NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Edmonton - 6. března 2020   02:30

Chicago
Chicago
14:34' P. Kane (D. Strome, A. Nylander) • 20:47' J. Toews (D. Kubalík, Boqvist) • 24:59' DeBrincat (Boqvist, Keith) • 33:02' DeBrincat (Määttä, Dach)
4:3
(1:0, 3:1, 0:2)
Edmonton
Edmonton
25:59' Nugent-Hopkins  (Draisaitl, Nurse) • 48:03' J. Archibald  (Kassian) • 48:52' Yamamoto  (Draisaitl, Nurse)
Chicago
Frederick L'Ecuyer, Trevor Hanson. Čároví: Scott Driscoll, David Brisebois
United Center, Chicago
21481 diváků
Edmonton
M. Smith (34. Koskinen) – Bear, Nurse (A), A. Larsson, Jones, Benning, K. Russell – Ennis, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Kassian, Sheahan, J. Archibald – Chiasson, Khaira, Athanasiou. Hlavní trenér: Dave Tippett.

3. Adam Boqvist (CHI) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 31-24; Zablokované střely: 12-13; Vhazování: 60%-40%; Hity: 28-37; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Hokejisté Chicaga dvakrát vedli rozdílem tří gólů, jenže Edmonton ve třetí třetině skóroval dvakrát v rozpětí pouhých 49 sekund a udělal z dnešního zápasu drama. Vyrovnat už se mu ale nepodařilo a Blackhawks si dnes připsali důležité body v boji o divokou kartu, na kterých se dvěma brankami podílel Alex DeBrincat. Konečný výsledek je. Chicago Blackhawks 4 Edmonton Oilers 3.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:07'
Mikko Koskinen naskočil na střídačku a Oilers tedy zkouší vyrovnat stav při hře bez brankáře!
57:11'
Leon Draisaitl mohl skórovat po skvělé přihrávce přes osu útočného pásma na vzdálenější pravé tyči z ostrého úhlu do prázdné sítě Blackhawks, Corey Crawford se ale dokázal včas přesunout a zmrazil puk pod lapačkou! Velmi důležitý zákrok.
56:38'
Ve středovém kruhu došlo k souboji, po kterém se puk odrazil mimo ledovou plochu. Jeden z fanoušků získal cenný suvenýr. Komerční přestávka.
56:24'
Kirby Dach na levém křídle nabral obrovskou rychlost a z úhlu napřáhl k bekhendové střele, která byla nepřesná a skončila za bránou Mikka Koskinena.
54:17'
Slater Koekkoek vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána mířila k přední tyči brány, kde ji Mikko Koskinen vyrazil vyrážečkou mimo bránu.
52:34'
Adam Larsson předvedl na vrcholu mezikruží kolmou přihrávku, po které puk skončil v lapačce Coreyho Crawforda. Následuje krátká reklamní přestávka.
50:52'
Tyler Ennis odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a hokejisté Edmontonu jsou kompletní.
48:52'
Edmonton sice dokázal snížit, jenže vzápětí hrál v šesti hráčích. Týmový trest Edmontonu odpyká Tyler Ennis.
48:52'
Edmonton právě vstřelil branku!
KAILER YAMAMOTO vypálil po přihrávce Leona Draisaitla zpoza brány v pravém kruhu pro buly a jeho rána bez přípravy vymetla vzdálenější levý horní roh brány! Hra sice pokračovala dále, jenže v čase 49:15 byla přerušena a po přezkoumání videa byl gól uznán. Je to 4:3 a čeká nás ještě drama. Asistence: Leon Draisaitl a Darnell Nurse.
48:03'
Chicago teď špatně střídalo a JOSH ARCHIBALD poté skóroval po přečíslení dva na jednoho do prázdné brány – 4:2! Asistence: Zack Kassian.
46:46'
O přesně dvě minuty později následovala nepřesná rozehrávka Chicaga podél trestných lavic a proti domácím hokejistům se tedy pískalo zakázané uvolnění.
44:46'
Alex DeBrincat si nyní najížděl před bránu na krásnou diagonální přihrávku z levého křídla, jenže na ni těsně nedosáhl a nemohl se pokusit dovršit svůj hattrick.
43:41'
Oilers nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hráčům z Edmontonu se pískalo zakázané uvolnění.
42:52'
Zack Kassian dobře vystřelil před vrcholem pravého kruhu pro vhazování a mířil k přední tyči brány, Mikko Koskinen byl ale připravený a lapačkou puk vytáhl mimo.
42:13'
Hawks se ocitli v postavení mimo a hra byla vykázána do středního pásma. Hra je kouskována.
41:24'
Alex DeBrincat vyrážel na steč podél střídaček, aby se následně pokusil zkompletovat hattrick, jenže puk se od hole jednoho z hráčů Oilers odrazil mimo ledovou plochu.
40:35'
Před bránou Oilers bylo pořádné horko, Mikko Koskinen ale dokázal kotouč zmrazit pod lapačkou a hra byla přerušena. Hodně divoký začátek třetí třetiny.
40:09'
Leon Draisaitl vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela skončila na horní tyči! Corey Crawford teď máchl lapačkou naprázdno.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-12; Zablokované střely: 6-11; Vhazování: 63%-37%; Hity: 18-26; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 4:24.
Blackhawks během prostřední části utkání dominovali a vytvořili si tříbrankové vedení, když se po druhé brance Jonathana Toewse dvakrát prosadil Alex DeBrincat a mezitím hostující Ryan Nugent-Hopkins. Skóre po druhé části. Chicago Blackhawks 4 Edmonton Oilers 1.
40:00'
39:14'
Patrick Kane se protáhl mezi dvojici protihráčů do samostatného úniku a vzápětí z úhlu mířil ke vzdálenější pravé tyči, Mikko Koskinen ale skvěle zasáhl levým betonem a nadále drží čisté konto!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:48'
Corey Crawford se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Oilers od trestných lavic a nikým neatakován rozehrál. Chicago kontroluje své tříbrankové vedení.
36:22'
Kris Russell vystřelil na bodu levého kruhu pro buly a jeho střela zápěstím nepříjemně zasáhla do levého ucha Lucase Carlssona, který zamířil na ošetřovnu.
35:20'
Hosté z Edmontonu vzápětí nepřesně rozehráli podél trestných lavic a tentokrát se pískalo zakázané uvolnění, po kterém se puk přesunul po levici Mikka Koskinena.
34:45'
Oilers rozjeli pěknou a rychlou kombinační akci, mělo to ovšem háček. James Neal se ocitl na ose útočného pásma v postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
34:26'
Mike Smith byl po vystřídání hodně naštvaný a v tunelu vzteky praštil hokejkou. Minimálně za dva ze čtyř gólů Chicaga absolutně nemohl. Komerční přestávka.
33:02'
Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Mike Smith, přichází Mikko Koskinen.
33:02'
Chicago právě vstřelilo branku!
ALEX DEBRINCAT udělal v levém kruhu pro buly krásný oblouk a střelou zápěstím pak zamířil nad vyrážečkou Mikea Smitha do bližšího horního rohu brány! Hostující brankář ale opět vůbec nic neviděl, protože před jeho bránou clonil Drake Caggiula. Asistence: Olli Määttä a Kirby Dach.
31:51'
Alexander Nylander se ocital v šanci v mezikruží, jenže se mu kotouč po nepřesné přihrávce z levého kruhu zamotal pod brusle a puk skončil na hrudi Mikea Smitha.
30:52'
Dominik Kubalík se teď vrhl do útočného pásma podél trestných lavic, puk byl ale přizvednut mimo ledovou plochu a po přerušení hry následuje komerční přestávka.
29:31'
Zack Kassian nyní vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho prudká střela ale zamířila nad bránu domácího Chicaga a Corey Crawford nemusel zasahovat.
28:51'
Slater Koekkoek na pravém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Mikea Smitha přišla na vzdálenější levé tyči dorážka, i s tou si ale brankář hostí poradil.
28:43'
Connor Murphy krásně vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střela mířila do pravého horního rohu brány, Mike Smith ale vytáhl skvělý semafor. Komerční přestávka.
25:59'
RYAN NUGENT-HOPKINS si najel před bránu na krásnou přihrávku od Leona Draisaitla z pravého rohu útočného pásma hostí, a přestože Coreyho Crawforda na poprvé mezi betony nepřekonal, vzápětí se prosadil z dorážky! Oilers snížili stav na 3:1. Asistence: Leon Draisaitl a Darnell Nurse.
24:59'
ALEX DEBRINCAT vystřelil z otočky a jeho táhlá střela z pravého křídla skončila za zády Mikea Smitha, který přes clonu před sebou vůbec nic neviděl a inkasoval potřetí! Chicago vede rázem 3:0. Asistence: Adam Boqvist a Duncan Keith.
24:15'
Oilers se snažilo dostat ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, Olli Määttä ale k jednomu z hostujících hráčů Edmontonu rychle přistoupil a ke střele ho nepustil.
22:58'
Edmonton nepřesně rozehrál podél trestných lavic a proti hostujícím hokejistům se pískalo zakázané uvolnění. Hra se tedy vrátila před bránu Mikea Smitha.
20:47'
JONATHAN TOEWS fantasticky obkroužil bránu Edmontonu a u pravé tyče puk po ledě zasunul do prázdné sítě! Chicago krátce po přestávce udeřilo podruhé a vede nad Edmontonem nyní 2:0. Asistence: Dominik Kubalík a Adam Boqvist.
20:08'
Chicago vstoupilo do prostřední části lépe a na pravém křídle se dostalo k nahození, které skončilo v lapačce Mikea Smitha. Hostující brankář snadno zasáhl.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-8; Zablokované střely: 4-7; Vhazování: 57%-43%; Hity: 7-9; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:30.
Chicago zatím zvládá s hokejisty z Edmontonu bruslit a navíc si vytvořilo několik slibných příležitostí. Mike Smith dlouho držel svůj Edmonton nad vodou, necelých šest minut před přestávkou ho ale překonal Patrick Kane a čisté konto drží jen Corey Crawford. Skóre po první třetině zní. Chicago Blackhawks 1 Edmonton Oilers 0.
20:00'
19:26'
Ryan Carpenter nyní vystřelil v levém kruhu mezi nohama jednoho z hráčů Edmontonu a puk nad ledem mířil k přední tyči brány, Mike Smith ho ale vyrazil vyrážečkou a připsal si další zákrok!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:18'
Dominik Kubalík vypálil na ose útočného pásma a jeho rána bez přípravy mířila do levého horního rohu brány, Mike Smith ale puk dokázal vyrazit!
17:11'
Patrick Kane nyní vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a pozorný Mike Smith kotouč vyrazil do ochranné sítě. Chicago vede nad Edmontonem 1:0.
16:35'
Tyler Ennis byl vyloučen na 2 minuty za hákování a po komerční přestávce si zahrají první přesilovku Hawks.
16:31'
Dominik Kubalík vypálil na vrcholu levého kruhu a Mike Smith vyrazil kotouč mimo. Český útočník se nyní mohl prosadit, na brankáře hostí ale nevyzrál.
16:01'
Patrick Kane se snažil zakončovat v blízkosti pravé tyče, jenže neposedný kotouč nedokázal zkrotit a po levém betonu Mikea Smitha se svezl do rohu ledové plochy.
14:34'
PATRICK KANE si před bránou krásně potáhl puk doleva, aby ho následně z ostrého úhlu poslal pod horní tyč odkryté svatyně! Chicago přečkalo úvodní oslabení a krátce na to se ujalo vedení. Asistence: Dylan Strome a Alexander Nylander.
13:34'
Connor McDavid si najel u levé tyče na krásné nahození z pravého křídla, jenže z blízkosti Coreyho Crawforda ani nadvakrát nepřekonal. Stále je to tedy bez branek.
12:42'
Brandon Saad se ocitl po nádherné přihrávce od modré čáry na vzdálenější pravé tyči úplně sám, z úhlu pak ale trefil pravý beton Mikea Smitha!
11:26'
Connor McDavid vystřelil z levého kruhu pro vhazování a na vzdálenější pravé tyči došlo k teči, Corey Crawford se ale včas přesunul a kotouč vyrazil mimo bránu.
11:17'
Ryan Carpenter napadal rozehrávajícího Ethana Beara a za bránou Oilers fauloval. Trest. Dvě minuty za držení.
10:47'
Patrick Kane vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže jeho střela zápěstím byla slabá a Mike Smith ji raději zmrazil v lapačce. Komerční přestávka.
10:05'
Oilers nepřesně rozehráli podél střídaček, tentokrát se ale zakázané uvolnění nepískalo a Blackhawks museli v pravém rohu obranného pásma hrát.
09:17'
Alex DeBrincat vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování s příklepem a Mike Smith našel jeho ostrou ránu v lapačce. Dobrý zákrok, po kterém byla hra přerušena.
08:34'
Ryan Nugent-Hopkins vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a jeho táhlá střela skončila v náručí Coreyho Crawforda. Komerční přestávka.
07:24'
Jonathan Toews se řítil po nádherné přihrávce od Dominika Kubalíka po ose ledové plochy do samostatného úniku, mezi betony ovšem Mikea Smitha nepřekonal a hostující brankář zasáhl!
06:06'
Oilers vystřelili z levého kruhu pro vhazování a tečovaný puk těsně minul vzdálenější pravou tyč brány, kde ho jeden z hostů nedokázal usměrnit do prázdné brány.
04:47'
Na opačné straně ledové plochy mohl v blízkosti pravé tyče skórovat Kailer Yamamoto, jenže zamířil přímo do náruče domácího brankáře Coreyho Crawforda.
04:39'
Olli Määttä se ocitl na bodu pravého kruhu pro vhazování úplně sám a střelou zápěstím mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Mike Smith ale skvěle zasáhl vyrážečkou a vyrazil kotouč mimo bránu!
03:36'
Jonathan Toews z levého křídla nádherně přihrál před bránu a Brandon Saad bez přípravy mířil k levé tyči, jenže Mike Smith ho senzačně vychytal pravým betonem! První ostrý zákrok střetnutí.
02:43'
Duncan Keith vyhodil puk z levého rohu obranného pásma Chicaga přes ochranné sklo. Napadající Jujhar Khaira ho ovšem tečoval, takže zatím se vylučovat nebude.
01:58'
Zack Kassian byl zřejmě hráčem, který vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a donutil domácího brankáře Coreyho Crawforda k zákroku pravým betonem.
00:51'
Connor McDavid se dostal k puku v pravém kruhu pro vhazování a z úhlu napřáhl k bekhendové střele, která byla tečována a skončila v lapačce Coreyho Crawforda.
00:01'
Jonathan Toews a Connor McDavid se sklonili na úvodní vhazování zápasu. Úspěšnější byl domácí kapitán Chicaga, které se jako první mohlo vydat kupředu.
00:01'

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, Carlsson, Koekkoek, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Caggiula, Dach, DeBrincat – Carpenter, Kämpf, Highmore. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Bear, Nurse (A), A. Larsson, Jones, Benning, K. Russell – Ennis, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Kassian, Sheahan, J. Archibald – Chiasson, Khaira, Athanasiou. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Trevor Hanson. Čároví: Scott Driscoll, David Brisebois.

Dominik Kubalík (CHI) 64 zápasů, 29+15, +/- +3
David Kämpf (CHI) 66 zápasů, 8+8, +/- -9
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v letošní sezóně NHL dvakrát a body si spravedlivě rozdělily. V říjnu loňského roku doma vyhrálo Chicago, zatímco v únoru doma Oilers.
Edmonton Oilers

Edmonton vyhlíží první místo v Pacifické divizi poté, co vyhrál třikrát za sebou a z posledních třinácti střetnutí osmkrát vyhrál. V čele Pacifické divize se nyní nachází Golden Knights, kteří mají před Oilers aktuálně náskok dvou bodů. Connor McDavid bodoval třikrát za sebou a během série zaznamenal úctyhodných osm bodů za 1 gól a sedm asistencí. Dokáže Edmonton Oilers uspět i na ledě Chicaga a dostane se do čela Pacifické divize?
Chicago Blackhawks

Blackhawks se vezou na sérii tří vítězství, během které vstřelili třináct gólů a šest dostali, a proti Edmontonu budou usilovat o důležité body. Organizace Chicaga by si v Západní konferenci už ráda zajistila druhou divokou kartu, jenže na Vancouver, Winnipeg a Arizonu ztrácí šest bodů. Domácí budou spoléhat na útočníka Dylana Stromea, který proti Anaheimu vstřelil dva góly a třemi body tak přispěl k hladkému vítězství Blackhawks 6:2.
Edmonton Oilers se představí v pátek v noci v United Center, kde se proti tamnímu Chicagu může posunout do čela Pacifické divize. Blackhawks budou usilovat o zajištění divoké karty. Jak dnešní střetnutí dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.