NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Carolina - 20. listopadu 2019   02:30

Chicago
Chicago
52:05' E. Gustafsson (P. Kane, DeBrincat) • 53:15' C. Murphy (P. Kane, Dach)
2:4
(0:1, 0:2, 2:1)
Carolina
Carolina
14:24' Nečas  (Niederreiter, Wallmark) • 20:53' Svečnikov  (Slavin, Edmundson) • 31:54' Niederreiter  (Wallmark, D. Hamilton) • 59:42' Aho

3. Andrej Svečnikov (CAR) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 32-33; Zablokované střely: 20-23; Vhazování: 47%-53%; Hity: 24-23; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 12-6.
Hurricanes vedli po druhé třetině zásluhou Martina Nečase, Andreje Svečnikova a Nina Niedereitera o tři branky. Chicago se však nevzdalo a ve třetí třetině dokázalo dvakrát skórovat, když se během pouhých 70 sekund prosadili Erik Gustafsson a Connor Murphy. Ani přes obrovský tlak a podporu fanoušků ale domácí hráči vyrovnat nedokázali a naopak inkasovali. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 2 Carolina Hurricanes 4.
59:42'
Útočník Patrick Kane závěr zápasu neunesl a dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
59:42'
Carolina právě vstřelila branku!
SEBASTIAN AHO dovezl puk do prázdné brány a o osudu střetnutí je rozhodnuto! Bez asistence.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:20'
Jonathan Toews mohl skórovat po přihrávce Patricka Kanea z levého kruhu na vzdálenější pravé tyči, jenže jeho střela byla Hurricanes senzačně zablokována.
57:52'
Robin Lehner zůstal sedět na střídačce a Chicago zkusí vyrovnat při hře bez brankáře! Podaří se?
57:52'
Alex DeBrincat vystřelil v blízkosti levé tyče bekhendem a puk skončil v náručí Petra Mrázka. Timeout Chicago.
56:44'
Patrick Kane mohl skórovat v blízkosti levé tyče, Petr Mrázek ho ale v obrovské rychlosti dokázal vychytat! Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.
55:49'
Přesilová hra Chicaga skončila a střela z pravého kruhu zamířila do lapačky Petra Mrázka. Reklamní přestávka.
55:17'
Patrick Kane vypálil na bodu pravého kruhu a po zákroku českého brankáře se dostal k dorážce Dominik Kubalík, z blízkosti ale zamířil do náruče Petra Mrázka! Dvojice velmi důležitých zákroků.
54:26'
Alex DeBrincat bez přípravy vypálil na bodu levého kruhu a jeho rána zamířila těsně vedle pravé tyče!
53:49'
Brett Pesce dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Hawks si po reklamním bloku zahrají přesilovou hru.
53:15'
Chicago právě vstřelilo branku!
CONNOR MURPHY vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho táhlá střela zápěstím poté prošla pod levým podpaždím Petra Mrázka do sítě! Domácí Hawks vstřelili dva góly v rozmezí 70 sekund a je to o jeden gól. Asistence: Patrick Kane a Kirby Dach.
52:57'
Dougie Hamilton na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho tečovaná střela minula vzdálenější tyč.
52:05'
ERIK GUSTAFSSON si najel před bránu na skvělou přihrávku Patricka Kanea z pravého kruhu pro vhazování a parádní tečí poté usměrnil kotouč ke vzdálenější levé tyči! Chicago snížilo, prohrává 1:3. Asistence: Patrick Kane a Alex DeBrincat.
51:20'
Andrej Svečnikov si na pravém křídle pokryl puk bekhendem a posílal ho před bránu, Hawks se ale ubránili a hosty tentokrát do zakončení nepustili.
50:38'
Brett Pesce na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho střelu zápěstím zablokoval Connor Murphy.
49:51'
Robin Lehner předvedl v rychlém sledu dva zákroky, druhý přišel po střele Teuva Teräväinena z velké blízkosti, když se snažil prosadit u levé tyče brány.
48:47'
Puk se v obranném pásmu Blackhawks odrazil mimo ledovou plochu a prostor dostává komerční přestávka.
48:06'
Hurricanes vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovalo se po pravici českého brankáře Petra Mrázka.
47:46'
Vyloučený Jake Gardiner je zpět na ledě a Carolina hraje po návratu bývalého obránce Leafs v plném počtu.
46:24'
Petr Mrázek si připsal v rychlém sledu dva zákroky a zejména první proti tečované střele byl hodně důležitý.
45:46'
Jake Gardiner usedl na trestnou lavici, aby odpykal dvouminutový trest za držení. Přesilová hra Cans.
44:27'
Petr Mrázek zasáhl proti táhlé střele od modré čáry vyrážečkou a domácí rozehrávají od vlastní brány.
43:58'
Jonathan Toews zkusil vystřelit na pravém křídle, jeho střelu z úhlu ale zablokoval Dougie Hamilton.
43:14'
Dominik Kubalík na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Petr Mrázek raději puk podržel ve své lapačce.
42:20'
Domácí hokejisté odpověděli střelou z ostrého úhlu, kterou Petr Mrázek na přední levé tyči vyrazil.
41:42'
Hurricanes vzápětí vypálili z levého kruhu pro vhazování a Robin Lehner opět dokázal puk zmrazit pod lapačkou.
41:30'
Teuvo Teräväinen mohl skórovat z blízkosti, jenže domácí Robin Lehner se stačil vleže včas přesunout a po zákroku pravým betonem puk zmrazit pod lapačkou! Fantastický zákrok.
40:26'
Andrew Shaw vypálil na bodu pravého kruhu a Petr Mrázek dokázal jeho střelu bez přípravy vyrazit mimo.
40:06'
Erik Gustafsson se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a poté gestem ukázal, že se mu to nelíbí.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 12-27; Zablokované střely: 16-15; Vhazování: 36%-64%; Hity: 17-15; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 4:26.
Carolina uštědřila Blackhawks ihned po přestávce dva tvrdé údery, když se krátce po jejím skončení prosadil Andrej Svečnikov a v polovině střetnutí poté Nino Niederreiter. Skóre po druhé třetině dnešního zápasu tedy zní. Chicago Blackhawks 0 Carolina Hurricanes 3.
40:00'
39:22'
Patrick Kane vystřelil v pravém kruhu bekhendem a puk skončil v ochranné síti. Komerční přestávka.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:44'
Hurricanes na pravém křídle vystřelili od hrazení a Robin Lehner puk na přední tyči úspěšně vykopl.
38:12'
Alexander Nylander vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela těsně minula levou tyč brány.
36:18'
Jake Gardiner předvedl na vrcholu mezikruží nádhernou otočku a jeho střela zápěstím byla sražena vedle levého horního rohu brány Robina Lehnera.
36:10'
Blackhawks v rozmezí několika sekund vyhodili puk dvakrát na zakázané uvolnění a hra tedy byla přerušena.
35:33'
Vyloučený Patrick Kane je zpět na ledové ploše a hokejisté Chicaga hrají v plném počtu. Hosté ale vedou 3:0.
35:27'
Jake Gardiner vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a připravený Robin Lehner puk podržel.
33:37'
Hurricanes vypálili ihned po vhazování na vrcholu pravého kruhu a Robin Lehner předvedl pěkný semafor.
33:33'
Patrick Kane dostal dvě minuty za podrážení a Carolina si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase.
33:21'
Brock McGinn vystřelil v levém kruhu pro vhazování a Robin Lehner jeho střelu od hrazení snadno vyrazil.
32:44'
Andrej Svečnikov na konci přečíslení dva na jednoho pokazil přihrávku a proti Chicagu se pískalo zakázané uvolnění poté, co nepřesně rozehráli podél trestných lavic.
31:54'
NINO NIEDERREITER si sjel z levého křídla před bránu Hawks a bekhendem zamířil z blízkosti ke vzdálenější pravé tyči! Robin Lehner sice škrtl puk lapačkou, vytáhnout ho ovšem nedokázal. Asistence: Lucas Wallmark a Dougie Hamilton.
31:34'
Erik Gustafsson vypálil od modré čáry a tečovaný kotouč mířil těsně nad ledem k pravé tyči, Petr Mrázek ale předvedl senzační zákrok a puk vyrazil levým betonem! Český brankář stále drží nulu.
31:30'
Střela Dominika Kubalíka byla přizvednuta do ochranné sítě a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
30:44'
Vyloučený Dougie Hamilton se vrátil zpět na led a Carolina vzápětí vyhodila puk na zakázané uvolnění.
30:05'
Sebastian Aho a Dominik Kubalík se v rychlém sledu řítili sami na bránu, Robin Lehner ale tentokrát zasáhl holí, zatímco Petr Mrázek sevřenými betony! Byl to souboj dvou krajanů.
29:21'
Sebastian Aho se řítil z levého kruhu sám na bránu, jenže Robina Lehnera mezi betony nepřekonal! Carolina mohla udeřit v oslabení.
28:14'
Dougie Hamilton dostal dvě minuty za podrážení a Chicago si zahraje první přesilovou hru v zápase.
28:14'
Hra byla přerušena a prostor dostává krátká komerční přestávka. Carolina vede v United Center 2:0.
25:54'
Utkání má obrovské tempo a je jen otázkou času, kdy se dočkáme dalšího gólu. Kdo ho podle Vás vstřelí?
24:43'
Na opačné straně mohl skórovat podruhé v zápase Andrej Svečnikov, Robina Lehnera ale tentokrát z blízkosti překonat nedokázal!
24:36'
Connor Murphy vstřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek puk bez problému vyrazil.
23:22'
Olli Määttä mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže český brankář ho fantasticky vychytal! Puk zamířil mimo bránu a Carolina vede stále 2:0.
22:18'
Kirby Dach na pravém křídle vystřelil od hrazení a také jeho střela skončila na výstroji Petra Mrázka.
21:15'
Dylan Strome mohl rychle vyrovnat, jenže Petr Mrázek jeho střelu z mezikruží dokázal vyrazit mimo.
20:53'
ANDREJ SVEČNIKOV potvrdil svou skvělou střeleckou formu, když se dostal k puku v levém kruhu pro vhazování a nádhernou střelou zápěstím vymetl bližší levý horní roh brány! Asistence: Jaccob Slavin a Joel Edmundson.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 4-13; Zablokované střely: 8-7; Vhazování: 39%-61%; Hity: 10-9; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:36.
Carolina měla od úvodních minut střetnutí obrovskou střeleckou převahu, kterou dokázala gólově vyjádřit, když se necelých šest minut před přestávkou prosadil český útočník Martin Nečas. Skóre po první třetině zápasu. Chicago Blackhawks 0 Carolina Hurricanes 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:57'
Jonathan Toews mohl vyrovnat střelou z levého kruhu pro vhazování, Petr Mrázek ale puk dokázal zachytit.
15:56'
Dominik Kubalík zkusil vyrovnat na vrcholu levého kruhu, jeho střelu ale zablokoval Trevor van Riemsdyk.
15:11'
Jordan Staal vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a kotouč skončil v náručí gólmana Robina Lehnera.
15:08'
Do konce první třetiny zbývá odehrát necelých pět minut a Carolina se v United Center zaslouženě ujala vedení, o které se postaral český útočník Martin Nečas.
14:24'
MARTIN NEČAS nyní vyrazil do přečíslení dva na nikoho a po rychlé výměně kotouče s Ninem Niederreiterem skóroval do prázdné brány – 0:1! Asistence: Nino Niederreiter a Lucas Wallmark.
13:53'
Hurricanes jsou střelecky mnohem aktivnějším týmem, jenže většina jejich pokusů bývá zablokována.
12:27'
Eetu Luostarinen na pravém křídle zakončoval z ostrého úhlu a připravený Robin Lehner puk podržel.
11:53'
Dougie Hamilton se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, jenže Robin Lehner puk vyrazil!
11:00'
Kotouč byl sražen mezi střídačky a po přerušení hry se vhazovalo ve středovém kruhu United Center.
09:31'
Robin Lehner si pohlídal střelu Jordana Staala z prostoru mezikruží a přerušil hru. V dnešním utkání se zatím hraje bez vyloučení na obou stranách.
09:10'
Ryan Dzingel mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže jeho střelu fantasticky zablokoval Brent Seabrook.
08:03'
Duncan Keith na levém křídle vypálil od modré čáry a Petr Mrázek si připsal teprve třetí zákrok v zápase.
06:16'
Sebastian Aho se ocitl před bránou Chicaga v obrovské šanci, jenže ji trestuhodně přestřelil!
05:03'
Calvin de Haan na domácí straně odpověděl střelou z vrcholu levého kruhu a Dougie Hamilton ji zablokoval.
04:40'
Martin Nečas vystřelil na vrcholu pravého kruhu a střela českého útočníka skončila na výstroji Robina Lehnera.
03:41'
Brandon Saad se snažil prosadit v levém rohu útočného pásma a Brett Pesce ho dohrál tvrdým hitem.
03:20'
Duncan Keith vzápětí vystřelil na vrcholu mezikruží a Warren Foegele kotouč přizvedl do ochranné sítě.
02:46'
Kirby Dach zkusil vypálit na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus zablokoval kapitán Jordan Staal.
02:01'
Jaccob Slavin na levém křídle vypálil od modré čáry a kotouč skončil v náručí brankáře Robina Lehnera.
01:53'
Martin Nečas a Trevor van Riemsdyk v rychlém sledu vystřelili od modré čáry, Robin Lehner ale oba vychytal.
00:09'
Dougie Hamilton na levém křídle vypálil od modré čáry a kotouč skončil na výstroji brankáře Robina Lehnera.
00:01'

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith (A), C. Murphy, de Haan, Seabrook (A), Määttä, E. Gustafsson – A. Nylander, J. Toews (C), Saad – DeBrincat, D. Strome, P. Kane – Carpenter, Kämpf, D. Kubalík – Z. Smith, Dach, A. Shaw. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Slavin (A), D. Hamilton, Edmundson, Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk – Dzingel, J. Staal (C), Foegele – Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Niederreiter, Wallmark, Nečas – B. McGinn, Luostarinen, Martinook (A). Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

Rozhodčí: Justin StPierre, Chris Lee. Čároví: Julien Fournier, Brian Mach.

David Kämpf (CHI) 20 zápasů, 4+2, +/- -3
Dominik Kubalík (CHI) 19 zápasů, 5+4, +/- +1
Martin Nečas (CAR) 20 zápasů, 4+10, +/- -2
Petr Mrázek (CAR) 13 zápasů, 344 zák., 33 gólů, 91,4%
Vzájemné zápasy

Carolina už se v letošní sezóně NHL s Chicagem jednou potkala a vyhrála hladce 4:0. O dva ze čtyř gólů Hurricanes se postaral útočník Andrej Svečnikov.
Carolina Hurricanes

Carolina prohrála čtyřikrát za sebou, poté ale nabrala správný směr a v současné chvíli se veze na sérii tří vítězství, během které vstřelila sedmnáct gólů. Andrej Svečnikov bodoval čtyřikrát v řadě, když zaznamenal 7 kanadských bodů za tři góly a čtyři přihrávky na gól.
Chicago Blackhawks

Hráči Blackhawks vyhráli čtyřikrát v řadě, když do sítě soupeřů nasázeli 21 gólů a 10 jich inkasovali. Patrick Kane bodoval devětkrát v řadě, když zaznamenal 17 kanadských bodů za osm gólů a devět asistencí, a pouhé tři asistence ho dělí od milníku 600 asistencí.
V United Center se ve středu v noci střetnou týmy, které se momentálně vezou na vítězné dráze. Chicago vyhrálo čtyři zápasy za sebou a nejdelší vítěznou sérii v letošní sezóně NHL se pokusí prodloužit proti Carolině, která vyhlíží čtvrtou výhru v řadě. Kdo v noci zvítězí?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.