NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Vegas - 1. února 2020   01:30

Carolina
Carolina
29:55' T. Teräväinen (Martinook, Aho) • 52:25' B. McGinn (H. Fleury, Williams) • 56:21' Aho (Slavin, T. Teräväinen)
3:4
(0:2, 1:0, 2:2)
Vegas
Vegas
03:52' Stastny  (R. Smith, Marchessault) • 09:59' Marchessault  (R. Smith) • 52:09' Schmidt  (Stephenson, Mark Stone) • 57:32' Tuch  (Stastny, Theodore)

3. Paul Stastny (VGK) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 25-37; Zablokované střely: 10-17; Vhazování: 46%-54%; Hity: 17-25; Přesilové hry: 1/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.
Střetnutí mezi Carolinou a Vegas přineslo fantastickou přestřelku, která vyvrcholila v závěrečné třetí třetině. Hurricanes sice dokázali smazat dvoubrankové manko, jenže Sebastian Aho krátce po vstřelení vyrovnávací branky na 3:3 fauloval a jeho faul po pouhých šesti sekundách potrestal Alex Tuch. Konečný výsledek klání. Carolina Hurricanes 3 Vegas Golden Knights 4.
59:02'
Carolina mohla vyrovnat, prudká střela z bodu levého kruhu pro vhazování ale zamířila nad bránu Knights.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:33'
Petr Mrázek naskočil na střídačku a Hurricanes zkouší vyrovnat skóre při hře bez brankáře!
57:32'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Před Petrem Mrázkem došlo k nepříjemné teči a ALEX TUCH u pravé tyče skóroval do prázdné brány! Golden Knights využili přesilovou hru po pouhých 6 sekundách a vedou v závěru zápasu 4:3! Asistence: Paul Stastny a Shea Theodore.
57:26'
Sebastian Aho před pár okamžiky vyrovnal, nyní ale fauloval během bekčekingu a je vyloučen za hákování.
56:21'
Carolina právě vstřelila branku!
SEBASTIAN AHO vložil hokejku do střely Jaccoba Slavina od modré čáry a puk se v levém horním rohu brány od horní tyče odrazil do sítě! Canes bleskově využili přesilovou hru a skóre je 3:3! Asistence: Jaccob Slavin a Teuvo Teräväinen.
56:13'
Nicolas Roy dostal dvě minuty za hákování a Carolina si po reklamní přestávce zahraje třetí přesilovou hru.
56:13'
Malcolm Subban sice zasáhl proti střele Canes z levého kruhu, po reklamní přestávce ale budou hrát Golden Knights v oslabení. Skóre je 2:3. Komerční přestávka.
55:51'
Malcolm Subban se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Hurricanes a poté bekhendem rozehrál.
54:48'
Jon Merrill se dobře postavil do střely Hurriacanes od modré čáry a jejich střelu zápěstím zablokoval.
52:25'
BROCK MCGINN si najel u levé tyče na krásnou kolmou přihrávku a ještě lepší střelou puk napálil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Carolina bleskově odpověděla na inkasovaný gól – 2:3. Asistence: Haydn Fleury a Justin Williams.
52:09'
NATE SCHMIDT si najel mezi kruhy na parádní bekhendovou přihrávku Chadlera Stephensona z pravého kruhu pro vhazování a krásnou střelou zápěstím pak nad lapačkou Petra Mrázka vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Skóre je 1:3. Asistence: Chandler Stephenson a Mark Stone.
51:57'
Golden Knights vyhodili puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění. Buly před Malcolmem Subbanem.
50:55'
Hurricanes mohli skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže ani nadvakrát Malcolma Subbana nepřekonali. Stav 1:2.
50:22'
Deryk Engelland vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk skončil v lapačce Petra Mrázka, po jehož zákroku následuje krátká reklamní přestávka.
49:34'
Chandler Stephenson se ocitl před bránou úplně sám a chtěl puk zasunout k pravé tyči, jenže Petr Mrázek ho teď vychytal levým betonem!
48:36'
Brett Pesce vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Malcolm Subban senzačně zasáhl pravým betonem, zatímco Warrena Foegelea poté vychytal lapačkou! Canes málem vyrovnali.
48:10'
Justin Williams vypálil z prostoru levého kruhu pro vhazování a Malcolm Subban sevřel kotouč v náručí.
47:25'
Další zákrok českého brankáře, který snadno zastavil prudkou střelu a přerušil hru. Carolina prohrává o gól.
46:33'
Petr Mrázek se otáčel přes své rameno za sebe, střelu Golden Knights od modré čáry ale dokázal vyrazit během otočky levým betonem! Kotouč sice skončil mezi jeho betony, ale ne v jeho síti!
46:16'
Golden Knights nepřesně rozehráli podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Komerční brejk.
45:26'
O další střely se postarali Jonathan Marchessault a Mark Stone, oba pokusy ale skončily v lapačce připraveného Petra Mrázka, který teď drží domácí Canes nad vodou.
45:14'
Golden Knights se dostali v rychlém sledu ke čtyřem střelám, jenže Petr Mrázek úvodní tři vyrazil, zatímco poslední poté zmrazil ve výstroji. Stále je to o branku.
44:17'
Nicolas Roy vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím byla přizvednuta do ochranného skla. Skvělou práci teď odvedl v obraně Warren Foegele.
43:42'
Ryan Reaves nyní schytal v blízkosti střídaček hodně nepříjemný hit a zůstal klečet na nohou. Rozhodčí okamžitě přerušili hru, aby mohl být vzápětí ošetřený.
42:47'
Svěřencům hlavního trenéra Petera DeBoera se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hokejistům Vegas se pískalo zakázané uvolnění.
41:43'
Sebastian Aho nyní mohl vyrovnat, když se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče brány, Malcolm Subban ale dobře zasáhl holí a puk vyrazil do ochranné sítě.
41:13'
Golden Knights odpověděli střelou z levého křídla, která skončila na výstroji připraveného Petra Mrázka.
40:42'
Warren Foegele vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Malcolm Subban na přední tyči dobře zasáhl, když jeho prudkou ránu vyrazil vyrážečkou.
40:25'
Justin Williams si najížděl na pravém křídle na kolmou přihrávku, jenže mu mířila na paty a Vegas se ubránilo.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-24; Zablokované střely: 8-11; Vhazování: 58%-42%; Hity: 14-19; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:22.
Hokejisté domácí Caroliny po přestávce výrazně přidali a Sebastian Aho mohl skórovat během přesilové hry do prázdné brány, jenže brankář Malcolm Subban vytáhl spektakulární zákrok a levým betonem mu sebral jistý gól. Hurricanes ale přece jen snížili, když se v polovině utkání prosadil Teuvo Teräväinen. Skóre po druhé třetině. Carolina Hurricanes 1 Vegas Golden Knights 2.
40:00'
39:51'
Malcolm Subban dobře zasáhl pravým betonem a poté zmrazil puk pod lapačkou. Dorážka už tedy nepřišla.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:16'
Nicolas Roy obkroužil bránu Caroliny, u levé tyče ale z otočky do prázdné sítě skórovat nedokázal, protože trefil pouze její vnější oblouk! Málem!
37:14'
Hra byla přerušena a necelé tři minuty před druhou přestávkou si odbudeme komerční přestávku. Canes snížili manko na polovinu a prohrávají s Vegas 1:2.
36:49'
Haydn Fleury je v dnešním zápase hodně aktivní a nyní na levém křídle vypálil od modré čáry, před bránou byl ale postavený Mark Stone a jeho pokus zablokoval.
35:07'
Hurricanes nepřesně rozehráli podél střídaček a puk se po zakázaném uvolnění domácího týmu vrací před bránu českého brankáře Petra Mrázka. Skóre je 1:2.
34:24'
Martin Nečas nádherně zamíchal s kotoučem a v blízkosti pravé tyče mohl skórovat do prázdné brány, jenže v rozhodující chvíli ztratil kontrolu nad pukem a jeho zpětná přihrávka z nulového úhlu šanci nepřinesla. Škoda, že mu to nevyšlo.
33:39'
Trevor van Riemsdyk na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela byla sražena do rohu kluziště.
32:48'
Jaccob Slavil vypálil na vrcholu levého kruhu a Malcolm Subban toho teď příliš mnoho neviděl, prudkou ránu domácího obránce ale dokázal vyrazit. Hra přerušena.
31:42'
Hurricanes odpověděli střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, která skončila v náručí Malcolma Subbana. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
30:47'
Jon Merrill vypálil na vrcholu levého kruhu a puk mířil pod horní tyč, Petr Mrázek ovšem zasáhl vyrážečkou.
29:55'
TEUVO TERÄVÄINEN rychle sebral puk v blízkosti pravé tyče a z mezikruží poté po ledě zamířil k ní! Asistence: Jordan Martinook a Sebastian Aho.
28:58'
Brock McGinn vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus zápěstím skončil v náručí Malcolma Subbana, který snadno zasáhl a přerušil hru.
28:23'
Shea Theodore na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus skončil v levém rohu ledové plochy.
27:01'
Lucas Wallmark vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím skončila v lapačce Malcolma Subbana. Následuje komerční přestávka.
26:01'
Deryk Engelland je zpět na ledě a také Golden Knights úspěšně přečkali úvodní oslabení v dnešním zápase.
25:50'
Chandler Stephenson mohl skórovat během oslabení, Petr Mrázek ale jeho střelu z mezikruží ukryl v lapačce a poté ještě stačil u levé tyče rychle rozehrát.
24:16'
Sebastian Aho teď mohl skórovat po přihrávce od Justina Williamse napříč brankovištěm do prázdné brány, jenže na vzdálenější pravé tyči ho levým betonem senzačně vychytal Malcolm Subban! Spektakulární zákrok brankáře Vegas!
24:01'
Deryk Engelland byl teď vyloučen na dvě minuty za podrážení a Carolina si zahraje první přesilovou hru.
23:46'
Carolina vypálila ihned po zakázaném uvolnění Vegas a střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
22:50'
Warren Foegele nyní opustil trestnou lavici a Carolina úspěšně přečkala obě přesilové hry hostujících hráčů Vegas. Stoprocentní úspěšnost Hurricanes v oslabení.
22:41'
Jonathan Marchesault v rychlém sledu dvakrát vystřelil mezi kruhy pro vhazování, obě jeho střely ale byly zablokovány a puk skončil v lapačce Petra Mrázka.
21:24'
Mark Stone mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže jeho střelu zřejmě zablokoval Jordan Staal.
20:50'
Warren Foegele byl nyní vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Druhá přesilová hra pro Golden Knights.
20:21'
Golden Knights vypálili na levém křídle a jejich rána od modré čáry mířila k přední tyči brány Hurricanes, Petr Mrázek byl ale připraven a zasáhl pravým betonem.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-16; Zablokované střely: 2-3; Vhazování: 60%-40%; Hity: 6-9; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:27.
Golden Knights během úvodní části utkání dominovali a zaslouženě si vytvořili dvoubrankové vedení, o které se postarali Paul Stastny a Jonathan Marchessault. Druhý jmenovaný hráč dnes zaznamenal dva kanadské body, stejně jako Reilly Smith. Skóre po první třetině utkání. Carolina Hurricanes 0 Vegas Golden Knights 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:23'
Nicholas Roy byl zřejmě hráčem, který vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho pokus poté orazítkoval horní tyč! Druhá tyč od Knights.
18:10'
Max Pacioretty vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek nedokázal jeho pokus na přední tyči udržet, nebyl ale před ním nikdo, kdo by dorážel.
16:34'
Joel Edmundson vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Malcolm Subban měl ale čistý výhled a lapačkou puk vyrazil.
15:54'
Tomáš Nosek vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek jeho pokus na přední tyči úspěšně vyrazil. Souboj krajanů vyzněl pro domácího brankáře.
14:45'
Malcolm Subban si připsal v rychlém sledu dva senzační zákroky, když u levé tyče vychytal Andreje Svečnikova pravým betonem a poté si poradil i s následnou dorážkou, kterou hrudí vyrazil mimo! Postaral se o ni Jordan Staal.
13:08'
Vyloučený Joel Edmundson je zpět na ledové ploše a Canes hrají po návratu obránce v plném počtu.
12:18'
Petr Mrázek si připsal těžký zákrok proti střele z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Hurricanes se vzápětí podařilo kotouč vyhodit. Vegas vede 2:0.
11:42'
Max Pacioretty nyní mohl skórovat, když si na vrcholu levého kruhu najel na přihrávku přes osu hřiště a poté orazítkoval vzdálenější pravou tyč!
11:13'
Shea Theodore vystřelil ihned po vhazování na ose útočného pásma a jeho střela od modré čáry mířila k levé tyči, Petr Mrázek šel ale do kolen, aby puk vyrazil.
11:08'
Joel Edmundson fauloval v levém kruhu obranného pásma a dostal dvě minuty za sekání. První vyloučení.
10:31'
Petr Mrázek si připsal v rychlém sledu dva skvělé zákroky, když Vegas vychytal v blízkosti levé tyče a sevřel kotouč ve svém náručí! TV brejk.
09:59'
JONATHAN MARCHESSAULT teď využil špatného střídání Hurricanes, když si na pravé straně najel na kolmou přihrávku ze středového kruhu a poté nádhernou střelou zápěstím zamířil z bodu pravého kruhu pro vhazování nad lapačkou Petra Mrázka do bližšího horního rohu brány! Vegas vede rázem 2:0. Asistence: Reilly Smith.
09:25'
Nate Schmidt na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem mířila k přední tyči, Petr Mrázek ale včas vyhlédl a zasáhl levým betonem.
08:51'
Cody Eakin nepřesně rozehrál podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena a vrací se před Malcolma Subbana. Knights vedou stále 1:0.
08:00'
Chandler Stephenson si najel na pravém křídle na kolmou přihrávku a z úhlu přihrával před bránu, jenže před Petrem Mrázkem nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
06:35'
Tomáš Nosek na levém křídle zvedl hlavu a z ostrého úhlu poslal puk na přední tyč, kde došlo k teči a Petr Mrázek musel rychle do kolen, aby neinkasoval mezi betony.
05:45'
Shea Theodore vypálil podruhé v zápase na vrcholu pravého kruhu a jeho střela minula vzdálenější levou tyč brány. Reilly Smith clonil před bránou, puk ale netečoval.
05:11'
Golden Knights vyhodili puk na zakázané uvolnění a z levého kruhu pro vhazování zkusil vystřelit domácí Haydn Fleury, pokus obránce Canes byl ale zablokován.
04:16'
Andrej Svečnikov se mohl postarat o rychlý vyrovnávací gól, jenže jeho střela z mezikruží byla zablokována a sražena do pravého rohu ledové plochy.
03:52'
Reilly Smith si teď najel mezi kruhy na přihrávku Jonathana Marchessaulta z pravého křídla a pak už mohl zakončovat sám, jenže fantastickou akci vyšperkoval přihrávkou k pravé tyči, kde poté z úhlu skóroval do prázdné brány PAUL STASTNY! Asistence: Reilly Smith a Jonathan Marchessault.
02:16'
Ze stejného místa vzápětí zkusil vypálit Shea Theodore, jenže jeho střelu zablokoval domácí Jordan Staal.
01:23'
Jonathan Marchessault vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek jeho tečovanou střelu vyrazil do ochranné sítě. Úvodní šanci měli Golden Knights.
00:16'
Justin Williams odvedl u hrazení skvělou práci a po pouhých šesti sekundách dohrál Jona Merrilla.
00:01'

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Slavin (A), Edmundson, Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk, H. Fleury – Foegele, J. Staal (C), Svečnikov – T. Teräväinen, Aho, Dzingel – Nečas, Haula, B. McGinn – Williams, Wallmark, Martinook (A). Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

Vegas Golden Knights: M. Subban (Dansk) – Schmidt, McNabb, Theodore, Holden, Engelland (A), Merrill – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – Mark Stone (A), Stephenson, Pacioretty – Tuch, Eakin, W. Carrier – Reaves, N. Roy, Nosek. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Graham Skilliter. Čároví: Mark Shewchyk, Matt MacPherson.

Martin Nečas (CAR) 46 zápasů, 12+15, +/- 0
Petr Mrázek (CAR) 32 zápasů, 851 zák., 81 gólů, 90,5%
Tomáš Nosek (VGK) 48 zápasů, 6+4, +/- 0
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v loňské sezóně NHL dvakrát a z výhry se vždy radoval domácí tým. Nejprve Vegas a poté Carolina, která soupeře přestřílela vysoko 5:2.
Vegas Golden Knights

Golden Knights se vezli na sérii čtyř vítězství, jenže pak z následujících sedmi střetnutí dokázali zvítězit pouze jednou. Svěřenci hlavního trenéra Petera DeBoera teď mají před sebou pátý venkovní zápas v řadě z počtu celkových osmi. V bráně Vegas by měl začít brankář Malcolm Subban. Chybět by neměl ani Tomáš Nosek.
Carolina Hurricanes

Erik Haula byl na konci června vyměněn do Caroliny za Nicolase Roye a volbu v 5. kole draftu 2021. Útočník Hurricanes se poprvé představí proti svému bývalému týmu, v jehož dresu odehrál celé dvě sezóny. Carolina dokázala ukončit sérii tří střetnutí bez vítězství a proti Golden Knights bude usilovat o třetí vítězství v řadě.
Golden Knights se během posledních dnů příliš nedaří a v sobotu v noci budou usilovat o své druhé vítězství během posledních osmi zápasů. Výjimečné střetnutí má před sebou domácí útočník Erik Haula, který se v dresu Caroliny poprvé představí proti bývalému týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.