NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Ottawa - 1. prosince 2019   01:00

Calgary
Calgary
18:56' Dubé (Lucic) • 55:50' E. Lindholm (Monahan, Mi. Stone) • 58:25' E. Lindholm (J. Gaudreau, Tkachuk)
Ottawa

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
3. Elias Lindholm (CGY) 2+0
Je konec! Calgary Flames zvítězilo nad Ottawou Senators poměrem 3:1. První branky utkání jsme se dočkali v 19. minutě, když se trefil domácí Dubé. Druhé část utkání nám bohužel gól nepřinesla, ale to nahradila třetí třetina. Nejprve v 55. minutě srovnal Pageau a český brankář Rittich tak přišel o čisté konto. Ovšem o minutu později vrátil vedení na domácí stranu Lindholm a minutu před koncem pojistil výhru Calgary druhým gólem rovněž Lindholm.
59:39'
Connor Brown nedokázal prostřelit Ritticha z pravé strany, jelikož český brankář předvedl skvělý zákrok!
59:17'
Ottawa to opět zkouší bez brankáře v šesti!
58:25'
Calgary právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Hostům nezbývalo nic, než to zkusit v oslabení bez brankáře, ale po ztrátě puku se Gaudreau dostal dopředu, kdy posunul kotouč na ELIASE LINDHOLMA a ten zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Johnny Gaudreau a Matthew Tkachuk.
58:19'
Matthew Tkachuk se snažil něco vymyslet, ale přišel o puk ve středním pásmu.
57:55'
Velká komplikace pro Senators, jelikož hosté budou dohrávat zápas skoro až do samotného konce v oslabení!
57:46'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., podrážení).
57:42'
Domácím se daří držet kotouč v útočné třetině a Ottawě se tak čas rychle krátí.
57:02'
Connor Brown najel s pukem hodně metrů a posléze to zkoušel z pravé strany, ale Rittich si s jeho střelou z velkého úhlu poradil.
56:48'
Konec základní hrací doby tak má pořádné grády a stále je vše otevřené.
56:06'
No a málem mohlo být definitivně rozhodnuto! Johnny Gaudreau se ocitl v samostatném úniku, ale Marcus Högberg tentokrát podržel svůj tým od další pohromy během pár vteřin!
55:50'
Po minutě hry si Flames berou jednogólový náskok zpět! Monahan nahodil kotouč, který hostující obránce minul a ELIAS LINDHOLM si v dobré situaci poradil naprosto skvěle a dokázal prostřelit Marcuse Högberga. Asistence: Sean Monahan a Michael Stone.
54:49'
Ottawa právě vstřelila branku!
Je srovnáno na 1:1! Thomas Chabot se dostal s kotoučem od své branky do středního pásma, kde jej posunul na rozjetého JEANA-GABRIELA PAGEAUA, jenž si jej zpracoval a posléze skvěle vypálil pod horní tyč. Asistence: Thomas Chabot.
54:26'
Domácí už jsou opět v útočné třetině a snaží se něco vymyslet.
53:31'
Opět si Flames vytvořili velice dobrou možnost pro střelu, která přišla, ale minula hostující bránu.
52:09'
TJ Brodie a posléze také Johnny Gaudreau se dostali ke střelám, ovšem ani nyní to není gól.
52:02'
Pěknou rychlou akci se střelou nyní předvedl Tobias Rieder, ovšem jeho pokus z levé strany nebyl pro Högberga nijak nebezpečný.
51:27'
Brady Tkachuk ztratil rovnováhu a spadl přímo do domácího brankáře Davida Ritticha, kterému se to dvakrát rozhodně nelíbilo.
51:19'
Calgary je ve třetí dvacetiminutovce lepším týmem, ovšem stále je to pouze o jedné brance.
50:34'
Milan Lucic vypálil zpoza modré čáry, ovšem jeho pokus byl rovněž zblokován do ochranné sítě.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a stále je to pouze o gól. Čeká nás tak velká drama.
49:29'
Do velice dobré šance se dostal Noah Hanifin, ale jeho tvrdá rána z nabité přihrávky skončila na famózním zákroku Marcuse Högberga!
49:04'
Opět je hra přerušená, protože se následně dostal kotouč do domácího pásma a Calgary jej následně vyhodilo na zakázané uvolnění.
48:42'
Vladislav Naměstnikov zblokoval střelu domácího hráče do ochranné sítě a následuje tak další vhazování v pásmu Senators.
47:36'
Následně se dopředu sice dostalo Calgary, ale Marcus Högberg vychytal další střelu a toto utkání je především o skvělých výkonech brankářů.
47:06'
Nyní se hraje nahoru dolů a Brady Tkachuk zkoušel své štěstí, ovšem minul levou tyč domácí svatyně.
46:19'
Connor Brown pálil z mezikruží, ale jeho pokus ze záklonu nepřinesl nic nebezpečného.
45:41'
Nyní se hra často přerušuje a utkání je tak rozkouskované a bez většího tempa.
45:26'
Další střela z hole domácího hráče, tentokrát se jednalo o Eliase Lindholma, ovšem Marcus Högberg bez problémů chytil i tento pokus.
45:02'
TJ Brodie chtěl poslat domácí celek do dvoubrankového vedení, ale jeho pokus z pravé strany nepřinesl nic nebezpečného.
44:16'
Ottawa se posléze dostala ke kotouči ale jen jej vyhodila ze svého pásma a jela vystřídat.
43:45'
Domácí bojovali o puk v rohu kluziště, nakonec se k němu dostali, ale následná střela minula hostující svatyni.
42:55'
Po vhazování se sice domácí celek dostal do rychlého útoku, který ale nepřinesl nic nebezpečného.
42:06'
Calgary se tentokrát provinilo zakázaným uvolněním a bude tak následovat buly před bránou Ritticha.
41:25'
Brady Tkachuk se po buly na pravé straně dostal ke střele, ovšem ta skončila pouze nad domácí svatyní.
40:30'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:00.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a tentokrát jsme se bohužel nedočkali žádné branky. Calgary je o něco lepším týmem, ovšem ani tři přesilové hry nezměnily skóre z první třetiny. Doufejme, že třetí perioda přinese gólové hody a budeme se mít na co těšit.
40:00'
39:52'
Ottawa se nedostala do nějaké šance v přesilovce a nakonec se musela sama bránit nebezpečnému protiútoku, který nakonec nic nepřinesl.
38:30'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., vysoká hůl).
36:58'
Calgary se sice dostalo do zakončení od modré čáry, ale ani tento pokus se nevešel mezi tři tyče svatyně Ottawy.
36:17'
36:08'
Flames sice drží svého soupeře v tlaku pod pokličkou, ale nemohou se dostat do nějaké vážnější pozice pro střelu.
35:17'
Hosté se v oslabení dostali do protiútoku, ovšem z něj nakonec nebylo nic nebezpečného.
34:17'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min., nedovolené bránění).
33:45'
Domácí celek je momentálně lepším týmem a opět se snaží o vstřelení druhé branky na uklidnění.
32:58'
David Rittich si poradil se střelou zpoza modré čáry a následuje komerční přestávka.
32:07'
Nyní se Senators dopustili pouze zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Marcuse Högberga.
31:29'
Hosté byli velice blízko k vyrovnání, ale Brady Tkachuk nedokázal trefit poloprázdnou svatyni domácích!
30:00'
Polovina základní hrací doby je u svého konce a Calgary zatím stále vede na domácím ledě nad Ottawou těsně 1:0.
29:29'
Calgary bojovalo o kotouč za bránou svého soupeře, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
28:49'
Hra je opět přerušená, jelikož se domácí mužstvo dopustilo zakázaného uvolnění a český brankář David Rittich tak bude muset být v pozoru.
27:57'
Nyní se hra přerušila a následuje tak komerční přestávka.
26:36'
Střela Michaela Stoneho z pravé strany skončila pouze vedle pravé tyče.
25:52'
Kotouč nyní stále mění svého majitele a hra tak není příliš pohledná.
25:48'
24:36'
Po dalším buly se Ottawě podařilo vyhodit puk a zatím se jí tak první oslabení daří na jedničku.
24:18'
Vladislav Naměstnikov schytal tvrdou střelu domácího hráče do kotníku, za což byl oceněn svým brankářem Marcusem Högbergem.
23:48'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Arťom Anisimov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
23:31'
Začátek druhé periody dnešního utkání se zatím odehrává v podobných momentech jako v první třetině.
22:42'
Filip Chlapík se dostal ke střele z pravé strany, ovšem jeho pokus skončil bezpečně v moci brankáře Davida Ritticha.
20:48'
Calgary se sice dostalo do útočného pásma, ale tam nedokázalo dostat kotouč pod kontrolu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:06.
20:00'
19:28'
Hosté chtějí před odchodem do šaten srovnat, ale nedaří se jim dostat k puku v útočném pásmu.
18:56'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Po vhazování v pásmu Senators se kotouč dostal před bránu, kde byl pohotový DILLON DUBÉ, který dokázal dostat puk za záda Högberga. Asistence: Milan Lucic.
18:54'
Nyní se Ottawa navíc dopustila zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Marcuse Högberga.
17:57'
Mark Giordano se dostal k odraženému kotouči a zkusil své štěstí z mezikruží, ale trefil pouze hostujícího obránce.
16:45'
Ani jedno mužstvo momentálně nemá nějaký větší tlak nebo více ze hry a první třetina je tak velice vyrovnaná.
15:41'
Nyní se domácí celek dopustil zakázané uvolnění a hra se tak přesune před bránu Ritticha.
14:48'
Flames se posléze dostali dopředu a z levé strany zkoušel své štěstí Johnny Gaudreau, ovšem jeho pokus skončil na zákroku Marcuse Högberga.
13:48'
Po boji v rohu kluziště se sice k puku dostali hosté, ale momentálně se Senators nemohou dostat do nějaké vážnější situace.
12:16'
Po dlouhých chvílích pod tlakem se Ottawa bez úhony dostala do své třetiny a může tak vystřídat unavenou formaci.
11:59'
Posléze Senators už dostali kotouč ze svého pásma, ale jen na zakázané uvolnění a stále tak nemohou vystřídat.
11:36'
TJ Brodie se ocitl ve velmi dobré šanci, ovšem Marcus Högberg dokázal kotouč vyrazit, ale ne chytit a tlak Calgary tak pokračuje!
11:15'
Flames ale zůstávají v tlaku a další dva pokusy letěla nad hostující svatyni, kterou dnes střeží Marcus Högberg.
10:36'
Kylington pěknou střelou hledal před svatyní soupeře svého spoluhráče, ale tato kombinace se Calgary příliš nepodařila.
09:39'
Zatím je hra v první třetině velice rozházená a nevidíme žádné pěkné akce, nýbrž pokusy o rychlé útoky, které zatím nevedou k nějakým nebezpečnějším zakončením.
08:51'
Pro změnu na druhé straně přišlo zakončení domácího hráče, ovšem to bylo z velkého úhlu a Marcus Högberg si tak dokázal poradit.
07:44'
Už se zdálo, že Colin White vyšle svého spoluhráče Brady Tkachuka do šance, ale nepřesné zpracování vše zhatilo.
06:42'
Oliver Kylington přišel o puk na pravé straně a do protiútoku se tak dostala Ottawa, ale David Rittich byl opět připraven a přikryl kotouč lapačkou.
05:45'
Ottawa momentálně pod tlakem pouze vyhodila puk ze své třetiny a píská se tak zakázané uvolnění.
03:58'
Poprvé se dostali ke střele hráči domácího celku, ovšem s pokusem z levé strany si Marcus Högberg dokázal poradit.
02:24'
Nyní musel opět zasahovat David Rittich, který má tak na začátku zápasu plné ruce práce.
02:09'
Posléze Flames dostali kotouč do bezpečí, ale úvod utkání zatím patří Senators, kteří se už opět dostávají do útočného pásma.
01:19'
Ottawa se snažila něco vymyslet před domácí svatyní, ale David Rittich byl připraven na střelu z levého kruhu.
00:11'
Krátce po začátku první třetiny přišlo přerušení díky ofsajdu a následuje tak buly ve středu hrací plochy.
00:01'

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, Tkachuk (A) – Dubé, D. Ryan, Lucic – Frolík, Jankowski, Rieder.

Ottawa Senators: M. Högberg (A. Nilsson) – Hainsey (A), Chabot, N. Zajcev, Borowiecki (A), DeMelo, Brännström – White, Pageau (A), N. Paul – Duclair, Beaudin, B. Tkachuk – Co. Brown, Anisimov, Naměstnikov – Ennis, Tierney, Chlapík.

Rozhodčí: Jake Brenk, Frederick L'Ecuyer – James Tobias, Travis Toomey.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.