NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Pittsburgh - 18. prosince 2019   03:00

Pittsburgh
32:13' Marino  (M. Pettersson, Kahun) • 33:35' Rust  (Letang, Malkin) • 58:02' Malkin  (Rust, Marino) • 58:22' Letang
Calgary
Pittsburgh

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1
Pittsburgh zvítězil na ledě Calgary 4:1, když se mu povedlo ovládnout druhou polovinu střetnutí. Až do 33. minuty domácí Flames vedli, ale od zmíněné minuty se začali prosazovat pouze hráči Penguins, kteří ve druhé třetině otočili skóre a ve třetí třetině přidali dvě branky do prázdné klece.
59:20'
Jarry ještě přerušuje hru zákrokem lapačkou.
58:22'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Calgary ještě jednou odvolalo brankáře, ale KRIS LETANG od vlastní branky odpálil puk do prázdné klece a přidává poslední ránu do nadějí domácích. Bez asistence.
58:02'
JEVGENIJ MALKIN střílí gól do prázdné branky z útočné modré čáry. Asistence: Bryan Rust, John Marino.
57:29'
Domácí hrají bez brankáře! A málem okamžitě inkasovali, střelu přes celé kluziště ale zastavil na vlastní modré čáře obránce, který po puku skočil.
57:15'
Hraje se dlouho bez přerušení a Pittsburgh drží puk převážně mimo své pásmo.
56:40'
Guentzel zahrozil z levé strany, Talbot ale nakonec zasahovat nemusel, puk k němu neprošel.
55:35'
Calgary se nedaří usadit v útočném pásmu a vytvořit souvislý tlak na branku soupeře.
54:49'
Malkin vypálil ještě ze středního pásma, Talbota tím nepřekvapil. Hra pokračuje.
54:01'
Postavení mimo hru domácích. Komerční pauza.
52:52'
Na druhé straně Monahan přinutil Jarryho přerušit hru.
52:38'
Tanev zpoza kruhů napálil dobře postaveného brankáře Talbota.
52:25'
Čas se Calgary velmi rychle krátí
52:01'
51:58'
Další vyhození Calgary, které toto oslabení zvládne.
51:43'
Penguins se nedaří usadit v útočném pásmu.
51:11'
Dokonce se Hamonic dostal v oslabení do útoku, z levého kruhu ovšem minul branku Pittsburghu.
50:57'
Další vyhození Calgary. Ubránit toto oslabení je pro domácí klíčové, pokud chtějí uvažovat o zvratu.
50:27'
Flames vytěsnili hru do neutrální zóny.
50:01'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Frolík – 2 min., podrážení).
50:01'
Guentzel se prodral až k brance Calgary, byl však faulován a bude se vylučovat. To ale až po komerční pauze.
49:37'
49:10'
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:45'
Hosté dobře brání své pásmo, soupeře do šance v přesilovce nepouští.
48:10'
Penguins dostali puk mimo své pásmo.
47:47'
Tkachuk opřel svou střelu o tyč Jarryho branky! Puk se od ní odrazil až do ochranné sítě. Moc nechybělo.
47:37'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (John Marino – 2 min., sekání).
46:20'
Malkin se dostal do postavení mimo hru. Komerční pauza.
45:16'
Další zakázané uvolnění Calgary, kterým se nepovedla přihrávka na útočnou modrou čáru.
44:19'
Zakázané uvolnění Calgary.
44:06'
Vhazovat se bude v obranném pásmu Calgary. Tanev z mezikruží usměrnil puk směrem na Talbota, který jej zastavil.
43:40'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, oba týmy se střídají ve vedení puku.
42:14'
McCann zahrozil bekhendovou střelou od pravého mantinelu, Talbot byl připraven.
41:41'
Backlund z podobné pozice, z jaké střílel Gaudreau, minul Jarryho branku. Puk se odrazil zpět k brance, kde jej Jarry ukryl pod lapačku.
40:57'
Gaudreau střílel už zpoza levého kruhu, Jarry jeho pokus vyráží do bezpečí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:53.
Pittsburghu se povedlo ve druhé třetině otočit vývoj skóre a góly ve 33. a 34. minutě se dostat do vedení 2:1. Byli také střelecky aktivní, přestříleli své soupeře 16-10 a celkově tak snížili manko ve střelbě na 22-26.
40:00'
39:28'
Mangiapane výborně přihrával před brankoviště, ale adresátovi se puk zamotal mezi brusle a ze šance sešlo.
39:02'
Druhá třetina se chýlí ke svému konci. Probíhá poslední minuta.
38:10'
Tentokrát Jarry už přerušuje hru při dalším útoku Flames. Komerční pauza.
37:44'
Neskutečné! Dubé s Lucicem vyrazili do úniku dvou na nikoho. Před brankovištěm si hned čtyřikrát přihráli přes střed, ale Lucic nakonec trefil jen beton Jarryho!
37:24'
Frolík vypálil kotouč do zadního mantinelu.
36:55'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Také domácí pookřáli a dostávají se více do útočného pásma.
36:04'
Talbot krotil puk na své hrudi. Vysokou střelu sice neudržel, ale puk alespoň odrazil mimo brankoviště.
34:46'
Tkachuk zblokoval střelu Petterssona od modré a nepropustil puk na brankáře Talbota.
34:18'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
33:35'
Talbot prakticky nic neviděl, když BRYAN RUST objel branku, vyjel z levé strany brankoviště a posléze vyslal prudkou střelu přes clonu, která propadla brankáři Calgary skrz betony za záda. Asistence: Kris Letang, Jevgenij Malkin.
32:13'
Hosté po skončení přesilovky ještě pokračovali ve své akci a výbornou střelou z pravého kruhu na vzdálenější tyč se prezentoval JOHN MARINO, který vyrovnává na 1:1! Asistence: Marcus Pettersson, Dominik Kahun.
32:08'
31:34'
Domácí brankář přerušil hru, díky čemuž mohou jeho spoluhráči prostřídat.
31:15'
Flames vytěsnili hru do středního pásma, ale ne dost důrazně. Pittsburgh se rychle vrací.
30:53'
Malkin pálil z první, Talbot střelu z levé strany úspěšně vyrazil.
30:08'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., nedovolené bránění).
30:08'
Rozhodčí signalizuje, že se bude vylučovat. To ale až po komerční pauze.
29:10'
Flames v útočném pásmu rozehráli zajímavou kombinaci, ke střele se však nedostali.
28:30'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Oba týmy měly v útočných pásmech své šance, jejich střely ale byly zblokované. Na straně Pittsburghu byl zastaven blokem Simon.
26:46'
Hra se rychle vrátila do obranného pásma Calgary, kde Talbot vyrazil puk do ochranné sítě.
26:39'
Monahan po průniku do útočného pásma napálil puk jen do hrazení za brankou Pittsburghu.
26:10'
Puk končí v hledišti jako suvenýr jednoho z diváků. Komerční pauza.
25:08'
Blueger se od levého mantinelu pokusil ohrozit branku Calgary, ale minul.
24:35'
Druhá třetina zatím plyne hodně rychle, oba týmy hrají v rychlém tempu.
23:45'
Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Jarryho.
22:48'
Aston-Reese se mezi kruhy uvolnil ke střele z bekhendu, Talbot kotouč zachytil a přerušil hru.
22:03'
Kahun z mezikruží trefil pukem brankáře Talbota, který vyrazil puk mimo své brankoviště.
21:32'
Penguins vyhodili na zakázané uvolnění.
21:04'
Po konci oslabení se Calgary vydalo do útoku. Hanifin od levého mantinelu přinutil Jarryho k zákroku.
20:58'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 04:02.
Calgary bylo v první třetině jednoznačně aktivnějším týmem. Pittsburgh se mu povedlo zasypat 17 střelami, ze kterých domácí vytěžili prozatím jednu branku, díky které vedou po 20 minutách 1:0.
20:00'
19:22'
Hamonic zblokoval střelu Rusta a dokonce založil protiútok svého týmu, při kterém se ale Giordanovi nepovedlo vystřelit.
18:58'
Komerční pauza.
18:58'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., nedovolené bránění).
18:20'
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
17:30'
Flames zůstávají nadále aktivnějším týmem, své soupeře přehrávají a snaží se hrozit z mnoha pozic. Tkachuk střílel od levého mantinelu.
16:05'
Calgary právě vstřelilo branku!
Právě JOHNNY GAUDREAU rozjel akci svého týmu a po přejetí útočné modré rozehrál krátkou kombinaci, na jejíž konci se mu puk vrátil na pravou stranu brankoviště, odkud úspěšně doklepl puk do branky. Asistence: Tobias Rieder, Mikael Backlund.
15:52'
Nebezpečná situace před brankou Talbota, který vyrazil nahození před sebe a Gaudreau s velkým štěstím dokázal puk odehrát pryč.
14:45'
Hraje se delší úsek bez přerušení. V útoku jsou zpět domácí.
13:19'
Backlund nutí Jarryho k dalšímu zákroku. Calgary zasypává hostujícího brankáře smrští střel.
13:08'
Puk byl vyhozen na jednu ze střídaček z obranného pásma Pittsburghu, kde se také bude vhazovat.
12:19'
Andersson se dostal ke dvěma střelám, ta druhá končí v ochranné síti.
11:55'
Jarry musel hájit brankoviště proti náporu Lucice, který se ani nadvakrát neprosadil.
11:19'
11:01'
Pokus Pittsburghu o přehrání obrany Calgary končí jen ztrátou puku.
10:08'
Komerční přestávka.
09:57'
Jarry nadvakrát dokázal přerušit hru a ukrýt puk pod svou lapačku. Calgary e v posledních minutách aktivnější.
09:24'
Zakázané uvolnění Flames po neúspěšné přihrávce skrz střední pásmo.
08:20'
Kotouč vyletěl do hlediště. Komerční pauza.
07:54'
Dubé se dostal do úniku, který se nepodařilo zastavit poslednímu obránci Tučňáků a blýsknout se proti bekhendové střele musel Jarry.
07:04'
Hra plyne velmi rychle. Monahan se mezi kruhy pokusil obstřelit Jarryho, který jeho zakončení vyráží.
05:54'
Frolík se uvolnil v levém kruhu, na poslední chvíli jeho střelu zblokoval Pettersson.
05:04'
Talbot si pro jistotu sáhl pro nahozený puk a přerušil hru, aby nepustil hosty do žádné šance.
04:50'
Jarry přerušuje po další střele od modré čáry hru.
04:27'
Monahan a poté Gaudreau nutí Jarryho v brankovišti Pittsburghu k aktivitě. Hostující brankář oba puky úspěšně vyráží.
03:38'
Hra se přesunula na druhou stranu kluziště. Mangiapane orazítkoval zadní mantinel.
03:08'
Penguins jsou v úvodu utkání hodně aktivní, ale obrana Calgary zatím většinu puků nepouští na Talbota. Další blok předvedl Giordano.
02:31'
Frolík vypomohl v obraně a zablokoval střelecký pokus Marina.
02:20'
První přerušení hry. Vhazovat se bude před Talbotem.
01:16'
Hamonic si sjel do pravého kruhu, kde byl jeho pokus zblokován.
00:45'
Oba týmy si vyměnily první útoky, které nebyly zakončeny střelami na branku.
00:01'

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, Backlund – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Lucic, D. Ryan, Dubé – S. Bennett, Rieder, Frolík.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Marino, Letang, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel – Guentzel, Malkin, Rust – Aston-Reese, McCann, Kahun – Galchenyuk, Blueger, B. Tanev – Simon, Lafferty, Noesen..
Calgary se muselo v posledním utkání sklonit před schopnostmi Caroliny, čímž přišlo o svou vítěznou sérii, která vynesla Flames zpět do elitní osmičky Západní konference. O další vítězství budou domácí usilovat v souboji s Pittsburghem, který sám má na kontě výhry v posledních dvou zápasech a navíc vyhrál první vzájemný duel obou celků ve druhé polovině listopadu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.