a kotouč skončil v náručí připraveného Jacoba Markströma, který hru přerušil.
37:02'
Sam Reinhart mohl skórovat podruhé v zápase, jeho rána z prostoru mezikruží ale minula vzdálenější levý horní roh brány. V hledišti to jen zahučelo.
36:54'
Sabres na levém křídle znovu vypálili od modré čáry a tečovaný puk minul vzdálenější pravý horní roh brány. Hra byla přerušena a následuje reklamní přestávka.
35:05'
Marcus Johansson na levém křídle vystřelil od modré čáry a Jacob Markström včas sevřel betony k sobě, aby jeho táhlou střelu dokázal vyrazit mimo.
34:45'
Evan Rodrigues se ocitl v mezikruží po přihrávce zpoza brány ve velké šanci, jenže střelou bez přípravy těsně minul pravý horní roh sítě hostí!
34:04'
Sabres nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.
33:14'
Rozhodčí zkoumají video a těžké říci proč. Tak je to jasné, nahození Canucks teď totiž kopírovalo brankovou čáru, puk ale v bráně nebyl! Stav 2:2.
33:14'
Hra byla přerušena a za nerozhodného stavu 2:2 v Buffalu následuje krátká komerční přestávka.
31:34'
Vyloučený Elias Pettersson je zpět na ledě a po návratu švédského útočníka začíná zkrácená přesilovka hostí.
31:01'
Buffalo hrálo v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě na trestné lavici odsedí Kyle Okposo.
30:41'
Canucks mohli skórovat během oslabení, když na vrcholu levého kruhu vypálil s příklepem Tyler Motte a puk se od levé tyče odrazil do té horní a vzápětí do ochranného skla! Nebezpečná střela.
29:37'
Jack Eichel vypálil ihned po vhazování v pravém kruhu, jeho rána ale skončila v náručí brankáře. Jacob Markström byl připravený a sevřel puk v náručí.
29:34'
Elias Pettersson byl vyloučen za podrážení a Sabres mají k dispozici třetí přesilovou hru v tomto zápase.
29:15'
A další střela Sabres, která tentokrát přišla z pravého kruhu pro vhazování, Jacob Markström byl ale opět připravený a kotouč zřejmě hrudí vyrazil.
28:58'
Buffalo na pravém křídle vypálilo od modré čáry a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Jacob Markström ho ale pravým betonem vykopl a zůstal nepřekonán.
28:15'
Canucks odpověděli dvěma střelami od modré čáry, které přišly krátce po sobě, obě dvě ale byly nepřesné a kotouč se odrazil od hrazení do neutrální zóny.
27:32'
Rasmus Dahlin mohl skórovat po střele z mezikruží, jenže jeho střela zápěstím těsně minula levou tyč brány a Jacob Markström se za pukem pouze ohlédl.
26:25'
SAM REINHART bez přípravy vypálil na bodu levého kruhu a jeho rána nad lapačkou Jacoba Markströma zamířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Buffalo využilo přesilovou hru a Sam Reinhart proti Vancouveru skóroval v pátém zápase za sebou. Skóre je tedy srovnané na 2:2. Asistence: Rasmus Dahlin a Jack Eichel.
26:07'
Jay Beagle byl podruhé vyloučen za držení a Buffalo si zahraje po reklamní přestávce druhou přesilovou hru.
25:30'
Vancouver nepřesně rozehrál podél trestných lavic a jeho kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění. Vhazování po levé ruce Jacoba Markströma.
25:09'
Adam Gaudette se řítil od útočné modré čáry sám na bránu, jenže jeden z hráčů Buffala mu puk vpádu vypíchl a následná jeho střela minula levý horní roh brány! Velká šance nevyužita.
24:23'
Jack Eichel na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu přes clonu a jeho střela zápěstím skončila v náručí Jacoba Markströma, který puk snadno zachytil.
23:44'
BO HORVAT se prosadil po nádherné přihrávce přes šířku útočného pásma na vzdálenější pravé tyči, kde se k němu vrátil puk po zablokované přihrávce a vzápětí ho poslal do prázdné brány – 1:2! Asistence: Tanner Pearson a Quinn Hughes.
23:24'
Johan Larsson rychle objel bránu a u levé tyče se ho snažil zasunout bekhendem do sítě, jenže Jacob Markström byl proti a zasáhl pravým betonem.
22:51'
Tyler Motte na levém křídle vypálil ihned po vhazování a jeho rána od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě. Carter Hutton puk kontroloval pohledem.
22:47'
Adam Gaudette se ocitl v mezikruží po přihrávce z pravého křídla ve slibné šanci, jenže střelou zápěstím zamířil pouze do náruče brankáře Cartera Huttona.
21:58'
Michael Frolík dobře napadal hokejisty Vancouveru a za bránou Jacoba Markströma si připsal ostrý hit, když jednoho z protihráčů narazil tělem na mantinel.
20:54'
Sabres mohli skórovat po střele z mezikruží, jenže Jacob Markström jejich střelu vyrazil a poté si poradil i s dorážkou, která přišla u pravé tyče brány.
20:05'
V Buffalu začala prostřední část utkání a domácí Sabres podél trestných lavic nahodili puk do levého kruhu útočného pásma, kde ho vzápětí nedojeli.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-13; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 50%-50%; Hity: 6-5; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 19:59.
Brandon Montour otevřel skóre po necelých devíti minutách a poslal Buffalo do vedení, jenže krátce před přestávkou vyrovnal skvělou tečí Brock Boeser. Skóre po první části. Buffalo Sabres 1 Vancouver Canucks 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:38'
Brandon Montour na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána mířila ke vzdálenější levé tyči, Jacob Markström ale puk vyrazil pravým betonem.
17:19'
Buffalo mělo dobrou příležitost, jenže střela z osy útočného pásma zamířila od modré čáry vedle pravého horního rohu brány Jacoba Markströma.
15:59'
Sabres na levém křídle nemohli pokračovat v útočném snažení kvůli postavení mimo hru a po přerušení hry dostává prostor krátká komerční přestávka.
15:33'
BROCK BOESER dobře clonil před domácí bránou a nahození Troye Stechera z pravého křídla pak skvělou tečí usměrnil ke vzdálenější levé tyči! Je vyrovnáno. Asistence: Troy Stecher a J.T. Miller.
14:43'
Canucks se ocitli pod tlakem a zpoza vlastní brány puk vyhodili na zakázané uvolnění. Zatím jsme byli svědky jednoho gólu, který vstřelil Brandon Montour.
14:01'
Oscar Fantenberg dobře vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střela zápěstím mířila k levé tyči, Carter Hutton ale dokázal zasáhnout a pravým betonem puk vyrazil.
13:36'
Jake Virtanen na pravém křídle vyrazil do útoku a dostal se k nahození od hrazení, které skončilo v lapačce Cartera Huttona. Brankář Sabres bez problému zasáhl.
12:44'
Kyle Okposo dobře forčekoval na pravém křídle a Jake McCabe na ose útočného pásma vypálil od modré čáry, jeho rána ale minula pravý horní roh brány hostí.
11:50'
Jack Eichel nyní vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a po solidním zákroku Jacoba Markströma následuje komerční přestávka. Sabres vedou 1:0.
10:19'
Brock Boeser na levém křídle vypálil od hrazení a jeho střela z úhlu mířila k přední tyči, kde ji připravený domácího brankář Carter Hutton bez problému vyrazil.
09:49'
Sabres jsou v úvodu zápasu mnohem aktivnější a nyní na levém křídle vystřelili od modré čáry, táhlý pokus byl ale na přední tyči sražen do rohu ledové plochy.
08:44'
BRANDON MONTOUR nádherně vypálil na bodu levého kruhu pro buly a jeho rána s příklepem vymetla pavouky ve vzdálenějším pravém horním rohu brány! Sabres udeřili a vedou nad Canucks nyní 1:0. Asistence: Rasmus Dahlin a Jack Eichel.
08:05'
Vyloučený Jay Beagle opustil trestnou lavici a ani hokejisté domácího Buffala nevyužili úvodní přesilovku.
07:32'
A další rána Marcuse Johanssona z bodu pravého kruhu pro vhazování, která tentokrát byla na přední tyči brány zablokována. To byl důležitý obranný zákrok.
06:25'
Marcus Johansson na pravém křídle vypálil bez přípravy a jeho ostrá rána z úhlu skončila v náručí Jacoba Markströma, který se včas stačil přesunout k přední tyči.
06:05'
Jay Beagle byl vyloučen na dvě minuty za držení a po reklamní přestávce si zahrají první přesilovku Sabres.
05:55'
Conor Sheary mohl skórovat v blízkosti levé tyče brány, jenže z blízkosti napálil puk do hrudi Jacoba Markströma, který jeho ránu úspěšně vyrazil mimo bránu.
05:17'
Vyloučený Rasmus Ristolainen je zpět na ledě a hokejisté Buffala úspěšně přečkali první oslabení.
04:39'
Carter Hutton dokázal vkleče zastavit tečovanou ránu od modré čáry a jeho spoluhráčům se poté podařilo kotouč vyhodit z obranného pásma podél střídaček.
03:46'
Elias Pettersson se pomazlil s pukem a na levém křídle poté vypálil z ostrého úhlu, Carter Hutton byl ale na přední tyči připraven a zasáhl pravým ramenem.
03:17'
Rasmus Ristolainen fauloval v blízkosti trestných lavic a byl vyloučen na dvě minuty za hákování. Vyloučení.
03:13'
A další rána od modré čáry, která přišla z pravé strany útočného pásma Vancouveru, domácí brankář Carter Hutton byl ale připravený a puk podržel v náručí.
03:02'
Canucks se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, když nejprve vypálili na pravém křídle od modré čáry a poté na levé straně z úhlu, Carter Hutton ale obě střely vyrazil vyrážečkou mimo tři tyče.
01:47'
Buffalo vyrazilo dopředu a snažilo se prosadit na pravém křídle, následná střela od hrazení ale byla na přední tyči brány Jacoba Markströma zablokována.
00:53'
Canucks odpověděli střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, domácí brankář Carter Hutton byl ale připravený a mezi betony se překonat nenechal.
00:41'
Jack Eichel se dostal po přihrávce z pravého křídla ke střele na vrcholu mezikruží, jeho následná střela zápěstím ale byla hostujícími hráči Canucks zablokována.
00:01'
Bo Horvat vyhrál úvodní vhazování přímo na Jacoba Markströma a dnešní utkání mezi Buffalem a Vancouverem bylo zahájeno. Oba týmy se letos potkávají podruhé.
00:01'
Doug Allen předstoupil před fanoušky v Buffalu, aby přednesl kanadskou a poté americkou národní hymnu. Do začátku dnešního zápasu zbývá jen pár okamžiků.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe (A), Montour, Dahlin, Jokiharju, Pilut – S. Reinhart, Eichel (C), Vesey – Frolík, Ma. Johansson (A), Sheary – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons – Rodrigues, Lazar, Asplund. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Ch. Tanev (A), Q. Hughes, T. Myers, Edler (A), Stecher, Fantenberg – Virtanen, E. Pettersson, J. T. Miller – Eriksson, Horvat (C), Pearson – Boeser, Gaudette, Roussel – Schaller, Beagle, Motte. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Jean Hebert, Kyle Rehman. Čároví: Andrew Smith, Kory Nagy.

Michael Frolík (BUF) 39 zápasů, 5+5, +/- -10
Vzájemné zápasy

Oba týmy už se v letošní sezóně NHL jednou potkaly, když se střetly na začátku prosince ve Vancouveru a domácí hráči vyhráli v zápase bohatém na branky 6:5.
Vancouver Canucks

Hokejisté Vancouveru se ještě nedávno vezli na sérii sedmi vítězství, jenže po posledním domácím vítězství se vydali ven, kde je nyní čeká pět venkovních utkání. Canucks už mají za sebou zápas v Tampě a na Floridě a do třetího venkovního zápasu v řadě budou vstupovat s dvěmi porážkami v řadě. Hosté dnes budou spoléhat na Bo Horvata, který během posledních pěti střetnutí zaznamenal osm bodů za dvě branky a šest asistencí.
Buffalo Sabres

Jack Eichel bodoval v pěti střetnutích za sebou, když si připsal tři branky a dvě asistence, a v dnešním zápase proti Vancouveru může vyrovnat své osobní maximum. Kapitán Sabres v loňské sezóně NHL odehrál 77 zápasů a vstřelil 28 gólů, což je zatím jeho rekord. V letošním ročníku ovšem během 43 zápasů vstřelil již 27 branek a může svůj rekord z loňské sezóny NHL vyrovnat nebo dokonce překonat už v polovině probíhajícího ročníku.
Hokejisté Vancouveru Canucks budou v sobotu večer pokračovat v sérii pěti venkovních střetnutí a zatím se jim vůbec nedaří, když utrpěli debakl na ledě Tampy a poté prohráli i na ledě Floridy. Nyní čeká jeho hokejisty zápas proti Buffalu, které se vrací domů po porážce v St. Louis 5:1 a předchozí dvě domácí střetnutí vyhrálo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.